Katwijkers: voorrang bij nieuwbouwhuize DUIN BOLLENSTREEK Casino bij wegrestaurant De Uiver in Sassenheim fch- Akik. ,JÉf K rv Vervolgonderzoek naar financiën in Noordwijk Bezwaren tegen bouw luxe herenhuizen Katwijk Hondenbezittei raken slaags ,4*N KHrL 1 STUDIE EN BER( V oorwaardelijke straf na intikken ruitjes buren R4 Katwijk Binnen feest c Geef uw menüi www.leidschdagbli LAAT U ZIEN OP DE BEU Hennepkwekerij ontmanteld voorhout - De leerlingen van de Voorhoutse basisscholen De Achtbaan en De Regenboog waren gistermiddag getuige van een pofitie-inval. Rond het tijd stip dat de scholen weer begon nen, werd een hennepkwekerij in een huis aan de Distelweg opgerold. In het huis werden 300 hennepplanten met een straatwaarde van 15.000 euro en de benodigde apparatuur aangetroffen. De bewoners, een man en een vrouw, zijn aange houden. De ontruiming kwam voor de buurt als een verras sing. „We hadden wel eens iets geroken, maar dachten dan dat iemand een stickie in de tuin rookte aldus één van de bu ren. Botulisme in Lissese wateren ussEln Lisse heerst botulisme. hi de sloten en plassen zijn do de eenden en vissen gesigna leerd en dat duidt op de ziekte. Botulisme wordt veroorzaakt door een bacterie en is een be smettelijke vorm van voedsel vergiftiging, waaraan vooral wa tervogels en vissen sterven. Bij langdurig warm weer krijgt de bacterie kans zich snel te ver menigvuldigen. Botulisme bij dieren is te herkennen aan ver lammingsverschijnselen aan kop, nek, vleugels of poten. De gemeente Lisse ontraadt men sen met een boot het water op te gaan en de zieke dieren aan te raken. Wie zieke of dode die ren ziet, moet bellen naar de Al gemene Dienst en Reiniging, te lefoon 0252-433215. Katwijkse loopt nekletsel op katwijk Een 31-jarige fietsster uit Katwijk is gistermorgen met nekletsel en schaafwonden overgebracht naar het LUMC toen zij op de kruising Hoorne- slaan/Biltiaan werd aangereden door een 69-jarige automobilist uit Wassenaar. De Wassenaar der reed vermoedelijk door rood licht. Ook een 77-jarige voetganger uit Leiden werd de dupe van de verkeersovertre ding. Hij klaagde over een pijn lijke schouder. Uitspraak steekpartij later den haag/katwijk - In de rechtszaak tegen een 21-jarige Leidenaar, die 6 december een Rijnburger neerstak, heeft rech ter Timmermans geen uit spraak gedaan. Gisteren had de rechtbank uitspraak moeten doen, maar de zaak is tot nader order aangehouden. Wanneer de rechter uitspraak doet, kon een woordvoerder van de rechtbank gistermiddag niet zeggen. Twee weken geleden eiste de officier drie jaar gevan genisstraf met dwangverple ging- Uitstel sloop Wilhelminahofje noordwijk - De sloop van de woningen in het Wilhelmina hofje aan de Pickéstraat in Noordwijk is tot half september uitgesteld. De Noordwijkse Wo ningstichting heeft dat beslo ten, omdat er nog geen duide lijkheid bestaat over de nieuw bouw. De stichting twijfelt nog of de bergingen van de nieuwe woningen boven of onder de grond komen. In het eerste ge val komen er twaalf huizen te rug, in het andere geval dertien of veertien. Het besluit is door het bestuur van de corporatie doorgeschoven naar de verga dering van september. Tot die tijd blijven de twaalf bestaande en inmiddels verlaten wonin gen staan. den haag/katwijk - Al bijna een kwart eeuw is een 51-jarige Katwijker arbeidsongeschikt. Hij weet niet meer hoe hij zich nuttig moet maken in de maat schappij. Hij verveelt zich en wordt depressief van de ellende op de televisie. Psychisch zit hij in de knoop. Uit frustratie en boosheid zou hij ruitjes van maar liefst drie mensen uit zijn buurt hebben ingetikt. De man is gisteren door de Haagse poli tierechter veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van vier weken. De verdachte kon niet goed uit leggen waarom hij zo verniel zuchtig was geworden. Het openbaar ministerie eiste een werkstraf van dertig uur en een voorwaardelijke gevangenis straf van twee weken tegen de man. Zijn raadsman M. Evers betoogde met succes dat de Katwijker nu eindelijk hulp had gekregen voor zijn psychische problemen en dat het beter zou zijn om hem alleen maar een fikse waarschuwing in de vorm van een voorwaardelijke straf op te leggen. zaterdag 23 AUGUSTUS u sassenheim - Sassenheim heeft een casino. Pal naast weg restaurant De Uiver exploiteert het Nijmeegse bedrijf Flash Casino's sinds kort een speelhal met veertig gokau tomaten en roulette. Flash is ook de nieuwe eigenaar van wegrestaurant De Uiver in Sassenheim. De Uiver blijft als wegrestaurant bestaan. De vorige eigenaar. Christa Gro tenhuizen, blijft als filiaalhoudster aan het wegrestaurant verbonden. Flash Casino's heeft inmiddels gokhallen over heel Neder land, onder meer in Haarlem. Het bedrijf heeft volgens di recteur H. Hendriks aan de gemeente Sassenheim geen vergunning hoeven vragen. Flash heeft de bestaande ver gunning van De Uiver overgenomen. En het wegrestau rant exploiteerde tot voor de overname al acht speelauto maten. De openingstijden van speelhal en restaurant blij ven onveranderd: om twaalf uur 's nachts gaan de deuren van de gokhal en het wegrestaurant dicht. De vernieuwde Uiver wordt binnenkort officieel geopend. Werklui knappen de omgeving op breiden de parkeer plaatsen rond het restaurant uit. Directeur Hendriks be nadrukt dat het wegrestaurant naast het speelcasino blijft bestaan. De vijf biljartclubs, die gebruik maken van de bil jarttafels, hoeven voor de toekomst niets te vrezen. Omdat Flash geen ervaring heeft met horeca, heeft Hen driks gevraagd aan de vorige eigenaar om de zaken voor lopig waar te nemen. Ex-eigenares Grotenhuizen (63) vol deed graag aan dat verzoek. „Omdat ik niet iemand ben die achter de geraniums gaat zitten." De Uiver bestaat al negentig jaar. In eerste instantie stond er een houten keet langs de Rijksstraatweg. Gaandeweg verbouwde de eigenaren het wegrestaurant. Grotenhui zen nam het bedrijf 23 jaar geleden met haar man over van Peter Hoogeveen, de huidige eigenaar van brasserie Bon Bon in Noordwijk. Na zes jaar overleed t noot van de Sassenheimse. Grotenhuizen: ,,To< er alleen voor." Zij bracht wijzigingen aan in de formule. Er k jarttafels te staan in het restaurant om de exploi te krijgen. Het restaurant sloot vroeger om avonds de deuren. Door biljarters binnen te 1 Grotenhuizen ook in de avonduren verzekerd v zie. Ze hoopt dat de nieuwe eigenaar vasthoui gewoonte. Hoe lang ze als werknemer aan De l verbonden, weet ze niet. „Ik ga maar uit van eenjJ a Gemeente zoekt alternatief voor anti-speculatiebeding V Êb 'v" katwijk - De 'KatwijkBinse' najaarsfeesten zijn gisteren van start ge gaan met een optreden van de Boston Tea Party op de Turfmarkt. Er dromde een grote massa mensen samen op het plein voor het klop pende hart van Katwijk aan den Rijn, De Roskam. Vandaag en de vol gende week feest het dorp gestaag verder. Tegenvaller is het schrap pen van de survival wegens de aanwezigheid van blauwalg. Dat eve nement zou vanmiddag plaatsvinden. Foto: Mark Lamers door Roza van der Veer katwijk - Katwijk blijft zijn ei gen inwoners 'voortrekken' bij nieuwbouwhuizen. Voor de toe komstige woonwijk Duinvallei, het laatste deel van de Zanderij Westerbaan, wordt een nieuwe regeling bedacht waardoor hon derden nieuwbouwhuizen ten minste vijfjaar in handen blijven van Katwijkse woningzoeken den. Alleen heet dat geen anti- speculatiebeding meer. Dat laat ste is enkele weken geleden door de rechter verboden. Katwijk gaf zijn eigen inwoners, en die van Rijnsburg en Valken burg, voorrang bij het doorver kopen van nieuwbouwhuizen in de vrije sector. Als een nieuw huis van meer dan 181.000 euro binnen vijf jaar werd doorver kocht, moest de gemeente toe stemming geven voor de ver koop. In de praktijk hield dat in dat Katwijk altijd de voorkeur gaf aaninwoners van Katwijk, Rijnsburg of Valkenburg. Lukte de verkoop niet binnen een half jaar dan kwamen inwoners van andere bollenstreekdorpen aan bod. En als dat nog niet lukte, dan mocht iedereen meedingen naar het bewuste huis. Die af spraak, het zogeheten anti-spe culatiebeding, werd vastgelegd in het koopcontract en meege deeld door de verkopende ma kelaar. noordwijk - Noordwijk schakelt een ex- tem bureau in voor een vervolgonder zoek naar de financiële problemen van de gemeente. Dat gebeurt op aandrin gen van de vertrouwenscommissie, waarin alle politieke partijen zijn verte genwoordigd. Deze commissie was de afgelopen maanden op zoek naar de oorzaken van de sterk verslechterde fi nanciële situatie van de gemeente. Tijdens hoorzittingen werden ambtena ren en bestuurders die nog in Noordwijk actief zijn of er hebben gewerkt, aan de tand gevoeld. Daarbij is de commissie op 'een belangrijke horde' gestuit, na melijk grote onduidelijkheden over het grondbedrijf. Daarin is de aan- en ver koop geregeld van gemeentelijke gron den. De gemeente moet vaak miljoenen in vesteren in bijvoorbeeld de aankoop van agrarische gronden, die veel meer waard worden als ze een bouwbestemming krijgen. Het tegenovergestelde deed zich echter voor in Bronsgeest-Noord. Noordwijk wilde in dit gebied ten noor den van de Van Berckelweg woningen bouwen, maar zag daar in juni 2000 van af. Protesten van bewoners en het be houd van waardevolle bollengrond speelden daarbij een grote rol. Op dat moment was echter al voor 5,5 miljoen euro in de nieuwe wijk geïnvesteerd. Noordwijk dacht dat bedrag via de bouw van negen buitenhuizen temg te krijgen, maar kreeg daarvoor geen toestemming van de provincie. Provinciale Staten wij zen erop dat de gemeente al genoeg compensatie heeft gekregen in Brons geest-zuid (inmiddels omgedoopt in Boechhorst) en Offem-zuid. De vertrouwenscommissie wil dat een extern bureau de ontwikkelingen laat zien. Niet alleen in (Groot) Bronsgeest, maar ook in en rond Offem en het be door Saskia Buitelaar katwijk - De bouw van luxe he renhuizen aan de Zeeweg in Katwijk stuit op bezwaren van tientallen omwonenden. Bewo ners van de Remisestraat en de Mr. C. Fockstraat vinden het bouwplan van Van Rhijn Bouw te massaal. Het gaat ten koste van hun zon en uitzicht, vinden ze. Ook ontstaan parkeerpro blemen als er tien woningen bij komen op de strook grond die ooit een agrarische bestem ming had. Van Rhijn Bouw heeft een plan gepresenteerd voor de bouw van acht huizen aan de Zeeweg en twee aan de Remisestraat. Door het hoogteverschil tussen beide straten kijken de bewo ners van de Remisestraat straks bij hun nieuwe overburen in de tuin, legt projectontwikkelaar Jan van Duijn van Van Rhijn Bouw uit. „Daarom moet er een muur om de tuin en hebben we de bewoners gevraagd of ze lie ver een afscheiding van 1,10 of 1,80 meter wilden. De meeste kozen voor 1,80 meter, maar als ze van gedachten zijn veran derd, willen we daar best nog eens over praten." Toen het bouwplan voor de va kantie ter inzage lag in het ge meentehuis, reageerden diverse bewoners daarop. Een brief is voorzien van 28 handtekenin gen uit de buurt. Daarin wordt niet speciaal de tuinafscheiding genoemd, maar vooral de wo ningen zelf, de bergingen en De luxe herenhuizen, gezien vanaf de Zeeweg. Illustratie: Dune Reclamebureau HRMliÉliiNH garages. Die worden te hoog, vinden de bewoners, waardoor ze minder zon en zicht hebben en minder privacy. Het parke ren, nu al problematisch in die straten, wordt straks helemaal een drama, vrezen ze. „De hele Fockstraat en wijzelf aan de Remisestraat krijgen een gigantische muur die boven on ze tuinmuur uitsteekt", licht bewoner G. Guyt toe. „Het komt nog boven mijn dakterras uit en ik kan straks niet eens mijn tuinhek meer schilderen. We worden ingebouwd en dat is voor veel mensen in de straat hetzelfde." Vooral zijn over buurman heeft pech, zegt Guyt. Die wordt straks ingesloten door de huizen, een garage, bergingen en een tuinmuur, schrijft hijzelf aan de gemeente. Van Rhijn wil zo groot mogelijk Enkele weken geleden stapte een Leiderdorps gezin naar de rechter toen de koop van een Katwijks huis ongeldig werd verklaard. De rechter meende dat Katwijk het anti-speculatie beding niet mocht toepassen op doorverkoop van huizen in de vrije sector. De Leiderdor pers laregen alsnog het huis, waardoor andere kopers, wel uit Katwijk, opeens zonder huis zaten. De Katwijkers kondigden aan de schade te verhalen op de gemeente. Volgens wethouder Slings is die claim nog steeds niet binnen. Wel heeft Katwijk besloten geen hoger beroep aan te tekenen te gen de uitspraak van de rechter. Dat betekent dat de huidige huizen in de Zanderij Wester baan, de enige wijk in Katwijk waar huizen jonger dan vijf jaar staan, dus vrijelijk kunnen wor den doorverkocht. „Maar ver geet niet dat het maar om een beperkt deel van de huizen markt gaat. Huizen onder de 181.000 euro worden sowieso beschermd door de koopprijs grens. Alleen in de Zanderij Westerbaan zijn de huizen nog zo nieuw dat ze onder de rege ling vielen." Desondanks wil Katwijk de re geling toch weer invoeren voor Duinvallei, het laatste deel van de nieuwbouwwijk Zanderij Westerbaan. Daar moeten nog een paar honderd huizen wor den gebouwd. Alleen I we het dan iets all stroomregeling schaarste'. De rechter* melijk niet gezegd datj, gen woningzoekenden! beschermen. Alleen, I niet met ons anti-speel ding." Volgens Slings is het afwachten hoe lang K< kan volhouden om eig ners voor te trekken nieuwe huisvestingswe bij de Eerste Kamer li het verboden. Maar in de Kamer, waar de 'J huisvestingswet wordt eerd, hoor je weer ar richten. Tot die tijd een jurist kijken naar eils regeling voor Duinvalli (advertentie) IDE STELL De pil en d-i tandarts best uit ziekenfi drijventerrein 's-Gravendijck De com missie acht zichzelf daartoe niet in staat, omdat het werk 'specialistisch' en 'ge voelig van karakter' is, gezien de onder handelingspositie van de gemeente ten opzichte van projectontwikkelaars. Door het aanvullende onderzoek, dat ongeveer 50.000 euro kost, loopt de eindrapportage van de vertrouwens commissie forse vertraging op. Het was de bedoeling dat de commissie half sep tember met de conclusies en aanbeve lingen naar buiten zou komen. Dat wordt nu medio december. bouwen, zegt Guyt, en gaat op alle manieren over het bestem mingsplan heen. „Een buur man snapte er niets van. Zijn verzoek om een extra verdie ping te bouwen is afgewezen, maar dit kanwel." Van Duijn is verrast door de be zwaren. „Woningen op die plek in het bestemmingsplan staan al dertig jaar ingetekend. We hebben het plan alleen iets rui mer gemaakt en nu krijgen we een berg bezwaren over ons heen. Dat vind ik jammer. Er is de afgelopen twintig jaar niet meer zoiets gebouwd. Altijd was het voor de middeninko mens en lage inkomens. Nu komt er eens een luxe product en zijn er al dertig of veertig ge gadigden en dan duurt het alle maal gruwelijk lang." Als Katwijker gaat hem dat aan het hart, zegt Van Duijn. Door vele bezwaarprocedures komt er voor binnenstedelijke bouw projecten steeds minder animo, vreest hij. Terwijl een dorp als Katwijk die impulsen juist no dig heeft. En wat het parkeer probleem betreft, dat heeft Van Duijn origineel opgelost, vindt hij. „Door het hoogteverschil kunnen de nieuwe bewoners straks parkeren onder hun tuin. Daar zijn tien plekken, plus acht aan de Zeeweg. Dat lijkt me voor tien huizen aan de rui me kant." Afhankelijk van de bezwaren kan Van Rhijn Bouw binnen enkele maanden of over twee jaar aan de slag. den haag/katwijk - Een golden retriever en een Argel dog zijn twee totaal verschillende hondensoorten. Del een trouwe lobbes, de tweede een agressief aangi vechthond. Toch was het de eigenaar van de retriever! bazinnetje van de Argentijnse dog in het gezicht sloeg i woordenwisseling over het al dan niet aanlijnen van df ten. De man werd gisteren door de Haagse politierecht^ oordeeld tot een boete van 220 euro. De verdachte liep op 4 mei zoals iedere nacht met zijfc voeters een rondje door het park aan de Helmbergwk zou je honden maar aanlijnen als ik jou was, anders laa mijne los", hoorde hij dreigend vanaf een bankje in her ker. „Waarom? Ze mogen hier los", riep hij obstinaatfe Pas toen zag hij dat de twee vrouwen op het bankje eel al agressieve hond bij zich hadden. Te laat. De twee hj waren al bij elkaar in de buurt. Volgens de vrouwen had de Katwijker hen uitgescholdf zou op hen af zijn gekomen en de eigenares van de h maar in het gezicht hebben geslagen. Zij viel op de gr verdachte vertelde dat hij op de vrouwen was afgegc zijn hond aan te lijnen. Eén van hen zou hem daar duw hebben gegeven. Uit een reflex zou hij daarna ll geslagen. Politierechter A. de Boer achtte in elk gevall zen dat hij de vrouw had mishandeld. Hij vonniste o! komstig de eis van de officier van justitie. (advertentie) t WI ■«I t de regio voL Het evenement I Studie, Opleiding, Branche, Beroep, Werk, Imago, Reïnti en Business to Business Voor informatie over beursdeelname bel Saskia Holterman of Rian Ran 040-297 94 94 email: saskiaOogz.n Hollandse Dagbladcombinat

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 14