Van der Vaart iii de spits bij Orar SPORT Droom van turnsters valt in duigen op WK Hockeysters Oranje in 'fase ernst' Hilversum Open is in 20 vrijwel zeker ATP-toern< Gullit wil winnen, winnen en winnen Oefenzege op Duitsland komt niet ongelegen Bondscoach Advocaat gooit systeem om Organisatie optimistisch J Schalken twaalfde op plaatsingslijst new york - Tennisser Sjeng Schalken is als twaalfde ge plaatst bij de US Open in New York. Martin Verkerk is als zes tiende geplaatst. De Amerikaan André Agassi start ais de num mer 1 in het mannentoemooi. Bij de \TOuwen voert de Belgi sche Kim Clijsters de plaat singslijst aan. De US Open be gint 25 augustus. Ook wielrenner Antigua betrapt santo dominco - Bij de Pan- Amerikaanse Spelen is een vier de dopinggeval naar buiten ge komen. Bij een test na de indi viduele tijdrit op de weg heeft wielrenner Charles Fabian van het eilandje Antigua positief ge reageerd bij een test. In zijn uri ne is het verboden middel efe drine gevonden. Makinen stopt met rallysport parijs - De Finse rallyrijder Tommi Makinen beëindigt aan het einde van dit seizoen zijn loopbaan. De 39-jarige auto coureur behaalde van 1996 tot en met 1999 vier keer de we reldtitel. Francorchamps terug op kalender namen - In 2004 keert de Grote Prijs van België terug op de ka lender van de Formule 1, nog wel op de voorkeursdatum 29 augustus. Dit jaar is de Belgi sche Grand Prix geschrapt we gens de wet op de tabaksrecla me. De weg voor een terugkeer van het populaire sportevene ment is vrijgemaakt door een uitzonderingsregel in de wet. Spelers Bilbao leveren salaris in bilbao - De spelers van de Spaanse voetbalclub Athletic Bilbao leveren dit seizoen 15 procent van hun salaris in. Ze hebben met het verzoek van de leiding ingestemd om te helpen de economische situatie van Bilbao te verbeteren. Boogerd klimt op wereldranglijst parijs - Michael Boogerd heeft een sprong omhoog gemaakt op de wereldranglijst van de beroepswielrenners. Dankzij zijn vierde plaats in de zondag verreden wereldbekerwedstrijd Kampioenschap van Zürich steeg de Rabobank-renner van de 21e naar de vijftiende plaats. Kuitbeenblessure voor Engelaar breda - Orlando Engelaar heeft zondag aan de wedstrijd tussen NAC Breda en FC Groningen een kuitbeenblessure overge houden. De voetballer van de Brabantse club liep de kwet suur op na een overtreding van een Groningse tegenstander. Na afloop werd bij onderzoek in het ziekenhuis een scheurtje in het kuitbeen geconstateerd. Van Wanrooy en Hertog ruilen Roosendaal - Damiën Hertog en Carlos van Wanrooy ruilen met onmiddellijke ingang van club. Hertog keert terug naar RBC en Van Wanrooy neemt zijn plaats in bij De Graafschap. Drie spelers geschorst zeist - De KNVB heeft drie spe lers voor één wedstrijd ge schorst Sonkaya en Addo, bei den van Roda JC, moeten tegen NEC aan de kant blijven. Silvan Inia, de aanvoerder van Storm vogels Telstar, is er vrijdag niet bij tegen TOP Oss omdat hij af gelopen vrijdag tegen twee gele kaarten (=rood) aanliep. Grappen over Totti bestseller rome - Een bundel vol grappen over de voetballer Francesco Totti is in Italië een bestseller. Er zijn al meer dan 600.000 exemplaren verkocht van het boek waarin flink wordt geapel- leerd aan de domheid van de spits van AS Roma en het Itali aanse elftal. Totti heeft het ge autoriseerd onder de voorwaar de dat de opbrengsten ten goe de komen aan het kinderfonds Unicef. Van de Haar: vier tot zes weken utrecht - FC Utrecht kan vier tot zes weken niet beschikken over Hans van de Haar. Onder zoek heeft gisteren bevestigd dat de aanvaller een scheurtje in de hamstring van het linker been heeft opgelopen. Van de Haar raakte zondag gebles seerd. dinsdag 19 AUGUSTUS door Herman Wissink Anaheim - De eerste kwalifica tiedag eindigde voor Nederland op een zesde plaats, maar met een puntenaantal dat zodanig was (141.196) dat met zeker heid gezegd kon worden dat een plaats bij de beste twaalf onhaalbaar zou blijken. De tweede dag voltrok zich het drama in moordend tempo. Steeds meer landen passeerden de arme Nederlandse ploeg op de ranglijst. Uiteindelijk kwam de ploeg op een vernederende zestiende plaats terecht. Bondscoach Frank Louter had gisteren liever geen tekst en uit leg gegeven bij het drama. Hij verkoos een dagje aan het strand boven het zien van aller lei landen die beter waren. Lan den die Nederland twee jaar ge leden nog achter zich liet, toen de ploeg een historische vijfde plaats haalde. De landen die mee hadden gedaan aan de Olympische Spelen konden la ter beginnen aan de nieuwe voorschriften en hadden daar door in 2001 in Gent een ach terstand. Maar Nederland heeft in twee jaar tijd de voorsprong niet vast kunnen houden. Inte gendeel. Heel veel landen kwa men langszij en passeerden de twee jaar geleden nog zo geluk kige Nederlandse equipe. Blessures waren volgens bondscoach Frank Louter de belangrijkste oorzaak van de te genvallende prestatie. Van kri tiek over slechte sfeer in de ploeg tijdens de wedstrijd, de veel te lange reeks kwalificatie wedstrijden om een plaatsje in de WK-ploeg te bemachtigen en mogelijke verkeerde keuzes bij de uiteindelijke teamsamen stelling wilde de bondscoach niet weten. Louter bleef na het bekend worden van de uitein delijke klassering volhouden dat het goed was dat hij had ge kozen voor Wammes en Van den Berg boven Endel en Van de Leur. „We hebben een verre van opti male voorbereiding gehad", doceerde Louter. „Het leek wel de wet van Murphy. Steeds als je dacht het diepste punt te hebben bereikt gebeurde er weer iets. We hebben de ploeg toch weer aan het trainen ge kregen, maar van een goede voorbereiding was geen sprake meer. Al blijf ik er van overtuigd dat we met deze ploeg hoger hadden kunnen eindigen. Dit team was de beste keuze. Vero na van de Leur en Renske Endel konden geen vloer tumen, daardoor moest er zeker een van de twee afvallen." Maar dat er het een en ander mis is gegaan beseft Louter ook dondersgoed. „We zullen de af gelopen periode eens goed te gen het licht moeten houden. Je moet jezelf afvragen waarom er zoveel blessures waren. Heb ben we het wel goed gedaan? Hebben te intensief getraind, of misschien wel niet intensief ge noeg? Wat doet de belasting die de turnsters hebben als gevolg van ouders, school en de me dia?" „Dit is een vervelend dagje ge weest. Sommige turnsters kon Ruud Gullit op zijn eerste training bij Oranje onder 19 jaar. Foto: ANP/Marcel Antonisse hoenderloo/gpd - In een land waar natio nale jeugdploegen worden afgescheept met trainers van het kaliber Wïm Koevermans, is de aanstelling van Ruud Gullit een ware verademing. Gisteren beleefde hij zijn eer ste werkdag als bondscoach van Oranje tot 19 jaar. GuÏÏits devies: winnen, winnen, winnen. Het heeft even geduurd, maar ook tot de Zeister bossen is eindelijk het besef door gedrongen dat levende legendes op hun juiste waarde moeten worden geschat Ruud Gullit keerde gisteren terug in de moederschoot van de KNVB. Een ver trouwde plek die hij als international koes terde, maar op z'n tijd ook verafschuwde. Uitgerekend bondscoach Wim van Hane- gem - 'mijn eerste mentor in de voetballe rij' - bood Gullit tijdens een partijtje golf de job aan waarbij het hele Nederlandse voet bal gebaat lijkt: die van opleider van Neer- lands voetbalhoop. De verschijning van de Grote Gullit impo neert anno 2003 nog onverminderd, zo be wijst zijn allereerste training in Hoender- loo. Wanneer de bondscoach het veld be treedt, vallen de jeugdige Oranje-talenten - van nature toch aanzienlijk mondiger dan Gullit in diens jonge jaren - direct stil. Waar bondscoaches als Wim Koevermans en Cor Pot voortdurend - en meestal vergeefs - moesten vechten om respect van de vroeg wijze Oranje-jeugd, blijkt Gullit vanaf mo ment één zonder kunstgrepen de baas. Sterker nog: er zijn zelfs talenten die bewe ren de nacht tevoren wat onrustig te heb ben geslapen. Onbegrensd respect voor de nieuwe bondscoach lijkt logisch, maar is best op- merkelijk omdat de huidige Oranje tot 19- generatie de voetballer Gullit nooit heeft gekend. Gullit is voor hen toch vooral die analyticus van Studio Sport of misschien zelfs die man wiens tv-programma bij Yorin geen succes werd. Maar bovenal is Gullit de topvoetballer die figureert in de nostalgische verhalen en video's van hun vaders. Toen Gullit in juli 1988 als Oranje- aanvoerder de Europese beker voor lan denteams omhoog hield en Nederland col lectief huilde van vreugde, waren de mees ten van zijn huidige pupillen nog niet eens toe aan de crèche. „Toch merk je aan alles dat hij een heel groot voetballer is geweest", zegt de 17-ja- rige NEC-international Mark Otten. „De trainer heeft ook direct duidelijk gemaakt wat zijn doel is. Hij wil breken met die ty pisch Nederlandse gewoonte dat een ploeg tachtig procent van de tijd in balbezit is ge weest, maar helaas toch weer heeft verlo ren." De toon die Gullit op zijn eerste werkdag aanslaat, is inderdaad kraakhel der. Hij wil afscheid nemen van die aloude traditie dat jeugdige Oranje-selecties inter nationaal zelden potten kunnen breken. Sexy football is geen doel meer. Er moet ge wonnen worden. „De Nederlandse jeugd opleidingen zijn goed, maar ik heb het idee dat er te veel wordt geselecteerd op kwali teit en te weinig op karakter aldus Gullit. „Het gaat niet alleen om opleiden, het gaat ook om winnen. Dat wil ik er een beetje proberen in te drammen. Op mijn rondreis door de wereld heb ik geleerd dat je ook heel lekker kunt slapen als je slecht hebt gevoetbald, maar toch wint." Volledig in de trant van een generatiege noot als Ronald Koeman heeft Gullit lak aan de heilige Oranje-huisjes van weleer. „4-4-2, 5-3-2. Het is niet belangrijk in wat voor systeem je speelt. Nederland staat voor aanvallend voetbal en dat moet zo blijven. Maar dat kan alleen maar als je achterin voldoende zekerheden inbouwt. Ik erger me dood als ik in Europese finales weer alleen Italiaanse en Spaanse ploegen zie staan. In Nederland zie je nog altijd dat karaktervoetballers worden ondergewaar deerd. Net als het vak van verdediger. Bij het grote Oranje is alleen Jaap Stam een pure specialist. Best vreemd. Het is toch ook te gek voor woorden en veelzeggend voor onze samenleving dat we in Neder land steeds weer het belang van een goede mentaliteit moeten blijven benadrukken?" Toch is kosmopoliet Gullit maar wat blij dat hij na vier voetballoze jaren weer is neergestreken in zijn geboorteland. Zijn sabbatical heeft hem, naar eigen zeggen, goed gedaan. „Ik heb zeker aanbiedingen gekregen, maar wilde na Newcastle m'n rust pakken. En dat is goed geweest voor me. Nu merkte ik dat het tijd was voor een terugkeer in de voetballerij." En dus prijkt er sinds gisteren voor de naam van Gullit het voorvoegsel 'bonds coach'. De doorstart van het huwelijk tus sen Gullit en de KNVB moet uitmonden in deelname van Oranke onder 19 aan het EK 2004 in Zwitserland en een succesvol WK in eigen land waarvoor Oranje al is geplaatst. En ook daarvoor geldt: „Winnen is het bes te gevoel dat er bestaat." amstelveen/gpd - De belangen van de hockeysters lopen de komende weken parallel aan die van de mannelijke collega's. Ook voor de equipe van bonds coach Mare Lammers moet de piek in september bij het Euro pees kampioenschap in Barce lona liggen. Na een paar ver ontrustende vriendschappelijke potjes buiten de landsgrenzen worden nu beetje bij beetje de contouren zichtbaar van een op elkaar ingespeeld team. Neder land versloeg daardoor in het eerste duel van de Four Nations Cup Duitsland met 3-0. Het is nog te vroeg om conclu sies te trekken, meende Lam mers gisteren voor het begin van het vriendschappelijk toer nooi dat tegelijkertijd met de Champions Trophy in Amstel veen wordt gespeeld. De eerste weken van de voorbereiding, waarin twee keer van Engeland en twee keer van Duitsland werd verloren, verliepen welis waar niet florissant, maar dat was eigenlijk een beetje inge calculeerd. Nadat de internationals de na tionale competitie hadden afge sloten, wist Lammers dat hij nog veel werk moest verzetten. „Bij de clubs wordt getraind op één wedstrijdje per week, maar ze moeten conditioneel klaar zijn voor vier, vijf wedstrijden per week. En omdat we in Ne derland een lange competitie hebben, trainen de speelsters lang in dat stramien door. De meeste landen gaan al eerder aan de slag." Die achterstand is niet in twee weken weg te poetsen. Lam mers: „Daar staan wel vier we ken voor. Omdat we hard heb ben getraind begonnen we de oefenwedstrijden vaak wat ver moeid. Dan maak je sneller een foutje. Maar daar moet je door heen. Pijn lijden en grenzen verleggen." Nu die fase goeddeels achter de rug is, mag er wat worden ge- eist, vindt Lammers. „We heb ben nu wat gas teruggenomen en dan zie je al een heel andere ploeg. Er zijn altijd punten die voor verbetering vatbaar zijn. Als je zo domineert als we nu tegen de Duitsers hebben ge daan, moet je bijvoorbeeld meer dan drie strafcomers eruit slepen." Van die drie werden er wel twee benut. Beide keren door Mijntje Donners. De 3-0 kwam op naam van Fatima Moreiro de Melo. Maar Lammers rekent zich niet te vroeg rijk. Bij het EK is niet alleen Duitsland een concurrent, Engeland en thuis- je beter niet aanspreken, som mige trainers wilden even een ochtendje alleen. De droom van het team is in duigen geval len. Maar turnen is in Neder land de laatste jaren 'booming' geweest. Op het Europees kam pioenschap volgend jaar in Ne derland zullen we bevestigen dat we een topland blijven." Suzanne Harmes mag vrijdag in actie komen tijdens de indivi duele meerkampfinale. Zondag komt ze dan nog uit tijdens de toestelfinales op vloer. Louter: „Ik heb de turnsters allemaal gevraagd wat ze wilden. Na tuurlijk hebben ze recht op va kantie. Maar allemaal wilden ze mee blijven trainen", was het positieve dat Louter uit de afge lopen twee gitzwarte dagen kon peuteren." Berber van den Berg faalde op het WK. Zij viel van de balk Foto: ANP/Toussaint Kluiters door Henri van der Steen katwijk - Ruud van Nistelrooij en Patrick Kluivert kunnen best samen voorin spelen, vindt Dick Advocaat. Sterker: Rafael van der Vaart kan er nog wel bij. Morgenavond in de oefeninter land tegen België presenteert het Nederlands elftal zich der halve in een nieuwe gedaante: 4-4-2, met Kluivert achter het duo Van Nistelrooij-Van der Vaart. Het was aangekondigd en aan bevolen: Dick Advocaat moest en zou zijn failliete systeem ein delijk eens omgooien. Een hal ve zomer prakkiseerde Advo caat, gisteren kwam zijn aap uit de mouw, een oude aap trou wens: het middenveld met een ruit. Voetballen met een ruit op het middenveld is spelen met één verdedigende en één aan vallende middenvelder alsmede twee spelers aan de zijkanten. Zo is vaker gespeeld, alleen niet met deze spelers. Het luxe-probleem van twee, eigenlijk vijf spitsen van grote klasse, tackelde Advocaat tot dusverre door te kiezen voor Van Nistelrooij als diepste spits en Kluivert als aanvallende middenvelder. Dat liep zelden of nooit naar behoren. Advo caat posteert nu de opvyinden- de alleskunner Van der Vaart bij Van Nistelrooij. Advocaat: „Tot dusverre hebben we steeds om de kwalificatie gespeeld, nu kunnen we eens iets proberen. In principe kan Van der Vaart 90 minuten laten zien hoe ge vaarlijk hij is als hij voorin speelt." Het duel tegen de Belgen geldt als voorbereiding op de cruciale interland in Praag tegen de Tsjechen, op 10 september. Daarom begint Ruud van Ni stelrooij morgen gewoon in de basis, hoewel de spits voor de interland tegen Oostenrijk (vier dagen voor Tsjechië) geschorst is. Van Nistelrooij speelt overi gens maar een halve wedstrijd. Hij wordt morgen naar ver wachting halfweg afgelost door Makaay, die tegen Oostenrijk waarschijnlijk in de basis staat. Advocaat liet gisteren tijdens de training zien hoe hij gaat spelen tegen België en Tsjechië: Van der Sar staat op goal, achterin spelen Bosvelt, Stam, Frank de Boer en Van Bronckhorst. De positie van rechtsback is niet definitief; Reiziger liet de trai ning gisteren - net als Seedorf - licht geblesseerd aan zich voor bij gaan. Op het middenveld vormen waarschijnlijk Cocu (verdedigend), Van Bommel (rechts), Davids (links) en Klui vert (voorop) een kwartet, ach ter de aanvallers Van Nistelrooij en Van der Vaart. Advocaat verklaarde zich enigs zins nader over zijn nieuwste selectie, waarin geen plaats is voor Ricksen en Robben. „Rick- sen was deze keer niet nodig en als ik Robben had geselecteerd, had ik een anden r* moeten laten vallen, hoefde ik niet te kie ig« Robben vanwege °u tje niet beschikbaar niemand is buiten 51 ben niet, Ricksen 2 Meijde niet." Robb der Meijde, klassie spelers, hoeven ecl ter pig niet op een sela D' nen, als Advocaat 1 systeem voor lange gebruiken. )A De praktijk zal uitw vocaat met zijn keu nieuwe rol voor Klui 'p lukkige hand heeft; k; de vraag of het geb n,| me bij verschillende ge probleem gaat geva straks echt om gaat e tenrijk en Tsjechië, Spaanse en Italiaa !rz landers precies één o< wedstrijd in de bent avond speelt Van back, hoewel hij bij 'fc de tribune zit. Van 1 Dr 1 speelde in de vof5: overigens wel ri steeds als linkshaE Van Bronckhorst 22. (overbodig bij Cb u derhalve momenta *h zoek naar een niew n en der zijn de con I f middels begonnet Oranje naakt een ,te groot belang. Het k rla een ideale situati£5| worden. Advocaat: wat me zorgen :aat: baan 6.3 hilversum/gpd - Het Hilversum Open tennistoernooi mag dan volgend jaar nog niet de ATP- status krijgen, wel is zeker dat het evenement in 2004 het grootste Challengertoemooi van Europa zal worden, zo liet toernooidirecteur René van den Berg gisteren weten. In 2005 is toetreding tot de ATP-tour ech ter vrijwel zeker. „Deze week dienen we officieel een aanvraag in om deel te mo gen uitmaken van de ATP-tour. Voor 2004 kunnen er bij voor baat van uitgaan dat het niet lukt om de ATP-status te krij gen, ook al omdat de Olympi sche Spelen er nog bij komen op de kalender", legt Van den Berg uit. „Desondanks zal volgend jaar in Hilversum de grootste Chal lenger van Europa worden ge houden, met een prijzengeld van 125.000 euro plus hospitali ty en de toestemming om twee wildcards aan spelers uit de topvijftig te verstrekken. Maar voor 2005 is het bijna geregeld dat wij hier een ATP-toernooi krijgen. Want het argument dat het Dutch Open in Amersfoort in kilometers te dichtbij is om in dezelfde maand hier in Hil versum een evenement te mo gen organiseren geldt in ieder geval niet", zo heeft de Hilver summer reeds te hi ktu gen. 8.01 „Jacco Eltingh hei '®P het Hilversum Operr goede afspraken I ken met de heer hoogste baas van 1 heeft al gezegd dat kandidaat zijn om ei nement te organise!); len namelijk ook nc nooien weg van i' Nee, het is niet zW toernooi dan ook V tweede helft van ju roi houden. Dat kan c ander tijdstip in 1 aldus een opti den Berg. SPORTUITSLAGEN lli 1 ATLETIEK HOCKEY land Spanje schat hij minstens zo hoog in. „Ik zie onszelf niet als torenhoge favoriet." Wordt Nederland in Barcelona geen Europees kampioen, met als bonus plaatsing voor de Olympische Spelen, dan kun nen Lammers en zijn meiden volgend jaar him koffers pak ken en wacht een ongewenst olympische kwalificatietoer nooi in Nieuw-Zeeland, in no vember ook al het decor voor de Champions Trophy. Maar zo ver denken Lammers en zijn ploeg nog niet vooruit. „We hebben nog een paar weken om naar het niveau van het WK vorig jaar te groeien", klinkt Mijntje Donners bepaald niet pessimistisch. Daar was Neder land verreweg het beste Euro pees land en was alleen Argen tinië in de finale een maatje te groot. Helsinki. Grand Prix. Vrouwen: 200 m: 1 Gaines (VSt) 23.06, 2 McDonald (Jam) 23,07. 3. Gontsjarenko (Rus) 23,22. 800 m: 1. Ciocan (Roe) 2.00,20, 2. Tsjerkaso- va (Rus) 2.01,33,3. Hyman (Jam) 2.01,54. 3000 m: 1 Valasti (Fin) 9.09,24, 2 landoy (Noo) 9.09,94, 3. Lyngstad (Noo) 9.12,02. Speer: 1. Nerius (Dui) 62,35 m, 2. Eve (Bah) 62,05, 3. Kolkkala (Fin) 59,53 Driesprong: 1. Aldama (Cub) 14,43 m, 2. Koi- vula-Kruger (Fin) 14,36, 3. Bolsjova (Mol) 14,05. Mannen: 100 m: 1 Patton (VSt) 10,14, 2 Nkansah-Ap- piah (Gha) 10,14, 3 Crawford (VSt) 10,16, 200 m: 1 Crawford (VSt) 20,26, 2. Johnson (VSt) 20,32, 3 Williams (Jam) 20,62. 800 m: 1 Reed (Can) 1.45,85, 2 Longo(lta) 1 45,88, 3. Jansen (Bel) 1.46,18. 3000 m: 1. Kigen (Ken) 7 46.04, 2. Korir (Ken) 7.46,24, 3. Muli (Ken) 7.46,86. 110 m horden: 1. Wade (VSt) 13,36, 2 Bram- lett (VSt) 13,39,3. Philips (VSt)13,55. Hoog: 1. Kljoegin (Rus) 2,24 m, 2. Frösen (Fin) 2,21, 3. Freitag (ZAf) 2,21 Ver: 1 Gaisah (Gha) 8,19 m, 2. Martinez (Cub) 7,86, 3. Gatajoelin (Rus) 7,80 Kogel: i Bilonog (Oek) 21,09 m, 2. Cantwell (VSt) 20,55, 3. Snyder (Can) 20,22. Speer: 1. Henry (Dui) 80,71 m. 2. Mikkola (Fin) 79,76, 3 Horvath (Hon) 79,44 Polshoog: 1 Strogolev (Rus) 5,70 m, 2 Hys- ong (VSt) 5,60, 3. Buciarski (Den) 5,60. Amstelveen. Champions Trophy, de dag. Argentinië - Duitsland 3-1 (1-0). Stand: 1. Nederland 2-6 (9-6), 2. Pakistan 2- 4 (10-9), 3. Argentinië 2-3 (8-7), 4. India 2-3 (6-6), 5. Australië 2-1 (7-9), 6. Duitsland 2-0 (3-6). Vierlandentoernooi, vrouwen Eerste speelronde: Nederland - Duitsland 3-0 (2-0). 27 Donners 1-0 (sc), 30. Donners 2-0 (sc), 60. Moreira de Melo 3-0 Scheidsrech ters Cowie-McAlister (Aus), Smith (GBr). Toe schouwers: 2500. Nederland: Sinnige; De Brui|n, Schopman, Booij en Boomgaardt; Van der Vaart. Smabers en Scheepstra; Moreira de Melo, Donners en Van Geenhuizen. Vliegende wissels: Karres, Snoeks, Van Kessel. lammers en Romkes. Australië - Argentinië 3-0 (0-0). PRIJSVRAGEN Lucky Day 3178, 18 augustus 3.16.17.22.24.25.29.30.32.33.44. 49.55 57.58.59.61.74.75.79 Onder voorbehoud van typefouten TENNIS New Haven (VSt). Vrouwen, 560.000 euro Eerste ronde. Martinez (Spa/7) - Obata (Jap) 6- 2 6-2, Black (Zim) - Grande (Ita) 6-2 6-1, Ser- na (Spa) - Pisnik (Slv) 0-6 6-4 6-2, Perebiynis (Oek) - Harkleroad (VSt) 6-1 7-6 Sugiyama (Jap/8) - Raymond (VSt) 3-6 6-2 7-5, Dokic (SMo) - Shaughnessy (VSt)® (Rus) - Taylor (VSt) 6-2 6 Molik (Aus) 6-3 6-3, Casamj (VSt) 6-1 6-1 Long Island (VSt). Mannen, Eerste ronde: Robredo (Spa 2-6 6-3 7-5, El Aynaoui (I (Spa) 6-7 6-4 6-0, Kiefer (D 4-6 7-6 6-3, De Voest (ZAf)l 6-3, Beck (Slw) - Sanchez (I Nieminen (Fin) - Lopez (Spa] Lopez) TURNEti Anaheim. WK, i Kwalificatie landenwedstn Staten 147,697, Spanje 145.409, 4 Bra Frankrijk 142,835, 6. Nederland 14i,196 Individueel meerkampl (Spa) 37,549, 2. Memmell Khorkina (Rus) 37,249, 36,812, 5. Patterson (VSt)I (VSt) 36,624, 7 Harmes 9 Kroonen 34,712. 43 Van^ 58. Wammes 32,086. Individuele scores Nederlai Berg 9,000, Linders 9,0 Wammes 9,112, HarmesS nen 8,150, Van den 9,075, Wammes 7,500, V^ Balk Wammes 7,537. VarR Kroonen 8,600, Lindersf 8,712. Vloer: Linders 8,9 8,562, Wammes 7,937, I mes 9,400.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 14