Brandweer steelt de show GESPREK VAN DE DAG Tenenkrommende foto's in slaapkamer Blair Stoelgang Weinig gehoor aan 'meer bloot op de boot' tijdens Canal Pride alle leeftijden hielden een kussen om hoog om het daarna met volle kracht te laten neerkomen op degene die het dichts in de buurt stond. Drie minuten lang sloegen ze wild om zich heen, een grote stofwolk veroorzakend. Nooit eerder kwamen zoveel mensen bijeen om elkaar met een kussen te lijf te gaan. De 358 onbekenden die deze zomeravond in Rotterdam bijeenkwa men verdienen daarmee een plekje in het Guinness Book of Records. Foto: GPD Een Britse soldaat in Irak is ON DERKOELD geraakt doordat hij op de vlucht voor de verzengende hitte besloot in een KOELKAST te gaan slapen. De korporaal die deel uit maakt van de geneeskundige troe pen werd door een collega gevonden in de inloopkoelkast. De man was er niet al te best aan toe en werd naar het ziekenhuis gebracht. Hij maakt het inmiddels weer goed. De militair probeerde zich tegenover zijn meer deren te verontschuldigen met de mededeling dat hij zichzelf per on geluk opgesloten had toen hij iets uit de koelkast wilde halen. Maar daar trapten ze niet in.Het was niet erg slim van hem om te denken dat hij zonder gevolgen een dutje kon doen in een koelkast. Maar ge zien de vreselijke hitte hier kunnen de meeste mensen zijn bizarre ge drag wel enigzins begrijpen", was het commentaar van een van de mi litairen. De Britse KROONPRINS CHARLES (54) verhuist vandaag naar het voor malige huis van de koningin-moe der, het Clarence House. Daarmee krijgt Charles officieel een nieuwe Londense residentie. Nu woont Charles nog in het naastgelegen Saint James' Palace. De officiële opening is woensdag. In de afgelo pen maanden is het neoclassicisti sche Clarence House grondig gere noveerd. De kosten van 6,3 miljoen euro zijn voor de Britse belastingbe taler. Volgens een zegsman is de prins 'zeer blij' met het resultaat. In de nieuwe Londense residentie van de kroonprins komen ook zijn zonen prins William (21) en prins Harry (18) te wonen. Er zijn ook twee ka mers speciaal ingericht voor Camilla Parker Bowles (55), de vriendin van Charles. Een voorlopige autopsie heeft uitgewezen dat de Franse actrice MARIE TRINTIGNANT is overle den doordat ze klappen tegen haar hoofd had'gekregen. Daar door liep ze een hersenoedeem op, aldus een Franse juridische bron gisteren. Een arts van de kliniek waar ze lag had vrijdag al laten weten dat ze eerder op die dag aan een zwelling aan de her senen was overleden. Donderdag was de 41-jarige actrice op ver zoek van haar ouders vanuit een ziekenhuis in de Litouwse hoofd stad Vilnius naar Frankrijk terug gebracht. Ze was toen volgens de artsen al twee dagen hersen dood. Trintignant was in Litou wen voor de opnamen van een televisieserie over de roman schrijfster Colette. Ze was zon dag bewusteloos geraakt na een vermoedelijke mishandeling in haar hotel. De verdachte isTrin- tignants vriend Bertrand Cantat (39) van de rockgroep Noir Dé- sir. Cantat zit vast in een gevan genis in Litouwen. De verwach ting is dat hij aan Frankrijk wordt uitgeleverd. Hoe vaak gebeurt het, dat je met de broek op je enkels bijdraagt aan de oplossing van een wereldwijd pro bleem? Oké, het is niet direct dat je de strijd tegen het terrorisme een stapje verder helpt. Of een bijdrage le vert aan een betere verdelitig van de welvaart. Maar op hetA4'tje op de binnenkant van de deur van het Clivus-toilet van de camping Crossways waarop ik me net heb laten zakken, staat het toch duidelijk: The Clivus dry toilet is found worldwide the sustainable solution to a growing problem. Dat de stoelgang tijdens het verblijf buiten de lands grenzen voor veel vakantiegangers tot de wereldwijde problemen mag worden gerekend, is mij al langer be kend. Mijn echtgenote behoort tot de lijders aan dit syndroom, dat optreedt als gevolg van het gemis van de rust en de vertrouwdheid van het eigen toilet thuis. Het gevolg is een gemoedstoestand die niet bijdraagt tot het optimaal functioneren van de darmflora. Maar ook op da t probleem wordt niet gedoeld, op het A4'tje op de deur van de campingwc. Het Clivus toilet lijkt een beetje op het chemisch toilet dat bij ons in de caravan staat. Het is een beetje lager dan een normale pot en bestaat geheel uit kunststof Het belangrijkste verschil schuilt echter onder de dek sel: zodra je die optilt kijk je in een buis van zo'n veer tig centimeter doorsnee die enkele meters lager uit komt in wat op de boerderij een gierkelder wordt ge noemd. Helemaal onderin zie je een traag deinende massa: het restproduct van de menselijke spijsverte ring. Alles wat je in die buis laat vallen, moet recht- jt standig omlaag plonzen. Maar met de voorliefde van Engelsen voor zwaar en vooral vet eten, waaiert er ook nog weieens wat tegen de wand. En omdat de spoelknop ontbreekt - het Clivus toilet is, zoals ge zegd, een dry toilet- blijft het daar in de regel ook een tijdje hangen. De binnenkant van een toiletdeur op een camping is een uitstekende plek om informatie te verspreiden. Je hebt er in de regel toch even niks om handen en de mogelijkheden om, zoals thuis, even wat lectuur mee te smokkelen, zijn beperkt. En voortdurend Snake spelen op je mobiele telefoon gaat ook vervelen. Zo doende weet ik dat het Clivus toilet deel uitmaakt van een natural waste treatment system: het transfor meert uitwerpselen in compost. Het Clivus toilet saves resources, water en energy and prevents pollution: het bespaart grondstoffen, water en energie en het voorkomt vervuiling. Maar toch neem zelfs ik - met mijn soepele stoelgang - elke keer weer met een zekere huiver plaats op het Clivus toilet. En dat heeft niet alleen te maken met de strikte waarschuwing aan de binnenkant van de pot deksel om geen sigaretten en andere brandende voor werpen in de buis te gooien. (Er zal maar een slordige kampeerder naast je wat as morsen, dan blaast het exploderende biogas je dwars door het dak van het toiletgebou w naar bu iten.) Nee, je voelt je k wetsbaar, boven die deinende inassa onderin de brede, diepe buis, waaruit elke keer dat de deur van het toiletge bouw opengaat een venijnige tochtstroom langs je in Irai De acteurs ROBERT DENIRO en Harvey Keitel, radiopresentator Ho ward Stern en vastgoedhandelaar Donald Trump behoren tot de inwo ners van New York die vergunning hebben om een geladen vuurwapen bij zich te hebben. De krant de New York Post heeft dat gisteren gemeld op basis van politiegegevens. Het aantal vergunninghouders in New York is sinds eind 2001 gedaald van 4.500 tot ongeveer 3.600. De ver gunning moeten regelmatig ver lengd worden en de politie gaat na of de houders geen strafblad heb ben. Foto: AP De Amerikaanse acteur JOHNNY DEPP heeft alcohol en drugs afge zworen, dankzij zijn liefde voor de zangeres Vanessa Paradis. Dit zegt Depp in een interview met het Duit se tijdschrift TV Movies. „Ik ben niet meer de vent die ging knokken in kroegen, die zoop en die cocaïne snoof, alsof er geen morgen was", aldus de 40-jarige Depp. „Ik heb 35 jaar in de mist geleefd, er was niets belangrijks in mijn leven. Toen werd ik verliefd op Vanessa en raak te zij zwanger." Vanessa Paradis heeft Depp al twee kinderen ge schonken. Foto: AP Voor sommige Europeanen kan het niet heet genoeg zijn. De Fin Timo Kauko- nen heeft zaterdag in het Zuid-Finse Heinola het wereldkampioenschap SAU NA-ZITTEN gewonnen. Hij hield het 16 minuten en 15 seconden vol in een sau na die tot 110 graden was gestookt. Kaukonen kondigde aan met een paar bier tjes zijn overwinning te gaan vieren in de sauna, maar dan wel bij de gebruikelij ke temperatuur van ruim 80 graden. Foto: AFP i \i zi ke! billen omhoog blaast. Door dit uitgekiende ventilatiesysteem stinkt het er in de regel niet, behalve als in een zonnig topweekeinde de toestroom van fish and chips etende kampeerders het biologisch evenwicht' verstoort. Dan hangt in het toilet op eens de verfijnde atmosfeer van een rioolzu i veringsinstallatie. Maar het is vooral de stilte op het Clivus toilet die benauwt. Het voort durende spoelen en het vullen van de stortbakken creëert normaal ge sproken een geluidsbarrière tussen jou en je mede-toiletgebruikers. Maar op de droge' Clivus is elke ademtocht-of liever gezegd: elke zucht en steun - van de buurman hoorbaar. Mijn echtgenote heeft - na een verblijf van een week op onze camping in het Engelse Dorset - zo haar eigen methode ontivikkeld om bij te dragen aan de oplossing van dit wereldwijde probleem: ze houdt het al zeven dagen op. Reageren?: column@dickvan- derplas.nl Publiek figuur of niet, een zichzelf respec terende gastvrouw die de fotograaf van een damesblad over de vloer krijgt, zal 's mor gens rondrennen met een stofzuiger, de af was wegwerken en het speelgoed van de kinderen strategisch uitstallen of in een doos gooien. Zo niet Cherie, wiens centrale ontvangsthal een halsbrekende omgeving vol treintjes, blokken en ballen is, en die niet eens de moeite had genomen een uitpuilende lade met ondergoed en panty's te sluiten. Niet dat deze laatste attributen op de foto kwa men, maar de Marie Claire-verslaggeefster kon niet nalaten dit saillante detail van on verschilligheid in haar verhaal te noemen. Als dit Cheries manier is om 'de gewone vrouw' te spelen, reageerde de pers, dan heeft ze de plank flink misgeslagen. Tony Blair zal de komst van de fotograaf hebben goedgekeurd. Misschien dacht ook hij dat het de publieke opinie positief zou beïn vloeden om de deuren van zijn huis te ope nen. Het echtpaar speelde in op de obses sie van Engelse media voor privélevens, waarmee het meestal lukt om de aandacht te verschuiven van politiek naar persoon lijkheid. Maar dan had Tony zélf met Che rie op zijn bed moeten zitten, en niet de omstreden Carole Caplin. In de tenen krommende reportage is een foto te zien waar Carole de lippen van Cherie stift, alsof het twee tienermeiden betreft die zich op maken voor een disco. Wil Cherie serieus genomen worden, roe pen de tabloids, dan moet ze vooral niet omgaan met iemand als Carole, er model rond de tijd dat Tony en CF1 trouwden en ex-vriendin van fraurv' ter Foster wiens zaken met de Blai jaar leidden tot een publiek schan 'Waarom toch neemt Cherie advi?1 van een vrouw die er vaak uitziet zev' eersteklas prostituee?', vraagt de Éaa. zich onbeschaamd af. Cherie kwam in het artikel over al? die de juiste balans heeft gevonde11^ rière, moederschap en liefdadigh^er zijn de foto's die een ander beeld I len; dat van een vrouw met een or11 gen voor smaak en daarbij leunt o11 J nog smakelozer iemand. Esther Gotink aa: Dat KUSSENVECHTEN niet alleen ge liefd is bij pubers op werkweek, bleek afgelopen zaterdag op het tijdelijke strandje aan de Boompjes in Rotter dam. Jongeren én volwassenen kwa men daar bijeen om'gewoon voor de lol', 'elkaar eens lekker te kunnen slaan' en 'om weer even puber te zijn'. Na een warming up door voormalig bokser Don Diego Poeder ('Omhoog die knieën, en ja er mag gelachen wor den, het is tenslotte melig gedoe') gin gen ze aan de slag. 358 Personen van De 'brandweerboot' stal de show tijdens de jaarlijkse gay parade op de grachten in Amsterdam. Lang niet alle deelnemers gaven gehoor op de oproep tot meer bloot. Foto's: GPD en ANP Cherie Blair, rechtsgeleerde, liefdadigheids - werker, moeder van vier en - niet te verge ten - vrouw van de Britse premier, gunde het publiek afgelopen weekend een kijkje in haar slaapkamer. Voor het Engelse tijd schrift Marie Claire liet ze een dag uit haar leven in Downing Street fotograferen. Het is een nieuwe stap in de openbaarheid die Cherie doet om de harten van het volk te winnen, met wederom een averechts effect. De Britse tabloids roken bloed: Cherie gaf ze weer een kans om haar bespottelijk te maken. De fotoreportage voor het glossy modeblad toont niet de sterke, moderne en zelfbewuste vrouw die Cherie zo graag wil zijn. Integendeel, het geeft een kijkje in de keuken van een smaakloos en rommelig huishouden. Optocht of demonstratie? Carnaval van de homo's of reclametocht van de roze horeca? De achtste afleve ring van de inmiddels befaamde grachtentocht, ook wel Canal Pride genoemd, heeft op die vragen op nieuw geen antwoord kunnen ge ven. Het was zaterdag in het over volle Amsterdam van alles wat. Po litiek correcte boten van Amnesty en het COC naast de leernichten uit de Warmoesstraat, sportclubs en organisatoren van homofeesten. Maar één ding was het niet: aan stootgevend. Volgens het meest beproefde con cept van de marketing had orga nisator Siep de Haan vooraf voor een mediarel gezorgd. Hij stelde de vermeende vertrutting van de Amsterdamse binnenstad aan de orde, en riep de deelnemers aan de tocht op zich toch vooral van hun beste blote achterkant te la ten zien. 'Meer bloot op de boot' luidde zijn devies. Hema-onder- broeken zijn tenslotte ook in de 'provincie' te zien, maar voor een gepiercede kont moet je naar Am sterdam. dat de duizenden camera*: de walkanten pas in actie bij het passeren van de d^1 billen. 1 De show werd gestolen de1?" Amsterdamse brandweer12 jaar voor het eerst meevoée naar eigen zeggen, een bli11 vol stoere hetero's. De aar lage People ontleende uitfl en hun door bekende kasl ('YMCA') ondersteunde dJI leverde veel applaus op. E. de kant, waar de 300.0001 schouwers vaak vijf tot zer j diep stonden, een meedeiel en meezingende menigte.11 steun kregen de spuitgast?11 hun collega's, die op verst1? de bruggen bovenop hun wagens onder luid geloei Va sirenes stonden mee te da} 1 Het mag een wonder heteie! tijdens de bonte stoet, wa?e schillende boten motorper.' gen, geen ongelukken zijn1L beurd. Onder invloed van,e overvloedig stromende wij11 bier zou makkelijk vergete nen worden om op tijd te 1 of plat te gaan liggen voor tallen bruggen op de rout tocht. II Hans Jacobs Of de oproep meer nieuwsgieri gen heeft aangetrokken valt moei lijk vast te stellen. Het prachtige weer was op zich trekpleister ge noeg, maar bij de opvarenden kreeg het verzoek weinig weer klank. In feite was er, bovenlijven niet meegerekend, minder bloot te zien dan op een gemiddelde dag aan het strand. Het Caribi sche carnaval in Rotterdam is wat dat betreft ook vele malen pikan ter. Homosauna Thermos zette met zijn prijswinnende boot aan het hoofd van de roze vlootschouw meteen al de toon. 'Veel blote bil len' had woordvoerder Bart Bink vooraf beloofd, maar hij verzuim de erbij te zeggen dat die aan het zicht onttrokken zouden worden door kuise lendendoekjes. Alleen op de achterplecht van de boot werd de toezegging gestand ge daan met een danser, die aange kleed met vleugels en een vrolijke roze sok van voren, met zijn 'ach terwerk' op louter bijval van het publiek kon rekenen. In de polemiek over meer of min der bloot in de parade, hadden te genstanders weliswaar geroepen dat van de boten spattende (ho mo) seksualiteit het grote publiek zou afschrikken, maar feit was wel

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 2