V oorschoten is niet volledig leeggelopen mogelijk sf SPORT Nieuwe Sloot helpt Visser van bijnaam af Ter Leede walst o\» Marketenzers heeii Dwarrelwind zit Peeters dwa Bart van Delft troeft toppers af Geen medailles, wel pr's voö zwemmers De Zijl in Glasgti L.I.A.M. ^PORTERS ^aSK5 'Stevige selectie'blijft overeind tegen Willem II XV66Y itl VoOTSchotC 25* v MASTERS v' 25* V MASTERS n_e_ knltb district Leiden De beste banen. k De beste flexkrachten. Daetylo kent ze. www.dactylo.nl Mercedes-Benz www.liaminfo.nl maandag 4 augustus= tOl Denny Landzaat speelde zaterdag in de kleuren van Wgf tegen Voorschoten '97. De kans bestaat echter dat de z middenvelder op 12 augustus weer op sportpark Adeg^flj moet treden. Op die datum speelt Feyenoord namelijk t ploeg van Gerard Désar. De Rotterdamse club wil h De graag aan de selectie toevoegen, maar de Tilburgse leiodel vooralsnog dwars. Speelde Landzaat vrijdag tegen Heraaar t die reden niet mee. tegen Voorschoten was hij wel van di 32 „Maar ik was er niet echt bij met m'n hoofd. Ik moet pf mil om over de teleurstelling heen te komen, maar het is al chdei topclub die zich voor mij meldt. Hoeveel moeten er ncori| komen?", vroeg hij zich na de oefenwedstrijd vertwijDedi „Voor mij is het goed om zo'n stap te maken. Willem koel gewoon de belofte nakomen, dat ze me zouden helpeieng weer een topclub kwam.eegt Willem II en Feyenoord zijn nog steeds in gesprek De Tit 32 club vraagt 2,5 miljoen euro en een speler voor de zesvo» kw temational, die nog een contract tot juli 2005 heeft. Fey) 1,1 vindt de vraagprijs te gortig. Landzaat: „Ik hoop dat zchri uit komen. Dat zou voor alle partijen beter zijn. Als ik blitoe ik zeker dat het een teleurstellend seizoen wordt.loty „Het knaagt aan hem", bevestigt trainer Mark Wotte. Gn ook onrustig voor de groep. Ik hoop dat de beslissing sin a] Maar we moeten wel een bepaald bedrag hebben om ed m spelers voor terug te kunnen halen. En als hij blijft, heb iVerl vertrouwen in dat hij volledig gemotiveerd voor ons zal v ten." e! oefenvoetbal - Quick Boys en Ter Leede zijn de oefencam pagne voor het nieuwe seizoen overtuigend begonnen. De re gerend kampioen van de hoofdklasse A versloeg Halste ren met 4-0. Mamix van der Gun, terug op het oude nest, opende de score voor Quick Boys. Voor rust verdubbelde Maarten Bak de marge. Nicky Keijser viel in de tweede helft in en maakte de resterende tref fers. Ter Leede was op Marken op permachtig tegen de plaatselij ke medehoofdklasser: 0-6. Aan winst Florencio Cornelia scoor de vier treffers, eentje voor rust en na de thee een zuivere hat trick. Ali Baddaou en Patrick Kalkema verzorgden de rest van de productie. Rijnsburgse Boys had weinig mededogen met de reserves van Haarlem: 4-0. Berry Charité ?mi scoorde twee keer voor an on Star en Remco daily maakten het kwartet <rits ten vol. Marcel van Beelap naar het ziekenhuis sari met een, naar het zich h le zien, ernstige knieblessiest Noordwijk klopte de a SI van Ajax, vorig seizoeriol moveerd naar de hoolGi met 2-1. Jeroen van Wag te de thuisploeg op voojeb Vlak voor tijd maaktiDe Braun de winnende treijkï Noordwijk. pe Katwijk en FC Lisse üia een gelijkspel overeen i pectievelijk Urk (2-2) qn (1-1). Voor Katwijk s' Gavin Price en Tim Klu|r FC Lisse was Olaf Scl doelpuntenmaker. In' ARC oefende tegen eej B ser ODIN '59 en kwamde de tegenstander, niet lip ren: 0-0. :n :re o. EIDSCH DAGBLAD TENNISCIRCUIT 2003 v^chD^ T> Circo* 38 open toernooien Top puntenklassement wordt uitgenodigd voor de Masters (15 t/m 21 september op TC Unicum in Leiden) Masters prijzenpakket van €3780,- g*mukt door do volgendo sponsors: www.leidschdagblad.nlwww.tenniswor1d.nl door Kees van Delft voorschoten - „Iedere voetbal kenner weet dat het ook o-6 had kunnen worden, maar het is voor de club en de spelers mooi dat we Willem II bij konden be nen." Trainer Gerard Désar zag zijn zaterdagafdeling van Voor schoten '97 een heel behoorlijke wedstrijd spelen, waarin de Til- burgers slechts driemaal tot sco ren kwamen. Pas twee keer trainde Voor schoten tot nu toe, in aanloop naar de wedstrijd van afgelopen zaterdag. Dit in tegenstelling tot de ploeg van Mark Wotte, die vanwege de Intertoto-competi- tie al veel langer actief is. De drie goals die Willem II maakte, is dan ook een mager resultaat voor de Tricolores uit Tilburg, die de avond ervoor met 2-0 van Heracles verloren. Voorschoten verweerde zich kranig. Het centrale verdedi gingsduo Frank Buizer en Ste fan Roodakkers verrichte nuttig werk, evenals spits Maurice Fransen. Bovendien liet keeper Matthijs Keemink zien over goede reflexen te beschikken. De eersteklasser kon de eerste helft in balbezit niet veel uit richten, maar kreeg een buiten kansje toen keeper Peter Zois van Willem II de bal zo in de voeten van Arwin Visser schoof. De spits schoot direct, maar zijn schot miste precisie. In de tweede helft presteerde Voorschoten het om af en toe een leuke combinatie op de mat te leggen en kreeg het zelfs enkele kansen. Wouter van Dorp en Jochem van der Loos slaagden er echter niet in Zois te passeren. Het was opvallend dat het bijna compleet gewisselde team van Voorschoten in de tweede helft niet of nauwelijks onderdeed voor de elf die in het eerste be drijf acteerden en voor het grootste deel basisspelers zijn. Voorschoten zag een elftal aan spelers vertrekken naar andere clubs, maar lijkt desondanks over een stevige selectie te be schikken. Désar. „We waren toe 'Koning van de halve finales' klopt titelfavoriet Nick van der Kaaij door Peter Klein alphen aan den rijn - Zijn bij naam wilde Pieter Visser maar al te graag inruilen voor een er kenning als singelaar. Bij het tennistoernooi van Nieuwe Sloot in Alphen aan den Rijn greep de Hillegomse dubbel- specialist, die de koning van de halve finales wordt genoemd, zijn kans. Met een afgetekende tweesetszege op Nick van der Kaaij haalde Vis ser de eerste en kelspelzege uit zijn loopbaan binnen. Het begin van een hittegolf in Nederland speel de Visser bij het Bakker Sport Open duidelijk in de kaart. „Ik speel consequent op eerste en tweede opslag serve-and-vol ley", klonk het na afloop vrolijk uit de mond van de Hillegom- mer. „Door de warmte was de baan droger en harder dan an ders en schoten de ballen door. Ik speel een 'vertrouwensspel- letje'. Als dat loopt, dan loopt het ook als een trein. Mijn te genstander krijgt het gevoel dat hij nooit een servicegame van mij kan winnen. Daardoor komt zijn eigen opslag vanzelf onder druk te staan. Nick van der Kaaij en Mare Nagelkerken, tegen wie ik in de halve finale tegen speelde, hebben ook nog eens een spelletje dat mij ligt. Ze proberen vanuit het achter veld met rally's de punten te scoren. Voor die jongens be schik ik over een vervelend spel. Bij mij duren de punten namelijk meestal kort." In de halve finale tegen Nagel- kerken stond de 22-jarige Visser in elke set maar een enkele game af. Tegenstander Van der Kaaij, met al twee toernooize ges op zak, haalde precies het dubbele aantal binnen. Bij de beste vier was de Unicummer, lijstaanvoerder in de 25ste edi tie van het LD Tennis Circuit, de baas gebleven over broer Willem Visser. Progressie heeft Pieter Visser het afgelopen seizoen niette min duidelijk geboekt. Een half jaar studie en tennis aan de universiteit 's Circ^ van Greens boro in de Amerikaanse staat North Carolina droeg daar stellig aan bij. „Inderdaad heb ik daar heel veel en ook fanatiek getraind", meldt Visser, die de competitie aan zich voorbij moest laten gaan. Ik speelde derde single in de hoogste divi sie. Eigenlijk te zwaar voor mij, want dat is in Nederland verge lijkbaar met A-niveau. Maar met mijn serve-and-volley-spel kon ik op hardcourt toch wel een paar potjes winnen. De dubbel trok ik overigens wel." Als dubbelspecialist bevestigde Pieter Visser ook bij Nieuwe Sloot zijn naam. Op eigen Hille gomse grond verloor hij nog in de halve finale. Na de Open Leidse op Roomburg en 'Het Open' van Zee Duin leverde Nieuwe Sloot samen met Frank Stokman de derde toernooizege op rij op. De titel in de categorie 4 werd een prooi voor Patrick de Kos ter, die in de slotronde thuis- speler Etienne Berends in twee sets voor bleef. De basis voor zijn eerste toernooizege in de '4' legde de 19-jarige Unicum mer in de halve finale. 'Angst- gegner' Gerrit-Paul Verdoes, die tegen Rob Fallaux wel overtui gend de categorie 5 op zijn naam schreef, kon alleen de tweede doorgang via de tie break in zijn voordeel beslissen. „Ik ben al drie weken in uitste kende vorm", zei De Koster na afloop van de finale. „Dat heeft mij toch het vertrouwen gege ven, dat ik van jongens kan winnen, van wie ik denk dat ze sterker zijn dan ik." Bij de vrouwen was de catego rie 4 het hoogste onderdeel. De hoofdprijs ging naar Carlijn Kruijt, die Suzanne Vries na drie sets naar het tweede plan verwees. De categorie 5 kreeg dezelfde slotronde als die van de hogere groep. Kruijt kreeg hier de titel zonder te spelen cadeau toen Vries, die inmid dels wel de categorie 6 had ge wonnen, op advies van een fy siotherapeut wegens overbelas ting moest afhaken. De 16-jarige Kruijt had in beide onderdelen inmiddels voldoen de sets in de benen om het toernooi van Nieuwe Sloot als een mooie voorbereiding te be schouwen op haar eerste deel name aan het NK-Jeugd, deze week in Den Bosch. Mels Walder bleef ongeslagen in de categorie 6. In de finale klopte de TEAN-speler, die vo rige week in Ter Aar met de tweede prijs genoegen moest nemen, topfavoriet Jeffry van der Lek Na haar '7'-titel vorige week in Ter Aar behaalde Yvette Laduk bij Nieuwe Sloot in een hogere groep de tweede plaats achter winnares Vries. Joris Rotteveel bleef winnen. Na Zee Duin greep de lijstaanvoerder in de categorie 7 van het LD Tennis Circuit in Alphen de hoogste eer. Bij de vrouwen zegevierde Esmee Liefrink. door Peter Klein tennis - Met zijn overwinning bij het categorie- 1-toernooi in Winschoten bewees Bart van Delft dat hij tot de nationale tennistoppers behoort. De Rijnsburger versloeg in de eindstrijd van het viersterren-evenement Wouter Zoomer na drie gelijkopgaande sets (4-6 6-3 6-4). In de halve fi nale troefde Van Delft een tweede grote naam, Wouter Standaart, eveneens in drie sets af. De titel in Winschoten was voor Van Delft de eerste op het hoogste niveau van de Nederland se toernooien. Zijn enige andere titel veroverde de 21-jarige Rijnsburger vorig jaar bij het twee- sterrentoemooi in het Brabantse Oosterhout. Gemakkelijk kwam de eindzege tegen Zoomer niet tot stand. Van Delft had in de eerste door gang van de finale duidelijk nog zijn zware hal ve eindstrijd tegen Standaart in de benen. „Daarbij speelde hij ook nog eens op zijn top", verklaarde de Rijnsburger na afloop. „Maar hij had ook een eenvoudige halve finale achter de rug. In de tweede set kreeg ik opnieuw enkele breekpunten tegen. Maar die benutte hij niet. Ik kreeg steeds meer vertrouwen. Toen ik eenmaal de tweede set had gewonnen, wist ik dat ik ook het toernooi kon winnen. Uiteindelijk is hij een stuk ouder en ben ik een stuk fitter." De overwinning op Standaart bij de beste vier gaf Van Delft nóg meer voldoening. Standaart, kopman van veelvoudig landskampioen man nen, Halfweg Spijkenisse, behoort met Marcel Reuter en Van Delfts coach Martijn Bok al vele jaren tot de top-drie van de winnaars van de grote Nederlandse toernooien. De twee eerste sets werden steeds via een enkele break beslist, Van Delft won de eerste, Standaart pakte de tweede. In de beslissende reeks herstelde de Rijnsburger een break achterstand direct met een rebreak. In de benodigde tiebreak kwam hij eveneens een minibreak achter. Met drie knap pe punten op rij forceerde Van Delft een matchpoint, dat hij met een serve-and-volley meteen benutte: (6-4 4-6 7-6 (5)). Komende week treedt Van Delft aan bij het vier- sterrentoemooi in Brunssum. Aansluitend speelt hij de kwalificaties voor de Nederlandse Kampioenschappen in Ede. Zijn toernooizege in Winschoten komt te laat om rechtstreekse plaatsing te bewerkstelligen. zeilen - Michiel Peeters wacht te de uitslag van de EK Laser in het Kroatische Split niet eens af. Een rare, dwarrelende wind lag dwars op het EK Laser in het Kroatische Split, waar de Vpor- houtse zeiler een nominatie voor de Olympische Spelen in Athene wilde halen. Daarvoor was een plaats bij de beste acht nodig. „Het is heel slecht ge gaan, ik denk dat ik rond plaats zeventig ben geëindigd. Ik heb geen grip op de wind kunnen krijgen." De wind was tijdens het evene ment anders dan in de week daarvoor, toen Peeters zich voorbereidde. „Toen was er steeds windkracht 2, 3, maar nu kwam de wind plotseling uit de bergen, met kracht 4, 5." Op de ene baan waaide de wind bo vendien uit een heel andere richting dan op de andere baan, waardoor grote verschil len ontstonden. „Echt frustre rend was het", aldus Peeters. De Voorhouter krijgt in septem- Michiel Peeters. Archieffoto: Dick Hogewoning ber alweer een herkansing, op het WK in het Spaanse Cadiz. Ook volgend jaar zijn er nog mogelijkheden om selectie voor -de Spelen af te dwingen. „Er is geen man overboord, maar ik had hier zo lang naar toe ge werkt en als het dan 2t dan word je daar eigene van", aldus Peeters, dien paar dagen rust aan héa van de week weer wil gat nen. „Daar heb ik onwt zin in." Hazerswoudenaar tekort voor een plek ii* nale. In de halve finale eindigde hij als tvi in een tijd van 52.02. Voor een finaleplar zwemmen - Medailles wonnen ze niet, maar Bas van Velthoven en Femke Heemskerk verbeterden wel persoonlijke records op de Europese Jeugd kampioenschappen zwemmen in Glasgow. Heemskerk, net als Van Velthoven lid van De Zijl/LGB, leek in de eerste helft van de finale op de 100 meter vrije slag naar een medaille te zwemmen. Ze keerde als tweede maar eindigde uiteindelijk als achtste in 57.91. Ze had haar pr in de halve finale al aangescherpt tot 57.50. Op de 50 meter vrije slag bleef de Roelofarendsveense in de halve finale steken op een twaalfde plaats. Op de 50 meter eindigde zij als 26ste in 31,70. Bas van Velthoven zwom op de 200 meter vrije slag bijna twee seconden sneller dan zijn oude record (1.54.45), wat hem in de series tot de zes tiende plaats bracht in een veld van dertig zwem mers. Ook op de 100 meter vrije slag kwam de een tijd van 51.65 nodig. In de series zwti Velthoven sneller dan in de halve finale' pr). Met de estafetteploeg zwom Van Velthove de achtste tijd op de 4 X100 meter vrije slaj dat de Duitsers werden gediskwalificeerc de Nederlandse ploeg naar de zevendti Winnaar Frankrijk was zeven seconden F In de series zwom ook Michael van der I (LZ 1886) mee. Hij verbeterde zijn pr. De Nederlandse ploeg, gecoacht door Wouda, behaalde slechts een prijs op h? Moniek Nijhuis werd derde op de 50 schoolslag, in 32.27, een nieuw Nedf jeugdrecord. Eelke van Dijken ontwijkt een tackle van Willem ll'er Raymond Victoria. Voorschoten '97 hield de stand draaglijk tegen de eredivisieclub: 0-3. Foto: Hielco Kuipers aan verjonging, maar hadden de pech dat Stephan Luyckx en Tim Kluivers vertrokken. We hebben nog steeds een goede ploeg. Geen toppers, maar ook geen zwakke spelers." Willem II heeft wel goede spe lers, maar het ontbrak tegen Voorschoten aan doelmatig heid. Daarbij ontbeerde de Til burgse formatie geluk. Liefst vijfmaal stond het aluminium een doelpunt in de weg. Vooral Denny Landzaat zit het de laat ste tijd niet mee. Achter spits James Quinn dook hij regelma tig voor het doel op, maar steeds zonder succes. Het meeste gevaar kwam van de zij kanten, waar doelpuntenmaker Tarik Sektioui de beste man van het veld was en Anouar Ha- douir van rechts constant ge vaarlijke voorzetten gaf. Quinn miste echter opgelegde kansen en speelde, ondanks twee goals, een zwakke wedstrijd. Wotte na afloop: „Als je Quinn ziet, weet je waarom Bart van den Eede straks wel eens zou kunnen spelen." De Belgische aankoop kampt nog met een blessure. Vandaag vliegt Willem II naar Athene, waar morgen Panathi- naikos de tegenstander is. Voorschoten maakt zich op voor een andere topper. Op 12 augustus ontvangen de groen gelen Feyenoord. Voorschoten '97 - WUlem II: 0-3 (0-1). 23. Sektioui 0-1, 56. Quinn 0-2. 89. Quinn 0-3. Scheidsrechten Wezen berg. Toeschouwers: 650. Basisopstelling Voorschoten '97: Kee mink; Hugo Borsboom, Buizer, Rood akkers, Schwarz; Thomas Borsboom, Nolet, Van Delft, Borst; Visser, Fran sen. Basisopstelling Willem II: Zois; Wau, Jaliens, Joris Mathijssen, Hietanen; Victoria. Landzaat, Caluwé; Hadouir, Quinn, Sektioui.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 14