'Zussen eisen lijken Qusay en Uday op' BUITENLAND Verbale zondes kunnen George Bush nog gaan opbreken Onderzoek naar dood Kelly officieel geopend Pornokoning mogelijk kandidaat-gouverneur Tony Blair viert mijlpaal voor labiel Labour in stilte J|^ j| L Ook bosbranden in Portugal Lindbergh hield er nog een tweede gezin op na Palestijns protest tegen hek srleg over In al-Oaeda' E ^igton - De regering- oert in het diepste ge- verleg met Iran over de ring van hooggeplaatste ialeden. Dat meldde de aanse zender NBC. De tangen richten zich op rsonen: Saad bin Laden jon van Osama), woord- r Suleiman Abu Gaith, en specialist Abu Mussab |awi. De VS beschouwen een land dat het terro- leunt. Onderhandelen n lid van de 'as van het zou een opvallende ijn, omdat president iltijd heeft gezegd geen nkomsten te willen slui- t 'schurkenstaten' sn door hitte iid-Spanje - De hitte in het zuiden lanje heeft twee mensen en gekost. In Sevilla be ten man van middelbare I aan de hitte. In Cordoba ten vrouw door de hoge faturen om. Medici in Jden van Spanje waar- jen om tussen 12 en 16 Inen te blijven en vol- p water te drinken. In Se- fcs het gisteren 44 graden. Poofdstad Madrid was het liddag 39 graden. Tien- nensen zijn medisch be- d omdat ze uitdrogings- ijnselen vertoonden of dden van duizeligheid. i gepakt met dappelkanon' i - De Duitse politie heeft mken man gearresteerd hij voorbijgangers met pelen beschoot. De man kte daarbij een soort zelf- vde granaatwerper. Hij n 1,5 meter lange buis iden met een luchtfles. 'as net een bazooka die •pelen afvuurde", aldus litiewoordvoerder in Es- leel gevaarlijk van dicht- ar hij dacht blijkbaar dat ppig was." Tegen de J~T?r is een onderzoek inge- 'egens poging tot het toe- in van letsel en overtre- ïn de wapenwetgeving. okko pakt e Britten op 9 o. Twee Britten zitten vast E Nokko op verdenking van iATi met het terreurnetwerk j Jihadia, dat ruim twee ^en geleden de zelf- Haanslagen in Casablanca ®bben uitgevoerd. Dat zei 1 het onderzoek betrok- on gisteren tegen het ireau AP. De ene ver is een bekeerde Brit die "n Marokkaanse is ge- de ander een man van ;aanse afkomst die met itse is getrouwd. Beiden niet direct betrokken eest bij de aanslagen, levens eisten. tie arresteert igse afperser - De Tsjechische politie Jisteren een 55-jarige ngehouden die had ge- de drinkwatervoorzie- de hoofdstad Praag te igen. De afperser stuurde jgemeester van Praag af in dinsdag een brief i hij dreigde de waterlei- let kwik en cyanide te igen als hem niet een on- 1 geldbedrag werd over- ;d. In mei arresteerde de twee mannen die 9,4 i euro wilden, of anders ?n in ziekenhuizen in zouden vergiftigen. eurverdachte ist agent op iSA - Een van terrorisme :hte Jemeniet heeft giste- le Kenyaanse stad Mom- in granaat of bom laten leren, waardoor hijzelf en [ent omkwamen. Een an- •litieman raakte gewond, veroorzaakte de explo- ;en politiebusje toen hij t bureau werd vervoerd, gearresteerd door een :eam dat onderzoek doet aanslag in november lar op het Paradise Hotel, ïlijk van Mombasa. Door tslag kwamen twaalf Ke- drie Israëliërs en drie om het leven. :imumsnelheid ikrijk omlaag Ij- Wegens 'Zwarte Zater- I de maximumsnelheid op helwegen in Frankrijk dit 'nde verlaagd van 130 10 kilometer per uur. Er systematisch controles oerd met hypermoderne, jle radarapparatuur langs in patrouilleauto's en kopters en vliegtuigen, aobilisten die meer dan imeter per uur te hard rij- iken ter plaatse hun rijbe- tfijt. Discussie is niet mo- jDat kan eventueel later jen rechtbank. Het ko- I weekeinde staat te boek c drukste van het jaar. zaterdag 2 AUGUSTUS 2003 door onze correspondent Ans Bouwmans Washington - George Bush gaat vaak de fout in als hij geen voorbereide tekst heeft. Het ge brek aan taalbeheersing en intellectuele baga ge kan hem nog opbreken, nu het voetstuk waarop hij na 11 september werd gezet aan het wankelen is gebracht. VN-baas Kofi Annan moet niet hebben gewe ten wat hij hoorde. Net hebben ze een ge sprek in het Witte Huis achter de rug, en wat zegt George Bush als hij zich tegenover jour nalisten moet verdedigen voor de Ameri kaans/Britse invasie in Irak. „Had Saddam Hussein een wapenprogramma? Het ant woord is: absoluut. En we gaven hem een kans de inspecteurs toe te laten, maar hij wil de ze niet binnenlaten. En daarom, na een re delijk verzoek, besloten we hem te verdrij ven." Hè? De hele wereld heeft zeker gedroomd dat de VN-inspecteurs onder leiding van Hans Blix deze winter in Irak zochten naar biologi sche en chemische wapens tot ze naar huis werden gestuurd door de Amerikaanse krijgs heer zelve. Of is 'historicus Dubya' hier bezig met een sterk staaltje revisionisme? Hij be doelde wat anders, zei Bush' woordvoerder later. Namelijk dat Saddam niet écht uitvoe ring gaf aan resolutie 1441. Maar dat zei de president van de Verenigde Staten niet. De verklaring voor deze misser - die half juli nauwelijks werd opgepikt - moet wellicht ge zocht worden in Bush' neiging tot simplisme. Hij ziet de dingen zwart of wit, en dat ver kleurt zijn beeld van de realiteit. In zijn boek 'The Bush Dyslexicon' stelt hoogleraar me diastudies Mark Crispin Miller vast dat de president moeite heeft illusie en realiteit van elkaar te onderscheiden. George Bush is 'een president die niet alleen liegt, maar politieke verdraaiingen met feiten verwart, realiteit met vertoon, geschiedenis met tv'. Bush' taalgebruik wordt gekenmerkt door verbale uitglijders, 'bushisms' genoemd. Hij heeft een soort dyslexie, waardoor hij woor den in de verkeerde betekenis gebruikt. Op zijn anti-intellectualisme is hij zelf nogal trots, en dat effect versterkt hij nog door terug te vallen op een soort cowboytaai. Dat valt niet altijd goed. Zijn 'kom maar op' bring 'em on) in een oproep aan Iraakse guerrilla's kwam nogal ongevoelig over gezien het aantal Amerikaanse soldaten dat omkomt in Irak. Bush' spontane teksten zijn volgens Miller vaak irrationeel en onnavolgbaar. Dat de pre sident weinig kennis heeft opgedaan op zijn elitaire scholen en op eigen kracht geen vijf lopende zinnen achter elkaar kan zetten, is geen nieuws. Dat was al zonneklaar toen hij presidentskandidaat was. Maar Bush is - zo als hij zelf zegt - 'de meester van lage ver wachtingen'. Dat hij niet volledig afging, werd destijds al als een hele prestatie afgeschilderd door de media, met wie Bush door zijn per soonlijke warmte een goede band had opge bouwd. Dat zeg Carl Bybee, hoogleraar com municatie aan de Universiteit van Oregon. De kritiek op zijn gebreken die in de zomer van 2001 begon aan te zwellen - Bush was het mikpunt van spottende boekjes en satire op tv - verdween compleet na de terreuraanval van 11 september. Het was niet langer accep tabel om de president te beschimpen. De 'heiligverklaring' van Bush was geen creatie van de media, maar een brede en spontane eruptie van volkswoede en angst, aldus Mil ler. Pers en publiek in de VS waren geschokt, en wilden de president zien als een dapper, be sluitvaardig en rechtvaardig leider, meent ook Bybee. Bovendien had Bush zijn 'innerlijke stem' gevonden, en glorieerde hij met God aan zijn zijde in de wereld van de harde strijd tegen de vijand. Nu de oorlog niet meer zoveel krijgshaftige taal en gezwollen redes vergt, heeft Bush het meteen een stuk moeilijker. Het is volgens Bybee evident dat het Witte Huis Bush liever niet langdurig 'naturel' en zonder restricties blootstelt aan de pers. Bush kapt vragen na ontmoetingen met buitenlandse leiders of andere presidentiële activiteiten snel af. Hij heeft een paar standaardzinnen die hij zich zelf ingeprent lijkt te hebben. Maar zelfs dan weet hij nog wel uit te glijden. Afgelopen week gaf Bush zijn negende solo persconferentie in tweeëneenhalf jaar tijd. Ronald Reagan, die zonder script ook de nei ging had verbaal uit de bocht te vliegen, hield er in dezelfde tijd toch nog altijd achttien, Bill Clinton 33 en Bush senior 61. Natuurlijk ma ken alle presidenten fouten, niemand is per fect. Bush senior was ook een bekende taai stoethaspel. Maar junior is niet leergierig en heeft zelfs niet het excuus van zijn leeftijd, zo als Reagan. De communicatiedirecteur van het Witte Huis, Dan Bartlett, legde dit voorjaar aan The Washington Post uit dat een 'persconferentie' het nadeel heeft dat de vragen alle kanten kunnen opgaan. Dat strookte niet met de wens van Bush de boodschap in de hand te houden. De laatste tijd, met name in de affai re rond Afrikaanse uranium, heeft het Witte Huis daar echter meer moeite mee. Het voetstuk waarop Bush stond is aan het wankelen geraakt door de dodelijke nasleep in Irak en de twijfel over de aanleiding voor deze oorlog. Mark Crispin Miller waarschuwt in zijn boek echter voor het idee dat Bush een domme, goedgelovige man is, een marionet in handen van zijn adviseurs, zoals de afgelo pen tijd al is geopperd. Bush' verbale uitglij ders betekenen niet dat hij een onnozele hals amman-dubal/anp-afp-rtr - Twee dochters van de verdreven Iraakse ex-president Saddam Hussein zullen de lichamen opei sen van hun gedode broers Uday en Qusay. Dat heeft een bron rond de dochters gisteren ge zegd tegen het Franse persbu reau AFP. Beide vrouwen verblij ven in Jordanië, waar ze bescher ming genieten van de Jordaanse overheid, zo werd donderdag be kend. De Amerikanen zitten al enige tijd met de lichamen van Uday en Qusay in hun maag. Ze had den familieleden van Saddam Hussein al opgeroepen zich te melden. De Amerikaanse strijd krachten voerden al overleg met de Iraakse regeringsraad over een begrafenis voor de twee beruchte broers. Volgens de bron van AFP hebben de twee zussen nu contact opge nomen met de Amerikanen. Rana en Raghad Hussein heb ben zich al jaren geleden tegen hun vader gekeerd. Saddam liet hun echtgenoten in 1996 ver moorden nadat ze in Irak wa ren teruggekeerd. Ze waren een jaar daarvoor uitgeweken naar Jordanië en hadden daar uit de school geklapt. Naar verluidt hadden de broers Uday en Qusay de zussen beloofd dat hun echtgenoten niets zou overkomen, maar dat bleek een leugen. Ondanks deze bloedige geschiedenis willen de gezus ters dat de broers een „fatsoen lijke" begrafenis krijgen. In een vraaggesprek met de zender al-Arabiya zei Raghad vrijdag dat haar vader ten tijde van de Amerikaanse inval in Irak is verraden door vertrou welingen. Zij zijn in de ogen van de vrouw ook verantwoor delijk voor de val van Bagdad in april. „Het was een grote schok. Het was duidelijk dat de men sen in wie hij absoluut vertrou wen had de grootse verraders bleken." De in Qatar gevestigde satelliet zender al-Jazeera heeft gisteren een nieuwe boodschap van Saddam Hussein aan het Iraak se volk uitgezonden. De bood schap zou vier dagen geleden zijn opgenomen. Op de band roept de man die Saddam zou zijn het Iraakse volk op de be zittingen van de staat en van zijn ontbonden Baath-partij te bewaken, totdat 'alles weer nor maal is'. De spreker riep ook op tot ver zet tegen de Amerikaanse be zetting en voorspelde dat de Amerikaanse en Britse troepen spoedig verslagen zijn als ge volg van de aanslagen door Iraakse strijders. De nieuwe band is de zesde die wordt toe geschreven aan Saddam sinds die op 9 april werd verdreven. Dinsdag zond nieuwszender Al- Arabiya in Dubai een geluids opname uit van een spreker die zei Saddam te zijn en de dood van zijn zonen te betreuren. Amerikaanse inlichtingendien sten vermoeden dat de opna mes authentiek zijn. lissabon-madrid-zagreb/anp- dpa-afp - Door hevige bosbran den in het midden van Portugal is het dorp Vila de Rei in het district Castelo Branco vrijwel volledig door metershoge vlam men omringd. Ongeveer vijf honderd Portugese brandweer lieden proberen de branden te blussen. Ongeveer zestig inwo ners zijn geëvacueerd. De Por tugese autoriteiten repten van de ernstigste bosbranden in tien jaar. Verscheidene ver dachten van brandstichting zijn opgepakt. In Spanje is door branden in de provincie Cuen- ca in het oosten van het land 2000 hectare bos verwoest. On geveer tweehonderd mensen zijn geëvacueerd. In Kroatië zijn meer dan 600 brandweer lieden ingezet om bosbranden te bestrijden. londen - De Britse onderzoeks rechter Lord Hutton heeft giste ren zijn onderzoek naar de om standigheden rond de dood van wapendeskundige David Kelly officieel geopend. Premier Blair zal volgens Hutton 'in een be paald stadium' worden opge roepen te verschijnen. De eer ste minister heeft eerder al ge zegd bereid te zijn mee te wer ken aan het onderzoek. Het eerste wat Hutton zei, was dat de aanleiding voor het on derzoek een 'diep tragische dood' was. Vervolgens vroeg hij de aanwezigen te gaan staan en een minuut stilte in acht te ne men. De inleidende zitting was voornamelijk gewijd aan uitleg van Hutton hoe hij het onder zoek gaat aanpakken. Bij de opening benadrukte hij al dat hij alleen het onderzoek leidt, en dat er geen ruimte is voor botsende opvattingen. Behalve Blair zal zeer waar schijnlijk ook minister van de fensie Geoff Hoon, Blairs me dia-adviseur Alastair Campbell en BBC-directeur Gavyn Davies worden gevraagd te verschij nen. Hutton zei dat hij verslag-- door onze correspondent Wierd Duk Berlijn - Charles Lindbergh, de beroemde luchtvaart-pionier en Amerikaanse held, blijkt een dubbelleven te hebben geleid. Volgens de Süddeutsche Zeit- ang heeft Lindbergh, die als eerste piloot non-stop de Atlan tische Oceaan overvloog, er in Duitsland naast zijn echtgenote jarenlang een vriendin op nage houden met wie hij drie kinde ren - twee zoons en een doch ter - kreeg. Brigitte Hesshaimer, een hoe denmaakster die bij München woonde, zou tussen 1958 en 1967 met Lindbergh een relatie hebben onderhouden. Lind bergh was toen al in de vijftig. Hesshaimer was 24 jaar jonger dan haar Amerikaanse geliefde. De dochter die zij met Lind bergh kreeg, Astrid Bouteuil, heeft het verhaal twee jaar na de dood van haar moeder aan de Duitse kwaliteitskrant ver teld. Lindbergh vloog in 1927 als eer ste piloot zonder onderbrekin gen van New York naar Parijs. Hij was vanaf 1929 getrouwd met Anne Morrow Lindbergh, een schijfster, met wie hij vijf kinderen kreeg. Lindberghs echtgenote heeft klaarblijkelijk niets van de lange affaire van haar man geweten. Astrid Bouteuil heeft pas als volwassene begrepen wie haar biologische vader was. De kin deren kenden hun vader onder het pseudoniem Careu Kent. Toevallig ontdekte Bouteuil op de zolder van haar ouderlijke huis een doos met meer dan honderd brieven die met 'C.' - van Careu of Charles - waren ondertekend. Daaruit werd dui delijk wie C. in werkelijkheid was. De Süddeutsche Zeitung beschikt over een authentici- teitsverklaring van één van de brieven. Lindbergh schijnt zijn Duitse gezin telkens te hebben opge zocht wanneer hij in Europa was. Hij zorgde financieel goed voor zijn geliefde, alle drie kin deren - naast Astrid nog de zo nen Dyrk en David - werden door Lindbergh in staat gesteld privé-scholen te bezoeken. Het Amerikaanse gezin van Lindbergh kreeg ook bekend heid wegens de ontvoering van de oudste zoon, Charles jr., in maart 1932. Wekenlang hield het Amerikaanse publiek de adem in. De jongen werd in mei dood gevonden. De dader werd terechtgesteld. gaza - Een Palestijns meisje en haar moeder wonen in een vluchtelingenkamp in Gaza een demonstratie bij van de Islamitische Jihad tegen de bouw het 6oo kilometer lange 'veiligheidshek' dat Israël rond en door de Palestijnse gebieden op de Westoever gebieden bouwt om terroristen tegen te houden. Ook el ders werd geprotesteerd. Israëlische militairen vuurden rubberkogels af op een menigte Palestijnen in de omgeving van Tulkarem op de Westoever. Drie Palestijnen en acht buitenlandse sympathisanten raakten gewond. In Nablus gingen meer dan 10.000 mensen de straat op, ook om te protesteren tegen het gerin ge aantal gevangenen dat Israël bereid is vrij te laten. Israël houdt ongeveer 7.700 Palestijnen gevangen, maar wil slechts een paar honderd laten gaan. Foto: Reuters/Fabrizio Bensch los angeles/anp - Acteur Ar nold Schwarzenegger neemt het mogelijk op tegen pornoko ning Larry Flynt in de race om het gouverneurschap van de Amerikaanse staat Califomië. Flynt, Democraat, heeft laten weten het inschrijfformulier voor de verkiezing in huis te hebben. Volgens Flynt, uitgever van het blad Hustler, zijn Cali- fomiërs progressief en zullen zij weinig problemen hebben een 'verkoper van schunnigheden' als leider te accepteren. „Ik denk dat ik beter in staat ben de begroting onder controle te houden dan de bureaucraten die ons nu besturen", aldus Flynt. Califomië kampt met een begrotingstekort van 38 miljard dollar. Flynt vocht in het verle den tot aan het Amerikaanse Hooggerechtshof voor zijn recht op vrije meningsuiting. Hij werd in 1978 neergeschoten door een blanke activist die zich stoorde aan het interracia le karakter van zijn magazine, en raakte verlamd. De Republikein Schwarzeneg ger heeft bekendgemaakt dat hij komende woensdag een ein de maakt aan alle speculaties rond zijn mogelijke kandida tuur. In een interview met de zender NBC zal de ster uit de Terminator-cyclus bekendma ken of hij zich in de strijd mengt. Califomië gaat op 7 oktober vervroegd naar de stembus om over het lot van gouverneur Gray Davis te beslissen. Nog maar krap een jaar geleden werd de Democraat voor een tweede termijn gekozen. De stembusgang is nodig, omdat meer dan 1,6 miljoen mensen een petitie hebben getekend waarin wordt gevraagd om een een herroepingsstemming. gever Andrew Gilligan, met wiens beschuldiging in de uit zending van 29 mei de rel tus sen de regering en de BBC be gon, als één van de eerste getui gen oproept. Hutton kan overi gens niemand dwingen te ver schijnen. De Britse wapendeskundige in overheidsdienst Kelly werd 18 juli in het bos bij zijn huis dood gevonden met een doorgesne den pols. Hij was verwikkeld geraakt in het conflict tussen de BBC en de regering. De BBC had na een gesprek met Kelly, die anoniem wilde blijven, de regering ervan beschuldigd de informatie over Iraakse wapens te hebben opgeklopt. Kelly pleegde zelfmoord nadat zijn naam was genoemd als bron van het BBC-verhaal. Het onderzoek zal onder meer moeten uitwijzen wie Kelly's naam bron heeft laten uitlek ken. Functionarissen van het ministerie van defensie worden daarvoor nu verantwoordelijk gehouden. Blair heeft zegt geen toestemming te hebben gege ven voor het lekken van de door onze correspondent Esther Gotink londen - De Britse premier Tony Blair zal vandaag in het geniep vast een fles champagne ontkurken. Hij is Clement Attlee, gezien als de grootste Labourlei- der aller tijden, voorbij gestreefd. Zes jaar en 93 dagen staat Blair nu aan het hoofd van de natie, maar die is op dit moment allerminst gelukkig met hem. Attlees regering wordt algemeen be schouwd als de meest radicale en her vormende. Ze introduceerde de natio nale gezondheidszorg NHS, nationali seerde industrieën en creëerde werkge legenheid. Blairs regering wordt van alle kanten onder vuur genomen, niet alleen over het buitenlands beleid (de oorlog tegen Irak) maar ook het binnenlandse (verhoging van het collegegeld en de in troductie van ziekenhuizen die hun ei gen financiën en behandelingen bepa len). Hoe graag had de premier dit weekend een knalfeest gegeven en zich op han den laten dragen. Blair is echter al blij dat hij zich even van alle tumult kon los wrikken voor een vakantie op Barbados. Zijn New Labour, zoals de partij werd gedoopt toen hij en Gordon Brown haar begin jaren negentig in een nieuw jasje staken, oogt zeer labiel. Het volk voelt zich misleid door een re gering die rommelt met Iraakse wapen- Tony Blair. Foto: EPA/Russell Boyce feiten, daarover ruziet met BBC-jouma- listen en vervolgens blind doordraaft tot een gruwelijke gebeurtenis haar tot stil stand dwingt: de zelfmoord van wapen expert David Kelly. Blair toonde zich verslagen toen hem dit nieuws ter ore kwam, maar anderhalve week later was hij weer helemaal de ou de. Vol charisma (aldus de Amerikanen), vol arrogantie (aldus de Britten), vol zelfvertrouwen. Dat bleek woensdag tij dens een persconferentie, waarvan werd verwacht dat de premier zou worden ge kielhaald over zijn rol in de affaire-Kelly. Het tegendeel was waar. Blair had de touwtjes strak in handen. De pers kreeg een half uur durende powerpoint-pre- sentatie' van de prestaties die Labour sinds 1997 heeft geleverd, waarna ze haar vragen kon stellen. Ze was met stomheid geslagen. Vragen over Iraakse wapens en Kelly's dood verzandden, omdat Blair gewiekst de aandacht naar de Labourprestaties stuurde. Tegelijk verkocht hij zijn bood schap aan het volk, zonder dat journa listen hem daarop konden aanvallen. Die waren niet voorbereid op de cijfers: de groei van de werkgelegenheid met anderhalf miljoen, laagste werkeloos heid in de westerse topeconomiën, ruim 7000 artsen en 37.000 verplegers extra, daling van het aantal overvallen met 14 procent, patiënten die langer dan een jaar op de wachtlijst staan teruggebracht van 45.000 naar 150. Blair: „We hebben gedaan waarvoor we zijn gekozen. De economie stabiel hou den, meer mensen aan het werk krijgen, meer investeren in de openbare voorzie ningen en daarmee een land creëren dat moderner, sterker en eerlijker is." Wat Blair niet vertelde is dat hij een gouden regeerperiode in de schoot geworpen kreeg (economische groei, lage inflatie, belastingmeevallers) maar dat zijn ex pansie van de werkgelegenheid nu zorgt voor een logge en onwerkbare publieke sector. Sinds 1997 zijn ruim 350.000 extra ba nen gecreëerd in de openbare dienstver lening. De komende jaren komen er nog 200.000 bij. Daarmee vormt Groot Brit- tannië de grootste bureaucratie van Eu ropa: 5,3 miljoen Britten werken in over heidsdienst, eenvijfde van de arbeidspo- pulatie. Extra bestedingen in het onder wijs en de gezondheidszorg gaan direct op aan salarissen. De reden voor de aan was van bureaucraten: Labour, waaraan ze hun baan te danken hebben, aan meer kiezers helpen. De herboren partij heeft devootste ver anderingen sinds Attlee doorgevoerd, maar de oude garde kan niet verkroppen hoeveel het partijprogramma lijkt op dat van de Tories (de conservatieven). Blair ziet het echter als zijn grootste triomf: de verovering van het centrum in het poli tieke spectrum. De Tories verloren die positie onder Thatcher, toen kleine on dernemers en de lagere middenklasse het moesten ontgelden. Labouw ontving ze met open armen. Bij nieuwe verkiezingen maakt Labour een goede kans op een nieuwe zege, la biel of niet. De conservatieven hebben te weinig vertrouwen in hun leider, de li beraal-democraten misschien wel iets te veel. Blairs positie hangt af van de uit komsten van het Kelly-onderzoek en de Iraakse wapeninspecties. Geeft hij La bour dan een injectie door Gordon Brown aan te wijzen als nieuwe leider, of kiest hij voor een derde termijn om zijn eigen imago op te poetsen? Zowel Attlee als Thatcher kozen voor zichzelf. Het werd hen beiden halverwege de rit fataal.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 5