Escudé maakt indruk, Sonck niet SPORT 'Tinus' in flubberpak naar goud Arnhem negeert roep om Aalbers Mia Audina al zeker van brons °3.. Ajax en Liverpool komen niet tot scoren Dood van een monument -rekent 'itschge MAC ziet in Richard de ideale opvolger aar Feyenoord vertrok- id Schreuder. De Bre- d heeft zich inmiddels i ud-middenvelder van di4eld. Witschge, die op I Jent van een vakantie afspreekt de aanbieding *5met zijn zaakwaame- C|las rond ^raklis 6ljniici - Nikos Machlas "]t Iraklis uit Thessaloni- tnstemming over een AA> verbintenis bereikt. wordt bij zijn nieuwe ér herenigd met Gene 1 Onder deze Neder- debuteer- OFI Kreta. 1 ae Mitea cAjax - Ajax heeft Nicolae Ingetrokken. De Roe- I6buitenspeler tekent een M(> contract bij de Am- 3Kse voetbalclub. Hij is na arts Sonck en verdedigers Grygera de vierde van de nummer twee orige competitie. De iarige Mitea liep de af- ^weken stage. )/f jjink naar ^Mallorca n - Arnold Bruggink naar Real Mallorca. De ibeent een driejarig con- -ple winnaar van de na- ieker. Bruggink speelde zes jaar voor PSV. plegen Tigers :,gjt verklaard kle jgTn - Nijmegen Tigers is let faillissement van de j die de ijshockeyclub i° werd donderdag aan- mt door bewindvoerder Westerveld. De Stich- Dckey Nijmegen Tigers al surseance van 02jgekregen. De schulden fl!S?n 150.000 euro. svd>ey naar oj City g j Ji-trent - Ed de Goey t seizoen bij Stoke City. rige doelman heeft een voor twee jaar gete- III de Engelse voetbal- in uitkomt in de één na - 3dasse, de First Divi- o^nslang' zes cui.e spelers \u - De Poolse voetbal- na«eft zes spelers van Swit FDwor wegens een om- voor het leven Eunt. Daarnaast werd de ils Tbarnia Szcakowianka SA d teruggezet naar de frikëivisie met nog eens (punten in mindering. p0r*r Görtzen Bifioefentrip ar r< terVH - Guido Görtzen mist ireeks van het Neder - olleybalteam in en te- De speler van 5 net vader geworden zoon en wilde in eigen ven. Bondscoach Bert ^b>p heeft Jeroen Rau- van Piet Zoomers/Dy- j Kay van Dijk van opgenomen in zijn Retri l/Vtekt ïiJini aan °"tvWN - AGOW heeft de gOetballer Mathieu Aa ngetrokken. De aanval- Middenvelder, die op bei- 'els kan spelen, heeft i seizoen getekend bij ^/komer in de eerste di- jjChtihet betaald voetbal, ridsc ado jist •- De Spanjaard Juan dercado fietst de ko- wee seizoenen voor ^*ep. De coureur van ito i.com won dit jaar een de Dauphiné Libéré 60^de in de Tour als 36e. t air( (slappen tikje Gars op Wilson - Een tikje gefrus- aalyseerde Jos Verstap- de klasserin- Eig ,de eerste kwalificatie- vr,voor de Grand Prix van 22 (jd. De Limburger was r^Terrassend achttiende. )8_gcratie gold Justin Wilson, aire?teammaat' die de ze- tsre(jd realiseerde. „Zo zie je 5931 naai mogelijk is als ik .-re auto zou rijden", GRfeerde Verstappen naar hg van de verrichtingen APIon, die vorige week van oenaar Jaguar verhuisde. zaterdag 2 AUGUSTUS 2003 Van der Meyde zakt weg na goed begin Internazionale is het Ara sterdam Tournament goed begonnen. De nieuwe club van Andy van der Meyde maakte in de openings wedstrijd van het toernooi korte metten met Galatasa- ray, 3-0. Andy van der Meyde begon goed aan het duel, dat voor hem een weerzien bete kende met de Amsterdam ArenA. Met enkele fraaie acties leek hij de woorden van zijn coach Hector Cu- per te logenstraffen, die hem donderdag nog een slechte vorm verweet. Naarmate de eerste helft vorderde, bleek de Argen tijnse coach het toch bij het rechte eind te hebben. Vanaf de linkerkant was Van der Meyde uiterst zel den gevaarlijk, als hij al aan de bal kwam. In de 62e mi nuut werd hij, onder luid applaus van het Ajax-pu- bliek, gewisseld. Frank de Boer, de andere ex-Ajacied die aan de af trap van het Amsterdam Tournament stond, kende ook al geen beste avond. Centraal in de verdediging van de Turkse topclub Ga- latasaray was hij schuldig aan het eerste doelpunt van Inter. In een recht streeks kopduel verloor hij van de sterke Nigeriaan Obafemi Martins, die een voorzet van Javier Zanetti tot doelpunt promoveerde, 0-1. Martins nam na de pauze, in de 64e minuut, ook de 0-2 voor zijn rekening. In valler Mario Rebecchi maakte vier minuten later het derde Italiaanse doel punt amsterdam/anp - Als winnaar van het vorige Amsterdam Tour nament had Ajax, dat gastheer is van het evenement, een eer hoog te houden. In de seizoens ouverture voor eigen publiek kwamen de Amsterdammers te gen Liverpool niet aan het ma ken van doelpunten toe, al had de ploeg verreweg het meeste balbezit en de beste kansen. Omdat de Engelse grootmacht óók verzuimde te scoren ein digde de wedstrijd in 0-0. Wesley Sonck had het moeilijk op zijn eerste avond in de Are nA. De goedgebekte Belg leek stijf te staan van de zenuwen. Geen moment kon hij zijn be lofte inlossen. De meeste ballen schoten van zijn voeten en als hij wel in bal bezit kwam, koos hij keer op keer voor obligate balletjes breed en terug. Hij had ook de pech dat hij al in de zesde mi nuut, geheel vrijstaand voor Ju- rek Dudek, werd overgeslagen door Rafael van der Vaart. De jonge aanvoerder van Ajax pro beerde de keeper van Liverpool zelf te verschalken, wat misluk te. Julien Escudé, de andere nieuwkomer in het basiselftal van Ajax, maakte een betere in druk. Hij speelde centraal in de defensie een behoorlijke wed strijd. Liverpool maakte het de jonge Fransman ook niet echt moei lijk. Sinds Gérard Houllier aan het roer staat bij de Engelse club, is het spel van 'The Reds' er niet aanvallender op gewor den. Rafael van der Vaart kopt net naast. Wesley Sonck springt met hem mee. Foto: Hans van Weel Ook tegen Ajax koos het elftal Door die instelling had het elf- der geval optisch, een veldover- Ajax liefst drie levensgrote kan voor verdedigend spel. tal van Ronald Koeman, in ie- wicht. In de eerste helft kreeg sen, maar Van der Vaart had gisteravond zijn vizier nog niet op scherp staan. Vlak voor rust kreeg hij de beste mogelijkheid. De Braziliaan Wamberto, die als linksbuiten weer terug is in het eerste elftal van Ajax, speel de de spelmaker goed vrij. Van der Vaart nam de bal prachtig aan, maar zag zijn inzet gestuit door Dudek. Koeman miste nogal wat vaste krachten tegen Liverpool. De keepers Bogdan Lobont en San- der Boschker zijn beiden ge blesseerd, waardoor de net her stelde Maarten Stekelenburg het Amsterdamse doel verde digde. Ook vorig seizoen kamp te Ajax met een keeperspro bleem. Destijds werd op het laatste nippertje Henk Timmer van AZ overgenomen. Naast de twee doelmannen waren ook Zlatan Ibrahimovic, Nigel de Jong, John O'Brien, Johnny Heitinga, en Victor Sikora niet van de partij. De Tsjechische aanwinst Zdenek Grygera is nog in zijn thuisland om het laatste papierwerk te regelen, voordat hij voor Ajax uit mag komen. Het elftal dat uiteindelijk tegen Liverpool in het veld kwam, kende eigenlijk geen verrassin gen. Wesley Sneijder en Tomés Ga- lések vormden het middenveld en Van der Vaart speelde achter Sonck als schaduwspits. Op nieuw toonde de Heemskerker zijn klasse. Hij was betrokken bij alle aanvallen van Ajax. Vooral met zijn oogstrelende aannames bracht hij het pu bliek in de ArenA in vervoering. Doeltreffend werd hij echter, ook na rust, niet. Van Moorsel voor vierde keer 's wereld beste op de achtervolging IN MEMORIAM stuttgart/anp - Leontien Zij laard-Van Moorsel heeft haar wereldtitel op de individuele achtervolging geprolongeerd. De renster van Farm Frites- Hartol versloeg tijdens de WK baan wielrennen in Stuttgart haar Australische opponente Katie Mactier. Van Moorsel legde de drie kilo meter af in 3.32,657. Haar te genstandster deed er ruim een seconde langer over: 3.33,784. De geboren Boekelse kroonde zich daarmee voor de vierde keer tot 's werelds beste op de achtervolging. In 1990 verover de ze haar eerste mondiale titel, in Japan. In 2001 (Antwerpen) en 2002 won 'Tinus' ook al goud. In het goed gevulde sta dion van Stuttgart voltooide ze de reeks. Van Moorsel startte traag en keek lange tijd tegen een ach terstand aan. Toch raakte de er varen rijdster niet in paniek en bouwde ze haar race vol zelf vertrouwen op. Vlak voor het ingaan van de laatste ronde nam de drievoudig olympisch kampioene een voorsprong van 0,1 seconde. In de laatste vier honderd meter perste Van Moorsel alle kracht uit haar lijf en klopte ze de Australische met ruim een seconde. „Het was keihard vechten, maar dat maakt deze titel veel specialer", reageerde de kampioene. „Het is niet zo dat ik slechter rijd, maar de concurrentie komt elk jaar dichterbij." Met die constatering in haar achterhoofd klaagde Van Moor sel direct na haar race over de kleding. Het tenue, gemaakt in opdracht van de Nederlandse wielrenunie (KNWU), zou niet voldoen aan de moderne eisen. „Het flubbert op mijn lichaam. Dit is klote", reageerde ze. „Het is zó slecht. Ik kan de ritsslui ting niet eens helemaal dicht doen, anders krijg ik geen adem. Daarom moet ik het pak half open laten. Het is al jaren hetzelfde. En elk jaar zegt de De buit is binnen. Foto: AFP/Michael Kienzler KNWU dat een nieuw pak in de maak is. Maar de concurrentie komt steeds dichterbij. Volgend jaar (tijdens de Olympische Spelen, red.) gaat 't echt om tienden van een seconde en dan wil ik een beter pak." Kledingfabrikant Nike is vol gens Van Moorsel al ruim een jaar bezig met het ontwikkelen van een beter tenue. „Op de Spelen draag ik hoe dan ook het snelste pak", sprak ze resoluut. Een nieuwe uitdaging wacht al weer voor Van Moorsel. Ze wil in oktober het werelduurrecord - in handen van haar aartsrivaal Jeannie Longo - aanvallen. De kopvrouw van Farm Frites gaat daarvoor naar Mexico-stad. In december 2000 legde Longo op diezelfde baan 45,094 kilometer af. De Rotterdamse renster deed in 2001 in Manchester een eerste poging Longo uit de boe ken te schrijven, maar op 12 september (een dag na de ter roristische aanslagen in de Ver enigde Staten) mislukte dat. Jos Pronk veroverde in Stuttgart verrassend de bronzen medaille veroverd op de puntenkoers. De wereldtitel ging naar de Oostenrijker Franz Stocher die 77 punten bijeen sprokkelde. De Spanjaard Joan Lianeras werd tweede (74 punten). Pronk kwam tot een totaal van 70 punten. arnhem/gpd - De gemeente Arnhem negeert de steeds lui dere schreeuw van supporters en sponsors om een terugkeer van Karei Aalbers bij voetbal club Vitesse. „Zolang Aalbers nog wordt verdacht door het openbaar ministerie (OM) is zijn terugkomst uitgesloten", houdt Arnhems wethouder R. Gast de deur dicht. Gast heeft als eerst verantwoor delijke van het gemeentelijk reddingsplan voor Vitesse en Gelredome een belangrijke stem in de voordracht van nieuwe clubbestuurders. Tegen Karei Aalbers loopt al bijna twee jaar een gerechtelijk voor onderzoek naar zijn handel en wandel in zijn tijd als Vitesse- voorzitter. Het onderzoek wordt deze zo mer afgerond, maar het OM heeft eerder laten weten dat Aalbers zeker wordt vervolgd wegens valsheid in geschriften en belastingontduiking. De gemeente sprak afgelopen maanden diverse keren met Aalbers, die zegt voor 2,5 mil joen euro aan sponsors voor Vi tesse achter de hand te hebben. „Dat heeft hij eerder geroepen. Maar toen wij dat controleer den, bleek het gebakken lucht. De bedrijven die hij noemde, wisten van niets", zegt Gast. De gemeente heeft Aalbers voorgesteld de sponsors bij Vi tesse aan te brengen, zonder zelf een rol op te eisen. Aalbers heeft bedankt voor die eer. Hij ziet zichzelf als enige redder van de club. De besturen van de supportersvereniging en de Vitesse businessclub denken er net zo over. Zij willen Aalbers liever vandaag dan morgen te rug bij de club. Middels een open brief hebben ze dit giste ren kenbaar gemaakt aan de ge meente Arnhem. Zij eisen dat Aalbers samen met de Nieuwe- geinse projectontwikkelaar TCN, waarmee de gemeente al eerder onderhandelde over een rol bij Vitesse/Gelredome, de touwtjes in handen krijgt bij club en stadion. Adjunct-direc teur J. Kooien van TCN zegt dat dat ook de voorkeur van het be drijf heeft. Janssen verhuurd Theo Janssen speelt ko mend seizoen hoogstwaar schijnlijk op huurbasis voor RC Genk, de Belgische club van de Nederlandse trainer Sef Vergoossen. Vi tesse ontvangt een aan zienlijke h uursom, maar RC Genk wil voor volgend seizoen ook een optie tot koop. Over de hoogte van dat bedrag wordt nog ge steggeld. Vitesse vraagt 4 miljoen euro, Genk vindt - dat vooralsnog te gortig. Het verhuren van Janssen levert Vitesse naast een huursom ook een bespa ring op. Guy Thys is gisteren op 80-jari- ge leeftijd in Wilrijk overleden aan gevolgen van slepende ziekte. Met Thys verdwijnt een monument uit het Belgisch voetbal. Hij maakte een mooie carrière als voetballer, maar voor de grote roem was het wachten tot hij trainer werd. Eerst bij Antwerp, met wie hij in '74 en '75 vice-kampioen van België werd, later als bonds coach van de Rode Duivels. Zil ver op het EK in '80 en een vier de plaats op het WK '86 in Mexico zijn de grootste sportie ve triomfen. Onvergetelijk blijft Guy Thys als bondscoach met sigaar in de dug-out en een glas whisky nadien. Een aanstekelijk optimisme, zijn eeuwige rust, zijn whisky en sigaar, het voetbal: het leek Thys' recept voor een eeuwig leven. Tachtig was hij onlangs geworden en bestemd - zo dacht iedereen - om nooit te sterven. Maar zelfs zijn legen darische 'konijnenpoot' be hoedde Thys niet tegen de sle pende ziekte waaraan hij giste ren overleed. Hoe ver weg is de tijd dat Guy Thys op zijn zeventiende bij Beerschot debuteerde als voet baller? Hij moest er Raymond Braine doen vergeten. Een zwa re erfenis. Thys had niet de kwaliteiten van zijn legendari sche voorganger, maar verover de toch snel de harten van het kritische Beerschot-publiek Toen men hem niet meer moest trok Thys naar Standard, waar hij het nog twee keer tot international schopte. Twee keer Rode Duivel: het verzinkt in het niets bij de 114 keer dat Thys als trainer datzelfde Belgi sche elftal leidde. In die periode als bondscoach, van 1976-tot 1991 (met daarin een korte on derbreking tussen 89 en 90 toen Meeuws de nationale ploeg on der zijn hoede had) boekte hij zijn grootste successen. Thys was zonder meer de architect van het mooiste voetbaldecen nium dat ons land beleefde. Guy Thijs 1922-2003 Op 22 mei 1976, de dag dat Thys de job overnam van Ray mond Goethals, liet niets der gelijke successen vermoeden. Onder Goethals was België ver dord tot een saai elftal met al leen nog oog voor het resultaat en kreunend onder de supre matie van een superieur Oran je. Daarin verandering brengen, was zijn opdracht. Dat was geen eenvoudige opgave, zo bleek de eerste drie jaar. Op weg naar het WK' 78 in Ar gentinië versperde Holland Bel gië land nog de weg, maar een jaar later bewees Thys voor het eerst meer te zijn dan een voet balkenner. Tegen beter weten in haalde hij Wilfried Van Moer terug bij de Rode Duivels. Een waanzinnig idee, zo dachten velen. Het bleek de start van een onvergetelijk succesver haal. Op het EK '80 in Italië ver rasten de Rode Duivels ieder een. Slechts in de allerlaatste seconden van de finale moest de ploeg buigen voor het toen malige West-Duitsland (2-1). Zilver op een EK. België was in rep en roer. Het WK in Spanje was de vol gende aflevering in het succes verhaal. 'Whiskey yamor' kop ten de Spaanse laanten toen ze op zoek gingen naar de oorza ken van het Belgische wonder verhaal. Enkele dagen voordien had Thys België land naar een legendarische 1-0 zege geleid op regerend wereldkampioen Argentinië. Nauwelijks nog te overtreffen roem, zo leek het, maar toen moest Mexico '86 nog volgen. Wie herinnert zich niet de 4-3 tegen Rusland, de strafschop van Leo Van der Eist tegen Spanje, de uiteindelijke nederlaag in de halve finales te gen Argentinië? België werd zot, de Brusselse Grote Markt liep helemaal vol, maar Guy Thys bleef rustig. Onverstoorbaar. Altijd relativerend. Nooit onno dig met de borst vooruit. Een man van zijn tijd. Op dat mo ment absolute top als bonds coach. Wat maakte van Guy Thys zo'n succestrainer? Was het zijn voetbalkennis? Zijn tactisch vernuft? Zijn psychologisch in zicht? Zijn mensenkennis? Zijn leiderskwaliteiten? Zijn karakter als vaderfiguur? Zijn konijnen- poot? Zijn diplomatie? Jaren lang is de vraag gesteld, nooit volgde een sluitend antwoord. Zelf hield Thys altijd de boot af. Het succes was er en uiteraard had hij zijn aandeel, maar liever zette hij zijn spelers in de bloe men. Zij deden het, hij liet ze het doen. Leven en laten leven, het was zijn motto. Thys gunde iedereen het zonlicht in de ogen, legde overal zijn oor te luister, en destilleerde daaruit uiteindelijk een keuze. Zijn keu ze. Voor wie twijfelde, Guy Thys was veel meer dan een 'brave' trainer. René Vandereycken, door Thys weggestuurd uit Mexico, weet er alles van. Thys schuwde de confrontatie niet, maar danste nooit op het graf van een tegenstander. Of zijn recept ook in deze moderne voetbaltijden zou werken, weet niemand. Wat iedereen wél weet: Guy Thys was een groot mens. Pascal Kerkhove 7 - SPORTUITSLAGEN birmingham/gpd - Mia Audina heeft voor Nederland een me daille gewonnen bij het wereld kampioenschap badminton in Birmingham, alleen de kleur is nog ongewis. De voormalige In donesische uit Rotterdam plaatste zich gisteravond in Bir mingham vrij makkelijk voor de halve finales en die prestatie is al goed voor een plak. Om het brons wordt op het WK niet ge speeld. De verliezers van de halve eindstrijd krijgen beide een medaille van die kleur. Audina rekende in de kwartfi nales in een half uurtje af met de Japanse Kanako Yonekura, die een dag eerder nog de Ne derlandse Judith Meulendijks uit het toernooi had geslagen. De Nederlandse, bij het WK als derde geplaatst, had niet veel moeite met de doorgaans stug ge Japanse (11-5,11-0). Audina nam eerder op de dag wel enig risico door met veel overgave aan de zijde van Lotte Bruil de kwartfinale in het vrou- wendubbel te spelen. Ze had liever eerst de single gespeeld, maar de organisatie wenste riiet in te gaan op dat verzoek. Om dat de partij Audina-Yonekura aan verschillende tv-stations was verkocht, kon er niet meer van het tijdstip worden afgewe ken. Maar die dubbelpartij had haar kennelijk niet erg ver moeid. Yonekura had zich tegen Meu lendijks nog gemanifesteerd als een degelijke speelster, die vooral verdedigend haar zaak jes op orde had. Tegen de varia tie van Audina was de Japanse niet bestand. De Nederlandse treft vandaag in de halve finales de Chinese Zhang Ning, die grote indruk maakte tegen Camilla Martin. De Deense wereldkampioene van 1999 had geen schijn van kans en werd in 22 minuten van de baan gepoetst. In de tweede game stond de Chinese haar zelfs geen enkel punt toe. Nog twee andere Chinezen plaatsen zich bij de laatste vier van het wereldkampioenschap. BADMINTON Birmingham. WK. Vrouwen, kwartfinales: Zhou Mi (Chn/5) - Wang Chen (HKo/1) 11-6 5-11 11-4, Zhang Ning (Chn/2) - Martin (Den/7) 11-6 11-0, Gong Ruina (Chn/4) - Xie Xingfang (Chn/6) 13- 11 11-4, Audina (Ned/3) - Yonekura (Jap/8) 11-5 11-0. Mannen, kwartfinales: Won Choon Mann (Mal/9) - Kuncoro (lno/6) 15-8 15-5, Bao Chunlai (Chn) - Hashim (Mal) 15-7 15-10, Xia Xuanze (Chn/5) - Jonassen (Den/2) 17-14 12- 15 15-10. Vrouwen, dubbelspel, kwartfinale: Yamada/Ya- mamoto (Jap/8) - Audina/Bruil (Ned/4) 15-9 15-8. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3164 7.8.11.12.17.28.34.36.40.41. 44.48 50.53 60.66.67 68.72.80 Onder voorbehoud van typefouten TENNIS Sopot. Internationaal toernooi, 500.000 euro. Mannen, kwartfinales: Ferrer (Spa) - Vinciguer- ra (Zwe) 6-1 6-2, Ramirez Hidalgo (Spa) - Blanco (Spa) 6-7 6-4 6-0, Horna (Per) - Ferre- ro (Spa/1) 6-1 7-6. Vrouwen, halve finales: Pistolesi (lsr/3) - Sch- nyder (Zwi/2) 5-7 6-4 6-2, Koukalova (Tsj) - Mandula (Hon/8) 4-6 6-3 6-0 Washington. Mannen, 520.000 euro. Kwartfinales: Henman (GBr) - Srichaphan (Tha/3) 7-6 7-5. San Diego. Vrouwen, 680.000 euro. Kwartfinales: Hénin-Hardenne (Bel/3) - Petro- va (Rus) 6-0 6-2. Los Angeles. Mannen, 330.000 euro. Tweede ronde: Grosjean (Fra/3) - Ginepri (VSt) 6-2 6-3, Philippoussis (Aus/5) - Chang (VSt) 6- 2 6-4, Ferreira (ZAf) - Bogomolov (VSt) 6-3 6- 2 Dubbel, kwartfinales: Eagle/Schalken (Aus/Ned/4) - Kuerten/Taino (Bra/VSt) 6-3 6- 2 VOETBAL Amsterdam Tournament. Eerste speeldag. Ajax (Ned) - Liverpool FC (Eng) 0-0 (0-0). Toe schouwers: 51.000 Scheidsrechter: Bossen (Ned). Gele kaarten- Trabelsi (Ajax), Vignal. HyypiS (Liverpool). Galatasaray (Tur) - Internazionale FC (Ita) 0-3 (0-1). 38. Martins 0-1, 64 Martins 0-2, 66. Rebecchi 0-3. Toeschouwers: 51.000. Scheidsrechter: Braamhaar (Ned). Rode kaart: 82. Sas (Galatasaray, 2x geel). Gele kaart: Ma- terazzi (Internazionale). Stand: 1. Internazionale 1-6, 2. Ajax 1-1, 3. Liverpool 1-1,4. Galatasaray 1-0. Duitse competitie: Bayern München - Ein- tracht Frankfurt 3-1 (3-0) 16 Ze Roberto 1-0, 20. Salihamidzic 2-0, 42. Pizarro 3-0, 68 Skela 3-1. Oefenduels. West Ham United (Eng) - PSV (Ned) 1-2 (1-0). Doelpunten PSV: Kezman, Rommedahl. Bij zonderheid: Bij PSV speelde de Costaricaan Leonardo Gonzalez op proef mee. Roosendaal. RBC Roosendaal (Ned) - Hapoel Tel Aviv (Isr) 1-1 (1-0). Doelpunt RBC: Yous- souf. Almelo. Heracles Almelo - Willem II 2-0 (0-0). Douglas 1-0, Stegeman 2-0. Bijzonderheid: Bij Willem II speelde de Fin Hietanen op proef mee. VOLLEYBAL Klagenfurt. Grand Slam beachvolleybal. Mannen, groep L Laciga/Laciga (Zwi) - Kogel- /Mulder (Ned) 2-0 (21-19 21-18). WIELRENNEN Stuttgart. WK baan. Vrouwen. Individuele achtervolging, kwartfinales: 1 Mactier (Aus) 3.31,500, 2. Zijlaard-Van Moor sel (Ned) 3.31,736. 3. Sloesareva (Rus) 3.32,979, 4. Ulmer (NZe) 3.33,842, 5. Thue- rig (Zwi) 3.33,560, 6 Vanderkerckhove (Fra) 3.36.539, 7. Zilioete (Lit) 3.37,880, 8.-Bates (Aus) 3.38,832. Finale: Zijlaard-Van Moorsel (Ned) 3 32,657 en verslaat daarmee Mactier (Aus) 3.33,784. Strijd om brons: Slioessareva (Rus) 3.31,938 verslaat Ulmer (NZe) 3.33,661. Keirin: 1. Grankovskaja (Rus), 2. Mearas (Aus) 3. Gristjina (Rus). Mannen. Puntenkoers: 1. Stocher (Oos) 77 punten, 2. Lianeras (Spa) 74, 3. Pronk (Ned) 70. 4. New ton (GBr) 68. 5. Vaitkus (Lit) 57. 6. Kadlec (Tsj) 54 Ploegenachtervolging, kwalificaties: 1Austra lië 4.03.266. 2. Groot-Brittanniê 405,244, 3 Frankrijk 4.07,406, 4. Nieuw-Zeeland 4 08,063, 5. Rusland 4.08,366. 6 Litouwen 4.09,278. 7. Spanje 4.09,494, 8. Wit-Rus- land 4.10.839. Uitgeschakeld: 9. Nederland (Mouris, Slippensi Straathof, Zuijderwijk) 4.11,193.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19