SCHRIJVENDE LEZERS De avonturen van Bush, Blair, Berlusconi en Balkenende VLIEGTARIEVEN. eeh fan rcouran 'Happen, schudden, doorbijten en dood is Dimple' (1) 'Happen, schudden, doorbijten en dood is Dimple' (2) 'Happen, schudden, doorbijten en dood is Dimple' (3) TéThoofdprijs: TervmeercHagse fantastische VöëtbMreis voor twee personen naar Barcelona, iverpool of Londen. Een unieke combinatie van het bezoeken van een wereldstad en een duel o topniveau. De hoofdprijs wordt aangeboden door Grandstand Tourist Voetbalreizen in samenwer ing met vliegtarieven.nl ^*0 aénèprijs: kijkplezieV mé oor Sony, Electro World en Elres Audio Visual Centrum. er kalis op een afet^feze prdchtigë^rijzen maak je^rcfer kaffs e kunt ie v]a$ft£rnM n^rft -egionale krant en stel je eigen voetbalteam samen. - jt Www.gooieneemlander.nl - www.haarlemsdagblad.nl - ww Hoornes verdient meer sen» rc 'Happen, schudden, doorbij te»; en dood is Dimple' (4) 'Happen, schudden, doorbijt^, en dood is Dimple' (5) TRAVEL cswon*iiwi pyp-HsaM Onlangs bezocht Tony Blair, Prime Minister van het Verenigd Koninkrijk, George Bush, President van de United States of America. Nog niet wetend wat voor drama hem boven het hoofd zou hangen in de dr. Kelly affaire. Ook gearriveerd op "George double ya's" ranch: 'onze' Italiaanse pias met het waanzinnige gevoel voor humor, Silvio Berlusconi. Wij zijn benieuwd of de laatste B in het rijtje van gelijkgestem den in B majeur, want ze voelen zich groots, deze serie van bezoekjes zal mogen afsluiten. Je zou het verwach ten. Daar staat JP Balkenende, het contract van de Joint Strike Fighter hoog houdend. Verdediger van Neder landse militaire deelname in Irak. On der Engels mandaat wel te verstaan. Bondgenoot van Amerika door dik en dun. Toch vrezen wij dat Bush de naam van onze JP niet weet. Het is vreselijk jammer dat Nederland mee huppelt met de VS en Engeland zonder enig overleg binnen de EU. Nou is dat gedeeltelijk te begrijpen. Laten we wel wezen, de interactie van de EU lidstaten heeft het niveau van een ordinaire soap bereikt, zo niet een dieptepunt. Denk maar aan Berlusconi en zijn kampbeulgrappen. Maar ook andere Italiaanse beleidsmakers ma ken er een potje van. Voor wie deze so ap volgt en het kan waarderen is het smikkelen en smullen geblazen deze zomer! Maar wat zou het schelen als de EU zich eindelijk profileert als di plomatieke tegenhanger van de VS. We kunnen zoveel. We hebben de ervaring in huis, elk land van de EU bezit een intrigerend cv. Zo moet Bush niet den ken dat de VS na 11 /9/01 alleen staat in de kwestie terreuraanslagen. Wij hebben daar in Europa immers ge noeg ervaring mee. Denk maar aan de RAF, IRA, Algerije - Frankrijk en Spaans Baskenland. Ik zie nog altijd de beelden van Lockerbie, Schotland voor me. Minstens net zo schokkend als de beelden van het WTC in NY. En zo zou je wel een hele lijst kunnen opstellen van terroristische aanslagen in het na oorlogse Europa. Waarom speelt Nederland mee in het Amerikaanse concert? Waarom richten we ons niet op de spanningen in Euro pa en proberen we ons te profileren als diplomaten in eigen kring? En als dan Europa echt nog eens een samen hangend geheel wordt, want één wor den we niet snel en dat hoeft ook niet, dan kunnen we onze stem laten horen in de wereld en niet alleen opdraven als er weer ergens geld nodig is of als het 'vuile' werk moeten worden opge knapt. Y. van der Deijl, Den Haag. En weer krijgt een groot hon denras een slechte naam! Ter wijl dit duidelijk een fout van de eigenaar van de kleine hond is. Die doggen waren aange lijnd, de eigenaar van de kleine hond had hem bij zich moeten houden. De reu heeft instinctief gerea geerd, er komt ineens iets tus sen hem en zijn teefje, hij ver dedigt haar. Misschien was ze loops, of net loops geweest, dan doet elke reu lelijk. De familie Slats had beter op het hondje moeten letten en moet niet de schuld bij de te genpartij leggen. Dat is te mak kelijk! De eigenaren van de dog gen hebben namelijk prima ge reageerd. Rustig blijven is het belangrijkste, zo word je de si tuatie sneller meester. Wie zegt dat het hondje dood was ge weest als zijn baasjes niet zo hysterisch waren geworden? Dan had de eigenaar van de doggen ze namelijk eerder kun nen corrigeren, in plaats van zich te moeten verdedigen. Ik krijg jeuk van zo'n beschuldi gende vinger. Deze mensen hadden beter moeten weten. Als je een aangelijnde hond aan ziet komen, of het nou een Mo- losser of een Chihuahua is, houd je je eigen hond bij je. Babs van der Linden, Spijkenisse. Naar aanleiding van het artikel 'Happen, schudden, doorbijten en dood is Dimple' wil ik reage ren. Eerst wil ik de familie mijn steun betuigen bij het verlies van hun hondje Dimple. De fa milie Slats ging 's avonds blij naar het strand om hun hondje lekker uit te laten en te dollen, want na zeven uur mogen de honden los lopen. Maar het liep op een drama uit datje nooit meer vergeet. Wat mij bekend voorkwam uit het verhaal van de Duitse of Deense dog: verleden jaar is het mij ook overkomen bij ons op het strand in Katwijk. Mijn broer en ik liepen rustig te wan delen, ongeveer half tien 's a - vonds en het was vrij stil. Ik had mijn kleine hondje van vijfen halfjaar aan de lijn. Ter hoogte van de boulevard kwamen een jonge man en vrouw aanlopen met een Duitse of Deense dog, die op mijn hondje afkwam. De eigenaars bleven staan en deden geen moeite om de hond te stoppen (hij luisterde voor geen meter). De dog greep mijn hondje, drie grote wonden, rug, buik en zij waarts, gekneusde achterpoten. Ik ben zelf over mijn kleine hondje heen gaan liggen om het beestje te beschermen. De dog heeft mij op vier plaatsen vrij goed gepakt. Terwijl mijn broer hem van mij af probeerde te schoppen lagen mijn hond en ik te schreeuwen op het strand. Mijn beestje leeft gelukkig nog, maar ik kan niet meer op het strand komen wegens rug klachten, toegebracht door de hond van een ander. Die Leidse vrouw schreeuwde mij ook toe 'hou je Katwijkse kop, schreeuw niet met je grote slabek'.Het viel mij op in het artikel dat de man het telefoonnummer gaf want dat deed hij bij mij ook. Ik vind dat toch wel frappant. Die Leidse vrouw vond ik nogal asociaal, het spijt mij dat ik het zo schrijf. Ik ben de andere dag bij ons op het politiebureau ge weest en daar is alles geno teerd, mijn dierenarts adviseer de er werk van te maken, hij zei 'als een dog dit eenmaal doet, krijg je het er niet gauw meer uit. Het is gebeurd op 2 augustus 2002. Op herhaaldelijk bellen kreeg ik geen antwoord. Ik heb de verzekering van mij inge schakeld, niks, helemaal niks. Totdat ik onbekend belde en ze nam op en ik heb haar gezegd dat het betalen van de rekenin gen binnen acht dagen geregeld moest zijn want ik had een ad- vocaat ingeschakeld. Toen werd er betaald. Mijnheer X uit Leiden had het over een roedel maar volgens mij is een roedel méér dan twee honden. En al was de hond aangelijnd, hij had hem nog bij de halsband kunnen en moeten pakken. Ik weet nu wel, ik ver trouw nog minder een Duitse of Deense dog. Koop een hond waar je verstand van hebt en niet zo maar een in het wilde weg, een ander mens is er het slachtoffer van. Het lijkt wel of ze van Katwijk naar Wassenaar zijn uitgewe ken, en waar was die politie hond gepakt, op welk strand? Doe je hond een muilkorf om of een beklint, dat bespaart een ander veel ellende. J. Guyt, Katwijk In mijn krant lees ik over de 'bijtgrage' honden. Met de fa milie van het doodgebeten hondje van negen maanden, heb ik te doen. Fijn dat velen meeleven. Ze hielden van hun dier. Kun je in deze vakantie van veel mensen niet zeggen. Iets begrijp ik niet zo goed. 'Ze waren aangelijnd, de Duitse doggen', dan kunnen ze maar hun gang gaan? Ik neem aan dat ze opgevoed worden, dat hoort zeker bij zulke honden. Die eigenaar heeft geen poot om op te staan, je kent toch je honden. Waar ben je met je hersens, je ogen, je gedachten als jé met de honden over straat gaat? Als je dus oplet en je ziet dat je dieren naar dat kleine diertje toe gaan, dan geef je toch een rottrek aan de riem, dat die 'bijtgrage' honden enige meters verder met trillende po ten de andere kant van Neder land kunnen bekijken. Nee, als ik het goed lees, kreeg de andere hond nog de tijd Dimple verder te vermoorden, 'hij was toch aangelijnd'. Wat een excuus. Mijn idee: nooit meer met die honden op straat, bos of strand, wel in de eigen tuin mits die goed is afgezet en mét muilkorf, ter beveiliging van de buren. M. Bosch, Leiderdorp (advertentie) Let op! Je kantje nog tot 5 augustus woensdag 30 juli 2oo3 r Met pijn in het hart vernam ik dat niet alleen een postkantoo Voorhout gaat sluiten, maar ook dat op het Hoornesplein de geldhandelingen er af gaan! Dat mijn collega en ik er met veel plezier werken, doet niet t^0" ke, maar wij staan (afwisselend op één werkplekwel dienst e[ voor een gigantisch deel van de Katwijkse bevolking. Zoals vt hele wijk Rijnsoever, de drie bejaardentehuizen, de torenflat Jn hele Hoornes. Door het inkrimpen van de handelingen wore mijns inziens ook een stuk sociaal leven en dienstverlening gald. Liever hadden wij de handelingen uitgebreid gezien. Ik de eerste klant nog tegen komen die ons kantoortje niet goi pend vindt. De wijk Hoornes/Rijnsoever wordt toch de vijfde dorpskern? wijk heeft net zoveel inwoners als Katwijk-Centrum. Waaron M gen de Centrumbewoners een betere service dan de mensen wijk Hoornes/Rijnsoever? Lieneke Duijndam-van d Graag zou ik willen reageren op het stuk van Nancy Ubert in de krant van 24 juli over de dood gebeten hond. Het zou heel goed kunnen dat ik de politieagent ben waar de eigenaar van de doggen over spreekt. Ik kan het handelen van mijn collega's van de poli tie Hollands Midden in deze op geen enkele manier goedkeu ren. Immers, mijn hond liep los en werd aangevallen door 5 (vijf) cv iet doggen die werden uitge pe door een meisje van 14 ji werd over een afstand va meter op haar buik mee™ sleept. Conclusie politie en justi gen schuld, uw hond liep rd ondanks het feit dat hij a w knie' liep. Bah! ai Familie Slats, zet dit doo Be het eind en sterkte! WJ.H. Si Natuurlijk is het erg wat er ge beurd is met het hondje, maar de mensen moeten niet net doen alsof de dog vals is, want volgens de natuur is dit een normale reactie. De reu verde digt zijn teef, hij voelde zich be dreigd, en zo'n grote bek tegen over zo een klein hondje, dan is het snel gebeurd, dat heeft niets met agressie te maken. Sommige hondenbezitters moeten meer rekening houden bic 6.1 |on met andere mensen en n feit dat er ook honden zifw M t it niet spelen. Houd je hoi om altijd bij je en gooi h( los als hij helemaal best is! In dit geval geef ik de scl aan de 'kleine' hondbezi dogeigenaars hadden dein idf den niet voor niets aan d

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 18