lever American-Footballprof dan arts SPORT flerend 'Het Open' blijft 'i domein van Zee Duin S5 lïse tweelingbroers Dani en Tani Ortega naar EK voor C-landen Smeets op Open NK smaakmaker Coronel tweede op circuit van Francorchamps I LEIDSCH DAGBLAD TENNISCIRCUIT 2003 - 25' MASTERS maandag 28 juli 2003 „Ijan van Geen ejpe tweelingbroers Na- [fi Nathan - roepnamen •fcLni - Ortega (21 jaar) tejang om pijn te lijden. fisive backs van Light- i? en krijgen ze de nodige >n delen ze er net zo •d&Je moet met P'jn om otpan en met pijn kun- ;n", zeggen ze. Vanaf jjden ze in Denemar- •t Nederlands Ameri- llteam om het Euro- lioenschap voor C-lan- de broers Ortega zijn ;hout, Sjoerd Wiegel, er Meij en Joep van jghtning Leiden gese- zijn bezig aan ons izoen." jnze gymleraar op het 1 da Vinei College was liousiast. We gingen Igroepje naar de Am- nirals in het Olym- Het werden er op een gegeven w iwaren we met meer rgj^erd man. We speel- 1 in de gymzaal. De r, Koos van Duyn, was «lor van Lightning Lei- o^af het begin hebben itsi gespeeld. Eerst fla- een non-contactvorm Xjican Football." /,^naf ons vijfde deden pAirapao aan baseball. Ifde kwamen we naar d en pakten we het r u^Ve speelden bij Alphi- lafclpg n'veau i11 de inter- ^Jcompetitie. Met Ame- ejjltball kwamen we in pi jjerlands jeugdteam. IgMten we kiezen." e eerste ervaring was ,enjle gingen naar de 7(ïn(vl. De Admirals speel- Jaartsrivaal Frankfurt pporters van beide '.aten door elkaar zie je bij voetbal t mooie is dat je je f in kwijt kan. Het is sport dus je moet 1. Ie moet met pijn >elen. Het postuur 1 uit. De sportiviteit is lens het spel maak je 1 afloop drink je sa- Dani (links) en Tani Ortega. Foto: Taco van der Eb men wat. Dani: „Dat zie je ook bij het Ne derlands team. Tijdens het sei zoen is het hard tegen hard. Nu zijn we één team. De campagne is altijd 'fair play'. Wil je vech ten, doe het op het veld." Tani: „Natuurlijk zijn er ook opstootjes, maar na afloop is het: sorry voor dit of dat." Dani: „Je wilt de bal hebben en dus moet die man tegen de grond. De hit deel je het liefst zo hard mogelijk uit." Tani: „Na afloop zit iedereen onder de blauwe plekken. Je zit met z'n allen in dezelfde situa tie." Blessures Dani: „De blessures vallen wel mee. Je pijngrens wordt steeds hoger. Als je je enkel verzwikt, doe je er ijs op, je laat hem ta pen en na vijf minuten ga je het veld weer in. Ik heb gelukkig nooit wat gebroken. Tani: „Ik ben er een keer negen maanden uit geweest. Er zat een dubbele fractuur in de at las, de eerste wervel. Het ge beurde tijdens mijn schoolexa mens. Het was tegen de Crusaders. Ik had de baldrager vast en ging hem naar de grond brengen. Ik draaide weg en er kwam iemand bovenop mijn hoofd. Ik dacht dat het alleen een beetje spierpijn was, deed er ijs op, zette mijn helm op en liep het veld weer in. Maar het bleef pijn doen. Na de rust scoorde ik nog, maar ik kon mijn hoofd niet meer draaien." Curacao Dani: „Onze moeder vond het qua opleiding voor ons het bes te om naar Nederland te ko men. Toen we vijf waren, waren we hier ook al. We zouden vijf jaar blijven, maar onze moeder kreeg heimwee. Op Curasao gaat alles rustig aan. Hier is het heel hectisch. Het moeilijkste was het aanpassen aan de cul tuur, niet het weer. Hier is elf uur ook echt elf uur, op Cura sao is het kwart over elf of half twaalf. Maar voor sport waren we altijd op tijd. Bij honkbal kunnen negen mensen spelen en bestaat het team uit zeven tien man. Als je een training miste, zat je op de bank." JC University Tani: „Na het vwo heb ik eerst een jaar medische biologie ge daan, omdat ik was uitgeloot voor geneeskunde. Daarna werd ik wel ingeloot. Volgend jaar gaan we naar de Johan Cruyff University, voor de stu die sportmarketing- en mana gement. Die opleiding heeft een samenwerkingsverband met de Admirals. We krijgen extra trai ningen. Dat ik stop met genees kunde, betekent dat het Ameri can Football heel diep zit. We hebben ook geprobeerd contact te leggen met Amerikaanse col leges, maar dat is moeilijk. Bij de Johan Cruyff University pro beren ze wel stages te regelen in de Verenigde Staten." Dani: „Ook ik stop met genees kunde. Dat is misschien zonde, maar bij de Universiteit van Amsterdam kan ik te allen tijde de studie weer oppakken. Dus na deze studie ga ik gewoon weerverder." Admirals Tani: „We blijven bij Lightning Leiden spelen. Het niveauver schil met de Admirals is nog re delijk groot. Qua bouw moeten we nog fysieker worden." Dani: „Maar de Admirals inves teren in ons, dus ze zien moge lijkheden. Wie weet wat vier jaar trainen onder hun begelei ding doet." Tani: „Wij zijn de defensive backs. We verdedigen de recei vers. Dat zijn de snelle mannen. Wij lopen de honderd meter ook ruim binnen de twaalf se conden." Dani: „Nederland heeft dertien jaar lang niet aan het EK mee gedaan. We moeten dus onder aan beginnen. Rusland wordt onze lastigste tegenstander denk ik. We spelen als eerste te gen hun. Later in de week spe len we nog tegen Italië, Dene marken en Tsjechië." Tani: „Vorige week hebben we nog een oefenwedstrijd ge speeld tegen de rest van de bes te spelers uit de Nederlandse competitie. Toen stonden we in de basis." Dani: „We hebben de doelen, die we voorafgaand aan de wedstrijd gesteld hadden, ook gehaald. De defensive coördi nator was ook wel tevreden, hoewel het nog beter kan. We nemen het erg serieus. Toen we hoorden dat we in het team za ten, hebben we gelijk ons dieet aangepast en zijn we meer gaan fitnessen en aan atletiek gaan doen." Tani: „Er staan tenslotte in De nemarken niet alleen scouts uit Europa langs de kant, maar ook uit Amerika. We willen Neder land op de kaart zetten. We zijn een klein landje, maar toch hebben we goede American Footballers." ■hp 'z"jjen Broek in finale langs Lugthart ran Klein denm aar - Opnieuw 'A/iale van de categorie in o|5ste 'Het Open' het er ifa de thuisspelers van ijrokganisator Zee lo van den Broek trok Willem Lugthart met derde doorgang aan noeé eind. Het duo bood derappige publiek een et isbtakkoord van de ju- ik ie. 1 m^lnemers in een sche- stelH plaatsen waren vrij- ;en.£ionale kanshebbers aarihoofdprijs present, mannen van Zee Ikten niet voor niets Jensfc van de eredivisie, n Rztes spelers van het 1 crab de baas te blijven, B buitenstaander op gevhet thuispark van de hetj van goeden huize je fker in de 25ste editie dra jeheel Zee Duin-fi- Dfltet en werd een aan- luk aegemonie met- sue de finale beland, ïerste geplaatste Van anaf de grote favoriet iloegoofdprijs. Maar zo ie Bels het hem was toe- n THiep het niet. „In de ireni ging het prima", kx-dt tweevoudig Leids na afloop. „In de loopt het het hele iel Bit echt lekker. Waar- •ch, omdat ik tennis niet\ moet combineren met een baan. Je begint doordeweeks dan wat vermoeid en niet scherp aan een wedstrijd. Ik heb heel wat setjes verloren dit jaar." Ook de verrassend tot de halve finale doorgedrongen Boekhorster Martijn Zandvliet snoepte de toemooiwinnaar een set af. „In de finale verloor ik even eens de eerste set", vervolgde Van den Broek. „Jan-Willem heeft voor mij nu eenmaal een moeilijk spelletje. Maar je speelt wel tegen iemand, van wie je absoluut niet wil verliezen. Die rivaliteit is in ons team aanwe zig, ondanks dat we vrienden zijn. Uiteindelijk win je die wedstrijd moeizaam in drie sets. Voor mij toch een belang rijke overwinning." Met de overwinning op Lugthart bracht Van den Broek de onderlinge score op 2-1 in zijn voordeel. „De vorige twee waren ook heel close in drie sets", wist het tweetal heel nauwkeurig. „Toch is Guido de man, die 'Het Open' moet winnen", vond Lugthart. „Ik was eigenlijk al gestopt als speler van het eer ste team. Maar ik ben wel drie maal per week blijven trainen. Door blessures bij Marco Visser en Jeroen Boogmans moest ik toch weer aan de bak." De bij na 39-jarige clubman in hart en nieren versloeg op zijn weg naar de eindstrijd onder ande ren Roderick Goedegebuure en Julian Vandenbussche. „Die jongens zijn behoorlijk in op komst. Ze hebben al een com pleet pakket aan slagen en mis sen eigenlijk alleen nog de rou tine om een wedstrijd ook op het eind naar hun hand te zet ten. In de toekomst vormen zij de gewenste bedreiging van buitenaf." De vrouwenfinale bood de 300 man publiek eveneens strijd en sfeer. Met een winnares, Ingrid Kruit uit het eerste mixedteam van Zee Duin, die het hele toemooiseizoen pas een keer een rondje overleefde. In de kwart en halve finale nam ze op eigen grond afstand van Tanja Nossik en Merel Aalders. De slotronde ging twee sets lang gelijk op. Nadat Kruit en Marti- ne Griekspoor ieder een door gang via de tiebreak op hun naam hadden geschreven, spurtte Kruit via 5-0 naar een 6- 2 winst in de derde set. „Drie maal verlies in een finale. Niet leuk", luidde het bondige com mentaar van Griekspoor. Bij de jubileumeditie van 'Het Open' werd op negen banen het recordaantal van 535 partij en afgewerkt. „Eigenlijk onver antwoord veel" meldde wed strijdleider Gijs van Rijn. „We hebben elke dag vanaf negen uur 's ochtends op alle banen gespeeld. Door de regen kwa men we even in de problemen. Maar met vijf banen van Rijn- kanters erbij en door zaterdag om half acht in de ochtend te starten, zijn we er toch uitgeko- Veteraan Jan-Willem Lugthart haalde de finale op 'zijn' Zee 8< Duin. Hij verloor van teamgenoot Guido van den Broek. Foto: Taco van der Eb men. De categorie 5 en 7 werkten, net als bij de '3'-groep een schema van 64 af. Verrassingen kwamen niet echt voor. De nummer 1 bij de mannen '5', Gerrit-Paul Verdoes, maakte zijn plaatsing waar. Finalete genstander Frank van Hins- bergh begon ook op een be schermde Bij de '7'-categorie versperde Danny van Dijk de doorgang aan lijstaanvoerder Arne Ste vens. Hij was de enige niet-ge- plaatste speler bij de beste acht. Joris Rotteveel bleef in de finale René Vletter de baas. Jasmijn van de Bent bereikte bij de '5' vrouwen drie finales. Ze won de single (finale tegen Ca roline Rueb) en mixed met George Burley, maar verloor het vrouwendubbel met Sabine Mekel tegen Tammera Canter Visscher en Arlette van der Maas. De hoofdprijs bij de '7' was voor Nathalie Tamaela. Zij klopte Marieke Bamhoom. Aarlanden Peter van der Spek won de cate gorie 5 bij het Aarlanden-toer- nooi in Ter Aar. In de finale re kende hij met 6-4 in de derde set af met de verrassend tot de eindstrijd doorgedrongen Mels Walder. In de categorie '7' gin gen de titels naar Jacques Keij en Yvette Laduk. Het hoogste onderdeel, het mannendubbel 3, werd gewonnen door Mare Nagelkerken en Arjan de Rooij. schaken - Na de eerste speel- week van het Open Nederlands kampioenschap schaken in Dieren (Veluwe) heeft de Leidse Internationaal Meester Jan Smeets verrassend de leiding genomen. Hij deelt de kopposi tie met grootmeester Friso Nij- boer, beiden scoorden 4.5 pun ten uit vijf partijen. Smeets had een vliegende start; hij versloeg in de eerste vier ronden als enige al zijn tegen standers en ging alleen op kop. „Ik ga natuurlijk voor een start bewijs in het gesloten NK van volgend jaar. Een GM-norm zit er in dit toernooi bijna niet in. Maar een flinke ratingwinst is ook al mooi", aldus Smeets. Af gelopen zaterdag trakteerde hij de uitgesproken titelfavoriet, grootmeester Sergey Tiviakov, op een snelle remise. „Tiviakov heeft een beperkt zwartreper- toire voor open toernooien", zei Smeets na de korte partij. Nijboer profiteerde van deze puntdeling en kwam door een partijzege eveneens op kop. Achter dit leidende tweetal spe len nog meer schakers uit de Leidse regio een rol in dit kam pioenschap. Grootmeester Dennis de Vreugt (Lisse) hield gelijke tred met Tiviakov en deelt voorlopig de tweede plaats met vier punten. Nijboer kroop in de derde ron de door het oog van de naald (vier pionnen minder) tegen de Leidse IM Mark van der Werf en had een 'Schwindeltje' nodig om Van der Werf tot opgave te dwingen. Van der Werf herstel de zich goed en zit in een ach tervolgende groep met 3.5 pun ten. Jeroen Willemze en IM Stefan van Blitterswijk kwamen via twee zeges en drie remises op 3.5 punten. Een plusscore is er tot dusver ook voor Thomas Willemze en Wim Heemskerk met 3 punten. Leidenaar Fred Slingerland kwam vooralsnog niet verder dan 2.5 punten door vijf remises. Het Open NK, dat duurt tot en met donderdag 31 juli, heeft dit jaar een record deelname van ruim vijfhonderd schakers. autosport - Op de vermaarde Formule-1-racepiste Spa-Fran- corchamps in de Belgische Ar dennen werd Alphenaar Tim Coronel tweede in de vierde ra ce van de Pearle Alfa 147 Chal lenge. Coronel had een minde re training en startte de race als vijfde. Samen met Cable 1 team genoot Sandor van Es wist hij na het verkleuren van het start- licht direct twee en later zelfs drie plaatsen te winnen. De enige die hem voorging was de Italiaan Maurizio Campani, die ook als snelste had getraind. Door de Nederlandse deelne mers in België samen met de Italiaanse coureurs te laten rij den, gold deze race tevens als de eerste ronde van het Euro pees Kampioenschap. In de beginfase werd de strijd ruim een ronde geneutraliseerd door de Safety Car, nadat één van de deelnemers zijn hele oliecarter op de baan had uitge stort. Veel coureurs gleden van het asfalt de grintbak in en moesten opgeven. Onder hen Alphenaren Berend Gesman en Oscar Middeldorp. Na de hervatting van de strijd, lag Tim Coronel korte tijd op kop, maar hij verspeelde die positie door in de slotfase een bandenstapel te raken. „Daarbij raakte niet alleen mijn wiel be schadigd, maar raakte ook de motorkap voor een deel los. Verder aanvallen lukte dus niet meer en ik ben voor die tweede plaats in het Europees klasse ment en mijn nationale over winning gegaan. Hiermee heb ik mijn leidende positie verder versterkt", aldus de Alphenaar. Sandra van der Sloot uit Val kenburg eindigde de race als zesde. „Ik zag ze voor mij op dat oliespoor alle kanten op schieten. Ik koos voor de gras rand en kon er z» om heen rij den. Dit is beter dan het tot nu toe gegaan is. Ik moet dus te vreden zijn, maar ik weet dat het nog beter kan", aldus Van der Sloot. ijgen= aateL_ drog na et jaatl erwet ijn o aar dj igen 1 zo li ram 1 geU ,cV>Oa ■6/ V *5 Circ^ w.leidschdagblad.nl 38 open toernooien Top puntenklassement wordt uitgenodigd voor de Masters (15 t/m 21 septe~ op TC Unicum in Leiden) Masters prijzenpakket van 3780,- Dtt 25e jubUeun circuit wordt mede mogelijk gemukt door de volgende jpenson: www.tennisworld.nl De beste banen. De beste flexkrachten. Dactylo kent ze. www.dactylo.nl

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17