TOUR DE FRANCE Strijd om geel mengt zich met groen De heldenstatus van de Vijf van Festina De lange minuut tussen hoop en vrees dk De spanning druipt aan alle kanten van Tour af ■Igand twee jaar a edit Agricole i deaux - Patrice Halgand st de komende twee seizoe- voor de Franse wielerploeg 1 dit Agricole. De renner nit nu deel aan de Ronde Frankrijk voor de ploeg Delatour. De Fransman c won vorig jaar een etappe I eTour. stras benadert Eiario Cipollini t-maixent-l'ecole - Pablo ras heeft sinds gisteren de in én na snelste Touretappe sI achter zijn naam. De Span- te d van Ibanesto.com won de tiende etappe met een ge- j delde snelheid van 49,938 meter per uur. Het record t sinds de vierde etappe van our van 1999 op naam van aliaanse sprinter Cipollini: 55 km/u. 3S Xtorische Tour na voor Cooke ^t-maixent-l'ecole - Baden ke wacht morgen op de jmps-Elysées mogelijk nog interessante geldprijs. De traliër, die gisteren de groe- v ui verloor aan landgenoot P' iwen, leidt in het 'Centenai- 1! lassement', dat speciaal in even werd geroepen ter ere iet 100-jarig bestaan van 13 onde van Frankrijk. Het il Jsement wordt opgemaakt de hand van de uitslagen ritten die eindigen in de en die ook in 1903 finish- is waren. irtrektijden 1 ciale tijdrit lie - Hans de Clercq ver- vanochtend als eerste in n lesbeslissende tijdrit van (j-our de France. De nummer g tvan het klassement gaat 0.49 uur van start voor de lometer lange tijdrit tussen n ic en Nantes. Na hem vol- ïog 147 renners. De ren- vertrekken om de drie mi- De eerste Nederlander is el van Bon die om 11.19 uur i6e pedalen gaat. Lance Arm- jg gaat om 16.02 uur op ..Voor de apotheose van de I Ronde van Frankrijk. Hij :kt met 1 minuut en 5 se en voorsprong op zijn e belager Jan Ullrich. zaterdag 26 juli 2003 erschil en moeilijkheidsgraad - Le Mont Valérion panjj Champs Les Champs Elysées Elysées 52m 45m 'j&J anp Société du Tour de France etappe, Ville d'Avray r j, 152 kilometer. 1 cju van het eeuwfeest is O,)cht. De glorieuze intocht 8Vijs staat voor de deur. il|jjAvray was in 1903 de of- 'indplaats van de eerste :r was daarna nog wel [rt ereronde voor door het Princes in Parijs, maar 'may staat in de geschie- sken als afsluiter. Het sen Parijs en Versailles, oje telde vroeger veel 'rs en artiesten onder Qhopin). De tour is er na 't meer teruggekomen. Ely sees is sinds 1975 d te eindplaats. De eerste i/9'pr was de Belg Walter Go- De laatste Rob McEwen ^1iar. Gerben Karstens, fhetemann en Jean-Paul a$pel (1988) zorgden er Nederlands feest. door Ad Pertijs saint-maixent-l'ecole/gpd - De spanning blijft de laatste dagen aan alle kanten van de Tour de France afdruipen. Zo was ook de rit van gisteren er allerminst eentje van de traditionele stilte voor de storm. Geel, groen, ritze- ge. In alle gevechten zaten weer bizarre elementen. Onderweg naar het kleine Ven- dee-stadje Saint-Maixent-l'Eco- le zette eerst Jan Ullrich de strijd om de gele trui nog verder op scherp door tijdens de eer ste bonificatiesprint twee se conden van zijn achterstand op Lance Armstrong af te knabbe len. Bij diezelfde sprint profi teerde Robbie McEwen handig van het feit dat de grote tenoren zich in zijn strijd om de groene trui mengden. Baden Cooke werd het kind van de rekening. Hij mocht na afloop zijn tricot overdragen aan McEwen. En of het allemaal nog niet ge noeg was geweest, eindigde de etappe - na een lange saaie ont snapping - in een spektakelstuk van jewelste. David Canada leek in de laatste kilometers op weg naar de overwinning. Tot bleek dat niet iedereen kan wat zijn ploeggenoot Servais Knaven de dag ervoor in Bordeaux liet zien. Canada viel stil en op vijf honderd meter voor de finish vloog Carlos Da Cruz hem voorbij. De Fransen juichten, maar nog was de koers niet beslist. In de laatste meters zag de Spanjaard Pablo Lastras kans Da Cruz voorbij te steken en bezorgde zijn ploeg-in-opheffing Banesto daarmee alsnog het lang ge hoopte succes dat nieuwe sponsors kan interesseren. Distras droeg zijn zege op aan zijn enkele maanden geleden overleden moeder die gisteren jarig zou zijn geweest. De meeste aandacht ging giste ren uit de naar almaar voortdu rende fysieke en psychologi sche strijd om de gele en groe ne trui. Gisteren mengde geel zich met groen. Na vijftig kilo meter doemde de eerste tus- sensprint op. Lotto-Domo trachtte die tien kilometer lang voor te bereiden voor de Au straliër Robbie McEwen die in het puntenklassement om de groene trui zes punten achter stond op zijn landgenoot Baden Cooke. Op het laatst ontstond er echter een breukje. „Dit is mijn kans", dacht Jan Ullrich. De Duitser ging vol aan, maar Armstrong reageerde direct. Ondertussen liet Cooke zich wegdrukken. McEwen zag het met verbazing aan. „Perfect gewoon. Ik pakte zes punten en Ullrich en Arm strong pakten de rest weg. In een ruk stond ik op gelijke hoogte met Baden." Ullrich en Armstrong ontvingen 4 en 2 punten, maar het enige waar het hen om ging waren de bonificatieseconden: ook 4 en 2. Ullrich, lachend: „Ik zag dat Lance direct reageerde, maar hij kwam er niet meer langs." De teamleiding zag het dan ook glunderend aan. „Dit is goed voor de psychologie", zei team manager Jacques Hanegraaf over de actie die vooraf niet was doorgenomen. Ullrich reageer de spontaan op de situatie. „Het is goed dat hij er zo mee bezig is. Jan focust zich al een aantal dagen op elke meter die voor hem ligt." Hanegraaf denkt dat Armstrong het spurtje heeft ervaren als een teken dat Ullrich de strijd nog niet heeft opgegeven. „Het is in geen geval een teken van wan hoop geweest. Wie niet meer in zijn kansen gelooft, onder neemt immers zoiets niet meer." Armstrong reageerde la coniek op de actie van de Duit ser. „We hadden zoiets wel een beetje verwacht. Het was ris kant, maar op het einde zal de Tour niet beslist worden op de ze twee seconden." Nadat Lastras de rit had gewon nen, was het 24 minuten lang wachten op de sprint die moest beslissen wie met de groene naar Parijs rijdt. „Ik heb zelden zo'n stressvolle sprint meege maakt om een zeventiende plaats", zei McEwen. Hij bleef Zabel en Cooke voor en nam daarmee de groene trui over. Ook de strijd om het groen is nog verre van beslist. „Ik voel me zeker nog niet geklopt", zei Cooke. „Ik ga er vanuit dat ik hem (McEwen, red) in de laat ste sprint op de Champs Ely- sees nog altijd kan pakken." McEwen is niet bang voor zo'n ontknoping. „Ik voel me nu de sterkste van de hele bende." Pablo Lastras (rechts) steekt in extremis Carlos Da Cruz voorbij. In het midden rijdt Daniele Nardello. Foto: AP/Christophe Ena door Edward Swier saint-maixent-l'ecole Het kwintet staat er 's morgens tel kens lachend bij. Gisteren in Bordeaux was het niet anders. De vijf voormalige Festina-cou- reurs lieten zich toejuichen, zwaaiden vrolijk. Laurent Du- faux zat op zijn praatstoel, voorin de teambus. Christophe Moreau liet zich geduldig foto graferen. De anderen waren even goedgeluimd. Alsof er nooit een dopingaffaire van 1998 was geweest. Vijf jaar na deze beruchte Do- pingtour rijdt voormalig Festi- na-verzorger Willy Voet op een lijnbus en heeft ook ploegleider Bruno Roussel werk moeten zoeken buiten het wielrennen. Ze zijn persona non grata in het peloton. Maar het merendeel van de Festina-renners van toen - mannen die toegaven dat zij verboden producten ge bruikten - was de afgelopen drie weken gewoon van de par tij in de Ronde van Frankrijk. Als kopman nota bene. Nadat Voet destijds nog voor de Tourstart in Dublin was aange houden met een wagen vol do- pingproducten, ontplofte de Tour. Het duurde tot het Festi- na-proces, ruim anderhalf jaar later, voor de waarheid volledig op tafel kwam, maar duidelijk was direct dat binnen de ploeg sprake was van georganiseerd dopinggebruik. Ook andere ploegen, zoals het Nederlandse TVM, werden in de val van Vi- renque en de zijnen meegetrok ken. Het betekende het einde van de Ronde, suggereerden pessimis ten. Niets is minder waar geble ken. Elk jaar staan er weer meer toeschouwers langs de kant. En de Festina-coureurs zijn van toenmalige zondaars heel snel getransformeerd in martelaars en hebben nu zelfs een helden- status. Richard Virenque had, nadat hij eindelijk bekende doping te hebben gebruikt, eventjes moeite een nieuwe baan te vin den. Maar ondertussen heeft de Fransman ook alweer twee jaar onderdak bij de ploeg van Pa trick Lefevere. Ook nu, in dienst van Quick Step, draagt hij, net als toen, gewoon de bolletjes trui. Dezer dagen komt Virenque op de Franse wegen vier voormali ge ploeggenoten van de Festi- na-ploeg van 1998 tegen. En al lemaal dragen ze nu het kop manschap van hun teams. De Zwitser Laurent Dufaux? Kop man van Alessio. En Christophe Moreau? Die is Frankrijks trots in het algemeen klassement met een achtste plaats. Nie mand die de leider van Crédit Agricole nog aanspreekt op de Tour van 1998. Didier Rous is minstens zo populair. De kop man van Brioches la Boulange- re werd vlak voor de Tour Frans kampioen en de blauw-wit-ro- de trui maakt het volk enthou siast. Laurent Brochard, nog al tijd met een staart in de nek, draagt tot slot het kopman schap van Ag2R. Alex Zülle ver vult trouwens eenzelfde functie bij Phonak, maar die ploeg kreeg geen uitnodiging voor de Tour. Het rumoer van 1998 is ver stomd. Opvallend genoeg wer den er sinds de Dopingtour nauwelijks nog renners betrapt. Drie coureurs moesten in 2000 de ronde verlaten vanwege een te hoge hematocrietwaarde: Sergei Ivanov, Rossano Brassi en Andrej Hauptman. Hun bloed was te dik, hetgeen op het gebruik van EPO zou kun nen duiden. Alleen in 2001 werd een onbeduidende Baski- sche coureur, Txema del Olmo, van Euskaltel gepakt. Aanvan kelijk uit de Tour gezet vanwege een te hoge hematocrietwaar de, bleken bij nader onderzoek daadwerkelijk EPO-sporen in het bloed van de Bask te zitten. Wie slecht denkt zou, met zo weinig positieve controles de laatste jaren, kunnen suggere ren dat de Tourdirectie zich na 1998 geen nieuw schandaal kon itiende etappe, Pornic - ^s, 49 kilometer. [s is de finishplaats, met n grote Tour-historie. Ook i werd bij de eerste edi- \ocht. Eindwinnaar Garin j toen de rit. Tom Steels e laatste winnaar in 2000. Duel Armstrong-Ullrich in tijdrit enerverende ontknoping van boeiende Tour i door Ad Pertijs saint-maixent-l'ecole - Twee keer verloor een renner de Tour de France op de laatste dag in de afsluitende tijdrit. In 1968 zag de Belg Herman Van Springel onze landgenoot Jan Janssen voorbij komen en in 1989 achterhaalde de Amerikaan Greg Lemond op de Champs Elysees de Fransman Laurent Fignon. Vandaag kan Lance Armstrong (US Postal) het zelfde overkomen. Als Jan Ullrich (Bianchi) weer een superdag heeft en de Amerikaan z'n laat ste probleem in deze ronde te genkomt. Jan Ullrich lacht. Iemand heeft hem zojuist gevraagd of hij al heeft uitgerekend hoeveel har der hij vandaag moeten trap pen om Lance Armstrong als nog te verschalken. 'Zoek dat zelf maar uit', floept hij er tot grote hilariteit van velen ad- rem uit. Het cijferwerk dat hij de afgelo pen dagen ongetwijfeld zelf al heeft gedaan, laat zich door ie dereen uitrekenen. Ullrich moet vandaag een achterstand van 1 minuut en zeven secon den wegwerken. Over een af stand van 49 kilometer. Dat be tekent dat hij iedere kilometer 1,36 seconden sneller moet rij den dan Armstrong. Bij een ver wacht gemiddelde van 50 kilo meter per uur is dat een per centage van ongeveer twee pro cent. Oftewel: hij zal één kilo meter per uur rapper moeten zijn. In de eerste tijdrit lukte hem dat. Of dat vandaag weer het geval is, is de spanning die de strijd om de eindoverwin ning voor het eerst sinds jaren weer een beetje levendig houdt tot het einde. Jan Ullrich is de underdog, weet hij zelf maar al te goed. „65 seconden winnen op Arm strong is veel. Maar deze Tour heeft zijn eigen wetten, hebben we dit jaar gemerkt." Het is zijn welgemeenefe houvast. Zijn Te- xaanse tegenstrever heeft deze Tour immers meerdere mo menten van zwakte gekend. „Misschien is dat nu weer het geval." Ullrich klopte Armstrong vorige week vrijdag (tussen Gaülac en Cap' Decouverte) in een tijdrit van 47 kilometer met 1 minuut en 36 seconden. Op een par koers dat meer in het voordeel was van de Amerikaan dan van hem. Vandaag ligt tussen het badplaatsje Pornic en metro pool Nantes een strook asfalt die zelfs voor Lance Armstrong het verkennen en trainen am per waard was. „Vlak en bijna alleen maar rechtuit", aldus diens ploegleider Johan Bruy- neel. Toch mogen uit al die fei ten geen overhaaste conclusies worden getrokken. Bruyneel: „Je kunt de eerste tijdrit niet vergelijken met die van deze zaterdag. Toen had den Lance en Jan tot het eerste meetpunt dezelfde tijd. Daarna is Lance veel tijd gaan verliezen. Niet normaal, hoeveel. Dat ge beurde dan ook niet zo maar. Het had alles te maken te ma ken met de uitdroging die hem trof. Door een eigen fout welis waar, maar toch. Lance heeft twee dagen achtereen hinder gehad van die uitdroging. In de Alpen was hij daarvoor ook niet super. Allemaal van die dinge tjes waar we niet aan gewend waren. De tweede dag na de tijdrit, de rit naar Loudenvielle, zagen we de eerste tekenen van herstel. De ochtend daarop kwam hij beneden voor het ontbijt en zei: 'I think I'm back'. Vanaf dat moment was hij in derdaad terug de oude Arm strong. Je kunt nu zeggen dat Lance niet goed was in de eer ste helft van de Tour. Dat is het grote verschil met wat we nu zien. Zaterdag zal het verschil daarom niet zo groot zijn als in De 10 kleinste verschillen aan de eindstreep Winnaar Tweede plaats Jaar Verschil Jn Greg Lemond (VS) Laurent Fignon (Fra) 1989 cJfe min. sec. 8 Jan Janssen (Ned) Herman van Springel (Bel) 1968 ><5S 38 Stephen Roche (lerl) Pedro Delgado (Spa) 1987 40 Bernard Thevenet (Fra) Hennie Kuiper (Ned) 1977 48 Jacques Anquetil (Fra) Raymond Poulidor (Fra) 1964 55 Georges Speicher (Fra) Learco Guerra (Ita) 1933 dfe 1 1 Lucien Aimar (Fra) Jan Janssen (Ned) 1966 c5f> 1 7 Roger Walkowiak (Fra) Gilbert Bauvin (Fra) 1956 Jfe efc 1 25 Bjarne Riis (Den) Jan Ullrich (Dui) 1996 1 41 Bernard Hinault (Fra) Greg Lemond (VS) 1985 dfe 1 42 de eerste tijdrit." In het kamp van Jan Ullrich blijft men optimistisch, dan wel strijdlustig. „Voor mij is op dit moment alles nog mogelijk", zegt Ullrich. „Omdat een ver schil van 1 minuut overbruggen te doen is." Hij kan niet ont kennen dat vandaag waar schijnlijk een heel andere Arm strong aan de start staat dan de man die vorige week bijna zijn gele trui verloor. Niet alleen is en oogt hij fitter, na zijn weder opstanding in de Pyreneeën is Armstrong ook op het mentale vlak in het voordeel. Bruyneel: „Zijn zelfvertrouwen was weg na de eerste tijdrit. Dat was er ger dan het tijdverlies. Lance heeft echter aangetoond dat hij ook onder moeilijke omstan digheden kan winnen. Mentaal is hij ijzersterk." Ullrich laat er zich echter niet door uit het veld slaan. „In de rit naar Luz Ardiden pakte ik op het einde veel tijd terug. Dat is mijn psychologische voordeel ten opzichte van hem. Hij voelt dat ik nog niet verslagen ben." In 1989 zag Ullrich als Oost- Duitse puber van 15 de ontkno ping van de Tour op televisie. „Lemond die Fignon klopt. Ik herinner me nog het gezicht van Lemond en ik herinner me het gezicht van Fignon. Het zijn altijd mooie herinneringen ge bleven." En een houvast in de ze dagen. Ook bij US Postal zoeken ze naar dergelijke geruststellende ankers. Bruyneel: „Mij doet de tijdrit naar Nantes qua parkoers en afstand denken aan de 'chrono' in de Tour van 2000 tussen Freiburg en Mulhouse." De uitkomst van die rit laat zich raden: Armstrong klopte Ullrich toen met 25 seconden. Met an dere woorden: ook op het ter rein van Ullrich verwacht Bruy neel vandaag en zege van zijn pupil. Al zegt hij het anders, di plomatieker: „We beseffen dat de strijd nog altijd niet gestre den is. Want dat is ze nooit bij een verschil van een minuut." Jan Ullrich is niet bij voorbaat een geklopte coureur. De Duit ser heeft heel veel talent. Hele maal voor het tijdrijden. De ooit overwogen overschakeling naar de hogere trapfrequentie heeft hij al lang laten varen. GPD/Remoud Sijtsma „Mijn sterke punt is de kracht waarmee ik rijd. Die moet ik dan ook aanwenden." Hij lijkt terug op het oude niveau van 1996,1997 en 1998. Uitgaande van die vorm, start hij vandaag met een voor- en met een na deel. Voordeel: Ullrich heeft dit jaar nog niet veel kracht hoeven verbruiken. Hij moet reserves hebben. Nadeel: de voorberei ding was gebrekkig, wat de vorm broos maakt. Duitsland leeft daarom tussen hoop en vrees. De nieuwe Jan Ullrich durft zijn fans te laten hopen met opbeurende teksten dat de Tour nog niet is verloren. Toch lijkt het merendeel van zijn aanhang vooral te gokken op volgende jaar; als Armstrong gaat voor een record dat hij niet hoeft te delen: 6 Tourzeges. Ullrich: „Ik denk nog helemaal niet aan volgend jaar. Ik wil eerst deze ronde winnen." Of er nog rek in zijn prestatievermo gen zit, is de volgende vraag. Hij denkt even na en zegt dan heel beloftevol 'Ja'. Hij zorgt er voor dat vele wielerfans van middag als gekluisterd aan de televisie zitten. In de verwach Van kleur verschieten in slotweekeinde Na de Tweede Wereldoorlog veranderde in het slotweek einde van de Tour de France zesmaal de gele trui alsnog van eigenaar. Vijfmaal ge beurde dat na een tijdrit. Als Jan Ullrich morgen meer dan 1,05 minuut goedmaakt op Lance Armstrong, komt de Duitser in het geel De zes keren, dat het geel op het laatst nog van schouders wisselde: - In 1947 wist Jean Robic in de slotrit van Caen naar Pa rijs, met hulp van vele ande ren, leider Pierre Brambilla te lossen. Robic won weliswaar niet de etappe, maar greep wel alsnog de Tourwinst. - In 1958 nam Charly Gaul na winst in de individuele tijdrit op zaterdag het geel over van Vitero Favero. - In 1968 wist Jan Janssen op de laatste dag alsnog Her man van Springel uit het geel te rijden in de individuele tijdrit van Melun naar de wielerbaan van Vincennes in Parijs. - In 1987 pakte Stephen Ro che via een tweede plaats in de tijdrit op zaterdag het geel alsnog af van Pedro Delgado. - In 1989 nam Greg Lemond in de slottijdrit op de Champs Elysées het geel in extremis over van Laurent Fignon. - In 1990 flikte Lemond het zelfde kunstje, maar toen op zaterdag. Claudio Chiappuc- ci, vluchter van de eerste Tourweek, werd in de tijdrit alsnog uit het geel gereden. ting dat de ontknoping van de ze ronde net zo enerverend zal worden als de rit naar Luz Ardi den. Of als die twee zomerse Parijse zondagen in 1968 en 1989. veroorloven en de doofpotme thode hanteert. Maar met de hele wereldpers er bovenop en nadrukkelijk toezicht van zowel de internationale wielrenunie UCI als de Franse justitie, is dat zo goed als uitgesloten. Wel worden tegenwoordig schan daaltjes voorkomen doordat veel duidelijker op papier staat wat wel of niet als doping moet worden gezien. Het doping- spook wordt verjaagd door be tere voorlichting te geven. Experts van de anti-doping- commissie van de UCI funge ren in de grote rondes als vraagbaak voor de ploegleiders en teamartsen. Acht een dokter medicatie nodig, maar twijfelt hij of deze vanwege het doping- reglement mogelijk is, dan wordt met de UCI-commissari- sen overlegd. TOUR IN CIJFERS Achttiende etappe, Bordeaux - Saint- Maixent-l'Ecole: 1. Lastras (Spa) 203,5 km in 4.03.18 (50,185 km/u), 2. Da Cruz (Fra/FDJ), 3. Nardello (Ita/TEL), 4. Canada (Spa/QUI) 0.04, 5. Leili (Ita- /COF) 0.19, 6. Flickinger (Fra/AG2), 7. Voeckler (Fra/BOU), 8. Fornaciari (Ita/SAE), 9. Guidi (Ita/BIA) 0.35, 10. Miholjevic (Kro/ALE), 11. Bramati (Ita- /QUI), 12. Pascual Llorente (Spa/KEL), 13. Brandt (Bel/LOT), 14. Pradera (Spa/ONC), 15. Cioni (Ita/FAS), 16. Pe- ron (Ita/CSC), 17. McEwen (Aus/LOT) 24.05, 18. Zabel (Dui/TEL), 19. Cooke (Aus/FDJ), 20. Paolini (Ita/QUI), 21. Hushovd (Noo/CAG), 22. Dumoulin (Fra/JED), 23. Hinault (Fra/CAG), 24. Ullrich (Dui/BIA), 25. Fritsch (Fra/FDJ), 65. DE GROOT (NED/RAB), 74. MOE RENHOUT (NED/LOT), 75. KNAVEN (NED/QUI), 93. VAN BON (NED/LOT), 100. BOOGERD (NED/RAB), 148. en laatste Garcia Acosta (Spa/BAN). Niet gestart: Botero (Col/TEL). Algemeen klassement: 1. Armstrong (VSt/USP) 79.07.49, 2. Ullrich (Dui- /BIA) 1.05, 3. Vinokoerov (Kaz/TEL) 2.47, 4. Zubeldia (Spa/EUS) 5.18, 5. Mayo (Spa/EUS) 5.27, 6. Hamilton (VSt/CSC) 6.37, 7. Basso (Ita/FAS) 8.10, 8. Moreau (Fra/CAG) 11.14, 9. Mancebo (Spa/BAN) 16.07, 10. Sastre (Spa/CSC) 16.14, 11. Mentsjov (Rus- /BAN) 17.11, 12. Totschnig (Oos/GER) 18.54, 13. Lüttenberger (Oos/CSC) 19.05, 14. Beltran (Spa/USP) 19.36, 15. Virenque (Fra/QUI) 22.02, 16. Lelli (lta/C0F) 22.04, 17. Laiseka (Spa/E US) 24.36, 18. Jaksche (Dui/ONC) 25.01, 19. Rous (Fra/BOU) 26.52, 20. Rubiera (Spa/USP) 27.31, 32. BOO GERD (NED/RAB) 1.04.16, 100. DE GROOT (NED/RAB) 2.54.34, 125. KNAVEN (NED/QUI) 3.29.48, 126. MOERENHOUT (NED/LOT) 3.30.27, 133. VAN BON (NED/LOT) 3.46.14, 148. en laatste De Clercq (Bel/LOT) 4.40.39. Puntenklassement: 1. McEwen (Aus) 178, 2. Cooke (Aus) 176, 3. Zabel (Dui) 165, 4. Hushovd (Noo) 151, 5. 0'Grady (Aus) 133, 6. Paolini (Ita) 132, 10. De Groot (Ned) 99. 32. Van Bon 40, 35. Knaven 37. Bergklassement: 1. Virenque (Fra) 324, 2. Dufaux (Zwi) 187, 3. Armstrong (VSt) 168, 4. Mercado (Spa) 133, 5. Moreau (Fra) 132, 6. Mayo (Spa) 130. Dagklassement ploegen: 1. Quick-Step- Davitamon 12.34.38, 2. FDJeux.com 23.26, 3. Telekom, 4. lbanesto.com, 5. AG2R 23.45, 6. Saeco. Algemeen ploegenklassement: 1. Team CSC 234.35.12, 2. iBanesto 18.18, 3. Euskaltel 40.27, 4. US Postal 47.22, 5. Team Bianchi 1.08.57, 6. Telekom 1.34.05, 18. Rabobank 4.01.11. Dagklassement jongeren: 1. Flickinger (Fra) 4.03.37, 2. Voeckler (Fra), 3. Co oke (Aus) 23.46, 4. Hushovd (Noo), 5. Dumoulin (Fra), 6. Fritsch (Fra). Algemeen jongerenklassement: 1 Mentsjov (Rus) 79.25.00, 2. Astarloza (Spa) 42.33, 3. Mercado (Spa) 1.00.38, 4. Chavanel (Fra) 1.07.07, 5. Flickinger 1.08.22.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17