Ex-topscorer tussen de koeien GESPREK VAN DE DAG Duitse kannibaal wilde vriend voor het leven HOERA! Weekblad Stern publiceert variant op Silence of the Lambs DAGELIJKS LEVEN (5o£ IE. Hb-ME-L jTHEJ^ES'E MENSELIJK De Australische zangeres en actrice Kylie Minogue is woedend op de Britse zender Channel 4. Die had voor een documentaire een NEPONTVOERING gefilmd voor de woning van Minogue in Londen. Het 'slachtoffer' was een ver familielid van de ster, zo bericht The Sydney Morning Herald. De 'kidnapping' af gelopen maandag in Londen leidde tot GROTE ONRUST in de buurt. Bezorgde buren belden de politie toen ze zagen dat een vrouw die op Kylie leek in een auto werd getrok ken. De politie begon een onder zoek, dat werd afgebroken toen de filmmakers erkenden dat de ontvoe ring in scène was gezet. Minogue vindt de actie 'achterlijk en onver antwoord'. Actrice KATE WINSLET en haar echtgenoot Sam Mendes, met wie zij in mei in het geheim trouwde, verwachten een kind. Dat meldt The Oaily Mail vandaag. Volgens een woordvoerder van het echtpaar zijn Winslet en Mendes IN DE WOLKEN. ,,Kate en Sam wilden dolgraag sa men een kind." Het kind, dat begin volgend jaar geboren moet worden, is het eerste van American Beauty regisseur Mendes (37). Titanic-ster •Winslet (27) heeft al een dochtertje ■van tweeëneenhalf uit haar eerste huwelijk met Jim Threapleton, dat in december 2001 op de klippen liep. Detlef Berschens, ambtenaar bij de Duitse gemeente Mönchenglad- bach, toont een REUSACHTIGE meerval van ruim 1,5 meter langen 50 kilo zwaar. De vis had eerder een jonge hond van een bejaarde vrouw opgegeten, toen de pup enkele me ters van de kant van een meer zwom. De meerval, die in Nederland op bescheiden schaal voorkomt, is de grootste zoetwatervis in Europa. De vissen kunnen maximaal drie meter lang worden en een gewicht bereiken van 250 kilo. Foto: DPA Een vijfjarig meisje uit de Chinese provincie Shandong heeft een VAL UIT HET RAAM van haar woning overleefd omdat haar moeder toeval lig, vijf verdiepingen lager, klaar stond om haar te vangen. Dat meld de de krant South China Morning Post. Het zestien kilo zware kind hield aan de val niet meer over dan wat lichte SCHAAFWONDEN. Haar moeder kwam er minder goed vanaf. Zij brak haar arm en werd overge bracht naar een ziekenhuis. Rapster Missy Elliott is de GROTE FAVORIET voor de MTV Music Awards. Haar videoclip Work it is in acht categorieën genomineerd. Zan ger Justin Timberlake sleepte zeven nominaties in de wacht, vijf voor zijn clip Cry me a river en twee voor Rock your body. De 71-jarige zanger Johnny Cash kreeg zes nominaties, waaronder die in de categorie BES TE ARTIEST, voor zijn versie van Hurt. Rappers Eminem en 50 Cent moesten genoegen nemen met ieder vijf nominaties. De MTV Music Awards worden op 28 augustus uit gereikt op een gala in de Radio City Music Hall in New York. Presentator is acteur Chris Rock. Er zijn optre dens gepland van onder meer Chris tina Aguilera en Coldplay. De 'kannibaal van Rotenburg', Armin Meiwes (41), die voorjaar 2001 een Berlijnse ingenieur doodde, slachtte en deels opat, was bezeten van de gedachte een vriend 'voor altijd' aan zich te binden. Meiwes sprak in de gevangenis met verslaggevers van het weekblad Stern. Het verhaal, dat in de editie van vandaag verschijnt, leest als een vari ant op de films Psycho en Silence of the Lambs. Meiwes, die tot ver in zijn volwassenheid werd getiran niseerd door een dominante moeder, was eenzaam en kampte met verlatingsangsten. Vader en broers hadden het ruime huis in Rotenburg wegens scheiding en studie verlaten, waarop Armin werd gedegradeerd tot schoot hondje van zijn sadistische moeder. Rond zijn twaalfde heeft de jongen zijn eerste fantasieën over kannibalisme op een klasgenoot. „Die zal mij nooit meer verlaten", dacht Meiwes. Volgens zijn behandelende psychiater ervaart hij bij de gedachte aan verorberd men senvlees 'nabijheid, geborgenheid en zekerheid'. De schokkende 'kannibalenmoord' hield Duitsland we kenlang in zijn greep. Naast de gruwelijkheid van de daad zorgde het feit dat Bemd-Jürgen Brandes (43) zich vrijwil lig als slachtoffer had gemeld voor opzien. De twee had den elkaar in forums van kannibalen op internet Ieren ken nen. Stern onthult dat Meiwes na de moord op Brandes nog met vier andere mannen contact heeft gehad. Hij speelde met hen kannibalistische rollenspelen, maar drie van de kandidaten zagen er uiteindelijk van af gedood te worden. Een vierde werd geweigerd omdat hij 'te dom en te dik' was. Toen Meiwes werd ingerekend - na een tip van een inter netgebruiker - had hij inmiddels twintig kilo vlees van Brandes verorberd. Naar eigen zeggen heeft de kannibaal de indruk eigenschappen van zijn slachtoffer te hebben overgenomen. Zo sprak Brandes goed Engels en consta teert Meiwes bij zichzelf een frappante vooruitgang in de beheersing van die taal. In de jaren voorafgaande aan de slachtpartij bereidt Mei wes zich voor door over kannibalisme en seriemoorden te lezen en Barbiepoppen aan stukken te snijden. Ook maakt hij video-opnames van zijn eigen naakte lichaam, overgo ten met ketchup, vormt hij mannelijke geslachtsdelen uit varkensvlees en tilt zichzelf op aan een katrol, met de voe ten naar boven. Tegenover de buitenwereld is Armin een keurige, rus dIv en hoffelijke man, die geïsoleerd leeft en slechts spor do disch contact heeft met vrouwen. Nachtenlang brenj ioi door in forums op internet met namen als 'Gourmet ee; Cannibal Cafe'. Met 430 gelijkgezinden heeft hij in d et< der tijd contact. Hij richt een chatroom in, plaatst ziji n 'slachtverhalen' op het net en schrijft zestig contacta da tenties waarin hij zoekt naar 'een jonge, goed gebouv m< man, die zich graag door mij wil laten opvreten'. Uiteindelijk leidt het contact met de Berlijnse ingenii Brandes tot de moord. Bij het begraven van Brandes ten prevelt Meiwes psalm 23: 'De Heer is mijn Herde dien kijkt hij regelmatig naar de zelf gemaakte video- mes van de slachting en raakt daarbij seksueel opgev den. De kannibaal uit Rotenburg is aangeklaagd wegens n i d< ter bevrediging van de geslachtsdrift, in combinatie i lijkschennis. Hij zegt op een mild vonnis te hopen zich over enkele jaren kan terugtrekken in het huis overleden moeder. h( Voetballer Ganesh Das heeft nu een reisbureau in New Dehli Hij was India's eerste voetballer die het in Europa zou gaan maken. Dromen van succes en het grote geld. Maar Ganesh Das kwam niet verder dan ADO Den Haag, speelde tegen Gullit en verdiende een paar duizend gulden per maand. Nu woont hij weer in India; tussen de koeien en met vuilnis voor z'n deur. Ganesh Das is zo'n jongen die je al het geluk van de wereld gunt. Want in het zeer arme India zijn zo goed als alle 1,1 miljard inwo ners gek van cricket. Voetbal kent bijna niemand; een internationale ster worden lijkt bijna onmogelijk. En dan die hitte. Een balletje trap pen in het koude Nederland is wel wat anders dan rennen en draven in New Delhi, waar het negen maanden per jaar warmer is dan veertig graden. „Dat heerlijk koele klimaat was het aangenaamste van Nederland", zegt Das. „Na vijf minuten zweet je je hier gek, in Nederland kan je zonder pro blemen anderhalf uur een wed strijd spelen." Das bleek talentvol en bovendien een doorzetter. Geboren en geto gen in New Delhi werd hij op z'n vijftiende India's beste junioren sprinter. Voetballen deed hij al en hij sloot zich aan bij de Bengaalse Voetbal en Cricket Club. Das was de uitblinker. Hij scoorde bij de vleet. Hij herinnert zich nog een wedstrijd in India waarin hij maar liefst zeventien doelpunten maak te. „De tegenstanders konden dat niet hebben en staken me toen met een mes in m'n rug", vertelt Das terwijl hij z'n shirt uittrekt en een litteken laat zien. „Ondanks m'n verwondingen heb ik die wedstrijd wel uitgespeeld. De verlossing van het Indiase voetbal met zijn lage niveau en gewelddadige karakter kwam in 1989 toen een Nederlandse 'voet balscout' Das zag spelen. Hij kreeg het aanbod om naar Neder land te komen. Daar zou hem wellicht een glansrijke carrière wachten. Das besloot het drie maanden te proberen. Hij was de eerste Indiase voetballer die naar Europa ging. Op een toeristenvisum arriveerde de nu 32-jaar oude Das in Neder land. Z'n eerste club was een club in Zoetermeer. Eerst de zevende Het was heet in het holst van een bloedhete zomer en ik liet op me wachten. Ze vond het niet erg. Iedereen zei dat ze er prachtig uit zag en toen ze op de kade in de haven een kennis stond uit te zwaaien, riep vanaf de reling een meneer. 'Mevrouwtje, mevrouwtje, voor een ijsje!' Mijn hoogzwangere stralende moeder met mijn zusjes van één en twee aan de hand, raapte de gulden die hij gooide op en bedankte. 'Mevrouwtje, mevrouwtje!' riep de charmeur vervolgens, 'dat wordt een jongetje!' Ze dacht 'ja, ja', begon zich af te vragen wat die man mankeerde en of hij niet iemand anders had om naar te zwaaien, maar zwaaide lachend te rug. 'Mevrouwtje, mevrouwtje!' klonk het weer vanaf de boot die gereed was om te vertrekken. Het getetter boven aan dek begon opdringerige vormen aan te ne men, maakte haar ongemakkelijk en met lichte tegen zin keek ze nogmaals omhoog. 'Mevrouwtje, dit is voorde baby!'Nu gooide hij een aansteker met cheque eromheen gevouwen: Tien gulden, uit te betalen aan toonder. Ze kocht een knuffeltje voor me, maar de cheque zit in mijn fotoboek. Kort daarna begonnen de weeën. Blijkbaar vond ik het tijd worden om kenbaar te maken dat ik toch echt een meisje was en het werd langzamerhand natuur lijk een beetje krap daarbinnen. Hoewel mijn zusjes het trucje eerder hadden uitgehaald, zie ik het nog steeds als één van mijn grootste prestaties dat ik op de ochtend van vijfentwintig juli 1980 besloot om een kijkje buiten te nemen. Het hoort zo, maar de logica ontgaat me en doet me denken aan een opgerold briefje uit een aangespoelde fles proberen te halen. Het mooie eraan is dat ieder mensenleventje begint meteen wonder.Tk~groeideT kreeg tandjes, leerde praten, lezen en schrijven. Ik leerde zwemmen, al koste dat wat moeite. Ik leerde fietsen, dat ging ook niet van harte, maar elk jaar werd ik ouder en leerde alles wat daarbij komt kij ken. Niet verwonderlijk dat ik op mijn achttiende dacht dat we het nu wel gehad hadden en dat ik al heel wat was. Ik had mijn vwo-diploma, rijbewijs, stemrecht en ik mocht net zo laat thuiskomen als ik wilde. Alles wat er nu nog bij komt, is extra, dacht ik toen. Een beetje voorbarig, maar dat hoort bij de leeftijd. Jarig zijn deed ik zo uitgebreid mogelijk. Begin juni begon ik er al over. Dat was nodig, want ik heb één probleem: ik ben midden in de zomervakantie jarig. Als ik niet tijdig roep, is iedereen bewust of onbewust het land uit. Dat zorgde dan voor onnodig sociale te leurstellingen. Zat ik metfeestmuts op mijn hoofd en vier taarten voor mijn snoet te wachten tot het feest zou losbarsten, maar verder dan oma, de buurvrouw en een tante kwam ik niet. Jarig zijn is leuk, maar als de groots opgezette organisatie uitloopt op een klein kringgesprek, gaat de lol er voor een fanatieke jarige job wel een beetje af. Om me dat scenario te besparen, wilde ik op mijn éénentwintigste verjaardag iets spannends doen waarbij visite gemist kon worden. Alhoewel publiek in mijn geval altijd welkom is. Mijn moeder streek over haar hoogtevrezende hart en deed me een ziveef- vliegvluchtje cadeau. Het was het ultieme begin van mijn officiële volwassenheid om boven alles uitstij gend, met het suizende geluid van de wind rondom, mezelf eens hartelijk te feliciteren met mijn bestaan. Een mooie dag. Een rechter in het Noord-Italiaanse Como heeft een 72-jarige vrouw ver oordeeld tot een boete van 5 euro wegens BELEDIGING van haar schoondochter. Die zou in de ogen van de bejaarde vrouw te veel lon ken naar de mannen in het dorp. „Iedereen praat over je", had ze de echtgenote van haar zoon voor de voeten geworpen. De ruzie tussen beide vrouwen duurt al vijf jaar. Geen enkele bemiddelingspoging lukte, waarop de gang naar de rech ter volgde. Die hoopt met het sym bolische smartengeld de dorpsrel nu te hebben gesust. De LOSLIPPIGE VROUW moet ook de 2000 euro aan proceskosten opbrengen. Jammer dat ik 's avonds ook nog dineerde met verras send veel niet-vakantiegangers. Toen bleek dat feestjes met hoge opkomst zwaar worden overschat. Bij elke gang ontstonden er nieuwe complicaties en ik had ruim twee weken nodigde ontwrichte relaties onder ling recht te breien. Een stille hint voor de rest van het jaar. Gelukkig ben je maar één keer éénentwintig. Al les was drama en daarmee voldeed ik hoogstwaar schijnlijk precies aan de leeftijdseisen. Mijn tijd als tweeëntwintigjarige heeft voornamelijk be staan uit het wegwerken van de chaos die ik als eenentivintigjarige heb veroorzaakt. Nu word ik drieëntwintig. De jaren van opgewonden wakker worden en lak schoentjes vinden aan mijn voeteneind zijn ver weg. Ongeduldig aftellen om er weer een jaar bij op te tellen, is voorbij. Ik vind het niet erg om ouder te wor den, ik denk zelfs dat het beter is, al weet ik ondertussen dat er ook elk jaar zorgen bijkomen. Volgens wunv.j- eechteleeftijd.nl ben ik dan ook al 27.2 jaar. Dat heeft ook te maken met roken en het gebrek aan sport, een hond en het houden aan de toegestane snelheid. Maar als het op jarig zijn aankomt, blijf ik een klein kind. En als mijn familie en vrien den niet hun uiterste best doen daar een feestje van te maken, dan zijn zij in ie der geval nog lang niet jarig! Reageren? reactles_op_column@hotman.com Om te voorkomen dat olifanten in de Indiase hoofdstad New Delhi 's avonds worden aangereden, zijn hun verzorgers REFLECTOREN op de dijen van hun dieren te bevesti gen. In New Delhi worden zo'n der tig olifanten gebruikt voor klussen als het opruimen van omgevallen bomen. De dieren werken voorna melijk 's nachts, als er minder ver keer is. Toch worden de OLIFAN TEN nog geregeld van achteren aan gereden. Door hun donkere kleur in combinatie met de gebrekkige straatverlichting in New Delhi zijn zij slecht zichtbaar voor automobi listen. De berijders van de olifanten hebben nu besloten reflectoren op de dieren aan te brengen. Foto: AFP Ganesh Das ging na zijn voetbalcarrière bij ADO Den Haag terug naar India divisie, daarna de tweede. Daarna kon hij aan de slag bij de Rijswijk- se Voetbal Club, RVC. Deze semi- professionals gaven hem 1500 gulden per maand. Na verloop van tijd toonde ADO Den Haag interesse. Nog altijd geen Ajax of PSV, maar hij verdiende maande lijks ruim drieduizend gulden. „Voor elk doelpunt dat ik maakte kreeg ik 500 gulden extra. En er was een fan die een krat bier per doelpunt gaf." Das, die uiteindelijk vijf jaar in Nederland bleef, zou nooit door stoten naar de grote clubs. Hij voetbalde tegen Gullit, Rijkaard en Romario. Maar in hetzelfde elf tal belandde hij nooit. Het hoog ste niveau dat hij haalde was ADO Den Haag. „Gullit, Romaria, De Boer, dat zijn de grote spelers, ik ben maar een kleintje", grijnst Das, die nog al tijd een behoorlijk mondje Neder lands spreekt. Was het niet moei lijk om het grote geld aan z'n neus voorbij te zien gaan? Das: „Ik heb Shiva (binnen het Hindoeïsme de god van de vernietiging en herge boorte- red) gesproken, hij heeft me gezegd: 'ik heb geen geld no dig, veel geld maakt mensen ka pot'." Maar toch zou het wel aardig zijn als hij iets meer verdiende dan de en begon in New dehli een reisbureau. 150 euro per maand die hij nu maakt. Want toen het Das duide lijk werd dat hij in Nederland nooit een Romario of Gullit zou worden, keerde hij onder druk van z'n vader terug naar India. „Ik ben z'n enige zoon, hij miste me zo dat hij steeds moest huilen." Hier in New Delhi trouwde hij en zette een reisbureau op. Erg veel stelt het niet voor. Een piepklein kantoortje waar wat posters van Lufthansa en hindoeïstische go den aan de muur hangen. Buiten z'n kantoor eten de koeien resten afval op dat overal op straat ligt. Even verderop zitten tientallen kippen in een kooitje sip voor zich Foto: Harald Doornbos Jieri de v uit te kijken. Hier woont d n w slager. Elke keer als je een wilt hebben, grijpt de slag<;rd' een uit het hok en hakt de n af. Pke „India is nogal anders dan Jve£ land", geeft Das volmondis-L „Het is hier erg arm en sm is nauwelijks elektriciteit.oe hebben nauwelijks geld. S l0£( denk ik terug aan Nederla: 'r dan zie ik weer voor me drV0€ bier, de leuke meisjes en nj vrienden. India is m'n vadl®n maar ik mis Nederland vai vind dat nou echt een leullCB Harald Doornbos

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 2