Knieval Pieter van den Hoogenband SPORT Jacco Verhaeren trekt boetekleed aan in Barcelona Verkerk heeft het naar z'n zin in Hilversum ikbalteam t er weer c op los Oude rot Popov verwijst Eindhovenaar naar tweede plek Zwemvrouwen presteren beter dan verwacht ts De Freitas ir NEC en - NEC heeft zich met de Freitas versterkt. De spits tekent een tweejarig act bij de Nijmeegse deel- aan de UEFA-beker. De arige aanvaller speelde voorVolendam. Bolton >rers, Osasuna, West vich Albion en FC Den I. De Freitas is bij NEC de gervan Gorgi Hristov die nd seizoen voor FC Zwol- omt. man Coutinho rve bij NAC Doelman Gino Coutin- »elt komend seizoen bij Jreda. De 20-jarige keeper van PSV, waarvoor hij vier jle wedstrijden speelde. In i bekijkt NAC of Coutin- or contractverlenging in erking komt. Afgelopen ng verhuurde PSV hem )en Bosch. De sluitpost etrokken als reservedoel- :hter vaste keus Gabor 1 mer krijgt rschot terug igen - Het gerechtshof in arden meent dat er spra- van een arbeidsverhou- issen schaatsster Marian- urner en haar voormalige Wopke de Vegt. maar at zijn eis van 45.000 eu- in verhouding stond met everde werk. Timmer laar reeds betaalde voor van 45.000 euro inclusief erug. In de zomer van ilde Timmer een eigen prichten en huurde De als coach. Omdat geen 'ffbr werd gevonden, kwam m niet van de grond. De ;te daarop het salaris overeengekomen twee v e Vegt won in december :n kort geding, maar het 'ftshof vernietigde gisteren vrijdag 25 JULI 2003 5 ilken verder dianapolis lpolis - Tennisser Sjeng n heeft de kwartfinales van het toernooi in het aanse Indianapolis. De ger versloeg gisteren in ronde de Duitser Lars lüller in twee sets: 6-4 6- ieldrecords mmen s©na - Michael Phelps steren in de halve fina ble 200 wissel op de WK in Barcelona zijn ei- :ul£eldrecord verbeterd tot De Amerikaan was ütiende sneller dan li in Santa Clara 1. Kosuke Kitajima heeft safond het wereldrecord ju H) meter schoolslag ver- Pe Japanner finishte na De oude mondiale top- ieèd sinds ruim een net 2,09,52 op naam jen litri Komornikov. De :h$igde nu slechts als vijf- jokl r v°Um/gpd - De liefhebber iet len ce, door Arjen Vos Barcelona - Zijn zwemmers verwijt hij niet veel, zichzelf des te meer. Jacco Verhaeren, als trainer van de Philipsploeg ver antwoordelijk voor Pieter van den Hoogenband, Joris Keizer, Klaas-Erik Zwering en Hinkeli- en Schreuder, erkent ruiterlijk dat hij in de aanloop naar het toernooi een 'grove inschat tingsfout' heeft gemaakt. „Dit is een goede les, maar wel een heel dure." Zijn zwemmers presteren tij dens het Wereldkampioen schap in Barcelona niet zoals werd verwacht na de juichende berichten vanuit het trainings kamp in Montpellier, enkele weken geleden. Daar werden fantastische tijden gezwom men, niets leek een WK vol suc cessen in de weg te staan. De werkelijkheid is een bittere te genvaller. Verhaeren trekt het boetekleed aan: „De zwemmers stellen vertrouwen in mij. Ik ben hoofdverantwoordelijk voor wat er nu hier met hen ge beurt. Als je dat niet durft toe te geven, ben je een slapjanus." Verhaeren, analyserend: „Het stapelt zich nu op. Dit is geen toeval meer. De zwemmers zit ten op 99 procent. En 99 pro cent is geen 100. Dat zit 'm in het trainingsprogramma. In Montpellier zag het er veelbelo vend uit, maar ik moet consta teren dat het te vroeg was. Die fout heb ik gemaakt, niet de zwemmers. Als er één door de mand valt, dat kan. Als al je mensen niet brengen wat ze kunnen brengen, heb je het als trainer niet goed gedaan." Verhaeren wilde zijn ploeg dit seizoen veel internationale er varing op laten doen. Komend seizoen komt het daar niet van, dan staat alles in het teken van de Spelen. „Ik heb geen spijt van die keuze. Anders waren we er niet achter gekomen dat mijn zwemmers zo goed kon den presteren als ze in het we reldbeker-circuit gedaan heb ben. De fout zit hem in de staart. Er is te vroeg gepiekt. Het gaat om marginale ver schillen, maar ik heb me één of twee weken vergist. Normaal gesproken heb ik dat proces onder controle, nu ging alles - met name ook door die interna tionale wedstrijden - een stuk sneller dan gepland. Ik had ze af moeten remmen. Ik heb het niet gezien en dat is ontzettend dom. Met mijn ervaring had dit niet mogen gebeuren." Het vreemde is dat de zwem mers in het water het gevoel hebben dat het lekker gaat en schrikken als ze de tijd zien. Verhaeren: „Dat bevestigt mijn analyse. De voorbereiding van de zwemmers is goed, mentaal zit het goed, ze maken geen fouten in de race. Ze denken dat ze goed zwemmen. Alleen is het een paar tienden van een seconde te langzaam." Klaas-Erik Zwering reageerde gisterochtend erg teleurgesteld op zijn zwakke optreden op de 200 meter rugslag. Met 2.01,56 bleef hij ver verwijderd van de halve finale. „Dit is helemaal niks. Zo heeft het helemaal geen zin meer", mompelde de zwemmer moedeloos. Jacco Verhaeren zegt daarop: „Ik kan me zijn reactie wel voorstellen. Maar iemand die een wereldbe kerwedstrijd kan winnen, mag niet opgeven. Ik pleit ervoor dat alle zwemmers doorgaan tot en met de Olympische Spelen in Athene. De aansluiting met de wereldtop is gemaakt. Alleen niet hier. Ik twijfel niet aan mijn begeleidingsteam, aan mijn zwemmers of aan mezelf. Ik ben niet bang voor volgend sei zoen." door Arjen Vos Barcelona - Alexander Popov keek verbaasd opzij. De kersver se wereldkampioen op de 100 meter vrij poseerde met de ge klopte Pieter van den Hoogen band in de catacomben van het Palau Sant Jordi toen zijn Neder landse concurrent hem ineens een dikke zoen op de wang drukte. Met dat gebaar drukte Van den Hoogenband zijn res pect uit voor de geroutineerde Rus die zich voor de derde keer tot de beste van de wereld kroonde. Voor Van den Hoogenband, nog niet fit genoeg, zat er niet meer in dan een zilveren plak. Strijdend ging hij bij de wereld kampioenschappen zwemmen in Barcelona op zijn lievelings nummer ten onder. „Ik heb eervol verloren van een zwem- legende", zei de Eindhovenaar, die het nog steeds zonder WK- goud moet doen. In Perth (1998) kwam hij nog maar net kijken en regeerde Popov met ijzeren hand, in Fukuoaka (in het na-Olympische jaar 2001) werd hij verrast door outsider Ervin en gisteravond stond Popov er ineens weer. Van den Hoogenband was na afloop de nuchterheid zelve. „Ik heb alles gegeven wat ik in me heb. Meer dan mijn best kan ik niet doen. Ik heb mezelf niet op tijd in vorm gekregen." Twee weken geleden zag Van den Hoogenband zijn voorbe reiding op het wereldkampi oenschap worden verstoord door een korte ziekte. Dinsdag ging het niet goed op de 200 meter, waarop hij dik werd ge klopt door Thorpe. Een dag la ter, tijdens de halve finale van de 100 meter, oogde Van den Hoogenband redelijk hersteld. Desondanks was hij toen niet echt te spreken over zijn tijd. De tijd van gisteren (48,68 se conden) lag daar nog eens 0,29 Pieter van den Hoogenband tijdens zijn 100 meter vrije slag. Foto: Reuters/Victor Fraile seconden boven. Popov, ook in de halve finale al erg sterk, pak te het goud in 48,42. Ian Thorpe won zijn eerste bronzen WK- plak ooit in 48,77. Overigens, als Van den Hoo genband de 48,39 uit de halve finale in de finale had herhaald, had dat goud opgeleverd. Maar 'als' telt niet. Van den Hoogen band: „Ik had woensdag al op 48,0 seconden moeten zitten. Maar alles gaat momenteel minder goed. Ook het herstel len. Vandaag heb ik geprobeerd de knop om te zetten." Coach Jacco Verhaeren: „Pieter is niet honderd procent. Dat heeft deels misschien met die ziekte te maken, deels met een voor bereiding die in de eindfase niet goed verlopen is. Dat moet ik mijzelf kwalijk nemen. Popov is inmiddels 31 jaar maar nog lang niet versleten. Hij pak te, en dat is uniek, voor de der de keer het mondiale goud op de 100 meter vrij. „Hij wil dol graag de 48 seconden-grens nog een keer breken", wist Van den Hoogenband. „Dat is hem niet gelukt, maar hij is wel de gelijk in topvorm. Popov heeft op een eerlijke manier van me gewonnen. En ik verlies liever van hem dan van een mannetje waar ik geen respect voor heb." Van den Hoogenband legde zich op het oog snel neer bij de conclusie dat zilver het maxi maal haalbare was in de huidi ge vorm. „In dit veld van toon aangevende zwemmers is zilver niet verkeerd. Ik moet hier weer van leren. Het geeft me een ex tra prikkel om op de Spelen goud te pakken." Na de teleur stellingen van Van den Hoo genband is het nu aan Inge de Bruijn, die vandaag in de series in actie komt, om komend weekeinde Nederland op zijn minst één gouden plak te be zorgen en het toernooi nog iets van oranje glans te voorzien. door Arjen Vos Barcelona - Opnieuw warend het de Nederlandse vrouwen? die tijdens het WK zwemmen ii^ Barcelona voor het positieve nieuws zorgden. De estafette-, ploeg zwom een uitstekende fi nale op de 4 x 200 meter vrije slag. Het kwartet Marleen Veld huis, Manon van Rooijen, Hai- ke van Stralen en Celina Lem- men zette een nieuw Neder lands record (8.05,82 seconden) op de klokken en voldeed daar mee aan de Olympische limiet. Het goud ging naar de Verenig de Staten, dat het wereldrecord aanscherpte tot 7.55,70. De Oranje-vrouwen werden zeven de. Veldhuis was ook individueel succesvol. Op de 100 meter vrij, normaal de specialiteit van Inge de Bruijn, slaagde ze erin zich te plaatsen voor de eindstrijd. Zij tikte in het koninginnenum- mer na 55,04 seconden aan, waar 55,48 tot dusver haar top-, tijd was. Chantal Groot zwom op dezelfde afstand een dik, persoonlijk record (55,23 in plaats van 55,78), maar kwam een teenlengte te kort voor een finaleplaats. Wel voldeed ook Groot aan de Olympische li miet. Marleen Veldhuis was zeer in haar nopjes. „Ik had drie dagei£ niet meer gezwommen en was best wel zenuwachtig over hoe het zou gaan." Het verschil met de over het algemeen slecht presterende mannen zit 'm vol-, gens Veldhuis niet in een ver schil qua trainingsarbeid. „Ik heb niet meer gedaan dan an* deren, ik geloof niet dat dat het verschil maakt. Wat wel? Dat weet ik niet." Joris Keizer is er vanmorgen net' in geslaagd zich bij de beste zestien te scharen op de 100 meter vlinderslag. Hij werd met 53,44 veertiende in de series. Het snelst was de Amerikaan Michael Phelps. Met 52,27 bleef hij zijn landgenoot Ian Crocker (52,35) net voor. Hockeyers winnen van de Belgen amstelveen/anp - Het Neder lands mannenhockeyteam heeft in het Wagener Stadion irr Amstelveen een oefeninterland tegen België gewonnen met 4-1: Bij rust stond het 2-0. Oranje maakte alle doelpunten uit eert strafcomer. Taeke Taekema ep Bram Lomans benutten er alle bei twee. Bondscoach Joost Bellaart zag; een Nederlands team dat niet op zijn best speelde, maar des7, ondanks weinig problemen had met de Belgen. „We hebben d$, wedstrijd in de tweede helft, koel uitgespeeld." Oranje oe fende tegen België als voorbe reiding op de Champions Tro- phy. Alphenaar hervindt vertrouwen en loopt polonaise in VIP-tent SPORTUITSLAGEN Amstelveen. Mannen, oefeninterland. Nederland - België 4-1 (2-0). Doelpunten Ne derland: Taekema, Lomans 2 (sc) HONKBAL rerre klap kwam gister- door Jeroen Mascini jan zijn trekken tijdens n.n strijd van het Neder- TJnkbalteam tegen Zwe- .janje won deze tweede 'd op het Olympisch itie Toernooi overtui- 1-2) en deed dat met ec ht tweehonkslagen en ge^ erun. je een team op dat ee wedstrijden tegen 1 runs tegen kreeg en scoorde? Voor die latiöi g de Zweedse bonds- eter Schoon zich ge- 'e I1 n mannen verloren im- poulewedstrijd op het us TO-O van Nederland en re finale zelfs met 21-0 en hopen dat we Ne- lang op nul lainnen zei Schoon voor de „Dan mogen we mis- een stunt geloven." Ie slechts twee Neder- igmensen voordat de it bord was. Daar ging itrijdplan van de bondscoach. Op het van Alexander Smit '■^jjde Scandinaviërs zich 111 Irug tot 2-2. Daarmee eer gered. Nederland !teen weer afstand en in de laatste innings -Monte en Shamol Adri- in de grote mannen in derlandse slagploeg. oeg vier uit vijf, waar- Vee doubles. Hij had lengeslagen punten en telf vier keer. had liefst vijf binnen- punten. In de achtste sloeg hij de bal over in met twee man aan tweehonkslagen had t op de avond al laten —al lekker te raken. Hilversum - „Dans je de hele nacht met mij", zong het Hol landse smartlappenduo De Kel ly's gisteravond tegen elven in de VIP-tent van het Hilversum Open. De tekst was onder meer bedoeld voor Martin Verkerk, die vast weer voorop in de po lonaise zal hebben gelopen. De tennisser heeft het goed naar zijn zin in Hilversum. Ook op de baan, waar hij vertrouwen putte uit een zege in straight sets op landgenoot Fred Hem mes jr.: 6-4, 6-4. Het weekje Hilversum bevalt de finalist van Roland Garros tot nu toe uitstekend. De Alphe naar loopt ontspannen rond op het Tulip Tennis Center en ge bruikt de challenger om zijn enigszins geschonden blazoen weer wat op te poetsen. Na ne derlagen in de eerste ronde op Wimbledon, Rosmalen en Amersfoort kunnen twee over winningen op een toernooi van minder allure een hoop doen. Of hij trek had om weer te blij ven hangen, was een van de vragen tijdens de persconferen tie in de VIP-tent, waar alle ta fels gevuld waren met gasten van toernooidirecteur René van den Berg. „Ik ben de moeilijkste niet. Ik blijf graag hangen", ant woordde Verkerk naar volle te vredenheid van de VIP's. „Ik heb hier dinsdag (na zijn zege op de Spanjaard Viloca, red.) ook een fantastische avond ge had. Als ik al op cola de polo naise ga lopen, ben ik op een leuk feestje." Een halfuurtje daarvoor had de 24-jarige nummer een van de plaatsingslijst afgerekend met de twee jaar jongere Fred Hem mes. Net als in zijn eerste partij in Hilversum tegen Viloca kreeg Verkerk geen enkel breakpoint tegen. Zijn service bleek een te machtig wapen voor Hemmes, die na afloop zijn ontzag toon de voor zoveel servicegeweld. „Ik heb totaal geen kans gehad op zijn service", zei de Goirle- naar. „Die service is echt van ongelooflijke klasse. Ik zie die ballen nog voorbij vliegen. Mar tin zei me net ook dat hij meestal voluit had geserveerd." Forceren Wat moet betekenen dat de schouder van de Alphenaar aan de beterende hand is. Tegen Viloca serveerde Verkerk im mers nog niet op honderd pro cent. „Ik had het liever niet ge daan, maar op sommige mo menten moest ik vandaag wel forceren. Mijn schouder voelt wat stijf. Het is afwachten hoe hij reageert, omdat ik morgen (vandaag, red.) geen rustdag heb." De winnaar was goed te spre ken over zijn spel. „Het was een wedstrijd van hoog niveau. Ik heb weinig gemist en veel ge maakt, terwijl ik de laatste tijd meer gemist dan gemaakt heb. Het vertrouwen komt terug. Ik heb natuurlijk niet de vorm van Roland Garros, maar dat zal ook zo snel niet meer gebeuren. Toen klopte echt alles." Verkerk is in Hilversum zijn rit me aan het terugvinden. Wat valt er nog meer voor hem te winnen op het Hilversum Open? „Zeventig punten als ik het toernooi win en dat is mijn doel. En ik heb nu toch al weer twee potjes in de benen. Dat is heel belangrijk voor de toer nooien die ik straks in Amerika ga spelen." Hoe relaxed de nummer zeven tien van de wereld ook oogde voor hij aan zijn partij met Rotterdam/Haarlem. Olympisch kwalificatie toernooi, tweede dag. Zweden 0-0-2-0-0-0-0-0-0=261 Nederland 2-0-2-0-0-2-l-3-x=ll 15 1 Werpcijfers Zweden: Ljung (7 1/3 lman): 7- 6-14-1; Tisell (2/3): 0-0-1-0. Nederland: Smit (5 lman): 5-3-4-1, Kops (4): 3-0-2-0. Slaggemiddelde Nederland: Monte 0.800 (4 uit 5), Adriana 0.600 (3/5), Engelhardt 0.400 (2/5), DeCaster 0 400 (2/5), Van 't Klooster 0.400 (2/5). Charion Isenia 0.400 (2/5). Homerun: Adriana (8e) 2 man Frankrijk - Italië 0-10, Spanje - Tsjechië 3-8. Stand: 1 Italië 2-4, 2. Nederland 2-4, 3. Tsje chië 2-2, 4 Frankrijk 2-2, 5. Spanje 2-0, 6. Zweden 2-0. Programma vanavond: Spanje - Frankrijk (Rot terdam); Tsjechië - Zweden (Haarlem), Neder land- Italië (Haarlem). PRIJSVRAGEN Lucky Day 3157. 1.5.9.10.14.21.22.24.29.30.35.37.38.46. 52.57.59.61.68.73. (Onder voorbehoud van typefouten). Umag. Mannen, 350.000 euro. Tweede ronde: Moya (Spa/1) - Browne (Arg) 6- 2 6-4, Volandri (lta/7) - Wawrinka (Zwi) 6-4 6- 3, Ferrer (Spa/8) - Lisnard (Fra) 6-3 4-6 7-5, Hrbaty (Slw) - Radic (Kro) 7-6 7-6, Martin (Spa) - Karlovic (Kro) 2-6 6-3 7-6, Gonzales (Chl/2) - Vliegen (Bel) 6-0 opgave Vliegen. VOETBAL Oefenwedstrijden. NAC - Hacoach Ramat Gan (Isr) 3-1 (2-0) Doelpunten NAC: Slot, Penders, Vos FC Groningen - FC Volendam 3-1 (0-0). Wilson 1-C (eigen doelpunt), Drent 2-0, Landerl 3-0, Faria 3-1. De Treffers - NEC 1-3 (1-2). Doelpunten NEC: De Nooijer (3). WATERPOLO Barcelona. WK, mannen. Halve finales: Hongarije - Griekenland 9-8 (na verlenging). Italië - Serviè-Montenegro 6-5. Hongarije en Italië in finale. ZWEMMEN SCHAKEN Verkerk (links) en Hemmes rusten en drinken wat tussen twee games in. Foto: Ton Kastermans Hemmes (264) begon, enige spanning was er toch geweest. „Ik heb anderhalf jaar geleden een keer van Fred verloren en voelde de druk van het moeten winnen." Veel was daar niet van te merken. Al in de openingsgame kreeg hij een breakpoint op de service van zijn landgenoot. Die benut te hij nog niet, maar op 2-2 was het via een forehandwinner wel raak. Het was genoeg voor de eerste set: 6-4. In de tweede set twee brak Ver kerk Hemmes wel direct en op 5-4, 40-30 serveerde de Alphe naar, die veel servicewinners en negen aces sloeg, de partij uit. Vanavond speelt Verkerk voor de derde keer 'de partij van de dag', nu tegen de Italiaan Mar tin Vassallo Arguello. De kwartfinale begint niet voor 19.00 uur. En wie weet, loopt hij daarna weer de polonaise. Dieren. Open NK. Derde ronde: Van Blitterswijk (Ned) - Tiviakov (Ned) 0,5-0,5, Nijboer (Ned) - Van der Werf (Ned) 1-0, Levin (Dui) - Dambacher 0-1, Smeets - Wiersma 1-0, De Vreugt - Leenhouts 0,5-0,5, Van der Poel - l'Ami 0-1, Vogel - Pe- dersen (Den) 0-1, Berendsen - Janssen 0,5- 0.5. Saegher - Ernst 0-1. Jens - Markus 0-1. Stand: 1 Nijboer. Smeets. l'Ami, Dambacher 3, 5. Tiviakov. Pedersen, Enst. De Vreugt. Van Blitterswijk, Hartoch, Geurink, Leenhouts. Markus 2.5. TENNIS Hilversum. Challenger mannen, 75.000 euro. Enkelspel, tweede ronde: Vassallo Arguello (Ita) - Sirianni (Aus) 6-2 6-1, Lopez (Spa) - Dellatorre (Arg) 7-6 (0) 6-0, Guzman (Arg) - Coutelot (Fra) 6-1 4-6 6-2, Verkerk (Ned/1) - Hemmes jr. (Ned) 6-4 6-4. Kwartfinales: As- cione (Fra) - Fyrstenberg (Pol), Guzman (Arg) - Lopez (Spa), Van Lottum (Ned/2) - Roger-Vas- selin (Fra). Verkerk (Ned/1) - Vassallo Arguello (Ita) (alle vandaag). Dubbelspel, tweede ronde: Delfino/Moyano (Arg) - Prieto (Arg)A/assallo Arguello (Ita) 6-3 6-2. Bijzonderheid: Delfino/Moyano geeft op wegens blessure, waardoor het Poolse duo Fyr- stenberg/Matkowski al zeker is van de finale. Daarin nemen de Polen het op tegen de win naars van de partij Hemmes jr (Ned)/Nielsen (Nzl) - Ross/Sirianni (Aus). die morgen ge speeld wordt Indianapolis. Mannen, 530.000 euro euro. Derde ronde: Schalken (Ned/3) - Burgsmüller (Dui) 6-4 6-2, Ginepri (VSt/7) - Heuberger (Zwi) 6-1 6-3, Malisse (Bel/9) - Gambill (VSt) 6-4 6-2. Barcelona. WK. Mannen. 100 vrij, finale: 1. Popov (Rus) 48,42, 2. Van den Hoogenband (Ned) 48,63, 3. Thorpe (Aus) 48,77, 4. Lezak (VSt) 48,94, 5. Kapralov (Rus) 48.95. 6. Bousquet (Fra) 49,30, 7. Neethling (ZAf) 49.51, 8. Cavic (SMo) 49,65; 18 Kenkhuis 50,07. 200 school, finale: 1. Kitajima (Jap) 2.09,42 WR, 2. Edmond (GBr) 2.10,92, 3. Hansen (VSt) 2.11.11, 4. Piper (Aus) 2.11,55, 5. Komorni kov (Rus) 2.12,30, 6. Ivanov (Rus), Brown (Can) 2.13,30, 8. Podoprigora (Oos) 2.13,33; Van Valkengoed gediskwalificeerd. 200 rug, fi nale: 1. Peirsol (VSt) 1.55,82, 2. Viatsjanin (Rus) 1.57,88, 3 Kozulj (Kro) 1.57,94, 4. Hunt (VSt) 1.58,04, 5 Welsh (Aus) 1.58,34, 6. Dufour (Fra) 1.58,81, 7 Tait (GBr) 1.59,02.8 Medvesek (Slv) 1.59,02. 200 wis sel, naar finale: 1. Phelps (VSt) 1.57.52 WR, 2. Rosolino (Ita) 1.59.84, 3. Bovell (Tri) 1.59,86, 4. Mori (Jap) 2,00,29. 5 Thorpe (Aus) 2 00.42. 6 Jol® (Can) 2.00.98. 7. Clements (VSt) 2.01,04, 8. Sievinen (Fin) 2.01,08. Vrouwen. 50 rug, finale: 1. Zhivanevskaya (Spa) 28,48, 2. Hlavackova (Tsj) 28,50, 3. In- ada (Jap) 28,62, 4. Caroll (Can) 28,65, 5. Vol- ker (Dui) 28,69, 6 Ornstedt (Oen) 28,93, 7. Manaudou (Fra) 28.98, Cope (VSt) 28,99, 21. Schreuder 29,61. 100 vrije slag, naar finale: 1. Seppala (Fin) 54,48. 2. Hendry (Aus), 54,78, 3 Lenton (Aus) 54,92. 5. Moravcova] (Slw) 55,00, 6. Veldhuis (Ned) 55,04, 7.i Popsjanka (WRu) 55,13, 8. Buschulte (Dui)i 55,20. Niet gekwalificeerd: 9. Groot (Ned)1 55,23. 200 school, finale: 1. Beard (VSt) 2.25,54, 2. Qi (Chn) 2.26,30, 3. Jukic (Aus) 2.26,46, 4. Poleska (Dui) 2.26,53, 5. Jones (Aus) 2.26,59, 6. Tanaka (Jap) 2.27,62, 7. Poewe (Dui) 2.27,65, 8. Remenyi (Hon) 2.28.12. 200 vlinder, finale 1. Jedrzejczak (Pol) 2.07.56. 2. Risztov (Hon) 2.07,68, 3. Nakanishi (Jap) 2.08,08, 4. Descenza (Vst) 2.08,38, 5. Segat (Ita) 2.09,49, 6. Mehlhorn (Dui) 2.09.61. 7. Galvez (Aus) 2.10,58, 8. Vi-1 ves (Spa) 2.12.89 4 x 200, finale: 1 Verenig de Staten 7.55,70. 2. Australië 7.58,42, 3.j China 7.58,53, 4 Groot-Brittanië 8.00.01, 5.i Spanje 8.03,84, 6. Zweden 8.05,05, 7. Ne-l derland 8.05,82 (NR), 8. Canada 8.08,42. i

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17