Ziekte sloopt Van den Hoogenband SPORT 'Het elftal zit altijd achter je aan' Hul Bosvelt ziet niet om in wrok Zilver na kansloze 200 meter tegen Ian Thorpe Louis van Gaal uitgefloten in zwemstadion den Herik jt met vertrek dam - Jorien van den y Ireigt uit het betaalde 1 te stappen en terug te als voorzitter van Feyen- lij is vierkant tegen de acht om oud-minister forthals te benoemen tot i d int-commissaris van de otfan Toezicht van de oo Van den Herik gaf giste- ou >r de camera's van NOS ne Sport blijk van zijn er- e i De preses van Feyen- s a eigert absoluut aan ver- t ri ïgen deel te nemen die f\ i voorgezeten door een ro ie eindverantwoordelijk ;ei or een strafzaak tegen ib en zijn persoon. wint toernooi nuid-Korea PSV heeft de eerste prijs nieuwe voetbalseizoen De landskampioen uit J ven won gisteren in Se- finale van de Peace Cup PSV versloeg Olympique ni iet 1 -0. Marc van Bom- 3 lorde in de 23ste minuut lit strafschop. De winstbo- o lroeg twee miljoen euro. I d de finale van het toer- reikt door overwinnin- het Amerikaanse LA Ga- a 1) en het Duitse 1860 en (4-2). Het verlies te- cional uit Uruguay (1-3) au irmee voldoende ge- at ïseerd. 19 s Groningen Jl rdeloos t gen - Duizenden fonkel- /oi FC Groningen-shirts ie rukt met de naam van itngs afgeserveerde spon- ïfort Prefab Skelet- )e shirts zijn bedoeld t t jrtwinkels in de provin- ïel ïingen. Voor deze on- r 1 ers dreigt een financiële d.' j moeten de shirts wel n, maar raken ze ver- jk niet kwijt aan de aantal ondernemers liddels aangekondigd le shirts a zestig euro len en de dozen on- te retourneren naar irikant Umbro. ken verder [iianapolis olis - Sjeng Schalken dcourt-seizoen goed e Limburgse tennisser |in zijn eerste optreden lapolis de Peruaan Ivan |met 6-3 6-1. ildrecord i vlinder - De Amerikaanse ir Michael Phelps heeft [tijdens de WK in Bar- n wereldrecord op de ir vlinderslag gezwom- "e halve finale kwam tl tijd van 1.53,93. De Itijd stond ook al op 1.54,58, gezwom- uoka in 2001. Hin- ïreuder is er niet in Izich te onderscheiden ■meter rugslag. De was vanochtend in de Iniet meer in staat dan |21e tijd. De Tsjechi- a Hlavackova, die als r de halve finales I bijna een seconde 8,67. zege Verkerk Roland Garros m/anp - Martin Ver wijft gisteren in het chal- [nnistoemooi van Hil- le eerste overwinning 'telspel behaald sinds Roland Garros. De hersteld van een ;ontsteking in de houder, versloeg in de ide de Spanjaard Juan ica met 6-4 6-3. irloren finale van de inse kampioenschap- loland Garros verloor alle toernooien in de ide: Rosmalen, Wim- :n Amersfoort. Zijn in Hilversum was tot moment twijfelach- de slijmbeursontste- schouder. woensdag 23 juli 2003 door Arjen Vos Barcelona - De naweeën van een korte ziekte, twee weken geleden, hebben hun uitwerking niet gemist. Pieter van den Hoo genband was gisteravond vol strekt kansloos in de strijd om het goud op de 200 meter vrij. De Eindhovense zwemmer moest bijna anderhalve seconde toeleggen op de niet eens zo beste tijd van grote rivaal lan Thorpe uit Australië. VDH moest genoegen nemen met zilver. Meteen na afloop wilde de ont goochelde Van den Hoogen band nog niet kwijt waarom de race in zo'n deceptie eindigde. Verliezen van Thorpe, dat kan. De balans is nu 5-1 in het voor deel van de Australische beul, maar die tijd! Thorpe zwom 1 minuut en 45,13 seconden, Van den Hoogenband 1.46,43, ruim een seconde langzamer. „Ik had tevreden kunnen zijn met zilver als ik een goeie tijd gezwommen had. Dat is niet het geval", erkende VDH. Maar de reden daarvoor, nee, die wil de hij voorlopig voor zich hou den. Misschien dat hij er op het eind van de week nog wel eens op terug zou komen. Dat was natuurlijk voer voor specula ties, en later op de avond gaf Van den Hoogenband, na over leg met zijn trainer Jacco Ver- haeren, alsnog tekst en uitleg. „Ik wilde er in eerste instantie niet over praten omdat ik het niet fijn vind om het als excuus aan te voeren." Het tekent de sportman die hij is. Maar hoe je het ook wendt of keert, de gevolgen van een virus of voedselvergiftiging, twee we ken geleden opgelopen tijdens een trainingskamp in Montpel- lier, deden gisteren onverbid delijk hun sloopwerk. Van den Hoogenband viel door de ziekte bijna vier kilo af en had nadien moeite om van zijn trainingsar- beid te herstellen. „Ik wilde vol gens een bepaald schema naar deze wedstrijden toewerken, maar begon nu ineens met een achterstand. Ik heb een dag lang boven de pot gehangen om te kotsen." Prompt werd zijn schema aan gepast en extra rust ingebouwd. „Ik ben heel erg met rust en verzorging bezig geweest, wilde geen energie in andere zaken steken. Normaal gesproken ben ik drie dagen voor een wedstrijd helemaal uitgerust. Nu werd ik om half een 's middags wakker van de wekker, zó kapot was ik. Ik ben ook erg slecht hersteld van de halve finale van maan- dag." De race tegen Thorpe was daar door nooit spannend. Sprinter Van den Hoogenband kwam niet los van diesel Thorpe en nog voor het laatste keerpunt nam de Aussie de leiding over. „Ik wilde nog een keer goed aanzetten, maar het ging niet", analyseerde Van den Hoogen band. „Ik had niets extra's meer. De krachten vloeiden weg en ik was blij dat ik de fi nish haalde." Met name de grote achterstand op Thorpe was teleurstellend, vond ook Jacco Verhaeren. „Het verschil tussen de twee was groot als je het vergelijkt met het vorige WK. We hadden gehoopt dichterbij te zitten", erkende de coach. Verhaeren vond dat er technisch gezien Pieter van den Hoogenband feliciteert Ian Thorpe met diens goud. Foto: AP/Lionel Cironneau wieso geen toptijd verwacht. De belijning in het bad zorgt er voor dat de golven niet naar an dere banen overslaan, maar te rugkomen in de eigen baan. Dat werkt snelheidsremmend, weinig mankeerde aan de race van zijn zwemmer. „Er ging niet veel fout, alleen won hij niet. Misschien had Pieter wat harder afgemoeten. De tijd stelt teleur. Na honderd meter had Pieter verder voor moeten lig gen. Nu wist je dat het moeilijk zou worden. Maar er zat niet meer in. Het zij zo. Pieter was niet goed genoeg vandaag. Overigens had Verhaeren so- volgens Verhaeren: „Ik wil het er eigenlijk niet eens over heb ben, maar nee, een wereldre cord had ik hier vanavond niet verwacht. De omstandigheden zijn er niet naar." Barcelona - Pieter van den Hoogenband baarde op het WK in Barcelona na de huldiging opzien door in een Barcelona- shirt met op de rug zijn naam en het nummer 03 weg te lo pen. Een grapje, zei hij achteraf. „Ik heb het shirt van Nike ge kregen. Als ik gewonnen had, had ik een PSV-shirt aangetrok ken. Want PSV is kampioen. Nu ik tweede ben geworden, heb ik het Barcelona-shirt genomen. Barcelona is ook geen kampi oen geworden." Tijdens de finale van Van den Hoogenband zat voormalig Barcelona-trainer Louis van Gaal op de tribune. De Neder lander was speciaal vanuit zijn nabijgelegen woonplaats Sitges naar het Palau Sant Jordi ge reisd om VDH tijdens zijn tita nenduel met Ian Thorpe een hart onder de riem te steken. Dat ze Van Gaal in Barcelona, waar hij tot tweemaal werd ont slagen, nog niet zijn vergeten, werd pijnlijk duidelijk toen hij op het grote beeldscherm in de hal verscheen. De in oranje ge hulde voetbalcoach werd twee keer striemend uitgefloten, maar het deerde hem niet. Hij was in het Barcelona-stadion 'Nou Camp' wel meer gewend en zwaaide minzaam. Van Gaal was bij finale van de 200 meter vrij op uitnodiging van de familie Van den Hoo genband. Hij zal morgen ook bij de finale van de 100 meter vrije slag aanwezig zijn, wan neer Thorpe VDH opnieuw hoopt te verslaan. Thorpe was gisteren na zijn gouden race net als zijn con current niet te spreken over zijn tijd. „Teleurstellend. Gezien mijn voorbereiding en vorm had het harder gemoeten", liet de Australische zwemmer we ten. Foppe de Haan stopt na dit seizoen als hoofdtrainer Heerenveen DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: sport- redactie.ld@damiate.hdc.nl door Peter van der Meeren heerenveen - Het seizoen is amper begonnen of de vraag dient zich aan wie vólgend sei zoen hoofdtrainer is bij SC Hee renveen. Wordt Dwight Lode- weges klaargestoomd, krijgt Jan de Jonge weer de kriebels of komt Gertjan Verbeek terug? f57Foppe haalt de vijfhonderd Foppe de Haan (in juni 60 jaar geworden) begon in 1985 als hoofdtrainer van SC Hee renveen. Als opvolger van Henk van Brussel had hij het moeilijk: de eerste 9 competi tieduels leverden slechts 2 punten op. Na 3 seizoenen deed hij een stap terug, om in 1990 voor één wedstrijd terug te keren voor de ontslagen Ab Gritter. Op 24 oktober 1992 verving De Haan de wegge stuurde Fritz Korbach. „Ik heb de voorzitter gezegd dat ik deze klus niet langer dan een week of twee doe", aldus De Haan destijds. Het is dus niet bij twee weken gebleven. Foppe de Haan is inmiddels aan zijn twaalfde seizoen op rij begonnen bij Heerenveen, dat in 1993 on der zijn leiding naar de eredi visie promoveerde en de be kerfinale haalde. Vier jaar la ter werd opnieuw de bekerfi nale bereikt en verloren. In '98 dwong Heerenveen Euro pees voetbal af, twee jaar later werd de Champions League bereikt en afgelopen seizoen mocht aan de strijd om de UEFA-cup worden deelgeno men. Nog 27 keer anderhalf uur scheiden Foppe de Haan van zijn vijfhonderdste competi tiewedstrijd als coach. Diens contract bij Heracles loopt in juni 2004 af. Riemer van der Velde - hij blijft zeker tot 2006 voorzitter - gaat er met alle betrokkenen de komende zes maanden eens rustig over praten. Eén ding staat vast: in de zomer van 2004 komt een einde aan het tijdperk Foppe de Haan. Sinds oktober 1992 hoefde bij Heerenveen nooit gevraagd te worden wie er volgend seizoen de trainingen zou leiden. Of toch: tien maanden geleden werd er aan de stoelpoten van Foppe de Haan gezaagd. Zijn ploeg speelde zonder vuur, pakte in eigen land amper een punt en kreeg in Boekarest een afgrijselijk pak slaag. Het was de zwartste periode uit de loop baan van De Haan. „Toen merkte ik dat het leven een keerzijde had. Ik ben van din gen geschrokken. 'Wil ik dit mijn naaste omgeving aan doen?', vroeg ik me af." Voetbal, trainen, werken met spelers en vooral hen beter ma ken: Foppe de Haan kan er tot z'n honderdste gepassioneerd over praten. Maar de Tasten' gingen naast de 'lusten' een steeds zwaardere rol spelen. „Dit vak eist nogal wat. Je bent bijna nooit vrij. Ik bedoel: na tuurlijk zitten Geke en ik thuis wel eens met z'n tweeën op de bank, maar het elftal zit altijd achter je aan. Je komt er hier (hij tikt met een wijsvinger op zijn slaap, red.) nooit los van." Tien maanden geleden was er nog de vastberadenheid: kom bij Heerenveen niet aan de trai ner. Foppe de Haan kreeg van binnen en buiten de club veel steun en loodste zijn ploeg nog bijna naar Europees voetbal ook. Het zou de kroon zijn ge weest op een seizoen waarin de club bewees over een prima - zo niet de beste - jeugdoplei ding te beschikken. Ook daarin Foppe de Haan maakt het nieuws over zijn afscheid bekend. Foto: GPD/Jan de Vries had De Haan een groot aan deel. Vlak voor zijn vakantie zat Fop pe de Haan nog even met Rie mer van der Velde om tafel. De trainer ging wandelen, de voor zitter had de golfclubs al achter in de auto liggen. Het gesprek kwam op dit seizoen, waarin De Haan bij leven en welzijn in april voor de vijfhonderdste keer bij een competitiduel op de bank zit. „Eens komt de fi nish", zei de voorzitter. „Laat dat moment niet van de resul taten afhangen." De Haan dacht daar over na en nam naar eigen zeggen een rationeel be sluit. „En dan ook maar direct vertellen, uitstel heeft geen zin." Aangenomen mag worden dat Foppe de Haan zijn stempel blijft drukken op de ontwikke ling van Heerenveen. Hij heeft nog een contract als technisch directeur, maar over de invul ling van zijn nieuwe job gaat nog gesproken worden. „Maar ik zit niet vast aan Friesland' zei De Haan, „hoewel ik mezelf niet naar een andere Neder landse club zie gaan." Maar als zijn vriend Hans Westerhof in Mexico nog een club weet? Als het mooi lijkt, is het thuis be spreekbaar." Eerst richt De Haan zich volle dig op Heerenveen. Hij reali seert zich terdege dat er ko mend seizoen veel op het spel staat. „Spelers gaan nu anders naar me kijken, dat weet je. Maar dat maakt me niks uit, ik blijf fanatiek. Er zullen jongens zijn die net dat extra geven om mijn afscheid fantastisch te ma ken, maar er zijn er zeker ook die nu zeggen: hè, hè, blij dat-ie weggaat." De Haan voelt dat er iets moois in het vat zit. Hij vertrouwt op de huidige selectie. „De jon gens beseffen dat er elke dag van de week gewerkt moet wor den om in het weekeinde te kunnen oogsten." Van der Vel de vult aan: „Er zit eindelijk 'gvd' in dit team. Er is lef en de jeugd rammelt aan de deur. Eindelijk is er het besef dat het niet vanzelf gaat. Ook voor de voorzitter komt de finish in zicht. Riemer van der Velde is nu 62 en nog altijd zijn niet alle golfbanen van Europa bezocht. „Maar ik heb de raad van commissarissen gezegd dat ik er nog even bij wil blijven. Het is nu zaak om intern goed naar de posities te kijken. Tjisse Wallendal is naar Sportstad ge gaan, Foppe stopt en wie weet ook Henk Heising. In dat geval moet er een nieuw hoofd jeugdopleiding komen." Het is te verwachten dat Yme Kuiper - nu drie dagen per week in dienst van de club - een grotere rol krijgt. Binnen de club zien velen in hem de nieuwe voorzitter. Rie mer van der Velde is duidelijk: „Begin 2006 stap ik uit de direc tie. Dan hebben we een stadion met 28.000 plaatsen, een goed moment." ^Lisse zet in de komende competitie eigen ste wards in tijdens thuiswedstrij den. De vrijwilligers zijn voor de eerste keer aanwezig tijdens het duel met Rijnsburg op 6 september. Eind augustus pre senteert FC Lisse een zakboekje met daarin alle gegevens die le den en niet-leden verder op pad helpen, zoals de agenda van alle competitieduels van de hoofdklasser. Rijnsburgse Boys opent het nieuwe voetbalseizoen volgen de week dinsdag met een oe fenwedstrijd tegen FC Volen- dam 2. Het duel begint om 19.00 uur. Op zaterdag 2 augus tus ontvangt de club HFC Haar lem 2. Een week later speelt Rijnsburgse Boys het Amstel Cupduel tegen Stormvogels/Telstar. Die wed strijd begint om 17.00 uur op Sportpark Middelmors. w Katwijk begint het nieuwe seizoen op zaterdag 2 augustus met een oefenwedstrijd in en tegen Urk. De eerste thuiswed strijd van het eerste elftal is op dinsdag 26 augustus. De tegen stander is KBV. Derdedivisionist Swansea City speelt op donderdag 31 juli vriendschappelijk in en tegen Noordwijk. Rond het Zuiderpark geldt een alcoholverbod op de dagen dat ADO Den Haag thuis speelt. Tijdens de oefenwedstrijd van Ajax tegen DVS in Ermelo zijn tientallen supporters flauwge vallen door de hitte. Zeven be zoekers werden behandeld door een arts. De brandweer was uitgerukt om verhitte fans in de tweede helft nat te sproei en. Ajax won met 0-6. Wegens een gebrek aan leden is de Haagse voetbalclub HTSV opgeheven. De club werd 58 jaar geleden opgericht door werknemers van de Haagsche Tramweg Maatschappij. Driejarige dravers kunnen zich op zondag 27 juli nog plaatsen voor de Derby, die op 10 augustus op Duindigt wordt verreden. Die dag is ook de eer ste Van Brienen Memorial, een ren over duizend meter voor tweejarige Volbloeds. R. de Kraa is de winnaar ge worden van de wedstrijden in de Regenboogklasse tijdens de Kaagwijk. Team Holland ver sloeg de Friezen. Aan de wed strijden deden 327 boten mee, in twaalf verschillende klassen. De website van Leiden Atle tiek werd in de week voor en na de Gouden Spike 220.000 keer bezocht, op de zaterdag van het evenement waren er 45.000 'hits'. Ook dit jaar organiseert LZ 1886 weer waterpolotoemooi- en. Op 20 september komen de heren in actie op het Zilveren Sleutelstoemooi, een dag later is het Galgewatertoernooi voor vrouwen in Vijf Meibad. Dankzij een subsidie van 25.000 euro van de provincie Zuid-Holland heeft tennisver eniging Hoogmade drie oude banen kunnen renoveren. De verhuizing van tennisclub Nieuw Vennep naar de noord kant van het dorp is minstens een jaar vertraagd. Ook volgend seizoen speelt de club nog op het complex in het centrum. De 13-jarige Stephanie Herz uit Eindhoven, die wordt opge leid op de tennisschool van Nick Bolletieri in Florida, won met de Israëlische Zlotkamin, het dubbelspel van het Interna tional Flower Bulb Tournament in Hillegom, een juniorentoer- nooi van de Internationale Ten- nisfederatie. Ter gelegenheid van het 25-ja rig bestaan van rugbyclub The Bassets verschijnt in september een jubileumboek. SPORTUITSLAGEN jenvelder vertrekt naar Manchester City 'gpd - Kevin Keegan lavond pas persoon- ieten. Maar het ge- hij begin deze week legere held van Liver- luidige manager van :r City door de tele- djwas voor paui Bosvelt dePpalend. „We hebben Ik had met- joed gevoel. Keegan iten dat hij me er heel wilde hebben," zegt lie na het vertrek van jn Hooijdonk, Bona- alou en Brett Emerton 1 had om nog langer ir van Feyenoord te blijven en eigenlijk ook geen trek meer had om gefrustreerd aan een nieuw seizoen te be ginnen. Paul Bosvelt, voor wie Keegan slechts 350.000 euro hoefde te betalen, wil echter niet meer achterom kijken. De stoere middenvelder, het boegbeeld van alle supporters in de Rot terdamse Kuip en grote man achter de successen van de af gelopen jaren, ziet uit naar de komende twee seizoenen in het lichtblauwe shirt van Manches ter City, zijn leven in dezelfde stad als waar Ruud van Nistel- rqoy een nieuwe 'God' is ge worden en naar het onver wachte avontuur in de herfst van zijn voetbalcarrière. De hele wereld wacht waar schijnlijk op de definitieve afre kening van Bosvelt, op een tira de over alles wat hem in de zo mer heeft dwars gezeten of op een knallend interview. Maar dat zal er niet komen. Zo zit de voetballer en de mens Bosvelt niet in elkaar. Hij heeft voor zijn doen in de eerste twee weken van de voorbereiding genoeg gezegd, aangegeven wat er mis was en daarbij laat hij het. Hij wil niet spugen in de ruif waaruit hij als voetballer heeft gegeten. „Ik ben hier kampioen geworden, ik heb de UEFA Cup met Feyenoord gewonnen en ik heb geweldige herinneringen aan bepaalde wedstrijden. Echt, ik heb fantastische duels op mijn netvlies staan. Ik heb deze club alles gegeven wat ik in mij had. Daarom is aan Kevin Kee gan door mij ook meteen het verzoek gedaan om vrijdag nog niet voor Manchester City te hoeven spelen. Ik wil op een mooie manier afscheid nemen van Feyenoord. En daar past een wedstrijd direct tégen Fey enoord, in Denemarken, dan niSJbii" HOCKEY Den Bosch. Vrouwen, vriendschappelijk. Nederland - Ierland 4-0 (1-0). Doelpunten: Karres (2), Schopman en De Bruijn (sb). Opstelling Nederland: De Haan: De Bruijn, Schopman, Romkes en Boomgaardt; Van der Vaart. Smabers en Moreira de Melo; Lammers, Donners en Kooijman. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3155. 10.14.16.21.37 38.40.41.51.52,54.57.58. 64.68.72.73.77.78.79. (Onder voorbehoud van typefouten) SCHAKEN Dieren. Open NK. Eerste ronde, belangrijkste uitslagen: Van Rui tenberg - Tiviakov 0-1, Nijboer - Jensen (Den) 1-0,.Jonkman - Dogge 0-1Levin (Dui) - Boel 1-0, De Vreugt - Van Heivoort 1-0. TENNIS Hilversum. Challenger rrtannen, 75.000 euro. Eerste ronde: Verkerk (Nea/1) - Viloca (Spa) 6- 4 Hemmes (Ned) - Navarro (Spa) 5-7 7-6 6-1, Ascione (Fra) - Delfino (Arg) 6-1 6-2, Guz man (Arg) - Matkowski (Pol) 6-4 7-6, Sirianni (Aus) - Variet (Fra) 6-3 6-4, Nielsen (NZe) - Vassallo (lla) 6-3 6-4, Veronelli (Arg) - Prieto (Arg) 6-4 7-5, Flock (Dui) - Costa (Bra) 7-6 4-6 7-6. VOETBAL Oefenwedstrijden. Eindhoven - NAC 0-2 (0-1). Fehèr 0-1, See- dorf 0-2, RKC - Ankaragücü 1-2 (1-2). Doelpunt RKC; Hoogendorp (strafschop). Go Ahead Eagles - AZ 1-2 (0-1). Perez 0-1, Cruz 0-2, Leferink 1-2. Top Oss - FC Utrecht 3-1 (2-0). Dijkhuizen 1- 0, Guyt 2-0, Van den Bergh 2-1, Onyeike 3-1. FC Zwolle - FC Dordrecht 2-0 (0-0). Hristov 1- 0, Cvetkov 2-0. Onstwedder Boys - FC Groningen 0-10 (0-6). Matthijs 3, Drent 2, Elshot, Baidjoe, Bronk- horst, Smit, Vrede 1. Kogge Express - Volendam 0-2 (0-0). Bridji 0- 1, Buys 0-2. Standard Luik - Roda JC 1-1 (0-0). Doelpunt Roda: Anastasiou. Seoul. Peace Cup Korea. Finale: PSV - Olympique Lyon (Fra) 1-0 (1-0). 23. Van"T3ömmel 1-0 (strafschop). Scheids rechter: Okada (Jap). Toeschouwers.- 33.778. VOLLEYBAL Matera (Ita). World Grand Prix, vrouwen, twee de wedstrijd. Groep A: Nederland - Italië 3-2 (16-25 25-20 27-25 15-25 15-8), Verenigde Staten - Japan 3-2 (24-26 25-17 25-15 23-25 15-12), Duitsland - Cuba 3-1 (25-16 25-14 22-25 25- 16). Groep B: Rusland - Thailand 3-0 (25-18 25- 21 25-19), Brazilië - Canada 3-0 (25-23 25- 18 25-20), China - Zuid-Korea 3-0 (29-27 25- 825-23). WATERPOLO Barcelona. WK n Kwartfinales: Hongarqe - Slowakije 13-5, Ver enigde Staten - Griekenland 2-4, Spanje - Ser- vië-Montenegro 3-7, Italië - Australië 7-3. Om 9e tot en met 12e plaats: Kroatië - Duits land 7-3, Rusland - Roemenië 15-13. Om 13e plaats: Canada - Brazilië 5-6. Om 15e plaats: Japan - China 10-9. ZWEMMEN Barcelona. WK, derde dag: Mannen. 200 m vrij: 1. Thorpe (Aus) 1.45,14, 2, Van den Hoogenband (Ned) 1.46,43, 3. Hackett (Aus) 1.46,85, 4. Svoboda (Tsj) 1.48,73, 5. Kapralov (Rus) 1.48,76, 6. Cap- pellazzo (Ita) 1.48,79, 7. Mankoc (Sly) 1.48,96, 8. Dusing (VSt) 1.49,35.100 m rug: 1. Peirsol (VSt) 53,61, 2. Vjatsjanin (Rus), Welsh (Aus) 53,92, 4. Driesen (Dui) 54,17, 5, Rogan (Oos) 54,53, 6 Morita (Jap) 54,86, 7. Cseh (Tsj) 54,95, 8. Lim (Mal) 55,18, 34. Zwering 56,58, 42. Sander Ganzevles 57,69. Vrouwen. 100 m school: 1. Luo (Chn) 1.06,80, 2. Beard (VSt) 1.07,42, 3. Jones (Aus) 1.07,47, 4. Pöwe (Dui) 1.08,06, 5. Kirk (VSt) 1 08,30, 6. Hanson (Aus) 1.08.55, 7. Jukic (Oos) 1.08,76, 8 Leier (Can) 1.09,39. 1500 m vrij: 1. Stockbauer (Dui) 16.00,18 (Europees record), 2. Peirsol (VSt) 16.09,64, 3 Henke (Dui) 16.10,34, 4. Sytch (Rus) 16.13,13, 5. Munz (VSt) 16.14,28, 6. Renner (Can) 16.15,98, 7. Cooke (GBr) 16.20,41, 8. Chen (Chn) 16.29,06. 100 m rug: 1. Busch^ schulte (Dui) 1.00,50, 2. Ornstedt (Den), Sex ton (GBr) 1.00,86, 4 Zjivanevskaia (Spa) 1.01,18, 5. Komarova (Rus) 1.01,36, 6. Am-' sjennikova (Oek) 1.01,43, 7. Nakamura (Jap) 1.01,51, 8. Price (GBr) 1.01,63, 24. Schreu- der 1.03,40.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19