Alphens woonwagenkamp krijgt opknapbeurt REGIO Mechanisch ballet met brugdek boven de Gouwe /an Wijckerslooth betrekt nieuw onderkomen R3 Burgemeester Schoof: 'We hebben enige scepsis bespeurd' 'Er staat toch geen bataljon fotografen op SchipholV Jacobswoude treft schikking met stalhouder Bezwaren tegen Route 66 ongegrond ig Ringvaart artaal dicht wetering - De brug over ngvaart die Oude Wetering ndt met Weteringbrug gaat [15 september drie maan- |ang op slot voor al het rerkeer. De brug, waarvan Dorvaart een aantal jaren jen op kosten van jacht- Eer Van Lent is verbreed, is an groot onderhoud. Zo- ïet brugdek als het mecha- ie gedeelte moet uitgebreid jen gerepareerd. Het auto eer moet dan omrijden, name over rijksweg A4. gesp voetgangers en fietsers 1 gel ji een noodvoorziening in- eldi ju, hoogstwaarschijnlijk in orm van een pontje. met em euwe bus voor handicapten iEEST - De verstandelijk icapten die in de Oegst- ie nieuwbouwwijk Poel wonen, kunnen weer op mr. De Stichting Recrea- landicapten Poelgeest itermiddag een gloed- we bus voorrijden. De zes lingen en de afdeling dag- [ding van de Willem van :na*Bergh zijn hiermee gehol- De oude bus rammelde alle kanten en was een ge- op de weg. De vrees be- 1 id dat de bewoners de wbouwwijk niet meer uit Jen kunnen komen. Nu nen zij veilig naar de bio- ip of het strand worden ge- n. De Stichting Recreatie idicapten Poelgeest is len bezig geweest om bijeen te sprokkelen. lekenmarkt Oegstgeest woensdag 23 juli 2003 door Nancy Ubert alphen aan den rijn - Geen illegale bouwwerken meer, hooguit dertig woonwagens en bovenal constructieve samenwerking. Burgemeester Schoof van Alphen aan den Rijn laat een frisse wind waaien over het woonwagencen trum aan het Goudse Rijpad. „Uitein delijk moet het kamp functioneren als een gewone Alphense wijk, met alles dat daarbij hoort, al staan de huizen op wielen." Eind mei rolde de politie in het woonwagenkamp dertien hennep kwekerijen op. Schoof kwam toen poolshoogte nemen. Nu probeert hij constructief overleg te voeren met de kampbewoners. „Ik geef toe: we heb ben enige scepsis bespeurd, maar ik ben ervan overtuigd dat we er wel uitkomen. Ik heb ook het gevoel dat de bewoners best begrijpen dat we zulke onwettige praktijken niet kun nen tolereren. De hennepkwekers hebben ergens in hun achter hoofd rekening gehouden met het moment waarop ze door de mand zouden val len. Ingecalculeerd bedrijfsrisico, zou je dat kunnen noemen." Het centrum is hard toe aan een op knapbeurt, zegt Schoof. „Maar zon der wederzijds vertrouwen komen we nergens." De gemeente heeft voor 50.000 euro het Haagse adviesbureau Woonwagenzaken ingehuurd om het project te begeleiden. „We willen op dezelfde manier aan de slag als we dat in andere Alphense wijken doen. Dus met de bewoners een plan ma ken voor de opknapbeurt van het centrum en afspraken maken over het beheer van de openbare ruimte." In Kerk en Zanen dragen veel bewo ners bij aan de zorg voor hun directe woonomgeving. Ze onderhouden bij voorbeeld het openbaar groen. Dat moet aan het Goudse Rijpad ook kunnen, denkt Schoof. Het is de bedoeling om de wensen en grieven van alle gezinnen op het kamp afzonderlijk te inventariseren. De burgemeester weet nu al dat het aantal standplaatsen een heikel punt is. „Wie zijn hele leven in een woon wagenkamp heeft gewoond, wil daar over het algemeen blijven. Begrijpe lijk, maar niet realiseerbaar." Als de jongen moeten uitvliegen, kunnen ze zich, net als de andere inwoners van Alphen inschrijven als woningzoe kenden. Alphen telt 12.000 woning zoekenden. „Ook omdat de nood hoog is, wil ik nergens uitzonderin gen maken. Iemand die is opgegroeid in de Stromenbuurt krijgt toch ook niet de garantie dat hij daar kan blij ven wonen? We gaan daar toch ook geen extra huizen bouwen om te zor gen dat de jeugd dicht bij huis kan blijven. Zo moet je dat ook zien als we het over het Goudse Rijpad heb ben." Uitgangspunt is dat dertig woonwa gens blijven staan. Het kamp telt er meer. Een aantal bewoners kan ver huizen naar de nieuwbouwwijk Kerk en Zanen waar in 2005 of 2006 een klein woonwagencentrum met acht plaatsen wordt aangelegd. In die wijk staan in de Marokkostraat al zes woonwagens bij elkaar en dat mengt prima met de buurt, zegt Schoof. Voor de opknapbeurt van het Goudse Rijpad is indertijd 387.000 gereser veerd, maar de gemeenteraad moet nog wel besluiten of dit bedrag ten volle benut kan worden. hot I p"> Voorzichtig wordt de hefbrug in Alphen aan den Rijn van zijn plaats Een duif blijft ondanks de verwijdering van het 'afdak' onverstoor- Het brugdeel wordt op de ponton een kwart slag omgereden. gevaren. baar op haar nest zitten. Foto's: Mark Lamers lai gst 20 ncEEST - Bij winkelcentrum ge Voort in Oegstgeest ent dt zaterdag 2 augustus van altt 10 tot 16.00 uur een boeken- ls 2 kt gehouden. Volgens de armman van de winkeliers heb- 1 standhouders uit alle delen het land zich aangemeld cht hun gevarieerde aanbod en tegen interessante prij- in Oegstgeest te presente- ?r\t Speciaal voor kinderen >or nt de Haagse schrijfster van rta< lerboeken H.G. Bekker ?Z rlezen uit eigen werk. vervolg van voorpagina alphen aan den rijn - Het be- loofde spektakel laat lang op zich wachten. Nadat op maan dag al begonnen is met de sloop van het brugdek van de fietspaden, worden op dinsdag ochtend om tien ulit de beton nen contragewichten van de hefbrug in Alphen aan den Rijn vastgezet. Het echte werk, de verwijdering van het brugdek, kan beginnen. Maar voordat de brug op een ponton kan wegvaren, moet er nog veel gebeuren. Om te be ginnen moet de ponton precies op zijn plek worden gevaren. En er moeten allerlei uitsteken de wielen waar normaal de ka bels langs lopen met snijbran ders worden verwijderd. En na tuurlijk moeten de kabels waar aan de brug hangt worden doorgesneden. De toeschouwers die zich op de oever van de Gouwe hebben verzameld, moeten geduld heb ben. Gelukkig krijgen ze in de loop van de middag nog een ex tra attractie voorgeschoteld. De kapitein van een rondvaartboot van Avifauna denkt bij de toe ristensteiger vlak bij de hefbrug aan te leggen om passagiers op te pikken voor een tochtje naar Gouda. Op het laatste moment ontdekt hij dat de steiger deze middag in gebruik is bij het tij delijke voetpontje. Zichtbaar geïrriteerd vaart hij terug om een andere aanlegplaats te zoe ken, waarbij zijn schip onbewe gelijk aan de grond komt te zit ten. Dan, om half vier 's middags, komt er eindelijk beweging in de brug. De multi wheelers die het brugdek dragen, liften het dek voorzichtig een paar deci meter op. Door extra water te pompen in een deel van de ponton wordt er vervolgens voor gezorgd dat het schip weer netjes vlak komt te liggen. Daarna is het zaak om voor zichtig en precies het brugdek uit de brug te varen. Gerouti neerd bedienen twee mannen in totaal vier lieren waaraan de kabels zitten waarmee het pon ton is afgemeerd. Centimeter voor centimeter varen ze het brugdek van zijn plaats tot dat naast de hektorens ligt. Dan, als het werk erop lijkt te zitten, krijgt het publiek als een soort toegift nog een prachtig staaltje van stuurmanskunst voorgeschoteld. De wielen van de wagens waarop de brug rust worden zo gedraaid dat de brug op zijn plaats een kwart slag ge draaid kan worden. Rakelings rijden de wagens langs de rand van de ponton, terwijl de uit einden van het brugdek op een haar na een grote ton van de schuit afstoten. Een pirouette met een brugdek, mechanisch ballet voor gevorderden. Het lange wachten wordt ruim schoots beloond. erpleeghuis in Oegstgeest voorbereid op tweedaagse verhuizing if Nancy Ubert stgeest - De oplevering van Jfiieuwbouw, de aanloop naar fusie met twee andere zorg- ellingen in Oegstgeest, de in- le reorganisatie en de verhui- [van het oude complex naar nieuwe onderkomen. Direc- 'Bas van Kampen van ver- eghuis Van Wijckerslooth het er maar druk mee. „Nu ...verhuizen, dat wordt me heen onderneming." dat enkele kinderziekten op valreep waren opgelost, kon 'ei uwbedrijf Du Prie de nieuw- iw van Van Wijckerslooth 'd1 g net voor de bouwvak ople gen. „De vakantie gebruiken om te verhuizen en de pro- men die daarbij opduiken g te werken", zegt Van Kam- n „Direct na de bouwvakan- kan dan de renovatie begin- ïvan het oude gebouw." t Oegstgeestse verpleeghuis ïft op eigen terrein een uw onderkomen laten bou- le^n om, geheel volgens de igste trend in zorgland, elke tiënt een eigen kamer te kun- *e n geven. Het oude gedeelte nI irdt drastisch opgeknapt. Als sz t is opgeleverd, kan het 'ver- ni leghuis zijn beddenaantal na breiden. Nu biedt Van Wijc- 5V slooth uitsluitend zorg aan >tig lichamelijk zieken en is a revalidatieafdeling inge- e ht die plaats heeft voor dertig n insen. Na de verbouwing e} nnen nog eens negentig ou- nl ren met psychische proble- tn worden opgenomen. „Dat rd tijd ook", zegt Van Kam- n. „De psychogeriatrische af- lingen in de Leidse regio zit- vol, de wachtlijst is lang. demente partner of ouder gt veel van het thuisfront. Ik n je schrijnende verhalen tellen over uitgeputte man- zorgverleners die geen nacht ip meer hebben. directeur is blij dat de uwbouw staat. De bouwpe- de was spannend. „Halver- ge schreef het ministerie van ksgezondheid ons aan met mededeling dat verpleeghui die nieuw willen bouwen •rtaan topkoeling in de plan- 1 moeten meenemen. Dat der nog steeds regelmatig last van hoofdpijn, een gevolg van het ongeluk dat hij op vrijdag 11 juli kreeg. Hij ging die dag vlak voordat het vliegtuig naar Nederland zou vertrekken, nog even het hotel uit om een pakje sigaretten te kopen en werd toen aangereden. Ondanks de paniek die uitbrak, toen bleek dat de jongens hun terugvlucht niet hadden ge haald en ze ook niets meer van zich lieten horen, is Van Asselt ervan overtuigd dat het niet on verantwoord was om haar kind met een vriend ver weg op va kantie te laten gaan. „Het was Franks derde keer naar Thai land. Hij is nog jong, maar hij kent er de weg." De jongens beginnen meer en meer te beseffen, zegt Van As selt, dat ze in Nederland 'be roemdheden' zijn geworden. „Frank is er een beetje beducht voor. Er staat toch geen batal jon fotografen als we op Schip hol aankomen, vraagt hij zich af. Hij is bang dat hij straks geen leven heeft. Nou ja, dat moet hij maar op de koop toe nemen." alphen aan den rijn - Frank Bonnet uit Alphen en zijn vriend Michael Abspoel komen - dat is zeker - morgen thuis. Ze vliegen met Austrian Airlines - met een tussenstop in Oos tenrijk - van Bangkok naar Schiphol. Tot grote opluchting van Franks moeder, Margaret van Asselt, bij wie de jonge Al- phenaar nog steeds inwoont. Ze heeft ruim een week in on zekerheid verkeerd over het lot van haar zeventienjarige zoon, die zoek raakte in Thailand, maar zondagavond weer 'op dook'. „Wat ik heel vervelend vind, zijn alle geruchten", zegt Van Asselt. „Er gaan verhalen dat de jongens helemaal niet thuis wil den komen. Dat ze in Thailand vreselijk aan het feestvieren zijn geslagen. Daar klopt niets van. Frank heeft een week in het zie kenhuis gelegen, nadat hij was aangereden door een auto. En Michael, die thuis een vriendin heeft van waar hij veel houdt, was dagen van de wereld van wege een zware voedselvergifti ging." Frank heeft volgens zijn moe- door Ewout van der Dussen woubrugge - Jacobswoude betaalt 19.000 euro aan stal houder E. van Wijk uit Wou brugge, die op zijn terrein aan de Kruisweg onder an dere onderdak biedt aan de paarden van de politie. Met deze financiële vergoeding is een einde gekomen aan een langdurig conflict rond de bouw van een derde loods als rijhal. Aanleiding van het conflict was de weigering van Ja cobswoude om een bouw vergunning te verstrekken. Van Wijk spande vervolgens een juridische procedure aan tegen de gemeente en kreeg zo na de uitspraak van de rechter alsnog toestem ming. Vervolgens claimde de Woubruggenaar 70.000 euro schadevergoeding wegens de gestegen kosten als gevolg van de uitgestelde bouw. Ja cobswoude weigerde dat for se bedrag te betalen waarop Van Wijk opnieuw zijn gelijk via de rechter wilde halen. Halverwege deze nieuwe rechtszaak zijn de partijen een schikking overeengeko men en betaalt de gemeente 19.000 euro aan de onderne mende agrariër. Het conflict rond de bouw van de manege wortelt in de tijd dat Woubrugge nog een zelfstandige gemeente was. Ten behoeve van het fokken en houden van paarden kreeg Van Wijk het eind ja ren zeventig voor elkaar dat de gemeente het bestem mingsplan van het buitenge bied aanpaste voor de bouw van drie grote loodsen. Twee daarvan werden toen direct uit de grond gestampt. „Daarop is door de samenle ving gemengd gereageerd", zegt wethouder Vink met ge voel voor understatement. Daarom liet Jacobswoude de aanvraag voor de bouw van de derde loods toetsen door het agrarisch adviesbureau. Het negatieve advies nam het college vervolgens over: er kwam geen bouwvergun ning. Met verwijzing naar het oude besluit van de voormalige gemeente Wou brugge kreeg de paardenlief hebber van de bestuursrech ter gelijk en moest Ja cobswoude de bouwvergun ning alsnog verlenen. Van Wijk wilde vanochtend 'geen enkel commentaar ge ven op de hele gang van za ken'. Vergunning uitgebrand Veens wegrestaurant gehandhaafd Directeur Bas van Kampen voor het nieuwe Van Wijckerslooth. „De bouwperiode is behoorlijk spannend geweest." Foto: Dick Hogewoning aircosysteem heeft ook invloed op de luchtvochtigheid. Als een gek heb ik toen een aanvraag ingediend bij het bouwcollege om dat koelsysteem te kunnen leggen. Bouwtechnisch moes ten daarvoor ook weer aanpas singen worden gedaan. Bouw bedrijf Du Prie dacht construc tief mee, dat werkte beslist in ons voordeel. Het verplegend personeel merkt straks wat voor een verschil die topkoeling uit maakt." De ruimtelijke indeling van de nieuwbouw is toegespitst op li chamelijk zieken en mensen die revalideren. Het gebouw heeft een 'meerkantige' gevel. Door de extra vensters komt veel daglicht naar binnen. Daar naast zorgt de slingerende vorm voor verscheidene nissen in huis. Zo'n nis biedt toegang tot een handjevol verpleegka- mers. „Deze indeling verhoogt het gevoel van privacy", zegt Van Kampen. De kleurschake ringen in het huis doen denken aan een zonnebloem. „Vriende lijk en warm." Veel verpleegka- mers hebben een schuine wand, wat de ruimte een min der steriele indeling geeft. Een aantal kamers is met elkaar ver bonden door een tussenschuif- deur. „Niet iedereen vindt het fijn om alleen op een kamer te zijn, vandaar deze oplossing." Van Wijckerslooth houdt vrij dag open huis voor familiele den, buurtbewoners en andere nieuwsgierigen. Om half drie wordt de nieuwbouw officieel geopend en daarna kan het ge bouw worden bezichtigd. „We hebben dit expres voor de ver huizing gepland, ter bescher ming van de privacy." Volgende week heeft, verdeeld over twee dagen, de grootscheepse ver huizing plaats. Voor deze om vangrijke klus is een draaiboek geschreven. Het verpleeghuis zet die dagen niet alleen extra personeel in, maar ook tiental len vrijwilligers. „Voor de be woners die al jaren bij ons wo nen is zo'n verhuizing niet niets. We proberen hen zo min mogelijk te laten merken van de hectiek." Als de nieuwbouw eenmaal is ingericht en de afdelingen nor maal draaien, moet blijken of de individuele zorgkamers een extra belasting vormen voor het verplegend personeel. In een zaal loop je immers van het ene naar het andere bed, wat snel ler gaat. „Als het nodig is brei den we het aantal handen aan het bed uit", belooft de direc teur. „Maar ik denk dat de extra belasting meevalt." Na de verhuizing neemt Van Kampen de interne organisatie eens goed onder de loep. Zo wil hij de interne communicatie verbeteren. Een belangrijke in vestering is daarvoor gedaan. In de nieuwbouw is de infrastruc tuur voor een groot computer netwerk vast aangelegd. „De volgende stap is intranet, zodat elke afdeling gemakkelijk en snel veranderingen of wetens waardigheden kan doorgeven." Op de werkvloer mag er van Van Kampen meer veranderen. „Ik vind het belangrijk dat de verpleegkundigen en ziekenver zorgenden hun expertise be nutten. Ik wil hun meer verant woordelijkheid geven. Waarom zou je mensen onnodig klein houden?" Omdat het de bedoeling is dat Van Wijckerslooth fuseert met achterbuurman Rustenborch en zorgcentrum Hofwijck, zijn daarvoor ook aanpassingen no dig. „Door efficiënt te werken en dingen grootschaligaan te pakken, kunnen we winst boe ken. Die willen we benutten voor meer handen aan het bed." door Ruud Sep roelofarendsveen - Een hoor zitting over bezwaren tegen wegrestaurant Route 66, amper een week nadat het restaurant van binnen volledig was uitge brand, doet bizar aan. Maar brand of geen brand, de com missie bezwaarschriften boog zich over de bezwaren van ver schillende omwonenden tegen het wegrestaurant dat het niet altijd even nauw nam met de sluitingstijden. Die bezwaren zijn afgewezen. Drie bewoners van het West einde en een naburig bedrijf probeerden duidelijk te maken waarom ze het niet eens zijn met de vergunning die de ge meente Alkemade aan de ex ploitant van Route 66 heeft ver leend. Daar ging het al meteen mis. Want de bezwaarmakers bleken eigenlijk helemaal geen bezwaren tegen de vergunning te hebben. Ze ergerden zich al leen groen en geel aan het feit dat de exploitant de vergun ningsvoorwaarden niet naleeft. Tot de brand van vorige week had Route 66 een buitenterras zonder dat exploitant Raymond Garstman daarvoor een vergun ning had. De verplichte slui tingstijd van 21.00 uur leefde hij niet al te consequent na. Garst man gaf daarvoor een mooie verklaring. Volgens hem is het nooit de bedoeling geweest om Route 66 vast te pinnen op een strikte sluittijd. „Die sluittijd is opgenomen in overleg met de andere gebruikers van het be drijventerrein. Zij waren bang dat de zaak op termijn mis schien verkocht zou worden en er een discotheek zou komen. De sluittijd is op mijn verzoek in de vergunning opgenomen om dat onmogelijk te maken. Daarop zeiden de buren: al ga je de hele nacht door, zo lang wij geen problemen hebben gaan we geen bezwaar maken." Over het terras en de sluittijden zijn er de afgelopen tijd al wat brieven heen en weer gegaan tussen Garstman en de ge meente. Volgens de horecaman is er weinig aan de hand. Al leen op tweede pinksterdag is het een beetj§ uit de hand gelo pen doordat net zo druk was en mensen anderhalf, twee uur op hun eten moesten wachten. Die kun je dan niet zo maar weg sturen. Verder staan er 's avonds laat vaak nog auto's, maar die zijn van het personeel. We zijn soms tot één uur 's nachts aan het schoonmaken. We hebben niet de intentie om na negen uur open te zijn." Overigens heeft Garstman een begin gemaakt met het herstel van de brandschade. Een ge specialiseerd bedrijf is nog tot vandaag bezig om de verbrande inboedel te verwijderen. Garst man verwacht zijn wegrestau rant over vier maanden weer te kunnen openen.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 13