SERVICE 715 77$ Schol met zomerprei 10.000 km tekenplezier voor maar 9,95 Gematigd zomerweer Z3 Anagram HOC 160 DINSDAG 22 JULI 2OO3 CD VAN DE DAG Genre: metal/rock Kiss with The Melbourne Symphony: Alive IV Sanctuary/BMG Omwille van het geld worden bands tot leven gewekt die allang ge mummificeerd waren: The Doors, The Eagles, Velvet Underground - de lijst is eindeloos. Soms is zo'n reünie meer dan een herha lingsoefening. Zoals bij Kiss dat in de jaren zeventig het summum van de glamrock vertegenwoordigde. Het spektakel van maskers, plateauzolen, vuurwerk en filmbloed belemmerde destijds het juiste zicht op het aanstekelijke repertoire van het kwartet. De te rugkeer van Paul Stanley, Peter Criss, Tommy Thayer en Gene Simmons gaat uiteraard gepaard met nog meer theater, maar live bleek de band feilloos te zingen en spelen. Op Kiss Symphony is zelfs het Symfonieorkest van Melbourne (onder David Campbell) en The Australian Children's Choir getooid met fraaie gezichts maskers - de dvd-box die dit najaar verschijnt leidt alleen dat visu ele aspect tot extase op het podium en in de zaal. De live-opna men laten de band apart, akoestisch met orkest en elektrisch met orkest horen. Het resultaat (puike arrangementen van God of Thunder, Great Expectations, Goin'Blind) is overtuigend. BOEK VAN DE DAG Genre: Toneel Faust. Oerversie Auteur: Johann W. Goethe Uitg. Athenaeum-Polak Van Gennep Prijs: 7,50 Een sensatie was het toen in 1887 in de nalatenschap van Luise von Göchhausen een vroege versie werd aangetroffen van Goe the's meesterwerk Faust. Weliswaar niet de allereerste versie ('kladjes' heeft Goethe vernietigd), weliswaar slechts een door Van Göchhausen vervaardigde kopie, maar toch. Deze 'Oerfaust' stamt uit 1775 of 1776, toen Goethe een jongeman was van 25 jaar. Pas dertig jaar later zou Faust I in zijn definitieve vorm worden gepu bliceerd, nadien gevolgd door Faust II. Hoewel de uiteindelijke Faust uiteraard een hoogtepunt is in de wereldliteratuur, is de vroege versie voor literaire smulpapen toch ook een buitengewone lekkernij. De 'Oerfaust' laat de lezer met minder vragen achter, is korter en directer. Hier geen proloog in de hemel, maar meteen Fausts beroemde monoloog waarin hij de wetenschap afzweert en zich bekent tot de magie. En van meet af aan is hier het compag nonschap duidelijk van Faust en Mephisto. De uitgever heeft van Ard Posthuma's Nederlandse vertaling een fraai boekje gemaakt in de reeks Salamander Klassiek. KOKKERELLEN Hoofdgerecht voor 2-3 personen In deze tijd van het jaar lenen de filets van verse schol zich bij uitstek om de plaats van de veel duurdere filets van o zeetong in te nemen. Ingrediënten 6 filets van verse schol, samen ca. 450 gram: zout; witte pe per uit de molen: 1 lange of 2 kortere niet al te dikke prei (en); 2 dl droge witte wijn, zo als Pinot Blanc (Elzas); 2 dunne schijfjes van limoen of citroen; 1 eetl. fijne Franse (Di jon) mosterd; 1 theel. fijngesneden bieslook. Bereiding Spoel de filets met koud water. Maak de vis droog met keuken papier. Wrijf de filets in met wat zout en peper. Maak de preien schoon: Snijd de prei in 6 stuk ken die zo lang zijn als de scholfilets breed zijn. Breng de wijn en dezelfde hoe veelheid water aan de kook. Voeg wat zout en de limoen- of citroenschijfjes toe. Leg de stukken prei in het kokende vocht. Houd alles 8-10 minuten tegen de kook aan. Neem de stukken prei met een schuim spaan uit de pan en laat ze uitlekken en afkoelen. Rol om elk stukje prei een scholfilet. Steek het vast met houten prik kers. Breng het kook vocht opnieuw aan de kook. Verwijder de li moen- of citroenschijf jes. Leg de scholrolletjes in het hete vocht. Tem per de warmtebron. Houd alles 5 minuten tegen de kook aan. Laat de rolletjes daarna op een stuk keukenpapier uitlekken. Maak de saus door in een kommetje mosterd en 2-3 eetlepels van het hete po cheervocht van de scholrol letjes met elkaar te vermen gen. Presentatie Schik de scholrolletjes in het midden op voorverwarmde borden. Verwijder de houten prikkers. Schep het mosterd- sausje er met een (thee)lepeltje rondom. Bestrooi de saus met bieslook. Geef er kleine gekook te aardappeltjes of aardappel puree apart bij. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: Al knooppunt Hoevelaken en knooppunt Beekbergen en A27 knooppunt Gorin- chem en knooppunt Everdingen. Vandaag wordt er ook gecontroleerd op de: A12 bij Bleiswijk en A73 bij Venlo. Woensdag: Al bij Eemnes en A58 bij Tilburg. Don derdag: A28 bij Zeist en A9 bij Heiloo. Vrijdag: Al bij Muiden en A73 bij Horst. Zaterdag: Albij Blaricum en A73 bij Boxmeer. Zon dag: A79 bij Voerendaal en Al 2 bij Ede. (advertentie) Nu bij de ANWB: een handige kindertekentafel, ideaal voor onderweg of thuis. ANWB-leden 9,95 en twee stuks voor maar 15,- Coede reis ANWB HET WEER door Jan Visser Het werd gisteren opnieuw zomers warm en wat zwoel weer met aanvankelijk vrij veel bewolking en in de loop van de middag een enkele regen- of on weersbui. Later op de dag kwam de zon er meer aan te pas en stroomde met een naar westnoordwest rui mende wind wat koelere lucht binnen. De maxima waren opnieuw zomers hoog met 25.9 graden in Va] kenburg en 27.3 graden op Schiphol. De volgende dagen houdt het gematigd zomerweer aan. Aan de achterzijde van een storing, die inmid dels over het oosten van Europa ligt, is koelere zee lucht binnengestroomd, die echter onder de gunsti ge invloed staat van een uitloper van hogedruk me kern nabij de Alpen. Een nieuwe zwakke Atlantisch storing zou donderdagmiddag onze streken aan doen. Vanavond en vannacht is er een afwisseling te zien van enkele wolkenvelden en brede opklaringen. He blijft vrijwel overal droog. De wind waait zwak of matig uit zuidwestelijke richting en de minima zijn aangenaam voor de warmte-gevoelige slapers ondi ons met waarden rond 15 graden. Morgen komt er niet zo heel veel verandering in he weerbeeld. Er is een afwisseling te zien van wolken en zon. Er is een kleine kans op een bui, maar het blijft op veel plaatsen gewoon droog. De wind waai zwak of matig, langs de stranden al snel matig uit westzuidwestelijke richting. De maxima liggen die bij de normale waarden voor het seizoen en liggen rond de 23 graden. De volgende dagen blijft het gematigd zomers. Don derdag begint droog met flinke opklaringen, maar later op de dag kunnen er enkele buien vallen. Ook 'e vrijdag wisselen zon en bewolkte periodes, met kan op enkele buien, elkaar af. Al die tijd blijven de maxima tussen 22 en 24 graden schommelen. Het weekeinde is voorlopig nog onzeker, met weerkun dige modellen die het onderling oneens zijn. O d <3 (J J}!}!}- 001} V lichte regen zware regen sneeuw winterse buien onweer zon en mist mist Waterstanden morgen Temperatuur min/max ZW 3 Neerslagkans Neerslag-mm Z 2 50% Z 2 30% ZO 3 50% Rotterdam Scheveningen Katwijk Umuiden 12:05 ^OfrOO^fr4^ 11:25 - 23:56 05:34 - 17:45 11:29 - 23:59 06:19 - 18:45 12:04 06:45 - 19:37 ZW 3 Verwachting voor morgen 30% STRANDWEER Verwachting voor de komende dagen vandaag morgen Weertype k wart bewolkt zonnig Zon 60 60 Middagtemperatuur 23 _23 Windkracht in Beaufort W7W 3 W7W 2 Gevoelstemperatuur 26 27 UV index (0-10) 4 4 Watertemperatuur 20 20 Terrasindex (0-10) 9 i 9 Strandindex (0-10) 8 5 Bel de weerman het meest acti weerbericht in 0900-123 01:35-14:26 07:55 - 20:56 IJmuiden Haarlem O O Purmerend O Zaanstad O Amsterdam v Katwijk LeidenO O Wassenaar O Den Haag Hillegom Liss& Tp O Sassenheim O Hoofddorp W 2 Hilversum O Alphen a/d Rijn Utrecht, STRIPS O PUZZEL DIRK JAN I 2 3 DE RECHTER WAT eerJ orwctrreRi) B&TttAU JE VOOR EEfJ POR5 RETS WAAR is 'le-peREeM TROOWEMS door Mr Jesse van Muylwijck iepeRer&M is -zo TE Z-iSM MERSEAJS MECR MAAR WAAR ZjJAi W2J DAM 7 r Op elke verticale regel dient een woord van vier een van vijf en een van zes letters te wor den ingevuld. Het woord van vijf let ters bestaat uit de letters van het voorgaande woord plus 1. het woord van zes letters bestaat uit de vijf letters van het voorgaande woord plus 1. Als de hele puzzel juist is inge vuld, vormen de letters op de vet omlijnde regel een woord. afelt BC 1Gordel, altijd, toch; 2. verdriet, splitsen, schade; 3. paar, bijna loodrecht, lange rij; 4. stamppot, vertrek, voelspriet; 5. nakomeling, insectengedaante, mededingster; 6. deel v.e. vaartuig, vrucht, scheidsrechter; 7. beginstreep, dorpsweide, metselspecie; 8. keukengerei, draagbalk, middel; 9. gesneden hengst, top v.e. boom, impressie; 10. heksluiting, beeldverhaal, vernuft. Oplossing van maandag: Horizontaal: 1. Kas; 5. wie; 7. vooraan; 8. wee; 9. aks; 11-PP ka; 16. va; 17. aal; 18. del; 19. as; 20. of; 22. terra; 25. kor;P" 29. oordeel; 30. arm; 31. rem. Verticaal: 2. Ave; 3. soes; 4. aria; 5. waar; 6. ink; 8. wok; l] talie; 13. adder; 15. aas; 16. vlo; 19. aak; 21. fat; 22. trom; 24. aver; 26. oor; 28. ale.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 10