SPORT Sluiter voorkomt doemscenario ^ens en Va" Delft m Windvlagen gruwel topgolfers op British Open Jansen leidt Oranje naar finale Toch een Nederlander bij laatste vier Dutch Open OU CÏ1 CCF OOg i kaart (aterreus ji - PSV heeft in een vrien- ippelijk toernooi in Zuid- ea met 3-1 verloren van j Nacional uit Uruguay. »lnian Ronald Waterreus d uit het veld gestuurd, na- hij een doorgebroken speler eruit had gehaald. In de le minuut verloor Ooijer een met Mendez. Waterreus jeerde de aanvaller te on- icheppen, maar haalde hem [bij onderuit: rode kaart [Waterreus en een straf- 5p tegen. Invaller Rob van was kansloos op de inzet Munua vanaf elf meter. oningen breekt et hoofdsponsor hingen - FC Groningen r ft gisteren met onmiddellij- igang de overeenkomst met H fdsponsor Beaufort beëin- Het bouwbedrijf is na di- 111 e aanmaningen betalings- p (lichtingen niet nagekomen. 0 ironingen liet inmiddels jg leggen op de eigendom- ivan de sponsor en heeft e rechtbank in Utrecht een ssementsaanvraag inge- 1d. Volgens de eredivisie- in gebeurde dit als uiterste el lel om betaling van het ii ïstaande bedrag zeker te di inkoop Real tt door keuring )rid - De transfer van Ga- e|Milito naar Real Madrid is |ker geworden. De Argen- irt verdediger kwam gisteren ^idoor de medische keuring, etheler van Independiente 0 «nieuw moeten worden ijfcelicht. 'De Koninklijke' je niet zeggen met welke fy- n'feproblemen Milito kampt. ker voor lete Wisse 3e|oszcz Yvonne Wisse is )e jag bij het EK atletiek onder kr in het Poolse Bydgoszcz dene geworden op de zeven- 1 óp. De meerkampster uit rdjelveen behaalde 5895 Jen, een nationaal record [neo-senioren. Wisse won >r sluitende 800 meter, maar uiteindelijk zes punten To top de Duitse Jennifer Oe- ;ei aurien Hoos werd met een 3)e onlijk record van 5592 P zevende. alijke loting badminton kevnes - De Nederland- itonners hebben het iloting voor de wereldtitel- [in Birmingham niet slecht ten. Bij de vrouwen kre- liaAudina (3e), Karina de en Judith Meulendijks in beschermde status, ontmoet in de eerste de Tsjechische Pro- De Wit neemt het op Canadese oudgedien- en Meulendijks moet tegen de IJslandse In- tttir. Bij de mannen moet ^alyama het in de eerste j opnemen tegen de Brazi- :do. riinatie voor nnen recurve [ork - Na Wietse van Alten fdueel) heeft ook de man- g bij het WK hand- fchieten in New York een iche nominatie binnen- 1. De recurvers bereikten :htend in de Amerikaan- 6 de laatste acht van het pent door Japan in een ^end duel te verslaan. Ne- p werd echter in de ales uitgeschakeld door lorea, een van de sterkste a op de wereldtitelstrijd. zaterdag 19 JULI 2003 ichudding over Igheidsplan In Athene is een rel JU ;»ol iken rond de Australi- IT veiligheidsfunctionaris RVIC Olympische Spelen, Pe- E|n. De krant Avriani ont lat voor het vijftig pagi- lende veiligheidsplan bedrijf 'Boarders' op tien miljoen euro is be envijl grote passages van t zouden zijn overge- bn en exact gelijk zijn 'veiligheidsplannen voor f2000 en Salt Lake City tyan kreeg de schuld van je aankoop, maar organi- jmité Athoc verklaarde tvereenkomst met Boar- gesloten voor de liër was gecontracteerd. ee Olympische ',:Jen kiezen' )rk - De Amerikaan Ja- Easton, een van de vice- Jters van het Internatio- npisch Comité, wil bij "Bezing van de olympi ad voor 2012 gelijk laten "voor 2016. Easton, die ^ie nog wel moet voorstel- |het bestuur, vindt dat [die als tweede eindigt 112, als troostprijs de van 2016 moet hebben. door Hans Leidenaren maken wildcards waar door Peter Klein leiden - Jolanda Mens en Bart van Delft spelen vandaag in de halve finales van de Open Leid- se Kampioenschappen, die de ze week voor de 48ste maal bij tennisclub Roomburg worden afgewerkt. De beide regiotop pers kwamen vanwege de regen op donderdag gisteren twee maal in actie. Ze wonnen hun wedstrijden met sprekende cij fers. Mens, die in de eerste schifting vrijgesteld was, versloeg in de tweede ronde Alexa de Bont met tweemaal 6-1. Ook in de kwartfinale stond de 25-jarige Voorhoutse maar weinig spel len af. De nummer vijf van de lijst, de Australische Kirsten van Elden, boog met tweemaal 6-2. Mens, die met een wildcard het toernooi binnenkwam, speelt in de halve finale tegen Linda Sen ds. De voormalige Nederlandse toptienspeelster uit Haarlem had weinig problemen met Leonie Mekel. Mens vroeg de wildcard voor de Open Leidse aan, omdat zij nog onvoldoende hersteld was van haar zware enkelblessure. De Voorhoutse had nog te weinig wedstrijdritme om haar vorig jaar veroverde titel in het sterk bezette toernooi van Campos de Jordao in Brazilië (met 25.000 dollar prijzengeld) te verdedigen. In de andere halve finale speelt favoriet en natio naal master Stephanie Gom- perts tegen Brechtje Bruis, die Manon van der Beek (Unicum) in de tweede ronde een halt toeriep. Ook Van Delft kwam via een wildcard het hoofdschema bij Roomburg binnen. De Rijns- burger maakte zijn toegangsbe wijs waar door in de tweede ronde Frank Clausing met 6-3 6-2 en in de kwartfinale Eric Re uijl met liefst 6-3 en 6-0 terug te wijzen. Net als Mens had ook Van Delft een internationaal toernooi, de kwalificaties van de Priority Telecom Dutch Open op het oog, waardoor in schrijven in Leiden aanvanke lijk verboden was. De Rijnsbur ger kwam in Amersfoort niet in actie, omdat hij afgelopen weekeinde de finale bereikte van het Boekweit Olie toer nooi in Hoorn. Ook in dat toernooi schakelde Van Delft zijn voormalige coach Reuijl in twee sets uit. Bij de beste vier speelt hij vandaag te gen de Duitser Marcus Hilpert. Jesse Huta Galung was in de tweede ronde niet opgewassen tegen Wouter Standaart(4-6 2- 6). De aanvoerder van de lijst bij Roomburg staat vandaag in de halve finale tegenover vnld- cardhouder Johan Dijkstra. Hu ta Galung was in het dubbel spel wel succesvol. Met Romano Tatuhey bereikte de Hillegommer, die bij Dekker Tennis in het eredivisieteam stond opgesteld, de halve fina les. SPORTUITSLAGEN ATLETIEK Bydgoszcz (Pol). EK onder 23 jaar. Mannen, 200 m halve finales: 1. Wissman (Zwe) 20,72, 5. Hoogmoed (Ned) 20,90 (door naar finale); 10 km: 1. Kanelopoulos (Gri) 29.00,78, 7. Tigchelaar (Ned) 29.54.91; 110 m horden, series: 1. Newton (GBr) 13,55. 3. Sedoc (Ned) 13,59 (door naar halve finales). 9. Spier (Ned) 13.79 (door naar halve finales); 400 m horden halve finales: 6 Kortbeek (Ned) 50.36 (door naar finale); Kogel kwalificatie: 1 Vushkov (Rus) 19.56, 4. Smith (Ned) 18,93. Vrouwen, zevenkamp: 1. Oeser (Dui) 5901 punten, 2. Wisse (Ned) 5895, 3. Delinikola (Gri) 5863, 7. Hoos (Ned) 5592. AUTOSPORT Silverstone. Grand Prix Groot-Brittannië. Vrije training: 1 Michael SchumacherTFerrari) 1 19.474 (232,876 km/u). 2. Montoya (Col) Williams 1.19,749. 3. Ralf Schumacher (Dui) Williams 1.19.788. 4. Alonso (Spa) Renault 1.19,907, 5. Panis (Fra) Toyota 1.19,959, 6. Trulli (Ita) Renault 1.19,963. 7. Coulthard (Sch) McLaren 1.19,968, 8. Webber (Aus) Ja guar 1.20,171, 9. Button (Eng) BAR 1.20,569, 10. Da Matta (Bra) Toyota 1.20,765, 18. Verstappen (Ned) Minardi 1.23,418. DAMMEN Den Haag. Orap Open. Achtste ronde: Baljakin (Ned) - Jansen (Ned) 1-1. Zwart (Ned) - Virny (Dui) 1-1, Thijssen (Ned) - Valneris (Let) 0-2. Björn Winkel (Ned) - Ndjofang (Kam) 1-1, Bremmer (Ned) - Ram- dien (Ned) 1-1, Tjon a Ong (Ned) - Ottink (Ned) 1-1, Van Tilborg (Ned) - Wong (Ned) 1- 1, Van der Stap (Ned) - Kos (Ned) 2-0, Stork (Ned) - De Mooij (Ned) 1-1, Van Reenen (Ned) - Bor (Ned) 0-2, Delmotte (Fra) - Keurentjes (Ned) 1-1, Bronstring (Ned) - Samb (Sen) 2-0. Stand: 1 Baljakin, Jansen, Valneris 13, 4 Zwart, Virny 12, 6 Thijssen. Ndjofang, Ram- dien. Bor. Van der Stap, Bremmer. Tjong a Ong. Ottink. Bronstring. Kloosterman (Ned). Björn Winkel 11. GOLF Sandwich. Britse Open, 5,34 miljoen euro. Stand na tweede ronde: 1. Love (VSt) 141 sla gen (-1), 2. Björn (Den), Ho (ZKo) 143,4. Ruiz (Par). Curtis (VSt). Forsyth (Sch), Garcia (Spa), Levet (Fra). Otto (ZAf), Perry (VSt). 144. 11. Campbell (VSt), Grönberg (Zwe). McCarron (VSt), Singh (Fiji). Woods (VSt) 145. 16. Els (ZAf) 146. uitgeschakeld: 97. Muntz (Ned) 153,122. Derksen(Ned) 156. Kitzbühl. Golf Alpin Open, Challenge Tour, 110.000 euro. Stand na tweede ronde: 1. Gus- tafsson (Zwe) 126 slagen (-16), 2. Geall (Eng) 128, 3. Baraka (Dui) 131, 4 Bisazza (Ita), Pendaries (Fra), Kirk (ZAf) 132, 24. Steenka- mer (Ned) 137. HONKBAL Rotterdam. EK. Halve finale: Nederland - Zweden 21-0 (7 in nings). Toeschouwers: 2000. Werpcijfers Nederland: Jansen (7) 9-0-0-0. Zweden: Tisell (1 2/3) 0-2-5-0, Ljung (4) 2-3- 8-2, Knuttson (5 man) 0-2-1-1, Jones (1 1/3) 1-0-1-0 Homerun Nederland: Engelhardt (6e inn+3 man). Slaggemiddelden Nederland: Monte .750 (3/4). Van 't Klooster 500 (2/4). Adriana.500 (2/4). Engelhardt .400 (2/5). PRIJSVRAGEN Lucky Day 3152. 3.5.8.11.12.15.22.29 38.42.44.46.52.62. 63.65.66.69.71.79. (Onder voorbehoud van typefouten). TENNIS Amersfoort. Dutch Open, mannen, 355.000 euro. Tweede ronde: Hipfl (Oos) - Van Lottum (Ned) 6-1 1-6 6-4 Kwartfinales: Sluiter (Ned/6) - Ramirez Hidalgo (Spa) 7-6 6-7 6-2, Massu (Chl/7) - Van Scheppingen (Ned) 6-2 7- 5. Horna (Per) - Hernandez (Spa) 6-7 6-3 6-3, Montanes (Spa) - Hipfl 6-2 6-3. Jordao (Bra). ITF-toernooi vrouwen, 25.000 euro. Eerste ronde: Noorlander (Ned/1) - Costa (Bra) 6-1 6-3. Tweede ronde: Noorlander - Hermenegildo (Bra) 6-1 6-3. VOETBAL Oefenwedstrijden. IJzendijke - RKC Waalwijk 0-15 (0-6). Doel punten: Redan 5. Chakib Zbayri 5, Fuchs 2, Oost. Molhoek, Janssen. Cambuur Leeuwarden - Saudi-Arabië 0-0. FC Utrecht - Racing Genk (Bel) 3-0 (1-0). Doelpunten: Tanghe, Broerse, Calabro. Seoul. Peace Cup. PSV - Club Nacional (Uru) 1-3 (1-2). 28. Rob ben 1-0, 29. Scotti 1-1, 42. Munua 1-2 (straf schop), 90 Eguren 1-3. Toeschouwers: 35.000 Rood 40. Waterreus (PSV), Mendez (Nacional, 2xgeel). 1860 München (Dui) - LA Galaxy (VSt) 0-0. Honkbaleindstrijd tegen Grieken pikant voor coach Johnson door Bart Boerop Rotterdam - De armen de lucht in, een kreet van geluk. Pitcher Eelco Jansen haalde gisteren een huzarenstukje uit door te gen Zweden een bijna perfecte wedstrijd te gooien. Oranje hield niets heel van de Zweedse werpers, won de halve finale met 21-0 en plaatste zich met overmacht voor de eindstrijd, waarin het vanmiddag Grieken land treft. Eelco Jansen keerde op verzoek van bondscoach Robert Een hoorn terug in de nationale ploeg. En hoe! De 34-jarige pit cher wierp een no-hitter, kreeg geen enkele honkslag tegen in de zeven innings die de veeg- partij duurde. Hij gooide negen keer drie slag en nul maal vier wijd. Heel dicht was de werper van Neptunus bij het hoogst haalbare: een perfect game. Het was dat hij twee Zweden raakte met de bal, waardoor zij naar het eerste honk mochten, maar buiten dat was Jansen feilloos. „De wedstrijd tegen Kroatië was al een stap voor mij. Daar ging het al beter dan op het World Port Tournament. Ik kreeg vertrouwen en heb van daag weer een stap vooruit ge maakt," zei Jansen, die de der de no-hitter in zijn carrière gooide, zijn eerste in Oranje. De Nederlandse slagploeg ram melde er lustig op los tegen het arme Zweden, dat een dag eer der Italië zo verrassend had verslagen. In de tweede slag beurt kwam iedereen en nam Oranje een 7-0 voorsprong. Vier innings later werd het nog veel erger voor Zweden, dat in de poule al met 10-0 had verloren van Oranje. Zestien Nederlan ders betraden het slagperk en tilden de stand naar 21-0. Brian Engelhardt sloeg, met de hon ken vol, de bal over de hekken: een grand slam homerun. Voor het eerst nam Robert Een hoorn gisteravond weer plaats op de bank van het Nederland se team. De bondscoach had zich tijdelijk teruggetrokken, omdat zijn zoontje ernstig ziek was en overleed. De halve finale greep hij aan om weer in het honkbalpak bij zijn ploeg te zit ten. „Ik was er klaar voor," zei Eenhoorn. „Hoe langer je wacht, hoe moeilijker het wordt. Davey Johnson is de laatste weken als een vader voor mij geweest. Hij speelde een heel belangrijke rol in de beslissing om terug te keren, maar mijn vrouw had het laat ste woord. Het voelt goed om terug te zijn." Nederland-Griekenland is de fi nale vanmiddag. Of eigenlijk: Nederland-Amerika. Het over grote deel van de Griekse selec tie is nog nooit in het land ge weest dat ze vertegenwoordi gen, spreekt die taal niet, heeft bij wijze van spreken zelfs nog nooit Grieks gegeten. Het zijn Amerikanen wier grootvader of -moeder lang geleden de tocht naar de VS maakten. Maar honkballen kunnen ze. Grie kenland rekende gisteren in de halve finales af met Spanje: 10- 0. Het treffen met de Amerikaanse Grieken is voor Davey Johnson meer dan een finale. De inte- rim-bondscoach van Oranje zou het team, dat wordt ge sponsord door Baltiomore Ori oles-eigenaar Peter Angelos (zelf ook Amerikaan met Griek se voorouders), maar wat graag beentje lichten. Johnson botste veelvuldig met Angelos toen hij de Orioles onder zijn hoede had (1996-1997) en nam aan het eind van zijn seizoen ontslag, waar Angelos gretig op inging. Johnson is niet verbaasd dat de nieuwkomer op het Europese podium het in zijn debuuttoer- nooi zo ver heeft geschopt. „Ik weet wat Angelos deze kant op heeft gestuurd." Een groep jon gens die elkaar drie dagen voor het EK voor het eerst ontmoet te. Talentvolle spelers die op di verse niveaus in de Minor Lea gues actief zijn. Sommigen heb ben zelfs een verleden in de Major League. Ze zijn bij elkaar gehaald omdat Griekenland volgend jaar van zich wil doen spreken op de Olympische Spe len in eigen huis. ZOMERSPORT SPEL Amersfoort - Een Peruaan, een Chileen, een Spanjaard. Plus nog een Nederlander bij de laatste vier. Na het verlies van Van Lot tum en Van scheppingen voor kwam publiekslieveling Raemon Sluiter gisteren een doemscena rio voor de Dutch Open, dat alle toppers al vroegtijdig had zien vertrekken. De Rotterdammer versloeg de Spanjaard Ruben Ramirez Hildalgo met 7-6, 6-7, 6-2 en stak zijn voldoening daarover niet onder stoelen en banken. Vooral omdat het op gravel ge beurde, de ondergrond die hem het minst ligt. „Daarom is dit misschien nog wel van meer waarde dan een toptien-speler verslaan op gras." Sluiter had er inderdaad kei hard voor moeten knokken. Ra mirez Hidalgo dwong de num mer 72 van de wereld tot op perste concentratie. Toen hij even verslapte in de tiebreak van de tweede set, wachtte hem Crompt overwerk. „Een tie- reak gaat zo snel. Als je de eer ste punten op je eigen service inlevert, kun je het schudden." Het verlies was een lelijke streep door de rekening van Sluiter, die de eerste set, even eens via een tiebreak (7-4), naar zich toe had getrokken. Beiden verloren eenmaal hun service- game. Sluiter kreeg vervolgens nog vier breekpunten waarvan hij er niet eentje wist te verzil veren. Ramirez Hidalgo, die een jaar geleden Sluiter in een chal lenger de baas was geweest, bleek onder de zwaarste druk uitstekend te kunnen serveren. „Ik was echt van hem onder de indruk." Des te opvallender was het dat de zo vast spelende Spanjaard in de beslissende set als eerste door de knieën ging. Hij leverde onmiddellijk zijn opslag in en zag Sluiter doorstomen naar 5- 1 en 6-2. Tsjerk Bogtstra, coach van het Nederlandse Davis- Cupteam: „Heel knap zoals Raemon zich over het verlies van de tiebreak in de tweede set heenzette." Raemon Sluiter is de redder van het Dutch Open. Als enige Nederlander behaalde hij de halve finales. Foto: ANP/Henk Koster Sluiter stuit in de halve finale weer op een Spanjaard, Albert Montanes. „Ik leef van ronde tot ronde", aldus de Rotter dammer, „maar m'n vertrou wen groeit ook per ronde. John van Lottum moest giste ren nog zijn afgebroken partij uit de tweede ronde tegen de Oostenrijker Hipfl afmaken. De Nederlander had de baan am per betreden of hij had al een eerste officiële waarschuwing te pakken. Op eigen service lever de hij de drie eerste punten in en joeg de bal uit frustratie de arena uit. De uiterst negatief spelende Hipfl schroomde niet als een aasgier te wachten op fouten van zijn tegenstander en maakte de set binnen het kwar tier uit met 6-1. Daarna kreeg Van Lottum zich zelf onder controle. Bij vlagen haalde hij verwoestend uit met zijn forehand, legde de bal soms met heel veel gevoel bui ten bereik van de Oostenrijker en bracht de partij met 6-1 in evenwicht. Maar de donkere kant van zijn karakter kreeg in de beslissende set opnieuw de overhand. Weg was de concen tratie, en weg een plaats bij de laatste acht: 4-6. Na afloop was Van Lottum, terecht, vooral kwaad op zichzelf. Van Scheppingen treurde aan merkelijk minder om zijn ne derlaag. De 28-jarige tennisser uit Wilnis had met een plaats in de kwartfinales beter gepres teerd dan hij vooraf had durven dromen. De als zevende ge plaatste Nicolas Massu, num mer 73 van de wereld, bleek een maatje te groot: 2-6, 5-7. De Chileen metselde een muur, waar Van Scheppingen nog geen splinter van af wist te krij gen. Pas aan het eind van de tweede set, toen zijn hoofd op het slachtblok lag, spartelde hij tegen. Bij 4-5 brak Van Schep pingen voor het eerst de opslag van de Zuid-Amerikaan. Om vervolgens onmiddellijk weer zijn eigen opslag in te leveren. Een tweede kans werd hem niet meer gegund. „Ik had het van daag niet," luidde zijn simpele verldaring. „Ik serveerde zwak, maakte veel dubbele fouten en hij speelde erg vast." De sporthallen zijn dicht, de -vel den gesloten en de binnenbaden leeg. Als het reguliere seizoen er op zit, breekt de tijd aan voor ty pische zomersport en -spelen. Daarbij behoren - naast tennis, wielrennen en golf - ook een aantal relatief onbekende en on derbelichte bezigheden. Water skiën is er daar een van. Alleen Davis Love III onder par sandwich/ANP - De golflinks van Royal St. Georges in Sand wich manifesteerde zich in een combine met windvlagen als een gruwel voor de golftoppers van de wereld. Na de tweede ronde van het 132ste Britse Open stond één speler onder de standaard: Davis Love III met welgeteld één slagje. Of de 39-jarige Amerikaan kan standhouden aan de top van het Europese major van het golfspel, is de vraag. Hij had een dot geluk toen op de ge vreesde veertiende hole een paaltje voorkwam dat zijn bal de baan uitvloog. Love hield een perfecte positie over. .An ders had ook ik geen rode cij fers meer gehad", erkende de koploper. Ook bij verflauwende wind zullen de uitgedroogde fairwaybulten en putt-opper- vlakten in het weekeinde onbe rekenbaar zijn. Het wordt bo vendien een enorm gedrang achter de rug van de leider; Ze ker dertig spelers hebben na de tweede omloop kans op de tro fee en een miljoen euro. Royal St. Georges was behalve wreed ook sympatiek. Spelers met acht slagen boven par die zich uitgeschakeld waanden, bleven in het toernooi. De schifting lag op 150 slagen. De ze grens was wel te hoog gegre pen voor de twee Nederlanders. Rolf Muntz moest inpakken met 153 slagen en Robert-Jan Derksen met 156 slagen (twee maal 78). Muntz kwam na zijn 82 van donderdag met een rondje 71 aanzetten. Had hij vooraf een paar oefenronden gespeeld, dan was hij misschien van de Tiger Woods tijdens de tweede roi partij geweest bij het prijzen geld van 5,34 miljoen euro. De le van het Britse Open. Foto: AP 34-jarige geboren Voorschote naar rekende echter niet meer op kwalificatie voor het Britse Open, die hij bevocht met zijn slotrondje 65 in het Schotse. Titelverdediger Emie Els speel de met 68 slagen de beste twee de ronde, tien slagen beter dan zijn eerste. De Zuid-Afrikaan schaarde zich weer bij de kans hebbers. „Nog iets beter putten en ik kan misschien opnieuw winnen", vond Els. Wereldranglijstaanvoerder Ti ger Woods werkte zich gisteren tijdens de eerste elf holes met drie birdies op naar de tweede plaats. Op hole twaalf deed hij echter vier slagen met de putter voor een double-bogey en zakte naar positie elf. Woods hield eveneens nog alle kans op zijn negende majortitel. „Het was zwaar", zei Woods, „elke slag moest honderd procent zijn. Het kleinste foutje had meestal grote gevolgen. De golfcourse gaf niets mee." Bij Wet 'n' Wild in Alphen aan den Rijn is al snel duidelijk dat er en hoop lol valt te beleven aan de kabelskibaan. Zowel op het water als op het droge. „Geen mooier vermaak dan leedvermaak", zegt Brian Reijn- goud van Coronel entertain ment, exploitant van de baan. Want gevallen wordt er veel en de smakkers zijn niet zelden zacht en dus spectaculair. „Maar iedereen kan leren wa terskiën", aldus Reijngoud. „Binnen een half uurtje heb je het wel onder de knie, ook al sta je dan nog niet zo stabiel als de toppers." Het waterskiën mag zich in een groeiende belangstelling ver heugen. In Alphen aan den Rijn komen jaarlijks tussen de 50.000 en 60.000 bezoekers voor een middagje lol. Veel be drijfsuitjes, vrijgezellenfeestjes, maar ook de jongens die er echt voor trainen. De prijzen vallen mee. Voor een uurtje starten, vallen en een paar rondjes draaien is de klant rond de 17 euro kwijt. Uiteraard zijn zo merse omstandigheden zoals de afgelopen weken ideaal, maar bij regen of lagere tempe raturen beschermt een wetsuit tegen de kou. Reijngoud: „En wat er ook gebeurt, nat word je toch." De kabelskibanen zijn in op komst. De reden is simpel. In Nederland mag er op steeds minder plekken hard gevaren worden. „En het drukt de kos ten, want je hebt geen boot no dig. Daardoor heb je ook geen last van de golven die een boot maakt, het is redelijk vlak water. En als je nu valt, klauter je ge woon de kant op en sluit je in de rij aan voor een volgende start." Alphen lijkt ook de idea le plaats. „Het ligt heel lekker in de Randstad, vlakbij bij Amster dam, Rotterdam en Utrecht. Er komen veel jongens geregeld langs." In het eerste weekeinde van augustus heeft Wet 'n' Wild een primeur. Voorn het eerst worden in Nederland de Ka belski Masters gehouden, met deelname van talrijke toppers uit binnen- en buitenland. Eu ropees- en wereldkampioenen laten van 1 tot 3 augustus hun kunsten zien op de onderdelen slalom, tricks en verspringen. Dan wordt de snelheid van de baan opgevoerd naar rond de 60 kilometer per uur, waar de beginnelingen met een gange tjes van 15 20 rondtoeren. „Het wordt een spektakel", zegt Reijngoud, die over het gehele weekeinde tussen de 3000 en 5000 toeschouwers verwacht. Reijngoud tenslotte: „De Ne derlandse toppers doen aardig mee, maar ze zullen niet voor goud gaan. Maar je weet nooit of er een uitschieter tussen zit, zoals met tennisser Martin Ver kerk op Roland Garros gebeur de."

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19