SPORT Peeters begint aan de slag om Athene Thiele wint barrage om Leidse schaaktit Tennissers TEAN strijden met Leidse toppers Voorhoutse zeiler laadt tijdens Kaagweek batterij op 25' MASTERS Tussenstand Leidsch Dagblad Tennis Circuit vrijdag 11 JULI 2003 door Peter van der Hulst voorhout - Voor veel zeilers is de Kaagweek een serieus evene ment. Voorhouter Michiel Pee ters gebruikt de 'regatta' in zijn eigen achtertuin om de batterij op te laden voor de beslissende fasê richting Athene. Eind deze maand is in Kroatië het EK in de Laserklasse, in september volgt het WK. De 24-jarige zeiler kan tijdens beide wedstrijden een nominatie voor de Olympische Spelen veroveren. Peeters heeft er zin in, want het constant tes ten van materiaal maakte hem niet altijd even vrolijk. „Ik dacht wel eens 'komt het goed'. Ik heb nog nooit zoveel masten gehad. Op een gegeven moment ga je aan je spullen twijfelen. En als je ergens zeker van moet zijn dan is dat het materiaal." De vele masten liggen keurig gerangschikt naast elkaar. De boten zitten nog in de trailers. Echt veel tijd om alles uit te pakken heeft Peeters nog niet gehad. Hij is net terug uit Duitsland waar hij tijdens de Kieler en Warnemünder Woche tweeënhalve week nieuw mate riaal uitprobeerde. „Ik ben in die periode heel ver gekomen. Verder dan in de maanden er voor." De afstelling van mast, zeil en boot luistert nauw, ook al is de Laser een eenheidsklas se waarbij alle maten vastlig gen. „Maar toch bestaan er gro te verschillen in het materiaal. Alles is met de hand gemaakt. Je koopt de spullen en vervol gens test je of het goed is. Er zit een heel verschil tussen een maandagmorgenzeil en een vrijdagmiddagzeil. Je merkt het als je een zeil opzet. Staat het niet goed, dan wil je er geen EK mee zeilen." Het is vooral zijn nieuwe coach, Oegstgeestenaar Ronald van Vi- anen die Peeters veel bewuster maakte van zijn materiaal. „Hij is daar echt op gefocust. Ik nam de spullen vroeger voor lief. Nu ben ik er veel meer mee bezig." Peeters is tevreden over de sa menwerking met Van Vïanen. De Oegstgeestenaar is een erva ren trainer. Tijdens de Spelen van Los Angeles (1984) was hij bondscoach van de Spaanse ploeg. Van Vianen brengt Pee ters de rust die hij bij de bond niet vond. „Met hem heb ik de ellende bij het KNWV achter me gelaten. Als het rommelt bij de bond, ga je jezelf ergeren en daar schiet je niets mee op." Bij de zeilbond' was het in de La serklasse een komen en gaan van begeleiders zodat Peeters vorig jaar tijdelijk zelfs zijn toe vlucht zocht bij de coach van het Vlaamse verbond. Uiteinde lijk kwam Karei Lan termans. „Ik ken hem al tien jaar. Tussen een coach en een zeiler moet magie zijn. Bij ons was die uit gewerkt. Daardoor zat ik wel met mijn handen in het haar. Als zeiler moet je er iemand naast hebben, alleen red je het niet. Hard zeilen is een, maar je moet op het water ook de juiste beslissingen nemen." Het beste Wat dat betreft neemt Van Via nen slechts genoegen met het beste. „Hij is pas tevreden als ik win. Tijdens de kwalificatie voor de EK en WK werd ik in de slotfase van een race voorbij ge varen door een jongen uit Nieuw-Zeeland. Ik was best ge lukkig omdat ik steeds beter ging varen. Maar toen ik bij Ro nald kwam, ging hij helemaal uit zijn dak, omdat ik de eerste plek uit handen gaf. Zijn reactie is goed, ik heb dat nodig. Ik ben soms te gemakzuchtig. Ronald weet onwijs veel. Ik ldjk tegen hem op. Bij andere coaches twijfelde ik wel eens. Dan had ik het idee dat ik het beter wist en dat schiet niet op." „Onder Ronald is er een wereld voor mij open gegaan. Als er voor mij ergens wat te halen valt dan is dat op tactisch ge bied. Ronald is daar heel sterk in. Ik merk dat als ik na een wedstrijd naast zijn boot lig. Hij ziet alles wat je doet en waar je fouten maakt. Zo kunnen voor al mijn starts veel beter. Ik moet agressiever zijn. In het verleden was ik soms te lief en vergooide daar de helft van mijn wedstrij den mee. Naast zijn tactische opmerkingen zorgt Ronald voor mentale ondersteuning. Het is niet zo dat je na een race van het water gaat. De volgende is weer snel daarna. Na een praat je met de coach sluit je de wed strijd af en denk je weer aan de volgende. Ronald kan me dan soms helemaal resetten. Als het fout is gegaan en ik het gehad heb, kan hij me weer met beide benen op de grond zetten. De samenwerking moet leiden tot een succesvolle olympische campagne. Die begint eind de ze maand voor de kust van de Kroatische stad Split. Half sep tember is het WK bij de Spaan se plaats Cadiz. Peeters, die zijn studie bouwkunde aan de TU van Delft tijdelijk onderbrak, moet bij de eerste zes EK- of eerste acht WK-deelnemers eindigen om een nominatie af te dwingen. Daarbij gaat het KNWV uit van een zogeheten geschoonde lijst. Per land telt alleen de eerste zeiler, omdat tijdens de Spelen ook slechts een deelnemer per natie mag meedoen. Nog veel belangrijker is het kwalificatietoernooi vol gend jaar april op het IJssel- meer. De winnaar van dat toer nooi plaatst zich voor de Spe len, mits hij maar in het bezit is van een nominatie. Peeters ziet die aparte wedstrij denreeks, die alleen voor de La ser en Star wordt gehouden, wel zitten. „Liever een kwalifi catie in zeven dagen dan, zoals in de overige klassen, een selec tie die in september begint en vijf maanden later pas is afgelo pen. Het zal wel raar zijn. Nor maal ben ik gewend aan een vloot met zestig tot zeventig bo ten, de kwalificatieraces vaar je maar met twintig bootjes." Zijn belangrijkste concurrenten zijn dan Mare de Haas en Pieter-Jan Postma. door Jan Bey leiden - Mark Thiele is er via een barrage alsnog in geslaagd het kampioenschap van de Leidse Schaakbond te bemach tigen. Na zeven ronden eindig den 'Leithenaar' Thiele en LS- G'er Mamix Hofman met zes punten bovenaan het klasse ment en was een barrage nood zakelijk om de Leidse kampioen aan te kunnen wijzen. Thiele gaf in de eerste rapidpar- tij van een uur per persoon met de witte stukken zijn uitspraak: „ik ben de betere schaker, dus moet ik winnen" gestalte. De spelers kopieerden lange tijd een partij van het afgelopen NK tussen Erik van den Doel en Er- win l'Ami en ook die partij werd door wit gewonnen. In de tweede partij met de zwarte stukken offerde Thiele een kwaliteit op e3 dat er op termijn kansrijk uitzag. De aan wezige grootmeester en schaak- >ge tir ar I llijfi vriend van Thiele, Erik vi 1 m Doel, knikte instemmefpl het offer en zei: „Het goed uit, Thiele kan dez« bh bijna niet meer verli me Thiele dacht echter het 1 yo oenschap al binnen te c.v en leunde letterlijk genoe >uv achterover, waarna de co >t°' tratie hem in de steek 1 ba een verkeerde zetvolgord J Li fataal werd. Hierdoor groot materiaal verloren tbc en bleken twee snelscha sti| tijen van vijf minuten ni n 1 kelijk. In de eerste snelscha* trok Thiele in de laatste] den het initiatief naar q, en won, waarna een] stand voor Thiele in de f snelschaakpartij door 1 remise werd gegeven (lfi Hierdoor gaat Thiele aljagt kampioen naar de halvf K van het NK 2004 in Leflb den. P b< Oranje-cricketsters oefenen bij Aj| oegstgeest - Het Nederlands damescricketteam speelt mor gen op het terrein van Ajax in Oegstgeest een oefenwedstrijd tegen het sterke Engelse coun- tyteam Warwickshire. De wed strijd geldt als voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd die Oranje op maandag 21 juli, ook in Oegstgeest, speelt tegen Schotland. De oud-Ajaxy sters Eugenie van Lef1, (Rijnsburg) en Marjolijn^ 1 naar (Leiderdorp) zijn gi teerd voor het Nedei team. De oefenwedstrijd# om twaalf uur, het kwalil duel om half elf. in beidel len is de toegang tot het aan de Hofbrouckerlaanj rie Telstar komt weer naar Hazerswotnd HAZERswouDE-dorp - Voor de tweede keer binnen enkele maanden komt Stormvo gels/Telstar op bezoek bij Ha- zerswoudse Boys. Op 20 mei kwamen de profs naar de Rijn- SPORTAGENDA Iwi streek vanwege het 60-ja Ej j< staan van Hazerswoud: Het werd tien 4-1 voor uit Velsen. De tweede o%n j ting staat 11 augustus at t programma, om 19.00 ui <je hei ine Michiel Peeters: „Er zit een heel verschil tussen een maandagmorgenzeil en een vrijdagmiddagzeil. Je merkt het als je een zeil opzet. Staat het niet goed, dan wil je er geen EK mee zeilen." Foto: Dick Hogewoning en Koch, om gezellig een biertje te drinken met oude bekenden, en wellicht om nog wat materi aal uit te testen. „Je koopt vier of vijf zeilen tegelijk en je hoopt dan maar dat er een goede bij Hoofdklasse: Quick - Flags. TENNIS .bh fa; u Eerst wacht Peeters nog de be trekkelijke rust van de Kaag week die morgen begint. Het evenement biedt hem de gele genheid om zich te presenteren aan zijn privésponsors Strabach zit. De andere gebruik je voor de mindere wedstrijden. In Warmemünde had ik een zeiltje dat gewoon af is, of het nou windkracht een is of vijf. Dat ligt alvast klaar voor het EK." CRICKET Overgangsklasse: VW 2 - Ajax. PAARDENSPORT Wassenaar: Renbaan Duindigt (zo 13.30) erk Sassenheim: TV Sikkens, LD circuit Alphen aan den Rijn: ATC Tean, LDi za-zo). Boskoop: TV Boskoop, LD circuit (vr-^eni Hillegom: Hillegomse TC, LD circuit! Hg Katwijk: Katwijkse LTV, LD circuit (M Alkemade: TV Alkemade. LD circuit! ZEILEN 'affi, iji Warmond: Kaagweek (za t/m wo) 's Circtt^ door Peter Klein tennis - Pas in de vijfde week van het seizoen staan ook Wim- pe Thomas en Guido van den Broek als deelnemer aan een Leids tennistoernooi genoteerd. Bij Jiet evenement van de eigen club moeten de TEAN-coryfee- en .Gertjan Egberink, Jelle Oos- terhoff, Mare Nagelkerken en Albert Robben de twee regio- toppers van de geplande finale zien af te houden. In de openingspartij van de Bahlmann Open was Thomas nadrukkelijk aanwezig. Julian Vandenbussche werd volledig weggetikt, 6-1 6-1. Van den Broek speelde zich ten koste van Jakob Meiborg uit Woerden bij de beste acht. Tenminste een TEAN-ner haalt de beste vier. Egberink en Na gelkerken treden vandaag tegen elkaar binnen de lijnen. De clubtrainer, ex-hoofdklasser bij Unicum, had geen kind aan Wilco Meiborg. Nagelkerken was in twee reeksen te sterk voor Menno van de Bor, die in de eerste ronde pas na een thriller Jurriaan de la Beij terug wees (3-6 7-5 7-6). Oosterhoff HE 3: 1Nick van der Kaaij (Unicum) 20; 2. Mkrco Visser (Zee en Duin). Julian Vandenbussche (Dekker). Ewout Hinr.en (Boekhorst) 10; 5. Dannv Spierenburg (Amstelpark) 8; 6. Mark Fleischeuer (Zee en duin) 7; 7. Mar lon van Ingen (TEAN), Floris Vogel (Dekker), Cedric Brunings (Leeu- w&nbergh), Tjeerd Star (Zee en Duin) 6. HE 5: 1. Theo Dnessen (Dekker) 16; 2. Rut- ger Goudriaan (Lisse) 14; 3. Tim Ba- velaar (De Munnikj 12; 4. Gerrit-Paul \4rdoes (Lisse) 10; 5. Frank de Rooy Roomburg) 9; 6. Floris Herrema (.Fbekhorst) 8: 7. Ewoud Spruijten- burg (Roomburg). Ian Parsons (Roomburg), Sebastiaan Rijksen (Unicum), Frank van Hinsbergh (Dekker), Dennis Bastiaenen (OLTC), lelke Herweyer (OLTC), Vincent de Geus (Roomburg) 6. Bene Vletter (Zee en Duin), Peter 1 de Vrind (Artesia) 14; 3. Joris Itteveel (Unicum) 12; 4. Joeri On- -ater, Roy Jutte (Lisse) 8; 6. Bart ;ink (Adegeest), Bart Klooster- Ier (Sassenheim), Mark Hoogen- jom (Lisserbroek), Mark Spigt (Fo- scate), Arno vd Voort (Boekhorst), in Slager (Merenwijk), Ame Ste- s (OLTC). Gido van de Ven (Uni- in). Riccardo van der Ende (Buy- mwegh) 6. DE 3: 1. Heddy Boers (Unicum) 16; 2. Sa- mantha van der Drift (Hillegom), Linda Verhoeve (Forescate) 10; 4. Tanja Nossik (De Munnik) 6: 5. Mar- rine Griekspoor (Zandvoort). Anne- miek Wissink (Forescate) 5; 7. Annet Oosters (Lobbelaer/Zevenbergen), Barbara van der Gugten (Merenwijk) Denise van Putten (Hillegom) 4; 10. Marlot Meddens (Hillegom) 3. DE 5: 1. Gabriella van der Willige (Meren wijk) 16; 2. Carlijn Kruijt (TEAN) 8: 3. Jasmijn van der Bent (Zee en Duin) 6; 4. Anita Koelewijn (Lisse), Trudy Boterbloem (Boekhorst), Sanne Bau- man (Unicum) 4; 7. Laura Wijsman (De Munnik) 3; 8. Quirine Lemoine, Esther Bontje (Sassenheim), Sandra Draulans (OLTC), Sabine Mekel (Zee en Duin), Ines van Dijk (lisse), Lau- rien Voorendt (OLTC), Edith Tijssen (de Munnik) 2. DE 7: 1. Miriam Rijlaarsdam (Hillegom) 13: 2. Laura Bastiaenen (OLTC) 12; 3. Valeria Podda (Unicum) 7; 4. Natalie Tamaela (Voorhout) 6; 5. Monique Entrop (Lisse) 5; 6. Jiska van den Brink (Unicum), Joke de Groot (Lis se) 4; 8. Tessa Korver (De Munnik), Viona van der Berg (Lisse). Danielle Franke (Sassenheim), Christel Jan sen (Boekhorst), Mylene Bon (Lisse); Charlotte Martijn (Dekker) 2. moet voor een plek in de halve finale zien af te -rekenen met tweevoudig toemooiwinnaar Nick van der Kaaij. Thuisspelers Leon van der Lin den en Freek Tissink speelden zich in de categorie 4 via Eder Francoulon en Victor Bors- boom bij de beste vier. Bij de mannen '5' drongen Pieter van Calcar, Peter Mensink en Arjan Wille door tot de halve finale. Carlijn Kruijt en Jasmijn van de Bent deden dat bij de vrouwen. Op de Hillegom Open 2003 moeten de thuisspelers de in breng van buitenaf weerstaan. Leon Damen slaagde daar niet in. De Hillegomse veteraan ver raste in de eerste ronde nog wel Frank van Turenhout (7-5 7-6), maar was in de tweede ronde niet opgewassen tegen de als eerste geplaatste Frank van den Heuvel. De broers Willem en Pieter Visser speelden zich wel in de kwartfinales van de cate gorie 3 ten koste van Haiko Fie- kert en Walter de Roode. Patrick de Koster zorgde in de eerste ronde voor een kleine surprise door Niels Ravensber- gen na drie sets van elk 6-4 voor te blijven. Een ronde verder was Zandvoorter Joery Goede ech ter een maatje te groot voor de Unicummer. In de categorie 4 bereikte De Koster na drie sets tegen Lissenaar Sander Harm- zen wel de beste acht. Rutger Goudriaan werd in die groep halvefinalist. Hij was Steven Bos en Van Turenhout de baas. Opmerkelijk was dat Goudriaan in de categorie 5 opnieuw Bos tegen kwam en toen verloor. Paul Baans schreef gisteren het mannenenkelspel categorie 3 van het Boonstoppel Flora- toernooi van TV Boskoop op zijn naam. Hij was in de finale met tweemaal 6-2 te sterk voor broer Rutger Baans. De titels in de categorie 5 waren voor Tim Geers en Titia Blom. Thuisspe- ler Menno Burger en Amanda Kortenoever grepen de hoogste eer in categorie 7. Wouter Standaart en Stephanie Gomperts zijn lijstaanvoerders bij de 48ste Open Leidse Kam pioenschappen, die woensdag bij tennisclub Roomburg begin nen. De speler van Halfweg Spijkenisse wordt gevolgd door de Duitser Marcus Hilpert, Eric Reuijl en Ruben de Klein. Dek ker-speler Bas Wild behoort ook tot de geplaatste spelers. Bij de vrouwen ontbreekt vijf voudig winnares Hanneke Ke telaars. Achter Nationaal Mas ter Gomperts neemt de gestop te international Kim de Weille de tweede positie in. De Austra lische Kirsten van Elden en voormalig top-10 speelster Lin da Sentis completeren het kwartet geplaatste vrouwen. Unicumse Manon van der Beek werd als enige Leidse recht streeks tot het hoofdschema toegelaten. Bart van Delft vroeg Roomburg- wedstrijdleidster Julia van Har ten om een wildcard. De Rijns- burger, die wel een voldoende hoge ranking heeft, mocht niet inschrijven, omdat hij komend weekeinde aan de kwalificaties voor het Priority Dutch Open in Amersfoort deelneemt. Van de Leidse kandidaat-deelnemers werd Tim de Rooij direct tot het hoofdschema toegelaten. Jesse Huta Galung en Tjeerd Star ho pen op een wildcard. De beste banen. De beste flexkrachten. Dactylo kent ze. www.dactylo.nl Naam: Fahim Sarwari. Fahim Sarwari?: Mijn ouders zijn afkomstig uit Afghanistan, vandaar die naam. Sport en club: Voetbal bij Al- phense Boys én in het Neder lands Elftal onder 16 jaar dat eind deze maand deelneemt aan de Koninkrijkspelen op Aruba. Bijnaam: Gewoon Fahim Geboren: in 1987 te: Kabul. Woonplaats: Alphen aan den Rijn. Vorige clubs: Ik ben 'op proef geweest bij De Graafschap toen ik nog in Borculo woon de. Het deed er niet toe of ik wel of niet mocht blijven door dat wij in 1998 verhuisden van Gelderland naar Alphen. Sindsdien, ik was elf jaar, speel ik bij Alphense Boys. Dat had net zo goed Alphia of ARC kun nen worden, ik wist nog niets van de plaatselijke clubs af. Broers/zussen: Mijn oudere broer Rahim voetbalde in de Al van ADO Den Haag. Hij stapt deze zomer over naar RV- C/Rijswijk. Opleiding: Ik zit in 4 Havo van het Ashram-college. Lengte: 1.72 meter. Gewicht: 63 kilo Positie: Spits of mid-mid. Links/rechts benig: Rechts. Sterke punt: Ik ben balvast en snel op de eerste meters. Zwakke punt: Koppen en ik zou wat meer moeten scoren, hoewel ik wel veel assists geef. Trainers: Niek Oosterlee en Niels Slottje. Hoogtepunt: De stage bij De Graafschap en mijn uitverkie zing voor Oranje. Ik deed mee aan een soort selectiewedstrij den en via de club kreeg ik te horen dat ik erbij zat. Ik ben niet de enige speler die afkom stig is van een amateurclub. Ik gehad, net zo min als bles i res. Favoriete club: Real Madi k, Favoriete voetballer: Ronjart Mooiste shirt: Het blauwzee: shirt' van Alphense Boys. Lelijkste tenue: Bochum, die verfstrepen. Hobby's: Ik doe aan fitnes ilvi af en toe tennis ik met mij broer. Eten: Mantoe, een Afghaaher vleesgerecht waarvan ik nBc kan vertellen hoe het wor<|Ex reid. est )Cc Foto: Taco van der Eb ben wel de enige speler die ook volgend seizoen nog voor een amateurclub uitkomt. Dieptepunt: Heb ik nog niet a o; Drinken: Alles behalve aldnia hol. |uc Respect voon Iedereen. Hekel aan: Zeuren. Vakantieland: Spanje. Llo pe del Mar in het bijzonder. Geloof: Moslim. Mooiste plekje in de regie boulevard van Schevenin) LIS Afghanistan of Nederlands tr voel me Nederlander. Ik s iy-' de taal van mijn geboorteio maar een klein beetje en rftsl familieleden in Afghanista oc hebben we slechts af en tdrlb contact. Mv Aruba?: Daar verheug ik rte P op. Ik ga er veel ervaring oly-i doen én ik hoop dat er sc< o- langs de lijn staan. Toekomst persoonlijk: H c wel ik nog B-junior ben, nis ik de overstap naar de Al. ssii genlijk hoop ik nog op eei itis overgang naar een club ui it betaalde voetbal. Als dat ntisl gebeurt, ga ik gewoon noj jaar mijn best doen bij Aljï se Boys. Zowel voor mijn fc als ik geldt dat we beroep:' voetballer willen worden, fc Mocht dat niet lukken dai0A( ik tóch iets in de voetballerarli gaan doen. Over een ande»75 roep of opleiding heb ik edm< gezegd nog niet nagedachf. R tod

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 16