SERVICE T5 T5 Li5S& IslNPI I 5Eieren uit Bombay Aangenaam wo Anagram HDC160 DINSDAG 8 JULI 2OO3 CD VAN DE DAG Genre: pop/r&b/nu soul Thicke A Beautiful World Nu America/Interscope/ Universal 493 375-2 Liever een mooie vriendin op de cover, dan oog in oog staan met mijn eigen ponum. Aldus Robin Thicke, getalenteerd liedjesleve rancier voor onder meer Christina Aguilera. Thicke's cv is toch al geen aanbeveling voor muzikale geloofwaardigheid: hij is de zoon van Alan Thicke, een bekende Amerikaanse tv-acteur die een scri bent zo de keel uithing dat er op internet nog altijd een artikel cir culeert met de vraag of we niet beter af zouden zijn zonder. Thicke jr. bezit een aardige falset in een stijl die het midden houdt tussen Stevie Wonder en Jamiroquai enerzijds en Maxwell anderzijds. Hij is net even brutaler dan Justin Timberlake en Remy Shand en dan dreig je in platenland snel tussen wal en schip te belanden. Nog even niet vermorzelen, want zijn debuut A Beautiful World bezit enige bewijzen dat we met een leuke eigenheimer van doen heb ben. Suga Mama, When I Get You Alone (gebaseerd op Walter Murphy's discoklassieker A Fifth Of Beethoven) en de prachtige zonnige koortjes in Cherry Blue Skies (over 11/09) verdienen de nodige radio-aandacht. BOEK VAN DE DAG TorquatoTasso Jeruzalem bevrijd Onderwerp: ridderdicht Jeruzalem bevrijd Torquato Tasso III. Giambattista Piazzetta Vert. Frans van Dooren Uitg. Athenaeum-Polak Van Gennep Prijs 55.00 'Ik zing over de held die 't Heilig Land/ en Christus' graf in dienst van God bevrijdde./Groot was zijn daadkracht, wijsheid en ver stand, hoewel hij tijdens de oorlog veel moest lijden.' Zo begint het ridderdicht Jeruzalem bevrijd, het meesterwerk van de Italiaanse renaissance-poëet Torquato Tasso, gewijd aan de eerste kruistocht onder leiding van Godfried van Bouillon. Die leidde aan het einde van de elfde eeuw tot de 'bevrijding' van Jeruzalem. De onder an dere met aanvallen van achtervolgingswaanzin kampende Torqua to (1544-1595) voltooide zijn magnum opus twintig jaar voor zijn dood. Het omvangrijke dichtwerk werd al bij zijn leven zeer be wonderd: talloze schilders en componisten lieten zich erdoor in spireren. In de aansprekende vertaling van Frans van Dooren is deze klassieker (in casette, met leeslint) nu opgenomen in de chi que 'Grote Belletrie Serie' van Athenaeum-Polak Van Gennep. KOKKERELLEN Hoofdgerecht voor 4 personen Het recept van de 'Eieren uit Bombay" is niet authentiek. Het is afkomstig van een Engelse fa milie in Engeland die haar spo ren in India heeft achtergelaten. Het gerecht is aan de wester se smaak aangepast Dat is dan ook de reden dat het gerecht bij die Engelse fa milie vrijwel elke week op het menu wordt ge plaatst. In plaats van brood eten ze er ook wel eens droog gekookte rijst bij en wordt een eenvou dige komkommersalade er bij gegeven. Ingrediënten 500-600 gram vastkokende aardappelen; 4 eetl. (arachi- de- of zonnebloem) olie; 8 eie ren, middelgroot; 2 uien, ge snipperd; 1 teentje knoflook, ragfijn gehakt; 1 eetl. fijn ge raspte verse gemberwortel; 1 eetl. pittige kerriepoeder (Mad ras); 5 grote rijpe tomaten, ont veld, vruchtvlees in blokjes ge sneden; 1.25 dl (Bulgaarse) yog hurt; zout; witte peper uit de molen; 1 eetl. fijngesneden ko rianderblaadjes. Bereiding Schil de aardappelen en snijd ze in dunne (ca. 3 mm.) plakjes. Leg de aardappelplakjes 20 mi nuten in ruim koud water. Maak de plakjes daarna stuk voor stuk droog met keukenpa pier of een schone droge doek. Verhit een wok en laat de olie er even in rond walsen. Bak de aardappelplakjes er onder re gelmatig omscheppen aan weerszijden goudbruin in. Neem ze met een schuimspaan uit de pan. Laat ze even boven de pan uitlekken. Houd de aardappelplakjes warm (in oven op 110 graden. Kook de eieren in 9-10 minuten hard. Laat ze in koud water schrikken en pel ze direct daar na. Laat de uien 2 minuten in de resterende olie fruiten. Schep knoflook, kerriepoe der en gemberwortel er door en voeg zodra de geur van het kerriepoeder is vrij gekomen tomaten- blokjes toe. Laat alles, onder voortdurend roeren en omschep pen, zachtjes bakken tot het vruchtvlees van de tomaten uiteen is gevallen. Roer alles krachtig door. Voeg tij dens het roeren de yog hurt eetlepel voor eetle pel toe. Voeg naar smaak wat zout en peper toe. Schep er vervolgens de gebakken aardappelplak jes door. Laat alles, onder voortdurend omscheppen, door en door warm worden. Presentatie: Doe alles over in een voorver warmde schaal. Leg de schuin gehalveerde eieren er in een aantrekkelijk patroon op. Strooi koriander er over. Eet er het brood van dë Indiase of Pakis taanse bakker bij. In plaats daarvan kunt u er ook sneetjes licht geroosterd ciabattabrood bij geven. Tip Houd de eieren tijdens het ko ken voortdurend in beweging door ze met een houten lepel te roeren. Hierdoor zullen dooiers van niet geheel en al dagverse eieren in het midden van de ei eren terechtkomen. Een plaats die de eieren, alleen wanneer ze (dag)vers zijn, van huis uit be horen te hebben. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: Al knooppunt Hoevelaken en knooppunt Beekbergen en A27 knooppunt Gorin- chem en knooppunt Everdingen. Vandaag wordt er ook gecontroleerd op de A18 bij Doetinchem. Woensdag: A12 bij Beuningen; A12 bij Arnhem. Donderdag: Al bij Apeldoorn en A79 bij Voerendaal. Vrijdag: Al bij Naarden; Al5 bij Tiel en A67 bij Deume. Zaterdag: A30 bij Bameveld. Zondag: Al bij Laren en A2 bij Vianen. HET WEER door Jan Visser Na enkele dagen met zeer hardnekkige Noordzee- bewolking, kwam de zon er gisteren eindelijk eens goed door, ook al kwamen er hier en daar nog plage rige wolkenvelden voorbij. De veel grotere rol van de zon vertaalde zich meteen in de hogere maxima, met 21.5 graden in Valkenburg en 22 graden in Schiphol, wat in combinatie met de zwakke wind voor een prima zomerweertje zorgde. Het wat gematigde, maar al bij al vaak aangenaam zomerweertje, duurt de komende dagen voort. Ho- gedrukgebieden of hun uitlopers vertoeven vaak dicht in de buurt van onze regio's. Staartjes van sto ringen dringen af en toe wel door tot boven Neder land en zorgen dan tijdelijk voor meer bewolking en kans op (een spat) regen. Vanavond en vannacht is er zo'n storing dicht in de buurt, en dat zorgt voor veel bewolking in onze streek. Er is daarbij kans op wat (mot) regen of een bui, maar grote hoeveelheden worden niet verwacht. De wind waait zwak uit west noordwestelijke sector en de minima liggen rond een graad of 14. Morgen is er een afwisseling te zien van wolken en zon, waarbij zoals de weerkaarten er nu bijliggen, de meeste zon is weggelegd voor de kustregio's. Het blijft droog en de maxima komen uit op waarden rond 19 of 20 graden, iets koeler dus dan de vorige dagen. De wind waait zwak uit noordwestelijke tot noordelijke sector. Donderdag is er op enkele wolkenveldjes na volop ruimte voor de zon. De maxima doen een stapje vooruit en liggen rond 23 graden. Vrijdag passeert een weinig actieve storing ons land met veel bewol king en een spat regen, maar al snel klaart het op en wisselen wolken en zon elkaar af, met nog kans op een buitje. Het weekeinde ziet er veelbelovend uit. Na een wat aarzelende start met wolkenvelden ver loopt het weekeinde naar verwachting zonnig en droog. Temperatuur min/max 15 23 NW 2 Neerslagkans Neerslag-mm 20% 0 DO SiTnI' max' 12 25 Z 1-2 10% o VR 15" 25 W 3 30% 0-3 ZA riïïn ma* 11 23 W 2 30% 0-2 ZO Rotterdam Scheveningen Katwijk IJmuiden Egmond hoog laag 12:24 05:35 - 18:40 11:39 06:54 -19:35 12:01 07:09 - 19:40 12:22 07:46 - 20:05 01:15 - 14:04 08:35-21:50 z 1 20% STRANDWEER Verwachting voor de komende dagen Verwachting voor morgen vandaag morgen Weertype vrij zonnig vrij zonnig Zon 40 60 Middagtemperatuur 22 22 Windkracht in Beaufort WNW 3 W 3 Gevoelstemperatuur 24 25 UV index (0-10) 4 4 Watertemperatuur 18 18 Terrasindex (0-10) 8 9 f^^^^^Strandindex(0-10) 7 STRIPS IJmuiden Haarlem O O Purmererid O Zaanstad O Amsterdam Hillegom Hoofddorp Katwijk LeidenO O Wassenaar lO Den Haag O Sassenheim O Alphen a/d Rijn PUZZEL ja DIRK JAN 123456789 DE RECHTER door Mr Jesse van Muylwijck Op elke verticale regel dient een woord van vier een van vijf en een van zes letters te wor den ingevuld. Het woord van vijf let ters bestaat uit de letters van het voorgaande woord plus 1, het woord van zes letters bestaat uit de vijf letters van het voorgaande woord plus 1. Als de hele puzzel juist is inge vuld, vormen de letters op de vet omlijnde regel een woord. me thv IVf ftrs Ier dal nei ent all, ete sba gel RAAPT ÊÊNS?' IK hee VANPAA6» 50ÊTP VOOG. TE- SNEL RJPEfJ 2 V -01 CKPATOILS SVHHCATO. INC HOEVEEL KAARTJES VOOR H£T POUTIESAE heett je- par ókapjê oeKosr? 1Advies, rang, tuin; 2. ruwe steenmassa, flink, uitvoer; 3. lot zonder prijs, vervoermiddel, morgenland; 4. deel v.e. bijenkorf, slagader, plechtgewaad; 5. getal, traag, kaartkleur; 6. deel v.d. voet, Spaans rijpaard, zekere afmeting; 7. sentimentele vervolgserie op radio of TV, babysitter, tra plank; 8. voorgerecht, lekkers, plotseling; 9. etagewoning, meubelstuk, blunder; 10. rivier in Duitsland, beneden, duister. tv Oplossing van maandag: Horizontaal: 1. Rag; 5. tof; 7. genegen; 8. tam; 9. Est; 11. strik; li; 16. pi; 17. eng; 18. dia; 19. op; 20. ut; 22. oneer; 25. mol; 27.0 29. riester; 30. oké; 31. tas. Verticaal: 2. Aga; 3. gems; 4. teer; 5. teek; 6. ons; 8. til; 10. tui; tegen; 13. Indië: 15. iep; 16. Pau; 19. oom; 21. tri; 22. olie; 23. eö 24. roet; 26. ork; 28. ora. e de 1 pi rfqx litsi *eei pva dit dal hei dijk rke *n hi

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 18