h Nieuw parcoursrecord Kortekaas SPORT S5 an der Kaaij en Boers blijven winnen Wisse en Fransen promoveren met meerkampteam bernooi Forescate onthoofd Omstreden verlies cricketers Ajax unicum L.I.A.M. Langeveld stunt in Oostenrijk ...Jistorische K.Mnstpartij MASTERS De beste banen. De beste 1 flexkrachten. Dactyto kent ze. www.dactylo.nl Mercedes-Benz www.liaminfo.nl wielrennen - Sebastian Langeveld heeft een ijzersterke presta tie geleverd tijdens de Oberösterreich Junioren Rundfahrt, een meerdaagse etappekoers. De Lissenaar, die afgelopen vrijdag stuntte door voor de Italiaan Oscar Gatto en Lukaz Fus uit Tsjechië de eerste etappe te winnen, eindigde als tweede in het eindklassement. In de tweede rit duldde hij alleen de Itali aan Eros Cepecchi, Pavel Zitta uit Tsjechië en de Sloveen Gre- ga Bole voor zich. Langeveld bleef ook na de derde etappe, waarin de getalenteerde junior als negende finishte, lijstaan voerder. Concurrent Martin Velits was genaderd tot op vijf se conden. De Slowaak was zaterdag in de afsluitende rit één van de drie vluchters, die niet meer werden achterhaald. Lange veld kwam 45 seconden na hem als tiende over de meet en verloor daardoor zijn leidende positie. l—qil. w- n maandag 7 JULI 2003 Fla§s iLlis P'eter van der v"et Ik/softbal - The Flags uit L heeft in de hoofdklasse [het softbal voor een regel- jte stunt gezorgd. Titelkan- jat EHS werd in de strijd om npioenschap in het eer- luel van de dubbelontmoe- J na verlenging met 4-3 ver- Flags-coach Nico As- lelft kon zijn geluk niet op. 'fis prachtig. Voor een kleine als wij is dit een historisch ïent. Deze overwinning ji kracht voor de toekomst". vreugde van Assendelft was rht. Zijn ploeg speelde uit- 8 Tokt. Pitcher Eduard de gooide gevarieerd en zijn ien waren moeilijk te ra- De verdediging speelde rel foutloos terwijl er goed e gaten werd gelopen en de vanuit het bui- Iarar'd naac^oos aansloot. Na [reguliere zeven innings d de teller op 3-3. De be- ng viel in de negende slag- t. Matchwinnaar Etienne er werd door zijn broer rice binnengeslagen. „Hier ;t ik van", aldus Assendelft, tweede ontmoeting werd formaliteit. The Flags kon releave-pitcher inbrengen, jl EHS de Deense interna- il Penduro aan het werk In zeven innings kwamen asten negenmaal over de huis \ar 198H "der!?'33' "honkballers van Alphians "ilden een van de beste wed- len tot nu toe, maar net als waalf voorafgaande duels de ploeg van coach Rob lan met lege handen ach- te Braves won na verlen- met 10-9. werd in Gouda een thriller, spel van Alphians was goed Drgd, de punten liepen bin- en pitcher Niels Burger (2- e I) leek alles onder controle sbben. In de zesde inning u-5 werd Burger moe en hij geraakt. Het gevolgen peen 5-5 gelijke stand. In de rende drie slagbeurten i de teller naar 9-9 en werd trlengd. Pas in de elfde in- bracht een honkslag van ïuisclub de beslissing. Dat cende het dertiende verlies Zl* voor de club uit Alphen. ie n door Lukas van de Wetering atletiek - Yvonne Wisse en Re- mona Fransen zijn met het Ne derlandse meerkampteam ge promoveerd naar de superliga. De twee atletes van De Spar taan uit Lisse eindigden met hun teamgenoten Karin Ruck- stuhl en Laurien Hoos op de tweede plaats achter de Britse ploeg. Wisse werkte in de Estse hoofd stad Tallinn een wisselvallige zevenkamp af. Tegenover uit stekende prestaties op de 100 meter horden en bij het ver springen stond een tegenval lende speerworp. Wisse scoor de een puntentotaal 5.741, iets minder dan eerder dit jaar bij de NK meerkamp. Remona Fransen bekroonde haar inter nationale debuut met een ver betering van haar beste pun tentotaal. De 17-jarige juniore haalde 4.929 punten. Bij de mannen maakte Spartaner Rick Wassenaar deel uit van het meerkampteam. De pupil van Gerard Lenting haalde 7.209 punten op de tienkamp, en droeg daarmee bij aan de uit eindelijke derde plaats voor het team, niet genoeg voor promo tie. Rick van Ruiten springt elke week enkele centimeters hoger. De 18-jarige atleet van De Spar taan verbeterde zich zaterdag tijdens een meerkamp in Schoonhoven tot 2,13 meter. „Het ging wel lekker", zei Van Ruiten met gevoel voor under statement. „Ik had zo'n sprong hier helemaal niet verwacht. De meerkamp in Schoonhoven is meer een gezellig uitstapje met de vereniging, het is ook maar een heel klein baantje." Door zijn prestatie is de nationale jeugdkampioen het komende weekeinde zelfs medaillekandi daat op het NK voor senioren in Amsterdam. „Ik hoop op een podiumplaats", vervolgt hij. „Als ik zo spring als afgelopen weken heb ik een goede kans." Mede dankzij zijn uitschieter bij het hoogspringen verbeterde Van Ruiten ook nog zijn beste puntentotaal in een meerkamp. In de aanloop naar het Neder landse kampioenschap testte Kamiel Maase zich in het Ierse Cork op de 5.000 meter. In het internationale veld werd de troef van Leiden Atletiek twee de in 13.29,46. Zijn clubgenote Miranda Boonstra liep in Uden 1.500 meter in 4.27,44. Claartje Raedts won de B-finale in een nieuw persoonlijk record van 4.33.60. Op de 800 meter zette Heidi de Ridder een scherpe tijd neer (2.09,06). Bij de man nen liep Steven Tito naar zijn beste tijd van het seizoen: 1.51,63. Pieter van Langen (De Spartaan) had voor de twee rondes 1.53,41 nodig. Robert Smits (Leiden Atletiek) ver bruikte 8.30,41 voor zijn 3000 meter. I vaiT n d«1 rest )e 1 briella van der Willige pakt zesde toernooizege Enige triatlon in Duin- en Bollenstreek trekt maximum van 410 deelnemers n o aiPeter Klein is - Echte obstakels kwa- He| Heddy Boers en Nick van Caaij op weg naar hun toer- Leo zege niet tegen. De twee Ike rummers pakten bij Dekker Itis Warmond respectieve- Wé ïun vierde en tweede sei- stitel. Boers was opper- itig en stond in vier partij en maar zeven games af. Club genoot Van der Kaaij verspeel de alleen in de halve finale de eerste set aan Julian Vanden- bussche. De verrassend tot de eindstrijd doorgedrongen Ewout Hinnen kon hem even min afstoppen. Boers begon scherp aan haar halve en hele finale bij het Dek ker Tennis Open. Ze was ge confronteerd met de discussie rond haar al dan niet plaatsing als lijstaanvoerder in het vrou wenschema. Ze had door een reeks van meestal nipte neder lagen tijdens de competitie in de hoofdklasse een lagere klas sering dan andere toernooi- deelneemsters. De Unicumse, die vorig jaar elf toernooien won, kende maar een oplossing Peter Klein lis - Aan het begin van de toernooiweek was ifoi ekend dat Mark Fleischeuer vanwege een 'n gture niet kon spelen in de Forescate Open ipt Midweeks moest de wedstrijdleiding ook e eu het eerste reekshoofd, Wimpe Thomas, uit i/entrijd nemen. De regerend Leids Master had iievelijk ook in een toernooi in de regio Den ingeschreven. De aldaar aangestelde h Isgedelegeerde eiste, hoewel Thomas zich vu: he voor aanvang van het toernooi afmeldde, een diskwalificatie in beide toernooien, scate werd daardoor beroofd van een herha- van de Leidse Masters-eindstrijd van 2002. ti was Thomas in een eenzijdige finale opper- •.cht htig. Fleischeuer had destijds revanche aan- ndigd, het toernooi van zijn voormalige club nde een uitgelezen gelegenheid. Het 'ont- Srfde' toernooi kreeg echter een finale tussen wem Leiden nauwelijks bekende Cedric Bru- ent$s en Vincent van Renesse van Duivenbode. 'oorbereiding op hun eindstrijd vertoefden ijn eide Hagenaars tot in de vroege morgen op och groot muziekfestival. Tijdens de wedstrijd fenikten de finalisten er qua uitslag ook een feest Brunings zegevierde in de tiebreak van de doorgang. e I e vrouwen drongen de twee Forescate-speel- Linda Verhoeve en Annemiek Wissink soe- ot de finale door, hun club daarmee tenmin- iog één geplande finale bezorgend. Het ver- Wil tussen de regerend Leids Master, Verhoeve, eek laar teamgenote was groot. Wissink vergaar- bi oei de maar drie spellen, maar beschouwde de finale toch als een uitstekende warming-up voor haar deelname aan het WK voor landenteams in Duitsland. Wissink werd samen met voormalig Dekker-speelster Birgit van Rij-Pardoel voor de Nederlandse ploeg boven 35 jaar geselecteerd. Ook bij de mannen in de categorie 4 bleef de titel in Voorschoten. Cornel Verweij was in de finale na twee sets nipt te sterk voor Roelant van Ark. De eindstrijd bij de vrouwen '4' was dezelfde als die in de categorie 5. Jasmijn van der Bent speel de tweemaal drie lange sets tegen Sabine Mekel en trok tweemaal aan het langste eind. Bij de mannen in '5' had favoriet Tim Bavelaar in de halve finale meer te stellen met de als derde ge plaatste Frank de Rooij (6-7 7-5 6-4) dan in de slotronde met Vincent de Geus (6-4 6-3). In het schema van 64 mannen categorie 6 bleef Bojan Maric ongeklopt. Robin Blickman verloor de fi nale na drie sets. De titel in de categorie 7 (ook een schema van 64) was voor de als eerste ge plaatste Joris Rotteveel, die Riccardo van der En- de klopte. Floor Annevelink won de poule bij de vrouwen. Michiel van Buuren schreef het hoogste onder deel bij het Strooplikkers-toemooi van TC Lan- geraar op zijn naam. De favoriete thuisspeler klopte in de finale na twee sets Rene d'Hooghe, die de als tweede geplaatste Paul Bakker uit de eindstrijd had gehouden. In de categorie 7 verza melde Peter-Paul de Vrind met zijn titel weer de nodige punten voor de ranglijst van het LD Ten nis Circuit. LEIDSCH DAGBLAD TENNISCIRCUIT 2003 v" 25' v Circvi^ 38 open toernooien Top puntenklassement wordt uitgenodigd voor de Masters (15 t/m 21 september op TC Unicum in Leiden) Masters prijzenpakket van €3780,- KNLTB district Leiden www.leidschdagblad.nlwww.tennlsworld.nl om de discussie definitief te stoppen. Ze liet haar racket spreken. Wat dat betekende on dervonden Tanja Nossik in de halve finale en Martine Grieks- poor in de slotronde. Beide te genstandsters veroverden drie games op Boers. „Echte tegenstand heb ik dit jaar inderdaad nog niet gehad", zei de Hazerswoudse na afloop. „Maar wellicht komende week. Dan staat bij TEAN een finale tegen Linda Verhoeve in de planning. Daar heb ik nog maar een keer van gewonnen en re gelmatig van verloren. Zo'n fi nale zou een mooi slot zijn van mijn toernooien in Leiden. Die elf toernooizeges zal ik ook niet evenaren, ik ga namelijk lekker op vakantie naar Canada. Als voorbereiding op de Masters speel ik in augustus alleen nog bij TeHaDo, in mijn eigen woonplaats." De winst bij Dekker Tennis van Van der Kaaij was conform de verwachtingen. De plek bij de beste vier van Vanderbussche eveneens. Hinnen werd de ver rassende finalist. De speler van het in de competitie naar de tweede klasse gepromoveerde De Boekhorst schakelde in de kwartfinale na drie sets de als derde geplaatste Marcel Roden burg uit. In de halve finale was hij in twee reeksen de meerdere van de als tweede getipte Tjeerd Star van eredivisionist Zee Duin. „Het was de eerste keer, dat ik van hem won", vertelde Hinnen na afloop. „De service is zijn wapen, maar die kon ik goed blokken. In de rally's maakte hij meer fouten dan ik." In de eindstrijd nam Hinnen tweemaal een 3-1 voorsprong. Van der Kaaij kwam twee keer sterk terug en besliste het duel met 6-3 en 6-4. „Die voor noordwijkerhout - De dertien de editie van de triatlon van Noordwijkerhout was voor de organisatie zeker geen ongeluk kige. Zowel bij de mannen als de vrouwen sneuvelde het par coursrecord. De 27-jarige Lisser- broeker Royce Kortekaas verbe terde met 1.49.57 de tijd die Cas per van den Burgh (1.50.17) op de klokken zette. „Het was een goede week voor mij. Na mijn derde plaats in Tsjechië ben ik afgelopen don derdag afgestudeerd als fysio therapeut en dan vandaag win nen met record", aldus Korte kaas, die voor de vierde keer in Noordwijkerhout won. Yvonne van Vlerken was met 2.03.03 ruim sneller dan de vorig jaar door Marijke Zeekant gevestig de recordtijd (2.09.30). Noordwijkerhout is het enige dorp in de Duin- en Bollen streek dat nog een triatlon heeft. Aan belangstelling heeft de organisatie niet te klagen. Vorige week moest de inschrij ving worden gestopt omdat het maximum aantal deelnemers van 410 was bereikt, van wie 150 triatleten gisteren van start gingen voor de kwarttriatlon. „Ik denk dat wij ook een aardi ge reputatie hebben opge bouwd. We hebben een vrij goed parcours en 250 vrijwilli gers zorgen ervoor dat alles in goede banen wordt geleid", al dus Andre Duivenvoorde van de triatlon van Noordwijker hout. Enkele van die vele vrijwilligers zagen hoe Kortekaas na een ki lometer zwemmen in het Oos- terduinsemeer als vierde uit het water kwam. Na tien van in to taal 42 kilometer fietsen nestel de de Lisserbroeker zich al aan de kop van het veld. Hij moest alleen Carlo van den Bergh in zijn buurt dulden. In de laatste kilometers werd Kortekaas ge passeerd door Harco Schaafs- ma. De Lisserbroeker die met veertig seconden achterstand aan het looponderdeel begon, nam na de eerste van de tien ki lometer de leiding weer in han den om die niet meer af te staan. Halverwege was zijn voorsprong al opgelopen tot twee minuten. „Vlak voordat ik bij De Schelft aankwam hoorde Dringen na het zwemmen in Noordwijkerhout. Foto: Mark Lamers ik dat het record er nog inzat en dus heb ik nog even aangezet", aldus Kortekaas die de komen de twee weken een rustpauze inlast. Daarna gaat hij zich voorbereiden op de Xterra- wedstrijden in Nederland, Duitsland en het WK op Ha waii. Met het behalen van het par coursrecord verdiende Korte kaas een bonus van vijftig euro. Dat bedrag was ook weggelegd voor Yvonne van Vlerken, de eerstaankomende bij de vrou wen. Pas bij het lopen passeer de zij Cindy Bruse, terwijl Van Vlerken op de fiets normaal veel sneller is dan haar Rotter damse concurrente. Bruse pro fiteerde van het fèit dat ze in een grote groep terechtkwam, terwijl Van Vlerken niet kon stayeren. Enkele atleten waren het daar niet mee eens. „We hebben daar wat opmerkingen over gehad. De reglementen van de bond zijn daar niet ge heel duidelijk over. We mogen als organisatie zelf bepalen of we stayeren toestaan en dat hebben we gedaan", aldus Dui venvoorde. Uiteindelijk bleef de schade voor Van Vlerken be perkt. Ze finishte nog 44 secon den voor Burse (2.03.47). sprong kostte wel veel energie", vervolgde Hinnen. „Ik voelde mij moe. Het tenniscircuit is nog maar een paar weken oud, maar vanwege mijn studie in Amerika is voor mij het seizoen al in januari begonnen. Deze tweede plaats is ook mooi. Bij SasSenheim won ik dit jaar in een klein, matig bezet lijstje. Dit was mijn eerste echte BI-finale in een groot toernooi." Ook Hinnen speelde voorlopig zijn laatste toernooi. Hij gaat eerst op vakantie om zich aanslui tend voor te bereiden op zijn eerste leerjaar bij de Johan Cruijff Universiteit. Wat toernooizeges betreft moet Boers Gabriella van der Willige von Schmidt auf Altenstadt la ten voorgaan. De 14-jarige Me- renwijkse veroverde met haar zege bij de vrouwen categorie 5 haar zesde titel op rij. De kwart en halve finale werden niet zonder slag of stoot gewonnen. Zowel de als eerste geplaatste Angela Pan, als Anne van der Berge bogen pas na drie lange sets voor de Leidse jeugdspeel- ster. In de slotronde moest San ne Bauman er met tweemaal 6- 3 aan geloven. De veelvoudig winnares zal voorlopig niet meer bij de Leidse toernooien in actie komen. „Eerst speel ik nog drie landelijke jeugdtoer- nooien als voorbereiding op de NK-jeugd. Of ik voor de Masters nog een toernooi speel, weet ik nog niet." Bij de mannen in '5' viel Sebastiaan Rijksen op met vijf overwinningen in twee sets. Rutger Goudriaan werd zijn laatste slachtoffer. In de catego rie 4 zegevierde Gerrit-Paul Ver does van LTC Lisse. Hij won van Unicummer Remco Fehr, en Sharon van Putten, die bleef Leonie Guyt in twee sets de baas. Ajax-bowler Oscar Bockstart neemt een speler van Ouick Nijmegen onder vuur. Foto: Mare Lamers cricket - De cricketers van Ajax (L) leken gister middag op een eenvoudige overwinning af te ste venen. Tegenstander Quick 1888 uit Nijmegen begon met batten en kwam tot een overbrugbaar totaal van 170 runs. Speler/coach Todd Harker van Ajax antwoordde met een individuele score van tachtig runs. Op het moment dat hij naar de kant ging, stond zijn ploeg al op 135. Met zeven batsmen achter de hand, hoefde de thuisploeg nog maar 35 punten bij elkaar te slaan. Die sim pele opdracht bleek niet aan de resterende Aja- cieden besteed. De produktie stokte op 168, drie runs tekort. Volgens Harker was het verlies deels te verklaren door een aantal dubieuze gevallen van Ibw. Medespelers van de trainer werden 'uit' gegeven omdat de bal hun beenbeschermer raakte terwijl die voor het wicket stond, althans volgens de scheidsrechters. Zaterdag kwam Ajax wel tot winst, bij Rood en Wit 2 in Heemstede. Het Oegstgeestse elftal maakte 185 runs met Aat van dft Polder (42) en Roeland Sluyterman (26) als topscorers. Rood en Wit kwam niet verder dan 173 runs omdat de ploeg in toom werd gehouden door de bowlers Thomas Milde (1 voor 16 in 10) en Marco Lam- bers (2 voor 24 in 10). Sporters

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17