SERVICE Droog en opklaringen HOC 160 VRIJDAG 4 JULI 2003 CD VAN DE DAG Genre: pop/rhythm blues Jimmy Page This Guitar Kills! Castle Music Verve 065 596-2 In de Verenigde Staten prijkt de recente verzamelbox met live op namen van de legendarische jaren zeventig-band Led Zeppelin al weken op de eerste plaats van de albumlijsten. Terecht. Wie gitaar god Jimmy Page ooit van leer heeft zien trekken in het opzwepen de Kashmir, kan bijna alle nu metal-bands van de afgelopen tien jaar op de schroothoop gooien. Toen Page in 2001 zijn gitaar om gespte voor een sessie met The Black Crowes, betekende dat het begin van het einde van deze retroband. Nog mooier dan het ge compliceerde antwoord op de vraag hoe invloedrijk Page is, lijkt het onderzoek naar zijn beginjaren, die in de periode 1962-1968 veel meer om het lijf hadden dan zijn lidmaatschap van The Yard- birds. Deze onmisbare dubbelaar met zeldzame opnamen van Jac kie DeShannon (Don't Turn Your Back On Me), Mickie Finn (Ree- lin'-and A Roddn'), Burt Bacharach (Trains And Boats And Planes) toont aan dat Page al als sessieman een uitzonderlijk talent bezat. Eentje die nooit hetzelfde kunstje herhaalde: luister naar zijn ses sies met The Authentics en Johnny Hallyday. BOEK VAN DE DAG SBfcj Onderwerp: Tour de France Jan Siebelink Eerlijke mannen op de fiets Uitg. Thomas Rap Prijs: 12,50 Eerlijke mannen op de fiets is een bundeling verhalen over ex-wiel renners en interviews met nog actieve coureurs. Romanschrijver Jan Siebelink is een liefhebber van het cyclisme en bewonderaar van de beoefenaars. Dat vinden wielrenners prettig en daarom spreken ze vrijuit. Dat geldt met name voor Karsten Kroon, de Drent die vorig jaar een etappe won in de Tour. Hoe die zege tot stand kwam vertelt hij tot in detail, van kilometer tot kilometer weet hij nog exact wat er gebeurde, wat hij dacht en wat hij voelde. De ritwinst bood Kroon overigens geen enkel houvast voor het ver volg van zijn loopbaan. Hij maakt geen deel uit van de voorlopige Tourploeg van de Rabobank. Zo snel kan het gaan in het wielren nen. Voor de liefhebbers die niets missen op het gebied van wie- lerliteratuur, is het interview met Kroon één van de weinige nooit eerder verschenen stukken. Dertien van de zestien hoofdstukken in Eerlijke mannen op de fiets zijn in de loop der tijd namelijk el ders verschenen. Maar voor het grote publiek prettig gezelschap op de vakantiebestemming. KOKKERELLEN Kip met appels en gember uit de wok Hoofdgerecht voor 4 personen Het gerecht van vandaag is een eenvoudige afgeleide van een gerecht uit de Keizerlijke (Pe king) keuken van China. Bekend is dat de laatste keizer van het hemelse rijk er bijzonder op ge- --steld was. Ingrediënten 500 gram borstfilets van (EKO)kip, in blokjes (ca. t 1 cm.) gesneden; zout; I witte peper uit de mo len; 1/2 theel. Chinees vvijfkruidenpoeder; 1 eetL maizena; 2 1/2 eetl. (zon nebloem- of arachide) olie; 2 friszure appels (Granny Smith), vrucht vlees in blokjes (ca. 3/4 cm.) gesneden; 11/2 theel. limoen- of citroen sap; 1 kleine rode Spaanse peper, vruchtvlees in uiterst smal reepjes (draadjes) gesne den; 2 dl gevogeltefond of ge concentreerde kippenbouillon, uit potje; 2 eetl. Chinese rijst wijn of droge sherry (fino); 2 eetl. gembersiroop, uit potje; 1 eetl. lichte Chinese sojasaus; 8 geconfijte gemberbolletjes, in uiterst smalle reepjes, 'draad jes', gesneden; 1 eetl. fijngesne den verse korianderblaadjes. Bereiding Schep in een plastic zak zout, peper, vijfkruidenpoeder en maizena luchtig door elkaar. Leg het kippenvlees in de zak en schud alles zolang tot het kippenvlees aan alle kanten is omgeven met een gekruid mai- zenalaagje. Besprenkel de ap pelblokjes met limoen- of ci troensap. Schep de blokjes en kele malen door elkaar. Verhit een wok en laat de olie er even in rond walsen. Bak het kippenvlees er onder voortdu rend omscheppen 3-4 minu ten in tot de blokjes een licht goudbruine kleur hebben ge kregen. Schuif het kippenvlees naar een zijde van de wok. Bak de appelblokjes niet langer dan 2 minu ten, onder voortdurend omscheppen, in de reste rende olie. Schuif de appelblokjes eveneens naar een zijde van de wok. Schep draadjes Spaanse peper door de resterende olie. Voeg daarna 1 decili ter kokend water, fond of geconcentreerde bouillon, rijstwijn of sherry, gembersiroop en sojasaus toe. Roer alles krachtig door. Laat alles 2-3 minuten zachtjes koken. Schuif daarna het kip penvlees en de appelblokjes door de saus. Houd alles 2 - 3 minuten tegen de kook aan. Schep de helft van de gember- 'draadjes" door het gerecht Presentatie Doe het gerecht over in een voorverwarmde schaal. Strooi de rest van de gember'draadjes' en de koriander er over. Geef er droog gekookte rijst apart bij. Tip Vervang de appels geheel of ge deeltelijk door komkommer. Boen de komkommer schoon. Schil hem niet. Snijd het vruchtvlees nadat het zaad is weggenomen in blokjes van 3/4 cm. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis- ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: Al knooppunt Hoevelaken en knooppunt Beekbergen en A27 knooppunt Gorin- chem en knooppunt Everdingen. Vandaag wordt er ook gecontroleerd op de A9 bij Velsen en Al bij Muiden. Zaterdag: A12 bij Zevenaar en A58 bij Gilze en Rijen. Zon dag: A50 bij Apeldoorn en A29 bij Omgeving Óud-Beijerland. HET WEER ÖS-N J) Tenwife <~l Gran Canana door Jan Visser Een tegendraadse depressie heeft in het zuidoosten van Zweden zware regenval veroorzaakt. Over een leriode van 36 uur werd gisterochtend in Oskars- amn 123, in Gladhammar 122 mm afgetapt. Bij ons werd het weerbeeld bepaald door restanten van de voormalige Noordzeedepressie die tijdens de och tenduren boven het noordoosten van het land arri veerden. Om 9 uur rapporteerde Lauwersoog volledi ge windstilte, om 11 uur was dat in het oosten van de provincie Groningen het geval. Een eerste buienclus ter bracht in de nacht en vroege ochtend regen van betekenis in het zuidwesten: bij ons kwam Valken burg uit op 11 mm. Daama vooral in een zone van Terschelling/Ameland via Friesland en Flevoland over de noordkant van de Veluwe, later ook in andere oostelijke streken veel regen en onweer. In Silvolde in de Achterhoek viel maar liefst 45 mm. In onze streken dus vooral in Flevoland veel regen (Lelystad 9 mm), in de rest van de regio viel overdag meest minder dan 1 mm en Soesterberg kwam tijdens de middaguren op maximaal 19,4 graad. De wind nam 's middags af en nu en dan scheen de zon wat. De Zweedse regendepressie hield vandaag boven het Noordzeegebied een noordwestelijke stroming gaan de met bewolking en (mot)regen, tijdens het week einde zet een weersverbetering in. Morgen valt voor namelijk in het noordoosten nog wat regen of een bui, bij ons op de meeste plaatsen droog en opkla rend. De temperatuur loopt op naar 20-21 graden en de meest noordwestenwind is matig, aan zee vrij krachtig. Zondag overal droog, geregeld zon en wei nig wind. Of de weersverbetering volgende week doorzet is twijfelachtig. Hogedruk profileert zich op bescheiden wijze en op hoogte weet zich een weste lijke stroming te handhaven. De atmosfeermodellen van Duitsland en Engeland verwachten dan ook dins dag alweer enige nattigheid van een nieuwe Atlanti sche storing. d d d d ooj}- r zon licht bewolkt bewolkt buien lichte regen zware regen sneeuw winterse buien onweer zon en mist mist Temperatuur min/max

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 10