GESLAAGD 'Ik zit thuis niet meer in het afwasrooster' Andreas College, Katwijk Ml LIÏ-VLaVA\II Teylingen Colleg Oegstgeest in Scala College, Alphen Teylingen College, Noordwijk Stedelijk Gymnasium, Leiden Driestar College, Leiden HDC945 WOENSDAG 25 JUNI 2003 Vmbo, TL: Shalini Ramanand, Jewan Bakhtiar Ali, Jeroen Bamhoorn, Rudy de Best. Arend van der Boon, Bradley ten Broeke, Alex van Duijn, Bert van Duijn, Mandy van Duijn, Miranda van Duijn, Sharon van Duijn, Stephan van Duijn, Amerikvan Duijvenbode, Maar ten van Duijvenvoorde, Melissa Glas bergen. Areen Guijt, Sanne-Marije Guijt, Roy Hageraats, Anita Harte- mink, Esther Hazenoot, Wesley Hees been, Linda Honders, Jos de Jong, Sa ra de Jong, Annette Kiela, Aafke Korn- dorffer, Arie Kuijt, Jessica Kuijt, Nico Kuijt, Jacky van Leeuwen, Jose Maag- delijn, Gertjan van der Meij, Merig Mert, Jeantine Mos, Quy van Nguyen, Eva van den Oever, Dieuwertje Parle- vliet, Natascha Parlevliet, Alice van der Plas, Bianca van der Plas, Jeanne van der Plas, Martin van der Plas. An- neleen Plug, Arie Plug, Erwin Rem- merzwaal, Annette van Rijn, Martin van Rijn, Annika Rog, Job Tjabringa, Dirk Varkevisser, Jolanda Varkevisser, Koos Varkevisser, Robbert Verburg, Marjolein de Vreugd, Thomas Wasse naar, Rianne Zuijderduijn, Arjan van der Zwart, Ronald Noorlander, Stephanie de Best, Simone van Delft, Sophie van der Graaf, Iris Heemskerk, Rick Heemskerk, Dieuwertje Heus. Paul Jansen, Frank Oudwater, Gert Ravensbergen, Robert van Rijn, Line- ke de Roo, Robert Bol, Peter van Duijn, Sander Ravensbergen, Peter Wijnands, Pieter Bosma. Vmbo, GL: Astrid Barnhoorn, Sander van Duijn, Robert van Elten, Vikash Gokoel, Marijke Hesselberth, Carl Kra- ijenoord, Gijsbert van der Plas, Jan van der Plas, Marco van der Plas, Ron Vlieland. Robbert van Wirisen, Ralph Blom, Gerard Hoek. Vmbo, KL Arnold Barnhoorn, Jan-Wil lem Barnhoorn, Laurens Bamhoorn, Melissa Barnhoorn, Leonie van Bee- len, Suzanne van Beelen, Robbert-Jan Beerthuizen, Dick van der Bent, Kim van der Bent, Lennard van der Bent, Stephan van den Berg, Yvonne Berk- heij, Rianne de Best, Rachida Boudour, Rick de Bruin, Selma Cen- giz, Kevin van Delft, Arend van Dijk, Jolanda Dorsman, Gerco van Duijn, Nieske van Duijn, Stefan van Duijn, Stephan van Duijn, Kees van Duijven voorde. Sandra Elissen, Jan-Willem Geijteman, Anton de Groot, Wendy Guijt, Wouter Haasnoot, Ashvin Ha- noeman, André Hazenoot, Jeffrey Heemskerk, Arenda Hoek, Dik Hoek, Mandy Hoek, Linda Hogewoning, Pe ter Hogewoning, Sander van der Horst, Jacco Houwaard, Annemarie Houwaart, Arjan de Jong, Mandy de Jong, Kees Jonker, Richard Jonker, Jan Willem Kooijman, Kristina Kouda- cheva, Joyce Kralt, Jacoliene de Krij ger, Bouwe Kuijt, Willem Kuijt, Rutger Kulk, Martine van der Luijt, Leila El Mazouz, Dennis Meijvogel, Tanja Me lissen, Stefan Messemaker, Benjamin de Mooij, Vmbo, BL: Derk-Jan Boersma, Maar ten van Duijn, Ida Rasenberg, Mark van den Akker Gerard van den Oever, Linda van den Oever, Petra Onderwa ter, Catharina Ouwehand, Erik Ouwe hand, Kees Ouwehand, Mark Parle vliet, Annemarie van der Plas, Janina van der Plas, Janneke van der Plas, Josien van der Plas, Niels van der Plas, Patrick van der Plas, Rutger van der Plas, Sabrina van der Plas, Theo van der Plas, Willem van der Plas, Ja- co Plokker, Jens Plokker, Gert-Jan Plug, Hans Plug, Jan Plug, Pedram Pooryousefi, Alfred Pret, Danny Rem- melzwaal, Janneke van Rhijn, Anne van Rijn, Bas van Rijn, Joyce van Rijn, Willem van Rossum, Yuri van Rossum, Sietze Rozema, Liesbeth Schaap, Niels Schaap, Jaap Schaddé van Doo- ren, Danny Scheepmaker, Jan van Schie, Peter van Schie, Arend Sira, Ferry van Slingerland, Andrea van Velzen, Arjan Verdoes, Alina Vooijs, Bart Vooijs, Marco de Vreugd, Wesley van Wijk, Mustapha Zaanani, Gijs Zandbergen, Martijn van der Zwan, Niels van Dijk, Hafsa Al Bagouri, Su zanne Cremer, Hubertine van Duijn, Nick Groenendijk, Chantal Groene- woud, Nora El Kachati, Albert van der Meiden, Gert van der Meiden, Milou Nagel, René Noppe, Mark Ravensber gen, Bianca de Ridder, Anita Salman, Mariska Sietsema, Femke Wijnands, Floor van Zaal, Daiane de Best, Ma- riëlle Bosma, Susanne Dool, Sytse El- zinga, Suzanne Fokkema, Björn van Iterson, Wesley van Klaveren, Petricia Kromhout, Corn van der Kwaak, Josi Maissan, Amanda van Muijen, Naomi Peelen, Ron Pluijter, Bianca Postma, Hans Prins, Ronald van der Schans, Arjan Snijder, Cathy Star, Sebastiaan Star, Stef Stijnman, Lisette van der Valk, Trudy Verheij, Nathalie de Vreugd, Roeland Wielstra, Rick Zand bergen, Martin Buijze, Linda van Dijk, Jolanda van Duijvenvoorde, Els van Es, Daniël Kuijt, Marianne van Leeu wen, Johan van der Meij, Chantal Ou- wersloot, Ron Schróder, Barth Doorn bos, Rianne Haasnoot, Sigrid Heij- brock, Lars Noordover, Gert-Jan Win kelman. Mavo: Anton Herbert. Havo: Marleen Aandewiel, Kirsten van Beelen, Manon van Beelen, Petra van Beelen, Stefanie van Beelen, Amerik van der Bent, Willemien van der Bent, Floris de Best, Hester Boersma, Marco van Duijn, Robert van Duijn, Sjakko van Duijn, Wendy van Duijn, Krista van Duijvenvoorde, Willem van Duij venvoorde, Arjen Ehlhardt, Daniel Engles, Jos Esten, Amanda Harteveld, Janneke Hoek, Lise Hoek, Mariska Hoek, Ruben Hoek, Willeke Hoek, Lisette Hulsman, Leonie Imthorn, Bronco Kuijt, William Kulk, Edwin van Maanen, Maarten Messemaker, _Ef- raïm Meulenberg; Ruben Meulenberg, Niels Minnee, Janine van den Oever, Conny Olivier, Robbert Ouwehand, Sjaak Ouwehand, Sander Parlevliet, Naam: Mirella Walen Woonplaats: Noordwijk Opleiding: vmbo-kaderklas verzorging School: Bonaventura College Leiden, Eindresultaat: geslaagd Vervolgopleiding: Sociaal Pe dagogisch Werk „Sinds ik weet dat ik ge slaagd ben, richt ik mij op mijn volgende studie. Ik ga Sociaal Pedagogisch Werk doen op het ID College in Katwijk. Dat is maar één dorp verder, dus kan ik van uit Noordwijk lekker op de fiets naar school. Ik heb al een mooie fiets bij elkaar gespaard. Ik werk een paar keer in de week in be jaardenhuis Sint Jeroen. Dat vind ik hartstikke leuk. Nu ben ik er kamers aan het schoonmaken, al denk ik niet dat ik dat mijn hele le ven blijf doen. Het geld dat ik verdien, kan ik goed ge bruiken voor de schoolboe- ken die ik moet kopen. Deze zomer ga ik niet op va kantie. Dat vind ik ook hele maal niet nodig. In Noord wijk is het al leuk genoeg. Dat gold helemaal op de donderdag van de examen uitslag. Toen ben ik nog uit eten geweest. En de volgen de dag trakteerde ik op koffie en gebak." Naam: Rypke Bakker (17) Woonplaats: Voorschoten Opleiding: vwo School: Viietland College Lei den Eindresultaat: gezakt Vervolgopleiding: - „Het kwam niet als een schok, dat ik gezakt ben. Ik wist 't eigenlijk al lang. Heb ook niet echt serieus mijn best gedaan om te slagen voor het vwo-examen. Waar om? Tja, ik weet 't niet. Niet echt zin in. Ik had drie vijven, voor vak ken die allemaal in mijn pro fiel cultuur en maatschappij zaten, en dat betekende dat ik automatisch gezakt was. Ik kon geen herexamens meer doen. Er was nog één klasge noot die ook gezakt was. En iemand die herexamens ging doen. Nu ga ik echt een heel re laxed jaar tegemoet, daar heb ik wel zin in. Dan heb ik alles al een keer gehad. Da's wel lekker. Kijk, het liefst slaag ik cum laude, maar ik wil er ook niet overdreven voor gaan leren. Daar heb ik gewoon geen zin in. Maar ik denk wel dat ik het volgend jaar alsnog haal. Die studie geschiedenis die ik wil gaan doen, kan altijd nog. Ik heb tijd zat. Voorlo pig ga ik lekker uitrusten, een tijdje niks doen. Met vijf vrienden ga ik nog naar Sa- lou. Ja, ik vermaak me altijd wel." Paul Venema, Evelien van Wiering Atheneum: Caroline Damen, Karei Duijvenboden, Peter van Duin, S| van Eendenburg, Nèreda Farg, Mi Geerlings, Margriet Heemskerk, J Henquet, Mark Hoogkamer, Dirk- Immerzeel, Meriam Jacobse, Mi Koelewijn, Inge van der Niet, Dej Oostdam, Alex van Rhijn, Gert Rotteveel, Anton Ruigrok, Tim 81 nije, Bas van Schooten, Tamara) kuyl, Dexter van der Voorn. Havo: Rob Aanhane, Tom Akerbo Rick Bakker, Esther de Barban Janneke van der Bent, Mark Bergn Johan de Bes, Ruud Brederode, I Damen, Vincent van Diemen, van Dijk, Bart Duindam, Marloesl venvoorde, Thomas Duivenvoon Ceesvan Eeden, Seline Freke, Ve ka Furch, Marita de Groot, Vak Hart, Sanne Heemskerk, G» Heemskerk, Payam Heydari, Sa Hinderks, Almir Hodzic, Judith l geveen, Loes Janson, Marthe Jelle Leonie de Klerk, Sander van Klugt, Jeroen Koelewijn, Petral mers, Lieke van Leeuwen, Stefl van Leeuwen, Rikkert Mullet Sieme Nulkes, Anita van Oevelen, na Olivari, Daniël Oostdam, D> Oosting, Jaap Oostveen, Bart kamp, Stacy Pennings, Matthijs Roel Rietvink, Pirn Rosman, Rotteveel, Jeroen de Ruiter, R Schieving, Matthijs Schrama, Yo Siegers, Martine Spaans, Rk Spigt, Marieke van Staveren, Steenvoorden, Dominique van Sterren, Danne van der Togt, Jan Verheijden, Rick Vliet-Vlieland, bert van der Vossen, Arjan Wan dam, Maike Warmerdam Pa Warmerdam, Sarah Wilsoi, Mark der Zalm, Wouter Zuiderdiin. VMBO-TL: Marc Admiraa, Lisa mey, Stéphanie Akerboim, Dio Akerboom, Ulrike van Airooy, J Batteram, Karin van den lerg, Mi Bijlemeer, Vincent Bilar, Pim f ma, Maaike Brama, Yonsha van 1 Burg, Franny van Duivemoden, E Duivenvoorde, Dolf van Eeden, Le art Eigenbrood, Kirsten dm Elzen, mke den Elzen, Joyce Gerlings, mone Heemskerk, Manq van H Remco van der Hoorn, oke van Meulen, Amy van den N>uland, Rotteveel, Irene Saven;e, Gijs bregts, Wesley Smuhers, Si Steen voorde, Debby va1 der 1 Kees van der Voorn, Ajan van Voorn, Femke Went, kario Wil Tom van der Zalm. Locatie: Duinzigt Mavo: Marieke Ram, Cwen Giessen, Bart van Duijvenbode, Imthorn, Ren Lux, Jaap »an der Bianca Schaap, Anne-torie ft Anouk de Bruijn, Kevin Eijkstra. ke Driessen, Connie Gutnan, Sd den Haas, Thomas van Mink, St 'g ne Nievaart, Cyril Scheurlogel, T Tanja, Chantal Tuinhof de Moed, Vijlbrief, Stephanie Leporter, St ,1 ny Rodenburg, Chantal Sehutijsc lan Bergman, Tim van Beïlen, D m Gieling, Charlaine Koot, Sjoert w der Luijt, Quintin van de Spel gc tharina Stavrinidis, Suzanne 6 |v hof, Salena Warmenho'en, ar( Amrani, Kimberly Denijs, M Dijkstra, Nicky Dupree, Uicolini der Horst, Mariëlle Houwjart, M 5n de Jong, Judith Knops, Daphne B nen, Jolyn Nonhebei, Patrick I Nikki Pico, Melissa Rocrda, l A( Top, Lotus van den Wijngaard, M van Duijn, Petra Hogewoning, V Kindt, Femmie Bos, Kevin Möhli |e Ben Nicola, Yvet Rozier, Vero van der Schagt, Anika Smit, S van Kampen, Paloma Kraaije [er Kees Versteegt, Marie-Claire va Pol, Brenda Heemskerk, Su ge| Kaandorp, Carmen Robers, Eva j. baas, Laura Versluijs, Kayleigfran der Vooren, Tom Holtrop, Ard v Kleij, Jasper van Deth, Juanitha wkl Vmbo-TL: Coen Verwer, Bram stek, Linda Boogaard, Thijs va laa Meer, Diane Zaal, Erik van 6 Sven van Asten, Gerrit Burgel, Das, Roy Kaptein, Deborah Me cha Onderwater, Harold Oostra, te Oostra, Mark Ouwerkerk, Lav té, Jordy Schreuder, Lusy Sp /|k der, Marieke van Steijn, Aniek beek, Junior Jansen, Liona Kan 6,r Tom Könst, Joey Bruggeman, M Copper, Marjolein Hermans, N Kooimans, Wendy Noordermee line Anthonissen, Keivin Bi, mentha Gret, Frangoise Meijer, Ouwehand, Pam Verhoeven, I Dir, Elise van Duijn, Lenneke H vorst, Renate de Jong, Denise K Bob Koppier, Youp Krop, Ba' '61 Pieter Vreeken, Angela Wolv( fan Wolvers, Wiebe Diekhuis, Dierckx, Joyce van Kampen, N Knijnenburg, Saskia Rimmel Sten van der Salm, Shelley S| burg, Cees Spooren, Corinne douw, Floor van der Poel, Bart Bas van Gijlswijk, Mariska van ren, Lotte van Winsen, Barbare Corneel Spierings, Fiona van Mi Havo: Hein van Schie, Geert Duijn, llena van der Plas, Martradl wer, Wouter van Dalen, Breniahil Haeften, Maike Segaar, Elvi 'v Natasja van Eeuwijk, Fabio h'Js paard, Deborah Pos, Frederik 1 Ja Frank Smit, Contijn van de Debbie van der Zwart, Roweru der eux, Maartje van Eisen, Suzanidenl man, Irsan van Valderen, Peter "te, man, Lilian Diesveld, Mariëlle1 Yl: melzwaal, Gideon Wolthaus, Gi '^u Ingen, Corné van der Marei, 11 Millenaar, Robert van Ruiten, van der Voet, Sebastiaan fl "ck Martijn Mol, Felix Op 't Eijnde de Ubeda, Arnold Nell, Iris Hogf"e- Juul van der Meer. r chre n.- Anp Dij S: •nel u-< Di mgletei Milou Petitjean, Annemieke van der Plas, Edmond van der Plas, Marjolijn van der Plas, Marrie van der Plas, Arend Plug, Gerdie Plug, Marcus Pot ters, Maja Ritsma, Dick Schaap, Tine ke Schaap, Jaap Varkevisser, Lennart in 't Veld, Jaap Verloop. Bastiaan Vooijs, Petra de Vreugd, Petra de Vries, Gerard Zuijderduijn, Peter van Amerongen Willeke van Egmond, Ilse de Snaijer, Charlotte Barnhoorn, Hen drik van der Boog, Anja van Stijn. Vwo: Hendrik van Beelen, Nicoline van Beelen, Machiel van der Bent, In ge de Best, Arianne van Duijn, Cor van Duijn, Jeroen van Duijn, Harrie van Duijvenbode, Marc van den Eijnden, Arie Hoek, Anne den Hollander, Dick- Paul Kloos, Chantal Kortenoever, An nette Kuijt, Thijs van der Laaken, Dé- sirée Lukkien, Frank Molenaar, Esther de Mooij, Helena van den Oever, Dirk Abram Ouwehand, Erik van der Plas, Frank van der Plas, Frederika van Rijn. Ivette van Rijn, Johan van Rijn, Henriëtte Rozema, Christian Scho nenberg, Bart Snoek, Andreas Stam, Martijn van der Ster, Hendrik Visser, Gerdien Volbeda, Daniëlle Volker, Mir jam Vos, Francisca Westgeest, Bart van Vliet Marieke van Delft, Hilde van Duijn, Simone van Geest, Marlies Heemskerk, Janine de Mooij, Daniëlle van der Plas, Petra Reitsema, Johan- neke Sarneel, Jean-Paul Schaddé van Dooren, Marjolein van der Weyden, Johannes Bosma. Vmbo BL: Abdelhakim Ahannay, Mas- hael Al Anany, Nadine Bajnath, Kim Bavelaar, Kenny Blanken, Sylvia Bleij- enberg, Larissa Blom, Susan van Bre da, Mirella Bunt, Thomas van Dam, Esther Delfos, Yahia El Majdoubi, Ma- nouk van Elk, Nona van Es, Linda de Groot, Winanda Hoogeveen, Nezakat Korkmaz, Michiel Kramer, Jasper de Laet, Marieke van Leeuwen, Ruth Lu- tonadio, Rachid Maroufi, Karima Mesaoudi, Yoeri Oppelaar, Fatima Ou- riouer, Mariska Ramadhin, Stephan van der Riet, Sven Roor, Laura Schol- te, Daphne Schutte, Marianne Sloos, Diana Smit, Lars Straathof, Mirjam van Triest, Kamer Turan, Lourdes de Vera, Emiel Verhallen, Wendy Verkerk, Wesley Visseren, Boy van Wijk, Leonie Aartman, Abdi Abdishakur Mahamed Abdikarim, Nadine Bertrand, Ramon Blom. Sharon ten Bokkel, Hamid Bol- handia, Miguel Cornelisse, Annelies Derksen, Tamara Donker, Steven Don ker, Monique van Doorn, Lindy van Eek, Patricia van Eijk, Samira El Bou- taybi, Renée Engelsman, Melissa Geers, Rutger de Graaf, Leydy van Haasteren, Angelique Hartman, Mit chell Henkes, Kim Hertog, Saskia Hofstede. Vmbo KL: Jeroen Holierook, Hidde Huijsman, Patrick Hulscher, Danique de Jongh, Stefan Kalisvaart, Lucien Kanbier, Delano Kenepa, Ricardo de Koning, Wendy van Kouwen, Eric Kra nenburg, Khalid Lamriti. Marcella de Lange, Tjeerd Langewouters, Jacque line de Meij, Nora Mesaoudi, Marwo Mohamed, Cindy Mol, Yllja Munnik, Kim Nengerman, Rowena van Noor den, Omar Otten, Layla Rachdi, Nadia Ramdani, Ruud Remmelzwaan, Anou- chka Scheerman, Mandy Spijk, Anoek Straathof, Jinny Thielsch, Anita Uit hol, Hatice Ulusoy, Sanne van Vliet, Tristan van der Vlis, Rutger Vossen- berg, Marcel Wahle, Sjoerd van Wie- ringen, Karin van Wijk, Marjolein Wouters, Ronnie Zijderveld, Merit Bakker, Amber Bons, Mike Bosman, Faysal Bouchdeg, Michelle Bouw meester, Youri van den Brand, Joyce Braun, Niels den Braven, Sanne Broersen, Stefan van Diggele, Elvisa Dudic, Assya El Hannay, Zeliha Eren, Wendy Ferwerda, Emma van Ginkel, Ismail Haji-Ali, Dénise Hoogreef, Mit chell van der Horst, Joost den Houdij- ker, Sandra Isaak, Michael Jonkers, Lisanne Kailola, Andries Kerkvliet, Louisa van Klaren. VmboTL: Jurjen Kluck, Michael Kneulman, Mylne Korthals, Wouter Kranenburg, Merlijn van der Krogt, Ralph Lek, Ditske Loos, Martje van der Louw, Guillermo de Miranda, Na- dia van Nuffel, Mark Oosterman. Daan Peeters, Sithri Pepplinkhuizen, Mi chael van der Plas, Jessica de Rijk, Nicole van Schaick, Erik Schellinger hout, Brian Schoo, Kimberley Splin ter, Tamara Straathof, Meivin Teeuw- isse, Marsha Verbeek, Michael Verhal len, Boudewijn Vink, Chantal de Vries, Jeroen Weeber, Rosalie Wolfs, Emmy Zuidam, Ester Zwanenburg. Havo: Margot Boer, Justus Brasem, Lydia Breedveld, Gerbrand van Breu- gel, Nienke de Bruin, Jennifer Bur- ridge, Menno Captein, Nick Coster, Angela Dallau, Rosanne van Dam, Mi rjam Dieho, Nordy van Donk, Adeline Dool, Jeroen Drost, Nienke Franse, Er- win Gloudemans, Tim Gooren, Helen Grevers, Randy Groenevelt, Matthijs Groot, Tim Haasjes, Kenneth Hans- wijk, Ciska Harte, Folker Hazelaar, Pauline Hillemans, Danielle Hoekstra, Maarten Hooftman, Nanouche Huk- ker, Marco Hundscheid, Susanne de Jong, Sebastiaan Jonkers, Hylke Joo- sen, Duuk Kanbier, Pieter Karman, Orlando Kliemert, Annelies Kloet, Lisette Knetsch, Tijs van Laanen, Anouk Loos, Niels Muller, Willeke van Nooten, Tom Oosterhoff, Koen Pieter- se, Natalie van der Pluym, Bob de Ri- chemont. Ellen Rietveld, Maaike van Rijn, Marloes de Rooy, Falco Sannes, Sander Schiedam, Tanja Schneijder- berg, MaTte Sieraad, Marie-Louise Smissaert, Coen Smits, David van Spengen, Peter van der Steen, Lind- sey Stoop, Niels Straathof, Erik-Simon Strijk, Eva Tehupeiori, Eline van Velzen, Joep Vergunst, Ryanne Ver- meij, Marjolein de Vries, Leon Weber, Marcel de Wekker, Jorrit Wigchert, Mi chiel Wolvers, Leonie Wouters, Hüsey- in önay. Atheneum: Jessica van der Beek, Sas kia van den Berg, Remco Bode, Cas per Deurloo, Vera van Dijk, Niels Ei lander, Remco Evers, Wouter Groen, Marcel Holtslag, Fabian Klever, Anne Koeleman, Niek Kolthof, Lars van de Loo, Thijs van Manen, Jorien van der Meij, Joep Meijer, Dick Prevoo, Ma- riêtte Punselie, Dalila Riani El Ach- hab, Sanne de Ridder, Sjors Robertz, Ben Rorije, Terya Sarrucco, Frank Ub- ink, Hannah Veldt, Rody van Vianen, Lucien van der Vlugt, Laurien de Vos, Rick van der Wee, Femke van der Wil ligen. Locatie: Leeuwenhorst Gymnasium: Ruben Beuk, Joost Braakman, Gijs van Houwelingen, Daphne Hulspas, Jaap van der Hulst, Jan de Klerk, Thijs van der Poel. Hu- bert-Jan Stevens. Willem Turnhout, EINDEXAMENKANDIDATEN OP HERHALING Naam: Frédérique van Kaauwen Woonplaats: Leiden Eindexamen: gymnasium 2000, Stedelijk Gymnasium Wilde naar Haagse Academie voor Lichamelijk Opvoeding (Halo). Doet dat nu ook. In een gymzaal waar bijna alle toestellen staan opgesteld en ongeveer net zo veel kinderen voor een hoop drukte zorgen, houdt Frédérique van Kaauwen (21) vanaf een bank aan de muur het overzicht. Ze zit al weer in het derde jaar van de sportacademie en heeft onder tussen al een redelijke berg aan stage-ervaring op gedaan. Elk jaar loopt ze twee stages. Eén in het voortgezet onderwijs en een in het basisonderwijs. Het ba sisonderwijs heeft haar hart ge stolen, omdat jonge kinderen over het algemeen nog onge compliceerd veel zin hebben in sport en het van belang is dat zij op die leeftijd een goede ba sis mee krijgen. Haar opleiding bevalt goed. Op het gymnasium kwam het Fré dérique niet aangewaaid. Ze heeft er hard aan moeten trek ken en zakte ook een keer voor haar eindexamen. Nu, op de Halo, gaat het van een leien dakje. „En dat is voor de veran dering best wel prettig." De fei tenkennis die ze op het gymna sium opdeed, benut ze niet veel meer. Wel heeft ze veel baat bij de werkwijze die ze zich in die jaren aanleerde. Het gemak waarmee ze samenvattingen schrijft en haar zelfstandigheid komen haar nu goed van pas. Ze ziet zichzelf over anderhalf jaar, als ze is afgestudeerd, wel aan de slag gaan als gymjuf. „Maar niet direct fulltime, dat vind ik te zwaar. Ik vind drie dagen slopend zat. Ik denk er over om in die andere twee da gen de pabo te gaan doen. Zo dat ik ook in de rest van de school les kan gaan geven. Dat zou wel een mooie combinatie zijn; een paar dagen gymles en een paar dagen normie juf." Ze loopt haar stages met een vriendin die behalve studiege noot ook nog huisgenoot is. Ze is drie jaar geleden in de zomer Gabi Abbas, Tom Arends, David van Asten, Manouk Backes, Anne Balle ring, Richelle Baptiste, Jan-Willem Beenakker, Irene Beij, Frank Beijen, Frank van den Berg, Tim van Berkel, Jonathan van de Bilt, Martijn Bimie, Foeke Blom, Michiel Boekhout, Lu cas Boersma, Kristian Bolk, Tijmen Bongartz, Nelleke Bos, Victor Bou- man, Lasse Brall, Siebe Breed, Fré dérique van Breugel, Hilko Chang, Git Coenen, Evert Dam, Derek van Dam, Laura van Dee, Emma van der Deijl, Tjibbe Deinum, Use Dekker, Erica van Dijk, Dominic Dirkx, Ro bin Elias, Régis Flohr, Celine Ga- thier, Bemd Geurts, Rob Gosselink, Gilian Gratama van Andel, Marielle de Groot, Thom Gunn, Sanne van der Haar, Biurakn Hakhverdian, Ca roline Heerema, Tomas Hendriks, Paul Hendrix, Willemijn Hensbroek, Robert Hoekstra, Evy Hogenboom, Menno Hoogeveen, Michiel Jaeger, Julienne Janse, Martijn Jansen, Thom Janssen, Robbert de Jong, Daan Kakebeeke, Sanne van Kam pen, Vinoo Khandekar, Darinka Klumpers, Bloeme van der Knoop, Robin Koek, Willem Koek, Kirsten Kortekaas, Sabrina van der Kroef, Bas Kwaadgras, Erik van Lakerveld, Maartje van Lakerveld, Marjolein van Leeuwen, Rob van Leeuwen, Marian Leppers, Isabel Lieverse, SterTe Lindhout, Thomas Lub, Elisa beth Lubotsky, Bart Lugtenburg, Marleen Maat, Emilie Maclaine Pont, Desmond van der Meer, Roos Meurs, Tobias Molenaar, Harm-Jan Mostert, Laura Mulder, Maaike Mulder, Eline van Nimwegen, Floris Olsthoom, Timo Otter, Lisette Over- dijk, Margit van Paridon, Marit Pau- lides, Fien Peters, Pamela Quadek- ker, Dora Révesz, Luuk van Rijn, Myrthe van Rijn, Geert Roekaerts, Maartje Rotteveel, Jan-Willem Schellingerhout, Liesbeth van Schie, Pauline Scholten, Eva Spijker, Gabi Spitz, Marguerite Stam, Pauline Stokvis, Rebecca Stolk, Jam van Strijen, Charlotte Taffijn, Hyke Tam- minga, Jasper Tomas, Sjoerd To mas, Daniël Toorenaar, Wouter Tromp, Larisa Vakoulsky, Julian Vandenbussche, Saskia van de Ven, Martijn Visser, Evert Visseren, Tom van Vliet, Nicky Vogels, Thijs Vorse- len, Wouter de Vries, Roeland Wat- jer, Erik van der Werf, Aniek Wiege- rinck, Carina Wierda, Anne van Wijngaarden, Sara Willems, Justin Woerlee, Yara Wolf, Gijs Zeestraten, Bastiaan Zuyderduyn. Gemengde Leerweg: Janette Baaij, Jacqueline van Beelen, Corine Bok- kers, Jacomien de Bree, Ineke van Duijn, Heidi Hobo, Geertje van der Mark, Elisabeth Ros, Theodora van der Toorn, Sanne Vavier. Theoretische Leerweg: Gert Baak, An nemarie Bax, Pieter Biemond, Christi- anne Cok, Ralph van Dam, Robert van Duijvenbode, Bram Geene, Paul Groothedde, Buizerd de Jong, Jaap Klok, Henkjan Klop, Hans Knetsch, Bertina Kol, Dirk Ouwehand, Louis Plug, Simone van Rooijen, Jaco Sira, Nathan Strijbis, Simon Vergunst, Pe tervan der Zwan. na haar afstuderen in een meis jeshuis op de Hogewoerd in Leiden gaan wonen. Begonnen in een van de kleinste hokken van dit twintig kamers tellende huis bezit ze nu een van de meest riante ruimtes. Ze heeft het prima naar haar zin in het huis. „In de zomer is het hele maal fantastisch. Lekker in de grote stadstuin rosétjes drinken en barbecuen." Met de meeste meiden kan ze ook goed over weg. Behalve haar studiegenoot woont er ook nog een aantal andere vriendinnen die net als zij in het eerste spelen van hoc keyclub Alecto. Bij hockey loopt ze haar ouders vaak tegen het lijf. „Ik heb nog veel contact met hen. Maar ik heb sinds ik uit huis ben, bijna nooit meer bij mijn ouders ge slapen omdat ik zelf zo dichtbij woon. Mijn oude kamer is ook opgeheven. Die is computerhok geworden. Ik eet nog wel eens thuis in Leiderdorp. Gemiddeld is dat eens per twee weken, maar nu mijn vriend voor de luchtmacht in Kirgizië zit, ben ik wat vaker bij mijn ouders." Zo'n bezoekje voelt niet als visi te. „Daar is het veel te gezellig voor. Maar het is in zoverre wel anders dat ik na het eten niet meer hoef af te wassen. Ik zit niet meer in het afwasrooster. En dat betreur ik niet, nee." Tekst: Marijn Kramp Foto: Henk Bouwman Leiden Korevaarstraat 1 Tel. 071 -5127010 WU BEZORGEN THUIS EN OP HET WERK Frédérique van Kaauwen: „Dat zou wel een mooie combinatie zijn; een paar dagen gymles en een paar dagen normale juf." Foto: Henk Bouwman

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 26