SPORT Altijd op gras lijkt Sluiter wel wat Het kinderlijke is eraf bij John Heitinga Martin Verkerk kan geen groen meer zien I-Rusland zit |der coach nokoerov rovert derstrui 20 Sweers uwe voorzitter i Noordwijk Rotterdamse tennisliefhebber wijst Yevgeni Kafelnikov op Wimbledon de deur is Aanbanen Ir Rotterdam Judam - Cees Aanhanen ^een contract getekend bij Évisionist Rotterdam. De ^ige basketballer kwam dit Bn uit voor promotiedivi- MSV uit Noordwijk. De /forward, 2.01 meter •egon pas acht jaar gele- 7het basketballen bij Grass- Vllers in Katwijk, maar ont- 2'de zjch snej via Blitz _B j hij in Noordwijk terecht. Q.afgelopen weken speelde atpige Noordwijker met rdam Basketbal mee in •jider 23-toernooi. Daarin de de student bedrijfseco- e aan de Erasmus Univer- BKich in de kijker bij de ^roaches van Rotterdam. tb in eerste instantie voor itudie gekozen", aldus en. „Dat is voor mij het ijkste. Maar ik wil graag hoogste niveau spelen dat in combinatie kan tderen is dat mooi." ert vier lis geschorst ilona - Frank Rijkaard kan i eerste vier competitie- ijden als trainer van Bar- niet beschikken over leider Patrick Kluivert. fernational is voor de be- van het nieuwe seizoen rst wegens zijn rode de laatste competitie- ijd zondag tegen Celta de -0). De voormalige Aja- rd in de 28ste minuut !t veld gestuurd na een «zemeen met tegenstander die ook het veld moest 00llen. mo De bondscoach van land, Eduard Mal- heeft gisteren zijn ont- jediend. De 61-jarige vertrekt wegens de resultaten van de natio- iloeg in het kwalificatie- toi voor het Europees ioenschap. Eerder deze verloor Wit-Rusland van tland (0-2) en Oostenrijk u/sid - De Kazak Alexan- nokoerov heeft in de Ron- n Zwitserland de leiders- leroverd. De renner van Dm had in de individuele aan de vijfde plaats vol le om het tricot van de in Francesco Casagrande e nemen. ustraliër Bradley McGee e snelste in de race tegen ik over 32,5 kilometer met en finish in Gossau. Met jd van 42.20 had hij 24 se in voorsprong op de Duit- Iwe Peschel. Jan Ullrich derde in 43.11. oerov begon de individu- drit met een achterstand 7 seconden op Casagran- tider zware omstandighe- net een temperatuur van iden ging hij snel van start asagrande onder druk te L Tien kilometer voor het moest hij daar even de tol tetalen. Maar in de laatste lometer had hij zijn ritme gevonden. Hij wist de om te bouwen tot een prong van vijfden tellen, rande kwam in de race te- e klok tot de vijftiende tijd 4 van winnaar McGee. woensdag 25 juni 2003 dwijk - Theo Sweers is tij de algemene ledenverga- gekozen als nieuwe itter van de voetbalvereni- Noordwijk. De 56-jarige lwijker volgt Leen Korbee p de club 35 jaar heeft ge- 1 vorig jaar is afgetreden. id-wethouder van sport en financiën combineert kieuwe functie voorlopig let het raadswerk voor de „Ik wil dat werk zo goed lijk afronden. Daarom c pas na de begrotingsver ing." Die vergadering is november. De plaats van s in de raad wordt dan .'nomen door Marjolein er Jagt. „Het is niet goed beide terreinen actief te Zaken kunnen elkaar Dat is niet goed. Ik moet m'n handen als voorzit- Noordwijk vrij hebben." dat voorzitterschap kan s vooralsnog niet al te ïggen. „Ik zal eerst de kat boom kijken. Ik heb wel n gezegd dat ik niet bij al- dstrijden van het eerste Dp zaterdag aanwezig zal k ben voorzitter van de :lub. Dat betekent dat ik ij de jeugd en bij andere en elftallen zal gaan kij- ovendien heb ik een gro- iby, die ik wil blijven be- a: zeilen." Alphense Ajacied is na langdurige revalidatieperiode topfit voor nieuwe seizoen door Gertjan van Geen leiden - John Heitinga is topfit en klaar om het nieuwe seizoen in te gaan. De centrale verdediger van Ajax voelt zich na een lange revalidatieperiode vanwege een gescheurde kruisband kiplekker. „Ik ben topfit. Geluk kig wel", aldus de 19-jarige Alphenaar, die nog twee jaar onder contract staat bij de vice-landskampioen. Heitinga genoot afgelopen week van een welverdiende vakantie in Griekenland. „Ik moest gewoon even weg na een jaar blind revalideren. De andere jongens heb ben een maand vakantie gehad. Maar ik wil er weer snel bij zijn." De geboren Ter Aarder was net hersteld van een meniscusblessure, die mede door een foute ingreep van de chirurg ruim acht maanden herstel had gevergd, toen hij bij zijn rentree eind september weer tegen een forse knieblessure aanliep. Om elk toeval uit te sluiten, zocht Heitinga zijn heil in de Verenigde Sta ten. Hij consulteerde de befaamde kniespecialist Ro bert Steadman, die eerder Ruud van Nistelrooy en Gio vanni van Bronckhorst behandelde. Sindsdien werkte hij vrijwel onafgebroken in Zeist in dagelijkse sessies van zes uur met fysiotherapeut Rob Ouderland aan zijn herstel. Vanaf de zijlijn zag hij Ajax de kwartfinale van de Champions League halen. „Het was leerzaam en zwaar. Ik heb een beetje een dubbel gevoel. Ik had alle successen van afgelopen seizoen mee willen maken, maar als persoon en als voetballer ben ik er sterker uit gekomen. Ik ben een stuk volwassener geworden. Als ik naar foto's van een jaar geleden kijk, is het kinderlij ke eraf. Niet alleen qua lichaam. Op mijn gezicht zie je ook littekens. Je ziet dat er hard gewerkt is. Er zit gre tigheid en adrenaline in." De laatste maanden van zijn herstelperiode waren zwaarder dan hij voor mogelijk had gehouden. Heitin ga: „Daar had ik me een beetje in vergist. „Wat ik alle maal moest doen, heb ik nooit gehad bij de club. Heel veel krachttraining en conditionele prikkels. Mentaal werd het wel steeds makkelijker. De doelstelling was om op 7 juli weer fit te zijn. Ik heb de weekschema's zorgvuldig afgewerkt en het is uiteindelijk redelijk snel gegaan. Nu nog kijken hoe ik op mijn oude niveau kan terugkomen." Heitinga wil in alle rust zijn basisplaats afdwingen. „Ik ga me niet over de kop lopen. De doel stelling is zo veel mogelijk te trainen. Ik zit gewoon bij de selectie, maar ik heb niets te eisen. Ik moet het de tijd geven. Eerst wat wedstrijdjes in het tweede spelen en hopen op invalbeurten. Bij de winterstop wil ik er voor honderd procent staan." Op de Griekse stranden was hij alweer voorzichtig met een balletje bezig. „Met mijn balgevoel is niets mis. Misschien is het juist wel sterker geworden. Ik heb in Zeist op zwakke punten kunnen trainen." Raemon Sluiter viert zijn fraaie zege op Yevgeni Kafelnikov. Foto: Reuters/Jeff Mitchell door Martijn van Beeten londen - Martin Verkerk mag dan het gras haten, Raemon Sluiter snuift de geur met liefde op. Voor het derde opeenvolgen de jaar kegelde de 25-jarige Rot terdammer op Wimbledon in de eerste ronde een geplaatste spe ler uit het toernooi. Dit keer was het de beurt aan de Rus Yevgeni Kafelnikov. Altijd op gras tennis sen, dat zou wat zijn voor Slui ter. Hij boekte gisteravond zijn mooiste overwinning ooit tij dens een Grand Slam-toemooi. Op het centre court rekende hij in vijf sets af met de Rus Yevge ni Kafelnikov: 7-5, 3-6, 2-6, 6-2 en 6-3. In de tweede ronde stuit Sluiter op de lange Duitser Alexander Popp. Hij was in 2000 nog verrassend kwartfina list op Wimbledon. Als het aan Raemon Sluiter ligt worden de plannen om het grasseizoen met een week te verlengen spoedig verwezen lijkt. Het snelle spel, dat vraagt om goed voetenwerk en snelle reacties, is hem op het lijf ge schreven. „Richard Krajicek zei vorige week dat ik in de top- twintig zou kunnen staan, maar dat baseerde hij op een weekje Queens. Als we het hele jaar op gras tennissen, is dat inderdaad mogelijk. Was het maar waar." De overwinning op Kafelnikov, niet meer zo venijnig als vroe ger maar nog altijd een groots tacticus, past volgens Sluiter in de buitencategorie. „Deze zege is net zo mooi als die tegen Juan Carlos Ferrero in de Davis Cup. Nooit eerder heb ik een tennisser van dit kaliber geklopt op een Grand Slam-toemooi. De laatste twee sets lukte alles, had ik ook nog het publiek mee. Dan komt de liefhebber in me boven." De nummer 67 van de wereld leeft op als hij een groot podi um krijgt. Davis Cup, grote sta dions, dan heeft hij iets extra's. Op het laatste moment werd hij met tweevoudig Grand Slam- winnaar Kafelnikov naar het centre court gedirigeerd. Op baan 18 liepen de partijen flink uit, waardoor de twee wel naar een ander stadion moesten. En wat voor één. De volhouders op de tribunes kregen een boeiend duel voorgeschoteld. Niet een tussen moderne hardhitters, maar een partij grastennis met gevoel.. Sluiter genoot. „Op zich was het moeilijk om me op het centre court in te stellen. Het is een grote baan en dan moet je wennen aan het zien van diep te. Ik had een set nodig om me daarop in te stellen." Voor het eerst dit jaar overleef de Sluiter de eerste ronde van een Grand Slam-toemooi. Op de Australian Open was de Rus Marat Safin te sterk, op Roland Garros de Marokkaan Hicham Arazi. Na een dramatisch gra- velseizoen hervond Sluiter zich op gras met een nipt verloren wedstrijd tegen Lleyton Hewitt in de tweede ronde op Queens en een halve finaleplaats in Rosmalen. In Londen waren de voorteke nen bovendien gunstig, want in de afgelopen twee jaar klopte Sluiter in de eerste ronde ge plaatste tennissers. Twee jaar terug de Slowaak Dominik Hr- baty, vorig jaar de Spanjaard Tommy Robredo. Kafelnikov, op de All England Club als twintigste ingeschat, werd zijn derde en voornaamste slachtof fer. De Rus, die eigenlijk al ge stopt had moeten zijn, leek op weg naar een zege in vier sets. Maar Sluiter weigerde de ten nisbaan, die zoveel historie ademt, als verliezer te verlaten. Gepassioneerd en met precisie vond hij de weinige zwakke plekken in het spel van Kafelni kov. Hij nam steeds meer risico en een servicebreak in de vierde game van de vijfde set, beklon ken met een bal op de lijn, be tekende de beslissing. Kafelnikov werd in de laatste twee sets steeds wanhopiger. Hij ergerde zich aan arbitrale beslissingen en vond geen ant woord op de venijnige returns van Sluiter. „Als je zo'n grote tennisser ziet twijfelen, voelt dat als een groot compliment", straalde de Rotterdammer. Hij relativeerde zijn prestatie wel meteen. „We hebben het wel over de eerste ronde, dus zo ver zijn we nog niet. Maar ja, om verder te komen moet je die eerste ronde wel winnen", con cludeerde Sluiter. Om direct na die opmerking te beseffen dat hij een grootheid had nage praat. „Goh, ik lijk Johan Cruijff wel." Finalist van Roland Garros struikelt in eerste ronde op Wimbledon over Zweedse tiener door Martijn van Beeten londen - Twee wedstrijden heeft tennisser Martin Verkerk nu op gras gestaan en de kleur groen kan hij al niet meer zien. Voor de held van Roland Garros is spelen op zo'n tapijtje als een wandeling met naaldhakken over een ijsvloer. En dan is zelfs de Zweedse tiener Robin Soder- ling, die net als Verkerk debu teerde op Wimbledon, te sterk: 6-3, 6-4, 6-7 en 6-1. Met grastennis is het als met spruiten: je moet ervan leren houden. En sommigen trekken na jaren nog altijd een vies ge zicht. Verkerk deed dat in Lon den bijna vier sets lang. „Mis schien ga ik er wel helemaal nooit van houden." Boos beende coach Nick Carr na afloop van de tribunes. De Nieuw-Zeelander is idolaat van grastennis en kon niet verkrop pen dat zijn pupil er de neus voor ophaalde. Na het Parijse feestje had hij zijn uiterste best gedaan om Verkerk met het grasvirus te besmetten, maar Carr moest inzien dat die po ging ruimschoots was mislukt. De coach nam niet eens de moeite om Verkerk aan te spo ren. Hij zat stil in een hoekje, teleurgesteld. Commentaar wenste Carr niet te geven, bang om Verkerk er te stevig van langs te geven. Natuurlijk vergaapte de finalist van Roland Garros zich aan de klasse en traditie op de All Eng land Club. En zelfs het trainen ging best lekker. Maar de kleur groen verbleekte toen hij met Soderling op baan 18 stond. Met een glimlach op het gezicht gaf Verkerk zich na afloop het rapportcijfer 4. Opgelucht dat hij weer normale grond onder de voeten gaat krijgen. „Ik was vooral in de eerste twee sets veel te negatief, dat mag niet te vaak gebeuren." De Alphenaar kon het niet op brengen om te wennen aan die eigenaardige baansoort. Lo gisch, na twee emotionele we ken in Parijs en de vermoeiende nasleep. Met bodyguards de straat op, nieuwe sponsorcon tracten en al die aandacht. Het leven van Verkerk staat op z'n kop en hij heeft nauwelijks de tijd gekregen om eraan te wen nen. „Normaal gesproken neem je even pauze, om daarna met een schone lei te beginnen. Die tijd heb ik nu niet gekregen. Ik moet nodig even op vakantie in het buitenland, om tot rust te komen. Mentaal zit ik over het randje." Verkerk is niet de enige tennis ser die na de eerste kennisma king een klaagzang begint over grastennis. Richard Krajicek, die als toeschouwer langs de kant zat, vond het ook lange tijd verschrikkelijk. Misschien komt het met mij ook nog wel goed", zei Verkerk. „Nu heb ik verloren in de eerste ronde van Rosmalen en is het hier ook na één wedstrijd voorbij. Dat komt de liefde niet ten goede. Na een paar overwinningen kan het een compleet ander verhaal zijn." Probleem is wel dat Ver kerk al 24 is en dus haast moet maken. Verkerk struikelde over een groot Zweeds talent. Als junior won Soderling al de Orange Bowl, het officieuze wereld kampioenschap voor jeugdten- nissers. Nu is de man uit het gehucht Tibro bijna 19 jaar en is hij al opgeklommen naar plek DUIVENTIL 152 op de wereldranglijst. Nog net zo onbekend als Ivo Karlo- vic, de man die een dag eerder Lleyton Hewitt klopte, maar wel ruim vijf jaar jonger. Soderling serveerde net zo hard als Verkerk, was vanaf de base line stukken beter en leverde al leen door de zenuwen de derde set in. Daarin bleef Verkerk op de been door dertien aces te slaan. In de overige drie sets sloeg hij er in totaal slechts tien. Dertien dubbele fouten waren het bewijs dat Verkerk op gras vooral zoekende was. „Ook dat was puur onzekerheid. Op gra vel weet ik precies wat ik moet doen, hier heb ik nog geen idee. Al die negatieve gedachten hel pen je dan ook niet om de juis te oplossingen te zoeken. En tijd krijg je nauwelijks. Even niet opletten en de set is zo weg." Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen io.oo en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: sport - redactie.ld@damiate.hdc.nl TA T ielrenner Ferry den Elzen V V heeft zijn eerste overwin ning binnen. In een etappe koers nabij het Franse Arras kwam de Noordwijkerhouter als eerste boven op een colletje bij Raye sur Authie. Zijn plaats genoot Thijs Zonneveld kwam in de Ardennenrit Romsee-Sta- velot-Romsee als zesde over de eindstreep. Johan Berk (Koude kerk) werd in de topcompetitie tijdrijden in Kerkdriel twaalfde. In de laatste etappe van de Trofeo Karlsberg raakte Sebasti an Langeveld (Lisse) zijn derde plaats kwijt. Door zijn zestiende plek zakte Langeveld naar de tiende plaats in het eindklasse ment. Klaas van Hage (Noord- wijkerhout) behaalde in de Om loop van St. Geertruid de vierde plaats. Suzanne de Goede moest in Wijk bij Duurstede alleen Sissy van Alebeek en Arenda Grim berg voor laten. De Zoeter - woudse heeft een uitnodiging ontvangen van Jean Marie Le Blanc om als VIP aanwezig te zijn op de dag van de proloog van de Tour de France. Nog twee Nederlandse titels voor de jeugd van het Leidse Swift. Barry en Kelly Markus voegden een titel aan hun to taal toe. Jermaine Post (Oegst- geest) won een omnium in Am sterdam. Wesley Lancel (Alphense Boys) heeft gekozen voor de nieuwe eredivisieclub ADO Den Haag. Ook Feyenoord was in beeld voor de zoon van Roo- denburg-trainer Arno Lancel. Sezar Aksoy (eveneens ex-Al- phense Boys) is bij de Haagse club overgeheveld naar de A- selectie. Erik Lagas (ex-UDO en -UVS) mag ook het komende voetbalseizoen bij Feyenoord blijven. De 17- jarige jeugdspe ler uit Oegstgeest heeft er al zes jaar in Rotterdam opzitten. Alphense Boys en SJC hebben een nieuwe geldschieter. Het Alphense bedrijf Vlasman ver bindt zich aan Alphense Boys en in Noordwijk begroet SJC bouwkundig bureau Caltek als nieuwe hoofdsponsor. Bij RCL werd Menno Ooyendijk (vol gend jaar WSB) bij zijn af scheid uitgeroepen tot Speler van het Jaar. Bianca van Dalum, Laura van Leeuwen, Chavelli Stolk en Ilse Wïtteman (allen Ter Leede) zijn door vrouwenbondscoach Cor- né Groenendijk opgeroepen voor de nationale selectie onder 19 jaar. De groep bereidt zich voor op het Europees kampi oenschap dat eind juli in Leip zig wordt gespeeld. Zondaghoofdklasser Tone- gido/HB heeft in Wezep voor de tweede maal achtereen de Amstel Cup gewonnen. In de fi nale klopten de Voorburgers zaterdaghoofdklasser WOG met 2-1. De leden van GONA hebben tegen een fusie met VIOS en Cromvliet gestemd. Marcel Peeper (Türkiyemspor) heeft overschrijving gevraagd naar VSV (Velsen). Vorig sei zoen kwam de oud-internatio nal niet in actie. Korfbalster Mirjam de Kleijn, uitkomend voor hoofdklasser Die Haghe, vertrekt vrijdag met het Nederlands korfbalteam naar Pretoria (Zuid Afrika). De trip duurt tot 7 juli. Leimuidenaar Bob de Jong (wereldkampioen schaatsen op de 10 kilometer) wordt dit jaar gesponsord door Metafoor. Het adviesbureau uit Almere heeft ook plannen om het gewest Zuid-Holland financieel te on dersteunen. De Katwijkse ultraloper André van der Zwan eindigde in de loodzware Comrades, een hardloopwedstrijd van 89 kilo meter in Zuid-Afrika, nog net bij de eerste duizend. Hij legde het heuvelachtige parcours af in 7 uur 57 minuten en 10 se conden, goed voor de 999ste plaats. Zaalvoetbalvereniging Bax uit Voorhout is ingedeeld in de eerste divisie A van de landelij ke competitie. Tegenstanders zijn: Roda '23, Carillon Boys, Koos Alberts, Lutjebroek, West Stars 2, Paal '29, Rotterdamse Studenten, NBHW Boys, Sparta '67, Volendam, Hovocubo, Jai Swadesh en Maasstad. SPORTUITSLAGEN ATLETIEK Trikala. IAAF Super Grand Prix. Mannen 100 m: 1 Aliu (Nig) 10,00. 2 Chambers (GBr) 10.03, 3 Macrozonaris (Can) 10,15. 200 m: 1. Kenderis (Gri) 20,30. 2. Buckland (Mau) 20,32, 3. Aliu (Nig) 20.49 800 m: 1. Borzakovski (Rus) 1.43.97. 2 Jap- het Kimutai (Ken) 1.44,34, 3 Michael Rotich (Ken) 1.44,84. 1500 m: 1 Cornelius Chirchir (Ken) 3.32,61, 2. Kipchirchir (Ken) 3.32,67, 3. Hesjko (Oek) 3.32,73, 4. William Chirchir (Ken) 3.32,93, 5. Rui Silva (Por) 3.32,97, 6. Korir (Ken) 3.33,06. 110 mh: 1. Olijars (Let) 13.20, 2 Chris Phillips (VSt) 13.45, 3 Joel Hernandez (Cub) 13,52. 4 Amer Garcia (Cub) 13,55. 400 mh: 1. Sanchez (Dom) 48.07 (bwp), 2. Weakley (Jam) 48.55, 3. Rawlinson (GBr) 48.57. 3000 m steeple: 1. Cherono (Ken) 8 05,68 (bwp). 2 Nyamu (Ken) 8 09,45. 3. Kipkirui Misoi (Ken) 8 10,22 Speer: 1. Makarov (Rus) 86,34, 2. Zelezny (Tsj) 85,47, 3. Lusis (Let) 82,68. Ver: 1. Dwight Phillips (VSt) 8,44, 2. Tsatoumas (Gri) 8,34, 3. Stringfeltow (VSt) 8,28, 4. Loekasje- vitsj (Oek) 8,19, 5. Serelis (Gri) 8,12. Vrouwen. 100 m: 1. Arron (Fra) 11,09, 2. Block (Oek) 11,13, 3. Gaines (VSt) 11,23 800 m: 1 Ceplak (Slv) 1.57,79. 2. Chzhao (Rus) 1.59,52. 3. Ait Hammou (Mar) 1.59.62. 400 mh: 1 Glover (VSt) 54,79. 2. Febbraio (ZAf) 55,15, 3 Sialou (Cyp) 55.93. 3000 m steeple: 1 Samitova 9.34,41, 2. Inzikuru (Oeg) 9.42,76, 3 Casandra (Roe) 9.46,30 Hinkstapsprong: 1. Aldama (Cub) 15,00 (bwp) 2. Lebedeva (Rus) 15,00 (bwp), 3. Martinez (Ita) 14,68. Discus: 1. Dietzsch (Dui) 65,47. 2 Pospisilova (Tsj) 63,38, 3. Voggoli (Gri) 63,35. Polshoog: 1. Feofanova (Rus) 5,70, 2. Isinbajeva (Rus) 4,60. 3 Pyrek (Pol) 4,60. PRIJSVRAGEN (Aus) - Mathieu (Fra) 7-6 4-6 6-3 6-4. Afge broken wegens invallende duisternis: Grosjean (Fra/13) - Enqvist (Zwe) 4-6 6-3 6-4, Burg- smuller (Dui) - Montanes (Spa) 6-3 7-6 4-6 1- Vrouwen, eerste ronde: Serena Williams (VSt/1) - Craybas (VSt) 6-3 6-3, Henin-H*- denne (Bel/3) - Vakoelenko (Oek) 7-5 6-1, Ca priati (VSt/8) - Casanova (Zwi) 6-1 6-3, Dokic (Joe/11) - Baltacha (GBr) 6-3 1-6 6-4, Daniiji- dou (Gri/14) - Kostanic (Kro) 6-2 6-2, Demefi- tieva (Rus/15) - Roesch (Dui) 6-2 6-1, Marti nez (Spa/18) - Sequera (Ven) 5-7 7-5 6-1, Kb- pros (Hon) - Shaughnessy (VSt/19) 6-3 6-Z. Bovina (Rus/21) - Obata (Jap) 7-6 2-6 8-6. Raymond (VSt/23) - Foretz (Fra) 6-3 6-3, Ldit (Fra) - Stevenson (VSt/26) 7-5 7-6, Granville (VSt/28) - Jidkova (Rus) 6-1 6-4. Likhovtsefa (Rus/31) - Lee-Waters (VSt) 4-6 6-2 8-6, Mofi- gami (Jap) - Tanasugarn (Tha/32) 6-4 6-3, Mp- lik (Aus) - Safina (Rus) 6-1 4-6 6-4, Gagliarpi (Zwi) - Cohen Aloro (Fra) 6-2 4-6 6-3, Parta (Spa) - Ondraskova (Tsj) 7-5 6-2, Krasnoroel ;- kaja (Rus) - Pulling'(GBr) 6-3 6-1, Sprem (Krb) - Benesova (Tsj) 6-2 7-6, Miskina (Rus) - N i- gyova (Slw) 6-4 3-0 opgave Miskina, Calle s (Bel) - Rittner (Dui) 6-3 7-5, Perebiinis (Oek - Strycova (Tsj) 6-4 5-7 11-9, Sucha (Slw) - L :- on Garcia (Spa) 6-2 4-6 6-1, Mikaelian (Zwi - Irvin (VSt) 7-6 2-6 8-6, Koeznetsova (Rus Bielik (VSt) 6-1 6-3. Sharapova (Rus) - Hqr- kleroad (VSt) 6-2 6-1, Camerin (Ita) - Osterloh (VSt) 6-1 6-4, Pierce (Fra) - Cargill (VSt) 6k) 6-0, Schett (Oos) - Marrero (Spa) 6-1 6-2, Yoon-jeong (ZKo) - Torrens Valero (Spa) 7-5 1- 6 9-7, Weingartner (Dui) - O'Donoghue (GBr) 6-4 6-2, Pennetta (Ita) - Morariu (VSt) 6-3 6- 2. VOLLEYBAL Lucky Day 3131. 3.4.8.13.24.26.39.40.42.44.46.47.53.55. 66.70.71 72.76.80. (Onder voorbehoud van typefouten). SOFTBAL Cupramontana. Olympisch kwalificatietoer- Groep B: Nederland - Kroatië 22-0 (drie in nings). Werpcijfers: Soumeru (3) 3-0-0-0. Slagprestaties: Kluyskens 4 uit 4, Brander 3 uit 4, De Peinder 3 uit 4. Tsjechië - Nederland 5-0. Werpcijfers Nederland: De Vries (4 2/3) 5-3-4-2. Zijlstra (1 1/3) 0-0-1-0: Tsjechië Po- jerova (7) 9-4-4-0 Slagprestaties Nederland. De Vries 1 uit 1, De Peinder 2 uit 4, Kroesen 1 uit 2; Tsjechië: Kopelka 1 uit 1, Koprivova 2 uit 4. Oostenrijk - Tsjechië 0-1, België - Duits land 1-2. Stand: 1. Tsjechië 3-6, 2. Duitsland 3-4, 3. Nederland 3-4, 4. België 3-2, 5. Kroa tië 2-0, 6. Oostenrijk 2-0. Groep A: Rusland - Frankrijk 6-1, Groot-Brit- tannië - Spanje 7-3, Frankrqk - Botswana 6-7, Italië - Groot-Brittanniè 5-2. Stand: 1. Italië 2- 4, 2. Rusland 2-4, 3 Groot-Brittannië 3-4. 4. Botswana 3-2, 5. Spanje 3-2, 6. Frankrijk 3-0. TENNIS Londen. Wimbledon, 13,4 miljoen euro. Mannen, eerste ronde: Sluiter (Ned) - Kafelni kov (Rus/20) 7-5 3-6 2-6 6-2 6-3, Soderling (Zwe) - Verkerk (Ned/21) 6-3 6-4 6-7 6-1. Agassi (VSt/2) - Delgado (GBr) 6-4 6-0 5-7 6- 4. Ferrero (Spa/3) - Lisnard (Fra) 6-2 6-1 6-3, Nalbandian (Arg/6) - Voltsjkov (WRu) 7-5 6-4 6-2. Henman (GBr/10) - Zib (Tsj) 6-2 7-6 3-6 6-1, Novak (Tsj/11) - Horna (Per) 3-6 7-6 6-1 6-1, Olivier Rochus (Bel) - Coria (Arg/7) 7-5 7- 6 6-3, Saulnier (Fra) - Malisse (Bel/14) 6-4 6- 3 6-2, Clement (Fra/15) - Ginepri (VSt) 6-3 4- 6 7-6 6-7 10-8, Niemeyer (Can) - Mantilla (Spa/22) 6-4 7-6 4-6 7-6, El Aynaoui (Mar/27) - Hilton (GBr) 6-3 6-2 6-4, Blake (VSt/26) - Larkham (Aus) 6-3 6-1 6-1, Kucera (Slw) - Ferreira (ZAf/28) 6-1 6-2 6-4, Nieminen (Fin/30) - Verdasco (Spa) 6-7 6-4 4-6 6-3 6-3, Stepanek (Tsj/35) - Mertinak (Slv) 7-6 6-4 6- 4, Popp (Dui) - Arazi (Mar) 6-4 7-6 6-3, Llodra (Fra) - Sanchez (Spa) 6-3 6-4 6-7 6-3, Sa (Bra) - Puerta (Arg) 6-2 3-2 opgave Puerta, Philippoussis (Aus) - Zabaleta (Arg) 6-3 4-6 6- 3 6-2, Eiseneer (Bel) - Kiefer (Dui) 3-6 6-3 6- 4 6-4, Galvani (Ita) - Boutter (Fra) 6-3 2-6 1-6 6-2 8-6, Sargsian (Arm) - Bogdanovic (GBr) 6- 1 6-3 6-2, Suzuki (Jap) - Norman (Bel) 7-66- 4 7-6, Moodie (ZAf) - Rosset (Zwi) 6-4 6-4 6- 4, Escudé (Fra) - Economidis (Gri) 6-4 7-6 4-6 7-6. Arthurs (Aus) - Martin (Spa) 7-6 6-1 7-6. Massu (Chl) - Krajan (Kro) 6-1 6-1 6-1, Ferrer (Spa) - Lee (GBr) 1-6 6-3 6-1 6-2. Dupuis (Fra) - Bloomfield (GBr) 6-4 7-6 6-3, Draper Berlijn. World Tour beachvolleybal, v Kwalificaties eerste ronde: De Vries/Fokke s (Ned) - Gavio/Cicola (Ita) 21-18 23-21. Lah- me/Müsch (Dui) - Keizer/Mooren (Ned) 21-10 21-16. Tweede ronde: Arvaniti/Koutroumani- dou (Gri) - De Vries/Fokkens 21-18 21-13. I WIELRENNEN Ronde van Zwitserland. Achtste etappe, individuele tijdrit (start en fi nish in Gossau): 1 McGee (Aus) 32,5 km in 42.20, 2 Peschel (Dui) 0.23, 3. Ullrich (Diji) 0.50, 4 Pereiro (Spa) 1 06. 5. Vtnokoerpv (Kaz) 1.12, 6. Steinhauser (Dui) 1.28, 7. Ju- lich (VSt) 1.29, 8. Cancellara (Zwi) 1.31, B Lang (Dui) 1.33, 10 Guenni (Ita) 1.34, 46 Van Bon 3.49, 73. Vierhouten 5.37, 85. Hoff man 6.26. Algemeen klassement: 1 Vinokodr- ov 33.13.17, 2. Casagrande 0 15, 3. Guerihi 1.12, 4. Pereiro 1.26, 5. Kirchen (Lux) 1.4fl, 6. Valjavec (Slw) 1.53, 7. Moos(Zwi) 2.19, {5 Ullrich 2.25, 9. Montgomery (Zwi) 2 27, lp. Sosenka (Tsj) 3.58, 70. Van Bon 1.03.08, 84 Hoffman 1.18.32, 94. Vierhouten 1.42.00 i Route du Sud. Vierde etappe (Montréjeau - Port de Balès): J Moncoutié (Fra) 158,5 km in 4 35.52, 2 Caucchioli (Fra) 0.08, ^fogondy (Fra) 1.14, 4. Michael Rogers (Au# 1.15, 5 Botsjarbv (Rus) 2.19, 6. Halgand (Fra) 3.00, 7. Voitt (Dui) 3.15, 8. Hary (Fra), 9. BourquenoJd (Zwi), 10. Goubert (Fra) 3.29, 17. Lotz 5.lfc, 24. Moerenhout 7.27, 25. Engels 7.32, 3P Den Bakker 9.40, 42. Veneberg 18.31, 44. Mutsaars 18.31, 46. Tankink 22.03, 5S. Traksel 24.46 Eindklassement: 1 Michil Rogers 13.38.02. 2. Caucchioli 1.03. p. Vogondy 1.46, 4. Moncoutié 2.04, 5 Alexah- dre Rogers (Aus) 4.58, 6. Hary 5.26, 7. Vota 5.36, 8. Zberg (Zwi) 6.08, 9. Bourquenodd 7.22, 10. Schweda (Dui) 7.41, 16 Moeren hout 11.53, 18. Veneberg 23.34, 27. Lcjz 31.28, 32. Engels 34.49, 35. Boven 35.46, 44. Mutsaars 44.36, 46. Tankink 47.06, 5B. Traksel 55.36. Circuit Montanes. Eindklassement: 1 Kleynen (Bel) 26.51.52. 2. Angel Gomez (Spa) 0 46, 3 Lopez (Spa) 0.55, 4. Calzati (Fra) 1.36, 5. Soler (Spa) 3.52. UCI-ranglijst vrouwen. 1. Ljungskog (Zwe) 711 punten, 2. Melchés (Ned) 639,50, 3. Brëndli (Zwi) 497,50 (4), k. Arndt (Dui) 485 (3), 5. Zabirova (Rus) 445,60, 6. Carrigan (Aus) 387,80, 7. Schlei cher (Dui) 367, 8. Slioesareva (Rus) 308,40 (15), 9. Somarriba (Spa) 305,50 (11). 1D Stahoerskaja (WRu) 303 (8). 18. Mansveld 185 (19). 26 Grimberg 126,50. 27. GhAa Beltman 125.44. Brunen 71.80 (46). 47. Zij- laard-Van Moorsel 71,50 (45).

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17