SPORT Komst Rijkaard maakt weinig emoties los Spierspasme verstoort droom Van Lottum Ivo Karlovic torent hoog boven Lleyton Hewitt uit Coach Del Bosque en Hierro weg bij Real Barcelona allesbehalve verlost van Dutch Connection javen naar I ir de France s - Servais Knaven is giste- ipgenomen in de Tour- g van Quick Step-Davi- De ploeg van Quick V ^voor de Ronde van Frank - |die 5 juli begint, bestaat uit r|-wen, Bettini (Ita), Bodrogi -■■■■fi). Canada (Spa), Paolini Rogers (Aus), Van de (Bel), Virenque (Fra) te{ fadecki (Pol). Reserve is ïati (Ita). 3rd dinsdag 24 JUNI 2003 we*rt ne^ti der Kooij terug m zij Ineginn 1 ind r N«* ndi dAij ovlev geeft i jekom zege op zoom - Vincent van ib [ooij maakt zondag tijdens IK wielrennen in Rotter- ijn rentree na een onge- mei waarbij hij ernstig raakte. De renner van leiGiroLoterij is naar eigen voldoende hersteld. Van efcooij werd op 10 mei tij een training aangereden [deen bestelbus. Hij liep lij een elleboogbreuk en irsenschuding op, terwijl >r een beknelde zenuw :eeds de vingers van zijn rhand niet kan strekken. itaufen - Het uitstapje van inde van Zwitserland naar land is de wielerploeg van Mom goed bevallen. De e teamleiding kon gisteren effekend in eigen land vie- jk Hat Sergei Jakovlev de lang- aar appe won. De 27-jarige leek kwam na 231,3 kilometer (avognin naar Oberstaufen eld|itsland solo over de eind- p. De Zwitser Markus off werd tweede op ruim een lat iut. Het peloton arriveerde de b 3 minuut en 30 secon- Daarin bevond zich de Ita- die zijn lei- behield. Venter redt j Ahead Eagles daVTER - De gemeenteraad eidteventer heeft de noodlij- eene voetbalclub Go Ahead g os de helpende hand toege- ïlnti. De raadsleden gingen bavond akkoord met het e krekken van een lening van uit 00 euro. De gemeente had gstedivisionist eerder al rning van acht ton in het ioaitzicht gesteld. Om de res- ;r dde 700.000 euro te krijgen de club onder meer sa- No, de administratie op orde arfcn en binnen drie maan- viplf 500.000 euro inzame- lan e. I Overmans weg iv(long Oranje nol na) Wim Koevermans stopt nislndscoach van Jong Oran- khéoefenmeester blijft wel de ifdocent aan de nationale verbonden. De ir blijft eveneens als scout litbe KNVB actief. Koever- e ovolgde vorig jaar juli tijlWotte als bondscoach bij op. Hij moest de de Olympische Spe en iden. Het Nederlandse be- odlteam haalde uit de eerste iet palificatiewedstrijden van t z£ slechts twee punten. )ranje is door de slechte uitgeschakeld voor deel- emaan het EK en de Olympi- de ipelen. De KNVB beraadt tuaog over een opvolger, nii) -Jcije naar heve finales ojetienne - Turkije heeft ijdisteravond als vierde land vdtst voor de halve finales det toernooi om de Confe- e-beker. Turkije speelde nt-Etienne gelijk tegen Ië: 2-2. Gastland Frank - olombia en Kameroen Üjal eerder zeker van de finales. idbalsters iet geplaatst jaftAG - De Nederlandse (falsters blijft een lange icatiereeks voor het EK n!04 bespaard. Nederland placet in de eerste kwalifica- i ede uit te komen, maar is en geplaatst voor de laatste mei 2004. Daarin Qranje een uit- en thuis- h rijd tegen een nog nader nalen tegenstander. De hu£r van die tweekamp mag gevet EK in Hongarije, het gelijke boycot tennisprofs hei m - De mannelijke prof- narfers dreigen volgend jaar Slam-toernooien te ex<(ten als die niet dertig van hun winst afdragen 1 in financiële moeilijkhe- c nlrkerende spelersvakbond otejat is de uitkomst van een JW!Comst van 120 tennissers weekeinde. De ten- denken aan het organi- liefdadigheidstoer- aml, als alternatief voor de nglian Open, Roland Gar- n jmbledon en de US barcelona/gpd - „Een mooie kans bij een prachtige club", vindt Frank Rijkaard van zijn be noeming tot trainer van Barcelo na. De 40-jarige Amsterdammer neemt Henk ten Cate mee als as sistent. De voormalige bonds coach van het Nederlands elftal tekende een contract voor vier jaar. Hij volgt in Barcelona de Joegoslaaf Radomir Antic op en is na Rinus Michels, Johan Cruijff en Louis van Gaal de vierde Ne derlandse trainer in de historie van de Catalaanse club. Algemeen aangenomen wordt dat Ronald Koeman de vijfde wordt. Hij was de eerste keus van de nieuwe voorzitter Joan Laporta, maar de trainer van Ajax wil eerst in Amsterdam zijn werk afmaken. Koemans contract bij Ajax loopt na het komende seizoen af. Rijkaard deed bij zijn presentatie, gister avond in Barcelona, geen grote toezeggingen. Hij beloofde kei hard te zullen werken, want: „Dat verdient een club als Bar celona. Hier sta je continu on der druk, maar dat kan ook goed zijn." Onwennig sjokte hij door de ca tacomben van Camp Nou, zijn weg nog zoekend. Voor de tien tallen camera's en in een volle perszaal oogde zijn presentatie niettemin ontspannen. Hij deed een deel van zijn zegje in behoorlijk Spaans. Daarmee deed hij in weinig denken aan de vorige Nederlandse trainer, Louis van Gaal, die lang over de taal struikelde en mede daar door niet geliefd was bij de me dia. Rijkaard maakte duidelijk een betere eerste indruk. La porta drukte na afloop de nieu we trainer bijna fijn. Met de keuze voor Rijkaard komt er allesbehalve een einde aan de Dutch Connection bij de Spaanse topclub, die een zeer matig seizoen beleefde en pas op de laatste speeldag deelna me aan het UEFA Cup-toernooi veiligstelde. Lopende het sei zoen werd Louis van Gaal aan de kant geschoven. Met Antic aan het roer klom Bar?a van een degradatieplaats naar een plek (zesde), die nog recht geeft op het spelen van Europees voetbal. In zijn vorige trainersfuncties haakte Rijkaard na teleurstellin gen af. Als bondscoach haalde hij met het Nederlands elftal weliswaar de halve finales van Euro 2000 in eigen land, maar de uitscha keling tegen Italië na een knul lige serie strafschoppen was meer dan zuur. Daarna degra deerde Rijkaard met Sparta uit de eredivisie en werd het stil rond hem. Het duurde gisteren enige tijd voordat Laporta met Rijkaard aan zijn hand naar buiten kwam. De nieuwe voorzitter had eerder op de dag Antic zijn congé gegeven. Niet veel later kreeg ook Frank de Boer te ho ren dat Barcelona hem niet meer nodig heeft. Philip Cocu blijft, maar ook het lot van Klui- vert, Reiziger en Overmars is nog ongewis. Een andere koers, vernieuwing, frisse wind zijn de kreten die gisteren het meest werden geslaakt. Binnen dat beleid passen geen namen uit het verleden. Daarom werd de Serviër met grote voortvarendheid de laan uitgestuurd. Geëmotioneerd, maar niet in tranen zoals Van Gaal in februari, reageerde hij op zijn vertrek. „Ik kan geen en kele reden bedenken voor deze verandering. Maar een trainer van Barcelona weet dat dit kan gebeuren." De nieuwe technisch directeur Txiki Begiristain had maar wei nig woorden nodig om het ver trek van Antic te rechtvaardi gen. „We zijn begonnen met een totale vernieuwing en dan moet je soms harde maatrege len nemen." Maar Antic heeft zijn twijfels: „Ik hoop dat deze verandering Barcelona ten goe de zal komen", zei hij diploma tiek. De komst van Rijkaard maakte nauwelijks emoties los bij de socios, die nog altijd in een soort roes leven. Ze geloven heilig in Laporta. Hij is voorals- Schalken makkelijk door openingsronde Wimbledon door Martijn van Beeten londen - Stiekem dacht tennis ser John van Lottum al hoe hij zou juichen na zijn overwin ning tegen Gustavo Kuerten op het centre court van Wimble don. De Nederlander genoot, was de baas op 's werelds be roemdste tennisbaan. Tot in de tweede set de spieren in zijn onderrug op tilt sloegen. Een zogenaamd spierspasme. Op indrukwekkende wijze won Van Lottum de eerste set met 6- 2, maar op een 3-2 achterstand in de tweede set moest hij op geven. Bij het serveren voelde hij een pijnscheut en wist hij het al. Geen droom op centre court, maar een nachtmerrie. Van Lottum liep na een korte behandeling door een fysiothe rapeut van de ATP nog één keer naar de servicelijn, maar zag het zinloze van zijn poging meteen in. Met tranen in de ogen schudde hij Kuerten de hand. „Dit doet ontzettend veel pijn. Niet die rug, dat kan me niets schelen. Het had me een dag later best mogen gebeuren. Maar deze wedstrijd had ik wil len winnen." De pechvogel kan nu ook flui ten naar een optreden in het dubbelspel met zijn maatje Sjeng Schalken. De laatste haal de overigens wel de tweede ronde, door in drie sets (6-3, 6- 4 en 6-1) af te rekenen met de Brit Arvind Parmar. Die kwam op een wildcard het toernooi binnen. Schalken stuit morgen in de tweede ronde op de Ecu- adoraan Nicolas Lapentti. Van Lottum had zijn zinnen ge zet op dit tennisjaar. Hij strikte coach Alex Reijnders, die suc cessen vierde met Paul Haar huis, Jacco Eltingh en Sjeng Schalken. De man die meer in druk maakte met uitspattingen op de tennisbaan en meerderde John van Lottum is in tranen na zijn keren dacht aan stoppen, wilde nu toch eens het maximale uit zijn mogelijkheden halen. Van Lottum keerde terug in de top- honderd (hij staat 89e op de wereldranglijst) en mocht na vier jaar afwezigheid weer mee doen op Wimbledon. Ondanks een voortdurend pro testerend lichaam. Een lies breuk in januari, schouderpro blemen in februari en nu de rug weerhielden hem van aanspre kende prestaties. Van Lottum weet dat het lichaam snakt naar dramatische opgave tegen Gustavo rust, maar optredens op Roland Garros en Wimbledon wilde hij zich niet ontzeggen. Steeds weer stapte Van Lottum na een blessure zo snel mogelijk de baan op. En bleef hij kwakke len. Nu gunt hij zich een week vakantie. „Ik heb geen idee wat ik nu nog moet doen", treurde een aan geslagen Van Lottum. „De bes te specialisten hebben naar die rug gekeken, ik heb twee weken lang vijf tot zes uur per dag op de massagetafel gelegen. De Kuerten. Foto: Reuters/Ian Hodgson pijn was weg, het lichaam voel de goed aan. Dit kwam hele maal uit het niets. Misschien is het een chronisch probleem, daar maak ik me zorgen over." Logisch, want op Roland Garros ging hij tijdens een dubbelpartij met Schalken per brancard van de baan af. Ook toen sloegen de spieren in de onderrug op tilt. Een waarschuwing kreeg Van Lottum zondagavond al, toen hij door fysiotherapeut Richard Smith werd behandeld aan een pijnlijke schouder. „Richard zei door Martijn van Beeten londen - Een stotterende reus uit Kroa tië heeft voor een van de grootste sensa ties ooit op Wimbledon gezorgd. Kwali- ficant Ivo Karlovic, 2.08 meter en 203e op de wereldranglijst, zorgde tijdens zijn Grand Slam-debuut voor de uitschake ling (1-6, 7-6, 6-3 en 6-4) van titelverde diger Lleyton Hewitt. Prachtig was de ontmoeting aan het net van de gevallen kampioen en de sensa tionele winnaar. Hewitt, een tennisser met een reusachtige reputatie, moest in de hoogte kijken naar de langste speler ter wereld. Karlovic, die tennis de voor keur gaf boven basketbal, torende voor even uit boven de voormalige nummer één van de wereld. Nooit eerder in het open tijdperk, sinds 1968 mogen ook profs meedoen op de Grand Slam-toernooien, verloor de kampioen in de eerste ronde van de vol gende editie. Het overkwam de Span jaard Manuel Santana wel in 1967, toen hij struikelde over de Amerikaan Charlie Pasarell. Maar toen werden louter ama teurs toegelaten. De snelste uitschake ling van een titelverdediger in het open tijdperk stond op naam van Boris Beck er, die in 1987 in de tweede ronde ver loor van de Australiër Peter Doohan. Zo indrukwekkend als de prestatie van Karlovic was, zo haperend stond hij de internationale pers te woord. De 24-jari- ge Kroaat, uiteraard een groot bewonde raar van 'Mister Ivanisevic', kampt met een spraakgebrek. Natuurlijk was de man uit Zagreb dolgelukkig en hij vertel de over de kwetsbaarheid van Hewitt die hem in Queens al was opgevallen. Maar Karlovic was vooral verbaasd. Tienmaal eerder had hij geprobeerd zich te kwali ficeren voor een Grand Slam-toemooi en nu was het hem eindelijk gelukt. En dan deze sensatie die de All England Club al op de eerste dag wakker schud de. Tot gisteren was zijn opvallendste prestatie dit jaar het bereiken van de halve finales op een challenger op gras in Surbiton. Daar versloeg hij onder an deren Raemon Sluiter. Karlovic gaf Hewitt huiswerk mee. De Australiër leverde op 16 juni de kopposi tie op de wereldranglijst weer in bij An dre Agassi en was in totaal 81 weken 's werelds beste. Nu verliest hij een vracht ATP-punten. Maar vooral de prestatie curve is zorgwekkend. Hewitt won de Amerikaanse hardcourttoemooien in Scottsdale en Indian Wells, maar raakte in Europa het spoor bijster. Uitschake ling in de derde ronde op Roland Gar ros, de kwartfinales op Queens en nu de eerste ronde op Wimbledon. De surprise kwam niet helemaal uit de lucht vallen. Hewitt brak aan de voor avond van Wimbledon met zijn coach Jason Stoltenberg en wordt begeleid door zijn Zuid-Afrikaanse conditietrai ner Roger Rasheed. Bovendien is hij met de spelersvakbond ATP verwikkeld in een rechtszaak. Hewitt heeft een miljoe nenclaim neergelegd, omdat hij vorig jaar werd beboet voor het weigeren van een televisie-interview in Cincinnati. Het prijzengeld voor dat toernooi werd niet uitgekeerd en Hewitt vindt dat de Frank de Boer wellicht naar Engeland Frank de Boer mag zijn carri ère als voetballer niet bij Bar celona afsluiten Waarschijn lijk gebeurt dat in Engeland. Gisteren kreeg de 33-jarige li bero van de Catalaanse club te horen dat zijn contract niet zal worden verlengd. Phillip Cocu daarentegen mag wel blijven. Hij kan zijn verbinte nis met één jaar verlengen. De Boer zag zijn gedwongen afscheid de laatste weken al een beetje aankomen. „Er gin gen geluiden rond in de wan delgangen." Maar toch was de mededeling verrassend: „Ik heb dit seizoen vijftig wed strijden gespeeld. Na Patrick Kluivert de meeste van alle maal. Ik kreeg het idee dat ik een belangrijke pion was." En bitter: „Ik heb met Barcelona de Europese top inderdaad nooit gehaald. En daarvoor kwam ik naar Spanje." Maar Barga draaide een zeer slecht seizoen, haalde op het nog de grote man, op wie wordt gerekend, bevestigt Javier (26), die wel eens van 'Frans Rijk aard' heeft gehoord, maar hem verder niet kent. „Ik denk dat het toch maar voor een jaar is, want dan komt Koeman." Ja- vier ziet Rijkaard meer als ie mand die het bedje moet sprei den voor de huidige Ajax-trai- nippertje UEFA Cup-voetbal, kreeg een nieuwe voorzitter en krijgt een nieuwe trainer. „Nee, ik heb niet het idee dat ik een zondebok ben. Ik heb laten zien dat ik nog steeds op topniveau meekan." Kennelijk was het niet genoeg. Nuchter: „Het is jammer dat het zo moet eindigen hier, maar ja, het leven gaat door. Dit hoort er ook bij. De toekomst van Frank de Boer ligt - zoals het er nu uit ziet - in Engeland. Er hebben zich twee clubs gemeld bij zijn zaakwaarnemer Rob Jansen. Blackburn Rovers heeft be langstelling getoond. Ook het Turkse Fenerbahce heeft zich gemeld. Nederland was voor de recordinternational een mooie uitwijkmogelijkheid, maar van de topclubs vernam hij taal noch teken. Ook niet van Ajax, waar zijn naam lan ge tijd rondging. „Niets van gehoord." ner. Veel socios, net als de Ca talaanse sportpers, zien in het aantrekken van Rijkaard de hand van Johan Cruijff. In de ogen van Fernando (32) is dat geen beste zaak. „Ik was een grote fan van Johan toen hij voor Barcelona speelde en trai ner was. Maar nu staat hij te ver af van de club." madrid/efe - Trainer Vicente del Bosque en verdediger Fer nando Hierro vertrekken bij Real Madrid. Ze komen beiden niet in aanmerking voor con tractverlenging. Technisch di recteur Jorge Valdano van Real heeft dat gisteravond openbaar gemaakt. Zondag werd Real nog landskampioen in Spanje. Het gedwongen vertrek van Del Bosque komt niet als een ver rassing, al weken gonsden de geruchten. Het landskampioen schap was dan ook niet overtui gend; pas een week eerder pas seerde de Koninklijke op de ranglijst het bescheiden Real Sociedad van doelman Wester- veld. Bovendien slaagde Del Bosque er met zijn sterrenen semble niet in de titel in de Champions League te prolon geren. Vooral dat deed pijn in Madrid, waar met onder anderen Zida- ne, Figo, Roberto Carlos, Raul en Ronaldo veel van 's werelds beste spelers in het maagdelijk wit zijn samengebracht. Het be sluit Del Bosque weg te sturen nam het clubbestuur dan ook anoniem, uitgerekend op de dag dat concurrent Barcelona Frank Rijkaard presenteerde als nieuwe coach. „Het bestuur meent dat het team een veran dering nodig heeft, naar aanlei ding van recente ontwikkelin gen bij de club", stelde het be stuur in een Einde van blok 2 verklaring. Dat Hierro weg moet, zal veel fans pijn doen. De verbintenis van de verdediger is na 30 juni eveneens ten einde en de club leiding ziet bij Real geen toe komst meer voor de 35-jarige aanvoerder. Naar verluidt zou Hierro, een oer-Madrileen, in conflict zijn geraakt met Valda no en voorzitter Perez. Zij wil den koste wat kost David Beck ham van Manchester United contracteren, terwijl Hierro meer zag in het versterken van andere linies in de ploeg. Hierro kwam in 1989 van Real Valladolid naar Real Madrid. Hij wordt beschouwd als de beste centrale verdediger van Spanje in de afgelopen 25 jaar. Hierro was niet alleen verdedi gend sterk, per seizoen maakte hij ook nog eens gemiddeld tien doelpunten. In het seizoen 1991/1992 scoorde maar liefst 21 maal. SPORTUITSLAGEN PRIJSVRAGEN al dat mijn rug muurvast zat. Maar eenmaal op de baan leek er niets aan de hand. Ik stond te genieten, tikte Kuerten hele maal van de baan. Van span ning had ik ook al geen last. Dit had mijn beloning moeten wor den." Voor Seda Noorlander, die als lucky loser mocht meedoen aan Wimbledon, was het toernooi snel voorbij. Zij verloor in de eerste ronde kansloos met tweemaal 6-2 van de Italiaanse Francesca Schiavone. ATP zich onrechtmatig heeft gedragen. De zaak dient in Adelaide, de woon plaats van Hewitt. „Maar dat heeft alle maal geen enkele invloed gehad", zei de Australiër zelf. Ex-coach Stoltenberg be twijfelt dat. Volgens hem heeft de stress van altijd de beste moeten zijn vat ge kregen op de vechtersbaas. Stress is Karlovic nog vreemd. Hij beant woordde vrolijk alle vragen van de inter nationale pers over zijn lengte. „Mijn ouders hebben allebei een normale lengte, maar misschien was de postbode ook een reus", grapte hij. Met zijn uit- schuifbare armen en harde opslagen (achttien aces tegen Hewitt) is zijn spel uitermate geschikt voor gras. Net als dat van zijn held Ivanisevic, die Karlovic meteen na de wedstrijd opbelde om hem te feliciteren. Door de uitschakeling van Hewitt en de afzegging van Pete Sampras, Richard Krajicek en Goran Ivanisevic is Andre Agassi de enige oud-kampioen die nog in het toernooi zit. Een onvoorspelbaar evenement, dat is nu al bewezen. Lucky Day 3130. 3.4.6.10 12.13.15.18.22.30.32.35.37.38. 40.42.66.68.69 80. (Onder voorbehoud van typefouten). SOFTBAL Macerata (Ita). Olympisch kwalificatietoernooi. Poule B: Nederland - Duitsland 8-2. Werpcij- fers Nederland: Baart (5): 3-0-1-1, Van Kam pen (1+3): 2-0-1-0, Zijlstra (1 man): 0-0-0-0. Batting, De Peinder 750 (3 uit 4), Brander 500 (2/4), Connor 1.000 (2/2), Kroesen 0 500(1/2) Duitsland - Oostenrijk 2-0, België - Kroatië 3- 0, Tsjechië - België 8-0. Poule A: Spanje - Rusland 0-1 (8 innings). Groot-Brittannië - Botswana 5-1, Spanje - Frankrijk 9-2 (5 innings); Italië - Botswana 6- 0. TENNIS Londen. Wimbledon, 13,4 miljoen euro. Mannen, eerste ronde: SCHALKEN (8) - Par mar (GBr) 6-3 6-4 6-1, Kuerten (Bra/17) - VAN LOTTUM 2-6 3-2 opgave Van Lottum, Karlovic (Kro) - Hewitt (Aus/1) 3-6 7-6 6-1 6-4, Federer (Zwi/4) - Hyung Taik Lee (ZKo) 6-3 6-3 7-6, Roddick (VSt/5) - Sanguinetti (Ita) 6-2 6-3 6- 3, Schüttler (Dui/9) - Kratochvil (Zwi) 6-3 6-4 6-7 7-5, Srichaphan (Tha/12) - Hrbaty (Slw) 6- 3 6-4 4-6 3-6 6-3, Joetsjni (Rus/16) - Beek (Slw) 6-4 6-2 6-3, Melzer (Oos) - Gonzalez (Chl) 6-3 6-4 7-6, Calleri (Arg/23) - Voinea (Roe) 6-2 7-5 1-0 opgave Voinea, Robredo (Spa/25) - Acasuso (Arg) 3-6 6-3 7-6 6-4, Fish (VSt) - Gaudio (Arg/29) 6-2 4-6 6-3 6-3, Mir- nyi (WRu) - Spadea (VSt/31) 6-2 6-4 6-4, Che la (Arg/32) - Behrend (Dui) 6-4 6-2 6-3, Saret- ta (Bra) - Mackin (Eng) 6-2 6-4 6-2, Lopez (Spa) - Kendrick (VSt) 6-3 6-4 7-6, Vahaly (VSt) - Volandri (Ita) 2-6 6-1 6-4 6-4, Nadal (Spa) - Ancic (Kro) 6-3 4-6 6-4 6-4, Childs (Eng) - Davidenko (Rus) 2-6 7-6 1-6 7-6 6-2, Ljubicic (Kro) - Dent (VSt) 7-5 3-6 6-3 7-5, Hanescu (Roe) - Portas (Spa) 7-6 6-0 6-0, Gi- melstob (VSt) - Labadze (Geo) 6-2 6-2 6-4, Baccanelo (Aus) - Heuberger (Zwi) 7-6 6-3 3-6 7-6, Santoro (Fra) - Vinciguerra (Zwe) 4-6 6-3 2-6 6-2 6-3, Mutis (Fra) - Squillari (Arg) 4-6 0- 6 6-4 7-6 6-3, Koubek (Oos) - Christophe Ro- chus (Bel) 4-6 6-3 6-1 6-1, Gambill (VSt) - Koenitsin (Rus) 6-2 6-2 6-4, Lapentti (Ecu) - Carlsen (Den) 6-3 6-4 3-6 6-4, Rusedski (Eng) - Waske (Dui) 7-6 7-5 7-6, Bjorkman (Zwe) - Luxa (Tsj) 6-3 7-6 6-2, Martin (VSt) - Vicente (Spa) 6-7 6-4 2-6 7-6 6-4, Clement (Fra/15) - Ginepri (VSt) 6-3 4-6 7-6 2-3 gestaakt wegens invallende duisternis. Vrouwen, eerste ronde: Schiavone (Ita) - NOORLANDER 6-2 6-2, Clijsters (Bel/2) - Nef- fa-De los Rios (Par) 6-0 6-0, Venus Williams (VSt/4) - Hrozenska (Slw) 6-2 6-2, Davenport (VSt/5) - Stosur (Aus) 7-6 7-5, Rubin (VSt/7) - Majoli (Kro) 6-3 6-0, Hantuchova (Slw/9) - Bartoli (Fra) 6-4 6-1, Maleeva (Bul/12) - Barna (Dui) 6-0 6-1, Zvonareva (Rus/16) - Dominiko- vic (Aus) 9-0 6-2, Coetzer (ZAf/17) - Randrian- tefy (Mad) 6-1 3-6 6-3, Sugiyama (Jap/13) - Ahl (Eng) 3-6 6-4 6-4, Mandula (Hon) - Sch- nyder (Zwi/20) 7-6 6-3, Dechy (Fra/22) - Hus- arova (Slw) 6-3 6-2, Serna (Spa/24) - Ruano Pascual (Spa) 6-3 7-5, Reeves (VSt) - Smash nova (lsr/25) 6-4 6-4, Farina (lta/27) - San chez Lorenzo (Spa) 6-4 6-2, Petrova (Rus/29) - Garbin (Ita) 6-1 6-3, Chladkova (Tsj/30) - Kou- kalova (Tsj) 6-4 6-3, Black (Zim) - Kleinova (Tsj) 6-26-3, Grande (Ita) - Wartusch (Oos) 6-1 6-4, Fislova (Slw) - Cervanova (Slw) 6-7 6-2 6- 4, Bedanova (Tsj) - Poetsjek (WRu) 6-3 4-6 6- 4, Martinez Granados (Spa) - Antonella Serra Zanetti (Ita) 0-6 6-3 10-8, Widjaja (Ino) - Koe- likovskaja (Rus) 7-5 6-1, Razzano (Fra) - Rodj- onova (Rus) 6-3 6-1, Zuluaga (Col) - Fernan dez (Arg) 6-4 6-2, Drake (Can) - Pratt (Aus) 4- 6 6-4 6-4, Suarez (Arg) - Sfar (Tun) 6-1 6-2, Frazier (VSt) - Talaja (Kro) 6-2 6-2, Asagoe (Jap) - Lee (Tai) 6-3 7-6, Matevzic (Kro) - Pis- nik (Slo) 7-6 2-6 6-4, Toeljaganova (Oez) - Gulhckson (VSt) 7-5 6-4, Srebotnik (Slo) - Keothavong (GBr) 6-2 4-0 opgave Keothavong. VOETBAL Confederatie-beker. Saint-Etienne. Groep A: Brazilië - Turkije 2-2 (1-0). 23. Adriano 1-0, 53 Karadeniz Gökde- niz 1-1, 80. Okan Yilmaz 1-2, 90. Alex 2-2 Scheidsrechter: Merk (Dui). Toeschouwers: 29.170. Rode kaart: 90. Ronaldinho (Brazi- hë/2xgeel). Lyon. Groep B: Verenigde Staten - Kameroen 0-0. Scheidsrechter: Shield (Aus). Toeschou wers: 15.000. EindstandRL Kameroen 3-7, 2. Turkije 3-4 (4-4), 3 Brazilië 3-4 (3-3), 4. Ver enigde Staten 3-1. WIELRENNEN Ronde van Zwitserland. Zevende etappe (Savognin-Oberstaufen): 1. Jakovlev (Kaz) 231,3 km in 5.53.38, 2. Mar kus Zberg (Zwi) 1.02, 3. Schnider (Zwi), 4. Derganc (Slo), 5. Leblacher (Fra) 1.23, 6. Ju- lich (VSt) 2.16, 7. O'Grady (Aus), 8. Camen- zind (Zwi), 9 Giunti (Ita). 10. Christensen (Den), 14. Moos (Zwi) 3.32, 15. Vinokoerov (Kaz). 18. Casagrande (Ita). 21. Ullrich (Dui). 69. Vierhouten 5.31, 81. Hoffman 8.00, 82. Van Bon. Algemeen klassement: 1. Casagran de 32.29.07, 2. Vinokoerov 0.37, 3. Moos 1.25, 4. Guerini (Ita) 1.27, 5. Kirchen (Lux) 1.30, 6. Valjavec (Slo) 1.31, 7. Montgomery (Zwi) 1.56, 8. Pereiro (Spa) 2.09, 9. Ullrich (Dui) 3.24. 10. Sosenka (Tsj) 3.58, 76. Van Bon 1.01.08. 83. Hoffman 1.13.55, 95. Vier houten 1.38.12. Route du Sud. Derde etappe, individuele tijdrit (Saint-Gau- dens - Montrejeau): 1. Rogers (Aus) 33,3 km in 44.57 (44,447 km/u), 2. Vogondy (Fra) 1.51, 3. Barthe (Fra) 1.56, 4. Moncoutié (Fra) 2.12, 5. Caucchioli (Ita) 2.16, 6. Beat Berg (Zwi) 2.17. Algemeen klassement: 1. Rogers 9.00.55 (41,330 km/u), 2. Vogondy 1.51, 3. Caucchioli 2.16, 4. Barthe 2.29, 5. Hary (Fra) 3.26, 6. Moncoutié 3.29. De nieuwe Barcelona-voorzitter Joan Laporta geeft Frank Rijkaard het woord op de persconferentie. Foto: AFP/Lluis Gene

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17