Titel kost bloed, zweet en tranen SPORT Danny Spierenburg voelt zich nog steeds thuis bij Unicum Kamiel Maase draagt steentje bij De Goede kan met besten mee 1 S5 MASTERS Ciioi* t Van Beelen gehuldigd als 'voetballer van het jaar' 25' MASTERS 's Ciic*& www.leidschdagblad.nl L-I.A.M. z*etv i z De I igeweg wint ^-koersen enaar - Het Europees jioenschap voor leerlingpi- i is gewonnen door Hugo eweg jr uit Schagerbrug. 0>on van de bekende trainer gerend Europees kampi- >ij de beroepsrijders was ,er open weekeinde de beste 3 ,jf zes EK-koersen in België ,nederland. Gisteren op digt had de 19-jarige pi- voor het laatste onderdeel punten achterstand op de :0I an Marco Volpato, die de l?t van de koers te rijden Italiaan had zijn zenu- bchter niet in bedwang en ïwe8 leidde outsider Nitro urgia naar een ruime zege. jj,. |ens mij is het in de sport >lsi eerdei vertoond dat vader on beiden een Europese lehalen", zei de winnaar. Kiner wil weer vir Zomerspelen tq lejjuizEN - Profzeiler Roy Hei- ce ®ert deze week terug in het ,en jische wedstrijdcircuit. De 'eh ige routinier debuteert wc ijn oude makker Han de ma (38) in de zware Star ee, tijdens de Kieler Woche. gk n willen komend jaar ,p jame aan de Olympische den afdwingen. Oud-Koude r Heiner en Bergsma, die de Zomerspelen in Bar samen in de Solingklas- len, krijgen in de se concurrentie van eeleman/Peter van Nie- :rge Kats/Jean-Pierre is en de gebroeders Dirk idrik-Jan de Ridder. Hei- leen olympische zeilvete- Seoul (zevende), Barce- ïlanta (brons) en Sydney ierde) was hij ook al van ij. „Goud blijft lonken, rklasse is helemaal uit leid. We hoeven daarom il niet opnieuw uit te vin- 'e kunnen meeliften op vezige technologie en lalkennis. Op basis van ervaring moeten we dan kunnen komen." tsïiians blijft nul staan - De honkballers van JHns moeten zich langza- d \nd voorbereiden op de- *8-(ie uit de tweede klasse. )eg van coach Rob Buis- gisteren met 7-4 jying Petrels en blijft daar net nul punten op de plaats staan. Na de 24-1 ig van vorige week had zich op het ergste :reid, maar na een voor- tsé begin nam Alphians in le inning een 3-1 voor- Flying Petrels kwam in ide inning op gelijke fy (4-4), waarna de ploeg uit naar 7-4. Dat gebeurde teil) doordat enkele Alphense pnnen het lieten afweten. Lette vormde een uitzon- Hij kwam met drie lagen en een keer vier "it een slaggemiddelde do. A laat het «bat afweten - De cricketers van Ajax |isteren uit bij WC 2 een 'ge nederlaag. Vooral l liet de Oegstgeestse "'^et afweten. WC 2 sloeg 2 Haal van 156 all out bij el- anton Jacobs pakte vier >e g6 voor 30 runs. Ajax j°4 vervolgens aan bat een P 2nde start. Er waren bij 1 van 92 runs pas drie Daarna stortte de a. Bij 130 all out was het ed,j Oegstgeestse daden- ebeurd. Roeland Sluy- ten I [zorgde tegen zijn oude ar 44 runs. maandag 23 juni 2oo3 stPrijs Drenth Marco Visser wint in Lisse door Peter Klein lisse - Eigenlijk had Marco Vis ser voor het Open Kampioen schap van de Bollenstreek willen afzeggen. De speler van Zee Duin werd de gehele competitie gehinderd door kleine blessures. Hij schreef in met de gedachte, dat de kleine ongemakken tegen de start van het toernooi in Lisse wel verdwenen zouden zijn. Vis ser herstelde niet snel genoeg, maar veroverde wel de titel. Met bloed, zweet en tranen. Na vier partijen had de aan voerder van de lijst in de cate gorie 3 voldoende wedstrijdrit me opgedaan om Paul Baans in de tiebreak van de derde set af te troeven en de hoofd prijs te verove ren. De tennis- leraar van OLTC overleef de gisteren in de finale drie matchpoints. De route naar de finalé verliep ook al niet gemakkelijk. In de kwartfinale moest Visser de eer ste set afstaan aan zijn clubge noot van het eerste gemengde team, Niels Ravensbergen. Bij de beste vier ging het alweer een stuk beter. De Zee Duiner won in twee sets van Martijn van den Berg en stond per set maar drie spellen af. De eind strijd werd een thriller. Baans nam met sterk spel een op het oog riante 6-3 en 5-2 voor sprong en kreeg zelfs twee matchpoints. Visser werkte die bekwaam weg en stootte door naar 7-5 setwinst. Ook in de derde doorgang overleefde hij een wedstrijdpunt tegen. Een geplaatste service redde Visser van de nederlaag. „Toen ik de tweede set toch nog won, ben ik wat verder naar achteren gaan staan. Zo ben ik het toernooi ook begon nen. Met Werktennis. Bloed, zweet en tranen, dus. Mijn sla gen liepen niet bijzonder", al dus Visser, die in de competitie al last kreeg van een stijve nek. .Alleen het serveren ging goed. Bij 3-3 in de derde set be dacht ik mij, dat ik het op een tiebreak moest laten aankomen. En dat bleek de goede gedach te, al moest ik inderdaad nog een match point wegwerken." Visser won de tiebreak met 7-4. Paul Baans had in de halve fi nale Daniël Harmzen verslagen. De jeugdspeler uit Boskoop, die twee jaar geleden nog tot de top-acht van Nederland" be hoorde, was in de tweede set de gelukkigste in de tiebreak. Harmzen, eersteteamspeler bij de organiserende vereniging, had de als tweede geplaatste Patrick Wever van het Heem- steedse Merlenhove teruggewe- v^hIV, 25' Marco Visser versloeg in de finale van het Kampioenschap van de Bollenstreek Paul Baans. Archieffoto: Taco van der Eb zen. Baans kreeg op het eind van de finaledag toch nog een troostprijs in de vorm van een titel in het mannendubbel. Routiniers Rogier en Frank Lief broer van TV Nieuw Vennep werden in twee sets verslagen. Marlot Meddens werd bij de vrouwen de revelatie van het toernooi. De 14-jarige Hille- gomse won zonder noemens waardige tegenstand in catego rie 4. Ook in de hoogste groep, de '3' hield ze danig huis. Merel Aalders kreeg in de kwartfinale geen enkele kans. De als tweede geplaatste Martine Griekspoor pakte alleen de tweede set met 6-4, maar kreeg in de eerste en derde set maar drie games op haar conto. De regerende Leid- se Master, Linda Verhoeve, moest er hoogstpersoonlijk aan te pas komen om Meddens af te stoppen. Met 6-2 en 7-5 werd de speelster van Forescate kam pioene van de Bollenstreek. Bij de mannen in categorie 4 zegevierde de jonge Roel Oost- dam van De Boekhorst in twee sets over Gerrit-Paul Verdoes, die wel de categorie 5 Qp zijn naam schreef. De eveneens jonge Zee Duiner had in de halve finale topfavoriet Rutger Goudriaan met 7-6 in de tie break van de derde set geklopt. De finalist categorie 5 Erwin Veth had na drie sets tegen Flo- ris Herrema zijn plaatsing als tweede waar gemaakt. Bij de vrouwen was Anita Koe- leweijn de sterkste voor Sandra Draulans. Erik Koot was in de categorie 6 zowel Rene d'Hooghe bij de beste vier, als Bojan Marie in de finale na drie sets te slim af. De hoofdprijzen in de categorie 7 werden een prooi voor Roy Jutte, die Mark Hoogenboom na twee snelle sets versloeg, en Mirjam Rijlaarsdam, die Joke de Groot deklasseerde. door Peter Klein leiden - De terugkeer bij zijn voor malige club beviel Danny Spieren burg uitstekend. Met 7-5 en 7-6 klop te de jonge Hazerswoudenaar in de finale de 'echte' thuisspeler Nick van der Kaaij en werd daarmee de eerste titelhouder van de Unicum Open. Het Paas A-toemooi van Unicum leidde de laatste jaren een wat kwij nend bestaan. Enkele grote namen bleven het toernooi bezoeken, maar het publiek bleef weg. Voor de Leidse club reden de bakens te verzetten en het landelijke evenement in 2003 te vervangen door een meer regionaal getint toernooi. Spierenburg werd de eerste naam op de nieuwe eregalerij, die straks toch weer namen moet be vatten van landelijk bekende spelers. De jeugdige Hazerswoudenaar zou zo'n naam kunnen worden. Hij stap te voor een uitgebreid trainingspro gramma van Unicum over naar Am- stelpark, waar hij het voorbije seizoen ook competitie speelde. Het eerste toernooi bij zijn voormalige vereni ging deed hij wel aan. En met succes. Zonder setverlies werd de hoofdprijs binnengehaald. Nick van der Kaaij, vorige week nog winnaar op De Munnik, boog in de eindstrijd met gering verschil. De speler van Unicum 2 stond tot aan de finale alleen in zijn eerste partij een set af aan zijn listige, altijd lastige clubgenoot Eric Bolten. Tjeerd Star verloor in de halve finale van Van der Kaaij met tweemaal 6-4. Hedy Boers Heddy Boers hield de eerste titel bij de vrouwen categorie 3 met over macht in eigen huis. De hoofdklasse speelster was een klasse apart en stond in haar drie partijen maar acht games af. Ook Denise van Putten was in de finale met 3-6 0-6 een maatje te klein voor Boers. De 15-jarige Nieuw- koopse, die in de hoofdmacht van Hillegomse TC tweede klasse speelt, boekte op weg naar de eindstrijd op merkelijke overwinningen. In de kwartfinale werd Jacqueline Poot na drie sets verslagen, een ronde verder vond Barbara van der Gugten in twee sets haar Waterloo. Bij de categorie 4 volgde Remco Fehr de prestatie van clubgenote Boers. In een Unicum-finale werd Patrick de Koster in twee sets verslagen. De fi nalist was in de strijd bij de beste vier door het oog van de naald gekropen tegen Menno van de Bor. De tiebreak bracht in de derde set de beslissing. Bij de vrouwen won Sharon van Put ten de poule. Bloedstollend'werd het verloop van de finales in de categorie 5. Theo Driessen had in de marathon tegen Ian Parsons met 4-6 en tweemaal 7-5 de langste adem. Na De Munnik was het voor de speler van Dekker, die in de categorie 4 tot de kwartfinale reik te, de tweede toernooizege in de '5' op rij. Gabriëlla van der Willige von Schmidt pakte de titel bij de vrouwen met nog geringer verschil. Tegen Lau ra Wijsman was ze de gelukkigste in de tiebreak van de derde set, 6-3 3-6 7-6. Eerder op de dag had Van der Willige ook al de categorie 6 op haar naam geschreven na tweemaal 6-0 tegen Annemiek Wegman. Vorige week zegevierde ze in beide groepen ook al bij De Munnik. Bij de mannen in categorie 6 was Arne Stevens de sterkste. Hij bleef ook overeind in de categorie 7,18 - Het goud in Vrie- fi was gisteren een [rijs voor lange-afstand- "tier Mark Drenth, die ^ige week donderdag it te kwalificeren voor Barcelona. In Duits- e Lissenaar een 1, die een negende jipleverde, maar geen tic- |r Spanje. ofijssel zwom Drenth de tymeter in twee uur en jnuten. Hij was vijf mi- jneller dan nummer h van der Hulst uit Lei- Q clubgenoot van LZ Vriezeveen behaalde oudenaar Louis van inburg de eerste plaats %ie kilometer. De Roe- veense Irene van der nin'prd op de tien kilometer >4€ velenje- Mede dankzij Kamiel Maase acteren de Nederlandse atleten voortaan weer op het hoog ste Europese niveau. De afstandsloper van Lei den Atletiek eindigde in het Sloveense Velenje als derde op de 3.000 meter in 7.59,08. Nederland werd gisteren verrassend kampioen van de eerste liga voor Oekraïne en Tsjechië. Maases clubgenoot Martijn Ungerer kwam in een extra serie op de 100 meter ook in actie, maar de Alphenaar kon net als de afgelopen twee weken geen potten breken (10,83). Miranda Boonstra, ook van Leiden Atletiek, finishte als vijfde op de 3.000 meter steeple chase. Twee clubgenotes van Boonstra streden vrijdag avond in Utrecht om de overwinning op de 3.000 meter zonder hindemissen. Claartje Raedts be sliste het onderonsje met Annelieke van der Sluijs net in haar voordeel. De winnende tijd (9.43,82) betekende voor Raedts een verbetering van haar persoonlijke toptijd met zo'n zeven se conden. De Leidse Maaike Gademan bedwong met de polsstok een hoogte van 3,00, waarmee zij als tweede eindigde. Romara van Noort toonde bij competitiewed strijden voor junioren in Beverwijk een week voor het Nederlands juniorenkampioenschap haar goede vorm. De 16-jarige atlete liep de 400 meter in 55,21, de derde tijd ooit bij de B-junio ren (15-17jaar). Bij de jongens evenaarde Rick van Ruiten bij het hoogspringen zijn beste pres tatie (2,05). Hij won het hinkstapspringen (13,53 meter). Rory van Noort verbeterde zijn persoon lijke records op de 110 meter horden (15,58) en polsstokspringen (4,10). (PS 1 een tijd van 2.23. katwijk - Hendrik van Beelen (links op de foto) is zaterdag avond gehuldigd als 'voetballer van het jaar'. De Katwijker die uitkomt voor Quick Boys, won het spelersklas sement van het Leidsch Dagblad. Dit klassement komt tot stand op grond van wekelijkse beoor delingen van de spelers door journalisten van de krant. Van Beelen ontving een trofee en een LEIDSCH DAGBLAD TENNISCIRCUIT 2003 lenrl 28.J Nijtj V^h A 38 open toernooien Top puntenklassement wordt uitgenodigd voor de Masters (15 t/m 21 septet op TC Unicum in Leiden) Masters prijzenpakket van €3780,- www.tenniswor1d.nl reischeque van duizend euro uit handen van Willem Spierdijk, chef van de sportredactie van het LD. Een andere speler van Quick Boys, Raymond Flaton (rechts op de foto), eindigde op De beste banen. De beste ftexkr achten. Dactyto kent ze. www.dactylo.nl de tweede plaats. De derde prijs was voor Daniël Hensen, de linksback van w Katwijk die vol gend seizoen bij FC Den Bosch speelt. Foto: Willem-Jan Dijkdrent wielrennen - Suzanne de Goe^ de is in de afsluitende vierde etappe van de Ster van Walche ren, een meerdaagse wegwed strijd voor vrouwen, als tiende geëindigd. Daardoor kwam de inwoonster van Zoeterwoude uit op de 17de plaats in het al gemeen eindklassement. De achterstand op de nummer één, haar ploeggenote Mirjam Melchers, bedroeg zes minuten en twee seconden. De Goede liet opnieuw zien, dat ze met de beste vrouwen mee- kan. In etappe twee, waarin het deelnemersveld van Middel burg naar Westkapelle reed, drukte ze haar wiel zelfs als achtste over de meet. Scherp rechter was de openingsdag, waarop een fors 'verlies' van 4.21 werd geboekt. Ook de indi viduele tijdrit, die zaterdag aan de slotrit voorafging, kostte haar veel tijd; De Goede had voor de 13,9 kilometer één mi nuut en 35 tellen meer nodig dan winnares Kirsty Nicole Robb uit Nieuw-Zeeland. De eerstejaars reikte in het jon- gerenklassement (om de witte trui) tot de tweede stek, kort achter eeuwige concurrente Ve ra Koedooder. De Hazerswoud- se Olga van Velzen staakte de strijd vanwege hooikoorts. In de tijdrit van Kerkdriel (top- competitie vrouwen) klokte zij de zevende tijd. De zege ging naar Leontien van Moorsel. Sebastian Langeveld heeft de derde etappe (tijdrit) van de Trofeo Karsberg gewonnen. De talentvolle junior uit Lisse was zijn landgenoot Robert Gesink en de Duitser Gottfried Alexan der te snel af. Door die prestatie is Langeveld opgeschoven naar de derde plaats in het algemeen klassement. Er is nog één etap pe te rijden. Bob van Winden (Leiden) werd veertiende in de klassieker Om loop van St. Geeauid. Esther Kortekaas (Voorhout) kwam tot dezelfde klassering in de Om loop van de Hoekse Waard. Bij de rondjes om de kerk (cri terium) was er in Nijverdal een tweede plaats voor Noordwij- kerhouter Thijs Zonneveld. Bob van Winden werd vierde in Zuid Beijerland en Jordy Muller (Lisse) eveneens vierde in Haaf- ten. Mercedes-Benz www.liaminfo.nl

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17