Scholen zitten massaal klem SUMMER Hillebrand slaat terug met bandje Dreigende taal voor Rabbae Noordwijk (DHulshoff Maak je smaak Uitgekeken op uw college's www.autoheemskerk.com r k Korte Mare weer als nieuw Komende jaren vele miljoenen nodig Diaconessenhuis van rups tot vlinder !oo (advertenties) van Lieftink komt u overal Terecht, betere deuren zijn cs te vinden. Vervaardigd uit dbekende Schüco profielen aam aluminium ol kunststof, •kwaliteit met KQMO-keur. (innen en overtuig uzelf, van onze showroom staat open voor u. C54CC Alphen a/d Rijn 72 46 96 70 www.lieftink.nl eningstijden showroom: m vrijdag van 9.30 tot 16.30 uur :ag van 10.00 tot 16.30 uur Wethouder eist rectificatie van 'ongefundeerde beschuldigingen' Geduld WD en CDA met Leidse wethouder raakt op Morgen vindt u de baan die bij u past in door Wim Koevoet vervolg van voorpagina leiden - De kwestie die nu zo veel politieke deining veroor zaakt rond wethouder Hille brand, de verlenging van de sa menwerkingsovereenkomst met projectontwikkelaar MAB voor het Aalmarktproject, ging een half jaar geleden vrij geruis loos voorbij. Dat blijkt uit de nu teruggevonden 'Hillebrand- tape' - de aanvankelijk verloren gewaande bandopname van de commissievergadering over het project Alle fracties hebben een half jaar geleden al ingestemd met het afkopen van de auteurs rechten van het Aalmarktplan voor een bedrag van 750.000 gulden (geen euro's). Daarmee, heeft Hillebrand toen al uitge legd, wordt de gemeente de ei genaar van het plan en heeft de gemeenteraad zijn handen vrij om te besluiten welke project ontwikkelaar de klus in het stadshart mag klaren. Dat Hille brand een voorkeur heeft voor MAB, heeft hij die bewuste de cemberavond bepaald niet on der stoelen of banken gestoken. En niet één raadslid heeft daar kritische opmerkingen over ge maakt. Hillebrand, grijnzend: „Zelf kon ik me heel goed herinneren dat ik tekst en uitleg heb gegeven. Maar voor enkele raadsleden geldt dat het geheugen ze in de steek heeft gelaten." Van de vergadering bestonden al wel (goedgekeurde) notulen maar juist van de mededelingen die Hillebrand die avond over MAB had gedaan was de verslagleg ging summier en vaag. Dat leek de wethouder op te breken na dat het CDA in schriftelijke vra gen nadrukkelijk de suggestie op tafel had gelegd dat de wet houder de raad onvolledig en onjuist zou hebben geïnfor meerd. CDA-raadslid J. de Haan liet zelfs de term 'mislei ding' vallen. In het algemeen gesproken is dat een politieke doodzonde en De Haan leek dan ook het politieke doodvon nis over de PvdA-wethouder te hebben uitgesproken. Toch is voor CDA-fractievoor- zitter W. Bleijie met de Hille- brand-tape de kous nog niet af. Hij benadrukt dat de wethou der in de vergadering van de raadscommissie ruimte en groen geen woord heeft gezegd over de verlenging van het sa menwerkingscontract. „Wij dachten dat met het afkopen van de auteursrechten van het Aalmarktplan we van MAB af waren." Het CDA is van plan om desnoods met een beroep op de wet openbaarheid be stuur het collegebesluit over de verlenging van de samenwer king boven water te halen, in clusief de overwegingen die er aan ten grondslag liggen. „Met die stilzwijgende verlenging heeft hij ons op het verkeerde (advertentie) OP ZOEK NAAR EEN VERTROUWDE OCCASION? EEN ZAAK VAN VERTROUWEN Leiden L. (071) 531 08 11 Roelofarendsveen R. (071) 331 28 66 been gezet", aldus Bleijie. C. Waal, voorzitter van de pro jectgroep Nieuw Aalmarktplan (NAP), beweerde zelfs te zijn 'misbruikt' door Hillebrand. Ook hij zou niet hebben gewe ten van de overeenkomst met MAB. Hillebrand slaat Waal om de oren met notulen van de vergadering op 17 december 2002 van de projectgroep. Daarin is te lezen dat ambte naar R. van Gulick de leden vol ledig heeft bijgepraat. Ze krij gen zelfs nog meer informatie dan de gemeenteraad, want de verlenging van de overeen komst met MAB tot eind juli van dit jaar, is die avond nog concreter aan de orde geweest. Eén van de meest kritische le den van NAP, R. Verbeek, noemt deze verlenging 'een goede stap'. En Waal zelf con cludeert dat de gemeente vrijer is ten opzichte van MAB en dat daar iets voor is te zeggen." In een open elektronische brief aan Waal eist Hillebrand 'recti ficatie in het openbaar'. Waals beschuldigingen zijn volgens Hillebrand 'ongefundeerd'. Waals verdachtmakingen, schrijft Hillebrand, hebben po litieke en persoonlijke achter gronden, waaraan het stadsbe lang ondergeschikt is gemaakt. door Robbert Minkhorst leiden - De kritiek op de Leidse wethouder M. Rabbae (Groen links) zwelt aan. Vooral de WD en het CDA beginnen genoeg te krijgen van Rabbaes 'gedraal' rond onderwerpen als de ste denbanden en het emancipa tiebeleid. Van de WD kreeg Rabbae gisteravond bij de be handeling van de Perspectief nota een officiële waarschu wing. Het zint de WD niet dat nog al tijd onduidelijk is wat de toe komst van de relaties wordt van Leiden met steden als Oxford, Buffalo City en Juigalpa. De eerste nota die Rabbae daar over schreef, werd vorig jaar af geserveerd. Sindsdien vraagt de fractie - en met haar trouwens ook PvdA, CDA, D66, de Chris tenunie en Rabbaes eigen partij - waar de nieuwe nota blijft. De WD nam de wethouder on langs in de raadscommissie on derwijs en cultuur opnieuw on der vuur. Dat was voor de colle gepartij kennelijk niet genoeg; gisteravond voerde raadslid P. Laudy de druk op Rabbae nog eens op. Waar anderen aan drongen op spoed, eiste Laudy met CDA'er A. Flippo dat de commissie de notitie in sep tember kan behandelen. Rab bae beloofde zijn best te doen. „Over twee weken komt de no ta in het college", kondigde hij aan. Haalt de wethouder de deadline niet, dan „komen we elkaar in september wel tegen", zei hij zelf. „Dat is een juiste constatering", reageerde Laudy dreigend. Van de gemeenteraad mogen de stedenbanden die Leiden onderhoudt best geld kosten, als maar duidelijk is wat de ge meente ermee hoopt te berei ken. Bij de laatste vergadering van de raadscommissie gaven de fracties alvast aan wat zij zo al verwachten. Met die dosis huiswerk moest Rabbae toch uit de voeten kunnen, vonden partijen. De VVD ergert zich ook aan het uitblijven van een nota over emancipatiebeleid. Die kondig de Rabbae enthousiast aan in een van zijn eerste vergaderin gen na zijn aanstelling in 2002, maar sindsdien bleef het stil. Nu de wethouder gisteravond aangaf dat de raad niet al te veel van de notitie moet ver wachten, nam de irritatie bij de WD - maar ook bij het CDA - alleen maar toe. Rabbae zei dat het vooral gaat om een opsom ming van wat de gemeenten voor ouderen, allochtonen en gehandicapten op dit moment doet een bundeling met een nietje erdoor. „Nietjesbeleid", noemde Rabbae dat. Bovendien valt een deel van emancipatie onder wethouder H. Buijing (PvdA). „Vraagt u mij nu om de portefeuille van een ander erbij te nemen?" De WD verwacht meer dan 'nietjesbeleid'. „Daar neem ik nota van", antwoordde Rabbae. (advertenties) Fraaie 5/6 persoons kampeertent met uitritsbaar kuipzeil en entree met souflee van 749,- voor 599,- Breedeveld Kampeer- en ziverfsport Draadbaan 17 (de Baanderij) Leiderdorp Tel. 071-5415443 Geopend koopavond info@breedeveldkamperen.nl di. t/m vr. 09.00 - 18.00 uur zat. 09.00 - 17.00 urn- do. 19.00 - 21.00 uur Leticfen: IfiaieRLji Dsi Haag Leidactientin - Hatfcerdan Atsterdam leiden - De kademuren van de Nieuwe Mare zijn vorig jaar vervangen, de Korte Mare was dit voorjaar aan de beurt. Die klus zit erop. De wal kanten zijn weer als nieuw en bovendien zijn de laatste huizen die op dat stuk nog loosden op het water van de Mare, aangesloten op het ri ool. Nu wordt tot slot de Marebrug onder handen genomen. De oorspronkelijke Marebrug is aangelegd in 1655, ruim veertig jaar na de sloop van de Marepoort. Vanaf dat moment wr* er op die plek namelijk plaats voor een brug. De huidige brug dateert uit 1954. De werkzaamhe den ^nd de Mare moeten voor 3 oktober klaar zijn. De herstelwerkzaamheden hebben dan net geen jaar geduurd, roto.- Hielco Kuipers Met het brede smaakpalet van Karvan Cévitam maak je naar eigen smaak de meest verfrissende drank, precies zoals jij dat lekker vindt. Deze zomer kun je lekker genieten met Kito, de speciale kidsiroop en de nieuwe verfrissende smaak Cranberry. Karvan Cévitam heeft aan al haar smaken 4 vitamines toegevoegd, waardoor het ook nog eens extra gezond is. De nieuwe verpakking onderstreept de heerlijke dorstlessende einddrank die Karvan Cévitam biedt. LEIDEN door Robbert Minkhorst leiden - Voorspelde miljoenente korten bij de huisvesting van scholen in Leiden baren de poli tieke partijen grote zorgen. Ver antwoordelijk wethouder A. Pechtold (D66) moet snel met een oplossing komen. Daarop drong de raadscommissie onder wijs en cultuur gisteravond aan tijdens de behandeling van de Perspectiefnota. Uit een inventarisatie van het college blijkt dat het tekort op onderwijshuisvesting in 2008 is opgelopen tot ruim 13 miljoen euro. In werkelijkheid is dat te kort echter veel groter, stelt het CDA. Volgens de oppositiepartij gaat het om een bedrag van 16 tot 24 miljoen euro. Onder on derwijshuisvesting vallen nieuwbouw van scholen, uit breiding, verhuizingen en de brandveiligheid, asbestsanering en legionellapreventie in ge bouwen. De lijst van scholen die geld no dig hebben voor een verbou wing, een nieuw onderkomen of een uitbreiding is te lang om op te noemen. De grootste knelpunten zijn de basisscho len de Lorentzschool, de Mors- kring, Woutertje Pieterse, de brede scholen in Noord en Roomburg, het Stedelijk Gym nasium en een tweede locatie voor voortgezet speciaal onder wijs voor zeer moeilijk opvoed bare kinderen. Die komt in Lei derdorp, maar Leiden betaalt er aan mee. De komende zes jaar is zo n 60 miljoen euro nodig. De bijdrage van het rijk valt te gen, maar ook de gemeente zelf heeft te weinig geld beschik baar. Vrijwel alle raadsfracties kaart ten gisteravond de geldproble men aan. Dat Leiden niet ook zelf genoeg geld opzij legt voor onderwijs, noemde PvdA'er L. Hesselink nog 'de grootste te leurstelling'. Bovendien zijn on derwij sgelden ten onrechte ge bruikt om de algemene reserve van de gemeente aan te vullen. „Mijn fractie tilt hier zwaai aan", sprak Hesselink. Ze vroeg Pechtold om opheldering. De wethouder antwoordde dat hij zelf de verwachte tekorten vorig jaar al bij de begrotings behandeling had aangekon digd. „Ik heb zelf de noodklok geluid." Maar daar nam Hesse link geen genoegen mee. „We weten nu pas hoe het zit. Vorig jaar was alles nog heel ondoor zichtig." Pechtold: „Laten we niet gaan steggelen wie hier het grootste probleem van heeft ge maakt. Laten we zoeken naar oplossingen." En daarvoor is nog best tijd, suste Pechtold de ongerustheid. „Tot 2006 zingen we het wel uit. Sterker nog, we hebben re serves. Na 2006 gaapt er een fi nancieel gat." t CliniClows wn luiver voor I culturele ifdstad aalpunt axi onthuld Het eerste ophaalpunt )V-taxi voor de Leidse ardt woensdag officieel door de voorzitter van enwerkingsorgaan Ver- Vervoer Leidse Regio en teur van Connexxion vices. Het gaat om een bord dat op de Bree- abij het stadhuis staat, lalpunten maken deel iet vervoerscontract en oeld om de dienstverle- rerbeteren. Het is de ïg dat reizigers die een it reserveren in het ver deze ophaalpunten opgepikt. Behalve de laats in de Breestraat :r binnenkort ook op- ten bij het LUMC, ach- entraal station en bij intrum de Winkelhof in >rp. leiden - De nieuwbouw van het Diacones- senhuis Leiden is gisteren feestelijk geopend. Danseresjes van balletschool Giselle traden op in een voorstelling die als thema had: van rups tot vlinder. Dat symboliseerde de meta morfose van het ziekenhuis dat twee 'poten' verloor en er twee nieuwe vleugels voor te rugkreeg. De Leidse burgemeester H. Lenfe- rink verrichtte de openingshandeling door 250 vlinders vrij te laten. In de twee nieuwe vleugels zitten vier verpleegafdelingen, een apotheek, een laboratorium voor pathologi sche anatomie, een fysiotherapieruimte en een beddencentrale. Foto: Mark Lamers

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 9