Volendam viert weer feest SPORT Richard Roelofsen vertrekt met gemengde gevoelens Kezman prijst zich aan 'Waarom moet alleen de scheidsrechter perfect zijn?' Circuit Zandvoort wil Tabakswet aanpakken !b Dorpsclub viert achtste promotie in nieuwe Heen en Weer eroen verrast i Brazilië [ameroen heeft gister- .1 de eerste poule wed- Vjhet toernooi om de itie-beker tegen Brazi el met een overwin- Jïnkzij een treffer van "Eto'o in de slotfase de Afrikanen het duel B met 1-0. Turkije be te [toernooi net als Ka- leijgoed. In de andere in groep B versloeg de Verenigde Staten grande wint Zwitserland sit - De Italiaan Francesco depde heeft gisteren de ak appe van de Ronde van ntfend gewonnen. Casa- ipfcad na de slotklim naar is een kleine voorsprong bi xemburger Kim Kir- e Kazak Aleksandr rov werd derde en be- leiderstrui. De Belg erd de schlemiel van hafe bergrit. Na een solo ijf( 1180 kilometer, met an imajg voorsprong van ntig minuten, werd hij neter voor de streep 0; n. kki h nd niet naar «de France acky Durand moet de m Frankrijk aan zich le iten gaan. Bronnen te ploeg fdjeux.com jevestigd dat de Franse vafc dagen rust moet hou- vege een heupbreuk. werd vorige week in de Libéré aangereden motor en kwam daar- il. Durand geldt als één opulairste renners van vooral vanwege zijn «tanvalsdrift. kano sterkste ^Catalonië Spaanse renner Je- Manzano heeft giste nde etappe van de i Catalonië gewon- ïo kwam na 157 ki- sen Andorra La Vel- i met kleine voor- het peloton alleen istenrijker Rene Has- rwon de massasprint veede plaats voor de .ilathias Kessler. Beste ipider was Karsten aifij werd twaalfde. De het algemeen klasse- jef in handen van Ro- tas. Noorlander Wimbledon ajSeda Noorlander is er rislaagd het hoofdtoer- Qereiken van het Grand ljmooi van Wimbledon, ^overgebleven Neder- tihet kwalificatietoer- loor gisteren in drie ijle Canadese Maureen 6-2 4-6. In het dub- fjaagde de Nederlandse Qvan Exel er ook niet in te halen. Met partner Eli- lidt verloor ze van sche koppel Ste eier: 3-6 3-6. i Verkerk 'Formule i - Martin Verkerk gaat 1. De Alphen- heeft gehoor sli bij Bernie Ecclëstone, baas van snelle auto- rèn hij bij zijn successen 4d Garros zijn liefde obcerij betuigde. „Ec- ïheeft mij uitgenodigd ijlrand Prix van Frank- delde Verkerk gisteren 4len, ,,Ik mag overal bij. geweldig zo'n wed- le wonen. Na Wimble- ïi ik een poosje vrij en Imijn gemak gaan kij- vrijdag 20JUNI 2003 fel hotland: begin Muntz - Golfer Rolf Muritz redelijk goed begon- !t Schots PGA-cham- Gleneagles. Op de hij in 1999 pas na )ff tegen de Engels- :tt de eindzege ian, verblijft de Ne- na de openingsronde eelde zevende plaats, de eerste acht- l level par in 72 slagen. f)res lagen gisteren on- omstandigheden Inder het gemiddelde d en Maas bridgers Bep Vriend en Anton I gisteren in Menton I kampioen bridge ge il de categorie ge- Jaren. In de eindstand, [len, stond het Neder- ppel op 57,65 procent, tweetal Popa- (56,14) won zilver, g ook naar Italië: (55,41). FC Zwolle redt zich in nacompetitieduel tegen Helmond Sport IcOOpjc hij Barcelona zwolle/anp - Richard Roelofsen neemt met gemengde gevoelens afscheid van FC Zwolle. De 33-jarige aanvaller kreeg geen nieuw contract van de club die hij gisteravond met twee doelpunten tegen Helmond Sport (4-1) in de eredivisie hield. Hij speelt volgend seizoen in de eerste divisie, bij Heracles Almelo. In de catacomben van het Oosterenk- stadion gaf Roelofsen een warme knuffel aan alle bestuursleden, dezelfden die hem niet goed genoeg meer achtten, die vonden dat hij een grote mond had, dat hij te duur was. „Ik heb hier tweeënhalf seizoen gespeeld en dat was toch een mooie tijd", zei Roelofsen. Intussen spoot de champagne door de kleedkamer van de thuisclub. „Zal wel een goedkoop flesje van de Aldi zijn", zei de spits voor wie het Zwolse bestuur met ingang van het volgend seizoen nog een adequate vervanger zoekt. Ook de vacature van middenvelder Van Steeg, die naar de amateurs van Spakenburg vertrekt, is nog niet opgevuld. „Dat gaan we de komende dagen rustig bekijken", aldus technisch manager Henry van der Vegt. „We hebben net een centrale ver dediger gehaald, met de Fin Pamela. Er zullen nog wel meer nieuwelingen moe ten komen, vooral om de breedte te waarborgen." De financiële ruimte is echter schaars, FC Zwolle is allang blij dat de gemeente raad van de Overijsselse hoofdstad heeft ingestemd met de komst van een nieuw, multifunctioneel stadion. Dat moet in het seizoen 2005/2006 in gebruik wor den genomen. „Hopelijk spelen we dan nog in de eredivisie", zei de oud-prof van Udinese, die wegens hartklachten zijn voetbalcarrière moest beëindigen en op het kantoor van zijn oude club onderdak vond. Zoals ook Jaap Stam, geflankeerd door Arthur Numan, gister avond in Zwolle getuige was van de sportieve redding van zijn oude club. Verliezend trainer Jan van Dijk had na afloop moeite zijn emoties in bedwang te houden. „Een absolute schijtploeg", zo had hij weinig goede woorden voor FC Zwolle over. „Wij waren de best voet ballende ploeg in deze poule van de na- competitie, FC Zwolle absoluut de min ste. Wij waren een klasse beter, hadden de promotie echt verdiend. Maar helaas, de doelpunten tellen. Okay, wij hadden niets in de eredivisie te zoeken gehad. Maar dat geldt ook absoluut voor FC Zwolle." Feestvierende Volendammers in de nieuwe Heen en Weer. Foto: GPD/Joop Boek volendam/anp - Na een lange periode van kommer en kwel op en buiten het speelveld stortte het voetbalgekke Volendam zich gisteren na de zege op Heracles 5-1) in een even uitbundig als massaal volksfeest. Met luide muziek en bengaals vuurwerk vierde het overgrote deel van de hechte gemeenschap dat de plaatselijke FC voor het eerst in zestien jaar weer naar de eredi visie promoveerde. Voor de authentieke Heen en Weer kwam het grootste volks feest na de ramp op nieuw jaarsdag 2001 te laat. De oude botter begaf het na het zevende en laatste promotiefeestje in 1987. De vreugde in het visserdorpje met 20.000 inwoners was er echter niet minder om. Nie mand kon het schelen dat de jonge selectie van de succesvol le trainer Henk Wisman op een replica van de nostalgische schuit moest plaatsnemen. De vraag wat de ploeg te zoe ken heeft op het hoogste niveau werd voor het gemak ook maar niet gesteld. Na de laatste de gradatie van 1998 vocht Volen dam eendrachtig en uiteindelijk succesvol tegen een faillisse ment. Na jaren van zwaar sane ren is de club nagenoeg schul denvrij. Toch staat nu al vast dat de huidige begroting van 2,2 miljoen euro volgend sei zoen nauwelijks zal worden verhoogd. Eenmaal hersteld van het volks feest wachten trainer Wisman en het kersverse bestuurslid Wim Jonk nog veel werk. De oud-speler van Ajax, PSV, Inter- nazionale en Sheffield Wednes day stond als speler van Volen dam in 1987 nog uitzinnig van vreugde op de Heen en Weer. Hij zal samen met Wisman in ventief te werk moeten gaan. Geld voor veel aankopen is er niet. Volendam is aangewezen op spelers die bij hun huidige club niet meer op een contract kunnen rekenen. Wisman bewees de laatste drie jaar dat hij in staat is om ieder seizoen een nieuw elftal te sme den. De oud-prof van FC Am sterdam zag ieder seizoen zijn beste spelers vertrekken. Toch plaatste Volendam zich onder Wisman elk jaar voor de na- competitie. Hoogtepunt was natuurlijk de nauwelijks ver wachte promotie naar de eredi visie. Als dank werd Wisman na het duel met Heracles als matchwinner verkozen. Geholpen door de successen gaat Wisman in Volendam niet als 'jas' door het leven. De hechte en voor buitenstaanders stugge gemeenschap heeft hem inmiddels in de armen geslo ten. Voetbalclub Volendam geurt weer een beetje naar de tijd toen spelers als Jonk, Steur, Molenaar, Tol en de gebroeders Mühren de liefhebber vermaak ten. Het huidige Volendam telt zes spelers uit de eigen oplei ding en speelt technisch ver zorgd. Exponenten van de nieuwe lichting zijn twee kinde ren van het vissersdorp. Jack Tuyp en Maurice Buys ver maakten het thuispubliek ook tegen Heracles met mooi en vernuftig spel. Tuyp zorgde in de elfde minuut voor de ope ningstreffer. Buys was er voor verantwoordelijk dat Volendam na de gelijkmaker van Buikema in de 38ste minuut opnieuw op voorsprong kwam. Hoessein Ouhsaine gaf in de 66e minuut via een fraaie treffer het start sein voor een uitbundig en emotioneel volksfeest. Juichend en hier en daar hui lend vielen in het oranje getooi de supporters elkaar na het laatste fluitsignaal in de armen. De inwoners van Volendam waren wel weer toe aan een feestje. Verdoofd waren ze na de uitslaande brand op nieuw jaarsdag 2001 die aan veertien mensen het leven kostte. Pas vorig jaar werd voor het eerst weer de jaarlijkse kermis ge vierd. Het feest haalde het niet bij festiviteiten rond de promo tie na de zege op Heracles. Ein delijk vormden voetbal en mu ziek weer de basis voor een groot volksfeest. Zoals ze dat voor de uitslaande brand in bar 't Hemeltje altijd in Volendam gewend waren. Pierluigi Collina vindt dat hem en collega's weinig te verwijten valt door Hans Leber Amsterdam - 's Werelds beste voetbalscheidsrechter is niet 's werelds beste schrijver. Pierlui gi Collina, de 43-jarige Italiaan met het markante voorkomen, wil met het boek 'De regels van het spel' dan ook alleen maar iets uitleggen over de scheids rechter: Waaróm hij fluit, hoe hij een wedstrijd beleeft en dat fouten maken er bij hoort. Met zijn goed getrainde li chaam in een fraai krijtstreepje gestoken oogt Collina veel min der als een pierlala dan op tv. Dan maken de emoties op zijn gelaat indruk, vooral door het kale hoofd en de ogen die naar voren dreigen te springen. Nu legt hij ontspannen in een Am sterdams hotel uit waarom am per spelers worden genoemd in zijn boek. „Het gaat puur over de scheidsrechter Collina. De enige spelers die ik noem zijn nodig om iets duidelijk te ma ken." Als rode draad door Collina's boek, dat voor 14,95 euro te koop is en uitgegeven is bij uit gever Vassallucci, loopt (de mo gelijkheid op) de scheidsrech terlijke dwaling. Hij ergert zich aan de, volgens hem, overdre ven aandacht voor fouten van de scheidsrechters. Hoewel bij voorbeeld de Tsjechen Collina graag zouden horen over de pe nalty die hij tijdens Euro 2000 aan Ronald de Boer toekende, behandelt hij in zijn boek geen enkele scheidsrechtersfout. Noch van zichzelf, noch van anderen. „Waarom zou ik? Die fouten worden al zo sterk uitgelicht en zijn vooriedereen te zien ge weest. Tientallen keren op tv en dagen- en wekenlang in kran ten. Dat hoef ik toch niet ook nog eens te doen?" Collina vindt dat de scheids rechtersfout moet worden inge calculeerd. Hij is er op tegen dat elektronica bij de arbitrage wordt betrokken, veert zelfs even op van zijn stoel als het onderwerp ter sprake komt. „Waarom moet alleen de scheidsrechter perfect zijn en geldt dat niet voor de spelers? Leid goede scheidsrechters op en zorg dat ze zich goed voor bereiden. Bovendien, ook ap paraten vertekenen de werke lijkheid. Het mooie aan voetbal is dat Het overal ter wereld on der exact dezelfde omstandig heden wordt gespeeld. Dat zou dan voor de hogere regionen veranderen? Ik ben daar op te gen.- Pierluigi Collina: „Vaak is praten of even schreeuwen beter dan het uitdelen van een kaart." Foto: GPD/Harmen de Jong Zijn boek lijkt op een opstel. Vooral het ontbreken van enige zelfkritiek valt op. Samengevat: alles gaat hem goed af. Opval lend is de vergelijking die Colli na trekt tussen de scheidsrech ter en de voetballer. Het cliché dat iemand gaat fluiten omdat hij nto goed kan voetballen gaat ook voor hemzelf op, geeft hij toe. Maar in de top van de arbiterswereld worden volgens Collina mentaal en fysiek ook topprestaties geleverd. Dat in Italië - en sinds enkele jaren ook in Nederland - scheids rechters worden betaald vindt hij dan ook zeer terecht. Vooral het imago van de scheidsrechter moet verbete- eindhoven/gpd - Mateja Kez man heeft gisteren de specula ties over zijn transfer naar FC Barcelona versterkt met uit spraken in Mundo Deportivo, de belangrijkste sportkrant van Barcelona. De Servische spits van PSV zei dat hij staat te trap pelen om naar de Catalaanse havenstad te komen. De nieuwe president van Barga, Joan Laporta, moet de socios snel een mooie transfer in het vooruitzicht stellen. Laporta ging al voor schut in de transfer van David Beckham naar Bar celona. De Britse voetballer gaat naar Real Madrid. Kezman kan in deze fase een mooi presentje zijn voor de supporters. „Ik hoop naar FC Barcelona te vertrekken omdat dit een van de grootste clubs van de wereld is. Barcelona is een van mijn jeugdliefdes, vooral in de periode na de komst van Ronaldo. Ik denk dat ik bepaalde kwaliteiten kan in brengen. Mijn doelpunten bij voorbeeld. Mijn loopbaan ont wikkelt zich goed. Barcelona heeft doelpunten nodig die ik kan bezorgen." Vorige week was er al sprake van een akkoord tussen PSV, Kezman en Jordi Majó, een pre sidentskandidaat die het niet gehaald heeft. Laporta kan dat akkoord nu geruisloos overne men. Kezman bevestigde in Mundo Deportivo dat hij 16 miljoen euro moet kosten. Voor Roy Makaay, een andere kandi daat, moet 15 miljoen euro worden betaald. De spits van PSV vindt zichzelf naar verhouding een koopje. Kezman: „Wij hebben ongeveer dezelfde kwaliteiten, maar Makaay is al 29 jaar en ik nog maar 24. Ik heb meer vooruit zichten. Er zijn, denk ik, mo menteel weinig spelers op de markt die hun kwaliteiten zo getoond hebben en zo goed koop zijn als ik. Andere grote spitsen zijn veel duurder en on bereikbaar voor Barcelona." zandvoort/gpd - De directie van Circuitpark Zandvoort be gint een proces tegen de Euro pese Unie om de nieuwe Ta bakswet aan te pakken. Zand voort heeft zich aangesloten bij het initiatief van de circuitba zen van het Duitse Hocken- heim en de Nürbürgring. De autoracerij ondervindt op com mercieel gebied ernstig hinder van de vorig jaar ingevoerde Tabakswet, die het sponsoren van accommodaties en evene menten stevig aan banden legt. Circuitdirecteur Hans Ernst vindt het verbod op sigaretten reclame onzin. „We vinden het niet juist dat voor een product dat legaal in de winkel te koop is geen recla me mag worden gemaakt. Los van het feit of sigaretten slecht zijn. Chocola is ook slecht voor je. Gaan we die reclame ook verbieden?" Zandvoort heeft de eerste ge volgen van de nieuwe Tabaks wet inmiddels ondervonden. Onlangs is begonnen met het verwijderen van de sigaretten reclames op het circuit. De naam Marlboro was onder meer terug te vinden rond de pitboxen, op de toren en op de tribune. Voor de opengevallen reclameplekken is de circuitdi rectie druk bezig andere bedrij ven te interesseren. Van paniek is volgens woordvoerder Dirk Buwalda zeker geen sprake. „We hebben dit natuurlijk zien aankomen, dus er vallen geen grote gaten. We weten zeker dat andere bedrijven belangstelling hebben. Die kunnen zich door het verdwijnen van Marlboro natuurlijk ook beter profile ren." De Marlboro Masters, dit jaar gehouden op 8 tot en met 10 augustus, ondervindt voor het eerst de beperkingen van de nieuwe Tabakswet. Zo mag pas vanaf zes weken voor het eve nement reclame worden ge maakt. Om aan andere maatre gelen te ontkomen heeft de cir cuitdirectie met succes onthef fing aangevraagd. Daarom mag het evenement tot 2006 de naam blijven voeren. En de re clame-uitingen van Marlboro mogen voor de Masters eenma lig terugkeren op het circuit. Het hoogtepunt van de Marl boro Masters is opnieuw de ra ce in de Formule 3. Aan de race doen de Nederlanders Robert Doornbos en Charles Zwols- man mee. Doornbos komt dit jaar met Team Ghinzani uit in de Formule 3 Euroseries, een nieuwe competitie waar de bes te teams uit Frankrijk en Duits land aan deelnemen. Vorig jaar deden nog vijf Nederlanders aan de Masters mee. Naast Ross Zwolsman (de broer van) en Doornbos waren dat Stefan de Groot, Jeroen Bleekemolen en Jaap van Lagen. „Maar het meedoen van Neder landers heeft alleen zin als ze scoren", zegt woordvoerder Buwalda. „We hebben in het verleden wildcards verstrekt, maar dat heeft alleen commer cieel meerwaarde als ze podi umkandidaten zijn." SPORTUITSLAGEN BRIDGE ren, vindt Collina. En niet voor de toparbiters, maar vooral voor zijn collega's in de lagere regionen, waar scheidsrechters nogal eens ten prooi vallen aan agressie. „Het is een wereldwijd probleem. Een scheidsrechter zorgt er voor dat de mensen hun sport kunnen beoefenen, zonder hem wordt het niets. Maar zelfs in de jeugd reageren ouders zich al af op een scheidsrechter, terwijl hij er ook voor hen staat. Schandelijk. In plaats van te waarderen dat zo'n man hen helpt bij de op voeding schelden ze hem uit." Collina staat bekend als een scheidsrechter die veel met spelers praat. Hij deinst ook niet terug voor het ruigere werk, schreeuwt desnoods hard terug naar een scheldende spe ler. „Vaak is praten of even schreeuwen beter dan het uit delen van een kaart." In zijn boek valt echter geen onverto gen woord, over niemand niet. Kan dat pas over twee jaar, na zijn Italiaanse scheidsrechters- pensioen op zijn 45ste, als hij niet meer direct met de spelers in aanraking komt? „Misschien schrijf ik een autobiografie. Maar misschien blijf ik ook ac tief binnen de voetbalwereld. Ik weet het nog niet." Menton. Open EK. Gemengde teams, halve fi nales: Welland (VSt) - Shaltz (Oen) 91-57, Bertheau (Zwe) - Hauge (Sch) 88-43. Finale: Welland - Bertheau 139-42. Gemengde paren, eindstand: 1. Maas/Vriend (Ned) 57,55 pro cent. 2. Popa/Trapani (Ita) 56.14. 3. Mana- ra/Attanasio (Ita) 55,41. 22. Auken/Jansma 52,41, 42. Pasman/Niemei|er 49,34, 46. Van Zwol/Bitran 47,26. GOLF Gleneagles. Schotse PGA-championship, Euro pean Tour, 1,6 miljoen euro. Stand na le ron de: 1 Forsyth (Sch). Kennedy (Aus). Warren (Sch) 70 slagen (-2). 4 Gmer (Spa), Pyman (Eng), Rojas (Arg) 71,7, Muntz (Ned), Scott (Aus), Montgomerie (Sch), Kjeldsen (Den), Scotland (Eng), Dodd (Wal), Delamontagne (Fra), Havret (Fral72. HOCKEY PAARDENSPORT Aken. CHIO. Vierspan, Kür op Muziek: 1 Char- don (Ned) 16,20 punten, 2. Exell (Aus) 15,30, 3. Ulrich (Dui) 15,00, 7. De Ruyter 14,30, 14. Weusthof 13,00. Dressuur. Lan- denwedstrijd. Grand Prix: 1. Duitsland 5212 punten, 2. Verenigde Staten 5163, 3 Spanje en Nederland 4875. Individueel: 1. Salzgeber (Dui) Rusty 75,88, 2. Wilcox (Dui) Relevant 73,54, 3. McDonald (VSt) Brentina 73,25, 11. Falandt/Jarwo 69,42, 21. Gademann/Ge- stion Jupp 67,13, 23. Tineke Bartels/Broere Jazz 66,58, 34. Marlies van Baalen/ldocus 61,54. Springen. Kwalificatie voor GP, twee manches en barrage; 1 Kraut (VSt) Allegiance 0-41,36, 2. Lansink (Bel) High Valley Z 0- 42,33, 3. Ludger Beerbaum (Dui) Goldfever 4- 39,40, zonder barrage- 7. Tops/Grande Dame 1-81,38,17. Bruggink/Marome 4-76,80. PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day: 7.9.15.25.31.35.36.37.39 41 42.46.49.50.55.68.70.74.79.80. nales: Martinez (Spa) - Hantuchova (Slw/4) 6- 2 6-3, Capriati (VSt/3) - Dechy (Fra) 6-1 7-5, Rijbin (VSt/2)>- Pistolesi (Isr) 6-1 6-0, Farina Elia (Ita) - Maleeva (Bul/8) 5-7 6-4 6-4. Londen. Wimbledon, kwalificaties. Vrouwen, derde ronde: Drake (Can) - Noorlander (Ned) 6- 3 2-6 6-4. Dubbelspel: Stewart/Wheeler (Aus) - Van Exel/Schmidt (Ned/VSt) 6-3 6-3. Cali. Libertadores Cup. Halve finale, tweede wedstrijd: America (Col) - Boca Juniors (Arg) 0- 4 (0-3). Eerste duel 2-0 voor Boca Juniors. Bo ca Juniors naar finale. Parijs. Confederatie-beker. Groep B: Turkije - Verenigde Staten 2-1 (1-1) Kameroen - Brazi lië 1-0 (0-0). Betaald voetbal. Nacompetitie. Poule A: FC Zwolle - Helmond Sport 4 - 1, GA Eagles - Den Bosch 0-1. Eindstand: FC Zwolle 6-14, Hel mond Sport 6-10, Den Bosch 6-7, GA Eagles 6-3. Poule B: Volendam - Heracles 3 - 1, Ex celsior - Emmen 2-1 Eindstand: Volendam 6-12, Emmen 6-9, Excelsior 6-9, Heracles 6- VOLLEYBAL Gstaad. World Tour Beach, Swiss Open. Mannen, kwalificatie, tweede ronde: De Kogel- /Mulder (Ned) - Gilbertsson/Svensson (Zwe) 21-17 21-18. Derde ronde: De Kogel/Mulder (Ned) - Huseby/Skartund (Noo) 21-13 34-32. De Kogel/Mulder geplaatst voor het hoofdtoer nooi. Vrouwen, poule G: Kadijk/Leenstra (Ned) - Yanchulova/Yanchulova (Bul) 21-17 21-19, Kadijk/Leenstra - Gintzburger/Skrivan (Zwi) 21-13 21-11. WIELRENN TENNIS Rosmalen. Ordina Open. Mannen, 380.000 euro. Tweede ronde: Clément (Fra) - Van Scheppingen (Ned) 7-6 6-7 6-3, Novak (Tsj/1) - Mutis (Fra) 6-2 6-4, Vacek (Tsj) - Grosjean (Fra/5) 6-4 3-6 6-2, Vicente (Spa) - Burgsmül- ler (Dui) 4-6 6-4 6-4 Dubbelspel, kwartfinale: Sluiter/Verkerk (Ned) - Cermak/Friedl (Tsj/3) 6- 7 7-6 6-0, Johnson/Paes (VSt/lndia/1) - Schal ken/Van Lottum (Ned) 6-2 7-6. Vrouwen, 170.000 euro. Kwartfinale: Clijsters (Bel/1) - Pisnik (Slv) 7-6 7-6, Hénin-Hardenne (Bel/2) - Cervanova (Slw) 3-6 7-5 6-3, Rittner (Dui) - Toeljaganova (Oez) 6-2 6-1, Petrova (Rus/5) - Dementjeva (Rus/4) 6-4 3-6 6-2. Nottingham. Mannen, 325.000 euro. Kwartfi nales: Björkman (Zwe) - Dent (VSt/7) walk over, Fish (VSt/8) - Popp (Dui) 4-6 7-6 6-4, Arazi (Mar) - Arthurs (Aus) 6-4 6-3, Rusedski (GBr) - Voltsjkov (WRu) 4-6 7-6 7-6. Eastboun Vrouwen, 585.000 euro. Kwartfi- Ster van Walcheren, vrouwen. Eerste etappe, Middelburg - Vlissingen: 1. Melchers (Gendt) 104 km in 2.30.02, 2. Van Moorsel (Nieuwer- kerk a/d IJssel) 1 36, 3. Koedooder (Bovenkar- spel) 1.49, 4 Mansveld (Gasselternijveen) 2.05, 5. Bosman (Amstelveen), 6. Heal (GBr) Llivia. Ronde van Catalonië. Vierde etappe, Andorra La Vella - Llivia: 1. Manzano (Spa) 157 km in 4.17.55, 2. Hasselbacher (Oos) 0.12, 3. Kessler (Dui), 4. Isasi (Spa). 5. De la Fuente (Spa), 6. Hincapie (VSt). 12. Kroon, 67 Freire (Spa) 5.56, 77 De Jongh 8.20, 78. De Groot. Algemeen klassement: 1. Heras (Spa) 14.58 38, 2. Pecharroman (Spa) 0.09, 3. Blanco (Spa) 1.58, 4. Gil (Spa) 2.10, 5. Noval (Spa) 2.27, 6. Basso (Ita) 2.44, 39 De Groot 23.47, 57. Kroon 38.26, 90 De Jongh 48.08. Saas Fee. Ronde van Zwitserland. Derde etap pe, Nyon - Saas Fee: 1. Casagrande (Ita) 204 km in 5.10.38, 2. Kirchen (Lux) 0.13, 3. Vino- koerov (Kaz) 0.18, 4. Montgomery (Zwi), 5. Valjavec (Slv), 6. McGee (Aus) 0.25, 7. Moos (Zwi), 8. Sinkewitz (Dui). 9 Guerini (Ita), 10. Belli (Ita). 15 Ullrich (Dui) 0.29, 71. Van Bon 14 07, 74. Knaven, 80. Vierhouten, 132 Hof fman 17.12 Algemeen klassement: 1. Vino- koerov 13.36.29, 2. Casagrande 0.06, 3. Mc Gee 0.16, 4. Kirchen 0 26, 5. Zülle (Zwi) 0.32, 6. Sinkewitz 0.33, 7. Valjavec 0.34, 8. Pereiro (Spa) 0.36, 9. Guerini. 10. Ullrich 0.37, 72. Knaven 14.58, 96. Van Bon 17.23. 118. Hoffman 25.48,132. Vierhouten 30.48.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 15