Harmzen en Meddens op koers in Lisse SPORT Tussenstand Leidsch Dagblad Tennis Circuit MASTERS Luba Classic laatste repetitie voor NK Bijna alle toppers aan de start in Noordwijk Thiele onverzettelijk Leids kampioenscha MASTERS V Bartel Swart is bij Unicum als vierde getipt. Hij speelt in de kwartfinale tegen Julian Vandenbussche. Foto: Taco van der Eb nooi in het leven geroepen. Nick van der Kaaij bereikte in de hoogste groep inmiddels de halve finale. De thuisspeler had het in de tweede ronde overi gens beduidend lastiger tegen zijn altijd taaie clubgenoot Eric Bolten dan in de kwartfinale te gen Björn Abrahams van TV Dekker Tennis. In de onderste helft van het schema domineert de organise rende vereniging eveneens. Bartel Swart, als vierde getipt, stuit in de kwartfinale op Julian Vandenbussche van TV Dekker Tennis, die een nummertje la ger geplaatst staat. Danny Spie renburg, ex-Unicum maar te genwoordig semi-professioneel trainend en spelend bij het Am sterdamse Amstelpark, verkreeg op die basis startnummer 2. De jonge Hazerswoudenaar komt vandaag binnen de lijnen tegen Remco Fehr, die verrassend de als achtste geplaatste Jasper Herruer terugwees. De vrouwen werkten hun sche ma inmiddels tot de beste vier af. Heddy Boers, Paula Antho- nysz (beiden actief binnen de organiserende club) en Zee Duinse Barbara van der Gugten hadden daar twee sets voor no dig. Denise van Putten, spelend voor Hillegomse TC verloor de eerste set aan Jacqueline Poot van TV Dekker Tennis. Behalve in de hoogste groep drong Fehr ook in zijn eigen speelsterkte, de '4', door tot de kwartfinales. Op twee fronten is ook Ewoud Spruijtenburg nog actief. Via een zege op Joachim Jagel van De Munnik bereikte hij de beste acht in de groep 4 en maakte hij met een snelle 6- 1 6-2 tegen Maarten Roeloffs zijn plaatsing als eerste in de categorie 5 voorlopig waar. Bij de vrouwen in die speel- stèrkte kwamen alleen I^aura Wijsman van De Munnik en Karolien van Ark van de thuis club in actie. De speelster van De Munnik stond maar een spel af. HE 3: 1. Nick van der Kaaij (Unicum) 8; 2. Marlon van Ingen (TEAN) 6; 3. Michael Rusman (Zee en Duin), Floris Vogel (Dekker), Ewout Hinnen (Boekhorst) 4; 6 Peter Langmuur (Katwijk), Julian Vandenbussche (Dekker), Danny Spierenburg (Amstelpark). Daniel Harmsen (Lisse), Geirit-Paui Verdoes 2. HE 5: 1 Theo Driessen (Dekker) 6; 2. Frank van Hmsbergh (Dekker), Gerrit-Pau! Verdoes 4; 4. Tirti Baveiaar (De Munnik), Wiger Wijnen (Leidse Hout), Dennis Bastiaenen (OLTC) 2; 7. Frank de Rooy (Roomburg), Marcel Kukler (Oosthout). Bas van Emmerik (Roomburg). Rene d'Hooghe (TEAN). Guido van Leeuwen (Unicum), Amoud de Ridder (OLTC) 1 HE 7. 1. Peter Paul de Vrind (Artesia) 8: 2. Bart Wassink (Adegeest). Bart Kloosterboer (STV) 6; 4. Thomas Meddens (Hillegom). Mark Spigt (Forescate), Joris Rotteveel (Unicum) 4: 7. Boudewijn de Keijzer (Unicum), Bou- dewijn van Vianen (Unicum), Rene Vletter (Zee en Duin), Bob Schoondergang De Munnik), Casper Vaes (STV). Nico van der Heiden (STV) 2 DE 3: 1 Heddy Boers (Unicum) 6; 2. Samantha van der Drift (Hillegom) 4; 3. Tanja Nossik (De Munnik). Annemiek Wissink (Forescate) 2; 5. Karolien Hoogeveen (Hillegom), Sylvia Sieval (Merenwijk), Denise van Putten (Hille gom), Barbara van der Gugten (Merenwijk) DE 5: Gabriella van der Willige (Merenwijk). Car- lijn Kruijt (TEAN) 4: 3 Jasmijn van der Bent (Zee en Duin). Esther Bontje (STV) 2; 5. Laura Wijsman (De Munnik), Saskia Gluvers (Dekker), Laura Hoogkamer (Lisse). Liesbeth Hersman (STV) 1. DE 7: 1 Laura Bastiaenen (OLTC) 6-, 2 Jiska van den Brink (Unicum). Monique Enlrop (Lisse) 4; 4. Miriam Rijlaarsdam (Hillegom), Tessa Korver (De Munnik). Danielle Franke (STV) 2: 7 Valeria Podda (Unicum). Sabine Pan nen (Qravel). Marije Lim (Lisse), Noortje Kaart (STV), Sabine den Os (STV), Milenne Kemner (STV) 1 door Peter Klein lisse/leiden - In de eigen speel sterkte, categorie 4, liggen Da niël Harmzen en Marlot Med dens in Lisse op koers. Een plaat sing in de hoogste categorie zat er bij het Open Kampioenschap van de Bollenstreek niet in. Ook hier zijn de eersteteamspeler van de organiserende vereniging en het jeugdtalent van de Hille gomse TC nog nadrukkelijk in de strijd. Op eigen grond wordt Harmzen als de grote favoriet voor de hoofdprijs in de categorie 4 ge zien. Na een bye in de eerste ronde leverde de tweede ronde tegen Lawrence Bolgen amper serieuze proble men op. Harm zen stond drie spellen af en be reikte de kwart finale. Een groep hoger is de jonge Lisse- naar inmiddels even ver. In de tweede ronde werd de als acht ste geplaatste Freek Tissink na twee sets teruggewezen en staat het echt grote werk te wachten. Bij de beste acht wacht de als fi nalist ingeschatte Patrick We ver. De tweedeklasser van het Heemsteedse Merlenhove stond slechts een game af aan Rik Oostdam van het Noordwij- kerhoutse De Boekhorst. Net als Harmzen maakte Marlot Meddens haar plaatsing in de categorie 4 als tweede moeite loos waar. De 14-jarige Hille gomse verspeelde aan Anouk Kits alleen in de tweede door gang twee spellen. Een groep hoger was Meddens de ervaren Ingrid Kruit eveneens in twee s^ts de baas en heeft ze in haar strijd bij de beste acht een 5-2 voorsprong genomen tegen de als vierde getipte Merel Aalders. Bij die stand werd de partij gis teravond wegens de regen afge broken. De drie andere finalisten bij de vrouwen zijn wel bekend. Linda Verhoeve van competitie twee deklasser Forescate bleek een onneembare muur voor de in de derde klasse toch als muur vast bekend staande Renee Cra- ma van TV Nieuw Vennep. De als tweede geplaatste Martine Griekspoor had eveneens maar twee reeksen nodig. De Ven- nepse versloeg Sara Patti voor het verlies van zeven games. Tanja Nossik, vorige week ver liezend halvefinaliste bij het Open Toernooi van haar club De Munnik, was de meer dere van die andere halvefi naliste in Lei derdorp, Sa mantha van der Drift. Tissink moet Lisse maar snel vergeten. Na zijn verlies in de categorie 3 werd de jeugd speler van het Alphense TEAN in zijn eigen speelsterkte even eens snel geëlimineerd. Gerrit- Paul Verdoes klopte de Alphe- naar met 6-4 6-7 6-4 en drong door tot de kwartfinales. Een groep lager ligt zelfs de halve fi nale in het verschiet. Verdoes ontmoet bij de beste acht de als derde geplaatste Tim Bakker. Rutger Goudriaan, Floris Herre- ma en Erwin Veth speelden zich hier na twee sets alvast bij de beste vier. Unicum Het jaarlijkse Paas A-toernooi werd door Unicum geschrapt. In plaats van het evenement voor de landelijke top, werd een nieuw categorie 3 en lager toer- Orcv> noordwijk - De Luba Classic is voor de wielren- sters de laatste voorbereiding op het Nederlands kampioenschap. Het evenement wordt komende woensdag, drie dagen voor de nationale titel strijd, voor de negende keer in Noordwijk gehou den. Het deelnemersveld heeft er niet onder te lijden. Organisator Wim van Duivenbode: „De meesten willen juist zo vlak voor het NK nog die 127 kilometer draaien. Tot nu toe mis ik nauwe lijks favorieten. Alleen Debby Mansveld heeft zich niet aangemeld. Zij komt voor een buiten landse ploeg uit en moet waarschijnlijk in België rijden." Mansveld won in 1996 en 1997 de klas sieker. Leontien van Moorsel, drievoudig winna res, is wel van de partij. De drievoudige olympische kampioene van Syd ney kan in Noordwijk tegenstand verwachten van Mirjam Melchers, afgelopen week eerste in de Spaanse etappekoers Emakumeen Bira. Daar naast zijn uit eigen land Arenda Grimberg, jeug dig talent Vera Koedooder en de winnares van vorig jaar Bertine Spijkerman kanshebster. De Zoeterwoudse wereldkampioene bij de junioren Suzanne de Goede, Olga van Velzen (Hazerswou- de) en Marissa Oosterlee (Valkenburg) zorgen voor de regionale inbreng. Internationale con currentie komt van Sandra Missbach (Duitsland), Sara Carragan (Australië) - zij staat in de top van het wereldbekerklassement - Sharon van Drom- me (België) en Kate Bates (Australië). De naar schatting negentig rensters vertrekken woensdag om 18.15 uur vanaf de Koningin Wil- helmina Boulevard. Daar ligt ook de finish. De winnares passeert de streep om ongeveer half- tien. De route voert de rensters, via Noordwijkerhout, De Zilk en Langeveld, in totaal vijf keer over de Noordwijkse boulevards. SPORT EN SPEL BIUARTEN In de landsfinalewedstrijden van 20 tot en met 22 juni spelen in verschillende klassen vier teams uit de Leidse regio. Bil jartvereniging 't Soldaatje uit Sassenheim speelt in de Cl- klasse fibre en in de C4-klasse fibre komt De Klipper uit Hille gom uit. In de BI-klasse spelen De Taveerne uit Lisse en ROAC uit Rijpwetering. De landsfina- les vormen een afsluiting van de nationale KNBB-biljartcom- petitie. Er wordt gespeeld in Sportcomplex Merwestein te Nieuwegein. BOWLING Het derde Graaf Wïchmantoer- nooi in Huizen is op overtui gende wijze gewonnen door Matthijs Honsbeek en Vincent Sloos. De twee BV Leiden Zuid- West-jongeren hadden na de fi nale een ongebruikelijk grote voorsprong van 442 pins op de nummers twee. Deze voor sprong werd bereikt via 18 (van de 24 gespeelde) 200-games en gemiddelden van 233 (Mathhijs Honsbeek) en 202 (Vincent Sloos). Met scores van 288 en 279 was Honsbeek tweemaal dicht bij de perfecte score van 300. De hoogste game van Sloos was 248. DAMMEN Zeven regionale dammers ne men van 12 tot en met 17 juli deel aan het grote internationa le damtoemooi de Axioma Or- ap Open in Den Haag. Het zijn de Leidenaars Marc Bremer, Evert Bronstring, Hans Kreder, Fred Ong, Bart Terwei en Krijn Toet. Ook Woubruggenaar Eric- Jan van Reenen meet zijn krachten met onder anderen de grootmeesters Baljakin, Valne- ris, Vimy, Thijssen en Janssen. DARTS In de regionale dartsbond DBBR is een zomercompetitie begonnen. Er wordt gespeeld in drie poules van zeven teams. In poule A staan, na de derde speelweek, de teams 'De Al lochtonen' en 'Calimero's Ben de' aan de leiding. In poule B zijn dat 'Plop' en 'De Waaghals 008'. In de C-poule gaat het team 'Geef ons de sleutel maar' afgetekend aan de leiding. De nummers 1 tot en met 4 van el ke poule gaan door naar de fi naledag. SNOOKER Ook in het nieuwe seizoen wordt het Dutch Snooker Ranking (DSR) wegens succes verlengd. Nieuw is dat het NK als een viersterrentoemooi (DSR****) gaat meetellen voor deze nationale ranglijst. De eenstertoemooien (DSR*) wor den indien nodig over twee da gen gespeeld om ook de kleine re zalen de mogelijkheid te bie den een DSR* in huis te halen. Nederland heeft de organisatie toegewezen gekregen van het WK Snooker 2004 van de IBSF. Als de organisatie in Nederland de financiering rond krijgt is er eind 2004 een WK-snooker in ons land. Momenteel wordt on derhandeld met tv-zenders. Jan Bey door Jan Bey leiden - Leidenaar Mark Thiele (sv Leithen) is nog steeds onge slagen in het individuele kam pioenschap van de Leidse Schaakbond. Ook in de vijfde ronde won hij zijn partij, welis waar langs afgronden, tegen LSG'er Raoul van Ketel. Thiele toont in slechte stellin gen een hardnekkige onverzet telijkheid. „Omstanders dach ten al aan een winst van Van Ketel, maar hij viel aan en ik verdedigde, zo simpel was het. Ik stond onder grote druk en kwam terug in de partij. Nadat hij in de tijdnoodfase een remi sekans had gemist, kon ik de partij besfissen", aldus de ge lukkige winnaar. Een tweetal sterke LSG-mees- ters zat tegenover elkaar, Rudy van Wessel en Edwin van Haas- tert. Van Haastert probeerde zijn teamgenoot in het Frans met Le7 te verrassen en dat luk te, want even later kwam Van Wessel met het 'kromme' Dh5 op de proppen. Van Haastert attaqueerde hierop verrassend slecht, waarna Van Wessel het initiatief greep en de partij kon uittikken. Hierdoor haakt Van Haastert af voor de titel en staat Van Wessel een halfje achter op klassementsleider Thiele. In het rijtje achtervolgers kwa men zes spelers op vier punten. Hierbij zit de huidige Leidse kampioen Pieter Hopman die in een Wolga-gambiet slechts nk2 Eto Vde een uurtje nodig had on* B r Stork van het bord te toei Ook het LSG-jeugdtalei goe nis Ruijgrok en Marnix 1 d in kwamen door hun om de remise op vier punten. Paul Janse en het 15-jai derdorpse talent Joo meend, hielden het in na-achtige speelzaal al twintig zetten op een ling. Ben de Leur versli - D< rassend de sterke Leidt ide Erik Oosterom en Sjaakapp' kwam ook op vier punt and Jonathan Faydi te klopp iad i Op dinsdag 24 juni i eer, voorlaatste ronde het b( ixen ke duel tussen Thiele ;Ka; Wessel. ov t leidi erd i Persoonlijk kampioenschap [jgj Schaakbond Belangrijkste uitslagen vijf jIBl Van Ketel - Thiele 0-1; Van imaj Van Haastert 1-0; Vermeer ntig remise; Hofman - Ruijgro t( Hopman - Stork 1-0; Dc Leui om 1-0; Kamps - Faydi 1-0; n. Rebers 0-1; Derksen - Bakk Van Splunter, A. - De Heer 0 j ma - Irwin 0-1; Vogt - V.d. HdllG Slingerland - Pols 1-0; De N cin 1-0; Heemskerk - Wage QQ Devine - Compagnie 0-1; 1-0; Oei - -iilii meulen Nieuwland 1-0; Oei - HorteL-i^ Bey - Frijling 1 -0; Hoogenbo iten SPORTAGENDA Stand aan kop: 1M. Thiele 2. R. van Wessel 4.5 punte pj0i Hofman, P. janse. D. Ruijgr<* v man, J. Kamps en B. de Lei 9-22. E. van Haastert, R. va 5 Vermeend, M. Invin, A. Heemskerk, F. Slingerland, H. Oei, J. Bey, L CompagiT Niet, M. de Heer en J. vai?£ Lit punten, etc. 87 deelnemers, mot L Di Dpilli VOC anva Rijpwetering: TC Riipwetering LI Lisse: Estafette over 21 km (vr. 19.00) CRICKET Overgangsklasse: VCC 2 - Ajax L HONKBAL Tweede klasse: Alphians - Flying Petrels PAARDENSPORT Wassenaar: Renbaan Duindigt, Europees kam pioenschap leerlingpikeurs (zo. 13.30) Katwijk: MVKV LD circuit (vr-za-zo) Lisse: LTC Lisse LD circuit (vr-za-zo) Leiden: Unicum LD circuit (vr-za-zo) TOERFIETSEN Leiden: Delflandtoer (zo. 8.30) Leiden: Swift De Bult. Avondvii maandag dagelijks. 18.30) Lisse: De Bollenstreek Ter Spec.; land-Zaanstreek (zo.7.30) WIELRENNEN lzan( Haarlem: Spaarnwoude Nederla lusse' schap Amateurs A-Veteranen (zo 13 ITH phet )oste wor reede lathi; SP derv ij wei heti Texel: Rondje Texel tza) ZWEMMEN Amsterdam: Sloterparkbad. NK Leiden: De Zijl. Speedo finale (zo) Cat rope Sp; aMai :rde i Ca Naam: Tjeerd Star Sport en club: tennis bij Zee en Duin Geboren: 23 september 1978. te: Leiden Woonplaats: Noordwijk Vorige clubs: de Geversbaan in Noordwijk en de Boekhorst in Noordwijkerhout Broers/zussen: twee jongere broertjes, Bart en Thijs Beroep: parttime tennisleraar bij het Bollenpark in Noord wijk Opleiding: deeltijdopleiding fysiotherapie in Nieuwegein. Ik heb ook twee jaar in de Ver enigde Staten gestudeerd, in combinatie met tennis. Ik had een scholarship van de univer siteit van Arkansas. Partner: geen Lengte: 1.90 meter Gewicht: 83 kilo Speltype: aanvallend vanaf de baseline Links- of rechtshandig: rechts Sterkste punt: mijn service. Die is vooral hard en goed ge plaatst, zodat ik er veel directe en indirecte punten mee maak. Zwakste punt: ik heb geen uit gesproken zwakke onderdelen in mijn spel. Ik ben vrij all round. Mijn voetenwerk zou misschien wel beter kunnen, maar als je het in verhouding met mijn lengte ziet, is het toch best goed. Trainers: in de loop der jaren heb ik er heel wat versleten. De belangrijkste was Gert-Jan Minnee, bij de Boekhorst. En ik train nu al weer heel wat jaar tjes met René Hoek. Hij is wel iswaar niet mijn trainer, maar we spelen vrijwel dagelijks sa men. We zijn trainingsmaatjes. Hoogtepunt: de prestatie die we afgelopen seizoen met Zee en Duin hebben neergezet. Het mannenteam haalde de play offs in de eredivisie. Helaas gingen we afgelopen weekein de in de halve finale onderuit, maar dat neemt niet weg dat we een mooie prestatie hebben geleverd. Dieptepunt: de laatste ander halve maand van vorig jaar. Toen zat ik in een dalletje, ik efinl as. 4 Nöi een favoriete stijl. Vakantieland: Oostenrijk j| wege de wintersport. Ik f meestal twee keer per jaiSeda en is het belangrijkste, nislaagi je me op een snowboanjereike kom ik die berg ook wel jmooi Geloof: ik geloof wel, mioverg mijn eigen manier. Je ziihet k niet in de kerk vinden. jorgi Bijgeloof: ik volg alleen de Cai paalde routine. Dc trek bfe 6-2 beeld altijd eerst mijn rdaagde sok aan. Maar ik heb nia van gevoel dat ik slechter gafltoem sen als ik die volgorde vèfikaai der. chmid Wimbledon: wat de Nei|alisch ders betreft, denk ik niefeeler: Martin Verkerk weer eer kan uithalen zoals op Rijn w Garros. Hij kan de eerstr of drie rondes wel overltQ|»| maar hij heeft te weinig" ring om verder te komeR - Ma hebben Schalken en Slif tere papieren. Als ik ieni winnaar moet tippen, ish derer. Maxima's baby: ik hooiji gisteren toen ik thuisk hoop dat ze gelukkig wé Martin Verkerk: hij is r een topper en dat zal h blijven. De finale van Roeide V Garros is sowieso geen élen, „I lig succes, want hij heefbij gev jaar al het toernooi van k gewonnen en de kwaï Rome gehaald. Mooiste plekje in de rej voel me overal in Noord mijn gemak. Op de temCrho op het strand, in het uitf w leven, dit is gewoon mijl|)0o Toekomst Zee en Duin: dit jaar voor het eerst bijis - Go team en dat is super beji rede! Komend seizoen ben ikoet Sch af het begin bij en dan bin Glei het persoonlijk beter te Ir hij in Ik denk dat we in de hujoff tegt samenstelling nog wel éett de jaar vooruit kunnen, itaan, v Toekomst persoonlijk:! na de mijn studie oppikken. IBeelde nog tweeënhalf jaar voaeelde c klaar ben. In de tussenti level j ik ook tennisles blijven pres lag Dat lijkt me een ideale ijijke on natie. jnder h zag het even niet meer zitten. Ik speelde in die periode eigen lijk teveel toernooien en kwam daardoor te weinig toe aan rust en ontspanning. Als het dan niet goed gaat op de baan, neemt je zelfvertrouwen heel snel af. Ik heb daarvan geleerd dat ik beter zo nu en dan een toernooi kan laten schieten. Of dat er dit jaar van komt, is nog maar de vraag. Je wilt toch graag ook een paar A-toernooi- en spelen. Stel dat ik aan vier A- en aan vier B-toémooien meedoe, dan ben ik al weer acht weken onder de pannen. We zullen zien. Blessures: de laatste jaren is me dat bespaard gebleven. Als je veel tennist, heb je altijd wel kleine pijntjes. Maar daar moet je mee om kunnen gaan, an ders kun je beter stoppen. In het verleden heb ik wel proble men met mijn lies gehad. Dat is ook altijd wel een zwakke plek gebleven. Favoriete ondergrond: qua service en speelstijl zou ik hardcourt moeten zeggen. Maar ik ben opgegroeid op gravel en eerlijk gezegd voel ik me daarop toch nog altijd het lekkerst. Zo uitzonderlijk is dat niet, dat zie je aan Martin Ver kerk. Die heeft ook een harde service, maar ook hij speelt het liefst op gravelbanen. Favoriete toernooi: dan moet ik natuurlijk zeggen: Zee en Duin. Daar doe ik elk jaar aan mee en mijn resultaten zijn er meestal wel goed. Bovendien is het er altijd gezellig, er worden allerlei dingen georganiseerd naast het tennissen. De voorbije competitie: ik heb helaas de helft van de wedstrij den gemist, omdat ik toen nog in Amerika zat. In de singles die ik daarna nog gespeeld heb, stond ik tegen allemaal sterke jongens. In een van die wedstrijden had ik een match point, maar verloor ik toch nog. De andere keren was ik vrijwel kansloos. Dat had ook te maken met gewenning. In Amerika heb ik al die tijd alleen maar op beton gespeeld en Foto: Dick Hogewoning hier was het telkens op gravel. Gelukkig ging het in het dub belspel wel goed. Met Jan-Wil lem Lugthart heb ik alle duels in de reguliere competitie ge wonnen. Favoriete tennisser: vroeger was dat Becker. Van de huidige generatie vind ik Roger Federer een hele goeie. Hij heeft mooie slagen, een enkelhandige back hand en speelt vrij allround. Hobby's: ik ben een vrij fana tieke skiër, doe zo nu en dan aan golf en voetbal is ook altijd leuk. Tot een jaar of veertien heb ik altijd bij SJC gespeeld, in de hoogste jeugdteams. Tot het moment kwam dat ik moest kiezen tussen voetbal en ten nis. Maar het blijft altijd leuk om een balletje te trappen. Krant/tijdschrift: ik lees eigen lijk alleen het Leidsch Dagblad. Eten: een schitzel met gebak ken aardappeltjes en sla, zoiets zou het moeten zijn. Drinken: met een biertje op z'n tijd is niks mis. Muziek: ik luister meestal naar de radio. Het is maar net wat er voorbij komt, ik heb niet echt I LEIDSCH DAGBLAD TENNISCIRCUIT 2003 I -eb sf 25' V Circo^ www.leidschdagblad.nlwww.tennisworid.nl 38 open toernooien Top puntenklassement wordt uitgenodigd voor de Masters (15 t/m"21 september op TC Unicum in Leiden) Masters prijzenpakket van €3780,- Mercedes-Benz d en brid i Bep Vi I gistere ikampii a de cat )aren. Ii pen, stc ippel op anse tw (56,14) gookn Utanasi

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 14