Zakelijke rit niet langer privé belast je SMS-felicitotie gratis in de krant! 'Het leek alsof de witte rambler hier met bloeien op had gewacht' Aanhangwagen tractor kantelt: twee kinderen dood Kinderopvang Leidse regio onder druk Have a Leidsch Dagblad Bedrijven verlost van rompslomp Paard en ruiter onder vuur Leidsch D ;blad jter Maria: kippen n van Cod fijspel Jan n Hout in >oglandse kerk legers trekken 9.000 man naar ïeveningen achsoccer als andfestijn naar mpische status annes Heesters npliment: het rmant vergroten een kleine arheid middag op regen IAMENTAAR Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 INTERNET: www.leidschdacblad.nl Dagblad nr. 43257 tos maandag l6jUNI 2003 VRAGEN NR. 43257 LOSSE NUMMERS €1,10 ZATERDAG €1,55 Eerste Leidsch Dagblad Open Tuindag trekt duizenden bezoekers door Wilfred Simons leiden - Alsof hij er altijd al was. De eerste Leidsch Dagblad Open Tuindag heeft zater dag duizenden bezoekers naar Leiden en de regiogemeenten getrokken. De tuinliefheb- bers kwamen niet alleen uit Leiden en omge ving, maar ook uit steden als Den Haag, Delft en Amsterdam. De meeste belangstelling ging uit naar de zestien particuliere tuinen. De hofjes en de volkstuinen hadden over belang stelling ook niet te klagen, maar werden naar verhouding toch minder bezocht. Uit reacties blijkt dat de meeste bezoekers zeer te spreken waren over het tuinevene- ment. Ze vonden het gezellig om gelijkge stemden te ontmoeten. Sommigen merkten op dat het heerlijke weer het evenement flink hielp. „Zonnig, maar nog net koel genoeg om er op uit te trekken", aldus een dame uit Moerkapelle in de Vreewijkstraat. Ook de tuineigenaren waren zeer te spreken. „Ik krijg voortdurend complimenten", zei PvdA- raadslid Hilde Jansen, die haar wilde cottage- tuin aan de Rijn- en Schiekade had openge steld. Veel liefhebbers vonden het moeilijk om een tuin als mooiste aan te wijzen. „Ze zijn alle maal mooi", was een reactie die veel op het enquêteformulier te lezen was. „Iedereen heeft zijn best gedaan. Het zou oneerlijk zijn om er slechts een uit te pikken." Na inventarisatie van alle formulieren en e- mails bleek dat de tuin van Dick en Tilly van Leeuwen aan de Zuidbuurtseweg 7a in Zoe- terwoude het vaakst als mooiste was ge noemd. Tilly van Leeuwen was helemaal ver legen onder de uitverkiezing. „We hebben het er echt niet voor gedaan." Tuinliefhebbers waardeerden vooral de lelievormige bordjes met plantennamen die het echtpaar had ge maakt. Zelf was Van Leeuwen er trots op dat juist af gelopen weekeinde de witte rambler 'Bobby James' was gaan bloeien. „Hij bloeit maar één keer per jaar, het leek wel alsof hij op de tuin dag had gewacht." De tuinbeplanting die de minste waardering opriep, was die van de Vredevoogdtuin van de Universiteit Leiden. Wel was er veel waar dering voor de high tea die de universiteit aanbood en de aankleding met bloembakken. Ook was de tuin voor hen een rustpunt, waar zij konden bijkomen van hun strooptocht. Universitair ambtenaar Christine Smittenaar was overweldigd door de honderden bezoe kers. Al vroeg in de middag bleek dat ze met de high teahapjes, zelfs na twee keer bijbe stellen, het einde van de dag niet zou halen. Het drukte haar humeur niet. „De high is op, maar er is nog tea!" Pagina Ri: 'Je wilt toch weten hoe andere mensen leven' UUR WERKEN eer van deze tijd. Zo luidt notendop de reactie van iden politiek op het ïllonnetje van werkge- Drzitter Schraven om de urige erkweek weer in en. Om een dergelijke ge- te opperen in een perio- oplopende werkloosheid stagnerende economie, van weinig realiteitszin, :n de bonden, n kan zijn voorstel voor- reer opbergen. Zijn ti- inderdaad niet echt lek- ar we kunnen er op reke- it het voorstel om weer te werken - net als ver- s zoals de afschaffing VUT en de verhoging van iioengerechtigde leeftijd - kop opsteekt als de ba- igeneratie met pensioen critici gelijk hebben dat lectieve afspraak over de an de werkweek achter en dat zowel werkgever biemer gebaat is bij een e inzet van personeel, ge vloek die op de discus- r de veertigurige werk- list toch van angsthazerij, «ijk is de wereld veran- is een arbeidzaam leven anger de voornaamste maar uiteindelijk moet elvaartsstaat wel worden. lemende vergrijzing is in er het voornaamste pro- Er moet straks door min- nsen meer gewerkt wor- hetzelfde voorzienin- aau voor meer ouderen in e houden. Dat betekent arbeidsproductiviteit om- loet. Nu is langer werken enige manier om dat kaar te krijgen. Slimmer ons richten op sectoren e goed in zijn en innova- helpt allemaal mee, inger werken mag beslist optie uit het oog worden Q. md is niet alleen op de en als onze belangrijkste enten langer werken redden we het niet. Ar- tegenwoordig een flexi- d. Bijna iedereen die wil, rter werken. Daarom zou standig zijn om te kijken werknemers op vrijwil- sis naar een veertigurige ek toe zouden willen in 'an in de stress te schie- iemand de duur van de *k in debat wil brengen. den haac/anp - Het woon werkverkeer wordt vanaf i janu ari 2004 niet meer privé belast. Voor mensen met een auto van de zaak telt nu een deel van de kilometers tussen huis en werk plek mee als privé-kilometers. Minister Zalm (financiën) heeft aangekondigd dat hij daar van af wil wegens de grote administra tieve rompslomp die er mee ge paard gaat. De fiscus beschouwt met in gang van volgend jaar het woon-werkverkeer helemaal als zakelijke kilometers. Dit bete kent met name voor werkgevers die veel werknemers kriskras door het land aan de slag heb ben, bijvoorbeeld in de bouw, een aanzienlijke afname van de papierwinkel, omdat ze in hun boekhouding geen onderscheid meer hoeven te maken tussen zakelijk en privé. Voor werknemers verdwijnt ook een bron van ergernis. Ze vin den het onrechtvaardig dat ze dagelijks vanuit huis stad en land afreizen om klussen te doen voor de baas, terwijl een deel van die gereden kilometers als privé wordt aangemerkt. Het aantal gereden privé-kilometers in de auto van de zaak is bepa lend voor het percentage van de cataloguswaarde van het voertuig dat bij het belastbaar inkomen moet worden opge teld. De maatregel is enkel en alleen bedoeld om de administratieve lasten voor bedrijven te beper ken; één van de speerpunten van het nieuwe kabinet. Op het eerste gezicht lijkt er ook belas tingvoordeel in het verschiet voor alle mensen met een auto van de zaak, maar volgens een woordvoerster van het ministe rie van financiën komt er een andere regeling voor in de plaats. Het regeerakkoord voor ziet namelijk niet in extraatjes voor automobilisten. Op prins jesdag wordt duidelijk wat voor nieuwe regeling er komt. De privé-bijtelling van het woon-werkverkeer geldt voor onder de 10 en boven de 30 ki lometer. De regeling is enkele jaren geleden ingesteld met als doel het milieu te sparen. De verwachting was dat mensen die vlakbij hun werk wonen de fiets zouden pakken en mensen die veraf wonen zouden verkas sen naar de omgeving van hun werkplek. wassenaar - De stressbestendigheid van ruiter en paard werd zaterdag zwaar op de proef gesteld tijdens de Nationale Vaardigheidsdagen Politieruiters op de renbaan Duindigt. Politiemensen uit het hele land deden mee aan het tweedaagse evenement, waar onderdelen als de dressuurproef, een terreinuithoudingsproef en een springproef werden afge legd. Voor het publiek het spectaculairst was de politiedienstpaardenproef, waarbij ruiter en paard werden blootgesteld aan rook, vuur en lawaai. Foto: GPD/Phil Nijhuis (advertentie) door Jacob van der Meulen en Oscar Vermeer nieuw-vennep - Twee kinderen uit Nieuw-Vennep en Hoofd dorp, respectievelijk 7 en 14 jaar oud, zijn gisteravond om acht uur dodelijk verongelukt bij een ongeval met een tractor op de Componistenweg in Nieuw-Vennep. Een 17-jarig meisje uit diezelfde plaats liep bij het ongeval een dwarslaesie op. De chauffeur van de tractor zit nog vast. De kinderen maakten deel uit van een groep van 14 die met een open aanhangwagen achter de tractor naar huis werden ge reden. De kinderen - in de leef tijd van 6 tot 17 jaar - kwamen van een verjaardagspartijtje. Op een rotonde vloog de aanhan ger om nog onbekende redenen uit de bocht en kantelde. De kinderen werden uit de aan hanger geslingerd. De verkeersongevallendienst van de regiopolitie Kennemer- land onderzoekt de toedracht van het ongeval. Volgens voor lichter F. Kluit zal onder meer (advertentie) De politie verricht technisch onderzoek na het ongeval. In de verte staat de tractor met daarnaast de ge kantelde aanhanger. Foto: FBF/Erwin Hermanns worden gekeken naar de tech nische staat van de aanhanger, de snelheid waarmee de tractor reed en hoe de kinderen op de wagen zaten. Het wordt niet uitgesloten dat ze door de snel heid waarmee de rotonde werd genomen, allemaal aan één kant kwamen te zitten, waar door de aanhanger kantelde. Woordvoerder Kluit bevestigde vanmorgen dat het verboden is mensen achterop een aanhan ger te vervoeren. „Als we dat zien, dan treden we op. In een agrarische gemeente als Nieuw- Vennep gebeurt dit echter va ker. Wij worden niet gebeld door mensen omdat ze het als gewoon ervaren. Dit is een hele dure les voor iedereen." Een van de slachtoffers over leed ter plekke. De tweede be zweek in het ziekenhuis aan haar zware verwondingen. De chauffeur, een 37-jarige man uit Nieuw-Vennep, is voor verhoor overgebracht naar het politiebureau. Hij wordt daar nog steeds vastgehouden. De politie wil nog niets kwijt over de verklaringen van de chauf feur. Door ambulance-, brandweer en politiepersoneel is eerste hulp verleend aan de slachtof fers. In de brandweerkazerne zijn de niet gewonde en lichtge wonde kinderen en hun familie opgevangen. Vijf gewonde kin deren konden na behandeling allen naar huis. Een 17-jarig meisje uit Nieuw Vennep ligt met ernstige verwondingen in het ziekenhuis. Volgens een melding vanuit het ziekenhuis zou zij een dwarslaesie hebben. Ouders, scholieren en leerkrachten feliciteren de geslaagden met het behalen van hun diploma. SMS het woord: KRANT (gevolgd door een spatie) en je eigen felicitatiebericht naar 4999. De eerste 250 inzendingen worden geplaatst in de geslaagdenbijiage van deze krant op woensdag 25 juni. (kosten per SMS- inzending 0,55) door Wim Wegman leiden - De markt voor kinder opvang staat onder druk. Ook in de Leidse regio moeten cen tra alle zeilen bij zetten om een goede bezetting te halen. Van sluiting van ldnderdagverblij- ven is bij B4Kids, de grootste organisatie in Leiden en de Leidse regio, echter nog geen sprake. De directie van de grootste lan delijke organisatie voor kinder opvang, Humanitas, klaagde dit weekeinde dat het aantal in schrijvingen drastisch is ge daald. Veel ouders zouden hun kinderen van de centra halen omdat ze de hoge kosten niet meer kunnen opbrengen. Door de recessie bezuinigen steeds meer werkgevers op hun bijdra ge voor ldnderopvang, waar door de uitgaven voor ouders aanzienlijk stijgen. Ook in CAO's is in steeds min dere mate aandacht voor kin deropvang. Daarnaast eist de toenemende werkloosheid haar tol. Als een van de ouders ge dwongen thuis komt te zitten, (advertentie) Nu een gratis strandstoel bij een proefrit in een van de zeer sportief uitgeruste SEAT-modellen. Dus ga snel naar de SEAT-dealer en 'have a SEAT! auto emociön is kinderopvang niet meer no dig. L. Schuerman, voorzitter van de raad van bestuur van B4Kids, erkent dat het veel lastiger is ge worden de centra vol te krijgen. Hij meent echter dat dat vooral het gevolg is van de bijna explo sief toegenomen concurrentie. „Vanuit mijn kantoor heb ik zicht op de Rijnsburgerweg. Tot voor kort zat daar één kinder dagverblijf, van ons. Nu zitten er negen. Toen ik hier drie jaar geleden begon, waren er enor me wachtlijsten en haalden we moeiteloos een bezetting van 100 procent. Nu moeten we heel hard werken om 90 pro cent te halen. Komt het daaron der, dan worden de marges te klein." Ja, ik word abonnee en ontvang de krant eerst 2 weken gratis. NaamMDV Straat Postcode Telefoon Wg gaan zcxgvuttg om met Ik neem een: maandabonnement automatische betaling kwartaalabonnement automatische betaling betaling per acceptgiro Handtekening: Plaats €54,50 55,00 (i.v.m. ccotrcte nabezofging) ^eLv In het colofon van de krant treft u nadere mtomiatie aan. Bij machtiging tot automatische betaling krijgt u bovendien een 1/5 Staatslot met Jackpot cadeau Bij automatische betaling is mijn 712141 400114 mm Stuur deze bon in een envelop, zonder postzegel, naar: Leidsch Dagblad, abonneeservice, Antwoordnummer 10050 2300 VB Leiden V1 www.leidschdagblad.nl itt ri il i agl E

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 1