SPORT Koedooder heerst op De Bult Dekker boekt eerste zege in de eredivisie 4: FC Rijnlands accu is bij de start al helemaal leeg Ungerer hapert al in het startblok Stefan de Groot kan toppositie vasthouden S9 Revanche voor gelijkspel tegen hekkensluiter Lieja Tunks winnares Gouden Spike I ax maatje te in voor Asian ickit - Ajax was gisteren niet (gewassen tegen kampioens- hdidaat Asian uit Den Haag. h eigen veld ging de ploeg uit jgstgeest fors onderuit. Asian Lam uit op 197 all out, Ajax op JO all out. Bij een score van 79 lor 7 leek Ajax nog kansrijk, fcar toen Asian-batsman Iqbal tamp tempo 58 runs maakte, js het gedaan met de aspira- ;van de Oegstgeestenaren. het batten tekende zich bij voor 6 een debacle af voor ix, dat grote moeite had met snelle bowler Bukhari. Aan- trder Thomas Mulder gaf lt 32 runs de score een enigs- Js draaglijk aanzien. Beste ivler bij Ajax was Anton Die- th met 4 wickets voor 21 is. Door deze zege is Asian iloper in de overgangsklasse. find speelt isse parten etiek - Yvonne Wisse had het teren druk in Lisse. Op de m van haar eigen vereniging Spartaan deed de meer- npster aan vier onderdelen e, waarvan ze alleen de 100 ter horden niet won. De pu- van Gerard Lenting voltooi de hordenrace in 13,98, twee üderdsten langzamer dan de inares. Op de 100 meter am de 21-jarige atlete tot 03. Dit zou een nieuw per- (nlijk record zijn geweest, ar er stond iets te veel rug- ïd stond om als record de ;ken in te gaan. Op de dub- e afstand eindigde Wisse in 35, ditmaal met 'legale' rug- ïd. Ook haar 16-jarige club- lote Romara van Noort akte indruk. Met 24,77 na- t ze de toptien aller tijden op e afstand. Bij het versprin- i kreeg Wisse wederom te ken met een te harde bries ynstige richting, zodat ook >,97 meter niet officieel kan rden bijgeschreven, de mannen was vooral het :uswerpen sterk bezet. De ladees Jason Tunks, die re- natig in Nederland verblijft, ef na de Gouden Spike nog n in deze regio hangen. De tgenoot van Gouden Spike- inares Lieja Tunks kwam tot 12 meter. Martijn Scheffers iden Atletiek) werd vijfde t een worp van 49,52. Meer- ïper Rick Wassenaar (De rtaan) kwam tot 42,34, een ppe meter verder dan zijn jgenoot Arnoud Koot. Was- aar stootte bovendien de el tot 14,26. Erik van Vreu- igen (Haag Atletiek) haalde Tl meter. Roel van Ree liep i sterke 200 meter. De atleet Leiden Atletiek, specialist de 400 meter, benaderde 121,71 zijn persoonlijke top- jtot op zeven honderdsten, de 100 meter liep Van Ree I tijd van 11,06. Pieter van igen (De Spartaan) liep 400 ter in 50,34. dinsdag lO JUNI 2003 Olga van Velzen voert het peloton aan in de achtervolging op Vera Koedooder. Foto: Henk Bouwman i tan Kramers. lieffoto: Hielco Kuipers ttionale titel tor Kramers ien - Tristan Kramers heeft 'lopen weekeinde op de iterdamse Bosbaan de na- ale roeititel in de lichte skiff iverd. De Leidenaar finishte en tijd van 7.00,66. De rd-roeier bleef daarmee Hulskamp, goed voor het er, ruim zes seconden voor. Denis van Asopos/De Vliet shte vijfde in een tijd van ,29. Diezelfde plek was gelegd voor zijn ploegge- t Joost van Mensch in de A- f. Hij bleef met zijn tijd van 1,31 op eerbiedwaardige af- id van nationaal kampioen Lippits (6.53,12). De Leidse ibinatie Kamp/Beugelsdijk te bij de vrouwen de titel 8,91) in de dubbeltwee. Het Br was voor het team Mon- Barwegen van Die Leythe. wamen in 7.49,34 over de ih. tels Van Ingen Van der Drift «is - Samantha van der t en Marlon van Ingen heb- de jeugdtitels van het ten- listrict Leiden in de hoogste ijdsgroep tot en met 16 jaar zich opgeëist. De speelster iet vlaggenschip van Hille- ise TC was in de eindstrijd vee sets de meerdere van teamgenote Denise van en. Marlon van Ingen, uit- ïend voor TEAN, klopte elingbroer Tim van Ingen leens in twee sets. wielrennen - Vera Koedooder is gisteren in Leiden met over macht kampioen van West-Ne derland geworden. Op parcours De Bult van Swift was de Euro pese baankampioen uit Boven- karspel duidelijk beter dan de rest van het peloton. Het gemis van Leontien van Moorsel en Suzanne de Goede (uitgezonden naar een Spaanse etappewed strijd) was duidelijk merkbaar. Olga van Velzen (Hazerswoude) maakte een sterke indruk, maar zij kreeg geen steun van Yvonne Brunen en Andrea Bosman die de vlucht van Koedooder perfect afschermden. Ook oud-Neder lands kampioen Sissy van Ale- beek, die met Catharina Mul ders en Wendie Kramp (beiden van Ton van Bemmelen Sports) nog een alles-of-niets-poging deed, kon niet meer in de buurt van de Noord-Hollandse ko men. Van Velzen werd zevende. Bij de juniorenvrouwen ging de buit naar Iris Slappendel. In de ze categorie werd Esther Korte- kaas uit Voorhout zesde. Een dag eerder in Dordrecht was Kortekaas goed voor een vierde plaats Zaterdag werd zij achtste in Stolwijk. Rien Ket was de beste bij de amateurs B. De Noordwijker klopte zijn plaatsgenoot Peter Zuidhoek, die zaterdag in Stol wijk ook al tweede was gewor den. Leo Sluijs maakte het Noordwijkse podium compleet. Junior Sebastian Langeveld (Lis- se) stortte zich met succes op de Nederlandse criteriums. In Honselersdijk moest hij nog zijn meerdere erkennen in Eddy van Leijen, maar gisteren in Zwaag nam hij revanche en behaalde het jonge talent zijn derde sei zoenszege. Voor Suzanne de Goede was er voor haar vertrek naar Spanje een vierde plaats in 's-Heeren- berg. Thijs Zonneveld (Noord- wijkerhout) behaalde die zelfde klassering in Arnhem. door Peter Klein zandvoort/warmond - Met een 4-2 overwinning in de eredi visie op ELTV herstelde Dekker Tennis zich gisteren van het po vere gelijkspel zaterdag bij hek kensluiter Zandvoort Met de enkelspelen van Jolanda Mens en Jan Siemerink wil het bij TV Dekker Tennis maar niet vlotten. De Voorhoutse, die be gin dit jaar een gebroken enkel opliep en maanden revalideer de, ontbeert wedstrijdritme. Een singletje winnen zat er ook za terdag niet in. Andrea van den Hurk, reisgenote van Mens afge lopen winter tijdens haar Au- stralië-tour, had in twee sets weinig mededogen met de naar haar vorm zoekende Dekker speelster. Gelukkig voor de War- monders had Lubomira Bache- va zich hersteld van haar matige competitiestart. De Bulgaarse overklaste Seda Noorlander, met plaats 124 de hoogst genoteerde Nederlandse op de wereldrang lijst, voor het verlies van slechts drie games. Het vrouwendubbel met Anouk Sterk was een eitje. Ook Siemerink won in het en kelspel nog niet. Tegen Michel Koning raakte de Noordwijker in de eerste set licht geblesseerd. Hij liet zich door fysiotherapeut Martin Huta Galung een banda ge aanleggen en speelde door naar een 1-6 4-6 nederlaag. „Ik tenniste niet eens slecht. Lopen ging ook prima. Ik kon door die kuitblessure alleen niet goed serveren. Michel heeft de hele eerste set en op het eind van de tweede set de punten goed ge speeld. Zo'n nederlaag vind ik niet erg. In erg veel trainen heb ik geen zin meer. Maar zolang ik nog wedstrijden op dit niveau kan spelen, blijf ik het doen. Voor mij gaat het erom, dat ik er ongeacht het resultaat zelf veel plezier in heb", aldus Siemerink. Cadeau De Noordwijker had overigens de partij beter op matchpoint cadeau kunnen geven. Dan had hij zich, toen verder spelen toch niet meer verantwoord bleek, in het dubbel kunnen laten ver vangen door Bas Wild. Hoofd- scheidsrechter Eric Savalle ken de nu het punt reglementair toe aan de thuisclub. Dekker Tennis ging niet akkoord en beriep zich erop, dat zij bij het uitwisselen van de opstellingen het formu lier niet had ondertekend en dat TC Zandvoort had verzuimd dit te controleren. Voor coach Dick Suyk aanleiding op zijn beurt protest aan te tekenen en zijn dubbel, Koning met Sander Hommel, reglementair voor maar een enkel punt de baan op te sturen. Niet spelen zou vol gens de regels van de eredivisie een verliespunt hebben opgele verd en wel spelen zou Suyk's protest ongeldig hebben ge maakt. Tegen het middernach telijk uur meldde de competitie leiding van de KNLTB, dat de Warmonders het gelijk niet aan hun zijde hadden en dat de einduitslag op 3-3 werd be paald. Het gelijkspel tegen de hekken sluiter had een negatief effect voor de plaats op de ranglijst, waar de nummers twee tot en met zeven elke speeldag strijden om drie plaatsen bij de play-offs en een degradatieplek. Een goed resultaat tegen ELTV was gebo den. Bacheva en Sterk legden een uitstekende basis voor de uiteindelijke 4-2 overwinning. De Bulgaarse speelde sterk te gen de Tsjechische Sandra Klei nova. Sterk verraste met een afgete kende zege op Hanneke Kete laars, reeds jaren de koningin van de Nederlandse A-toemooi- en. Melle van Gemerden liet zijn zege bij TC Zandvoort op Hom mel volgen door winst op de Tsjech Rado Lukaev van het Eindhovense ELTV. Het vrou wendubbel van Bacheva en Sterk bleef voor de vijfde maal op rij ongeslagen en zorgde voor het vierde punt en de eerste competitiezege van TV Dekker Tennis. Leidse ploeg blijft vierdeklasser door Loman Leefmans gouda - De zesde en zevende wedstrijd van de nacompetitie waren er uiteindelijk twee te veel voor FC Rijnland. De zwaar gehavende ploeg van trainer Kees van Tongeren wist zaterdag van een zo mogelijk nog uitgebluster HWD te winnen (6-2) maar gisteren bleek de accu al bij de start leeg. GLZ, tien frisse jonge Turken rond een routinier, won met 4-1. Door dit resultaat blijft FC Rijnland vierdeklasser. Dat was eigenlijk al zo na de verloren finale tegen UDWS vorige week, maar de KNVB toverde een herkansingsronde uit de hoge hoed met de Rot terdamse tegenstanders HWD en GLZ. De Leidse club twijfelde of het daar blij mee moest zijn. Door schorsingen, vakanties en blessures ontbrak de helft van het elftal en de relatief hoge gemid delde leeftijd van het team was ook al geen voor deel. Zaterdag werd het al kansloze HWD - dat met 3-0 van GLZ had verloren - pas in de tweede helft be dwongen door vier treffers in de laatste drie kwar tier. Het bleek de laatste stuiptrekking, want giste ren liep het gelegenheidselftal zonder één echte aanvaller al vanaf het begin op de laatste benen. GLZ was niet zozeer beter, maar wel veel jeugdi ger en daardoor actiever. Daarbij herbergt de ploeg routinier en spelbepaler Ahmet Keloglu, een fenomeen in het Rotterdamse amateurvoetbal. De 41-jarige speler/coach heeft twee officiële inter lands achter zijn naam staan en hij voetbalde bij na tien jaar in de selectie van Galatasaray. De kalende Keloglu oogde traag en stram en hij verloor veel persoonlijke duels. Maar toen hij na een uur door zijn eigen assistent tot een publieks- wissel werd gedwongen, had hij drie assists gege ven die tot evenzoveel treffers leidden. Het breekpunt in de wedstrijd vormde de zevende minuut na rust. GLZ was vlak voor het einde van de matige eerste helft op voorsprong gekomen, maar FC Rijnland drong direct na de pauze voor het eerst fel aan. Uit twee tegenstoten van de Rot terdammers werd binnen een minuut twee keer gescoord. In beide gevallen ging invaller-doelman Jean-Pierre Neuteboom (zijn eerste optreden in het eerste) niet vrijuit. Daarmee was het definitief over voor FC Rijnland dat laat in de wedstrijd nóg een doelpunt te verwerken kreeg en via Martijn Storsbergen in de slotfase de eer redde. Hoe erg FC Rijnland er doorheen zat, bleek uit de laatste actie van de wedstrijd. De zichtbaar ver moeide en zwalkende verdediger Wander Wassink zette een tackle zó laat in dat hij zijn tegenstander wel van achteren moest raken. Een rode kaart was het gevolg. „Ik wil het bewust niet hebben over wie er alle maal niet waren. Daar doe je de rest mee tekort", besloot Van Tongeren. „De nacompetitie duurde voor ons gewoon te lang. We kregen maar één dag rust tussen de twee laatste wedstrijden en je merkte dat we daardoor helerqaal op waren." FC Rijnland - HWD 6-2 (2-2). Doelpunten FC Rijnland: Storsbergen (2), Gubler (2), Mink en Schneider. FC Rijnland - GZL 1-4 (0-1). 36. Akansel 0-1, 51. Basoglu 0- 2, 52. Basoglu 0-3, 78. Basoglu 0-4, 85. Storsbergen 1-4. Toe schouwers: 200. Scheidsrechten Van Berkum. Rood: 90+3. Wassink. FC Rijnland: Neuteboom; Wassink, Storsbergen, Pikaar, Ver mont; De Jager (61. Benning), Verplancke. Schneider, Buyn; Gubler (37. Schellingerhout), Mink (77. Kamphues). door Jacob Dekker autosport - Stefan de Groot staat na zes races in de Habo Da Costa Formule Renault klasse op een tweede plaats achter Paul Meijer. Het pinksterweek- einde op Circuit Park Zandvoort bracht de Hillegommer een elf de en een dertiende plek, maar de resultaten van zijn directe concurrenten waren, met uit zondering van die van Meijer, niet van dien aard dat hij zijn hoge klassering moest prijsge ven. Succes was er ook voor Tim Co- ronel uit Alphen aan den Rijn die zijn pole position in de Pear- le Alfa 147 GTA Challenge na de twaalf ronden tellende race om zette in een overwinning. Coro- nel zag kans met teamgenoot Berend Gesman weg te rijden. „Nadat ik een ronde of zes aan de leiding had gereden merkte ik dat Berend sneller was en heb ik hem voor laten gaan. Zo bouwden we een voorsprong op van meer dan twee seconden." Het derde lid van het Cable 1 team, Alphenaar Oscar Middel dorp, hielp een handje door in de beginfase het nodige afstop- werk te verrichten. Twee ronden voor het einde haalde Coronel Gesman in. „Ik zag dat hij meer foutjes ging maken." Gesman werd vijfde. Hij was niet te spre ken over de wegligging van zijn bolide. „Zeker in de laatste ron de had ik zo weinig grip dat mijn wagen helemaal dwars over de baan ging en de ande ren mij makkelijk konden inha len." Middeldorp werd zevende. De Alphense Sandra van der Sloot eindigde als elfde. „We hebben de afstelling zeker nog niet voor elkaar en wanneer je daardoor niet verder komt dan een vijftiende startplaats heb je tijdens de race aanmerkelijk meer te doen om in de toptien te kunnen eindigen", aldus Van der Sloot. Gaby Uljee uit Alphen aan den Rijn had in de afgelopen twee Renault Clio races weinig succes en kreeg via haar sponsors en het teammanagement van Equi pe Verschuur dit weekeinde een mogelijkheid om zich te revan cheren. Zij eindigde als veertien de. Uljee gaat op zoek naar sponsors voor haar komende ra- ce(s). leiden - Kogelstootser Lieja Tunks-Koeman heeft zaterdag tij dens de Gouden Spike in Leiden de olympische limiet voor Athene 2004 gehaald. De in Canada woonachtige atlete haalde 18,68 meter, dertien centimeter boven de vereiste afstand. Tunks, die eerder dit seizoen één centimeter tekortkwam, gooide al haar krachten in haar laatste poging. „Er is een last van me af gevallen", reageerde Tunks uit gelaten. „Wat een luxe dat ik al zo vroeg de limietafstand te pak ken heb." De 27-jarige Tunks bleef nog wel 21 centimeter verwijderd van het Nederlands record, dat met 18,87 meter in handen is van Corrie de Bruin. De prestatie was wel goed voor de Gouden Spike (een goud- belegde sprintschoen), de hoofd prijs van het jaarlijkse nationale atletiekevenement. „Mijn verhui zing naar Canada is een goede beslissing geweest. Ik train er lek ker, voel me sterk en zit goed in mijn vel. Nu nog deze vorm uit bouwen. Tot nu toe vond ik dat ik te veel op kracht gooide. Ko gelstoten moet ook een vloeien de beweging zijn, die je gewoon moet laten gebeuren. Dat lukte in die laatste stoot", aldus Tunks. Foto: ANP/Jasper Juinen leiden - Martijn Ungerer weet even niet wat de zin van het at- letiekleven is. Na een verprutste 100 meter tijdens de wedstrijd om de Gouden Spike in Leiden sprak hij zaterdag hardop over stoppen. Later draaide de 25-ja- rige Alphenaar wat bij, maar hij keek nog altijd sip. Ook de esta fettebeurten in het tweede Ne derlandse team konden Ungerer niet opbeuren. Tot tweemaal toe kon Ungerers viertal niet in de buurt komen van Nederland 1, dat Guus Hoogmoed in de ploeg had als vervanger van de geblesseerde Caimin Douglas. Vorige week in Hengelo leek de sprinter van Leiden Atletiek via dat B-kwartet juist te solliciteren naar een plaats in het keurkorps op de 4x100 meter. Maar sinds zaterdag is hij terug bij af, vooral door een mislukte individuele 100 meter. Terwijl de 40-jarige Troy Douglas naar 10,29 snelde, finishte de slecht gestarte Alphe naar gedemoraliseerd in 11,06. Zijn tijd was zelfs een stuk trager dan die van zijn jonge clubge noot Leomar Davis, die in een eerdere serie 10,86 hep. Zonder Leidse sprintsuccessen en zonder Kamiel Maase, die met een geblesseerde kuit langs de kant stond, kon het thuispu bliek rond de Leidse atletiek baan voornamelijk klappen voor prestaties van buitenstaanders. Zo hep Robert Lathouwers ver rassend hard op de 400 meter (46,78) in een serie waarin Roel van Ree van Leiden Atletiek op gepaste afstand tweede werd (47,83). Op de 800 meter knokte Pieter van Langen van De Spartaan uit Lisse zich naar een knappe tijd (1.52,96). Drie Leidenaars, Jaco Luijendijk, Edgar Creemers en Robert Smits, deden met tijden rond de 8.40 weinig voor elkaar onder op de 3.000 meter. Wel gaven zij ruim een halve minuut toe op winnaar Rob Detert. Claartje Raedts (Leiden Atletiek) deed bij de vrouwen veel kop- werk, maar moest haar inzet be kopen met een terugval naar de zesde plaats. Raedts Belgische clubgenote Heidi de Ridder won de B-loop van de 800 meter in een tijd van 2.10,23. De Leidse discuswerper Martijn Scheffers werd in de schaduw van grote mannen als Tunks en Smith achtste met een worp van 49,16. fjs^*

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 25