]Ve gaan tot vijf uur stappen hè, V MARTIN VERKERK Verkerk brengt ook de winterbanen dichterbij ar DE ONTWIKKELING VAN EEN HANDELSMERK 1 ■9 p5 mei: 6-3 6-4 6-4. Foto: ANP Horna, 28 mei: 4-6 6-4 4-6 7-5 6-2. Foto: ANP Spadea, 30 mei: 5-7 6-4 6-2 7-5. Foto: ANP maaf" d tte l ga:1 Mlei /erdfc» 1 juni: 6-3 6-3 7-5. Foto: RTR Moya, 3 juni: 6-3 6-4 5-7 4-6 8-6. Foto.- AFP Coria, 6 juni: 7-6 6-4 7-6. Foto: EPA ilie en vrienden feesten ondanks nederlaag tot laat door irtjan van Geen Er gaat een gejuich op als ferkerk arriveert bij hotel Familie en vrienden ich na afloop van de fi- Roland Garros verzameld eSbijgelegen cafeetje en u li reeds tegoed aan rosé, efola. 'Martin bedankt', applaus klatert. :f in Duil» de itelo iien< oni d' :oac n, een 'etro ing as h( oors o op de w< rfijna tweeënhalf uur na geslagen bal. Verkerk even zijn tas weg voor biertje in de handen a drukt en groet dan één het groepje van een d vijfentwintig. „Poeh, wat gestuurd zeg vandaag", hij aan zijn pittige ne- ïgen Ferrero. „Ik voelde kleine jongen." Als laat- ïa aan de beurt, é-feestje is de afsluiting 'e onwaarschijnlijke we ds Gesman, huisvriend Verkerkjes, ging met iGerda alleen de eerste ;en mee. Was de bedoe- ïssendoor zijn ze nog Nederland geweest, woensdagochtend na op Carlos Moya wisten terug moesten naar ét groepje was klein in 1, maar het werd steeds let is mooi dat ze alle- comen zijn." jongen voert als eerste het de kettingloze burge- Schoof valt bij en ook moet nog even kwijt roeger zo regelmatig een ongen is geweest. En len vader Wim en broer et te kwaad. Ze schieten e elf nog net niet vol, maar het scheelt weinig. Ruim voor de finale zijn ze alle bei nog kalm. Niets krijgt hen gek. Alleen moeder Bep is ner veus. „Ik maak me niet zenuw achtig hoor", zegt Wim Verkerk, getooid in een wit T-shirt van Roland Garros met de opdruk 'Martin Who??? Verkerk!!!'. Een Alphense ondernemer heeft duizend oranje en rood-wit- blauwe vlaggetjes laten aanruk ken. De horden Nederlandse fans dragen ze in het haar of zwaaien er anderszins mee. Ook oma doet in de familiebox drif tig mee. Zwarte markt De sfeer is opperbest, iedereen gaat er vanuit dat Verkerk wel even gaat winnen. Oranje sto la's, pruiken, molens en soort gelijke voetbalprullaria sieren hoofden, hals en lichaam. Naar schatting duizend man willen de gedenkwaardige dag live meemaken. Mickel Verkerk heeft alle verzoeken aan zijn adres via de reguliere weg kun nen honoreren. Hollanders die op de zwarte markt aan kaarten willen komen, hebben ook ge luk. De vroege vogels zijn alleen iets meer kwijt dan de laatko mers. De prijs is om twaalf uur nog driehonderd euro, maar zakt geleidelijk naar 120. Ook Katwijker Gertjan Minnee heeft halsoverkop de reis onder nomen. Hij stond met zijn com pagnon en Verkerks eerste 'ech te' trainer Frank Vahle aan de basis van diens carrière. Minnee heeft nog geprobeerd Vahle te bereiken, maar die heeft zijn mobiele telefoon uitstaan en is waarschijnlijk op vakantie. Ook Vahle is de hele week gek gebeld door diverse media en heeft er wellicht meer dan genoeg van. Alles en iedereen wil meedelen. Ook de zenders SBS en RTL - ze hebben niet de rechten om ten- nisbeelden uit te zenden - be volken met hun camera's het musketierpleintje voor het Court Philippe Chattier om de doldwaze menigte vast te leg gen. Wanneer een computer beeltenis van Verkerk wordt ver toond op het megascorebord stoten Wim en Bep Verkerk el kaar vol trots aan. Als Verkerk na 129 minuten door Ferrero van het gravel is gepoetst, is de sfeer ingetogener, maar vooral de Alphenaren zijn niet minder trots op hun dorps genoot. „Hij speelde vandaag misschien iets minder, maar hij is nog steeds een held", zegt An- nabelle in stola. „En het is leuk voor zijn ouders. Ze hebben al tijd in hem geloofd." Gebroken kies Op het privé-feestje blijft Nick Carr op de achtergrond. Deze avond is voor familie en vrien den. Komende week houdt hij zich schuil in België, waar hij woont. Niet alleen omdat Ver kerk hem tijdens de competitie wedstrijden voor zijn club Hil- verheide niet nodig heeft en pas tijdens het grastoernooi van Rosmalen weer een beroep op hem gaat doen. „Ik heb laatst tijdens het eten mijn kies gebro ken op een stuk eend. Dat moet ik eerst even laten maken." Verkerk houdt zich intussen als middelpunt van de belangstel ling elders op. Hij omarmt zijn grootmoeder en kust haar ferm op de wang. „We gaan tot vijf uur stappen hè, oma?" Tennis En Anders Niets maakt er het beste van Fans en clubgenoten van Verkerk volgen zijn verrichtingen bij TEAN. Foto: ANP door Loman Leefmans alphen aan den run - Ingetogen maar toch zichtbaar hartstochtelijk leefde hij mee. Bij de spaarzame belangrijke punten die Martin Ver kerk maakte, toverde ook hij een gebald vuistje tevoorschijn, maar vaker nog schudde hij meewarig zijn hoofd. Elfstedentochtwinnaar Henk Angenent was een van de meer dan duizend bezoekers die zondagmiddag bij tennisvereni ging TEAN de verrichtingen van de nieuwe plaatselijke held volgden op een groot scherm en verschil lende tv*s. Het complex van de tennisvereniging was even een paar dagen het centrum van sport- minnend Nederland en maakte daar het beste van. Angenent heeft niets met tennis. „Schaatsers hebben nu eenmaal geen balgevoel", merkte hij glimla chend op. Zijn aanwezigheid was meer een persoonlijk eerbetoon aan een medetopsporter. Ange nent, een Woubruggenaar die even in Alphen woonde, en Verkerk hebben elkaar nog nooit ontmoet. „Zijn gedrevenheid is wat mij aan spreekt en ik hoopte dat hij voor een nieuwe stunt kon zorgen", ver klaarde Angenent zijn anonieme presentie. De marathonschaatser was nog lang niet de meest onverwachte aanwezige bij TEAN. Liefhebbers van Oranje-feestjes waren uit de verre omtrek naar de Laan der Continenten gekomen. „We heb ben telefoontjes gehad van men sen uit Alkmaar, Amsterdam en het Westland met de vraag of ze hier vandaag mochten komen kij ken", aldus bestuurslid Charles Schaaij. „Een kerel op een Harley kwam vrijdagavond helemaal uit Monster en vond het zo geweldig dat hij vandaag de naam van zijn bedrijf bij de andere sponsors wil de hangen. Maakte hem niet uit wat het kostte." Donderdagavond, nadat Verkerk de halve finale had bereikt, was het idee om van het tennispark een openluchtbioscoop te maken spontaan bij enkele bestuursleden opgekomen. Tot hun eigen verba zing waren slechts een paar tele foontjes genoeg om dat rond te krijgen. Omwonenden en gemeen te werkten niet tegen, geldschieters schoten te hulp. Met als eerste een plaatselijke keukengigant die toe vallig dezelfde achternaam heeft als het nieuwe tennisidool. „Ik zal niet ontkennen dat we dat bedrijf juist om die reden hebben gebeld en het kwam met een niet onaan zienlijk bedrag over de brug", al dus Schaaij. Het plan bleek een schot in de roos. Publieke, lokale, commercië le, regionale, nationale en interna tionale media stortten zich mas saal op het park waar Verkerk het tennisspel leerde en waar honder den supporters samenschoolden, uitgedost alsof het een duel van het Nederlands elftal, Koninginne dag of een schaatsfestijn in Thialf betrof. Het TEAN-bestuur zorgde zondag voor aanvang van de rechtstreekse uitzending voor een primeur door de eerste ledenver gadering in de openlucht ooit te houden met als enige programma punt: mag Martin Verkerk bij te rugkomst tot erelid worden be noemd. Het resultaat van de stem ming laat zich raden. Het weer én Juan Carlos Ferrero temperden de feestvreugde in de drie uur die volgden. Toch is de naamsbekendheid van TEAN in een paar dagen veranderd van een obscuur en door hoge nieuwbouw ingeklemd clubje tot een wereld vereniging. Voorzitter Winfried Ponsioen sprak van een spin-off die zijn club zou raken. Of het veel nieuwe leden en sponsors zou op leveren was nog de vraag, maar de positie ten opzichte van de ge meente in het streven naar nieuwe (winter)banen was onmiskenbaar versterkt. „Wimbledon? Als Martin net zo presteert, doen we het uiter aard weer", aldus Ponsioen.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19