REGIO Waterschap blij met gehalveerd bestuur :n schertsbijeenkomst van 'onvolwassen mannen' Veel zon en bier bij Boerenbeachvolleybal dschapsarchitecten pleiten >or Park van de 21ste Eeuw De beste koop voor de beste vader! R5 Alkmania wil meidenvoetbal op niveau Oude Rijnstromen let meer op hoofdlijnen Sportontmoeting weer van start 0900-8182 ideren vliegen =iaar in de haren |n aan den rijn - De pOÜ- jeft gisteravond een 16-ja- feisje en een 12-jarige jon- |it de Plutostraat in Alphen jen Rijn opgepakt. Een ni ksen de twee liep zo uit de l dat er met een ijzeren beslagen zou zijn. Het had zich aan glas gesne- is voor de behandeling ar snij wond met de am- :e naar het ziekenhuis ge- De politie onderzoekt nis maken waterskiën Waterskivereniging Ka ssen houdt zondag tus- en 17 uur open dag op jerplassen. Wie kennis wil i met de sport kan zich n bij restaurant Het Kom- i Kaageiland. Voor vijf eu- inen deelnemers tien mi- waterskiën. Wie mee wil noet minstens 8 jaar oud i goed kunnen zvvem- )e deelnemers krijgen iterskicertificaat. jiorgeldag Libelboulevard rouDE - De Rijneke d in Zoeterwoude zaterdag 21 juni een jeldag. Acht draaiorgels die dag op de meubel- rd hun deuntjes. Het shantykoor zingt tus- rlen 14 uur Oudhollandse dinsdag 10 JUNI 2003 door René van Zoen RijpwETERiNG - Vijf volleybalvel- den, 25 teams, veel zon en veel bier. Het Boerenbeach volley baltoernooi in Rijpwetering be leefde gisteren zijn tweede lus trum. „Op- veld twee De Ballenmep- pers tegen De Kippenschalt het door de luidsprekers. De spelers van De Kippen zetten hun flesjes bier in het gras, staan op en sjokken naar hun kant van het net Een kwartier lang opslaan, duiken, blokkeren, smashen. Als het eindsignaal klinkt, schudden de partijen el kaar de hand en nemen de spe lers hun plek langs het veld weer in. Geertje van der Geest (26) uit Oud Ade doet voor de eerste keer mee. „Ik ben hier voor de gezelligheid. Lekker met vrien den volleyballen, in de zon lig gen en natuurlijk een biertje drinken. Meestal gingen we tij dens Pinksteren met De Kippen naar Pinkpop, maar het is hier eigenlijk net zo leuk." Gezelligheid en sportiviteit zijn volgens de organisatie, volley balvereniging Salvo, de belang rijkste kenmerken van het eve nement. Organisator Wim Dis seldorp (38) vertelt dat er steeds meer deelnemers en toeschou wers op de wedstrijden afkwa men. Daarom is het toernooi een paar jaar geleden verplaatst van een weiland naar het terrein van voetbalvereniging ROAC. Voor de kantine draait een DJ plaatjes en drinken toeschou wers een biertje terwijl ze de sporters aanmoedigen. Kinde ren springen op een luchtkus sen en rijden op een pony langs de volleybalvelden. Een van de fanatiekste teams bestaat uit een stel twaalf- tot veertienjarige jongens uit Oude Wetering en Roelofarendsveen. Vlak voor het toernooi hebben ze het spel even geoefend. On danks hun onervarenheid en ge ringe lengte overtreffen ze hun eigen verwachtingen. „We hoopten één wedstrijd te win nen, maar nu hebben we er al twee van de zeven gewonnen. En misschien kunnen we onze laatste ook nog winnen", vertelt één van hen. De meeste ploegen zijn nage noeg ongeoefend en kunnen niet op tegen de amateur-vol leyballers van Molenteam en (P) in Up Salvo, die de finale spelen. „Zij hebben het allebei vaker ge daan", zegt oud-volleyballer Pe ter de Jong (25). „Dat kun je aan alles zien: de opslag, hun blok aan het net, ze hebben spelver delers. Maar ik denk dat (P)in Up Salvo gaat winnen, dat is een Boerenbeachvolleybal in Rijpwetering. „Meestal gingen we tijdens Pinksteren naar Pinkpop, maar het is hier eigenlijk net zo leuk." Foto: Henk Bouwman doorgewinterd volleybalteam." Lange rally's, harde smashes en veel applaus zorgen voor een aantrekkelijke finale. Het pu bliek lijkt op de hand van un derdog Molenteam. Een van hen moet met een enkelblessure het veld verlaten. De Jongs voor spelling komt uit: (P)in Up Salvo wint met 2-0. „De finale was ze ker geen eitje", beweert winna res Tilly Ruiter. Médespeelster Daphne Willemse knikt instem mend. „Ik en mijn man spelen competitie en met dit team spe len we misschien twee keer per jaar een toernooi", vertelt ze. „Biertje", vraagt één van de win naars aan zijn teamgenoten. En ze proosten op de overwinning. roelofarendsveen - Voetbal- club Alkmania doet er alles aan om het damesvoetbal in Al kemade op een hoger peil te brengen. Niet alleen is de club bezig met een grote actie die het mogelijk moet maken om volgend jaar zomer met het eerste meiden team een week naar Amerika te gaan. De club ontvouwde deze week de plannen om het hele meidenvoetbal professioneler aan te pakken. De kern van de plannen is dat de trainingen voor de meiden vanaf het jongste pupillenelftal vanaf volgend seizoen verzorgd worden onder leiding van een gediplomeerde trainster. „Er zit veel talent onder onze jeugdspelers, maar daar is tot nu toe te weinig mee gedaan", vindt trainster Janet Griffioen, die de afgelopen jaren alleen de twee Veense damesteams onder haar hoede had. „Met betere trainingen moet het aanwezige talent beter ontwikkeld wor den." Alkmania telt naast twee dames teams vier meidenteams en drie teams meisjes pupillen. De in vesteringen in de jeugd moeten er wat Griffioen betreft toe lei den dat de dames van Alkmania op termijn door kunnen stro men naar het hoogste niveau in vrouwenvoetbal. (advertentie) 'rd enk Geist lie oniiMMERMeer/delft - Haar- irmeer moet de aanleg ;t Park van de 21ste Eeuw afblazen. Dat pleidooi de Delftse hoogleraar hapsarchitectuur C. lergen. Hij vindt het on- lelijk dat de plannen voor niet aangelegde park van ïctare tussen Hoofddorp Jiiw-Vennep nu al weer op r it staan. ^mmermeer buigt zich iteel over een nieuwe itvisie. Daarbij houdt de c!_|nte er al rekening mee, 11 de komende decennia ns dertig- tot veertigdui- uizen moeten worden ge- L Het Park van de 21ste dreigt het kind van de re- te worden, s belangrijk om aan het rast te houden", meent ergen. „Het past namelijk patroon van de polder, m het park kun je een nieuwe stad ontwerpen. Het park vormt zo het startpunt voor de verdere ontwikkeling van de Haarlemmermeer tot een echte Polderstad, een stad waarin de oude structuur van de droog makerij te herkennen valt. Het Park van de 21ste Eeuw geeft ook een goede dwarsdoorsnede van de hele polder. De stad zal er niet zo gauw in kunnen bin nendringen." „Het is belangrijk dat het park in het stramien van de oorspron kelijke droogmakerij past", meent zijn Delftse collega W. Reh. Hij trekt de vergelijking met Central Park in New York. „De bewoners van Manhattan namen het niet meer dat het Central Park steeds voller liep met bebouwing. Die zeiden toen: tot hier en niet verder, het is ons park. Ze hebben een ver eniging opgericht. Waarom is er geen burgerinitiatief in Haar lemmermeer, waarom richten de bewoners geen vereniging op? Ik ben verbaasd dat bewo ners dit laten gebeuren. Je kunt hier een stuk landschap ontwik kelen waar de burgers trots op kunnen zijn. Een park met een harde grens, waar de politiek niet meer aan kan komen. „Maar ook de lokale overheid zou hier de regie kunnen ne men", oppert Reh. „Ze kan zeg gen dat dit park tot in eeuwig heid de karakteristiek moet zijn van de toekomstige Polderstad. Het is echter oorverdovend stil in Haarlemmermeer." Volgens de landschapsarchitec ten Steenbergen en Reh is van het unieke oorspronkelijke pol derlandschap in de Haarlem mermeer vrijwel niets meer over. Toch is het nog niet te laat. De gemeente kan op haar schre den terug keren, menen ze. Door de oorspronkelijke struc tuur van de droogmakerij als uitgangspunt te nemen voor de verdere verstedelijking kan Haarlemmermeer alsnog uit groeien tot een echte Polder stad. Actie is geldig vanaf dinsdag 10 juni t/m zaterdag 14 juni (Amsterdam. Den Haag en Rotterdam t/m zondag 15 juni). Deze korting geldt niet in combinatie met andere kortingspercentages. De Bijenkorf zet de toon. de Bijenkorf door Marieta Kroft leiderdorp - De halvering van het dagelijks bestuur van het wa terschap De Oude Rijnstromen, bijna een jaar geleden, is een goede zet geweest. Dat zeggen zowel dijkgraaf Panman als de drie heemraden Veldstra, Schouf- foer en Straathof. Ze willen zo tot de fusie van het waterschap met drie andere waterschappen op januari 2005 doorgaan. De gelegenheid om het aantal heemraden (vergelijkbaar met wethouders in een gemeente) te halveren deed zich vorig jaar juli onverwacht voor, toen tijdens een bestuurscrisis de zes zitten de heemraden opstapten. Dijk graaf Panman, die al langer trnationale Laurel en Hardy-fanclub strijkt neer in Avifauna lots se; eentoen Polack aan den rijn - Een boot nnen met een rode fez op ifd nadert de aanleg- in Avifauna in Alphen Rijn. De boot legt aan de loopplank wordt jd, roepen de mannen achterdek in koor 'Heave ho!'. In hun midden oude dame, die zwaait afen en belangstel- op de kant. nnen vormen de intema- Laurel en Hardy-fanclub the Desert, vèmoemd gelijknamige club in de Laurel en Hardy- vrouw is Jean Darling, en dertig hoofdrolspeler mserie 'Our Gang' (De I. Ze speelde ook in de en Hardy-film 'Babes in id' (1934). Op het hoogte- an haar roem was ze een nnende en springende Nu is ze een voortschui- e oude dame, die door de i een antieke T-Ford gehesen. ïdrit van Darling in de ou- 0 is één van de hoogte- 1 van de tweejaarlijkse f the Desert conventie die [elopen weekeinde in Avi- werd gehouden. Robert an: „Ze is één van de wei- og levende Laurel en Har- eurs. Als ze nu als oude publiciteitsfoto's signeert p ze zelf nog een klein is dat bijna aandoenlijk zien." rdammer Radevan, fez op ofd, is in smoking gesto- heeft een sjerp met 'New >ver zijn borst hangen: de ete Sons of the Desert - zoals die in de film te be- M ren is. Zijn fez is gesig- door Jean Darling, maar >or Lois Laurel, de dochter an. Net als hondervijftig fans uit alle hoeken van a en de Verenigde Staten Laurel en Hardy-actrice Jean Darling werd zondag, bewonderd door fans van de Dikke en de Dunne, in een antieke T-Ford door Avifauna ge reden. Foto: Dick Hogewoning is Radevan wild van de ruim honderd filmpjes van de Dikke en de Dunne. „Ik ben nu 48 en al dertig jaar lid van Sons of the Desert", zegt Hagenaar Henk van der Most. „Het is een schertsvereniging, één grote grap, net als in de film. We hebben zelfs die gekke hoedjes overgenomen. Je moet het allemaal niet te serieus ne men. Ons motto is: een dag niet gelachen is een dag niet geleefd. En..." Van der Most onderbreekt zijnen als de T-Ford start en de auto met Jean Darling aan boord in de richting van het vo gelpark rijdt. Hij neemt zijn fez af en roept 'Goodbye! Goodbye!' „Kijk, dit was dus een citaat uit een Laurel en Hardy film. Aan het einde van 'A perfect day' zit een 'goodbye-scene', waarin de hoofdrolspelers zo'n drie minu ten lang worden uitgezwaaid onder veel goodbye-geroep. Dat 'Heave ho!' op de boot was ook zo'n citaat." De auto trekt flink op richting de poort van Avifau na. ï^e Sons of the Desert moe ten er achteraan lopen. „Maar dit gaat veel te hard", zegt Van der Most lachend. „Dit is dus ei genlijk alweer heel erg grappig." Van der Most noemt zich ama teur-filmhistoricus. „Mijn be langrijkste interesse is de ge schiedenis van de zwijgende film. Verder heb ik een grote voorliefde voor de jaren twintig en dertig. De muziek, de cultuur en de films. Ik hou naast Laurel en Hardy ook erg van Charlie Chaplin. Maar terwijl Chaplin zich^ylf zag als een groot kun stenaar met een belangrijke boodschap, waren Laurel en Hardy clowns van het volk. Die simpele, goedaardige humor, die altijd draait om hun on breekbare vriendschap, die spreekt me enorm aan." Ter ere van hun filmhelden ko men de Sons of the Desert eens in de twee jaar bij elkaar. Op het programma staan, naast de no dige feesten, filmvertoningen, lezingen en een beurs met Lau rel en Hardy-verzamelwaar. Er woriff yeel gelachen en van veel fanclubleden is het gevoel voor humor en de lachlust af te lezen. Veel lachrimpels en grijnzen die het gezicht nooit verlaten. „Er wordt veel gezongen en gela chen. En gedronken. De directie van Avifauna was verbaasd om te zien dat we zo veel bier weg drinken, maar dat er nooit een onvertogen woord valt. Mensen die naar deze bijeenkomst ko men hebben zin in een feestje." Op één avond drinken de 150 bezoekers van de conventie een goede duizend liter bier weg, weet Van der Most te vertellen. Stan Laurel leefde nog toen de fanclub opgericht werd. Er wer den regels vastgelegd. Henk van der Most: „De meeste daarvan zijn pertinente onzin, maar sommige zijn zeer serieus. Zo wilde Laurel dat er tijdens het slotdiner van iedere conventie toasts uitgebracht worden op ie dereen in het vaste Laurel en Hardy-team. Acteurs, regisseur enzovoort. Dus vanavond bij het slotdiner wordt er een hele was lijst toasts doorgewerkt." Verder legden de Sons of the Desert met Laurel de opbouw van de club vast. „De opbouw, de naam en de regels van de club komen overeen met de club uit de gelijknamige film uit 1933. Iedere afdeling heet een tent, de voorzitter van een tent heet een grand sheik. Verder werden dus de hoedjes en soms ook de kostuums overgenomen. Alles in de lijn van de club uit de film 'Sons of the Desert'. Daarin gaan Stan en Oliver naar de conventie van hun rare clubje, maar vertellen hun vrouwen een smoesje zodat ze weg mogen. Dat is heel typisch. Ze hebben hele moederlijke vrouwen, waar ze eigenlijk ook bang voor zijn. Laurel en Hardy zijn onvolwas sen mannen en ik denk dat ie dereen die naar deze bijeen komst gaat dat doet vanuit een klein beetje onvolwassenheid in zichzt^s," voorstander was van minder heemraden, stelde voor met drie heemraden verder te gaan. „En ook al waren de drie nieuwe mensen aan het begin kritisch over de werkdruk, ze zouden nu niet anders meer willen", aldus de dijkgraaf. Gebleken is wel dat heemraad Straathof een hoge werkdruk er voer. Een deel van zijn werk zaamheden zijn daarom overge dragen aan de drie andere be stuurders. Verder is Veldstra tot derde waarnemend dijkgraaf benoemd. Tot nu toe waren al leen Straathof en Schouffoer waarnemers. Om de vraag of zes heemraden in een college achteraf geen ver spilling is geweest van de belas tingcenten, moet Panman la chen. „Dat is een aardige dis cussie. Je moet het in de tijd plaatsen. Het oude college lette meer op de details. Nu besturen we meer op hoofdlijnen. We let ten dus niet meer op de stoepte gels. De verantwoordelijkheden liggen nu dieper in de organisa tie." Volgens Panman is deze manier van werken goed, omdat het waterschap zich voorbereidt op een fusie. „Het nieuwe be stuur bestaat straks uit vijf heemraden, terwijl de taken vier keer zo zwaar zijn." Hoeveel geld De Oude Rijnstro men heeft bespaard met de hal vering van het bestuur, kan Pan man niet zeggen. De evaluatie waar het algemeen bestuur vo rig jaar om vroeg, staat volgende week woensdag op de agenda. alphen aan den rijn - Zo'n 1500 sporters van 24 verenigingen die tien dagen lang eikaars sporten beoefenen. Dat is de Alphense Sportontmoeting, die morgen aan zijn 26ste aflevering begint. Het idee achter de Sportont moeting is het leren van andere sporten door ze een keer te be oefenen. Maar de ontmoeting is natuurlijk ook een wedstrijd, waarbij de vereniging die het meest all round is na tien dagen een wisselbeker mee naar huis kan nemen. Aan de trofee is de naam verbonden van Ruud de Heij, de oud-waterpoloër van AZC. De sporters gaan van 11 tot en met 20 juni aan de slag. (advertentie) Alcatel 511 met Mr Handsfree cartót van£_ae9>oor Vaders hebben graag hun handen "free', zeker op vaderdag! Maar In de auto vergeten ze dat nog wel eens. Daarom geeft Telt Me bij een Alcatel 511 nu GRATIS een Mr. Handsfree carklt. Voorkom dus een dure bekeuring (van 136.-)... en geef pappa's handen (of je eigen) de vrijheid. Nu voordeliger dan ooit... natuurlijk bij Tell Me! Mentonpassage 6. Haartem Generaal Cronjéstroat 90. Hoartem Noord Emmaptein 4. Katwijk aan zee Winkelhof 52.Leiderdorp Blokhuis 60. Lisse C 0.20 P«f minuut www.tell-me.nl Xzüa 2003

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 13