Sky Radio ziet af van Radio 10 Onbeschaamd en onweerstaanbaar Jithangbord voor dance MEDIA Abonneebestand van zelfstandig dagblad Parool groeit gestaag laat Veronica rustig nadenken Mozart voor Hermieny baby voor Daphne Koop KirchMedia ketst af -na 2 miljoen :ers Verkerk irsum - Bijna twee miljoen ■siekijkers hebben dins- Tond kort na 19.00 uur ge- lioe de Nederlandse ten- Martin Verkerk zich naar live finales van Roland s sloeg. De kwartfinales let tennistoernooi was te §ia Nederland 2, in het ma NOS Studio Sport, irk speelt morgen in de finale tegen de Argentijn donderdag 5 JUNI 2003 Patty Brard neemt afscheid van kijker met dubbele aflevering Alberts Foto: Hans van icial bij TROS s >r Koos Alberts rsum - De TROS zendt "™ldag een special uit, waar- volkszanger Koos Alberts ial staat. De uitzending, ^derland 2, begint om uur. Alberts zal onder an- k verscheurde je foto, Ik vannacht wel op de bank, et je ogen, Gisteren heeft i verlaten en Eenmaal e terug zingen. Verder len Koos en zijn vrouw Jo- ïet programma 20 Jaar Alberts openharig over de e- en dieptepounten uit arrière. Alberts is naast r sinds 1997 eigenaar van ïrzekeringskantoor in irwijk. iek praat met a de Loo [sum - Martin Simek praat ig (00.04 uur, Radio 1) in s Nachts met de :sterTessa de Loo over het als vrouw alleen en haar ikozen isolement in Portu- je 55-jarige De Loo schreef lisjes van de Suikerwerk- (k, Isabelle, Meander, Een in het Paleis en De ing. De Loo woont en in Portugal omdat zij het me en jachtige leven in irdam wilde ontvluchten. naarden/anp - Sky Radio wil Ra dio io niet meer. De radiozender is teleurgesteld in het moederbe drijf van Radio io, Talpa Radio van John de Mol. Deze probeert door middel van een rechtzaak alsnog een radiofrequentie te be machtigen. Sky Radio heeft gis teravond besloten van de zender af te zien, terwijl Radio io zater dag nog liet weten dat de koop doorging. De directeur van Sky Radio, Ton Lathouwers, vindt de handelwij ze van Talpa Radio „volledig in strijd met de manier waarop Ra dio 10 aan Sky Radio is aange boden". Volgens Lathouwers heeft Talpa daarmee de toe komst van Radio 10 voor de me dewerkers en luisteraars verder in gevaar gebracht. Na het verdelen van de radiofre quenties vorige week, werd dui delijk dat Radio 10 geen eigen fm-frequentie had gekregen. Sky Radio ontving via de Gouwe Ou we Zender wel een frequentie op het kavel waar Radio 10 ook op had geboden. De rechtzaak van Talpa Radio tegen het ministerie van Econo mische Zaken dient vandaag in Den Haag. Volgens Sky Radio gebruikt Talpa Radio de onder handelingen over Radio 10 in het verzoekschrift voor een ei gen frequentie. Talpa zou aan voeren dat Sky Radio door de aankoop van Radio 10 bewijst de benodigde kennis en erva ring niet in huis te hebben voor een gouwe ouwe zender. Om het tegendeel aan te tonen is Sky Radio vanaf vandaag zelf begonnen op de verworven fre quentie, met Radio 103. Radio 10 is uit de lucht gehaald. Radio 103, die vannacht in allerijl in el kaar werd gezet, zendt eerst on afgebroken muziek uit Later zal een volledig programma volgen. „We nodigen de medewerkers van Radio 10 uit om bij ons te komen solliciteren", aldus Lat houwers. „Contractbreuk!" Zo reageert Talpa-radiodirecteur Erik de Zwart op het nieuws dat Sky van de koop van 'zijn' zender af ziet. .Afgelopen zaterdag hebben we een contract gesloten onder voorwaarde dat er nog een boe kenonderzoek moet plaatsvin den en dat wij mogen procede ren tegen de staat. Dat staat ge woon zwart op wit. Als een dief in de nacht is Sky nu te werk ge gaan, wij wisten van niets. Ze hadden blijkbaar niet gedacht dat wij zo snel al een kort geding konden regelen." Talpa wil via de rechtsgang als nog een etherfrequentie afdwin gen omdat De Mol en De Zwart van mening zijn dat de etherver deling door de staat verkeerd is aangepakt. „Toen Lathouwers hoorde wat we precies gingen bepleiten, was hij het er niet mee eens. Wij wilden inderdaad aanvoeren dat ze geen kennis hebben om zelf een gouwe ou we zender in de lucht te bren gen. Dat hebben ze ook niet. Lathouwers wilde zich met het betoog bemoeien. Hij wil altijd de wereld dicteren. Maar tegen deze contractbreuk van Sky zul len we uiteraard ook gaan pro cederen." ncan Stutterheim bouwt met ID&T Radio zijn imperium uit münchen/anp - De overname van het grootste deel van het Duitse mediaconcern KirchMe dia is mislukt. De Israëlisch- Amerikaanse miljardair Haim Saban heeft ervan afgezien de tv-zender ProSiebenSatl en de filmbibliotheek over te nemen. De miljardair, die fortuin heeft gemaakt met tekenfilms voor kinderen op tv, had geschiede nis kunnen schrijven door de eerste buitenlandse investeerder te worden die een groot deel van de Duitse tv-markt be heerst. In de besprekingen met de banken zou Saban steeds hebben geprobeerd de voor waarden in eigen voordeel te veranderen. door Susanne van Velzen Hilversum - Bent u tussen de 25 en 49 jaar oud, goed opgeleid en hebt u een behoorlijk inkomen? Dan behoort u waarschijnlijk tot de groep kijkers die niet kan wachten tot het vanavond half negen is. De donderdagavond is exclusief voor Patty Brard. Niets lekkerder dan een half uur mee leven met Patty (48), haar 15 jaar jongere hyperactieve echt genoot René en 19-jarige rebelse dochter Priscilla (spreek uit; Priesjiela). Voor de trouwe fans van dit op merkelijke trio is er goed en slecht nieuws. Eerst maar het slechte nieuws: vanavond is bij Yorin de laatste, let wel, dubbele aflevering van Patty's Posse te zien. De personen die de afgelo pen weken in de serie te zien waren komen langs bij Patty. En dan het goede nieuws: ook al is Patty op dit moment 'emotio neel gesloopt' door de real life soap over haar turbulente leven, ze denkt toch hard na over een vervolg van de serie volgend jaar. De schoorsteen moet im mers roken in huize Brard. Aan gezien echtgenoot René niets stort in de huishoudpot, moet Patty de tent draaiende houden. Waar het leven van Patty zich dan af zal spelen en wie er tot haar posse behoren, is de vraag. Haar huwelijk staat op een laag pitje en haar twee etages tellen de huis in Amsterdam staat in middels te koop. Voor 900.000 euro mag je de woning overne men inclusief inboedel. Alleen haar boeken, kunst en cd's neemt ze mee. Patty heeft haar oog laten vallen op een stulpje op het Spaanse partyeiland Ibi- za. Goed idee. Want wat ze daar allemaal kón meemaken, willen we volgend jaar graag uitgebreid op televisie zien. Want Patty is verslavend. Wie eenmaal een stap heeft gezet in haar leven kan niet makkelijk meer terug. Het is alsof je een hamburger eet bij McDonalds. De eerste hap is lekker, bij de tweede denk je 'mwha', bij de derde 'getver'. Maar de volgende keer neem je er toch weer een. Ze is onbeschaamd en onweer staanbaar. Wat maakt Patty Brard eigenlijk zo onweerstaanbaar? Concur rent Patricia Paay en echtgenoot Adam Curry ontvangen de kijker ook wekelijks op hun kasteeltje Mischa de Bruijn rdam - Opvallende nieuw- in de ether is ID&T Ra- reen radiospelletjes, Jamai tney Spears, maar dance, tation gebruikt de fm-fre- tie als uithangbord, meer en moeten met de muziek- ting in aanraking komen, van oorsprong organisa- an dancefeesten, creëert ïee een grotere markt voor en producten, iet verkrijgen van een pak- iherfrequenties is de cirkel voor het imperium van de tige miljonair Duncan Stut- Im: iemand hoort op ID&T een mix die hem bevalt, Haar de website en bestelt «n cd van het ID&T-label. ID&T Magazine leest hij een aanstaand evenement, iniseerd door ID&T. Het Hit zijn dak op het betref- dancefestival en hoort op rugweg op de autoradio compilatie, waarvan ook d beschikbaar is, te bestel- a de website. de onderneming is het be- tigen van een pakket requenties met landelijk een belangrijke sprong raarts. ID&T Radio be- al als kabelstation, maar is afgelopen weekeinde in via de ether een groot pu le bereiken. „Ook de men- die niet naar de feesten komen nu het station te- >p de radio en ontdekken: lat is lekkere muziek'", zegt Brheim. „Meer mensen naar dance luisteren, in z'n algemeenheid zal worden.", voorspelt hij. „Meer mensen gaan naar dance luisteren. Dance in z'n algemeen heid zal groter worden.", voorspelt Duncan Stutterheim. Foto: GPD Wie verwacht dat de zender al leen een muur van bonkende bassen produceert, zal volgens Stutterheim worden verrast. Het station biedt overdag non-stop dance. Geen hardcore, maar house- en danceclassics en de platen die nu populair zijn in het clubcircuit. En ook num mers van artiesten als Jamiro- quai. Eén keer in het uur is er zelfs ruimte voor een discoklas- sieker. Tussen zeven en acht 's avonds brengt het station een programma met presentatie, waarin dance-actuafiteiten aan de orde komen. Bijvoorbeeld de sluiting van de Amsterdamse club Escape en de gevolgen daarvan. Hierna volgen gespeci aliseerde uitzendingen. Zo kun nen liefhebbers van het hardere werk op woensdagavond af stemmen op Thunderdome. De zender heeft bekende dj's aan zich gebonden, zoals Ferry Cor- sten en Michel de Hey. Stutter heim kan zich ook voorstellen dat een fenomeen als dj Tiësto een plaats krijgt in de program mering. En natuurlijk zijn de massale dance-evenementen van ID&T, zoals Mystery Land en Innercity, live op de radio te volgen. Plus terug- en vooruit blikken. Stutterheim verwacht veel luis teraars. „Ik denk dat tot nu toe veel mensen gedwongen waren om een mainstream-zender als Radio 538 aan te zetten, omdat er niets anders was. Naar ons kun je zeven dagen in de week luisteren zonder dat je je gaat ergeren aan wéér diezelfde plaat" Uit marktonderzoek blijkt volgens hem dat er een harde kern is van zeshonderd duizend danceliefhebbers, maar dat 2,3 miljoen mensen wel in dance zijn geïnteresseerd. Wat nog ontbreekt aan het im perium is een tv-station. Voorlo pig begint ID&T daar niet aan, maar volgens Stutterheim moet niemand gek opkijken als bin nen enkele jaren het rijtje ID&T Magazine, ID-T.com en ID&T Radio wordt gecompleteerd met ID&T Television. Rsum - Omroepvereniging geeft Veronica rustig de R lm na te denken over een tuele samenwerking tussen 1®! bedrijven. De omroep rea- nk J hiermee op de beslissing nnejde Veronica-verenigings- aad besloot afgelopen dins- (m drie weken na te denken de verschillende opties die wakkelende tv-zender heeft. Naast samenwerking met BNN bestaat namelijk ook de moge lijkheid om met SBS (SBS6/NET 5/V8) in zee te gaan. Veronica moet op zoek naar een partner, omdat zij het kanaal waarop zij nu uitzendt binnenkort verliest. De Veronica-directie had de raad voorgesteld om exclusief met BNN te gaan praten, maar daar is de verenigingsraad nog niet aan toe. BNN is daar niet boos over. „Ons voorstel blijft gewoon lig gen", verklaart een BNN-woord- voerster. „We hebben kennis genomen van de beslissing van de vereni gingsraad en kijken vanaf de zij lijn toe wat er nu gebeurt. On dertussen gaan we zelf door met het werven van leden. We heb ben er nu 100.000, in januari 2004 moeten dat 150.000 zijn Patty Brard, haar echtgenoot René Muthert en dochter Priscilla zijn vanavond voorlopig voor het laatst te zien bij Yorin. Foto: Ton Kaster- in België, maar hun leven is zo keurig en saai dat je als kijker makkelijk een aflevering over kan slaan. Bij Patty is dat veel te riskant. Ze kan zomaar een min naar of twee en een ruzie of drie verder zijn. Bij Patty geloof je je ogen en oren soms niet. Wie sopt nou het ligbad uit met een wc-borstel en wie noemt haar dochter keihard 'mafkut'? Met Patty en consorten verveel je je geen moment. Als kijker kun je je moeilijk iden tificeren met het koppel Paay- Curry. Het is te glad, te onecht, een beetje muffig zelfs. Ik zou er niet aan moeten denken om een maand te ruilen met het stel. Maar een tijdje het leven leiden van La Brard, is best een aanlok kelijk idee. Heerlijk ongegeneerd vloeken en tieren, de godganse dag aan de champagne en jezelf het stralende middelpunt van elk feestje weten. Of het ook zo leuk is om je hu welijksproblemen met bijna een miljoen landgenoten te delen, is de vraag. Patty zit daar niet mee. Ze heeft voordat ze aan de serie begon gezegd dat de camera ploeg altijd door moest blijven draaien. Ook als zij 'stop' zou roepen. En dus registreerde de camera de afgelopen weken hoe Patty Brard steeds onaangena mer deed tegen hyperactieve echtgenoot René Muthert. Arme René zocht zijn heil bij een psy chiater die de diagnose adhd stelde. Patty kon ineens zijn ge drag plaatsen. Omdat Patty werkelijk alles van zichzelf laat zien op tv, wordt ze echt en krijg je gemakkelijk een zwak voor haar. Ze toont niet al leen haar mooie ik maar laat zich ook uitgebreid van haar slechtste kant zien. Als ze in een dramatische huilbui uitbarst omdat dochter Priscilla zegt dat Patty Brard wint van Patricia Paay Patty Brard heeft Patricia Paay dik verslagen als het gaat om kijkcijfers. Brard trekt met haar program ma Patty's Posse, waarvan vanavond de laatste aflevering te zien is, gemiddeld 870.000 kijkers. En dat zijn er 200.000 meer dan Patricia Paay en Adam Curry weten te bereiken met het verslag van hun leven. Uit onderzoek van de Kijk- en Luisterdienst van de Publieke Omroep blijkt dat Paay en Curry bij een ouder publiek in trek zijn dan Patty Brard. De kijkers van de Adam's Family zijn voor een groot deel men sen tussen de 35 en 64 jaar. Patty heeft haar grootste aan hang in de categorie 25 tot 49 jaar. Verder zijn volgens de cijfers van KLO de kijkers van Patty een stuk hoger opgeleid dan de kijkers van Patricia. zij haar beste vriendin is, geloof kapot en heeft rust nodig. Zegt je dat ze werkelijk aangedaan is. Als ze krijst omdat er een piep klein muisje in haar slaapkamer zit, denk je echt dat ze bang is. Na vanavond wil Patty voorlopig geen camera meer zien. Ze is ze. Maar wees gerust. Patty kan nooit lang zonder de spotlights. Patty's Posse, laatste aflevering, vanavond, Yorin, 20.30 uur. Amsterdam - Het abonneebe stand van dagblad Het Parool blijft gestaag groeien sinds de krant zelfstandig is. Het aantal abonnees is toegenomen met ruim 2400 ten opzichte van een jaar geleden, verklaart hoofdre dacteur E. van Gruijthuisen. De krant heeft een oplage van een kleine 90.000 exemplaren, inclu sief abonnees en losse verkoop. „De groei van het abonneebe stand is ten koste gegaan van de losse verkoop", zegt Van Gruijt- huijsen. „Maar uiteindelijk le vert een abonnee meer geld op, dus qua omzet is het goed nieuws voor het bedrijf." Begin dit jaar verliet uitgeverij Het Pa rool het kranten- en boekencon- cem PCM Uitgevers en kwam de krant in handen van onder meer de Belgische Persgroep. Terwijl het abonneebestand uit dijt, laat de situatie op de adver tentiemarkt nog altijd te wensen over. „We zien geen enkel her stel. Dat is echt heel bitter", stel de Van Gruijthuijsen. Daarom overweegt uitgeverij Het Parool om huis-aan-huisbladentak Weekmedia af te stoten. „We praten momenteel met meerde re kandidaten in de uitgevers wereld. We willen het verlies niet langer dragen." Op een omzet van 34 miljoen euro leed uitgeverij Het Parool vorig jaar een verlies van 7 mil joen euro. Hiervan kwam 3 mil joen voor rekening van Week media. Zelf stond de krant 4 miljoen in de min. De Persgroep, in België uitgever van onder meer de kranten Het Laatste Nieuws en De Morgen, heeft een belang van 32 procent in de Amsterdamse uitgever. Ondanks de verliezen van Het Parool sloot De Persgroep het boekjaar 2002 af met een winst van 19,5 miljoen euro, 11 pro cent meer dan een jaar eerder. Van Gruijthuijsen ontkent dat er een besluit is genomen over het formaat van dagblad Het Parool. „We onderzoeken momenteel drie modellen." Het Parool ver schijnt nu in een 'gewoon' kran tenformaat met het dagelijkse bijvoegsel PS op tabloidformaat. „Daarnaast kijken we naar een afwijkend formaat, een beetje zoals USA Today." Tot slot wordt ook gekeken naar de op tie om Het Parool geheel in ta bloidformaat uit te brengen. Van Gruijthuijsen zegt dat het „nog een paar maanden" duurt voordat er een besluit valt. „Alle inspanningen zijn nu gericht op onze verhuizing op 12 en 13 ju li." De uitgeverij verkast van de Wibautstraat naar het voormali ge Storkterrein in Amsterdam. BIJ DE KAPPER om in aanmerking te komen voor een nieuwe uitzendlicen tie." BNN hoopt dat de lezers van het populaire Veronica-blad ook lid van BNN worden. Als de om roep die binnenhaalt zijn de programmamakers in één klap uit de problemen. SBS heeft ook de meeste belangstelling voor het blad. Hij bleef thuis. De foto die deze week het meest treurig stemt ió die van een sombere GERT TIMMER MAN in Privé, terwijl hij met af hangende schouders de vuil container binnenhaalt. Onge veer op hetzelfde moment dat de kist van HERMIEN in haar Oldenzaalse graf wordt neerge laten, zoals de lezer gewaar wordt in het kader van het jour nalistieke project „Wat deed Gert terwijl Hermien werd be graven." Treurig, niet vanwege de wazigheid of de gemoedstoe stand van de persoon in kwes tie, maar omdat je je afvraagt of het nog smakelozer kan. Jawel. Weekend voegt aan de close ups van rouwende familieleden die alle andere bladen ook hebben nog een haarscherpe opname toe van de kist, bedolven onder de rode rozen. Bij de uitvaart speelde GERT JR. de psalm De Heer is mijn Herder en „een nuriimer van MOZART" op de piano. Want HERMIEN wilde als gewone vrouw worden begra ven, zoals haar dochter(s) in alle huiltoonaarden aan de bladen melden. Maar het leven gaat door, al is het begin soms moeilijk. Als je iemand zwanger kon schrijven, dan had prinses MAXIMA allarig een brief gehad van DR. MAL- THUS uit Volthe. Voorlopig valt er voor de grote gezinnen-hater en de Predictor-pers nog weinig eer te behalen, de foto van een bollend mantelpakje in Party ten spijt Zelfs FRITS SPITS schijnt de geruchtenmachine inmiddels van smeerolie te voorzien. Hij kan z'n creativiteit beter bewaren voor een leuke tweespraak op het geboorte kaartje. Nee, dan NOVA-warhoofd JE ROEN PAUW. Erkend rokkenja ger en dito kinderhater. Het kan verkeren. Met Daphne (Goede morgen Nederland) Bunskoek in dit geval, en zij verwacht eind dit jaar een kind. Primeurtje van Privé, waar Weekend alleen nog weet te melden dat DAPHNE JE- ROEN'S wilde haren één voor één heeft uitgetrokken. De aan staande vader wil zelfs z'n woonboot nu verkopen, bang dat het kind straks op die grach ten gevaar loopt. Waarmee we zijn aanbeland bij de bewegingen op de huizen markt, toch een soort graadme ter voor het welbevinden der sterren. De laatste stand van za ken: WENDY VAN DIJK vraagt 1,2 miljoen voor haar villa in Daphne Bunskoek Foto: GPD Loosdrecht. PATTY BRARD hoopt vurig dat haar Amster damse eta(la)ge genoeg op brengt om naar Ibiza te kunnen verkassen. In het Friese Herbaij- um komt binnenkort misschien iets leuks te koop, want weer man PIET PAULUSMA bivak keert zonder zijn gezin in een caravan. GEORGINA VERBAAN doet vooruitlopend op haar eer ste Oscar alvast haar apparte ment in de Jordaan van de hand en de ZORREGUIETAATJES hadden bijna in Markelo ge woond. Maar de schoonouders van ALEX, die volgens Story staan te popelen om hier op- pasoma en -opa te worden, vonden de Tijd voor Twente kennelijk nog niet rijp. Voor Brabant evenmin, trouwens, dus misschien wordt het toch wel Wassenaar. Of de Algarve, het nieuwste vluchtoord van de jetset, zoals Weekend meldt bij plaatjes met vetf wit pleister werk, groen gazon en blauw zwembadwater. Het goede leven in Portugal staat in schril contrast met de ontberingen die (vaag) Bekende Nederlanders lijden in het nieu we Yorin-programma Bobo's in The Bush. Het format: de deel nemers zullen nooit bobo's worden, maar met een expeditie in de jungle van Borneo houden ze de schijn op. Afzien, dat is het. Huivert u even mee? PEGGY JANE DE SCHEPPER kon alleen overleven dankzij haar afslank pillen, MARI CARMEN OUDEN DIJK is bang dat ze nu Sars heeft en CHRISTINE VAN DER HORST kreeg op de haringparty van Wegener nog steeds geen hap door de keel. Wanneer wordt Sterrenslag weer eens herhaald? Ingrid Bosman

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 13