V WATERDAGEN Zorg en Zekerheid weet in meer dan 90% van de gevallen de wachttijd sterk te verkorten. 'Loop ik een verhoogd risico op diabetes (ïorg en Zekerheid V WOENSDAG 4 JUNI 2OO3 gemeente f^^iderdorp Voorbereidingsbesluit Dwarswatering, Leiderdorp De gemeenteraad van Leiderdorp heeft op 2 juni 2003 een voor bereidingsbesluit genomen zoals bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor de Dwarswatering. Dit besluit zal in werking treden op 5 juni 2003. Het besluit ligt (met ingang) van 5 juni tot 4 juli 2003 voor eenieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling Ruimtelijke Ordening en Milieu. Statendaalder 1, op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur. Op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden die door deze besluiten rechtstreeks in hun belang worden getroffen tot en met 3 juli 2003 een bezwaarschrift indienen bij de gemeenteraad van Leiderdorp. Postbus 35, 2350 AA Leiderdorp Gemeentehuis Statendaalder 1 Postbus 35 2350 AA Leiderdorp telefoon 071 545 85 00 telefax 071 589 56 91 Bekendmaking Dijkgraaf en hoogheemraden van het Hoogheemraadschap van Rijnland maken het volgende bekend: 1. Op 16 april 2003 heeft de Verenigde Vergadering van het Hoogheemraadschap besloten tot het vaststellen van: 1. Het Waterkeringsbeheersplan Rijnland 2003-2007 en de daarvan deel uitmakende beleidskaternen (vergunningenbeleid); 2. De Legger Primaire Waterkeringen op grond van de Wet op de Waterkeringen, waarin is omschreven waaraan die water kering moet voldoen naar richting, vorm, afmeting en constructie; 3. De Legger Primaire Waterkeringen op grond van de Waterschapswet, waarin onderhoudsplichtigen of onderhouds verplichtingen worden aangewezen; en 4. De van dit besluit deel uitmakende Nota van Beantwoording. Genoemde stukken liggen alle ter inzage in de bibliotheek van het Hoogheemraadschap aan de Archimedesweg 1 te Leiden van 5 juni tot en met 17 juli 2003, behoudens het Waterkeringsbeheersplan en de Nota van Beantwoord ing, die ingevolge het gestelde onder het hierna volgende punt 2 gedurende een termijn van 12 weken ter afkondiging ter inzage liggen. 2. Het Waterkeringsbeheersplan Rijnland 2003-2007 en de daarvan deel uitmakende beleidskaternen (vergunningenbeleid) is daar mee definitief vastgesteld en ligt vanaf 5 juni 2003 gedurende 12 weken voor eenieder ter inzage. 3. Tegen het besluit van de Verenigde Vergadering tot het vaststellen van de onder 1.2 bedoelde Legger Primaire Water keringen op grond van de Wet op de Waterkeringen (afmetingen en constructie) kan door belanghebbenden gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen (van 5 juni tot en met 17 juli 2003) bezwaar worden aangetekend bij de Verenigde Vergadering van het Hoogheemraadschap, Postbus 156,2300 AD Leiden. 4. Tegen het besluit van de Verenigde Vergadering tot het vaststellen van de onder 1.3 bedoelde Legger Primaire Water keringen op grond van de Waterschapswet (onderhoudsplichtigen en onderhouds verplichtingen) kan gedurende diezelfde termijn door belanghebbenden beroep worden ingesteld bij Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland, Postbus 90602, 2509 LP Den Haag en bij Gedeputeerde Staten van de provincie Noord-Holland, Postbus 123,2000 MD Haarlem. De stukken kunnen worden ingezien op het kantoor van Rijnland, Archimedesweg 1 te Leiden op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur Een bezwaarschrift als bedoeld onder 3 of een beroepschrift als bedoeld onder 4 dient schrif telijk en gemotiveerd te worden ingediend bij de daar genoemde bestuursorganen. Voor vragen over de ter inzage liggende stukken kunt u zich wenden tot ing. E.W.L.J. Faassen, telefoon (071) 516 8542 of J.J.P. van der Vlist, telefoon (071) 516 84 32. Openbare bijeenkomst van Rijnlands algemeen bestuur De Verenigde Vergadering van het Hoogheem raadschap van Rijnland zal op woensdag 18 juni 2003 om 09.00 uur in openbare zitting bijeenkomen in de grote zaal van het kantoorgebouw, Archimedesweg 1 te Leiden. Aan de orde komen onder meer de volgende agendapunten: - Opheffing gemeenschappelijke regelingen Bestuursacademie Zuid-Holland en Noord- Holland - Jaarrekening 2002 - Boezemgemaal Katwijk; heroriëntatie bergen en malen - Nota afkoppelen verhard oppervlak - Ontwerp Deelstroom Gebiedvisie Midden- Holland - (Her)benoeming dijkgraaf - Jaarverslag 2002 - Technische rapportage waterbeheer Rijnland in 2002 Ter voorbereiding van deze bijeenkomsten zullen de commissies uit de Verenigde Vergadering bijeenkomen in het kantoor gebouw aan de Archimedesweg 1 te Leiden; a. De commissie Bestuurszaken op dinsdag 10 juni 2003 om 09.30 uur; b. De commissie Financiën op dinsdag 10 juni 2003 om 13.30 uur; c. De commissie Waterkwaliteit op woensdag 11 juni 2003 om 09.00 uur; d. De commissie Waterstaat op woensdag 11 juni 2003 om 14.00 uur. Alle vergaderingen zijn openbaar. De op de te behandelen onderwerpen betrekking hebbende stukken liggen vanaf 4 juni tot de aanvang van de vergaderingen voor eenieder ter inzage in het kantoorgebouw aan de Archimedesweg 1 te Leiden op werkdagen van 09.00-12.00 uur en van 14.00t16.00 uur. Voor meer informatie over Rijnland kijk op www.rijnland.net. Leiden, 2 juni 2003. Dijkgraaf en hoogheemraden, E.H. van Tuyll van Serooskerken, dijkgraaf. J. van Wijk, secretaris. www.rijnland.net Rijnland ZUID-HOLLANDSE 20 en 21 JUNI 2003 P'zUID HoLLAND Ontdek 'Zuid-Holland Waterprovincie' op de Kagerplassen tijdens de Zuid-Hollandse Waterdagen op 21 juni. Met o.a. Muziekpodia op het water Wedstrijden met klassieke schepen Voor het programma zie www.zuid-hollandsewaterdagen Jil Voor medisch specialistische zorg kunnen wij bemiddelen. lt Lang wachten op een consult of behandeling bij een medisch specialist is bijzonder vervelend. Daarom biedt Zorg en Zekerheid zorgbemidde- ling. Samen met u gaan wij op zoek naar een instelling waar u eerder geholpen wordt. Daarbij maken wij gebruik van de goede relaties die wij hebben met zorgverleners. In de meeste gevallen lukt het ons dan ook om uw wachttijd aanzienlijk te verkorten. Wilt u meer weten over onze zorgbemiddeling? Loop even binnen bij één van onze verzeke ringswinkels, kijk op www.zorgenzekerheid.nl of bel (071) 5 825 828. ZIEKENFONDS PARTICULIER Voorkom complicaties met uw ogen, nieren, ledematen, hart- en bloedvaten Diabetes Mellitus is een nieuwe volksziekte. Meer dan een half miljoen Ne- delanders heeft diabetes (suikerziekte). De helft van hen weet niet dat zij dia betes hebben. De klachten zijn vaak vaag. men zal dus niet zo snel het advies van een arts inwinnen. Ook ontstaat diabetes heel geleidelijk, soms gaat er 7 tot 10 jaar overheen. WAT IS DIABETES? Diabetes is een stofwisse lingsziekte die draait om het hormoon insuline. In suline is van vitaal belang bij de energievoorziening van het lichaam. Dit hor moon helpt glucose (sui kers) in het bloed om te zetten in energie voor de spieren en organen. De al vleesklier maakt insuline. Zonder insuline of met een tekort eraan komt de glucose in het bloed niet meer in de lichaamscellen terecht en raakt de motor van het lichaam (de stof wisseling) ontregeld. DIABETES EN COMPLICATIES Diabetes kan (ernstige) complicaties tot gevolg hebben. Op termijn kun nen bloedvaten, zenuwen en organen beschadigen. Dit leidt tot aandoeningen aan met name ogen, nie ren, ledematen, hart- en bloedvaten. Tijdig ontdek ken van diabetes is belang rijk. Hoe beter en sneller de behandeling, hoe min der kans op complicaties. LOOPT U EEN VERHOOGD RISICO OM DIABETES TE KRIJGEN? Er zijn bepaalde risico groepen, waarin een aan tal factoren de kans op diabetes vergroot: Mensen, met name na hun 40e, met overge wicht, vooral rond de buikstreek. Mensen met een gestoor de vetstofwisseling Mensen met familiele den die diabetes hebben (de aanleg voor type 2 diabetes is erfelijk) Mensen met een (lang durig) hoge bloeddruk Vrouwen die zwanger schapsdiabetes hebben gehad. Behoort u tot een risico groep (en bent u ouder dan 40)? Laat u zich dan eens, als u toch bij de huisarts moet zijn, testen op diabetes. Met een sim pele bloedtest (met 1 druppeltje bloed) kan uw huisarts vaststellen of u diabetes heeft. Een tijdige behandeling kan de kans op ernstige complicaties aanzienlijk verkleinen. MEER INFORMATIE? Vraag informatie aan via info@diabetesfonds.nl of via 033-46 22 055 en u ontvangt zo spoedig mo gelijk een uitgebreide gra tis brochure met meer in formatie over diabetes, de behandeling en de gevol gen. De brochure isL stemd voor iedereer^ iemand kent met dii tes, het zelf (missen heeft en voor iedereei meer wil weten over "nieuwe" volksziekte. Giro 5766. Diabetes Fonds in Amers foort. Diabetes Fi\\ Tel. 033-46 22 Regentesselaan 39 381 8 HH Amersfoo info@diabetesfonds,

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 10