SCOREBORD
Herre Zonderland heerst als een vorst
Wiese heeft het nakijken
HDC984
MAANDAG 2 JUNI 2003
PRIJSVRAGEN
Lotto 685: 8, 10, 12. 27, 35, 36 bonusgetal
3, kleur rood
Euroloterij 685:164078
Jackpot Lottotrekking 07/06/2003: e.
4.000.000.
Lucky Day 3112: 3. 5. 6. 14. 15. 25. 27. 28.
32. 49. 51. 56. 59. 66. 69. 70. 71. 72. 76.
79
BUITENLANDS VOETBAL
Spaanse competitie:
Real Madrid - Celta de Vigo 1-1 (0-1). 35.
Mostovoi 0-1, 68. Raul 1-1. Toeschouwers:
73.000.
Deportivo la Coruna - fltletico Madrid 3-2 (1-1)
6. Albertini 0-1 (strafschop), 13. Romero 1-
1. 75. Corea 1-2, 77. Makaay 2-2, 85. Valeron
3-2. Toeschouwers: 23.000. Rode kaart: 6.
Naybet (Deportivo).
Real Mallorca - Rayo Vallecano 1-1 (0-0). 70.
Peragon 0-1, 80. Pandiani 1-1 (strafschop).
Toeschouwers: 12.000. Rode kaart: 79. Iriney
(Vallecano).
Alaves - Betis Sevilla 0-1 (0-0). 55. Fernando
0-1. Toeschouwers: 18.000. Rode kaart: 73.
Tellez (Alaves).
Valladolid - Osasuna 0-2 (0-2). 10. Palacios 0-
144. Valdos 0-2. Toeschouwers: 10.000.
Villarreal - Athletic Bilbao 1-1 (1-1). 4. Victor
1-0, 30. Etxeberria 1-1. Toeschouwers:
22.000.
Barcelona - Malaga 2-1 (1-0). 23. Saviola 1-0,
56. Valdes 1-1 (strafschop), 78. Mendieta 2-1
(strafschop). Toeschouwers: 48.000.
Sevilla - Recreativo Huelva 1-0 (0-0). 50. Va-
les 1-0. Toeschouwers: 30.000.
Real Sociedad - Valencia 1-1 (1-1). 33. Alonso
1-0, 35. Reveillère 1-1. Toeschouwers:
24.000. Rode kaart: 59. Ayala (Valencia).
Racing Santander - Espanyol 5-2 (2-0). 6. Bo-
dlpo 1-0, 39. Bodipo 2-0, 63. Milosevic 2-1,
75. Guerrero 3-1, 78. Casar 4-1, 82. Casar 5-
1, 87. Rodriguez 5-2.
Berlijn, Duitse bekerfinale.
Bayern München - 1. FC Kaiserslautem 3-1 (2-
0). 3. Ballack 1-0, 10. Ballack 2-0 (strafschop),
50. Pizarro 3-0, 80. Klose 3-1. Toeschouwers:
70.490. Rode kaart: 78. Hristov (Kaiserslau
tem).
Glasgow, Finale FA Cup.
Dundee - Glasgow Rangers 0-1 (0-0). 66.
Amoruso 0-1. Toeschouwers: 47.136.
Milaan, Italiaanse bekerfinale, tweede wed
strijd.
AC Milan - AS Roma 2-2 (0-0). 56. Totti 0-1,
64. Totti 0-2, 65. Rivaldo 1-2, 90. Inzaghi 2-2.
Toeschouwers: 76.061. Rode kaart: 70. Cassa-
no (AS Roma), 86. Totti (AS Roma).
Eerste wedstrijd: 4-1, AC Milan wint beker
Parijs, Franse bekerfinale.
Auxerre - Paris Saint Germain 2-1 (0-1). 21.
Leal 0-1, 77. Cissé 1-1, 89. Boumsong2-l. Ro
de kaart: 66. Leal (Paris SG).
Brussel, Belgische bekerfinale.
Sint-Truiden - La Louvière 1-3 (0-2). 28.
Ishiaku 0-1, 36. Arts 0-2, 75. Ishiaku 0-3, 86.
Buvens 1-3. Toeschouwers: 32.000.
AMERICAN FOOTBALL
NFL Europe. Negende speeldag. Amsterdam Ad
mirals (Ned) - Berlin Thunder (Dui) 51-43 (20-7
14-7 14-21 3-8). Barcelona Dragons (Spal -
Scottish Claymores (Sch) 7-45, Frankfurt Galaxy
(Dui) - Rhein Fire (Dui) 38-7 (21-0). Stand-. 1.
Frankfurt Galaxy 9-12 (238-155), 2. Barcelona
Dragons 9-10 (143-188), 3. Scottish Claymores
9-10(272-176), 4. Rhein Fire 9-10 (156-181),
5. Amsterdam Admirals 9-8 (216-242), 6. Ber
lin Thunder 9-4 (221-304).
ATLETIEK
Hengelo. FBK Games, Grand Prix I.
100 m: 1. Uchenna (Nig) 10,19, 2. Macrozona-
ns (Can) 10,29, 3. Campbell (GBr) 10,33, 4.
Mayola (Cub) 10,41, 5. Troy Douglas 10,42, 6.
Lewis (VSt) 10,59, 7. Caimin Douglas 10,76, 8.
Ward 10,80; 400 m: 1. Van Balkom 46,88, 2.
Wilson (VSt) 46,98, 3. Jefferson (VSt) 47,64, 4
Keus 47,75, 5. El Ralfioui 48,13, 6. Van Ree
(Leiden Atletiek) 48,68; 800 m: 1. Bungei
(Ken) 1.43.05, 2. Som 1.45,11, 3. Sepeng
(ZAf) 1.45,36, 4. Kimutai (Ken) 1.46,24, 5.
Jansen (Bel) 1.46,38, 6. Omey (Bel) 1.46,50,
8. Beumer 1.47,93, 9. Okken 1.49,60; mijl
(1.609 m): 1. Kwalia (Ken) 3.50,39, 2. Liefers
3.51,39, 3. Selmouni (Mar) 3.52,66, 4. Kipki-
rui (Ken) 3.52,89, 5. Chenonge (Ken) 3.53,29,
6. Too (Ken) 3.53,69, 7. Sjaboenin (Rus)
3.53,74, 8. Davidson (ZAf) 3.53,81, 10. Koers
3.58,81; 10.000 m: 1. Bekele (Eth) 26.53,70,
2, Gebrselassie (Eth) 26.54,58, 3. Sihine (Eth)
26.58.76, 4. Gebremariam (Eth) 28.03,03, 5.
Limo (Ken) 28.10,99, 6. Kemboi (Ken)
28.19.77, 7 Kiprop (Ken) 28.22,22, 8. Tola
(Eth) 29.05,02; 3.000 m steeple: 1. Koech
(Ken) 8.06,68, 2. Ruben Kosgei (Ken) 8.09,65,
3. Kipyego (Ken) 8.13,02, 4. Misoi (Ken)
8.19,50, 5. Penchreach (Fra) 8.20,52, 6. Pröll
(Oos) 8.21,86, 7. Le Dauphin (Fra) 8.24,80, 8.
Assmus (Dui) 8.26,93; 110 m horden (nat.
wedstrijd): 1. Sedoc 13,82, 2. Van der Westen
13,87, 3. Spier 14,22; 4 x 100 m (nat. wed
strijd): 1. Nederland I (Beck, Troy Douglas. Van
Balkom. Caimin Douglas) 39,26, 2. Nederland
M (Van Leeuwen, Ungerer, Middelkoop, Hoog
moed) 39,52; polshoog: 1. Mesnil (Fra) 5,75 m,
2. Spiegelburg (Dui) 5,70, 3. Borgeling (Dui)
5,60, 4. Lobinger (Dui) 5,60, 5. Blom 5,50, 6.
Rans (Bel) 5,50, 9. Looije 5,40; speerwerpen
(nat. wedstrijd): 1. Thijssen 69,41, 2. Stitzinger
68,30, 3. Beard 62,91; kogelstoten: 1. Marti
nez (Spa) 20,88, 2. Snyder (Can) 20,55, 3. Rei-
nikaiinen (Fin) 20,28, 4. Smith 20,12, 5. Bar-
tels (Dui) 20,05, 6. Sack (Dui) 19,87, 11. Van
Vreumingen 18,02
Vrouwen, 100 m 1. Gevaert (Bel) 11,24, 2.
Berlijn - Kaiserslautern-doelman Wiese is voor de tweede keer geklopt in de bekerfinale tegen Bayern München. Het doelpunt werd in de tiende minuut uit een strafschop gemaakt door Ballack. Ballack had Bayern al
in de tweede minuut op voorsprong gezet. De Duitse kampioen won met 3-1. De derde treffer was van Piazarro, Klose scoorde tegen. Foto: Reuters
Ojókolo (Nig) 11,30, 3. Campbell (Jam) 11,41,
5. Poelman 11,74, 6. Roller (Dui) 11,75, 7.
Van Assendelft 11,94, 8. De Caluwe (Bel)
11,96; 800 m: 1. Ait Hammou (Mar) 2.00,41,
2. Scott (GBr) 2.01,08, 3. Gradzki (Dui)
2.01,43, 4. Macharia (Ken) 2.02,26, 5. Fou-
guet (Fra) 2.02,55, 6. Visschers 2.03,21. Uit
gevallen: Vriesde (Sur); 1.500 m: 1. Ngotho
(Ken) 4.08,91, 2. Dejaeghere (Bel) 4.09,04, 3.
Maranga (Ken) 4.09,62, 4. Tullett (GBr)
4.09,75, 5. Merah-Benida (Alg) 4.11,73, 6.
Pattinson (GBr) 4.12,43, 10. Wisse 4.18,12;
5.000 m: 1. Abeleygesse (Eth) 15.06,75, 2.
Johnson (Aus) 15.13,67, 3. Kiplagat (Ken)
15.22,97, 4. Denboba (Eth) 15.26,93, 5. Miki-
tenko (Dui) 15.27,20; discuswerpen: 1. Pospi-
silova (Tsj) 63,61, 2, Jatsjenko (WRu) 63,58,3.
Sadova (Rus) 62,85, 4. Dietzsch (Dui) 62,58,
5. Robert Michon (Fra) 60,40, 6. Tsikouna (Gri)
58,91, 7. Faumuina (NZe) 58,46, 8. Tunks-
Koeman 54,00; hoogspringen: 1. Koepsova
(Rus) 2,02, 2. Vlasic (Kro) 1,98, 3. Babakova
(Oek) 1,96, 4. Rath (Dui), Ksok (Pol) 1,91
Hengelo. Twente Atletiek, nationaal baancircuit.
100 m: 1. Hoogmoed (Phanos) 10,58, 2. Spier
(Sparta) 10,73, 3. Beck (Hellas) 10,79; 200 m:
1. Hoogmoed (Phanos) 21,02; 400 m: Van Lan
gen (Spartaan), 50,25, Wessel (Leiden Atletiek)
50,79; 800 m: 1. Berende (Zaanland) 1.51,55,
2. Hoevink (AV 34) 1.52,37, 3. Onstenk (Hol-
landia) 1.53,09, 6. Tito (Leiden Atletiek)
1.54,76; 1.500 m: 1. Verwey (Typhoon)
3.44,11, 2. Löschner (AAC) 3.47,59, 3. De
Vries (Groningen) 3.50,92; hinkstapsprong: 1.
Delissen Cl lion) 14,96; verspringen: 1 Cools
(Atilla) 7,63, 2. Van Noort (Parthenon) 7,37, 3.
Sedoc (AAC) 7.14
Vrouwen, 100 m: 1. Ouedraogo (Bel) 11,77, 2.
Van den Akker (KAV Holland) 11,97, 3. Vis
(Rotterdam Atletiek) 12,18; 400 m: 1. Schulte
(De Sperwers) 54,71, 2. Groenenboom (Rotter
dam Atletiek) 55,05, 3. Van Hattem (Zaanland)
57,58, 800 m: 1, Major (Bel) 2.06,68, 2. King
(Aus) 2.07,80, 3. Schuurman (KAV Holland)
2.08,66; 1.500 m: 1. Hogenbosch (AVN)
4.29,13, 2. Te Raa (AV '34) 4.30,18, 3. Hof
stede (Hellas) 4.30,20; 100 m horden: 1. Ma-
chado (Bra) 13,23, 3. Vis (Rotterdam Atletiek)
13,63; 4 x 100 m: 1. België 43,72, 2. Neder
land I (Van den Akker, Poelman, Van Assendelft,
Spierenburg) 44,11 (WK-limiet), 3. Nederland
II 46,62; kogelstoten: 1. Tunks-Koeman (AAC)
18,37 m, 2. Kemkers (HERA) 15,02; speerwer
pen: 1. Veenstra (Trias) 45,13; polshoog: 1. Ver
beek (Sparta) 3,80; discuswerpen: 1. Jansen
(AAC) 46,98
Amstelveen
discuswerpen: 2. Scheffers (Leiden Atletiek)
47,73, 3. Koot (Spartaan) 42,35; kogelstoten:
1. Koot 12,99
Vught. NK veteranen
1.500 m: 5. Boon (Spartaan) 4.16,22; 5.000
m: 4. Boon 16.10,81, discuswerpen: 1. Braak
(AAV'36) 41,47
Fairfax (VSt). Universiteitswedstrijden.
5.000 m: 1. Kiplagat (Ken) 13.50,62, 2. Tig-
chelaar 13.55,30.
Lincoln (VSt). Universiteitswedstrijden
Vrouwen, 800 m: 'l. Van der Veen (Impala)
2.06,67
AUTOSPORT
Monte Carlo. Formule 1, Grote Prijs van Monaco.
Eindstand: 1. Montoya (Col) Williams-BMW
1.42.19,010, 2. Raikkonen (Fin) McLaren-Mer
cedes 0,602, 3. Michael Schumacher (Dui) Fer
rari 1,720, 4. Ralf Schumacher (Dui) Williams-
BMW 28,518, 5. Alonso (Spa) Renault 36,251.
Uitgevallen: o.a. Verstappen (Ned) Minardi. WK-
stand: 1. Raikkonen 48 punten, 2. Michael
Schumacher 44, 3. Alonso 29, 4. Barrichello
27, 5. Montoya 25. Teams: 1. McLaren-Merce
des 73, 2. Ferrari 71, 3. Williams-BMW 50.
BADMINTON
Madrid. Open Spaanse. Mannen, kwartfinale:
Joppienc (Dui) - Lens (Dui) 15-13 15-13. Vrou
wen, kwartfinale: De Wit (Ned/1) - Vislova (Rus)
11-4 13-10. Halve finale: Overzier (Dui/3/4) -
De Wit 11-1 4-11 11-6. Dubbel, kwartfinale:
Harder/Schjoldager (Den/1) - Beenhakker/Meu-
lendijks (Ned) 15-5 17-14. Gemengddubbel,
kwartfinale: Blair/Munt (Eng/1) - Residay/Krab
(Ned) 15-7 15-7.
Benfica (Por) 2-2 (6-4 sets). Caudron - Jaspers
15-11 9-15 12-15/0,923-1,051, Burgman -
Nelin 12-15 15-11 12-15/1,300-1,322, Ceule-
mans - Andrade 15-8 15-2/1,200-0,416, Van
Kuyk - Rui 15-7-15-14/1,363-1,000. Halve fi
nale: Crystal Kelly - Van Wanrooij Bouwbedrijven
(Ned) 3-1, Benfica - 't Tapperijke (Ned) 2-2 (6-
4 sets).
GOLF
Newport. Wales Open, Europese Tour, 2,2 mil
joen euro: Eindstand: 1 Poulter (Eng) 270 sla
gen (-18), 2. Fichardt (ZAf), Lomas (Eng), Mose-
ley (Aus) 272, 5. McNulty (Zim), Coltart (Sch)
273, 7, Luna (Spa), Fowler (AuS), Price (Wal)
274, 57. Lafeber (Ned) 287, 73. Derksen (Ned)
291 (+3).
Salamanca. Spaans Open, vrouwen, 250.000
euro: Eindstand: 1. Dassu (Ita) 282 slagen (-6),
2. Sanchez (Spa), Sandolo (Ita), Dibnah (Aus)
284, 5. Tinning (Den), Esterl (Dui), Auffret (Fra)
286, 70. Hageman (Ned) 297.
HANDBAL
Olomouc. Vrouwen, WK-kwalificatie. Tweede
wedstrijd: Tsjechië - Nederland 22-23 (10-11).
Topscores Nederland: Pusic 6, Assink, De Boer
4. Bijzonderheid: Nederland niet geplaatst voor
WK.
MOTORSPORT
BILJARTEN
Montevarchi (Ita). Grand Prix motorcross.l25cc:
1. Everts (Bel) Yamaha, 2 Ramon (Bel) KTM, 3.
Maschio (Fra) Kawasaki, 5. De Reuver (Ned)
KTM, 11. Eggens (Ned) KTM. Stand WK: 1. Ra
mon 81, 2. De Reuver 76, 3. Bartolini 73, 4.
Maschio 67, 5. Rattray (Zaf) KTM 52, 8. Eggens
44. MotoGP: 1. Everts (Bel) Yamaha, 2. Smets
(Bel) KTM, 3. Federici (Ita) Yamaha. Stand WK:
1. Pichon 93, 2. Smets 86, 3. Everts 75, 25.
Van Drunen (Ned) Yamaha 6. 650cc: 1. Smets
(Bel) KTM, 2. Garcia Vico (Spa) KTM, 3. Jelen
(Slo) Honda. Stand WK: 1. Smets 100, 2. Gar
cia Vico 86, 3. Melotte 76, 34. Robins (Ned)
Yamaha 1.
PAARDENSPORT
Porto. Europacup. Finale: Crystal Kelly (Ned) - Duindigt. Eerste koers, 1000 m: 1. Blue Memo-
hoofddorp/anp - Herre Zon
derland heeft dit weekeinde in
Hoofddorp bij de NK turnen ge
heerst als een vorst. Zaterdag
veroverde de turner van
WEK/FTC Heerenveen de titel
op de meerkamp, zondag won
hij vier van de zes toestelfinales.
Op de meerkamp verzamelde
Zonderland op zes toestellen
50,850 punten. Titelverdediger
Jeroen Hardon (49,150) werd
tweede, Mark van Roon (48,600)
derde. Bij de junioren won Jef
frey Wammes de titel, met een
totaal van 53,050. Hij bleef Epke
Zonderland, broer van Herre,
voor. Zonderland vergaarde
52,100 punten. Wammes, de
jongere broer van turnster Ga-
briëlla, imponeerde vooral op
sprong met een score van 9,500.
De verrichtingen van de turners
op de meerkamp geven de
bondscoaches Rob Stout en Ge
rard Speerstra een indicatie voor
de wereldkampioenschappen in
augustus in de Amerikaanse
plaats Anaheim. Daar moet de
ploeg in de landenwedstrijd een
plaats bij de beste achttien ha
len. Als dat lukt, krijgt Neder
land twee individuele startbe
wijzen voor de Olympische Spe
len in Athene. De twee beoogde
kandidaten voor dat toernooi
zijn ringenspecialist Yuri van
Gelder en Jeffrey Wammes.
„Over vandaag ben ik tevre
den", keek Stout terug. Volgens
het WK-systeem, waarin de vier
Herre Zonderland. Foto: ANP/Toussaint Kluiters
beste scores per toestel meetel
len, kwam een denkbeeldige
Nederlandse ploeg zaterdag in
totaal uit op ongeveer 208 pun
ten. Streefaantal was 210, in au
gustus moet het niveau op 212
zitten, daarmee verwacht Stout
een plek in de top-18 te beha
len.
De progressie die de turners
momenteel doormaken is ge
staag, hoewel Stout eigenlijk za
terdag al op 210 punten wilde
uitkomen. „De jurering was be
hoorlijk streng. Aanvankelijk
vond ik dat jammer, maar ei
genlijk is het juist goed. Met een
mildere jury haal je meer pun
ten, maar houd je jezelf mis
schien wat voor de gek."
De mannen zijn dit jaar sterk in
opmars, in navolging van de
vrouwen, die deze ontwikkeling
al een paar jaar eerder hebben
ingezet. Vooral dankzij de we
reldbekerzege van Van Gelder
op ringen, in Parijs, krijgen de
tummannen van NOCNSF meer
geld op weg naar de WK.
De WK-selectie bestaat uit zes
deelnemers en een reserve. Vijf
turners staan nu eigenlijk al
vast: Van Gelder, Wammes, de
broers Epke en Herre Zonder
land en Hardon. Nummer zes is
voorlopig Peter Geurts, die her
stellende is van een schouder
blessure. „Hij moet de komende
weken maar wat laten zien", al
dus Stout. „Tot aan de WK wer
ken we met acht man, waarna er
zeven meegaan naar Amerika."
De laatste twee van de voorlopi
ge selectie zijn Mark van Roon
en Mattie de Koning.
Van Gelder, die nog niet geheel
hersteld is van een schouder
blessure, won zondag de rin-
genwedstrijd met 9,450. Dat was
bij de toestelfinales de hoogste
score.
ry (Chang, R. 1.02,7, 2. Sharp (GER)x, 3.
Splendid Mover (GB)x. Toto: winnend 1,70;
plaats nvt nvt nvt; duo 4,80; trio 7,30. Tweede
koers. 2000 m: 1 Leffoartwa (Toor, R. van
1.16,7, 2. Moody Blue. 3. Noa 8oko. Niet ge
start: Preciousmeadow. Toto: winnend 1,10;
plaats nvt nvt nvt; duo 9,40; trio 10,80; dubbel
winnend 2,10. Derde koers, 1900 m: 1. Smily
Bright (GB)x (Deau, A.A.J.M. 2.03,3, 2.
Timm's Cassandra (GB)x, 3. Starmie. Toto: win
nend 4,20; plaats 1,20 1,20 1,10; duo 22,70;
trio 61,60. Vierde koers, 2000 m: 1. Speedy Up
(Kooyman, T.H.1.18,6. 2. Pay Day Joe, 3. Six
ty one N. Toto: winnend 5,70; plaats 1,40 1,30
1,70; duo 24,20; trio 97,20. Vijfde koers, 1609
m: 1. On y va (Aalbers, Mw. C D.1.15,9, 2. Ni
cole van't Hof, 3. Peter Jorishof. Niet gestart:
Ryan G Boko. Toto: winnend 7,10; plaats 2,10
3,00 1,80; duo 70,60; trio 191,70. Zesde
koers, 2000 m: 1. Casper K (GB) (Flierman,
Mw. P.2.09,9, 2. Dry Martini (GB), 3. Gattsby
(GB). Toto: winnend 2,90; plaats 1,40 1,50
1,70; duo 4,50; trio 12,00. Zevende koers,
1800 m: 1. Luksus (FR) (Chang, R.2.04,4, 2.
Azju, 3. Jogaro (FR). Niet gestart: Sagrand, Alle
gro (GER). Toto: winnend 2,20; plaats nvt nvt
nvt; duo 4,80; trio 10,20. Achtste koers, 2600
m: 1. Magic Rider (Langeweg, H.W.1.17,3, 2.
Optimistic, 3. No time at all.Toto: winnend
4,60; plaats 1,40 1,10 1,90; duo 8,40; trio
76,70. Negende koers, 1900 m: 1. Freneuse
(IRE) (Dekeyser. J. (big)2.02,5, 2. Dive Mas
ter (IRE), 3. Centimetre (GB). Niet gestart: Trip-
pitaka (GB). Toto: winnend 4,50; plaats 1,00
1,00 1,00; duo 15,00; trio 32,10. Tiende
koers, 2000 m: 1. Olav Desota (Jusia, E.F.
1.18,6, 2. Orion Crown, 3. Resley If. Niet ge
start: Ra2orsharp, Face of Base. Toto: winnend
2,40; plaats 1,40 3,70 1,50; duo 39,90; kwar
tet 399,50. Elfde koers, 2000 m: 1. Moneyma-
kesmehappy (Langeweg, H.W. 1.19,0, 2. Sir
Playboy, 3. Romanov. Toto: winnend 1,70;
plaats 1,00 1,00 1,00; duo 4,00; trio 7,90. To-
talisatoromzet: 87.942,50.
Wolvega.Eerste koers, 1609 m: 1. Proud Mary
(Langeweg, H.W. 1.15,2, 2. Alzao, 3. Oprah
Furniture. Toto: winnend 2,80; plaats 1,70
4,10 1,80; duo 44,40; trio 141,50. Tweede
koers, 2100 m: 1. Rick Dragon (Engwerda,
J.W.M. 1.16,5, 2. Ramona Butcher, 3. Oprah
Buitenzorg. Toto: winnend 1,90; plaats 1,60
2,30 2,40; duo 6,40; trio 51,30; dubbel win
nend 10,30. Derde koers, 2100 m: 1. Speeding
Renka (Engwerda. J.W.M. 1.18,5, 2. Shinto,
3. Sannie. Niet gestart: Patrick Loo. Toto: win
nend 1,60; plaats 1,20 1,20 1,80; duo 2,10;
trio 6,60. Vierde koers, 2100 m: 1. Sarah Alki
(Engwerda, J.W.M. 1.16,6, 2. Kosma, 3. Pietje
Bel.Toto: winnend 5,00; plaats 1,70 1,60 4,50;
duo 13,20; trio 195,00. Vijfde koers, 2100 m:
1. Ride Groenhof (Hauber, R.G. 1.18,2, 2.
Skorpios Oldeson, 3. Re Harvester. Toto: win-
nend 12,20; plaats 2,40 1,40 2,00; duo 1
100,50; trio 265,70. Zesde koers, 2100 m: 1
Pacific Valley (Vlieger, R.T. de 1.15,9, 2. Ba-
nister, 3. Prioritymeadow. Niet gestart: Papi
Raul, Morengo D. Toto: winnend 8,30; plaats
2,00 1,70 1,30; duo 38,50; trio 179,80. Ze
vende koers, 2100 m: 1. Sam Ball (Engwerda,
J W.M, 1.19,1, 2. Rapido Piper, 3. Savannah
Star VS. Toto: winnend 1,30; plaats 1,10 2,70
7,30; duo 10,70; trio 84,60. Achtste koers,
2100 m: 1. Sjoerd Hanover (Hof, D.J.1.16,7,
2. Rambo Neyenrode, 3. Remco Shoeing, 4. Ry-
tane Promise. Niet gestart: River Deep M. Toto:
winnend 2,70; plaats 1,20 1,20 1,40; duo
16,10; kwartet 167,00. Negende koers, 2100
m: 1. Risky Business (Bot, E.1.16,7, 2. Oletta
Bennesse, 3. Noully Bayka. Niet gestart: Kim
O'Kemp. Toto: winnend 2,20; plaats 3,10 2,10
2,40; duo 6,30; trio 33,90. Tiende koers, 2600
m: 1. Ronald van Ranum (Pool, J. 1.17,6, 2.
Nibudoh Topfok, 3. Karacho Record. Niet ge
start: Riverside. Toto: winnend 1,40; plaats
1,50 1,50 2,60; duo 2,50; trio 15,30 Elfde
koers, 2100 m: 1. Jairzinho Lion (Kooyman,
T.H. 1.16,7, 2. Pineshot, 3. Marty Niet ge
start: Earl Arriba, Preciousmeadow. Toto: win
nend 1,70; plaats n.v.t.; duo 12,30; trio 20,40.
Totalisatoromzet: 79.854,25.
Eindhoven. CSI. Grote Prijs, na barrage: 1.
Geerink (Ned) Norit Loretta 0-43,73, 2. Leopold
van Asten (Ned) VDL Groep Think Twice 0-
44,12, 3. Coyle (Ier) Portofino 0-45,78, 4.
Cleeren (Bel) Loverboy 0-47,89, 5. Omar Al-
modzar (Mal) Maloubet 0-50,25, 6. Klomp
(Ned) Irvine 0-50,36, 8. Smolders (Ned)
Kashmir de St. Hermelle 4-42,89, 10. Linssen
(Ned) Maddock 4-49,70.
Derby, na barrage: 1. Coyle/Fleur 4-43,34, 2.
Robert (Fra) Olympia 8-47,21, 3. Vrieling (Ned)
VDL Jupiter 8-47,23; zonder barrage: 4. Van der
Schans (Ned) VDL Hold Up Premier 4-154,84,
5. Geerink/Norit Joint Venture 8-158,10, 6. Van
der Vleuten (Ned) Audi's Jikke 9-168,42, 8.
Leopold van Asten/Koodwill 12-159,03, 9. Ray-
makers/Van Schijndel's Kris 12-164,51, 10.
S,olders/Duc de la Lande II 15-179,70. Spring
concours in twee fasen: 1 Henk van de Pol
(Ned) AK&K Alcatraz 0-34,05, 2 Schellekens
(Ned) Stapp's Madermie 0-34,59, 3. Geerink-
/Manhattan 0-34,96. Puntenspringen: 1. Van
der Vleuten/Audi's Sissi van het Gravemhof 65-
48,15, 2. Mathy jr. (Bel) Napoleon 65-49,69,
3. Guerra (Mex) Libertador 65-50,48. Spring
concours in twee fasen: 1. Mathy/Aster 0-28,77,
2. Smolders/First Lady d'Elle 0-30,31, 3. Lam-
bre (Mex) Erudit d'Opal 0-30,84. Dressuur,
f
Grand Prix kür: 1. Tineke Bartels/Luxaflex
72,85, 2. Nijvelt/Heyu 70,43, 3.
Ooostra/Jamaica 67,63.
Hamburg. CSI. Duitse derby, na barrage: 1Lud-
ger Beerbaum (Dui) Champion du Lys 0-48,45,
2. Ehning (Dui) Locando 4-53,43, 3. Bengtsson
(Zwe) Lordano 4-62,13; zonder barrage: 4. Ro-
drigo Pessoa (Bra) Giffard de la Mare 4-159,26,
5. Charles (ler) Corrado 4-167,32, 6. Tebbel
(Dui) Cheyenne 4-168,08, 12. Gerco Schröde-
r/Eurocommerce Rome 8/174,96. Grote Prijs,
na barrage: 1. Ahlmann (Dui) Cöster 0-39,12,
2. Bitter (Dui) Argelith Stakkato 0-40,01, 3.
Fervers (Dui) Diabolo d'Ysieux 0-40,07, 4. Von
Rönne (Dui) Charlottenhof's Chan 0-40,22, 5.
Carsten-Otto Nagel (Dui) Elwood 0-41,62, 9.
Houtackers/KVWS Eole 8-42,25; 27. Tops-
/Roofs 8-87,01, 34. Wim
Schróder/Eurocommerce Berlin 8-90,36. Finale
jonge paarden, na barrage: 1. Tjark Nagel (Dui)
Kymba 0-32,75, 2. Offel (Dui) A la Ballerina 0-
33,62, 3. Pollmann-Schweckhorsf (Dui) Rainy
Day 0-35,39; 16. Houtackers/O Tow Step G 4-
84,65, 17. Gerco Schróder/Eurocommerce Aca-
pulco 4-85,58.
Sankt Gallen. CSIO. Landenwedstrijd, derde in
Super League, na twee manches en barrage: 1
Ierland 12+2 (Splaine/Cool Diamond 0+4+2,
Cian O'Connor/Waterford Crystal 5+0, Twomey-
/Luidam 0+8, Babington/Carling King 0+8), 2.
Zwitserland 12+8 (Beat Mëndli/Pozitano 0+4,
Melliger/Gold du Talus 0+0, Guerdat/lnnovation
4+4, Markus Fuchs/Tinka's Boy opg+opg+8), 3.
Frankrijk 16 (Levalois/Diamant de Smilly Ecolit
4+4, Angot/Tialoc M 4+0, Hecart/Quilano de
Kalvarie 7+5, Bertrand de Balanda/Crocus Gra-
verie 0+4), 4, Groot-Brittanniê 19, 5. Italië 21,
6. Duitsland 24, 7. België en Zweden 32, 9. Ne
derland 72 (Bruggink/Joël 8+9, Hoorn/Hascal
17+32, Houtzager/HBC Jacomar 0+4, Dubbel
dam/De Sjiem 11+opg). Stand: Frankrijk 27, 2.
Ierland 20,5, 3. Groot-Brittannië 15, 4. Duits
land 12,5, 5. België 8, 6. Zweden 7, 7. Italië 5,
8. Nederland 3,5. Springconcours met barrage:
1. Skelton (GBr) Pandur 0-35,77, 2. Bertrand
de Balanda/Quarts Musik 0-37,47, 3. Hecart-
/Kannan 0-37,76; 13. Houtzager/Novalis 8-
38,87.
TENNIS
Parijs. Roland Garros, 6 miljoen euro. Mannen,
vierde ronde: Verkerk (Ned) - Schüttler (Dui/11)
6-3 6-3 7-5, Agassi (VSt/2) - Saretta (Bra) 6-2
6-1 7-5, Moya (Spa/4) - Novak (Tsj/13) 7-5 6-3
6-2. Derde ronde: Gonzalez (Chl/19) - Schalken
(Ned/12) 7-6 6-3 3-1 opgave Schalken, Robre-
do (Spa/28) - Hewitt (Aus/1) 4-6 1-6 6-3 6-2 6-
3, Ferrero (Spa/3) - Henman (GBr/25) 4-6 6-2
6-4 6-2, Albert Costa (Spa/9) - Lapentti (Ecu) 4-
6 4-6 6-3 6-4 6-4, Kuerten (Bra/15) - Gaudio
(Arg/21) 7-6 7-5 5-7 6-3, Mantilla (Spa/20) -
Vicente (Spa) 7-6 6-3 6-3, Nieminen (Fin/30) -
Hanescu (Roe) 6-7 6-4 6-2 3-6 6-3, Clement
(Fra/32) - Coutelot (Fra) 6-4 6-3 6-2, Coria
(Arg/7) - Zabaleta (Arg) 6-4 7-6 5-7 afgebroken
vanwege invallende duisternis.
Dubbel, tweede ronde: Santoro/Llodra (Fra/6) -
Verkerk/Sluiter (Ned) 6-2 6-3, Haarhuis/Kafelni-
kov (Ned/Rus/11) - Malisse/Vliegen (Bel) 7-6 (4)
6-4. Derde ronde: Haarhuis/Kafelnikov - San
toro/Llodra (Fra/6) 7-6 6-7 6-4.
Vrouwen, vierde ronde: Serena Williams (VSt/1)
- Sugiyama (Jap/16) 7-5 6-3, Clijsters (Bel/2) -
Maleeva (Bul/15) 0-6 6-2 6-1, Zvonareva
(Rus/22) - Venus Williams (VSt/3) 2-6 6-2 6-4,
Hénin-Hardenne (Bel/4) - Schnyder (Zwi/19) 6-
3 2-6 6-2, Mauresmo (Fra/5) - Serna (Spa) 6-1
6-2, Martinez (Spa/24) - Davenport (VSt/6) 6-4
2-0 opgave, Petrova (Rus) - Capriati (VSt/7) 6-3
4-6 6-3, Rubin (VSt/8) - Mandula (Hon) 4-6 6-2
7-5. Derde rondei Clijsters (Bel/2) - Suarez
(Arg/30) 6-2 6-1, Venus Williams (VSt/3) - Fari
na Elia (Ita) 6-1 6-2, Davenport (VSt/6) - Dechy
(Fra/25) 6-3 7-5, Martinez (Spa) - Pisnik (Slv)
6-3 6-3, Zvonareva (Rus) - Sanchez Lorenzo
(Spa) 6-3 6-4, Capriati (VSt) - Vakoelenko (Oek)
6-1 6-2, Petrova (Rus) - Irvin (VSt) 6-1 6-1, Ma
leeva (Bul) - Grande (Ita) 6-3 2-6 6-3.
Vrouwen dubbel, tweede ronde: Hantuchova/Ru-
bin (Slo/VSt/9) - Vis/Tarabini (Ned/Arg) 6-2 6-4.
Gemengddubbel, eerste ronde: Haarhuis/Petro-
va (Ned/Rus) - Suk/Gagliardi (Tsj/Zwi) 6-1 7-5.
Jongens, eerste ronde: Mergea (Roe) - Tatuhey
(Ned) 4-6 6-2 6-4.
Eredivisie, eerste speeldag:
TV Dekker Tennis/Beetsma Van Eijk - Habo
DaCosta/TC Groenekan 3-3.
Lubomira Bacheva (Bul) - Paola Garcia (Spa) 5-
7. 4-6, Jolanda Mens - Lourdes Dominguez Lino
(Spa) 4-6, 3-6, Melle van Gemerden - Federico
Browne (Arg) 6-4, 7-5, Jan Siemerink - Rogier
Wassen 6-4, 1-6, 2-6, Bacheva/Anouk Sterk -
Eva Bes Ostariz/Dominguez Lino 6-2, 6-4, Sie-
merink/Bas Wild-Wassen/Browne 4-6, 7-6 (3),'
6-2.
ELTV/BML Smulders - Otte o.g. Zandvoort 4-2.
Kleinova (Tsj)-Noorlander 2-6, 6-2, 6-4, Kete
laars-Van der Hurk 3-6, 2-6, Lukaev (Bul)-Hom-
mel 6-2, 6-2, Beks-M. Koning 3-6, 6-3, 1-6,
Kleinova/Ketelaars-Van der Hurk/Bink 6-3, 7-5,
Beks/Lukaev-Hommel/M. Koning 7-6,1-6, 6-3.
Nashuatec/Topspinners - Intervaluta Hilverheide
1-5.
Seelen-Oremans 4-6, 2-6, Wong-Hopmans 2-6,
1-6, Schranz (Oos)-Wessels 6-3, 6-7, 4-6, Nick-
lisch (Dui)-Hemmes 7-5, 6-1, Seelen/WongrOre-
mans/Boogert 5-7, 0-6, Schranz/Nicklisch-Wes-
sels/Nielsen (Nze) 5-7,6-2, 1-6.
Amstelpark Tennisschool - Leimonias Zurich 3-
3.
Hoogland-Obziler (Isr) 4-6, 6-7, Van Elden (Aus)
-Tamaela 1-6, 5-7, Van Scheppingen-Costa
(Bra) 7-6, 6-2, Kempes-Snijders 6-0, 5-7, 6-2,
Hoogland/Van Elden-Gomperts/Obziler 6-4, 2-6,
6-7, Van Scheppingen/Kempes-Silcock (Aus)
/Snijders 6-3, 6-3.
Eredivisie, tweede speeldag:
Leimonias Zurich - TV Dekker Tennis/Beetsma
Van Eijk 3-3.
Tzipi Obziler - Lubomira Batsjeva 6-4, 6-4, Elise
Tamaëla - Jolanda Mens 3-6, 6-3, 6-2 Francisco
Costa - Melle van Gemerden 4-6, 4-6, Grant Sil-
cock - Jan Siemerink 6-3, 6-2, Obziler/Gomperts
- Batsjeva/Sterk 2-6, 2-6, Silcock/v.Elden - vGe-
merden/Siemerink 7-6, 3-6, 2-6.
Habo DaCosta/TC Groenekan - Amstelpark Ten
nisschool 4-2.
Garcia - Hoogland 6-3, 6-1, Dominguez Lino -
Kristen v.Elden 7-6, 7-5, Federico Browne - Van
Scheppingen 3-6, 4-6, Wassen - Kempes 1-6,
6-4, 6-4, Bes/Dominguez Lino - Hoogland/Van
Elden 6-3, 5-7, 6-3, Wassen/Browne - Van
Scheppingen/Kempes 4-6, 2-6.
Intervaluta Hilverheide - ELTV/BML Smulders 4-
2.
Oremans - Kleinova 3-6, 1-6, Boogert - Kete
laars 6-2, 6-2, Wessels - Lukaev 5-7, 6-1, 7-6,
Hemmes jr. - Beks 6-4, 6-3, Oremans/Hopmans
- Kleinova/Ketelaars 6-2, 6-3, Hemmes/Nielsen
- Beks/Lukaev 4-6, 6-7.
Otte o.g. Zandvoort - Nashuatec Topspinners 1-
5.
Van de Hurk - Seelen 2-6, 6-1,0-6, Bink - Wong
0-6, 4-6, Hommel - Schranz 6-7, 0-6, Koning -
Nicklisch 4-6, 2-6, Van de Hurk/Bink - Seelen-
/Wong 6-1, 6-3, Hommel/Koning
Schranz/Nicklisch 2-6, 2-6.
Hoofdklasse 1: (0002) 29/05: SFA/Volley Eind
hoven - Unicum 8-0, Unicum degradeert; Met
selaars Scheveningen - Unit4/Lobbelaer 3-5,
Unit 4 Lobbelaer degradeert; Amstelpark 2 Am
sterdam - Halfweg Spijkenisse 5-3; Popeye
GoldStar Amsterdam - Leimonias/Zurich 7-1,
Popeye GoldStar kampioen, promoveert naar
eredivisie.
Popeye GS 40-16 Leim/ZOrich 2 31-25
Amstelpark 2 34-22 Metselaars 21-35
Halfweg Spijk. 33-23 Unit4/Lobbel. 19-37
SFA/Volley 33-23 Unicum 13-43
Hoofdklasse 2: (0003) 29/05: ALTA Amersfoort
- Popeye GoldStar 2 4-4; TIJS Zevenaar - Am
stelpark 3 5-3, TIS Zevenaar degradeert; Van
Horne Weert - Otto's/TV Heerhugowaard 4-4;
OTV Oosterbeek - Cosmo Hairstyling/De Manege
1-7, Cosmo Hairstyling/De Manege kampioen en
promoveert, OTV Oosterbeek degradeert.
Cosmo/Manege 43-13 Popeye GS 2 27-29
Otto's/Hhw. 33-23 Van Horne 26-30
ALTA A'foort 31-25 TIJS Zevenaar 23-33
Amstelpark 3 30-26 OTVOosterbk 11-45
Tweede klasse 3: (0010) Amstelpark 5 Amster
dam - De Doelen 6-2 De Doelen degradeert;
Marquette Heemskerk - Leeuwenbergh 7-1; TC
Bakkum 2 - Zee Duin 5-3; TC Zandvoort 2 -
Forescate 2-6.
Marquette 40-16 Zee en Duin 26-30
Zandvoort 2 35-21 TC Bakkum 2 25-31
Forescate 31-25 Amstelpark 5 24-32
Leeuwenbergh 28-28 De Doelen 15-41
Tweede klasse 6: (0013) 29/05: Schelde Vlis-
singen - Victoria 2 1-7. 01/06: Victoria 2 Rot
terdam - Bequick/M. 4-4; ELTV Eindhoven 4 -
Schelde 2-6; TV Badhoevedorp - TC Bakkum 3-
5; Unicum 2 Leiden - Merenwijk 5-3.
TC Bakkum 38-18 BeQuick/M. 27-29
Victoria 2 36-20 Unicum 2 22-34
Badhoevedorp 30-26 Merenwijk 22-34
Schelde 30-26 ELTV Eindh.4 19-37
Tweede klasse 7: (0014) 29/05: Holy Vlaardin-
gen - Popeye GS 3 1-7; Popeye GoldStar 3 Am
sterdam - Festina 6-2. 01/06: Festina Amster
dam - TEAN Alphen 5-3; LTC 's Gravenzande -
Popeye GS 3 3-5; Holy Vlaardingen - Luck
Raeck 2 3-5; Hillegomse TC - CC ULTC
Iduna/TC Bilthoven 5-3.
Popeye GS 3 45-11 Iduna/Bilth. 23-33
Hillegom 40-16 Luck Raeck 2 20-36
Festina 39-17 Holy 14-42
Gravenzande 29-27 TEAN Alphen 14-42
Derde klasse 11: (0026) CC ULTC Iduna/TC
Bilthoven 2 - Thor-RW 2 4-4; Delftse TB - Oran
je TC 5-3; BeQuick/Maassluis 2 - Leeuwen
bergh 3 6-2; De Munnik Leiderdorp - Unicum 3
5-3.
Delftse TB 40-16 Unicum 3 22-34
Oranje TC 39-17 Bequick/M. 2 21-35
Thor-RW 2 33-23 De Munnik 19-37
Iduna/Bilth.2 33-23 Leeuwenb. 3 17-39
Derde klasse 12: (0027) TV Dekker Tennis 2 -
CC ULTC Iduna/TC Bilthoven 4 4-4; TOC Capel-
le - Merenwijk 2 4-4; Delftse Hout - TV Boskoop
8-0; Leimonias 4 Den Haag - DDH Zwijndrecht
4-4.
Delftse Hout
DDH Zwijndr.
Dekker T. 2
Leimonias 4
Derde klasse 13: (0028) 25/05: Hillegt
- TV Pijnacker 3-5 i.p.v. 2-6. 01/06: Hildo
TC 2 - Rufne van Brederode 2 8-0; TV E
Duin - TV Pijnacker 8-0; Metselaars 3!
ningen - De Boekhorst 2-6; CC ULTC l|Wi
Bilthoven 6 - LTC Lisse 4-4. va
DeBoekhorst 43-13 Iduna/Bilth, 6
Bosch en Duin 42-14 LTC Lisse
Pijnacker 36-20 Metselaars 3 ©C
Hillegom 2 35-21 Ruïne v.Br. 2 jje
Derde klasse 15: (0029) TV Nieuw V|n0
NWTL/DD 6-2; Groenvliet IJsselstein'be
Raeck 3 4-4; CC ULTC Iduna/TC Bilththe
Tie-Breakers 3-5; Marquette 2 Heemski.
Hoorn 0-8.
45-11 Iduna/Bilth. 3 jH(
37-19 Nw. Vennep jg
Zv
TV Hoorn
Tie-Breakers
Luck Raeck 3
Groenvliet
36-20 NWTL/DD
36-20 Marquette 2
vei
Vierde Klasse 21: (0052) 25/05: Hillegt.
3 - Joy Jaagpad 3 1-7 i.p.v. 2-6. 01/0}""
Oegstgeest - Groenendaal 7-1; LTC Li De
Atalanta 5-3; Joy Jaagpad 3 AmsterdSfJg
Buren 7-1; De Doelen 3 Culemborg - tj
se TC 3 3-5. ve'
JoyJaagpad 3 46-10 LTC Lisse 2 vei
Oegstgeest 42-14 Groenendaal |ar
Atalanta 31-25 De Doelen 3
Hillegom 3 27-29 TV Buren CO
ICOl
Vierde klasse 29: (0060) 29/05: Buy
Zoetermeer - De Kegel 4-4. 01/06: Holy P
dingen - Vliegende Hollander 1-7; TV pStT
3 - TEAN Alphen 2 3-5; Nieuwe Sloot 1
De Kegel 2-6; Buytenwegh Zoetermej
Badhoevedorp 2 4-4. pz:
Badhoeved. 2 42-14 TEAN 2
VI.Hollander 38-18 Holy 2 I
De Kegel 36-20 Nieuwe Sloot
Buytenwegh 32-24 Pijnacker 3
Vierde klasse 30: (0061) 29/05: Victor
terdam - Delftse TB 3 8-0. 01/06: Th
Den Haag - LTC 's Gravenzande 3 7-j
wenbergh 4 Leidschendam - ALTV Zoete
5-3; Lucky Stroke Den Haag - Delftse Tl
Victoria 3 Rotterdam - Qravel 4-4. L
Qravel 35-21 Leeuwenb. 4
Zoetermeer 2
Victoria 3
LuckyStroke 31-25 Gravenzande 3|
34-22 Thor-RW 3
40-16 Delftse TB 3
$D
Mannen
Eredivisie: (0500) Zee Duin/TrioS kT
Dash '35 Dordrecht 3-3; Bastion Base 1
Bosch - Halfweg Spijkenisse 3-3; TV h
- ICS-Wettenseind Nuenen 1-5; Aqua-
s/ALTV Zoetermeer - TV Dekker Tennis/l)
Bouw 3-3.
DT/Horsman 26-16 Dash'35 ,r
Halfweg Spijk. 25-17 Bast.Baselaar j
Zee&D./TrioS 23-19 ICS/Wettens, j,EM
Aqua-Systems 22-20 TV Mijdrecht r
te p
Hoofdklasse 1: TOEG/Ridderpoort Rotti N(
Tegelse LTC 6-0; Leeuwenbergh Leidsd. j-
- Oskomera-Deurne 4-2; TC Nieuwer/"
IJssel - TV Roosendaal 3-3; TEAN Alphrftba
Bergeijk 1-5. jei
TOS Bergeijk 31-11 Oskomera l*«
Leeuwenbergh 24-18 Roosendaal nlJ
Tegelse LTC 22-20 TEAN-Alphen /NA
TOEG/Ridderp. 22-20 Nieuwerkerk jjs^(
Eerste klasse 3: LTC Goirle 2 - Metsela0'UH
5; Pettelaer Den Bosch - Brederode 338-j
stelpark Amsterdam - 't Root 3-3; RL. u,
an.
25-11 Brederode lenj
24-12 Roomburg den
23-13 Goirle 2
21-15 Animo
vrij, Animo teruggetrokken,
't Root
Amstelpark
TRIATLON
ll-C
WS
Zundert. Internationale Cup/NK. Man»eSl
Fleureton (Fra) 1.51.12, 2. Reecft ee
1.51.27, 3. Allen (GBr) 1.51.31,
1.52.32 (Nederlands kampioen), 14:.'
1.53.17, 15. Diederen 1.53.36, l(* ve
1.53.46, 19. Rost 1.54.38. Vrouwen: liet a
(GBr) 2.03.26, 2. Looze (Aus) 2.03.41
(Bel) 2.04.21, 6. Wendy de Boer (Ned) I
(Nederlands kampioene), 7. Tolhoelj
2.07.31, 12. Tanya de Boer 2.12.03, *wij]
2.13.01,14. Jansen 2.24.39. mg(
TURNEN lenr
jith
Hoofddorp. NK mannen, toestelfinales. L
Herre Zonderland 9,050, 2. Geurts 9,f
Dusseldorp 8,550. Voltige: 1. Hardon 8JUW(
Hóltrop 7,300, 3. De Koning 7,000. Rifidn
Van Gelder 9,450, 2. De Koning 8,250L
Roon 8,100, Sprong: 1. Herre Zorr
8,925, 2. Hardon 8,625, 3. Van Roon en li
Brug: 1 Herre Zonderland 8,850, 2.»1pr
8,400, 3. Holtrop 8,150. Rek: 1. Herrei
land 8,650, 2. Hardon 8,600, 3. JohanF^
land 8,050. perl
Junioren. Vloer: 1. Wammes 9,100. VoUru,
Epke Zonderland 9,000. Ringen: ln.
8,700. Sprong: Wammes 9,225. Brug: (ltra!
Zonderland 8,900. Rek: 1. Epke Zorp t
9'25a itsns
VOLLEYBAL k ge
'aan
Rijswijk. World League. Groep A: Ri
Spanje 3-1 (18-25 25-19 25-20 25-lt
zuela - Polen 0-3 (17-25 21-25 18-2^WeiJ
land - Spanje 3-1 (25-19 24-26 25-15
Venezuela - Polen 1-3 (24-26 25-20 19DO
25). Stand: 1. Rusland 4-8 (12-3), 2. Pfn 1
(10-7), 3. Spanje 4-4 (8-10), 4. Venezifrkelt
(2-12). Groep 8: Portugal - Duitsland K,
23 19-25 25-18 24-26 9-15), Italië -
1-3 (23-25 23-25 25-19 23-25), Po
Duitsland 3-1 (25-21 24-26 25-19 25-
lië - Brazilië 3-2 (23-25 21-25 25-2!
16-14). Stand: 1. Brazilië 4-6 (11-5),
4-6 (10-5), 3. Portugal 4-2 (5-10), 4. D
4-2 (5-11). Groep C: Nederland - Cuba
22 25-16 25-20), Serviê-Montenegro
rije 3-2 (26-24 23-25 25-22 18-25
Nederland - Cuba 3-2 (19-25 18-25 25
21 15-12), Servië-Montenegro - Bulga
(28-26 23-25 20-25 26-24 9-15). SI
Nederland 4-6 (10-6), 2. Bulgarije 4-4
Serviê-Montenegro 4-4 (9-9), 4. Cuba
11). Groep D: Japan - Griekenland 2-3
21-25 22-25 25-23 12-15), Tsjechië
rijk 3-1 (25-23 18-25 25-17 25-20),
Griekenland 3-2 (26-28 25-16 25-22
15-13), Tsjechië - Frankrijk 3-2 (19-21
19-25 26-24 18-16). Stand: 1. Grieker
8 (14-11), 2. Frankrijk 6-6 (13-11), 3.
6-6 (12-12), 4. Japan 6-4 (10-15).
Amstelveen. Vrouwen, oefeninterland,
land - Brazilië 1-3 (23-25 25-20 23-25
WIELRENNEN
LEIDI
voet
gelu
maa
bel
ploe
Win
uitw
4-1
Ronde van Italië. Twintigste etappe, Cai**
Cantu: 1. Lombardi (Ita) 133 kilomu'
3.05.30, 2. Mazzoleni (Ita), 3. Figueras x
Velo (Ita), 5. Manzoni (Ita) 0.04, 70. I
hout 1.42. Eenentwintigste etappe, ld 11331
Milaan (individuele tijdrit): 1. Gontsjar( J"
kilometer in 38.04, 2. Bruseghin (Ita)
Gonzalez (Spa) 0.20, 4. Frigo (Ita) 0 y
Rumsas (Lit) 1.03, 26. Moerenhout 2.4 T
stand: 1. Simoni 89.32.09, 2 Garzelli '1
Popovitsj 7.11, 4. Noè 9.24, 5. Totschn
53. Moerenhout 1.41.09.
Ronde van Luxemburg. Derde
Echternach: 1. Voeckler (Fra) 98 kilonj,
2.14.41, 2. Dufaux (Zwi), 3. Wadecki
Bruylandts (Bel), 5. Montgomery (Zwi)
etappe, Bettembourg-Bettembourg (ind pun
1 Qartlin fflnil O Q l/ilnmalar in
tijdrit): 1. Bartko (Dui) 9,8 kilometer
2. Canada (Spa) 0.03, 3. Wauters (Bel)
Joachim (Lux) 0.09, 5. Voskamp (Ned)
Vijfde en laatste etappe, Wiltz-Dieki gen
Sergei Ivanov (Rus) 169 kilometer in 4
2. Ruslan Ivanov (Mol) 0.01, 3. Canad
4. Virenque (Fra), 5 Facci (Ita), 6. SegoeC
47- 9 Boskoop
34-22 Iduna/Bilth, 4
34-22 Merenwijk 2
33-23 TOC Capelle
28-28
24-32
15-41
9-47
(Ita), 12. Voskamp, 31. De Groot 0.43,
Velzen 1.44, 48. Löwik 8.16, 49 Schm Ij
Kroon, 53. Hiemstra. Eindklassment: 1. 1
ler (Fra) 16.10.40, 2. Wadecki 0 30. 3.
0.45, 4. Bartko 0.47, 5. Joachim (Lux)
Wauters, 7, Voskamp 0.58, 38. SchmitJ1
43. Löwik 9.41, 45. De Groot 10.09, 49 V
14.44, 50. Van Velzen 19.03, 51.
20.12.
Montreal (Can). Wereldbeker vrouwen
wedstrijd: 1. Jeanson (Can) 100 km ir
2. Cooke (GBr), 3 Arndt (Dui) op 0.11
wereldbeker: 1. Cooke 207, 2. Carrigan
Melchers (Ned) 124.
Fort William (Sch). Wereldbeker rr
tweede manche. Mannen: 1. Meirhaegiln
42,5 km in 1.53.15, 2, Fumic (Dui) 0 a
Absalon (Fra) 0.19, 19. Bakker 5.0
Brentjens 5.15, 33. Peters 7.56, 47. Al
50. Heemskerk 11.08. Downhill, eersï
strijd: 1. Gracia (Fra) 4.08,05, 2. PascJ fPee
1,11,3, Rennie (Aus) 1,87, 7. De Bever I
Vrouwen: 1 Dahle (Noo) 28 km ir
Spitz (Dui) 0.08, 3. Blatter (Zwi) 0.20,
eleman 8.25, 32. Vink 8.45, 38. I
10.20, 51. Elemans 14.02, 58. Turpijn
Downhill, eerste wedstrijd: 1 Gro»
4.42,57, 2. Jonnier (Fra) 2,87, 3. Rag
7,00,14. Beerten 20,16.
het
Stilte
maa
tisch
ik h;
als ti
ren.
viert
nog
t
heef
Een
moe
ste
spee
gene
volu
Iers
lemé
laats