Rol politie na aanslag Pieper onderzocht F5F F ^t| Zender kwijt? De Verkerk Express dendert maar door op Roland Garros Leidsch Dagblad DANCE IN DE ETHER Tegenstrijdige verklaringen over aangifte van indringer vijf dagen voor steekpartij Utrecht gaat uit z'n dak, arrestaties in Rotterdam MVKVenKRV één voetbalclub Malthus stuurt grote gezinnen dreigbrief Het dak eraf Heet of te heet, dat is de vraag in India 'Coffeeshops sluiten bij rookverbod' Vernieuwd De Zijl is nog mooier dan het Tikibad Volkstuinders wanhopig op zoek naar grond Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 INTERNET: www.leidschdagblad.nl Dagblad NR. 43246 LOS maandag 2 JUNI 2003 SPRINTERS 072-5196868 NR. 43246 LOSSE NUMMERS 1,10 ZATERDAG 1,55 door Hein Flach en John Oomkes aerdenhout-haarlem - Rond de aanslag waarbij Roel Pieper en zijn echtgenote Rica zaterdag in Aerdenhout zijn neergestoken, speelt zich een welles-nietes-spel af tussen familie en justitie. Vol gens de familie is vorige week al aangifte gedaan van indringing, maar justitie spreekt dat tegen. Volgens de Piepers hebben ze vorige week aangifte gedaan van een eerdere poging tot in dringing door dezelfde man die hen zaterdag aanviel. Roel Pie per overhandigde eerst de vi deobanden en twee dagen later ook de identiteit van de indrin ger. Persofficier van justitie Ed Hartjes ontkent dat er sprake is geweest van een 'officiële aan gifte': „Er is een hoop ruis in de lucht rond deze zaak." Hartjes zei vanmorgen dat de gang van zaken bij politiebu reau Heemstede tot op de bo dem wordt uitgezocht. „Op dit moment is mij niet bekend dat we de videobanden (van de be wakingscamera's bij het huis van Pieper, red.) in bezit heb ben. In elk geval willen we op zo kort mogelijke termijn we ten wat zich tussen de familie Pieper en de politie heeft afge speeld voor het tragische inci dent op zaterdag." Oud-Philips-topman Roel Pie per en zijn echtgenote Rica werden zaterdagochtend vroeg in de tuin bij hun woning in Aerdenhout neergestoken. Een 42-jarige man uit Amsterdam werd door de 20-jarige zoon Bart Pieper overmeesterd. De man heeft een bekentenis afge legd. Volgens de politie maakte de dader een verwarde indruk. Hij was de tuin van Landgoed Koe koeksduin 's morgens rond half zes in geklommen waarna het alarm afging. Pieper (46) en zijn echtgenote (45) werden daardoor gewekt en gingen be neden kijken wat er loos was. In de tuin liep Pieper twee steekwonden op, zijn vrouw meerdere in borst en rug. Beide slachtoffers zijn met spoed opgenomen in een Haarlems ziekenhuis. Roel Pie per kon na behandeling het hospitaal verlaten, Rica Pieper lag daar aanvankelijk in zeer kritieke toestand. Na een forse operatie is haar gezondheids toestand nu gestabiliseerd. Via hun woordvoerder, Robert de Mol, laat de familie Pieper weten dat dezelfde Amster dammer vijf dagen eerder ook Koekoeksduin was binnenge drongen. De latere messentrekker be weerde toen dat hij een af spraak had met de zakenman hoogleraar. Pagina Binnenland: Meer over aanslag Pieper Roel Pieper Foto: United Photos de Boer parus/anp - Martin Verkerk blijft verbazen in Parijs. Giste ren werd hij lid van de The Last Eight Club op Roland Garros. Voorbehouden aan de groten in het tennis: aan de mannen die ooit de laatste acht haalden in een grandslam. De 24-jarige Alphenaar bereikte het lidmaatschap op zijn eerste Roland Garros en derde grand slam ooit Na Tom Okker (1969 en 1973) en Richard Krajicek (1993 en 1996) werd hij de der de Nederlander die aan de Por te d'Auteuil doordrong tot de kwartfinales. Na de overwinning was Verkerk hot news. Hij zette zijn handte kening op de televisiecamera van TF1 en werd een prooi voor de buitenlandse pers. Hoe was het mogelijk dat hij in anderhalf jaar van 180 naar 50 steeg op de wereldranglijst? Wanneer begon hij te tennissen? Stond hij niet te boek als een flierefluiter? Was hij de tweede Richard Krajicek? Van wie had hij dat monster van een opslag en backhand ge leerd? Vragen, vragen, vragen. Verkerk gaf iedereen keurig antwoord. Vertelde dat hij niet verbaasd was over zijn progressie maar wel verrast door zijn snelle op mars. Hij gaf aan dat hij een laatbloeier was en dat hij blij was dat hij tot zijn 21ste een vrolijke stapper was („heb ik dat deel van mijn leven tenminste achter de rug"). In zijn huidige leven is hij voor 100 procent ge focust op tennis.Hij vertelde niet dat hij zondag eigenlijk competitieverplichtingen had in Nederland. Dat hij getekend had bij Hilversum omdat hij in zijn stoutste dromen nooit ver wachtte de eerste week op Ro land Garros te overleven. Verkerk genoot van de aandacht van de wereldpers en zat er re laxed bij. Net zo ontspannen als hij de eerste twee sets op het centre court stond. „Ik had niets te verliezen, speelde in die sets vrijuit en haalde daarin mijn beste tennis van de week." Zijn Roland Garros was toch al voor duizend procent geslaagd. „De laatste zestien op mijn eer- (advertentie) ste Garros, daar tekende ik blind voor." Vermoeidheid voelde Verkerk niet. „Ik speelde intuïtief, in een roes. Ik voelde de uren niet dat ik op de baan stond. Ik stond gewoon lekker te spelen, alles ging vanzelf en ik dacht er geen seconde bij na." Dat veranderde in de derde set, toen de winst voelbaar werd, toen de kwartfinale akelig dichtbij kwam. „Ik stond ervan te kijken dat ik met vier aces de partij uitsloeg. Dat vond ik heel knap onder die druk. Veel illusies maakt Verkerk zich niet. „Het gaat me te ver om te beweren dat ik Roland Garros zal gaan winnen." In de kwartfi nale staat hij tegenover Carlos Moya, de winnaar van 1998 en vierde geplaatst. „Dat wordt een heel ander verhaal. Hij is er één uit de Spaanse school." Is Moya wel in staat de Verkerk Express op Roland Garros tot stoppen te dwingen? Eerste pagina Sport: 'Waar heb jij de afgelopen 24 jaar gezeten?' rotterdam/anp - Utrecht ging gisteravond uit zijn dak nadat de plaatselijke FC in de Rotterdam se Kuip de Amstel Cup had ver overd. FC Utrecht zette Feyen- oord met 4-1 opzij, waarbij de scheidsrechter een opvallende rol speelde in het nadeel van de Rotterdamse club. Vanavond wordt de bekerwin naar gehuldigd. Dat gebeurt vanaf 18 uur met een rondrit door de stad. Om 20.30 uur keert de stoet terug in stadion Nieuw Galgenwaard waar de of ficiële huldiging plaatsvindt. In Rotterdam heeft de politie gisteren ongeveer vijftig suppor ters aangehouden. Circa 35 aan houdingen vonden plaats rond het stadion toen Feyenoord- aanhangers na de wedstrijd over het spoor richting de bussen met Utrecht-fans liepen. In Utrecht werden acht Utrecht supporters aangehouden voor kleine vergrijpen zoals het uit schelden van een agent. Eerste pagina Sport: FC Utrecht sluit tijdperk af met de beker (advertentie) CHECK ID-T.COM FOR YOUR FREQUENCY Op 31 mei j.l. zijn de frequenties van Radio 1 en Radio 4 in uw regio veranderd. Luistert u via de ether, stem dan opnieuw af. bel/kijk voor de juiste etherfrequentie: PUBLIEKE RADIOZENDERS ZÓ GEVONDEN KABELFREQUENTIES BLIJVEN ONGEWIJZIGD door Rob Onderwater katwijk - De Katwijkse voet balverenigingen KRV en MVKV gaan fuseren. Volgend jaar al ziet de nieuwe club het levens licht. De accommodatie van KRV, sportpark De Kooltuin, wordt de thuishaven van de club, die ruim vijfhonderd leden gaat tellen. De club heeft vier velden. In september verzorgen de beide besturen een presentatie voor de leden. Die kunnen daarna meteen beslissen wat ze van het voorstel vinden. De voorzitters van KRV en MVKV, Niek-Jan van Kesteren cn Jan Binnendijk, hebben met wethouder Slings (sport) al een oriënterend gesprek gevoerd. De clubs zouden graag zien dat de gemeente met een financië le bijdrage komt om een nieuw clubhuis te kunnen neerzetten. De huidige kantine van KRV, dat dit jaar zeventig jaar be staat, is verouderd en is vol gens Van Kesteren aan vervan ging toe. Slings toonde zich vanmorgen verheugd over de fusieplannen. „Dat hebben wij altijd gestimu leerd." De wethouder weigert echter financiële toezeggingen aan de verenigingen te doen. „Daar wil ik niks over zeggen." Martin Verkerk balt voor de zoveelste keer zijn vuist na een zege in Parijs. Foto: Reuters/Michael Kooren den haag/gpd - Een man of vrouw die zich bedient van de naam 'Malthus' stuurt waar schijnlijk al jarenlang haatbrie ven naar grote gezinnen waar net weer een kind is geboren. Een jong echtpaar uit de politie regio Utrecht heeft na ontvangst van zo'n brief aangifte gedaan van bedreiging. In de brief wordt het stel uitgemaakt voor 'asociaal en egoïstisch'. De briefschrijver ondertekent steevast met 'Dr. A. Malthus' uit Volthe. Dit is mogelijk een ver wijzing naar de Britse dominee, econoom en filosoof Thomas Robert Malthus (1766-1834). Hij schreef ruim tweehonderd jaar geleden een essay als apocalyp tische waarschuwing voor de gevaren van overbevolking. De brief aan het echtpaar in de regjo Utrecht begint met 'niet gefeliciteerd'. Ook vraagt de briefschrijver de kersverse ou ders waarom ze geen adoptie- of pleegkinderen nemen. De ou ders krijgen naar het hoofd ge slingerd dat ze best weten dat er in Nederland te veel varkens, auto's en mensen zijn en dat ook de rest van de wereld steeds voller raakt. In het 500 inwoners tellende Volthe, dat behoort tot de Twentse gemeente Dinkelland, woont geen 'Dr. A. Malthus'. Volgens een woordvoerster van de politie Twente, die de brie ven omschrijft als 'heel bedrei gend', is de fictieve woonplaats een woordspeling. „Volthe, te vol. Snapt u wel." 'Malthus' vindt zijn 'slachtoffers' waarschijnlijk door de geboorte advertenties in dagbladen na te pluizen. Quick Boys grijpt bijna zeker naast de zaterdagtitel Lange mannen twee keer te sterk voor Cuba Gilbert Cesbron Veel vrouwen die zich discreet noemen, verspreiden de I geheimpjes alleen maar l fluisterend Onweer en buien Tnrffi zo (OMMENTAAR noordwijk - De temperatuur stijgt tot het kookpunt, iedereen is in opkomt, regent het cabriolets in de populaire badplaats. Grote, kleine, zien worden zonder dak. Flaneren op z'n cabrio's. een feeststemming en het dak gaat eraf. Zodra in Noordwijk de zon nieuwe, oude, dure... De wind door het haar, de zon op de huid en ge- Foto's: Mark Lamers g-8 top terwijl de eerste massavernieti- pigwapens in Irak nog moeten lorden gevonden, lijken de we- ïldleiders in Sint Petersburg en Man weer over te gaan tot de ïde van de dag. Voor het eerst nds de oorlog schudden ge brouilleerde leiders elkaar de hnd, dat wil zeggen: schudden hand van George W. Bush. En iegene die het hardst mag thudden heet Vladimir Poe tin. todanks zijn verzet tegen de lorlog lijkt Rusland vergeven, Rwijl Frankrijk en Duitsland iin best moeten doen in de gra fevan Bush terug te keren. V symboliek geeft aan hoezeer •verhoudingen in de wereldpo- liek zijn veranderd nu Amerika ieen de dienst uitmaakt. Bush igeert wat zijn minister van de- ksie Rumsfeld nog het 'oude iropa' noemt en richt zijn blik Ktwaarts. Chirac doet zijn best wereld nog in traditionele ter- ai te definiëren - met meerde- t machtscentra - maar veel in tik op de Amerikanen maakt InieL Hijk hebben is nog heel wat an us dan gelijk krijgen, zo erva- n Schroder en Chirac. De twee fereldieiders' staan na de oor- met lege handen. Hun hard- nkkige verzet in de Veiligheids rad heeft hen behalve wat 'gudwill' bij het electoraat voor de rest niets opgeleverd. In ter men van 'macht* is de kwestie Irak een landmijn gebleken waar beiden met open ogen bovenop tyrongen. De grootste verliezer van de Amerikaanse obsessie met de ei gen 'veiligheid' heet echter de Derde Wereld. Terwijl Bush het in Evian uitsluitend wil hebben over de strijd tegen het terroris me, over Iran en Noord-Korea, staan de leiders van de ontwik kelingslanden erbij en kijken er naar. Chirac had ze uitgenodigd «n enkelen mochten zelfs aan schuiven aan het diner, maar heel veel geld nemen ze niet mee |iaar huis. Voor de oorlog tegen Irak lag in een mum van tijd ze ventig miljard dollar op tafel |Voor Afrika slagen de zeven rijke Industrielanden er niet in hun plofte na te komen om de ar- poede in Afrika te halveren. Ik neem een: maandabonnement automatische betaling 19,60 kwartaalabonnement automatische betaling 54,50 betaling per acceptgiro 55,00 Handtekening: Bij machtiging tot automatische betaling krijgt u bovendien een 1/5 Staatslot met Jackpot cadeau Bij automated» betaling is mqn bank-gtronummer Stuur deze bon in een envelop, zonder postzegel, naar: Leidsch Dagblad, abonneeservice, Antwoordnummer 10050 2300 VB Leiden www.leidschdagblad.nl

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 1