SERVICE F Buien en iets koeler JSrSÊ L 7 9 1 15 1 17 22 24 H Kruiswoord-min-een HDC160 MAANDAG 2 JUNI 2003 CD VAN DE DAG Genre: nu jazz/bigband The Matthew Herbert Big Band Goodbye Swingtime Accidental/PIAS AC05 Typ in: www.magicandaccident.com en verbaas je achter de pc over de muzikale principes van Matthew Herbert, zoals weergege ven in zijn Personal Contract For The Composition Of Music. Mat thew Herbert (album: Bodily Factions, 2001) stelt al langere tijd wat voor in de house, maar sinds kort geldt hij als een sensationele vernieuwer van bigbandjazz, Herbert (31), zoon van een BBC-ge- luidstechnicus, speelt live met een volbloed orkest: vier trombo nes, vier trompetten, vier saxen, bas, drums, piano en drie zwoele, perfecte vocalisten. Zelf jaagt hij live het bandgeluid door een lap top, drumcomputer en samplemachine of voegt er instant-gelui den aan toe. Dat ter plekke produceren van te sampelen sounds maakt een belangrijk deel uit van zijn principes. De combinatie van perfect uitgeschreven, soms op Mel Lewis of Carla Bley lijken de composities met een extra laag aan interessante geluiden levert innemende stukken op, zoals hier in Chromoshop en Stationary. De anti-Bush-samples zijn beslist geen franje. De man wordt een ster op North Sea Jazz. BOEK VAN DE DAG van de dames Reiziger Onderwerp: restaurant De leukste restaurants van de dames Reiziger Uitg. Contact Prijs: €19,90 De dames Reiziger bezoeken al jaren kris kras door Nederland eet- gelegenheden en schrijven daarover elke zaterdag in Algemeen Dagblad. Eerder al werd een aantal restaurantrecensies gebundeld in hun boekje Uit eten met de dames. Ze vonden het nu de hoogste tijd om een tweede restaurantgidsje te publiceren. De eetzaken daarin zijn al eerder besproken in het AD. Het zijn vermakelijke verhaaltjes over leuke eettenten. Sommige krijgen een zoen van de dames, andere zaken worden aanbevolen om met je schoonou ders, juist alleen met je geliefde of met een grote groep te bezoe ken. De restaurants zijn ook verdeeld in goedkoop (tot 25 euro voor een menu van drie gangen) tot duur (boven 35 euro). Ook kom je aan de weet welke zaken bereikbaar zijn met de boot, welke goed te doen zijn met een rolstoel, waar je troostrijk kunt eten en waar je vooral komt om te kijken en bekeken te worden. KOKKERELLEN Maïssalade Bijgerecht voor 3-5 personen De salade kan als een voor- of bij gerecht worden opgediend. Ve getariërs kunnen de salade op dienen bij gebakken of gefri tuurde tahoe (tofu), bij ge rechten met eieren en met kaas. De maïs kan worden vervangen door gekookte linzen en an dere gekookte peul vruchten zoals jonge ka pucijners. Hoewel de sa lade dan van karakter verandert, is het ook mogelijk om de maïs te vervangen door in blokjes gesneden gekookte aard appelen, door een kleine re soort gekookte Italiaan se pasta zoals fusilli en door gestoomde couscous en door droge gekookte rijst. Ingrediënten 250 - 300 gram gekookte maïs, uit pot of blik; 2 knoflookteen- tjes, ragfijn gehakt; 2 rode papri ka's, bij voorkeur ontveld; 4 gro te tomaten, ontveld; 2 bosuitjes, met veel groen, gesnipperd; 4 eetl. olijfolie, extra vergine; 1 eetl. aceto balsamico; zout; witte peper uit de molen; 1/2 theel. Zaanse mosterd; 50 - 75 gram rucola of veldsla; 8 verse basili cumblaadjes, in uiterst smalle reepjes (draadjes) gesneden. Bereiding Laat de maïs in een bolzeef uit lekken. Spoel er daarna een roy ale hoeveelheid koud water over en laat de maïs opnieuw uitlek ken en ook zoveel mogelijk op drogen. Snijd het vrucht vlees van paprika's en to maten, elke soort apart, in smalle reepjes. Schep in een kom maïs, knoflook, paprikareepjes, de helft van de tomatenreepjes en de bosuitjes luchtig door elkaar. Maak de dressing door eerst balsamico te vermengen met wat zout en peper. Blijf zolang roeren tot het zout is opgelost. Klop er daarna de mosterd en vervolgens de olie door. Schenk de dressing over de koude maïs. Schep alles en kele malen luchtig om. Laat alles tenminste 1 uur staan op een koele plek (niet in de koelkast). Maak intussen rucola of veldsla schoon. Verwijder de dikste stengels /steeltjes. Scheur de bladeren in kleine stukjes. Presentatie Bekleed bodem en wand van de schaal met in stukjes gescheur de rucola of veldsla. Schep de maïssalade in het midden van de schaal. Verdeel de achterge houden tomatenreepjes en de basilicumreepjes er over. Schep de salade aan tafel nog eenmaal om. Dien het gerecht op bij ge rechten van grill en barbecue. De salade sluit trouwens ook goed aan bij de meeste gerech ten met eieren en kaas. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: Al knooppunt Hoevelaken en knooppunt Beekbergen en A27 knooppunt Gorin- chem en knooppunt Everdingen. Vandaag wordt er ook gecontroleerd op de A50 bij Arnhem en A58 bij Gilze en Rijen. Dinsdag: Al bij Bameveld en A59 bij Moerdijk. Woensdag: A12 bij Zoetermeer en A58/A4 bij Bergen op Zoom. Donderdag A9 bij Haarlemmermeer en A15 bij Kesteren. Vrijdag: A2 bij Hunsel en A16 bij Dordrecht. A12 bij Waddinxveen en A67 bij Eersel. Zaterdag: Al bij Bathmen en A29 omgeving Oud-Beijer- land. HET WEER door Jan Visser Mei was nat maar met de hoeveelheid zon viel het niet eens tegen want gemiddeld over het land circa 210 tegen normaal 209 uren. Ook qua temperatuur is het, niet in de laatste plaats dankzij de warme slotfa se, een alleszins redelijke maand geweest. De gemid delde temperatuur in De Bilt bedroeg 13,2 tegen nor maal 12,7 graden, de gemiddelde maximumtempera tuur kwam uit op 18,2 tegen normaal 17,6 graden. maats' ervaren komt door het stralende weer dat aan mei vooraf ging en het feit dat de bloeimaand zich de laatste jaren dikwijls als kandidaat voor het lidmaat schap van de zomer presenteerde. Is het dan even wat minder dan ervaart men koel al snel als 'onder koeld' terwijl feitelijk de classificatie minder warm meer op z'n plaats is. De komende dagen veroorza ken (rand) storingen, in dienst van een sturende hoofddepressie tussen de Britse eilanden en IJsland, periodiek enkele (onweers)buien, afkoelen doet het maar een beetje: morgen wordt het op de meeste plaatsen nog 24-25 graden. Voor het gevoel is het niet zo aangenaam omdat de lucht tamelijk vochtig is. Na woensdag zakt de middagtemperatuur naar 23 gra den. Een wezenlijke afkoeling blijft dus uit. De buien kans neemt morgen overigens pas later op de dag toe, aanvankelijk is er geregeld zonneschijn. De wind is meest zwak en veranderlijk van richting. Het afgelo pen weekeinde begon met een gedeeltelijke zonsver duistering die in sommige streken goed te zien was, er waren ook plaatsen waar het tegenviel, omdat pas rond 5,45 uur de prachtige zonnesikkel uit de wolken rees. Daarna werd het alsnog een prachtig schouw spel. Wat het weer betreft was het gisteren de warm ste dag met maxima omstreeks 28 graden. Soester- berg mat maximaal 28,4 en Hoofddorp 28,0 graden. Ook aan zee was het zomers warm: Wijk aan Zee mat 27,5 graden. po I 18 I 12 I I >0 r 3 1 32 1 t 57 C Stuifmeelconcentr atie Geen Zuring Matig Hazelaar Geen Rogge Sterk Hooikoorts Populier Geen grassen Sterk De situatie is aan het begin van Wilg Geen Eik Zwak de dag ongunstig. In de loop van lep Geen Weegbree Matig westen regen- of onweersbuien die de lucht tijdelijk zuiveren. De situatie zal toch licht ongunstig blijven. Berk Geen Bijvoet Geen Beuk Zwak Brandnetels Matig STRIPS IRK JAN DE RECHTER door Mr Jesse van Muylwijck 2 3 4 5 6 8 10 12 13 14 19 20 21 23 25 26 27 28 29 0 co 31 Niet het gevraagde woord invullen, maar een woord dat bestaat uit de I letters van het gevraagde woord in dezelfde volgorde min 1 letter. (B.v. I Omschrijving "dierenverblijf". Antwoord zou zijn "stal", maar ingevuld! moet worden "sta"of "tal". Welke van die twee het moet worden, moq blijken uit de kruisende woorden.) Horizontaal: 1. Europeaan; 5. bolgewas; 7. ingaan op; 8. zeurkous; 9. niemendal; 11. ten nisattribuut; 14. vadsig; 16. roofdier; 17. vrouw van Zeus; 18. vervoermiddel op >Pride rails; 19. oever; 20. streling; 22. deel v.e. vliegtuig; 25. teken; 27. onverschrokken; 29. overeenkomst; 30. kalmte; 31. graanstengel. AP Verticaal: 2. Loven; 3. strijdmacht; 4. hoofddeksel; 5. gelaatskleur; 6. verbond; 8. rustig; 10. toebereid nat; 12. hoffelijk; 13. kop v.e. draaibank; 15. deuk in de boden v.e. fles; 16. schaapkameel; 19. traag; 21. schaakstuk; 22. snuit; 23. familielid; 24. reis; 26. ongebleekt; 28. vul kaan in Italië. Oplossing van zaterdag: Horizontaal: 1. Breedte; 7. nier; 8. mond; 10. Est; 12. kea; 13. okapi; 16. neroj 18. rond; 20. rei; 21. NASA; 23. être; 26. animo; 28. Oka; 30. obi; 32. deli; 34. aria; 35. dekking. Verticaal: 1. Bis; 2. retor; 3. er; 4. dm; 5.Tokio; 6. ene; 7. neon; 9. daad; 11. hj 14. koran; 15 priem; 17. Eva; 19. nar; 21. nood; 22. Saaie; 24. toorn; 25. Eli; 27. in; 29. ked; 31. big; 33. ik; 34. ai. 0)-fsj li i. DIO V Het 3 Tra* sk. )IO h N.-h ima. 1 Totl it-expi )IO h Afsl; ivan Re9 |M Utre ichtv DIOF '0 Tot

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 14