Geheime top bedrijfsleven over graaien nu 29,95 Boete van vierduizend euro voor Quick Boys en Harkemase Boys VINTERSPORT .Cieba Angst voor ingrijpen overheid WD maakt kabinet rond met Verdonk Statenjacht in volle glorie Mexx €44,95 Lammetje leeft nog dankzij herdershond chip Leefbaar Leiden keert zich nu tegen alcoholistenkeet Cees Hartevelt snijdt pas dinsdag Hollandse Nieuwe Leidsch Dagblad 1 11/13° zus Chrysler draagt art deco-jasje anislaw Jerzy Lec ie gedachten van fcnmige mensen zijn I ondiep dat ze nog t tot aan hun ens reiken Buien Heer dan S uizend doden i Algerije oIfaslijst aan 'fc raarschuwingei v oor reizigers MMENTAA vrijdag 23 mei 2003 Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 internet: www.leidschdagblad.nl Dagblad nr. 43239 los De gróótste selectie kantoormeubelen r 2000 m2 SHOWROOM! kantoormeubelen nr. 43239 losse nummers 1,10 zaterdag 1,55 katwuk - Quick Boys en Harkemase Boys heb ben van de KNVB een boete van vierduizend euro gekregen. De straf is opgelegd wegens de massale vechtpartij na afloop van de wedstrijd tussen de teams twee weken geleden. De helft van de boete is voorwaardelijk. Harkemase Boys moet bovendien de thuiswedstrijd tegen Huizen op 3 juni zonder publiek spelen. Volgens de KNVB is in Harkema geen 'evene mentenbier', maar gewoon bier met 5 procent alcohol geschonken. Daarnaast vindt de bond dat de stewards van Harkema hun taak niet KABINET r »oed is, komt snel, vde (wijsheid. Zo bezien zide t veel moeten verwalen het nieuwe kabinet-Ike- Je. Want de formateuieeft 'nieuwe ploeg in verend l tijd samengesteld, die aanpak verdient Ike- le, die tot nu toe alsrste nog weinig sutsvol lering. Maar honoet kabinetsploeg vden Een groot <1 is hap': de ministeivan en WD-huize, die deel aakten van Balkenee 1. enkeling is nieuw, rrr te- van een zeer oude liting, ten D66'er Brinkhc, die iter van Landbouw is in tweede-kabinet-Kok/i als secretaris meer d een eeuw geleden aliende r het roemruchte ldnet - Uyl (1973-1977). v is Thom de GraaJe mi- zonder portefeu, die lend genoeg bewisman t, nadat de kiezer m af- als lijsttrekker var66 en Kamer hem temde voorzitter. 1 Graaf met de post staamdige de zorg vode zo- kroonjuwe van partij. Hij koesterdie als jpeider, maar als inister t hij die oppoetst vanuit tweederangspositizonder a departement en ,en be- meest opvallend an het anwe kabinet zijn drouwe- ministers. Drie (Sjle Dek- rip Vrom, Karla Peop Ver- teijen Rita Verdonk Vreem- it. tgenzaken) zijn nw, fris an buiten de Haa arena, trouw promoveer/an Aar- le op Ontwikkelissamen- ting) en één gaat ar op de il; post (Van der feven op ll Oerwijs). Los van dersonen mspt aantal van vipewinds- 1 (wen voor Haagségrippen 1 Geen enkel kafet kende lu toe meer dan d vrouwe ministers. Gênaiwas ech- hoe WD-leider 2® moest en met de post Veadelin- 10aken eer hij een rowelijke lidaat bereid vond 8. i Ivan der Malen goed uitvoerden. Harkemase Boys overweegt juridische stappen tegen de KNVB. Voorzitter Max de Haan kondigde enkele da gen geleden al aan geen enkele straf van de KNVB te accepteren. Even overwoog de Friese club gisteren zich terug te trekken uit de kam pioenscompetitie, maar De Haan werd snel duidelijk dat dit harde represailles van de KNVB zou uitlokken. „Rob de Leede van de KNVB zei dat de straf dan niet mild zou zijn. Bijvoorbeeld terugplaatsing naar de eerste klasse." En dus gaat Harkemase Boys morgen gewoon naar Katwijk, naar Quick Boys. Met, als het aan De Haan ligt, heel veel Harkemase sup porters. „Onze supportersvereniging is bezig zo veel mogelijk mensen mee te krijgen. Of dat verstandig is? Quick Boys garandeert de veilig heid van onze supporters." De Haan zegt zwaar teleurgesteld te zijn in de houding van de KNVB. Volgens hem staat er niets in de reglementen over de inzet van ste wards en is er in Harkema volgens afspraak wél bier met een alcoholpercentage van maxi maal 3 procent geschonken. „De stewards van Quick Boys konden hun eigen supporters niet in bedwang houden, hoe moeten onze ste wards dat dan doen?" De Haan verdenkt de KNVB van vriendjespoli tiek. „Het Nederlands elftal oefent altijd bij Quick Boys. Zij hebben vast meer ingangen bij de KNVB dan wij", aldus De Haan. Voorzitter Jaap Kuijt van Quick Boys reageert nuchter op die aantijgingen. „Zoals de waard is, vertrouwt hij zijn gasten. Ik kan zeggen dat die beschuldigingen niet kloppen." Kuijt heeft gemengde gevoelens over de uit spraak van de KNVB. „Aan de ene kant weet je niet wat je boven het hoofd hangt, de straf had zwaarder kunnen zijn. Aan de andere kant vind ik de boete erg hoog. Ik ken geen gevallen waarbij aan een amateurclub een dergelijk hoge boete is opgelegd." De Katwijkse voorzitter denkt niet dat de boe te kan worden verhaald op de deelnemers aan de knokpartij. „Dat waren er honderd. Het is moeilijk om daar mensen uit te pik ken." den hjlag/jlnp-gpd - In geheim overleg heeft de top van het Ne derlands bedrijfsleven de zwaar bekritiseerde beloning van be stuurders onder de loep geno men. Tijdens twee bijeenkomsten in april en in mei hebben de pre sident-commissarissen van de grootste beursgenoteerde onder nemingen richtlijnen opgesteld voor zaken als gouden handdruk ken voor vertrekkende bestuur ders en optieregelingen. Het initiatief tot de geheime bij eenkomsten is genomen omdat ondernemers bang zijn dat de overheid met regelgeving komt als de bestuurders het heft niet zelf in handen nemen. De laat ste weken zwol de kritiek op de beloningen aan. Zo liet minister van financiën Hoogervorst een ambtenaar klagen over riante vertrek- en prestatiebonussen van de (oud) top van KPN. Het gaat in het geheime overleg om algemene afspraken die de beloning aan de top van het be drijfsleven moeten bijsturen. De ondernemersorganisatie VNO- NCW bevestigt dat ook haar voorzitter J. Schraven bij het overleg van president-commis sarissen is geweest De commissarissen kwamen in den hjlag/gpd - De formatie van het tweede kabinet-Balkenende is rond. WD-leider Gerrit Zalm wist gisteravond de 47-jarige Ri ta Verdonk te strikken als minis ter voor vreemdelingenzaken als opvolger van LPF-minister Na- wijn. Ook hakte hij de knoop door voor het resterende staats secretariaat van onderwijs. An nette Nijs, op wie van alle kan ten veel kritiek is geuit, mag toch blijven. Haar fractiegenoot Clemens Comielje bijt ander maal in het stof. WD-staatsse- cretaris Melanie Schultz (ver keer), blijft op haar post. Balkenende voerde gisteren en vandaag de eerste sollicitatiege sprekken met beoogd ministers en staatssecretarissen. Morgen en maandag gaat hij daar mee door, waarna het nieuwe kabi net - met vijf vrouwen in plaats van de ene in de huidige rege ring - begin volgende week kan worden beëdigd door koningin Beatrix. Het oude kabinet, Bal kenende I, vergaderde vanmid- dag voor het laatst. CDA-minister De Geus, toekom stig minister van sociale zaken, verzekerde na afloop van zijn gesprek met de premier dat de uitkeringen gekoppeld zullen blijven aan de lonen in de marktsector. „Ik werk niet mee aan ontkoppeling", aldus De Geus. Pagina Balkenende-2: Portrettengalerij het Amsterdamse Flilton bijeen na aanzwellende kritiek van de aandeelhouders en politici op riante afvloeiingsregelingen, op tieregelingen en andere belo- ningsvormen. Het initiatief is genomen door de commissaris sen A Loudon (ABN AMRO) en H. Langman (Wolters Kluwer). Loudon kan niet reageren want hij verblijft in het buitenland, Langman wil niet reageren. Volgens niet met name genoem de betrokkenen is tijdens het overleg vooral gesproken over de afvloeiingsregelingen van vertrekkende bestuurders. Ook is afgesproken om terughou dender te zijn bij het kwijtschel den van leningen aan bestuur ders. De commissarissen heb ben zich niet vast hoeven te leg gen. Dus hoe iedere commissa ris en ieder bedrijf individueel met de afspraken om gaat moet nog blijken. De bijeenkomsten van de com missarissen staan los van de commissie Tabaksblat die een code voor goed ondememings- bestuur ontwerpt. In deze code komt ook de beloning van be stuurders aan de orde. Het is de bedoeling dat de commissie eind juni met een conceptcode naar buiten komt utrecht - In Utrecht werd gisteren de laatste hand gelegd aan het Utrechtse Statenjacht. Sinds 1997 werken scheepsbouwers en houtsnijders aan de herbouw van een authentiek statenjacht, volgens een originele tekening uit de 18de eeuw. Het schip werd vandaag te water gelaten. Foto: ANP/Robin Utrecht (advertentie) Dames 7/8 Pant Waanzinnige actieprijzen: Nike, adidas, Puma, Brunotti en O'neill Voor verkoopadressen: www.lntersport.nl of 033-2532459 (tijdens kantooruren) Teef Wanda als een moeder voor rammetje Pieke maastricht/gpd - Alle honden stammen van de wolf af. Zeker in het geval van de herdershond is dat nog goed te zien. Als zo'n Duitse herder een pasgeboren lam redt uit de klauwen van de dood, sta je als baasje dan ook met open mond te kijken. Op het parket in de woonkamer klinkt getrappel. Dan rinkelt een belletje. Pieke is in aantocht Vrolijk huppelend komt het twee dagen oude rammetje van achter het bankstel tevoorschijn. Af en toe glijden zijn hoefjes on der hem vandaan, maar 'moe der' Wanda helpt letterlijk een pootje. Dré Broux uit Maastricht vertelt: „Dinsdag kwam ik in de wei en toen zag ik de kop van het lam metje uit de moeder hangen. Het hoofdje was helemaal opge zet en blauw, hij zat duidelijk vast. Nadat ik de moeder had gevan gen heb ik hem eruit getrokken. De eerste tien minuten ademde hij niet." Na lang wrijven begon het dier uiteindelijk te ademen. Moeder schaap wilde echter niets van hem weten en ook bij de andere ooien met jongen mocht het diertje niet drinken. Uiteindelijk heeft Broux hem thuis in de hondenmand tussen dekens gelegd. „Wanda snuffel de even aan hem en begon hem toen schoon te likken. Hierdoor kwam zijn bloedsomloop goed op gang en werd hij levendig." Aan de andere kant van de ka mer klinkt een klaaglijk geblèr. Zonder aarzelen snelt Wanda naar haar 'zoon' en geeft een paar grote likken over snuit en kont. De vele intensieve was beurten zijn dan misschien niet gebruikelijk in de schapen wereld, Pieke krijgt tenminste aandacht en een goede opvoe ding. „Bij zijn moeder blijven kan hij echt niet, want die krijgt het klaar om hem dood te sto ten", weet Broux. Waar die moedergevoelens van Wanda vandaan komen is een raadsel. De teef heeft nog nooit pups gehad en ze is gesterili seerd. Misschien komt het wel door dat ze weet hoe het is om on gewenst te zijn. Haar baas ver telt dat ze als pup met haar snuit in de prikkeldraad terecht is gekomen. „Haar vorige eige naar wilde geen hond met zo'n lelijk litteken en deed haar weg. Wij hebben haar toen geno men en na twee ingrepen bij de plastisch chirurg ziet haar neus er weer mooi uit", lacht Broux. moet vals eurobiljet weren tokyo - De Europese Centrale Bank (ECB) bekijkt mogelijkhe den om eurobiljetten te voor zien van chips. Die maatregel moet het gebruik van valse bankbiljetten zo goed als uit sluiten. De ECB is hierover in gesprek met het Japanse elek tronicaconcern Hitachi. Het Japanse bedrijf stelt voor om elk bankbiljet te voorzien van een piepkleine chip met een onoverschrijfbare 38-cijferige code. SARS-virus bij civetkat ontdekt hongkong - Onderzoekers van de universiteit van Hong Kong hebben het coronavirus dat SARS veroorzaakt, ontdekt bij een civetkat Ze noemen de ontdekking zeer belangrijk in de strijd tegen SARS. Vlees van de civetkat is een delicatesse in de traditionele Chinese keuken. door Wim Koevoet leiden - Leefbaar Leiden is 180 graden ge draaid met zijn standpunt over de komst van een alcoholistenkeet op de Leidse Ga- renmarkt. Aanvankelijk steunden ook de drie raadsleden van Leefbaar Leiden de ui terst omstreden plaatsing van de verplaats bare ontmoetingsplek - afgekort als VOP - maar in het vervolg zullen ze zich er tegen verzetten. Dat heeft fractievoorzitter D. Sloos meegedeeld. „We zijn nu unaniem te gen. Het verhaal in het Leidsch Dagblad over het Leidse gezin dat de stad ontvlucht vanwege overlast van thuis- en daklozen heeft grote indruk op ons gemaakt Vooral de opmerking van de vader dat zo'n VOP voor alcoholisten in feite neerkomt op het instandhouden van een levensstijl waaraan juist een einde moet worden gemaakt, heeft ons aan het denken gezet." „Ook het verhaal in het Leidsch Dagblad over de keet in Enschede bewijst wat Leef baar Leiden betreft dat we met deze aanpak geheel op de verkeerde weg zitten", aldus Sloos. „Wij vinden nu", zegt hij, „dat ge woon de algemene plaatselijke verordening moet worden nageleefd. En daarin staat dat als je met te veel drank op voor overlast zorgt, de politie je ter ontnuchtering moet oppakken. In geval van herhaling gaan ze maar een gedwongen cursus bij de AA vol gen of zo. Wat we zeker niet moeten doen is een soort café-restaurant op de Garenmarkt openen voor deze mensen. Leiden zou daarmee de wereld op zijn kop zetten." Het herziene standpunt van Leefbaar Lei den vindt nog geen navolging in de raad. Pagina Ri: Politiek houdt vast aan plek alocoholistenkeet (advertentie) door Rob Onderwater leiden/katwijk - Vishandelaar Cees Hartevelt heeft de strijd bijl begraven: de Katwijker ver koopt morgen géén Hollandse Nieuwe aan zijn kraam aan de Leidse Diamantlaan. De 'vangst 2003' is komende dins dag bij de Katwijkse onderne mer te koop. Dat is één in plaats van vijf dagen eerder dan met de handel is afgespro ken. Officieel mag de Holland se Nieuwe vanaf 28 mei wor den verkocht. Dat is de uitkomst van een compromis dat Hartevelt heeft gesloten met het Productschap Vis, het bureau dat de vis in Nederland promoot. „Ach, ik heb met de hand over mijn hart gestreken. Mijn kritiek dat de grote vishandelaren aan kartelvorming hebben gedaan en door de knieën zijn gegaan voor een zwaar gesubsidieerde vlaggetjesweek in Schevenin- gen, blijft keihard overeind", legt Hartevelt uit Hij was in eerste instantie van plan om morgen al Hollandse Nieuwe te verkopen. In de ha- ringhandel is het echter not do ne om eerder dan afgesproken met de verkoop van de lekker nij te beginnen. Hartevelt toont daar begrip voor. „Want uitein delijk is het niet de schuld van het Productschap, maar van de handelaren. Bk heb wel gewaar schuwd dat ze de volgende keer naar de kleine onderne mers moeten luisteren." Pagina Ri: 'Een week later was beter geweest* Champagne! Sprankelende Saab 9-5 actie. Automobielbedrijf Fase-Exclusief b.v. Curieweg 13, 2-408 BZ Alphen a/d Rijn. Telefoon 0172 - 492444 of kijk op www.fese-exdusief.nl Ja, ik word abonnee en ontvang de krant eerst 2 weken gratis. NaamDMDV A n, Telefoon a controle nabezorging) Ik neem een: maandabonnement automatische betaling 19,60 kwartaalabonnement automatische betaling 54,50 betaling per acceptgiro 55,00 Bij machtiging tot automatische betaling krijgt u bovendien een 1/5 Staatslot met Jackpot cadeau Bij automatische betaling is mqn Handtekening: bank-yoncrnmer. Stuur deze bon in een envelop, V1 zonder postzegel, naar Leidsch Dagblad, abonneeservice, Antwoordnummer 10050 2300 VB Leiden www.leidschdagblad.nl DE WERELD OM JE HEEN

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 1