'Korfbalfusies niet nodig' SPORT Grote goden De scheids krijgt z'n zin Mannenteam Roomburg biedt bestuur excuses aan Leids schaakkampioenschap was nog nooit zo sterk bezet Belletje met... Fred van der Meer Geen bier voor Meerburg 4 Ploeg bÜjft weg voor wedstrijd tegen Amstelpark 2 Voorzitter LKF: 'Aantal clubs is al teruggebracht' Van Goozen weer onder de hoede van Den Eisen Ballentety Gekkengtfd 111 etl donderdag 22 MEI 20( door Peter van der Hulst leiden - Het eerste mannenteam van Roomburg wordt niet uit de competitie genomen. Het bestuur van de Leidse ten nisvereniging overwoog even om die sanctie op te leggen nadat de spelers af gelopen weekeinde het competitietreffen met Amstelpark 2 zonder geldige reden aan zich voorbij hadden laten gaan. Na mens de spelersgroep heeft captain Coen van Bemmel inmiddels zijn excuses aan geboden. De zware sanctie is daarmee van de baan. Volgens voorzitter Rob van Marwijk heeft de club er geen baat bij als het team wordt teruggetrokken. Het ge vaar bestaat dat Roomburg zijn plek in de eerste klasse definitief kwijt raakt. „En daarmee dupeer je de hele vereniging. Maar dit is een truc die niet kan, zeker niet voor een vlaggenschip." Toen afgelopen zondag bleek dat het eer ste niet compleet zou zijn, geloofde een aantal andere spelers het ook wel. Team captain Van Bemmel reisde als enige naar Amsterdam af om het wedstrijdfor mulier te tekenen. Hij ging akkoord met een 6-0 nederlaag zonder dat ook maar één bal werd geslagen. Inmiddels hebben hij en zijn teamgenoten spijt van die be slissing. „We zitten hier enorm mee in onze maag. We zijn het eerste team en dat maakt het des te stommer. Room burg is een fantastische en nette vereni ging en hierdoor zou de club een slechte naam kunnen krijgen. Dat willen we met deze excuses voorkomen", zegt Van Bemmel. Dat er geen team voor het duel op de been kon worden gebracht wijt hij onder meer aan 'miscommunicatie'. Over een eventuele sanctie zegt hij: „We respecteren elk besluit van het bestuur." Van Marwijk zei eerder al onaangenaam verrast te zijn door de actie van het eerste mannenteam. „Dit komt als een donder slag bij heldere hemel", aldus de voorzit ter. Hij vindt het prijzenswaardig dat de captain van de ploeg, die zelf voor een voldongen feit stond doordat enkele spe lers afhaakten, nog naar Amsterdam is afgereisd. .Alleen heeft hij daar de ver keerde beslissing genomen", aldus Van Marwijk die de goede naam van zijn club niet te grabbel wil gooien. „We houden als vereniging niet voor niets al 48 jaar een vier sterren A-toernooi." Na de uitgebreide excuses van de spelers besloot het bestuur gisteravond om de ploeg zondag gewoon te laten spelen. Een eventuele boete die KNLTB naar aanleiding van de wedstrijd tegen Am stelpark 2 oplegt, moet door de spelers worden betaald. Na de uitspraak van de tennisbond beraadt de club zich over verdere sancties. ,Als alles bekend is dan kijken we of we tegen de betreffende spe lers nog actie ondernemen", zegt Van Marwijk. SPORT EN SPEL BOWLING Het team MiddelmanM (bvlzw) bezet de tweede plaats in de promotiepoule van de hoofd klasse nationale trioleague. Op de voorlaatste speeldag won het Leidse team vier van de zes confrontaties, waaronder een zege op koploper Musis Sa crum. Met nog één speelronde te gaan is promotie nog moge lijk. In het Leidse team wierp Roel Mol een hoogste game met 246. Hij gooide een gemid delde van ruim 200. Tussenstand promotiepoule: 1.Musis Sacrum 66 2-MiddelmanM 62 3.Le Congo 52 4.BVO Teamwork 46. BRIDGE In de landelijk tie bereikte de Leidse bridge club Crash niet de finalepoule met de laatste acht deelnemers. Door een 175-118 nederlaag te gen de A'damse Bridge Kring gingen de Leidenaars, in.de strijd bij de laatste zestien, uit het bekertoernooi. Het Amster damse Hok won de bekerfinale- poule met 360 WP. The Hornet's uit Noordwijker- hout is na een 6-4 nederlaag te gen No Entertainment op de voorlaatste plaats gekomen van de nationale superleague. Het Leidse HJ United speelde met 5-5 gelijk tegen Bestdarts en blijft daardoor net boven de ro de streep. The Specials uit Gro ningen is landskampioen. Stand aan kop: Ï.The Specials 16-38 2.De Poort 16-28 3.Bestdarts 15-27 6.HJ United 15-19 S.The Hortnet's 15- 13. Twee paren van de Leidse Go Club (LGQ hebben de play-offs bereikt van het NK voor paren. Bij paren-Go spelen een man en een vrouw op één bord te- een met drie punten uit vier wed- 3p één gen een ander duo. Drie paren eindigden op de eerste plaats strijden. Van LGC waren dit Kir- sten Hollmann en Filip Vander- stappen, alsmede Yvonne Roe- lofs en Michiel Eijkhout. Van wege weerstandspunten spelen Roelofs en Eijkhout eerst een barrage tegen Renée Frehé en Rob Kok (Amsterdam) en daar na om de NK-titel tegen het duo Hollmann/Vanaerstappen. De winnaars gaan naar het EK. POOLBILJART Leidenaar Mi Len Pan (F&M The Cue Company) eindigde in het achtste Grand Prix van dit seizoen te Weert op een derde plaats. Pan verdiende hiermee 170 rankingpunten en verste vigde z'n vijfde positie op de GP-ranglijst. Mohammed Hakim won in Weert. Stand aan kop: l.Nick v/d Berg 1670 2.Mohammea Halam 1050 3.Joel Kar- towikromo 1020 4.Niels Fijen 1000 5.Mi Len Pan 840. Het landelijke bekeravontuur van het Warmondse Jumbo 1 strandde pas in de halve finale. Na succesvolle voorronden werd er bij de laatste zestien met 5-1 gewonnen van Casa Rosso en in de kwartfinale werd eveneens met 5-1 gewonnen van de Eagles. Bij de laatste vier verloor Jumbo nipt met 4-5 van Breakthrough, dat in de finale verloor van Purmerend. Jan Bey door Willem Spierdijk leiden - Fusies in het korfbal zijn niet nodig. Dat denkt de voorzit ter van de Leidse Korfbal Federa tie, Ton Tleleman. „De afgelopen 15 jaar is het aantal clubs In Lei den al teruggegaan van tien naar vijf. De overgebleven clubs zijn alle financieel gezond en hebben ook een jeugdafdeling." Vorige week kondigde wethou der Pechtold van sport aan ook een sanering van het Leidse korfbal voor ogen te hebben. Hij zei dit op een moment dat de reorganisatieplannen van het Leidse amateurvoetbal zijn afge rond. In de voetbalwereld fuse ren vijf clubs, wordt een club verplaatst en worden er in de toekomst op diverse sportcom plexen kunstgrasvelden aange legd. Als de operatie is afgerond komen er aan de Boshuizerkade drie tot vier voetbalvelden vrij. Tieleman vindt dat een vergelij king tussen het voetbal en het korfbal niet opgaat. „Er waren voetbalclubs in Leiden met drie teams en zonder jeugdafdeling. Sommige verenigingen hebben een huurschuld. De vijf korfbal clubs kunnen zichzelf gemakke lijk bedruipen. Het zijn gezonde clubs met veel jeugd." Ruimte-besparing is volgens Tieleman alleen mogelijk aan de Montgomerystraat, waar met De Danaïden en KZ Leiden twee clubs zetelen. ,Als daar kunstg rasvelden worden aangelegd, hebben de verenigingen minder ruimte nodig." Al eerder gaf de gemeente in een nota aan dat er aan de Montgomerystraat ruim te is voor een derde club. Een fusie tussen De Danaïden en KZ Leiden is volgens de voor zitter van de LKF uitgesloten. „Dat moet ie niet doen. De cul tuurverschillen binnen die clubs zijn groot" KZ Leiden betitelt zichzelf als een 'volksclub', ter wijl De Danaïden, van oor sprong de gymnasiale vereni ging, zich meer op een studen- tenpubliek richt. Een club die wat grootte betreft nog aan de Montgomerystraat zou passen is Crescendo. Tiele man vindt verhuizing van die club van de Safierstraat naar het complex van KZ en De Danaï den geen goed idee. „Crescendo heeft veel jeugd, de club bedient in de Mors een eigen gebied. Je kan van de kinderen niet ver wachten dat ze de hele stad doorrijden om te korfballen." Amout van Lunteren, de voor zitter van KZ Leiden, vindt het terecht dat de discussie over meer samenwerking in de Leid se korfbalsport wordt gevoerd. „Ik denk alleen niet dat er door een reorganisatie van het korf bal in Leiden veel ruimte is te winnen." door Peter van der Hulst hoog made - Helen van Goozen keert terug in de schoot van het gewest Zuid-Holland. De sa menwerking tussen DSB, de ploeg waar de schaatsster uit Hoogmade nog een jaar onder contract staat, en het gewest moet officieel nog worden be krachtigd, maar DSB-teamma- nager Toon Gerbrands verwacht daarbij geen problemen. Van Goozen wordt bij het gewest be geleid door Wim den Eisen. De trainer, die afgelopen winter successen boekte met Bob de Jong en Ralf van der Rijst, had haar al enkele malen onder zijn hoede. „Waarom zou ik weer iets nieuws begimien, terwijl dicht in de buurt iets goeds is' aldus Van Goozen. De schaatsster kwam bij DSB tussen wal en schip terecht na dat de ploegleiding had besloten om de aflopende contracten van Barbara ae Loor en Wieteke Cramer niet te verlengen en het vrouwenteam van coach Sijtje van der Lende op te heffen. „Helen is daar de dupe van ge worden. Vandaar dat we er alles aan doen om een bevredigende oplossing te vinden", zegt Ger brands. De overige langebaan- ploegen van DSB bleken geen optie. Het team van coach Je roen Otter bestaat uit sprinters en dat van Kosta Poltavets uit allroundschaatsers. Van Goozen is een pure specialist die zich richt op de drie en vijf kilometer. De Hoogmadese kon wel terecht bij de marathonploeg van Frisia, maar zag dat evenals de oplei- dingsploeg van de KNSB niet zitten. „Ik had daar geen goed gevoel bij. Ik wil me zeker nog een jaar op het langebaan schaatsen richten", aldus de oud-wereldkampioene bij de ju nioren. Een terugkeer naar het gewest, met steun van DSB, was in de ogen van Van Goozen de meest ideale oplossing. ,Als het niet goed ging bij een commerciële ploeg ging ik daar wel vaker heen om me weer op te laten lappen", aldus Van Goozen, die naast Den Eisen begeleid wordt Helen van Goozen: „Ik wil me zeker nog een Jaar op het langebaan schaatsen richten" Foto: GPD/Vincent Jannlnk door oud-schaatser Arnold van der Poel. De afgelopen week heeft ze voor het eerst met haar nieuwe ploeg getraind. Daarin zitten onder anderen regiogeno ten als Bob de Jong, Menno Ba- rends, Dennis Kalker en Esther Boer. Voor Kalker was geen plek meer bij de KNSB. De Jong, die in Berlijn wereldkampioen werd op de tien kilometer, hoopt bin nenkort rond te komen met een privésponsor. Van Goozen verschijnt op de Nederlands kampioenschappen in een gewestelijk pak op het ijs. Twee van de in totaal zes spon soruitingen op het schaatspak worden dan door DSB ingeno men. Tijdens wereldbekerwed strijden gelden voor haar dezelf de sponsorvoorschriften als voor de overige DSB-rijders. Gerbrands sluit niet uit dat het contract met Van Goozen wordt verlengd als beide partijen te vreden zijn over de nieuwe con structie en de resultaten. door J^n Bey leiden - Het individuele kampi oenschap van de Leidse Schaak bond heeft dit jaar een record aantal van 86 deelnemers. Dat is één meer dan het record van vo rig jaar. Het kampioenschap telt aan de top ruim twintig scha kers met een rating van meer dan 2100 en is daarmee verre weg het sterkste kampioenschap ooit. In de eerste ronde vielen er in de top van het klassement geen verrassingen te noteren. De vier deelnemende meesters van het Leidsch Schaakgenootschap Ed win van Haastert (IM), Rudy van Wessel (FM), Eugène Rebers (FM) en Wim Heemskerk (FM) wonnen allen heel gemakkelijk hun partijen van tegenstanders met een lagere rating en gelden als de voornaamste titelfavorie- ten. Sterke subtoppers Opvallend is dit jaar ook de deelname van sterke subtoppers als Mark Thiele (Leithen), Gert Michiel de Niet (Leithen), Luc Compagnie (Katwijk) en Fred Slingerland (Oegstgeest'80). Een sterke jeugdige groep daar onder met Jeffrey van Vliet (Kat wijk), Dennis Ruygrok (LSG), Marnix Hofman (LSG) en Niels en Arjen Splunter uit Leiderdorp gaat vermoedelijk voor verras singen zorgen. Regerend Leids kampioen Pieter Hopman is opnieuw van de par tij om zijn titel te verdedigen. Ook hij won in de eerste ronde. Het Leids individueel kampi oenschap wordt op zeven dins dagavonden gespeeld tot en met 1 juli. De winnaar mag naar de halve finale van het NK 2004. BALLETJE MET (Blj)ZAKEN IN DE SPORT Woubruggenaar Fred van der Meer nam per 1 februari met een aantal oud-collega's een chrysanten-vermeerderings- en -veredelingsbedrijf over op Gran Can aria. Dat lijkt jam mer voor zijn club Woubrugge, waar de 28-jarige links poot sinds zeven jaar in het eerste speelde. Maar gelukkig komt de speler nog steeds elke week over voor het voetbal, meldde de trainer van de derdeklasser, die in de nacompetitie nog strijdt voor lijfsbehoud. Tijd voor een belletje met Fred: „Hahaha. Ik ben er niet elke week, hoor, maar ik hou wel rekening met het voetbal. Meestal ben ik 2,5 of 3 weken weg en dan weer een of ander halve week hier. Ik probeer het met vliegen zo te regelen dat ik er ben als er gevoetbald wordt." Hoeveel wedstrijden heb je tot nu toe gemist? „Van de 22 competitiewedstrij den heb ik er zestien gespeeld. In de nacompetitie heb ik er wel een paar gemist Aan staande zaterdag ben ik er bij, maar daarna ben ik weer twee weken weg. Dus ik mis de laat ste wedstrijd, uit tegen Wasse- Hoe fit ben Je nog? „Ik loop, fiets en zwem op Gran Can aria, maar ik merk wel dat ik al ruim drie maan den niet meer meetrain. Dat moet ik dan maar compense ren met mijn ervaring." Je baas en Woubrugge waren natuurlijk niet blij met je plannen. „Nee. En dat ik het voetbal moet missen vind ik zelf ook een van de mindere kanten. Het is een hobby waar ik vrij fanatiek mee bezig was en die moet ik nu even links laten lig gen." Hoe bevalt het daar? „Het is in elk geval beter weer dan hier, en ik vind het niet vervelend om daar te werken. Alleen dat je hier wat achter laat is even wennen. Want mijn vrouw woont nog in Woubrugge." Ga Je stoppen met voetbal? „Nee, daarvoor heb ik het nog veel te veel naar mijn zin. En ik verwacht dat ik volgend jaar vanaf januari of februari weer meer in Nederland zit Dan geldt het concurrentiebeding niet meer en kunnen we ook de Nederlandse markt voor zien van nieuwe rassen." En gaat Woubrugge het red den? Als we er met z'n allen voor strijden wel." De handbalsport heeft wat met de Oude Wereld. In ongeveer de helft van de clubnamen in Zuid Holland zit een verwijzing naar de Griekse en Romeinse oudheid. Laat je verenigingen als Gemi ni, Atomium en Quintus buiten beschouwing, dan kom je nog eenvoudig op een topvijf van bekende termen uit de mythologie 1. Hercules (grootste en meest gevierde Griekse god) 2. Hermes (god van handel en verkeer, broer van Apollo) 3. Satumus (god van de landbouw) 4. Olympia (religieus centrum van de het oude Griekenland) 5. Hellas (naam van het oude Griekenland) Rob Otten, oud-voorzitter van het Leidse Satumus: „Ik vond de namen van handbalclubs doorgaans zo fantasieloos: HV-dit, HV-dat. Het is me eigenlijk nooit opgevallen dat er relatief veel Griekse namen tussen zitten. Het heeft er misschien mee te ma ken dat veel van die clubs in de jaren dertig en veertig zijn opge richt, toen het waarschijnlijk mode was om zo'n naam te kiezen. Voor Satumus gaat dat niet op. Die naam kwam voort uit een fu sie tussen HVL met Apollo uit Oegstgeest, in 1975. Omdat de sponsor Sanocel heette werd iets gezocht wat daarmee allitereer de. Dat werd Satumus." Twee gele kaarten binnen tien seconden voor dezelfde speler wegens 'praten'. Dat is niet al leen bijzonder snel, het is ook nog eens rood! Dat was niet zo handig van RCL-speler Michel Plomp in de nacompetitie-wedstrijd te gen Lyra. Stond z'n ploeg de laatste 20 minuten met 10 man. In die periode verkleinde RCL de achterstand nog wel van 2-0 naar 2-1. „Ik baal hiervan", zegt Plomp vier dagen na het voorval. „Het ging net zo goed. Ik heb het nele jaar in net tweede ge speeld, ik heb geen kaart ge had. Het ging zó lekker dat de trainer me vroeg om de na competitie met net eerste mee te doen." Dat hij zich had moeten beheersen weet Plomp zelf ook wel. „Ik heb m'n ploeg benadeeld." De rode kaart levert vast een wedstrijd schorsing op. Plomp: „Dat is jammer, maar er komt nog een finale waar ik aan mee kan doen." Maar wat zei Plomp nou ei genlijk tegen arbiter Van Leeu wen? Plomp: „Ik zei, je bent een Ja, wij begrijpen ook wel dat dat 'geel' is. En toen? „Toen vroeg ik: heb je nu je zin?" Nog niet, dacht de scheids, toen hij de rode kaart uit z'n zin borstzak viste. Maar nu wel. Zonder goede bal geq f wedstrijd en zonder g bal geen goede kantii Leidsch Dagblad testp van de gehaktbal bij nl enigingen in de regio week: Voetbalveren!) cos uit Leiden. Prijs: 1.25 euro Wachttijd: 1 minuut Eerste indruk: Zag er io uit. Een mooie grote l Oordeel: Bij de eerste dacht ik hier ga ik eer iaj zitten. En inderdaad 1st! was van een uitsteker kwaliteit. De volgendi ik bij de Morschclub g voor een balletje met. Cijfer 8 Tussenstand: Voetba Docos 8, Biljartclub E| de voetbalbalclubs Dêpi tels en LFC 7.5, Voetb >el Lugdunum, tennisver an Roomburg en wielerc ijd Swift 7. af Hi Admiraal Nelson. Foto:Reuters De voetbal- en cricket ging Ajax Sportman C natie bestaat volgendi j, 111 jaar. Dat is geen li of afgerond getal, maS0V( cricketkringen heeftvo keer een' toch een bitf re betekenis. Het geta staat bekend als Nelso Ajacied Job van Lang y0[ legt uit: „Het is genoeieg0 naar de bekende Engej, mlraal Nelson. Op he ial bord wordt 111 nooit geven. Van 110 gaat h< punten later naar 112. bijgeloof. De drie strei van 111 staan voor driiAA ren zeeslagen of drie v ledematen van NelsonT cies weet ik het niet. H lst dus een ongeluksgeta jt p, Dat weerhoudt de out 1S0! sportvereniging uit de vaa' er niet van diverse acti :(jt ten te organiseren ron ppj verjaardag. Het hoogti s vormt de openingswei van het vrouwen-WK landen dat binnenko] derland wordt gehoui 21 juni speelt Nederli gen Schotland op het aan de HofbrouckerI Oegstgeest. Twee oud den, Marjolijn MolenaiWf Eugenie van Leeuwen, ken deel uit van de natplg selectie. .1 Bij voetbalclub Meerburg was afgelopen zondagmiddag geen druppel alcohol te krijgen. De wedstrijd met UDWS stond op het programma en aangezien er al heel wat nacompetitie- duels in de regio uit de hand waren gelopen, legde het be stuur van ae Zoeterwoudse club het complex droog. Een voorzorgsmaatregel die door de aanwezige KNVB-bestuur- der Gerard van Dijk werd toe gejuicht. De spelers van Meerburg 4 hadden minder reden toch vreugde. Het elftal, dat een aantal prominente leden en sponsors van de club herbergt, speelde in de ochtenduren de laatste wedstrijd van het sei zoen. Van een gezellige derde helft kwam het niet, vanwege het alcoholverbod. „We waren al om kwart over een klaar, maar een biertje zat c/ci Con FK) idrei de elftal gepakt en dat ka itkei bedoeling niet zijn." Voorzitter Jos Silverentaifa sc Meerburg trekt het zich i tker „Het was de allereerste k en we een alcoholverbod iniiur den, uit voorzorg. Om te olitii komen dat mensen met $drei langs de lijn gaan staan, mag niet en we hebben i organisatie om daarop te an controleren. Het was eenfer jammer voor het vierde en hun tegenstander. Bi evaluatie zullen we beki er niet in", beklaagt speler Fred Hagenaars zich. „Ik was in staat om boos weg te lopen, maar mijn hart voor de club is daar te goed voor. Op deze ma nier wordt een willekeurig vier- Voor reacties en tips: 071-5356464 of sportredactie.ld@damlate.hdc.nl hoe we dit voortaan and AD kunnen regelen." fijn Hagenaars blijft het gedofetijdi de nacompetitie overdrew geld vinden. „De club kon wa irob schijnlijk niet anders, ore is ei van de KNVB. Zoals het or p naar uitziet, gaat de final in de nacompetitie tussen l n dt en FC Rijnland. En dan? tueli we dan de hele stad afeetjeld ges lëini .tem be jord de fin ko Mi I iet i bt tlmai eer De De velden aan Montgomerystraat waar De Danaïden en KZ Lelden spelen. Volgens de gemeente Lelden Is er ruimte voor een derde korfbal club. Foto: Hlelkco Kuipers ^JEQON

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 18