Wedstrijdbad De Does krijgt nieuwe bodem LEIDEN REGIO Fietsen en genieten in het Land van Wijk en Wouden Workshop inbrekers pakken in Oegstgeest ms val ik letterlijk in slaap tijdens het leren HET TREFPUNT - WARMOND Theaterprogramma seizoen 2003-2004 be nieuwe 1 theaterbrochure is uit! j Ik wil graag de theaterbrochure 2003-2004 van Het Trefpunt ontvangen. J Politie vindt kwekerijen bij inval in Alphens kamp EXAMENTIJD Werkstraf voor vandaal ES "7 tD*. 'K L - - I1 BON - BON - BON - BON - BON - BON - BON - BON - BON - BON Naam: - Adres: _i_ Postcode/plaats: Ukunt deze bon opsturen naar Gemeente Warmond, t.a.v. A.M. van der Geest, Postbus 42, 2360 AA Warmond of een e-mail met uw adresgegevens I sturen aan a.vandergeest@warmond.nl. leiderdorp - Zwembad De Does in Leiderdorp krijgt een nieuwe beweegbare bodem. Daarvoor gaat het zwembad deze zomer twee weken dicht. De operatie kost 180.000 euro. De huidige bodem in het wed strijdbad is zo'n dertig jaar oud. „Hij is versleten, op", zegt zwembadmanager R. Piel- stroom. „Hij moet vervangen worden voordat er ongelukken gebeuren." Die pech had hij de afgelopen tijd nog niet, maar de bodem haperde wel af en toe en kon dan niet meer omlaag. Als dat zo was konden sommige ac tiviteiten waarbij je een diep bad nodig hebt niet doorgaan. Het zwembad gaat dicht van 7 tot en met 20 juli, de eerste twee weken van de schoolvakantie. „Dan lijden we het minste ver lies", verklaart Pielstroom. Voor dat de aannemer begint, moe ten alle baden worden leegge pompt. Pielstroom: „Ik geloof dat er één miljoen liter water in zit. Omdat het water er toch uit gaat, laten we meteen groot on derhoud doen. We controleren oom het tegelwerk en de ver lichting in de baden." Vanaf de derde week van de zomervakan tie ontvangt hij de zwemmers weer graag. De ingang van het zwembad wordt waarschijnlijk pas vol gend jaar zomer naar de achter kant van het pand verplaatst. Die operatie is nodig omdat de gemeente Leiderdorp en de Al gemene Woningstichting Lei derdorp (AWL) huurapparte- menten willen bouwen op het huidige parkeerterrein aan de voorzijde van het bad. De gemeente broedt op een plan om het zwembad tegelijk met het verplaatsen van de in gang een facelift te geven, met een extra peuterbad of ruimte voor vrije-tijdactiviteiten. Wet houder Molkenboer verwacht dat hij de gemeenteraad na de zomervakantie een aantal idee- en kan laten zien. alphen aan den run - Bij een inval in een woonwagenkamp aan het Goudse Rijpad in Al phen aan den Rijn heeft de poli tie gisteren dertien kwekerijen met zo'n achttienhonderd hen nepplanten aangetroffen. Een twintigtal agenten door zocht gisteren het kamp op zoek naar hennepplantages. Ze wer den daarbij geholpen door spe cialisten en medewerkers van energiebedrijf Nuon. Ongeveer dertig ME'ers stonden paraat, maar zij kwamen niet in actie. De bewoners van het kamp hiel den zich bij de inval rustig. De actie in het woonwagen kamp is onderdeel van een uit gebreide actie van de politie in de regio tegen hennepkwekerij en. Eerder in de week contro leerde de politie bedrijven en woningen in Ter Aar, Alphen, Hazerswoude en Leiderdorp. Daar werden zes kwekerijen op gerold en 1.500 wietplanten aangetroffen. Daarmee komt de totale vangst op 3.300 planten. De politie hield bij die acties vier verdachten aan, bij de inval in het woonwagenkamp werd gis teren eveneens iemand aange houden. (advertentie) Hiding nkraak >-De politie heeft een 42-jarige Leide- »houden die verdacht Ieen ramkraak. De in zijn beschadigde e Van der Mackstraat r or de politie, die juist [was naar een slijterij in van Ouderzorg aak was gepleegd. Er B t de winkel dozen jn whisky zijn gesto pt litie heeft die niet ge- n de auto. >te braken in Ywoude Tl] Ia ude-dorp - Inbrekers di de nacht van maan- ei isdag drie keer inge- huizen in Zoeterwou- lij drie andere wonin- itij het de inbrekers niet it linnen te komen. Bij aan de Jan Albert daan hengelden zij rievenbus het deur- Aan de Jan van Ban- eiwerd de deur open- )n De buit bestond uit SI er een laptop, een di ke toestel, geld en gsm's. t tementen iet verkocht .1 - Er kunnen nog ij in het Hendrik Krae- Een klein jaar nadat appartement van het residence verbouwde Hin Oegstgeest is Ïi, staat nog steeds een re appartementen te lumentale pand, dat ligt achter de Leidse- is inmiddels volledig De nieuwbouw daar- eft nog plaats. H. Mak r, eigenaar van Make- er anje dat de woningen P wanhoopt niet. Dit hij er al vijf kunnen at is in deze moeilijke h< «i." voor de zending der Ise Hervormde Kerk het monumentale °i jaren negentig aan ~j wikkelaar Maarssens rijf. Die bouwde in het luis twaalf woningen, nalige achterhuis ging 'Irf ilakte om plaats te ma- appartementen. f'i|6 door Nancy Ubert oegstgeest - Weer een inbraak. De politie ontdekt woensdagoch tend omstreeks half negen dat er is ingebroken in een pand aan de Rhijngeesterstraatweg in Oegst geest. De dader is door de voor deur binnengeglipt. Dat lukte omdat hij het raampje van de deur wist te forceren. Hij stak zijn hand door het gat en opende de toegangspoort tot een rijke buit. De technische recherche begint anderhalf uur later een sporen onderzoek. Dat wordt door nieuwsgierige toeschouwers, on der wie burgemeester Timmers van Oegstgeest en haar collega Langelaar uit Lisse, nauwlettend gevolgd. Het is allemaal nét echt. Wie ooit slachtoffer is geweest, kan erover meepraten. Nadat er is ingebroken, voel je je niet meer veilig in eigen woning. Burgemeester Timmers heeft het meegemaakt. „Een afschu welijk gevoel geeft het, dat ze tussen je persoonlijke spullen hebben gerommeld." De aan pak van woninginbraken is één van de belangrijkste speerpun ten in het beleid dat de politie in het noordelijk gedeelte van de Leidse regio momenteel voert. Team Oegstgeest, Warmond en Sassenheim demonstreert van daag wat de politie doet om wo ninginbraken te voorkomen en op te lossen. Gemiddeld daalt het aantal in braken in de regio. „Maar in Oegstgeest is het aantal geste gen", moppert Timmers. Van daar dat in dit dorp de komende tijd alles uit de kast wordt ge haald om de preventie te verbe teren. De politie kan moeilijk zelf de krakkemikkige sloten ver vangen, dat is toch echt de ver antwoordelijkheid van de men sen zelf. Wijkagent Menno Zijl stra maakt overuren om de in woners te informeren over pre ventiemaatregelen. „Bovenlicht- jes zijn een groot gevaar", do ceert hij. Technisch rechercheur Kees van der Meer doet zijn werk bij de in scène gezette inbraak. Vinger sporen op de deurklink? Daar kan hij niets mee. Te veel men sen pakken dat ding beet. Maar de vingerafdruk op het raam, dat kan een aanwijzing zijn. Van der Meer poedert en plakt en de afdruk is voor altijd bewaard op gelatinefolie. Binnenkort krijgt Havank deze bewijslast binnen. Havank is de ipolitiecomputer waarin meer dan 700.000 vin gerafdrukken zijn opgeslagen. Havank is in staat al die plaatjes met elkaar te vergelijken. Met een schroevendraaier heeft de ongenode gast het raampje in het midden van de deur los gewrikt. De detective brouwt een scheikundig papje en drukt even later een kauwgomachtige substantie in de sporenaanwij- zing. Eendagsdieven zijn er bij na niet. De meeste boeven heb ben van criminaliteit hun be roep gemaakt. Bij menige klus gebruiken ze hetzelfde gereed schap. Als een dief eenmaal is gepakt kan met behulp van de computer worden nagedaan of hij soms meer op zijn kerfstok heeft dan die kraak waarbij hij werd betrapt. Van de Meer is in zijn nopjes. Hij heeft ook een oorafdruk ge vonden. De identificatiemetho de waarbij de afdruk van het oor wordt gebruikt, verkeert nog in een experimentele fase. Politie korps Hollands Midden is alvast aan een databank begonnen. Het geluk kan niet op. De dader heeft aan een flesje Bacardi Breezer gelurkt Dat zou wel eens een DNA-profiel kunnen opleveren. Sinds een jaar mag genetisch materiaal ook bij wo ninginbraken als bewijslast wor den opgevoerd. In het echt duurt het vaak een hele tijd voor een inbraak is op gelost. In het verleden bleven ook veel zaken op de plank lig gen omdat andere zaken voor rang kregen. Sinds een jaar wordt in de Duin en Bollen streek gewerkt met een Woning Inbraak Team (WIT). „Ons team heeft één belangrijk doel", zegt Jan Dobber, „we willen de boe ven pakken." Het eerste jaarcij fer is bemoedigend. Het aantal Sporen bij het raam van de voordeur. Technisch rechercheur Kees van der Meer doet zijn werk. Foto: Mark Lamers opgeloste inbraken is gestegen. Het geheim van WIT geeft Dob ber niet prijs. „Ik loop toch ook niet bij Coca Cola binnen om te vragen of ik het unieke recept kan krijgen? Hoe meer ik vertel, hoe beter inbrekers zich kunnen wapenen. Zij lezen ook laan ten." Samenspel, dat is het sleu telwoord van WIT. Het specialis tische team blijft de officier van justitie steunen tot aanklacht en bewijslast helemaal 'rijp' zijn. „Weet je wie ons in de steek laat", briest Dobber bijna. „De burger voor wie we ons werk doen. Als iedereen serienum mers van computers en dergelij ke zou opschrijven, zouden wij nog beter in staat zijn om die venbendes op te rollen." (advertentie) Veel activiteiten op Polderdag 2003 zoeterwoude/rijnwoude - Wie wil, krijgt zondag de kans om i kennis te maken met het Land van Wijk en Wouden, het platte land tussen Rijnwoude, Zoeter- woude en Stompwijk. Er zijn fietsroutes van tien tot twintig kilometer die langs boerderijen voeren. Een aantal van die boer derijen is te bezoeken. Onder weg zijn er concerten en toneel voorstellingen. Schilders en dichters presenteren hun werk. Ook is er een puzzeltocht voor kinderen en een fotowedstrijd. De strijder voor het behoud van de veenweidegebieden, Bram van der Vlugt, opent de Polder dag 2003 op de boerderij van fa milie Verboon aan de Weipoort- seweg in Zoeterwoude. De Pol derdag is een initiatief van de Stichting Grote Polder Groene Hart, de WLTO-afdeling Rijn- en Vlietlanden en de Vereniging voor Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer Wijk en Wouden. De fietstochten kunnen vanaf 10.00 uur worden gereden. De opstappunten zijn het station in Alphen aan den Rijn, het station in Boskoop, café De Egelantier aan het Raadhuisplein 1 in Ha- zerswoude-Dorp, restaurant Cronesteijn aan de Vlietweg 2 in Leiden, boerderij Van Bohee- men aan de Stompwijkseweg 55a in Stompwijk, café De Meester aan de Zuidbuurtseweg 57 in Zoeterwoude-Dorp, en De Groote Molen aan Ommedijkse- weg in Zoeterwoude en restau rant AA Zicht aan het Strand 1 in Zoetermeer. Wie wil kan 's morgens 5.00 uur deelnemen aan een dauwtrap- wandeling onder leiding van Aat Smits van het Wandelcafé Lei den. Het vertrek is bij de spoor wegovergang, op de hoek van de Kanaalweg en de Melchior Treublaan in Leiden. Vanaf café De Egelantier begint om 12.00 uur een wandeling met gids. Informatie over de activiteiten is te vinden op www.polderdag.nl Naam: Erol Yenicekaya (17) Woonplaats: Weteringbrug Opleiding: vmbo theoretische leerweg School: Visser 't Hooft in Leider dorp Slagingskans: 85 procent Vervolgopleiding: mbo, sociaal- cultureel werk g had ik examen Engels, mijn beste vak. Het verliep vlek- t vond maar één tekst lastig. Die ging over jeugdige crimi- n man in Amerika had voor hen een kamp opgericht." defer nog meer bij? Een brief schrijven. Het was een formele ra irboven je je eigen naam en adres zet en dat van de ge rei rde. De opdracht bestond uit onderwerpen die je eerst in t noest verdelen. Voor de rest kon ik mijn eigen woorden 10 n. 'eI beter dan de dag ervoor Nederlands. Wat vind ik dat een Ik snapte absoluut de bedoeling niet. Nederlands vind ik dplijke taal, maar dat heeft niets te maken met mijn half- tcomst. Ik woon hier heel mijn leven al en spreek de taal Maar het is nu eenmaal de moeilijkste taal ter wereld. ,aI iet de lastigste dag nog komen. Maandag heb ik twee zwa- lei»ns: economie en biologie. Economie vind ik zo'n rotvak. ,UJ 1 leraar heb ik afgesproken dat ik probeer een 5 te halen, 'g' kt toch niet. Voor biologie moet je vooral veel boeken le d-I leerstof komt dan wel weer bovendrijven." Circa 190.000 scholieren doen mee aan het schriftelijk eindexamen. In deze rubriek worden elf van hen gevolgd. Ze wonen in de omgeving van Leiden. Tekst: Tim Brouwer de Koning. Foto's: Dick Hogewoning. Naam: Saskia Seijsener (17) Woonplaats: Lisse Opleiding: havo School: Fioretti College in Lisse Slagingskans: 50 procent Vervolgopleiding: vrijetijdsma- nagement „Economie was niet zo mooi vandaag. Ik vond het veel te moeilijk. Internet durf ik niet te raadplegen. Stel dat er een onvoldoende uitrolt. Dan raak ik in de put en komt er misschien van de volgen de examens niets meer terecht." Wat er zo moeilijk is aan economie? Wacht even, mijn moeder roept er iets tussendoor. Die berekeningen, daar ben ik nu een maal niet goed in. Ik heb er van tevoren wel veel voor gedaan. Ge lukkig heb ik morgen Engels en maandag Frans. Die talen liggen me veel beter. Ik sta er met die vakken ook goed voor. Bovendien hoef je voor die vakken weinig te leren. Je kunt het of je kunt het niet. Wel neem ik nog wat oefenteksten door, maar daarna is het welletjes. Vanavond ga ik maar eens vroeg naar bed. Ik val om van de slaap. Soms val ik letterlijk in slaap tijdens het leren, zo uitgeput ben ik. Voor feestjes heb ik voorlopig geen tijd, dat komt wel als de exa mens voorbij zijn. Alleen zaterdag, als mijn hockeyteam kampioen kan worden, ontkom ik niet aan de champagne en de taart. Maar daar heb ik het geloof ik al eerder over gehad." warmond/den haag - Een 24- jarige Warmonder die tijdens de jaarwisseling van 2001 op 2002 flinke schade aanrichtte in zijn dorp, is gisteren veroordeeld tot 240 werkstraf en een voorwaar delijke gevangenisstraf van zes maanden. Daarnaast moet hij een alcohol-leerstraf van 28 uur volgen. De man had brand gesticht in twee vuilnisbakken en een be stelbus en met een stuk karton een scooter in de fik gezet. Door de hitte van die laatste brand sprongen er ruiten van een wo ning waar mensen lagen te sla pen. De Warmonder verklaarde tij dens de zitting twee weken gel den, dat hij onder invloed was geweest. (advertentie) Naam: Ivanka Schaaij (16) Woonplaats: Alphen aan den Rijn Opleiding: vmbo (bb-leerweg- /consumptieve techniek) School: Groene Hart Lyceum in Alphen aan den Rijn Slagingskans: 80 procent Vervolgopleiding: mbo-toerisme „Zo, wiskunde zit erop. Ik hou er niet zo van, maar op internet zag ik dat ik tussen de 5,4 en 7,4 heb gescoord. Dat wordt dus in elk geval een voldoende. Moeilijk vond ik de twee opdrachten met grafieken. Op internet bleek dat ik die toch niet goed had gedaan. Wel had ik tijd genoeg voor het examen. Het begon om half twaalf en ik was om kwart over twaalf al klaar. Nu wiskunde erop zit, heb ik het moeilijkste volgens mij wel ge had. Klink ik opgelucht? Nou, mijn moeder zegt net dat ik vandaag toch nog wat chagrijnig was. Heb ik weinig van gemerkt. Ik zit nu goed in het ritme. Morgen heb ik Engels, dat vind ik makkelijk. Maar om nu te zeg gen dat ik er zin in heb? Laat ik het zo zeggen: ik vind het in elk ge val niet zo erg. Dan krijg ik vrijdag nog economie. Maar daar hoef ik nu nog even niet aan te denken. Ik zit namelijk net aan tafel in Hotel Toor. Lekker uit eten. Zo meteen serveren ze het hoofdgerecht. Dat wordt, even vragen nog, een lamskotelet. De carpaccio heb ik al naar binnengewerkt. Of er ook wortels op tafel staan? Nee zeg, de wiskunde zit erop voor vandaag." Nietvo,^.ea"r Leiden

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17