y Dekker de dupe van competitievervalsing Fiks deklasseert de nummer twee SPORT Degradatiekandidaat Unicum verspeelt kans op gelijkspel Peter van de Reep 'loopt' vier op tien S7 The Flags blijft puntloos maandag iq mei 2003 i.': era. Foto: Henk Bouwman 1 trainer iwen LZ - Wim Siera wordt ko- jeizoen trainer van de Wi van LZ 1886. De 46-ja- idenaar volgt bij de iasser Mark Olde Olthof halverwege het seizoen |qe overnam van Otto Siera trainde eerder de >n van LZ en haalde twee leden met die ploeg Eu- i waterpolo. King is beste lakcomputer in Het schaakcompu- nunma The King van Jo- IKoning uit Delft heeft de internationale CSVN- terschaaktoernooi in gewonnen. The King perimentele versie van igramma Chessmaster) p weerstandspunten er twee Shredder voor. K toernooi deden veel ge meerde commerciële puna's mee. De kampi- p de vorige twee edities, kende Duits-Nederlandse puna Fritz, eindigde op burstellende vierde mmdat zijn geestelijke Frans Morsch) bij de pi het toernooi experi- |e software toepaste. La- Fritz terug op z'n oude jre en bracht hij met een jde voorlaatste ronde op Ier The King de spanning p terug. hael Star j naar TOP L - Michael Star speelt 1 seizoen bij TOP in Sas- n. De 18-jarige Rijnsbur- elde van jongsaf aan bij lasser Madjoe in zijn laats. Ook Blauw Wit is esseerd in de korfballer, het einde van deze titie een trainingsstage Igen bij de Amsterdamse lasser. Zijn voorkeur naar TOP. verliest ook e wedstrijd -Ook de derde compe- dstrijd eindigde voor een nederlaag. De over- lasser kwam gisteren in •en één wicket tekort te- ick 1888. Ajax begon met en zag drie wickets snel De ploeg herstelde zich 153 all out te eindigen. Ijax-batsmen waren Vestman (57) en Edwin (41). Ajax leek goede op de overwinning te itoen Quick met negen I down nog negentien )dig had. De Oegstgees- redden het toch niet. lowlers bij Ajax waren lacobs en Rick Verhaar den goed waren voor ckets. Mark Muis sloeg uick de meeste punten elkaar. Muis stond nog toen het Ajax-veld een ekans liet liggen om t te vangen. naar rtfinale N De Rijnsburgse ib (RDC) heeft zich, En 7-4 zege op IJmuiden, st bij de laatste acht ners van de landelijke ampetitie. Het RDC-vier- tvierde dankzij winstpar- n Arjen de Mooij en Cor isseldorp. Richard Krom- leelde remise en Arjan oning verloor. Zaterdag wordt in Huissen de nale gespeeld, met daar- twee top-hoofdklassen- n en sterke ereklassen- De tegenstander van Witte van Moort. i overvleugelt maat Kramers - De Leidse roeier Roy egint zijn trainingsmaat Kramers te overvleuge- Essen eindigde de skif- Asopos/ De Vliet zater- derde en gisteren zelfs Ede tijdens de intema- Hügel Regatta. Kramers, Njord, eindigde twee- s vierde. De roeibond lis, in tegenstelling tot ieel uitgezonden Kra- oor eigen rekening laten i naar Duitsland. De Ording won beide ke lk de Leidse Femke Dek bed in Essen mee in de gelederen. Zaterdag roeister van het Amster- Nereus met Marieke in in de dubbeltwee. n eindigde het duo als 1 achter Bresniova en i uit Wit-Rusland. door Peter Klein en Bas Pronk tenniscompetitie mannen - Dek ker Tennis leek gisteren het slachtoffer te worden van een vorm van competitievervalsing. Castheer ICS/Wettenseind had nog een tweede sterke buitenlan der aan zijn team toegevoegd. Via de beide mannendubbels kon de eredivisieploeg uit Warmond echter toch nog met een 3-3 ge lijkspel uit Nuenen huiswaarts keren. Na de 6-0 nederlaag in de eerste speelronde bij Zee Duin werd het woord competitievervalsing door de teams in de eredivisie reeds in de mond genomen. 'ICS/Wettenseind speelt nooit in dezelfde samenstelling', en 'Als zij met hun buitenlandse in breng voltallig zijn, is de strijd tussen de zes teams die kandi daat zijn voor de vier plaatsen in de play-offs een oneerlijke', luidden de opmerkingen. Dek ker Tennis/Horsman Bouw leek gisteren als eerste tegen een nederlaag op te lopen. Sijmen de Lange boog met 7-6 6-2 voor de Australiër Joe Sirianni, die bij de laatste Australian Open de tweede ronde van het hoofd toernooi haalde. Jasper de Regt was met 6-3 6-1 duidelijk de mindere van de Argentijnse nieuwkomer Arnedo. Robin Ver beet klaarde het niet tegen Wouter Zoomer. Alleen Martijn de Lange kon een singlepunt scoren, drie sets tegen Maurice de Kroon. Via een uiterste krachtsinspanning in de dub bels kwamen de Warmonders toch nog langszij. Sijmen de Lange en Verbeet klopten Arne do en Zoomer met 8-6 in de tie break van de derde set. Ook de eerste doorgang werd via de tie break beslist. Martijn de Lange en De Regt waren na twee close sets de meerdere van Sirianni en De Kroon. Zee Duin/TrioS pakte belang rijke punten voor de play-offs door Bastion Baselaar met 5-1 terug te wijzen. De Bosschena ren werden daarmee vrijwel kansloos voor een optreden in het slotmenu van de eredivisie. „De opstelling viel goed voor ons uit", gaf coach Jan-Willem Lugthart toe. „Onze man in vorm, Guido van den Broek, stuitte in het tweede enkelspel op hun sterkste troef, Sander van Grinsven. Marco Visser kreeg in Mike Simon ook de te genstander, die hij graag wilde hebben." Beide partijen lever den dan ook snelle winst op voor de Katwijkers. Mark Flei- scheuer werkte zich na drie de len langs kopman Niels de Kok. Alleen Tjeerd Star moest zijn single afstaan. Maurice Jacobs zegevierde overigens pas met 11-9 in de tiebreak van de derde set. In de dubbels waren Van den Broek met Fleischeuer en Lugthart met Star in twee sets heer en meester. Niels van Geer was bij hoofd klasser TEAN Alphen de man in vorm. Maar ondanks zijn twee gewonnen partijen kwamen de Alphenaren niet verder dan 3-3 tegen Nieuwerkerk. Van Geer won zijn enkelspel met 6-1 en 6- 0. In het dubbelspel trok hij met Marc Nagelkerken in drie sets aan het langste eind. Het andere punt pakte TEAN in het enkel spel van Marlon van Ijigen. De 14-jarige invaller was tot bewon dering van de toeschouwers in drie sets te sterk voor zijn oppo nent: 6-2 laatste set. Eersteklasser Roomburg had geen enkele kans tegen titelkan didaat Amstelparle 6-0. Freek van der Capellen kon tegen de jeugdige ploeg net niet de eer Mark Fleischeuer had met zijn driesetszege op kopman Niels de Kok een belangrijk aandeel in de 5-1 zege van Zee Duin/TrioS op Bastion Baselaar. Foto: Taco van der Eb redden. Hoewel hij de tweede set met 6-1 won, moest hij in de laatste set met 7-5 buigen. Het dubbelspel van Klaas-Jan Doe- ven en Van der Capellen werd in drie sets verloren: 6-3 laatste set. De andere partijen gingen in twee sets naar Amstelpark. door Peter Klein en Bas Pronk tenniscompetitie gemengd - Het duel tussen de twee degradatiekandidaten in de hoofdklasse, Unicum en Unit- 4/Lobbelaer, eindigde met 5-3 in het voordeel van de bezoekers uit Zeven bergen. De Leidenaars verspeelden in het mannendubbel de kans op een draw. Vooral Romano Frantzen vestigde bij Unicum de aandacht op zich. De 18- jarige nieuwkomer in de Leidse for matie ontregelde met trage hoge bal len, afgewisseld met snelle backhands, het spel van zijn tegenstander Rick Schalkers. Na twee sets (6-2 7-6) was het gedaan met de speler, die de afge lopen twee seizoenen de kleuren van Unicum verdedigde. Wimpe Thomas zorgde na het verlies van Manon van der Beek en Heddy Boers voor een 2-2 tussenstand. Ook tijdens de dubbels leek een pun- tendeling in zicht. Van der Beek en Boers kregen weliswaar geen kans te gen Brechtje Bruis en Ilona Somers, Frantzen en Thomas grepen met 6-0 brutaal de eerste doorgang. Schalkers kon en wilde zich, samen met Maar ten Paas, geen tweede nederlaag tegen zijn oude club permitteren en sloeg met 6-4 en 6-3 terug. Frantzen, lid van de nationale jeugdselectie tot en met 18 jaar, greep met Boers in de mixed zijn tweede competitiepunt. TWEEDE KLASSE Zee Duin boekte in Leidschendam tegen koploper Leeuwenbergh een verrassende 5-3 zege. Het beslissende punt kwam van het racket van Mi chael Rusman, die in de tiebreak van de derde set de uit Zoeterwoude af komstige Mitch Lexmond de voet dwars zette. Daarvoor hadden Ingrid van der Plas tegen A-speelster Fleur van Haasteren en Barbara van der Gugten tegen Tara Dik Zee Duin op een 2-0 voorsprong gezet. Ook de overwinning van Van der Plas ge schiedde via winst in de tiebreak van de derde doorgang. Niels Ravensber- gen kwam tekort tegen zijn bij Leeu wenbergh spelende plaatsgenoot Per ry Paauw. Ingrid Kruit bereikte met Van der Plas een ongeslagen status door het vrouwendubbel en de mixed met Ravensbergen in winst om te zet ten. In dezelfde afdeling als Zee Duin haalde Forescate in Culemborg ver nietigend uit tegen De Doelen, 7-1. Raoul Behr had voor zijn enkelspelze ge drie sets nodig, Richard Nolthenius kreeg geen kans tegen jeugdtalent Niels de Moree. De singles van Linda Verhoeve en Annemiek Wïssink en al le dubbels werden in twee snelle sets beslist. Net als Zee Duin stuntte ook Uni cum 2 tegen een koploper. TV Bad hoevedorp werd in een uitduel het slachtoffer van de Leidenaars, die de laatste plaats van de ranglijst overde den aan De Doelen. Paula Anthonysz en Carolien Stassen zorgden na zware driesetters voor een 2-0 voorsprong na de vrouwenenkelspelen. Nick van der Kaaij was bij de mannen opnieuw het vaste punt. Opponente Helma Leeu wen, voormalig nationaal top-20 speelster, was bij Badhoevedorp in de dubbels een klasse apart. Bartel Swart pakte in de dubbel met Edwin Kiene en de mixed met Stassen de laatste en beslissende twee punten. Hillegomse TC verpletterde thuisclub Holy met 7-1. Samantha van der Drift en Denise van Putten (na matchpoint tegen) klopten de Nederlandse jeugd- talenten onder 14 jaar, Linda Nijhof en Nathalie Drost. De single van Da vid Rappange en alle vier de dubbel spelen maakten de zevenklapper vol. In dezelfde afdeling was TEAN met 0- 8 kansloos tegen aanstaand kampioen Popeye GS 3, dat met acht tweesetters naar de hoofdstad terugkeerde. Merenwijk redde het niet tegen lijst aanvoerder TC Bakkum, 6-2 verlies. Sylvia Sieval en het vrouwendubbel van Marjet Groenleei met Bionda Zonderop brachten de Leidse punten binnen. DERDE KLASSE De Boekhorst liet er in de derby tegen LTC Lisse geen twijfel over bestaan wie kampioen wordt: 7-1 overwin ning. Alleen in de mixedpartijen ken den de Noordwijkerhouters proble men. Sara Patti en Daniël Harmzen wonnen voor LTC Lisse hun partij van Kees Heemskerk en Diane Buskens. De andere mixed werd via een super tiebreak gewonnen door De Boek horst. Martijn Zandvliet en Jeanine Gelevert-Jünger waren te sterk voor Henrik Kroon en Debby Gras. De zes andere partijen werden alle in twee sets beslist. Heieen Uittenbogaard- Van den Berg had veel te veel ervaring voor de jeugdige Sara Patti. Gelevert maaide Debby Gras van de baan. Ewout Hinnen maakte na terugkomst uit Amerika zijn rentree met een strak ke overwinning op Henrik Kroon. Zandvliet was te sterk voor Harmzen. Derdeklasser De Munnik draaide na vier nederlagen de rollen om. De Lei derdorpers wonnen gisteren met 5-3 van Be Quick/Maassluis. Na de enkel spelen bedroeg de achterstand 1-3 (enige winstpunt opnieuw van Tanja Nossik). Met vier moeizaam gewon nen dubbels trok De Munnik alsnog de zege naar zich toe. Het tweede team van Dekker Tennis kan na de 8-0 overwinning op TOC Capelle blijven hopen op het kampi oenschap. TOC had tegen Dekker niks in te brengen en verloor alle wedstrij den in twee sets. De 2-6 nederlaag tegen Groenvliet deed pijn bij het team van TV Nieuw- Vennep. Want er had meer ingezeten. Na de enkelspelen stond het al 0-4. Vervolgens werden het vrouwen- en mannendubbel gewonnen. Het team van Nieuw-Vennep haalt doorgaans altijd één of twee winstpunten uit de mixedpartijen. De ploeg rekende zich daarom al rijk met een mogelijk gelijk spel. Maar tegen Groenvliet werden beide gemengde dubbels verloren. VIERDE KLASSE Vierdeklasser OLTC Oegstgeest had geen kind aan LTC Lisse 2: 7-1 zege. Voor de toeschouwers waren de wed strijden niet spannend, want de Oegstgeestenaren waren superieur. Bij OLTC verloor alleen Marielle Patiwael haar enkelspel. Bij Nieuwe Sloot speelden alleen Etienne Berends en Mariska Slagter op een acceptabel niveau. Het was geen wonder dat zij twee punten (en kel Berends, mixed Slagter en Be rends) behaalden in de met 2-6 verlo ren wedstrijd tegen Buytenwegh. In het enkelspel van Slagter waren er kansen op de zege. Ondanks vier wed- strijdpunten ging ze in de derde set onderuit. Qravel boekte een 2-6 overwinning op Delftse TB. De Leidenaars kwamen daarmee op de gedeelde eerste plaats met Victoria 2. In de enkelspelen was Qravel met vier zeges oppermachtig. De andere twee punten boekte de ploeg in het damesdubbel en de mixed. Cruciale rol voor KZ Leiden in titelstrijd buren door Michel van Cent korfbal - Fiks is op overtuigen de wijze kampioen van de derde klasse B geworden. De Oegst geestenaren zetten Luno, de nummer twee, met 18-9 aan de kant. Het zag er eerst niet naar uit dat Fiks zo'n ruime zege zou behalen, want bij rust was het slechts 6-6. De tweede aanval kwam in deze periode niet verder dan een be nutte strafworp van Arjan Wild schut. „Wij werden gedwongen om van heel ver te schieten en het schot viel niet goed. Daarom moesten we de tweede helft meer onze tegenstanders op zoeken", verklaarde coach Theo Vreeken achteraf. Zijn raadge ving leverde meteen resultaat op, want Arjan Wildschut (3), Jelle Hooimeijer en Matthijs de Visser (2) bouwden in krap tien minuten een 13-6 voorsprong op. Deze tussenspurt was vol doende om met een gerust ge voel de wedstrijd uit te spelen. Aanvoerder Henrik Hooimeijer kreeg een applauswissel; hij stopt. De Danaïden verspeelde in de titelstrijd van de derde klasse D een duur punt door bij Crescen do met 13-13 gelijk te spelen. De blauw-witten hadden in de be ginfase alle moeite een lange aanval op te zetten door plaats- fouten of zwak afvangen. Dit leidde na een half uur tot een 4- 1 achterstand door toedoen van Michel Wijnen (2), Nisha Ver- wey en Michael Barendse. Voor coach Arjen Brand was de ze ontwikkeling aanleiding om Aart Tholens in te laten vallen in de aanval. Tholens had met drie doelpunten een groot aandeel in het herstel van De Danaïden. Hij bracht samen met Arne Heijman, Mark Rietbergen (2), Barbro Heijman en Liesbeth Kalthof de stand op 8-10. Cres cendo bleef echter hardnekkig weerstand bieden en kwam door Wijnen terug tot 10-10. In de laatste zeven minuten scoor- Fiks behaalde het kampioenschap van de derde klasse B. Het betekende het eerste succes voor trainer Theo Vreeken (uiterst links), die vorig seizoen nog als speler in het eerste achttal uitkwam. Foto: Eric Taal den beide ploegen om en om, waardoor de derby een boeiend slot kreeg. Michel Wijnen en in valler Wijnand Alberts maakten 12-11 en 13-12, maar Mark Riet bergen en nogmaals Tholens hadden steeds een weerwoord. „Wij moeten nu maar hopen op een wondertje van KZ Leiden", verzuchtte coach Brand, verwij zend naar het slotduel tussen KZ Leiden en Velocitas komen de zaterdag. Zijn selectie wacht zondag nog een thuisduel tegen Oosterkwartier. Velocitas kreeg door de 23-7 overwinning op Dubbel Zes én de puntendeling van rivaal De Danaïden de eerste plaats alleen in handen. De titelpretendent uit Leiderdorp stond na een kwartier al op 8-1 en verzilverde slechts een fractie van het aantal kansen tegen de puntloze hek kensluiter. Alle acht basisspelers scoorden. Emanuel Vlagsma schoot zes keer raak, Wendy Plijter vier keer, Arjan van Mee- teren drie keer en de rest twee maal. TOP toonde zich bij Fords met het kampioenschap op zak geenszins verzadigd. Stanley Lardé (2), Sander Harmzen, Tim van der Horst en invaller Ar- noud Kok zorgden voor een 3-6 ruststand. Na de pauze raakte de ploeg van slag door de scheidsrechter, die de thuisclub door enige grif gegeven vrije bal len nieuwe hoop gaf (7-7). Ma rion Broekhuizen en haar tegen standster ontvingen een rode kaart na een duw en een klap. Mascha Nieuwenhuijsen en Tim van der Horst voorkwamen puntverlies door op 9-9 achter elkaar te scoren: 10-11 eind stand. Sporting Trigon greep de laatste strohalm voor handhaving met een 12-11 zege op LDODK, dat hierdoor degradeerde. De Lei denaars gaven een 3-1 voor sprong uit handen (4-5 rust), maar dicteerden na 6-7 weer het scoreverloop. Bij 11-10 (Daan Niesing) viel de score stil, omdat beide verdedigingen goed op dreef waren. Invaller Bart Niesing doorbrak de impasse drie minuten voor tijd met zijn derde schot op de mand (12-10). De tegentreffer in de slotminuut kon geen kwaad meer. Vlak voor tijd incasseerde Per- nix de genadeslag van Maassluis in de vorm van een 'noodschot', goed voor 18-17. De equipe van Perry Venema zag door deze wrange ontknoping het kampi oenschap naar de tegenstanders gaan. Na een moeilijke start (5- 2) kwam Pemix knap terug door de tweede aanval, waarin Irene van der Burg, Ewoud van der Kooij, Mark Piket (3) en Saar Karstens (2) goed op schot wa ren. Zij stonden op 17-17 ook voor de paal, maar uitgerekend in de resterende zes minuten viel ook bij hen de zuiverheid weg. Tempo behaalde een gemakke lijke 14-7 overwinning op DKV (IJ). De Alphenaren namen met invallers Janke Broeksma en Ir ma van Weeren voor de pauze een voorsprong van vier punten (6-2, 7-4 rust). Elmer Veenman (2), Marcel Haagsman, Erik Hol- thausen en Wouter Keizer be slisten het duel in het eerste kwartier van de tweede helft met 12-5. Fluks was in de eerste twintig minuten van beide speelhelften bij Valto productief, want de Noordwijkse ploeg begon met 1- 6 en na rust (5-8) met 5-11. Ma- non Oosting, Ramses Duindam, Frank van Meijgaarden (2), Ni cole Bierens, Alexandra Braun en René Spaanderman waren in deze fases trefzeker. Ook met zeven benutte strafworpen te gen kwam de zege nooit in ge vaar: 10-14. Madjoe liet door onachtzaam heid en verkeerd opstellen bij de paal tegen Thor(H) tweemaal een voorsprong van drie punten glippen (5-2, 6-6, 11-8, 12-12). Michael Star zette zijn team met zijn vijfde en zesde treffer op 14- 12. Na 15-13 (Marco Ravensber gen) werd het door een dom weggegeven strafworp nog spannend: 15-14 eindstand. KZ Leiden leek lang op weg naar een eenvoudige zege op Aurora. Joost Kwestro (3), Rik Noordervliet (2), Maartje van Berkum, Sharon Vonk, Vivianne Klein en René Amoldus zorgden voor 3-7 en 5-9, maar daarna ging het moeilijker. Bij 10-12 re sulteerde het goede ondersteu nende spel van invalster Luciën- ne Bastiaans in twee treffers van Noordervliet (10-14), waarna het nog 11-14 werd. wielrennen - Peter van de Reep heeft opnieuw een zege aan zijn erelijst toegevoegd. De 27-jarige Hillegommer was gis teren de rapste in de Ronde van Standdaarbuiten. Verras send goed was daar ook Wer ner Altewischer uit Leiden. Hij eiste de tweede plaats voor zich op en hield onder ande ren de ervaren nummer drie Johan Pemen (Rijsbergen) ach ter zich. Voor Van de Reep was het zijn vierde overwinning op tien deelnames. Na de winst op 4 mei in Hoogland - bij Amersfoort - was de voormalig elite-amateur al vol vertrou wen: „Ik rijd momenteel erg sterk. Elke keer zit ik bij de eer ste tien. In de sprint willen ze me maar al te graag verslaan. Maar ik zie dat met deze vorm niet snel gebeuren." Suzanne de Goede imponeer de tijdens de Ronde van Gel derland, die behoort tot de reeks wedstrijden van de top- competitie voor elite-vrouwen. De 19-jarige Zoeterwoudse kon de volledige 121 kilometer aan en sprintte in Apeldoorn mee om de ereplaatsen. Die waren echter weggelegd voor winnares Yvonne Brunen, Le- ontien van Moorsel-Zijlaard (tweede) en Vera Koedooder. De Goede drukte haar wiel als zevende over de meet. In de la ter op de dag verreden een daagse wegwedstrijd voor eli te-renners en beloften - onder deel uitmakend van de club competitie Regio Zuid - liet Burgervener Stefan de Kok de beste regionale prestatie aan tekenen. De renner, die uit komt voor HSK Trias, finishte als negentiende. Wouter de Groot blijft uitste kende resultaten boeken. Dit maal werd de junior uit Hille- gom tweede in de Ronde van Hardinxveld-Giessendam. Het criterium over 60 kilometer werd zaterdag gewonnen door de Zuid-Afrikaan Raynold Smith, die voor een paar we ken in Nederland verblijft. Lis- senaar Sebastian Langeveld kwam als negende over de streep. In het gecombineerde veld elite-renners en beloften behaalde Leon Brouwer van de Alphense wielervereniging Avanti de zesde dagklassering. Clubgenoot Jeroen de Joode uit Alphen aan den Rijn reikte tot de dertiende stek. Rijnsbur ger Piet Kralt, lid van het Leid se Swift, stapte in het criterium voor masters 40+ voortijdig af, wegens het vermoeden van hartri tmestoornisstui- honk en softbal - Na twee ver- liespartijen van 10-3 en 11-0 te gen Kokolishi staat The Flags uit Lisse nog altijd puntloos onder aan de ranglijst. De softballers uit de Bollenstreek hebben nu vier van de vijf topclubs als te genstander gehad. Vanaf vol gende week moet de ommekeer komen, vindt coach Nico Assen delft. „Tegen Kokolishi hebben we goed gespeeld. Maar als de tegenstander een paar home runs slaat met mensen aan boord, loop de teller snel op." Zuidvogels won met 8-11 van Alphians na een ongemeen spannende honkbalwedstrijd. Alphians liep in de eerste twee innings flinke averij op. Op het werpen van Jurgen van den Bosch (0-4-6-1) kwam de stand op 5-8. Het verschil van drie punten was voor Zuidvogels ge noeg voor de winst. Aanvallend liet de thuisploeg elf mensen achter op de honken en Jorrit van der Streek viel op met een prachtige homerun. De bes te man aan Alphians-zijde was Niels Burger met het maximale slaggemiddelde van 1.000. V.D.WAAL

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21