Leen Guyt houdt RCL in de race |pits Smits is juden greep alken '68 swingt in Den Haag: 6-2 AMATEURVOETBAL Alphense Boys stapt over mentale drempel Slijtage is zichtbaar bij Huizen S5 maandag 19 MEI 2003 «ter van der Hulst r - Drie blunders kostten RCL de kop in de nacompetitie. Eerst routiniers Henk de Cler en 0 Ooyendijk verdedigend in de vaardoor de Leiderdorpse club st met 2-0 achter stond, later dichel Plomp zijn mond niet •n. Scheidsrechter Van Leeuwen iet gescheld van de spits zat en Ie hem met twee gele kaarten Ie kant. Ondanks die man min- aagde RCL er bij Lyra toch nog met een bevredigend resultaat van het veld te stappen. Leen zorgde in blessuretijd voor de liting. Zaterdag mag RCL in ei- uis proberen de zaken recht te luel in De Lier begon voor de dorpers voortvarend. Al na tien den kreeg Plomp een uitgelezen kans om zijn ploeg op voorsprong te zetten, maar te ver naar buiten ge drongen stuitte hij op keeper Pim van der Hoom. Het bleef in de eerste helft bij dat ene schot. Wat zich op het veld van Lyra ontwikkelde was een partij tje vechtvoetbal waar de toeschou wers niet echt warm van werden. RCL speelde met vijf verdedigers waardoor Dennis van Rooyen en Leen Guyt de steun misten om het middenveld in handen te krijgen. „We hebben niet gevoetbald. Dat komt doordat we moeite hebben met ploegen die druk op onze verdediging zetten", aldus RCL-trainer Bob van Bohemen. Dat Remon Prins en Remco Visser er niet in slaagden zich los te rukken van hun defensieve taken had alles met gebrek aan tijd te maken. „Dat kan pas als de middenvelders los komen van hun man. Dennis en Leen lukt dat niet en we kunnen de bal voorin ook niet lang genoeg vasthouden zo dat ze kunnen aansluiten." Doordat Wouter Ederveen en Benjamin Miere- met niet het niveau van hun laatste wedstrijden haalden, was de voor hoede van RCL al snel kansloos. Lyra ontwikkelde zo een overwicht, maar slaagde er op zijn beurt niet in de vijf mansdefensie te ontrafelen. Pas in de 36ste minuut kreeg Lyra zijn eerste kansen, beide uit spelhervattingen. Gert-Jan Boekestijn kopte op het dak van het doel en Alexander van der Bol schoot tegen de paal. Toch hoefde RCL met twee kansen tegen in 45 mi nuten nauwelijks verontrust te raken. Het venijn zat 'm echter in de bles suretijd. Eerst liet De Cler zich er sim pel uitlopen waarna Ooyendijk te laat stapte om de pass op Koert Touw te verijdelen. Touw schoof de bal simpel langs keeper Marcel IJzendoom. Geen minuut later profiteerde Touw opnieuw van geschutter van Ooyen dijk, 2-0. „Dit zijn fouten die in de eerste klasse niet mogen", hield Van Bohemen zich in. De blunders waren voor Leiderdorpse begrippen extra duur omdat Lyra na rust niet verder kwam dan een van richting veranderd schot van Bart Koudijs. RCL trok mede dankzij inval ler Alex Barendse in de tweede helft het initiatief naar zich toe. Barendse slaagde er wel in de bal voorin vast te houden. Bovendien was hij in de 68ste minuut dicht bij een doelpunt. Zijn schot via de grond ging over. Snel daarna leek het gedaan met de Leiderdorpse pret. Plomp kon zijn mond niet houden en kreeg binnen enkele seconden twee keer de gele kaart voorgehouden. Toch veerde RCL in de slotfase nog een keer op. Waar het schot van Marcel Laterveer nog op de vuisten van Van der Hoorn belandde, daar had Guyt, die eerder nog op de paal schoot, geen moeite om in blessuretijd een voorzet van Visser bij de tweede paal binnen te tikken. Van Bohemen: „We hadden de laatste twintig minuten dan wel een man minder, maar zij kwamen conditioneel tekort. Op de bank had den we daarom zoiets van 'laat het maar 2-0 blijven'." Want ook bij die stand zag de trainer nog genoeg per spectieven voor de thuiswedstrijd. Het late doelpunt van Guyt beteken de een mentale zege voor Leiderdorp se ploeg. „Lyra zit nu namelijk balend in de kleedkamer", aldus Van Bohe men. Lyra - RCL 2-1 (2-0). 45+3. Touw 1-0, 45+4. Touw 2-0, 91. Guyt 2-1. Scheidsrechten Van Leeuwen. Rood: 75. Plomp (2x geel). Toe schouwers: 800. RCL: IJzendoom; Prins, Van Leeuwen, Ooy endijk, De Cler, Visser; Van Rooyen, Guyt; Ederveen (50. Barendse), Plomp, Mieremet (62. Laterveer). ZATERDAG zaterdagkampioenschap Huizen - Harkemase Boys 2-2. Quick Boys 1-3 Hark. Boys 2-1 Huizen 1-1 Eerste klasse: HVO - D0T0 2-1 Tweede klasse: LYRA - RCL 2-1, Xer- xesDZB - Honselersdijk 0-1. Derde klasse: Die Haghe - Valken'68 2-6, Forum Sport - Leonidas 0-1. Vierde klasse: LSW'70 - Woubrugge 1- 0, Wassenaar - Hazerswoudse Boys 3- 1, HPSV - PEC Den Haag 0-1, Alphia - De Postduiven 4-1. Vijfde klasse: RAS - Roodenburg 1-2. ZONDAG Eerste klasse: Hollandia - DWS 1-0, Nijenrodes - Feyenoord 0-0. Tweede klasse: DHC - Excelsior'20 1- 0, VUC - Alphense Boys 1-2. Derde klasse: Hekelingen - Den Hoorn 1-2, Voorschoten'97 - Docos 1-2. Vierde klasse: Meerburg - UDWS 0-1, Rijnland-Teylingen 1-0. Vijfde klasse: Duindorp SV - GOL Sport 1-1. Ier schiet Docos langs Voorschoten wrten Dekker hoten - Wat veel weg teen wanhoopsdaad, thteraf een gouden greep, iller hielp Docos aan een er verwachte zege op oten '97. Zijn inbreng in luutjes voetbal: twee iten en een uitzinnige run reclameborden, waar hij in de armen vloog. Die ras vermoeiender dan alle inspanningen tezamen, Renso Smits, de held van lag- vaker in bij de hoofd- in het begin van het sei- as Smits zelfs een paar sisspeler. Maar naarmate (baljaar vorderde, speel- 1-jarige Leidenaar alleen het tweede. „Daar heb ik een vaste plek. Het lief- ik voorstopper staan, de praktijk speel ik ge vaar het nodig is." Die ictionaliteit bleek in ïoten van grote waarde et worstelende Docos. tits als spits deed trainer n der Salm een ultieme om nog iets van de wed- maken, de wedstrijd die n de eerste helft al had beslissen. Maar door horsing van goalgetter )ubbeldeman bleek de aanval z'n voornaamste wijt te zijn. Patrick Wijs- opte naast, Arjan Ciere voorlangs en een vrije 1 Hans van Marwijk werd loi voor de Voorschoten- er Daniël Green. De pijn- misser kwam voor reke- n Dennis Gallert, die al- Green af ging, maar er slaagde hem te verschal- ire faalde in de herkan- lungel in de afronding icos na de pauze op te De Leidenaars deden tinig tot niets meer goed, Voorschoten juist beter telen, vooral omdat de van de thuisploeg wel al le duels met overtuiging uit vochten. „Bij ons was het iedere keer net niet. We dekten net niet fel genoeg en we gingen er net niet fel genoeg in", zei Van der Salm. Laksheid en aarzeling, ze waren ook de oorzaak van het doelpunt waarmee Voorschoten na een uur aan de leiding kwam. Vincent van Veen scoorde, nau welijks gehinderd door de Leid- se verdedigers. Een luid coachende Van der Salm en twee wissels waren niet voldoende om het dwalende Docos weer op het juiste spoor te brengen. Het scorebord gaf aan dat er 84 minuten gespeeld waren, toen Van der Salm ten einde raad ook Smits bij zich riep. „Het zag er op dat moment natuurlijk slecht voor ons uit, maar ik blijf altijd positief. Dat zit gewoon in mijn karakter. Ik ga altijd het veld in om keihard te werken en het beste eruit te halen." Die insteek loonde. Smits stond amper een minuut in het veld toen hij een voorzet van Ciere binnentikte. Vier mi nuten in blessuretijd kopieerde hij dat trucje. En weer zette hij een sprintje in, om na een paar meter juichend op de grond te vallen. „Ik wilde naar Nico ren nen, maar dan moest ik naar onze eigen helft. Ik bedacht dat dat niet zo slim zou zijn, omdat Voorschoten dan meteen weer had mogen aftrappen." De kans is klein dat Smits vol gende week weer de gevierde man is. Dubbeldeman mag dan weer voetballen, als Docos en Voorschoten elkaar op het ter rein van LFC voor de tweede keer ontmoeten. Voorschoten '97 - Docos 1-2 (0-0). 62. V. van Veen 1-0, 85. Smits 1-1, 90+4. Smits 1-2. Scheidsrechter Van Sprang. Toe schouwers: 500. Voorschoten '97: Green; Van Vliet, Koek, J. van Veen, Vrolijk; Du Pré, Spie geler (80. L van Veen), V. van Veen, Van Driel (87. Constancia); Zoetemelk, Nikic (83. Meijer). Docos: Hermans; Van der Linden, Van den Heuvel, Van Marwijk, Buiting (77. Devilee); Nas, Wijsman, De Vries; Huigsloot (71. Henzing), Gallert (84. Smits), Ciere. Eerste zege op VUC in drie jaar De Voorschotense keeper Daniël Green stompt de bal weg voor het hoofd van Docos-verdediger Ruud van den Heuvel. Foto: Taco van der Eb door Nick Verwoerd den haag - Het Haagse VUC ontpopte zich de afgelopen ja ren als een angstgegner voor Al phense Boys. In de laatste drie seizoenen slaagden de Alphena- ren er niet in de zwartwitten te kloppen. In de voorbije compe titie verloor de formatie van coach Peter Wubben zelfs beide duels. Gisteren kwam er een einde aan de negatieve reeks. Door een late treffer van Mous- tafa Yachou hebben de bezoe kers een gunstige uitgangsposi tie voor de tweede ontmoeting met de Hagenaars: 1-2. Alphense Boys speelde op sportpark Het Kleine Loo een voortreffelijke eerste helft. De met veel inzet en strijdlust acte rende gasten domineerden op alle fronten. De centrale verde digers Mark Feldmann en Jör- gen van Hattem hadden de ge vaarlijke VUC-spits Erik van Ga len vakkundig in de tang en haalden daarmee de angel uit de Haagse aanvallen. In offen sief opzicht liet roodwit bij vla gen aardige combinaties zien, al kozen de verdedigers ook vaak voor een lange pass op een van de drie spitsen. Vooral als Faisal Reingoud werd aangespeeld, moest VUC oppas sen. De naar Kranenburg ver trekkende aanvaller was niet van de bal te zetten. In de twaalfde minuut speelde hij zich knap vrij en haalde hij snoeihard uit. Die pegel ging net over. Sjorensly Koffie was halverwege het eerste bedrijf tot tweemaal toe dicht bij een goal. De linker spits treuzelde vrij voor doel te lang en raakte de bal kwijt. Even later trof zijn kopbal via de vin gertoppen van doelman Bobby van Galen de lat. Na een half uur spelen kwam de Alphense voorsprong er toch. VUC-verde- diger Hetzer Ubbens ging in de fout en Michel Nolten stelde Reingoud in staat daarvan te profiteren: 0-1. Vlak voor rust verzuimde Koffie de marge te vergroten. Hij was doelman Van Galen al voorbij, maar schoot voorlangs het lege doel. De door ex-prof Chris Tre- ling getrainde Hagenaars kwa men in het eerste deel niet ver der dan een volley (over) van Van Galen. Na de doelwisseling was de Al phense suprematie totaal voor bij. VUC trok meer en meer het initiatief naar zich toe en ver scheen herhaaldelijk dreigend voor het doel van Gerben Wijs man. De sterke centrumspits Er ik van Galen was Feldmann di verse keren te vlug af. Omdat Van Hattem niet in de buurt was om rugdekking te geven, kwam Van Galen een paar keer oog in oog met Wijsman. Wubben: „Na de pauze speelden we te ver uit elkaar. Daardoor moest Van Hattem te veel gaten dichten en kon hij Feldmann niet meer bij staan." De eerste keer dat Van Galen, overigens na een overtreding op Feldmann, er vandoor ging, voorkwam Feldmann een doel punt door de spits in het straf schopgebied neer te leggen. Ar biter Landsbergen zag er geen elfmetertrap in. Bij zijn tweede doorbraak strandde de spits op Wijsman. Het voor elke meter strijdende VUC kwam, nadat Jeffrey van der Kleij en Michael Wessels kansen onbenut had den gelaten, vlak voor tijd op ge lijke hoogte. Wijsman vloerde de doorgebroken Van Galen en Keith Frankel schoot vanaf de stip raak: 1-1. In blessuretijd trok Alphense Boys toch de winst nog naar zich toe. Na een blunder in de Haagse defensie kon Yachou uithalen: 1-2. Alfons de Kort ver zuimde kort daarna de 1-3 te maken. Zijn schot ging voor langs, waarna Koffie de paal nog raakte. Tot teleurstelling van Wubben, die desondanks tevre den was: „We hebben een men tale drempel genomen door voor het eerst in drie jaar van VUC te winnen. Onze uitgangs positie is goed, maar we zijn er nog niet." VUC - Alphense Boys 1-2 (0-1). 30. Reingoud 0-1, 87. Frankel 1-1 (straf schop), 90+2. Yachou 1-2. Scheids rechten Landsbergen. Toeschouwers: 450. Alphense Boys: Wijsman; Pecjinovic, Feldmann, Van Hattem, De Kruijf; Ver heul, De Kort, Boekenstijn; Reingoud, Nolten (65. Yachou), Koffie. 'Ineens zijn het vertrouwen en de rust er' itjan van Geen w - Een trefzeker en bij vlagen swingend Valken ichafte zich zaterdag een ongewoon luxe uit- >sitie richting promotie naar de tweede klasse. In ag was de derdeklasser vier klassen beter dan jhe, dat vrijwel zeker degradeert. De twee onno- entreffers waren een smetje op de show die de lurgers opvoerden: 2-6. ïtigjarige Die Haghe, pas sinds twee jaar tweede- is een traditionele club, die, anders dan sommi- 're Haagse voetbalverenigingen, bijna nooit ne- i het nieuws komt. Na de voor de Hagenaars zo sch verlopen beslissingswedstrijden, die tot ving dan wel nacompetitie of directe degradatie 1 leiden, was er nauwelijks wanklank. Die Haghe j: t WDS, Zevenhoven en DSO gelijk geëindigd. In U ve competitie verwachtte het na twee duels te- iter weten in dat het veilige WDS zijn sportieve D ou doen tegen Zevenhoven. Niets was minder I IDS liet zich dinsdag met 8-1 afslachten door de 0 an ex-Lissenaar Stefan Spruijt, die Die Haghe zo ach liet. „Een schande", noemde een bestuurslid Haghe het, zowel voor het duel tegen Valken als u ist. „We hadden deze wedstrijden helemaal niet 'l spelen." II s Hagenaars moesten zaterdag weer de wei in. 1 was ook nog topspits Steven Schravenberg ge- Tegen zo veel tegenslag was geen kruid gewas- Haghe leek vooral mentaal uitgeblust. P lekers daarentegen lijken de noodzakelijke vorm ,(j hervonden te hebben. Na de wonderbaarlijke iping van vorige week tegen 's Gravenzande - de tf in Piet van Duyn maakte een 3-0 nederlaag goed P na strafschoppen - heeft Valken een last van Routinier Floor van Duijn scoorde uit een vrije trap. Archieffoto zich afgeschud. Het vertaalt zich in spelvreugde en, voor een derdeklasser, ongekende rust en dito combinatie voetbal. Dat Die Haghe ook graag de voetballende op lossing zoekt, paste in het straatje van de Valkenburgers, die daar veel beter toe in staat bleken. Valken '68 mocht niet mopperen over de manier waar op de doelpunten vielen in de eerste helft. Eerst liep Frank Duindam met zijn navel - of iets daar in de buurt - een corner binnen. Vervolgens krulde de 37-jarige Floor van Duyn een vrije trap van een meter of twintig via de onderkant van de lat binnen. In blessuretijd knik te weer Duindam een comer in het doel. Een droomscenario, ware het niet dat de roodgelen zich er een beetje door in slaap lieten sussen. Hef had, on danks de tegentreffer van aanvoerder Lammert Danhof in de 66ste minuut, geen gevolgen. Bastiaan de Mooy was, weer na een corner, de meest attente bij de eerste paal: 1-4. Wilbert Star schoot vanaf de strafschopstip de 1-5 binnen. Invaller Hans van der Mey kreeg zijn belo ning voor een lange revalidatieperiode na een kniebles sure, en tekende de zesde treffer aan. Tussendoor was Dennis Christiaanse verantwoordelijk voor het tweede doelpunt van Die Haghe. „Na de 0-3 sloop de gemakzucht erin", erkende Piet van Duyn. „Onbewust namen we gas terug." Dat zijn elftal zo makkelijk scoorde, verbaasde hem licht. In de laatste periode van de reguliere competitie, waarin Valken '68 de titel verspeelde, liep de ploeg een op een. Van Duyn: „Ineens zijn het vertrouwen en de rust er." Valken '68 mag zich opmaken voor de finale over twee weken tegen de winnaar van het tweeluik tussen Leoni das en Forum Sport. Leonidas is de meest waarschijnlij ke tegenstander. De Rotterdammers wonnen in Voor burg met 1-0. Die Haghe - Valken '68 2-6 (0-3). 11. Duindam 0-1,33. Van Duyn 0- 2, 45+5. Duindam 0-3, 66. Danhof 1-3, 68. De Mooy 1-4, 81. W. Star 1-5 (pen.), 84. Christiaanse 2-5, 90+1. Van der Mey 2-6. Scheids rechten Fonseca. Toeschouwers: 100. Valken '68: Varkevisser; Van der Nagel, Zandbergen, W. Star, van den Hoek; De Ridder, J. Star, Van Duyn; Van Iterson, De Mooy, Duindam (80. Van der Mey). 'Duel met Quick Boys komt voor ons wel heel snel' door Bert-Jan van Oei huizen - Huizen is vermoeid begonnen aan de nacompetitie. De kampioen van de hoofd klasse B, morgen op Nieuw Zuid de tegenstan der van Quick Boys, speelde zaterdag met 2-2 gelijk tegen Harkemase Boys. „Het is een zwaar en lang seizoen geweest en dat voelen we", zei trainer Roy Wesseling. Het duel met Quick Boys komt 'voor ons wel heel snel', voegde de trainer er aan toe. „Voor al omdat we een aantal twijfelgevallen hebben. Er komt tegen Quick Boys heus wel een elftal in het veld, maar het is me nu nog volstrekt onduidelijk wie er wel en niet kunnen spelen." Vorig seizoen was Huizen al ruim voor het einde van de competitie kampioen. De ploeg had alle gelegenheid zich ongestoord voor te bereiden op het vervolg, het algeheel zaterdag kampioenschap. En met succes, want ACV en ASWH werden verslagen. Maar nu spelen de Huizers - met ex-FC Lisse-verdediger Erwin van der Lugt in de gelederen - al sinds 5 april, toen het kardinale thuisduel met Spakenburg op het programma stond, wekelijks een wed strijd van de waarheid. Eerst om de titelrace met Spakenburg vol te houden, daarna volgde nog een extra beslissingswedstrijd tegen 'de blauwen'. Dat heeft zijn tol geëist: veel sleutel spelers zijn niet fit, hebben lichamelijke pro blemen of zijn niet fris in de kop. Eigenlijk, zo lijkt het, heeft de spelersgroep van Huizen zijn punt al gemaakt. Door de talloze interne perikelen bij de club werd de selectie van Wesseling in feite gemotiveerd om nog één keer te bewijzen dat het succes van vorig jaar geen toeval was. En dat de spelers, van wie het overgrote deel volgend seizoen ergens anders voetbalt, er niet met de pet naar gooi den. Toen het kampioenschap in de hoofd klasse B uiteindelijk binnen was, leidde dat tot zo'n emotionele ontlading, dat het bijna on mogelijk lijkt de banden nog een keer op te pompen voor de volgende rit. „Ik weet niet of de ploeg ook mentaal moe is", zei Wesseling. „Feit is wel dat we veel blessu res hebben. Niet gek natuurlijk. We hebben vorige zomer maar vier weken rust gehad en het seizoen is ontzettend zwaar geweest. Het heeft allemaal energie gekost. Dat zag je wel terug tegen Harkemase Boys. Ik ben niet tevre den over ons spel. Het werd, naarmate de wedstrijd vorderde, eigenlijk steeds minder. In de eerste helft combineerde de^iuisclub soepeler, en af en toe zelfs fraai. Huizen kwam wel snel op achterstand door een doelpunt van Alberda. Na een dubieuze strafschop - in eerste en tweede instantie gekeerd door de keeper - werd het 1-1. Door een rake klutsbal namen de Friezen in de tweede helft weer een voorsprong, die teniet werd gedaan door een fraaie goal van Huizer Frank Aboikoni. De kracht en de spirit ontbraken daarna bij Huizen. De Harekieten hadden een kwartier voor tijd zelfs nog een levensgrote kans. Maar na een fraai uitgesponnen aanval wist Los de bal er voor open doel niet in te krijgen. „Ik kan wel leven met dit gelijkspel", zei Wesseling. „We zijn twee keer van een achterstand terug gekomen en in de slotfase voelde ik er niets voor om alles of niets te gaan spelen met het risico dat ene puntje ook nog kwijt te raken."

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19