REGIO afrekenen mfc het verleden 'Politiek mo 'De guppen lopen wel goed, maar de wandelende takken niel 'Als ik zak doe ik het gewoon over' 1000 Euro voor f over kattenhater Voortbestaan Klankbordgroep Hoogmade in gevaar Onderzoek naar 'geritsel' ntf Kat gevonden met kop in chipszak" Stress wegwassen Kattenhater mishandeld maand ac 19 mei 2oo3 alphen aan den rijn - Een 9-ja- rige jongen uit Alphen aan den Rijn is zaterdag door een plaatsgenoot mishandeld. De jongen maakte op de Hout- zwam een schoppende bewe ging naar een kat, waarna een bewoner van de Houtzwam de jongen een aantal klappen en schoppen gaf. Volgens de jon gen heeft hij de kat niet geraakt. Bewoner stuit op inbrekers hazerswoude-dorp - Bij een in braak aan de Voorweg in Ha- zerswoude-dorp zijn vrijdag middag enkele portemonnee's met inhoud gestolen. Toen de bewoner thuiskwam, trof hij twee onbekende jongens in zijn huis. Die namen direct de be nen. De jongens hadden een raam vernield om binnen te ko- door Ruud Sep vervolg van voorpagina alkemade - De Alkemadese poli tiek moet precies uitzoeken hoe er 'geritseld en gerommeld' is bij het bestemmingsplan en de ver gunningverlening voor de vakan tiehuizen aan de Wijde Aa. Dat bepleit voormalig PvdA'er Wim Groen, sinds anderhalfjaar lid van Mooi Alkemade. Volgens Groen kunnen de problemen rond het vakantiepark pas wor den opgelost als de politiek af stand neemt van het verleden. De rechter heeft de zomerhui zen, die al zo goed als af zijn, il legaal verklaard. Daarom ont komt de gemeente er niet aan om in overleg met alle betrokke nen een oplossing te gaan zoe ken, zegt Groen. Eisen dat de 74 zomerhuizen weer worden afge broken is zo goed als onmoge lijk. Alleen door zelf 'met de bil len bloot te gaan' kan de ge meente zorgen, dat de vereni ging die met succes de bouw vergunning heeft aangevochten accepteert dat de vakantiewo ningen blijven staan, denkt Groen. „We moeten duidelijk maken hoe deze situatie heeft kunnen ontstaan en zorgen dat deze praktijken in de toekomst niet meer voorkomen." Volstrekte openheid over de zaak van de vakantiehuizen is volgens Groen ook belangrijk voor het functioneren van wet houder Cees uit den Boogaard van Mooi Alkemade. Die was vroeger lid van de WD, en die partij was goed op dt van de plannen van are campingeigenaar Van denk dat Cees het na om af te rekenen met h|cc den." Groen herinnert zich CDA'er Jan uit den BocCg september 1997 aan deT lige CDA-wethouder vroeg naar de bouwmo den aan de Wijde Aa o nieuwe bestemmingspl >rï teren zou toen geantwo ben, dat alleen een be 31 uitbreiding van de cam tte liteiten was toegestaan ns „Ik heb het idee dat wel te goeder trouw is Maar hij had het prod het nieuwe bestemm niet goed in de hand. Al (va ren indertijd wat doort was geweest, had hij kunnen weten en ha na kunnen grijpen. Maai met zijn hoofd al in Groen vermoedt dat N collega-wethouder en op ruimtelijke ordening al in 1997 aan de touvi;Di waar het ging om de Wijne Het enige huidige lid va1 °1 meester en wethouder rsi dertijd betrokken was b at stemmingsplan en de b et gunning is burgemeeini Meerburg. „Ik denk dal,tei gemeester zich nu ook ert gemakkelijk gaat voela ?stl ook zijn rol duidelijk w '"F hij heeft zich er in late n}f of hij heeft het spel speeld. In ieder geval geen heldenrol gespeek Q 'er Pr door Marleta Kroft alphen aan den rijn - De kat tenhater die zich ophoudt in de omgeving van Alphen aan den Rijn heeft het afgelopen week einde opnieuw toegeslagen. Voorbijgangers troffen een dode kat aan op de grens van de Ou de Rijn en de Gouwe. Een ande re kat heeft het op het nippertje overleefd. Deze cyperse kater werd met een chipszak om zijn kop gevonden in een sloot langs de Oostkanaalweg tussen Al phen en Ter Aar. De Dierenbe scherming Nederland looft 1000 euro uit voor de tip die leidt tot de aanhouding van de dader. De afgelopen twee maanden hebben de politie en de Dieren bescherming in totaal twaalf do de katten gevonden op verschil lende plekken in de omgeving van Alphen. De meeste dieren kwamen bovendrijven in de Ou de Rijn tussen Alphen en Bode graven. Ze waren al in verre gaande staat van ontbinding, zodat identificatie onmogelijk was. Een katteneigenaar uit Bo degraven kon vorige week zijn kat wel identificeren omdat het dier drie tanden miste. De poli tie speurt dan vooral ook in de ze omgeving naar de kattenha ter. Ook de dode poes die zater dag is gevonden, moet er al een paar weken hebben gelegen. Het enige dat nog kon worden vastgesteld, is dat het dier zwart is en een gebroken achterpoot heeft. Volgens Daniella van Gennep van de Dierenbescherming Al phen aan den Rijn e.o. is het niet zeker of het om een of meer daders gaat. „Het enige verband is de korte tijd waarin de katten dood zijn aangetroffen." Nor- 00 maal vindt de Alphense in een heel jaar drie of dronken katten. De kat die zaterdag bij id/ de aanslag overleefde, k er menteel bij van dé schi irt dierenasiel in Alphen pe Rijn. Het gaat om een g cyper met een rode gla zi gecastreerde kater van vijf jaar oud. Het beest n bruin bandje om zijn naeei genaar heeft zich nog meld. Van Gennep ven jee het beest het wel gaat ei' „Hij verkeert nog in «n shock. Als je hem schreeuwt hij het uit pijn. Het kan wijzen op handeling. De dierec daar vandaag uitsluitsel ven." Anderhalf jaar geleden I oi Dierenbescherming N nl< 4500 euro uit voor dl leidde tot aanhouding va moordenaar van twaa die in de Langeraarse lid zijn gevonden. Deze dk so den met een steen omi het water gedumpt, verdronken. De vermoed ten van de afgelopen hadden geen steen om Vermoedelijk zijn ze kooi gevangen, verdroeg daarna gedumpt. De politie weet officiee niets van de moord op :ul katten en is dus ook t eel met een speurtocht na ta der, aldus een wootfn; van Hollands Midden, renbescherming brengt 'et faire naar buiten zondiag kennis te stellen. Alles dh weten, weten we uit de )e Tipgevers kunnen de Dp scherming bellen in AI den Rijn: 06-51202629. dr door Fred van Rooij roelofarendsveen - Gerard Termeulen staat tussen rekken vol met planten. Hij is de PR- man van de groencommissie. „Het meeste is door de kinderen zelf gekweekt", vertelt hij. Het schoolplein stroomt deze zaterdag al vroeg vol. Eenmaal in de drie jaar houdt de Mariaschool aan het Noordeinde in Roelof arendsveen een groenmarkt. Leerlingen kwe ken plantjes en op de grote dag verkopen ze die om geld in te zamelen voor de school. „Het gaat niet alleen om het geld", zegt Petra van de Wereld van het organisatiecomité. „Het is belangrijk dat de kinderen er samen mee bezig zijn." Er worden niet alleen planten ver kocht. In de klas zijn knikkerzakken, grasdie- ren en kralenbeesten gemaakt, die vandaag hun weg vinden naar een nieuwe eigenaar. Het schoolplein ziet eruit als een marktplein: overal staan kraampjes en tafeltjes. Zaden tel len, touwtje trekken en negerzoenen happen kan ook. In het midden van het plein staat een podium, waar twee meisjes en een jongen schuchter een dansje uitproberen. Aan de zij kant staan lange tafels waar een workshop bloemschikken wordt gegeven. Tien moeders en kinderen proberen van losse bloemen een boeket te creëren. Tussen de kramen en tafels door loopt een levende vogelverschrikker. „Dat is de mistery guest'lacht Van de Wereld. „Wie de naam raadt wint een prijs." Lynn van de Poel uit groep vijf bestiert de kraam met de levende have. Te koop zijn wan delende takken en guppies. „Ik sta hier nu he lemaal in mijn uppie. Mijn zus is er even van door." De zaken lopen nog niet echt goed, ver telt ze. „De guppen lopen wel goed, maar de wandelende takken niet." De wandelende tak ken zitten eenzaam in plastic doosjes te wach ten op een nieuw baasje. In de school is ook van alles te doen. De gezichten van de kleuters veranderen er in schilderijtjes. Vlak bij de in gang verkopen Suzanne van de Kamp en Es- mee Schrama oude bibliotheekboeken. Achter de school ligt het geheim van de groen markt. De schooltuin en de kas. De tuin is het domein van groep zeven en meester Cor van Zeil. De natuurlessen gaan voornamelijk op aan de tuin. „En andere lessen soms ook", be kent hij. „Het kost wel tijd, maar het levert ook veel op. Ze leren er zoveel van. Het hele proces maken ze mee, van zaadje tot plant." De tuin heet toepasselijk 'Klein Keukenhof, en komt langzaam maar zeker tot bloei. Niet de hele tuin is van groep zeven. „Die planten langs de randen zijn aardappelen, daar zorgen de kin deren van groep vijf voor. In de kas verkoopt Ron Hoogeboom van groep zeven perkplantjes. Voor de prijs hoeft nie mand het te laten. Twintig cent per st irc toekomstige politieman vindt tuiniere en. dan de gewone lessen. .Alles hebben nt: zelf gedaan. Dat daar zijn ageratu bloeien blauw, denk ik. Of een ande maar meestal wel blauw." De zaken g 1 gaan voorspoedig. Veel bakken zijn all Sinds januari is de organisatie bezig met de markt. „Met dertig enthousi M ders", zegt Van de Wereld. „De laat ill weken is het erg druk geweest, maar h et succes. Het is druk en iedereen heeft loei zijn zin." Een man loopt langs met i oo hand een volle bak met plantjes. nd goede doel hè", roept hij achterom, i, z ul door Ewout van der Dussen hoogmade - Het voortbestaan van de Klankbordgroep Leef baar Hoogmade hangt aan een zijden draadje. Het huidige be stuur stopt er deze maand mee en opvolgers hebben zich nog niet gemeld. Dat schrijft Toïna Beuving voorzitter van de klank bordgroep in de 'laatste Hoog- maase Courant', de nieuwsbrief van het bestuur. Inwoners die de klankbordgroep willen voort zetten moeten zich voor het ein de van deze week melden. Beuving schrijft dat het besluit geen gevolg is van een conflict binnen de groep, maar dat de vereniging toe is aan een bloed transfusie. Met Beuving stappen ook secretaris Jan van Schie en penningmeester Jan van der Meer op. Naast de raadsleden Riekie Brunt en Henry van Rijn zijn er nog vijf leden, maar die willen geen bestuursfunctie ver vullen. De klankbordgroep is te leurgesteld over de reacties van uit het dorp en vanuit de poli tiek op het vorig jaar opgestelde discussiestuk 'startnotitie dorps plan Hoogmade'. Bij het uitkomen van die notitie - het eerste exemplaar werd aangeboden aan de commissa ris van de koningin Franssen - was er al forse kritiek op het idee voor een dorpshuis. „Luchtfiet serij", werd het in de kring van het cultureel centrum Hoogma de (CCHJ genoemd. In een toe lichting zegt Van Schie dat de critici misschien wel een beetje gelijk hadden. „Je voelt geen ge dragenheid in het dorp", noemt de penningmeester als belang rijkste reden om ermee te stop pen. Als voorbeeld van de matheid noemt Van Schie de promotie folder die de klankbordgroep vorige zomer heeft gemaakt over Hoogmade. De verwachting was, dat die een vervolg zou krijgen in samenwerking met de middenstand. Maar de klank bordgroep kreeg geen enkele re actie. In het afscheidsartikel speelt Beuving de zwarte piet naar de politiek: „Ik denk dat de politiek rijn rol in dit geheel eens kri tisch zou moeten bekijken." Volgens de voorzitter was de po litiek niet bereid om op basis van gelijkwaardigheid samen te werken en hebben ze in Hoog made een kans gemist. Daarbij wordt vooral gekeken naar het gesprek in december over de startnotitie. „We hebben daar geen prettig gevoel aan overge houden", is alles wat Van Schie daarover wil zeggen. „Gedesillu sioneerd keerden swe huis waarts", staat in de nieuwsbrief over dat gesprek. De klankbord groep had gerekend op meer betrokkenheid bij de gemeente. De bestuursleden Toïna Beu ving en Jan van Schie verwach ten niet dat er nog een reactie komt. Het geld dat de groep vo rig jaar kreeg van de collecte tij dens de kerkdienst bij de viering van 750 jaar Hoogmade, door jonkheer Wittert van Hoogland verdubbeld tot 1000 euro, wordt bij de gemeente 'gestald'. EXAMENTIJD men. Dronken zonder rijbewijs wassenaar - De politie hield in de nacht van vrijdag op zater dag een 41-jarige automobilist uit Leiderdorp aan, omdat hij op de Wassenaarse Rijksstraat weg slingerend over de weg reed. De man bleek ruim twee keer zoveel gedronken te heb ben als toegestaan. Bij rijn aan houding gaf de Leiderdorper een valse naam op. Hij had eer der rijn rijbewijs al moeten in leveren wegens dronken rijden. Crossmotor gestolen zoeterwoude-dorp - Uit een loods aan de Keerweer in Zoe terwoude-dorp is in de nacht van zaterdag op zondag een crossmotor gestolen. De dieven kwamen de loods binnen door het slot van de voordeur open te breken. Avondlaura van start alphen jlan den run - De Avondlaura - een opwarmertje voor de Daglaura van begin juli - gaat vanavond van start. Om half zes vertrekken de eerste deelnemers voor de door hen gekozen afstand. Vertrekpunt is hetvogelpark Avifauna in Al- {)hen aan den Rijn. De Avond aura duurt tot en met 22 mei. roelofarendsveen - Auto's wassen is heel goed tegen stress. Dat merkten de meiden van het eerste meisjesteam van voetbalclub Alkmania zaterdag. De auto's verlieten blin kend de levende wasstraat, waarmee het meisjeselftal geld verdiende voor een trip naar de Verenigde Staten volgend jaar. En de meiden konden dankzij de afleiding de zenuwen bedwingen voor de kampioenswedstrijd tegen DWO uit Zoetermeer. De wonnen ze met 2-1. Het autowassen leverde een paar honderd euro op. Een schijntje op de 25.000 euro die ze nodig hebben om de reis naar Florida te kunnen maken. Maar er komen meer sponsoracties en de giften van gulle bedrijven stromen binnen. De autowasstraat is in elk geval voor herhaling vatbaar, vinden de meiden. Al was het maar voor de gezellig heid. Foto: Hielco Kuipers Circa 190.000 scholieren doen mee aan het schriftelijk eindexamen. In deze rubriek worden elf van hen gevolgd. Ze wonen in de omgeving van Leiden. Tekst: Erna Straatsma. Foto's: Dick Hogewoning. Naam: Erol Yenicekaya (17) Woonplaats: Weteringbrug Opleiding: vmbo theoretische leerweg School: Visser 't Hooft in Leider dorp Slagingskans: 85 procent Vervolgopleiding: mbo, sociaal- cultureel werk „Morgen begin ik met Nederlands. Daar heb ik al wat teksten voor doorgenomen. Voor Engels ook. En ik heb de stof voor aardriiks- unde ook al doorgenomen. Nu moet ik het nog in mijn hoofd stampen. Vorige week ben ik begonnen met leren. Niet fanatiek hoor, gewoon rustig aan. Het werkt bij mij het beste als ik heel kort voor een tentamen of proef ga leren. Dan kan ik het 't beste opne- men.Het weekeinde was heel erg druk. Toevallig ben ik deze maand ook bezig met een rapclass. Elke zaterdag en zondag moet ik oefenen in Den Haag en dan treden we in juli op tijdens een fes tival in Den Haag. Vandaar dat ik nu nogal veel tijd aan dat rapge- doe kwijt ben. En met mijn band Below Zero hebben we opgetre den op de open dag van de muziekschool in Leiderdorp, 's Morgens ga ik nu gewoon goed leren. Als ik aan mezelf merk 'ok, ik moet niet doorgaan, want dan word ik gek', ga ik effe muziek luisteren. Meestal is dat rock, soms rap. Voor mij is dat hele ont spannende muziek. Zenuwachtig ben ik helemaal niet voor het examen. Ik ben opti mistisch. En ik mag voor alles een 3,5 halen. Als ik dat niet zou ha len zou het knap zijn. Maar ik wil liever een mooie eindlijst heb ben, met mooie cijfers." „We hebben op de dag van onze examenstunt al een feest gehad voor alle examenleerlingen. Als je zakt voel je je natuurlijk zwaar lullig en heb je geen zin in feesten. Maar hier heeft iedereen aan meegedaan. Dat was al op 25 april, onze laatste schooldag. Die stond in het teken van het Braziliaanse carnaval. Ik ben al twee weken aan het leren. Eigenlijk wou ik meteen begin nen na de laatste schooldag, maar toen wilde de lesstof m'n hoofd nog niet in. Er zijn mensen die deze week pas rijn begonnen met leren. Dan denk ik wel: jezus! Voor geschiedenis en economie moet je echt heel veel leren. Nederlands is mijn slechtste vak. Ik sta op een 5.6, dus ik moet mi nimaal een 5.4 halen om op een 5.5 uit te komen. Samenvattingen maken, dat vind ik heel moeilijk. Om de juiste termen te gebruiken om de inhoud goed weer te geven. Ik ben het hele weekeinde bezig geweest met studeren, al had ik zaterdag nog een hockeywedstrijd. Wij, het A2-team van Hisalis, hebben met 8-0 gewonnen van Forescate. Volgende week is de laatste competitiewedstrijd en als we winnen kunnen we kampi oen worden. Wedstrijden spelen doe ik wel, maar van trainen is het door het studeren de afgelopen weken niet gekomen." „Frans heb ik al gehad. Erg veel begreep ik er niet van, maar goed. Ik heb 't al nagekeken op internet en kwam uit op een cijfer rond de 4. Dat betekent waarschijnlijk dat ik op mijn eindlijst op een onvoldoende uitkom, want ik sta een 6.1 voor Frans. Gelulddg wa ren er nog een heleboel anderen die het ook slecht hebben ge daan. Je moest diverse teksten lezen en vragen beantwoorden. Een tekst ging over Jim Morrisson, al begreep ik er niet zo heel veel van. Waarom nog steeds zoveel mensen rijn graf bezoeken enzo. En dan was er nog iets over doping en sport, wat ik ook wel interes sant vond. En we hadden een tekst over Rodin, een soort kunste naar. Daar begreep ik helemaal niets van. Het maakt me niet zo heel veel uit of ik het examen haal of niet. Als ik zak doe ik het gewoon een jaartje over. Ik kan me nu wel heel veel zorgen gaan maken over een slecht cijfer, maar dat heeft ook weinig zin. Voor Duits sta ik ook een onvoldoende en voor mana gement organisatie ook. Ik zie het allemaal wel; Ik heb ook niet zo'n zin om hard te gaan leren. Zondag hoorde ik dat economie vandaag aan de beurt is, terwijl ik dacht dat het volgende week zou zijn. Toen was het al te laat om nog te gaan leren." Naam: Saskia Seijsener (17) Woonplaats: Lisse Opleiding: havo School: Floretti College in Lisse Slagingskans: 50 procent Vervolgopleiding: vrijetijdsma- nagement Naam: Rypke Bakker (17) Woonplaats: Voorschoten Opleiding: atheneum School: Vlietland College in Lei den Slagingskans: 50 procent Vervolgopleiding: geschiedenis, universiteit Leiden

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 10