Kans op terugkeer Mido bij Ajax steeds kleiner SPORT Roda JC slaat aanval FC Utrecht af De stilte overheerst twee weken lang in Zwartsluis rde succes or Petacchi ïbbelslag van rard Jansen Zware loting volleyballers Hagenaars kunnen weer niet feesten [sel belandt iekenhuis „ais - Bobbie Traksel is ren in de eerste etappe van inde van Picardië uitgeval- )e renner van de Rabo- ploeg kwam na 50 kilome- jeen lange rechte weg ten raksel had nadien last van chouder, ribben en heup. rerd gisteravond nog naar iekenhuis van Amersfoort erd. Daar moeten foto's pen wat de aard van de mdingen is. rksen voorbij er Woods 10HE - Robert-Jan Derksen eerde het in de tweede e van het Deutsche Bank - )pen in Alveslohe bij burg om Tiger Woods lij te gaan. De Nijmege- kvvam rond in 69 slagen, nerikaanse nummer één je wereld die de titel verde in 71. Op de helft van het jemooi met 2,7 miljoen prijzengeld stond Derksen n Woods 38e. ppel in brons >e Kuip ekdam - Ernst Happel It de eerste trainer uit de rie van Feyenoord die een zen beeld in de Kuip krijgt, tenaar Guido Sprenkels is n de vervaardiging van het 1 begonnen, hoewel het digde geld nog niet hele- bijeen is gebracht. De be ng is dat het borstbeeld op ivember - Happels sterfdag iet Maasgebouw naast de worden onthuld door iels zoon Ernst junior. io<keyer aar gewond ou - De Russische ijshoc- van het jaar Igor Grigo- i heeft zware verwondin- pgelopen bij een auto-on- in zijn woonplaats Togli- )e 19-jarige aanvaller brak akerbeen op twee plaat - inder en boven de knie, en en hersenschudding op. validatie zal minimaal drie iden in beslag nemen. Gri- iko crashte met zijn nieu- ilW op een nat wegdek in >ege uurtjes na bezoek en disco. nrd Roelofsen ir Heracles ie - Richard Roelofsen is nd seizoen nog steeds foetballer. De routinier (33) voor FC Zwolle te duur jeworden, tekent een con- 9 voor twee seizoenen bij des Almelo. zaterdag 17 mei 2003 ano/anp - Alessandro Pet- heeft de zesde etappe in ie Ronde van Italië op zijn gebracht. De renner van ssa Bortolo-ploeg was de j in de massaspurt na de aiometer van Maddaloni Avezzano. Het was zijn ritzege in de Giro. I-jarige Petacchi, ook al de in Lecce en Catania, dank- t alleen veel aan zijn eigen jenoten maar ook aan die Mario Cipollini, die hem ct lanceerden. Hij versloeg eindsprint de Spanjaard Galvez Galvez net met een te krachtsinspanning. De Jan Svorada werd derde. 4 Idkampioen Cipollini pas als zesde over de De 37-jarige Italiaan hield nen in de laatste honderd al stil omdat hij zich reali- e dat zijn 41e ritzege in de het legendarische record Ufredo Binda, er opnieuw ïzat chi mag zich dus nog een de rose trui hullen. Maar i zou het wel eens voorbij en zijn, als de eerste ber- pdoemen. de start herdacht de Giro- aan de befaamde Belgische ur Rik van Steenbergen, Jnderdagavond op 78-jari- ifüjd in een Antwerps zie- lis overleed. door Peter van Duyl Amsterdam - De kans dat de Egyptenaar Mido na dit seizoen terugkeert bij Ajax wordt kleiner en kleiner. De spits, in Amster dam op een zijspoor gezet en ver huurd aan Celta de Vigo, haalde deze week in een sportmagazine hard uit naar zijn oud-trainer Ro nald Koeman. „Tja, het wordt er zo voor hem niet makkelijker op", reageerde de oefenmeester gisteren. Mido werd eind februari voor de derde keer dit seizoen uit de A- leipzig/amsterdam/anp - De nationale mannenvolleybal- ploeg heeft slecht geloot voor de Europese titelstrijd. Oranje werd in Leipzig ingedeeld in groep I met titelverdediger Servië Montenegro, World-Leaguewin- naar Rusland, Polen, Grieken land en Bulgarije. Het EK wordt van 5 tot en met 14 september gehouden in Karlsruhe, Leipzig en Berlijn. „Deze loting is zeker geen pret je", reageerde bondscoach Bert Goedkoop na de training met zijn ploeg in Amsterdam. „Het is duidelijk te zien dat het thuis land behoorlijk wat invloed heeft gehad op de loting. De an dere poule ziet er beduidend evenwichtiger uit. Met de twee favorieten Rusland en Joegosla vië in de groep wordt het voor ons bijna onmogelijk de eerste twee in de groep te halen. Zo realistisch moeten we op dit moment zijn." De Nederlandse ploeg zal de eerste drie groepswedstrijden op 5, 6 en 7 september spelen in Leipzig. Daarna verhuist het team naar Karlsruhe waar na twee rustdagen de resterende twee pouleduels worden gehou den. De eerste twee van beide poules verdienen een startbewijs voor de halve finales op 13 septem ber in Berlijn. De nummers drie en vier van beide groepen spe len om de plaatsen vijf tot en met acht. De nummers vijf en zes zijn uitgeschakeld. Goedkoop richt zich met zijn ploeg op de klasseringen vijf tot en met acht. „Dat is het directe doel, want dan kunnen we mee doen aan het kwalificatietoer nooi voor de Spelen. Daar liggen onze kansen." Poule I: NEDERLAND, Servie Montenegro, Rusland, Polen, Griekenland, Bulgarije. Poule II: Italië, Tsjechië, Duits land, Spanje, Frankrijk en Slo wakije. Speelplan Nederland: 5/9 Leip zig: Nederland - Servië Mon tenegro (20.00), 6/9 Leipzig: Ne derland - Griekenland (17.30), 7/9 Leipzig: Nederland - Polen (15.00), 10/9 Karlsruhe: Neder land - Rusland (15.00), 11/9 Karlsruhe: Nederland - Bulgarije (15.00), 13/9 Berlijn: kruiswed- strijden, 14/9 Berlijn: plaatsings wedstrijden, inclusief finale (18.30). selectie van Ajax gezet, ditmaal tot het einde van het seizoen. De Egyptenaar werd een gebrek aan discipline en professionalis me verweten. In Spanje deed hij de laatste weken weer van zich spreken, waarna in Amsterdam de deur voor hem weer op een kier werd gezet. Die toegang lijkt Mido zelf nu met een smak te hebben dicht gegooid. In Sportweek zei hij deze week onder meer dat hij nog altijd vindt dat hij bij Ajax niets fout heeft gedaan, dat meerdere spelers moeite heb ben met de aanpak van Koeman en dat de oefenmeester goed beschouwd ook nog maar oner varen is. In het interview sluit Mido een terugkeer in de Arena niet uit, maar hij voegt er wel aan toe dat het moeilijk zal worden. „Om de relatie met Koeman te repareren zal er heel wat moeten gebeu ren." Koeman reageerde gisteren ta melijk luchtig op de uitspraken van het 'enfant terrible'. De trai ner liet de jongste weken door schemeren dat Mido terug mag komen als hij verandert. Dat lijkt bepaald niet het geval. „Het zijn drie pagina's, alleen maar over de trainer. Met op merkingen die gewoon niet waar zijn: de trainer is onerva ren, maar hij - een speler van 20 - is de vedette." Hij zei het niet met zoveel woor den, maar het lijkt steeds min der aannemelijk dat Mido en Koeman bij Ajax ooit nog zullen samenwerken. „Ik weet niet of hij dit bewust zegt om een ver trek te forceren", zei de trainer. „Maar het is niet het spel Koe- man-Mido. Het is het spel van een coach van Ajax die de lijnen uitzet, aan de hand waarvan hij wil werken. En als je daar niet in mee wil, is er geen plek voor je. Simpel." Door de jongste affaire is de si tuatie rond Mido weer gecom pliceerder geworden. Ajax be taalde in de zomer van 2001 zo'n vijf miljoen euro voor de Egyptenaar en wil minimaal dat bedrag voor hem terugontvan gen. Maar geen club zal de hoofdprijs betalen als duidelijk is, dat Mido in Amsterdam niet welkom is. „Ik geef toe dat het een groot probleem is", aldus Koeman. „Niet eens voor mij, maar voor de club. Mido heeft een bepaal de prijs gekost, dit moet dus op een goede manier worden opge lost. Ik zal ook nu niet gaan roe pen dat er geen ruimte voor hem is, dat moet eerst met de speler zelf worden besproken. Maar als het waar is wat in Sportweek staat - en daar ver trouw ik op - hebben we een groot probleem." Koeman gaat er vanuit dat de Roemeen Cristian Chivu ook volgend seizoen nog in Amster dam speelt. Net als vorig jaar gonst het van de geruchten dat de aanvoerder vertrekt, maar Koeman denkt dat het zo'n vaart niet zal lopen. „Het is niet zeker, maar ik denk dat hij hier blijft", zei Koeman gisteren. „Dat is een gevoels kwestie. Daarbij heb ik grote twijfels of er een club komt, die de prijs kan betalen die in zijn contract is opgenomen." De suggestie dat Chivu Ajax heeft laten weten dat hij vertrekt als de Amsterdammers de voor ronde van de Champions Lea gue missen, verwees Koeman naar het rijk der fabelen. SPORTUITSLAGEN AUTOSPORT Spielberg. Grand Prix Oostenrijk, WK formule 1: Vrije training: 1. Michael Schumacher (Dui) Ferrari 1.07,908, 2. Barrichello (Bra) Ferrari 1.08,187, 3. Webber (Aus) Jaguar 1.08,512, 4. Villeneuve (Can) BAR 1.08,680, 5. Button (GBr) BAR 1.08,831, 6 Montoya (Col) Wil liams 1.08,839, 7. Coulthard (GBr) McLaren 1.08,947, 8. Raikkonen (Fin) McLaren 1.08,978, 9. Pizzonia (Bra) Jaguar 1.09,024, 10. Fisichella (Ita) Jordan 1.09,281. 17. Ver stappen (Néd) Minardi 1.10,894, 18. Wilson (GBr) Minardi 1.11,056. DAMMEN den haag - Dennis den Turk (ADO Den Haag) kan de haren wel uit zijn kop trekken na de o-o tegen Veendam. Daardoor heeft de Haagse club het kampioensfeest in de eerste divisie opnieuw moeten uitstellen. Het lukte de spelers in het Zuiderpark niet één van de vele kansen te benut ten. Eerder had ADO Den Haag de titel in de eerste divisie kunnen pakken bij Volendam en Go Ahead Eagles. Foto: GPD/Phil Nijhuis utrecht/anp - Op indrukwek kende wijze heeft Roda JC bij FC Utrecht een aanval op de vierde plaats afgeslagen: 4-4. De Lim burgse ploeg kwam in de Gal genwaard al na acht minuten op een achterstand van 2-0. Bij de rust was het 3-1 en niets wees op een ommekeer in de wed strijd. Na een uur had de karaktervolle ploeg uit Kerkrade de stand ech ter gelijk getrokken: 3-3. In de 82 e minuut leek invaller Chaiat de thuisploeg aan de zege te helpen. Met zijn tweede doel punt van de avond zorgde Anas- tasiou voor de sensationele eindstand: 4-4. Met het zwaar bevochten punt hield Roda JC de kans op Euro pees voetbal in eigen hand. FC Utrecht daarentegen hoeft in de competitie na de voorgaande nederlagen tegen Feyenoord (1- 2) en NAC (0-2) nergens meer op te rekenen. „We zijn de aan sluiting kwijt", erkende trainer Booy. De coach van FC Utrecht was na afloop boos en teleurgesteld. Vooral mandekker Zwaanswijk uit Haarlem, die donderdag nog zijn voorkeur uitsprak voor een Britse club ondanks een doorlo pend contract, moest het ont gelden. „Als je zo slecht verde digt, kun je een avontuur in En geland wel vergeten", foeterde Booy. Binnen tien minuten leidde de gretige thuisploeg met 2-0. Eerst scoorde Gluscevic met een be keken schot, kort daarna benut te Kuijt een strafschop nadat Addo zich had vergrepen aan Gluscevic. Roda JC deed in de negentiende minuut iets terug. Uit een hoek schop van Van Dessel kopte Cristiano raak, 2-1. FC Utrecht bleef ook na die treffer de wed strijd dicteren. Gluscevic sloeg kort voor de rust toe. Na de rust ging er van Roda JC, met de aanvallend ingestelde midden velder Sonkaya voor verdediger Senden, veel meer dreiging uit. Doelman Wapenaar, die afgelo pen week zijn transfer naar Ajax zag afketsen, kon Cristiano, Sonkaya en Addo eerst nog van scoren afhouden. Op de kopbal van Anastasiou moest hij zich in de 58e minuut echter gewonnen geven, 3-2. Kort daarna tikte Zwaanswijk op een schot van Anastasiou de bal in eigen doel: 3-3. Gedragen door het fanatieke thuispubliek perste FC Utrecht er in de slotfase nog een groot offensief uit. Chaiat zorgde op nieuw voor een juichstemming in de Galgenwaard, maar Anas tasiou drukte in de 86e minuut alsnog de feestvreugde: 4-4. Kort daarna moest Roda-verdediger Addo nog van het veld na zijn tweede gele kaart. Juichen en schelden uit den boze tijdens het WK dammen door Mariëlle Verstegen zwartsluis - Serené stilte en ge lukzalige glimlachen. Af en toe een frons of diepe zucht. Verde re uitspattingen zijn er niet bij op het WK dammen, dat al twee weken in volle gang is in Zwart sluis. Schelden na een verkeerde zet of juichen na een gewonnen partij? Dat doe je dus niet. Een uitsmijter van een of andere discotheek, zo op het eerste ge zicht. N'Diaga Samb is een grote Afrikaan. Strakke witte jeans, zwarte laarsjes eronder. Veel blinkend goud. Maar schijn bedriegt. Samb is dammer van beroep. Vertegenwoordiger van Senegal op het WK in Zwartewa- terland. Binnen in de zaal zitten nog een paar grootmeesters te peinzen en te zuchten. N'Diaga Samb is al klaar en staat alleen op de gang. Of hij even tijd heeft voor een interviewtje? Verstoord kijkt de grote Senegalees op van zijn kleine opvouwbare dambordje. 'Ja, zo meteen', en staart gecon centreerd naar zijn miniatuur - damsteentjes. Binnen wordt in alle rust verder geschoven. Sport is plezier, maar de fun straalt er niet echt vanaf in de damzaal. Stilte en mobiele telefoon uit, waarschu wen de bordjes. Druk is het wel. En ongelooflijk stil. Begrafenis stemming. Schuifelen, een knik en een glimlach in het voorbij gaan. 'Hallo' of 'goedemiddag' zijn uit den boze. Er wordt wat afge- knikt deze middag. Bijna alle maal mannen overigens, de meesten de zestig al gepasseerd. In groepjes verzamelen ze zich om de partijen. Ton Sijbrands trekt het meest bekijks. 'Een sensatie om te zien', zegt een kenner met een gelukzalige glimlach. Heel geloofwaardig, maar het spektakel spettert niet van het bord. Dat zie je niet als leek. Je ziet eigenlijk niets. Ja twee mannen in diep gepeins, die telkens heel lang wachten - terwijl een stem in gedachten 'Toe dan zet die steen' schreeuwt - een steentje oppak ken en verzetten. Met je neus op het bord komen kan niet. Er is een afscheiding van paaltjes met een koord er tussen. Op een groot bord aan de muur worden alle zetten voor het publiek keurig nage daan. Samb is inmiddels klaar met de analyse op zijn mini-bord. Hij heeft tijd. De eerste vraag ligt voor de hand na een uurtje in stilte en gepeins te hebben doorgebracht. Is het eigenlijk wel leuk om te dammen? Samb begint enthousiast te knikken. „Het geeft veel plezier. Zeker op dit niveau, dat zo moeilijk is. Als je dan goed speelt, geeft dat fun." Juichen dan? „Dat kan niet in de zaal, daar moet het absoluut stil zijn. Maar eenmaal buiten kan wel." Hij heeft tot nu toe twee keer kunnen juichen, twee keer verloor hij, de rest was remise. Een keer eerder deed hij Ton Sijbrands heeft het meeste bekijks in Zwartsluis. Foto: ANP/Dick Vos mee aan een WK, in 1992 in Frankrijk. Werd daar twaalfde. Voor het dammen verhuisde hij naar Nederland, vijf jaar gele den. Hij speelt voor ADG Amersfoort, de club van Sijbrands. En als Samb (36) niet damt, leest hij. Of hij gaat bij vrienden op bezoek, naar fitness en heel af en toe gaat hij uit. „Maar de meeste tijd ben ik ge woon aan het dammen." De speler is blij als het WK da delijk afgelopen is, hij komt net terug van het Afrikaans kampi oenschap. „Er zaten maar drie dagen tussen. Mijn hoofd zit nu zo vol." Daar kunnen niet veel analyses meer bij, maar hij moet nog een weekje. Vrijdag is de laatste dag. Tot nu toe is de speelzaal in Ho tel Zwartewater elke dag goed voor een dikke honderd bezoe kers. „Uit het hele land komen •ze, maar ook Zwitsers en Fran sen heb ik al gezien", zegt Henk Boers van het organisatiecomité en zelf dammend voor De Schuivende Schijf in Zwartsluis. De organisatie heeft niks te kla gen, op een paar kleine voorval letjes na. Zo werd deze week de rust even verstoord door een bezoeker van boven de tachtig. „Hij liep met een plastic zakje te WIELRENNEN Ronde van Italië. Zesde etappe, Maddaloni - Avezzano: 1. Petac chi (Ita) 222 km in 5 11.52 (42,71 km/uur), 2. Galvez (Spa), 3. Svorada (Tsj), 4 Velo (Ita), 5. Garzelli (Ita), 6. Cipollini (Ita), 7. Lombardi (Ita), 8. Gasparre (Ita) 0.03, 9. Brown (Aus), 10. Bennati (Ita); 42. Moerenhout 0.08, 165. en laatste Vierhouten 9.35. Algemeen klassement: 1. Petacchi 27.43 16, 2 Garzelli 1.09, 3. Casagrande (Ita) 1.27, 4 Pellizotti (Ita) 1.32, 5. Simoni (Ita), 6: Velo (Ita) 1.36. 7. Lunghi (Ita) 1.39, 8. Hamburger (Den), 9. Noé (Ita), 10. Sabaliauskas (Lit), 76. Moerenhout 7.33,164. Vierhouten 43.05. Zwartsluis. WK m Dertiende ronde: Andall (Gre) - Heusdens (Ned) 0-2, Sijbrands (Ned) - Milsjin (Rus) 1-1, Jansen (Ned) - Boezinski (Lit) 2-0, Clerc (Ned) - Georgiev (Rus) 1-1, Thijssen (Ned) - Veyts- man (VSt) 1-1, Koyfman (Isr) - Ndjofang(Kam) 1-1, Samb (Sen) - Erdenebileg (Mon) 0-2, Gantwarg (WRu) - Schwarzman (Rus) 0-2, Ba (Sen) - Getmanski (Rus) 1-1, Valneris (Let - Tsjizjov (Rus) 1-1. Stand: 1. Georgiev 19 punten, 2. Tsjizjov 17, 3. Jansen 16. 4. Clerc, Heusdens. Thijssen. Ba. Valneris 15, 9. Sijbrands, Getmanski, Koyfman, Schwarzman 14, 13 Ndjofang, Milsjin 13, 15. Samb 12, 16. Gantwarg 11. 17. Boezinski 10, 18. Erdenebileg 9. 19. Veytsman 8, 20. Andall 1. JUDO EK in Düsseldorf Mannen. -60 kg. eerste ronde: Houkes (Ned) wint van Radojcic (Joe), tweede ronde- Nazaryan (Arm) wint van Houkes. Herkansing- Houkes bye. Paischer (Oos) wint van Houkes. Eindstand: 1. Khergian (Geo), 2. Fallon (GBr), 3. Paischer en Nazaryan. 7. Houkes. -66 kg: eerste ronde:Van Dijk (Ned) wint van Georgery (Bel), tweede ronde-. Mijalkovic (Joe) wint van Van Dijk. Eindstand- 1. Darbelet (Fra) 2. Margoshvili (Geo), 3. Georgiev (Bul) en 0z- kan (Tur). Open klasse: eerste ronde: Dennis van der Geest bye, tweede ronde. Van der Geest wint van Sjosjisvili (Geo), halve finale: Van der Geest wint van Papaioannou (Gri), finale Mi- chailin (Rus) wint. van Van der Geest Eind stand: 1. Michailin, 2. Van der Geest, 3. Tölz- ner (Dui) en Sjosjisvili (Geo). Vrouwen. -48 kg: eerste ronde: Klopstra (Ned) wint van Trivic (Joe), tweede ronde: Broeletova (Rus) wint van Klopstra. Herkansing: Klopstra wint van Perge (Hon), Moskvina (WRu) wint van Klopstra. Eindstand: 1. Broeletova, 2. Macri (Ita), 3. Moskvina en Simons (Bel), 7. Klop stra. -52 kg: eerste ronde: Van Gurp (Ned) wint van Swaczynova (Tsj), tweede ronde: Euranie (Fra) wint van Van Gurp. Herkansing: Van Gurp wint van Carrascosa (Spa), Taelman (Bel) wint van Van Gurp. Eindstand: 1. Euranie, 2. Nareks (Slv), 3. Singleton (GBr) en Bukowska (Pol), 7. Van Gurp, Open klasse: eerste ronde, eerste ronde: Bozjilova (Bul) wint van Van der Spil (Ned). Herkansing- Bisseni (Fra) wint van Van der Spil. Eindstand. 1. Beinroth (Dui), 2 Rodina (Rus), 3. Bozjilova en Polauder (Slv), 7. Van der Spil. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3100: 1.2.3.4.5.11.14.21.24.26.31. 40.3.46.48 49.52 53.59.67 Rome. Vrouwen, 1,3 miljoen euro. Kwartfinales: Mauresmo (Fra/4) - Capriati (VSt/5) 6-3 7-6(10) EREDIVISIE FC Utrecht - Roda JC 4-4 (3-1). 2. Glus cevic 1-0, 8. Kuijt 2-0 (strafschop), 19. Cristiano 2-1, 41. Gluscevic 3-1, 58. Anastasiou 3-2, 62. Zwaanswijk 3-3 (e.d.), 82. Chaiat 4-3, 86. Anastasiou 4-4. Scheidsrechter: Luinge. Toeschou wers: 15.500. Rode kFC Utrecht - Roda JC 4-4 (3-1). 2. Gluscevic 1-0, 8. Kuijt 2-0 (strafschop), 19. Cristiano 2-1, 41. Gluscevic 3-1, 58. Anastasiou 3-2, 62. Zwaanswijk 3-3 (e.d.), 82. Chaiat 4-3, 86. Anastasiou 4-4. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 15.500. Rode kaart: 87. Addo (Roda JC). aart: 87 Addo (Roda JC). PSV Ajax Feyenoord Roda JC RKC NEC FC Utrecht NAC Heerenveen AZ Willem II FC Twente RBC Vitesse Groningen FC Zwolle Excelsior Graafschap 31 25 31 23 31 23 32 13 1 80 84-17 3 74 84-30 4 73 82-36 11 47 56-51 31 14 4 13 46 42-46 31 12 8 11 44 38-40 32 11 11 10 44 46-45 31 10 13 8 43 33-28 31 11 8 12 41 54-52 31 11 8 12 41 46-63 31 10 8 13 38 45-47 31 9 11 11 38 32-40 31 10 6 15 36 32-44 31 7 8 16 29 31-46 31 6 10 15 28 27-43 31 7 7 17 28 29-60 31 5 7 19 22 32-62 31 5 5 21 20 32-75 knarsen bij een tafel, maar was zelf hartstikke doof. Toen wij hem dat zachtjes duidelijk wil den maken, begon hij heel hard te praten. Ik had het er later met een dammer over, maar die had het niet eens gemerkt, zo gecon centreerd zijn die jongens." De verliezer van dit WK is Adam Andall uit Grenada. Hij staat met afstand onderaan. Pakte woensdag zijn eerste en tot nog toe enige puntje, nota bene te gen oud-wereldkampioen Schwarzman. Met een big smile komt de Caribische dammer aanlopen. „Altijd blijven lachen, hè. En dat terwijl ik vreselijke partijen speel. Ik denk dat ik een sportpsycholoog nodig heb. Ik speel als een baby", zegt Andall, de glimlach is nog steeds niet verdwenen. „Op het eind verlies ik alle con centratie. Dan weet ik het ge woon niet meer, vreselijk." Geen pretje dus, voor de WK- debutant. „Je hebt nooit plezier als je aan het spelen bent, behalve als je op winnen staat, maar anders niet. Het is een vreselijke sport als je er zo over nadenkt. Ik krijg er hoofdpijn en slapeloze nach ten van. Ik lig uren wakker en toch blijft dammen ontzettend mooi om te doen." Het is 'de battle of the brains', de strijd van de hersens, die de sport zo mooi maakt, vindt An dall. „Ik ben er verslaafd aan. Ik heb al zo vaak gedacht, ik houd er mee op, maar je gaat door." EERSTE DIVISIE ADO Den Haag - Veendam 0-0. Scheids rechter: Van Dongen. Toeschouwers: 9135. Gele kaart: Bodde (ADO). Cambuur L. - Emmen 1-2 (1-1). 11. Si- bum 0-1, 42. Bruin 1-1, 52. Heidens 1- 2 (e.d.). Scheidsrechter: Vink. Toeschou wers: 3872. Gele kaart: Sibum (Emmen) TOP Oss - Helmond Sport 2-3 (2-2). 8. Hendriksen 0-1 (strafschop), 10. Kantel berg 0-2, 34. Guyt 1-2, 38. Onyeike 2-2, 59. Heesakkers 2-3. Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschouwers: 3473. Gele kaart: Van de Langenberg, Rook, Dijkhui zen (TOP). Heracles Almelo - FC Volendam 2-2 (1- 2). 5. Buys 0-1 (strafschop), 10. Plat voet 1-1, 32. Ouhsame Ouichou 1-2, 79. Rose 2-2. Scheidsrechter: Luijten. Toe schouwers: 4900. Gele kaart: Jansen (Heracles), Holwijn (Volendam). Stormvogels Telstar - Go Ahead Eagles 0- 1 (0-0). 86. Yilderim 0-1 (strafschop). Scheidsrechter: Langkamp. Toeschou wers: 1555. Gele kaart: Biezen (Telstar), Kuiper (GA Eagles). Sparta - FC Dordrecht 3-0 (1-0). 29. Be- chan 1-0, 52. Van Bueren 2-0. 61. Van den Bergh 3-0. Scheidsrechter: Buiting. Toeschouwers: 3880. Geel: Bechan, Schenkel (Sparta), Van Dommelen, Nooitmeer (Dordrecht). Fortuna Sittard - VW 2-3 (2-3). 8. Ham ming 1-0, 23. Paul Jansen 2-0, 28. Hof stede 2-1, 33. Jacobs 2-2, 36. Zegers 2- 3. Scheidsrechter: Oskam. Toeschou wers: 4000. Gele kaart: El Gaaouiri (For tuna), Meeuwis, Verdellen, Hofstede (VW). FC Eindhoven - FC Den Bosch 0-0. Scheidsrechter: Smit. Toeschouwers: 1968. Gele kaart: Van Huijksloot (Eind hoven). MW - Haarlem 4-1 (3-1). 6. Taiwo 1-0, 27. Van Staveren 2-0, 36. Douglas 2-1, 37. Ysebaert 3-1, 57. Taiwo 4-1. Scheidsrechter: Zeinstra. Toeschouwers: 2750. ADODHaag 32 24 5 3 77 69-19 Emmen 32 22 5 5 71 63-33 Helmond Sp. 32 18 6 8 60 70-43 Den Bosch 32 17 6 9 57 57-35 Volendam 32 17 6 9 57 58-41 GA Eagles 32 16 7 9 55 63-51 Heracles 32 16 6 10 54 69-51 TOP 32 13 5 14 44 47-62 Sparta 32 12 6 14 42 56-59 Eindhoven 32 10 8 14 38 38-46 Cambuur L. 32 11 *17 37 52-67 Haarlem 32 9 8 15 35 30-58 VW 32 9 7 16 34 40-56 MW 32 8 8 16 32 33-47 St.Telstar. 32 9 5 18 32 29-45 Veendam 32 8 8 16 32 37-56 Fortuna S. 32 6 8 18 26 39-51 Dordrecht 32 6 6 20 24 30-60 Periode 4: Helmond Sp. 8 5 1 2 16 16- 8 Emmen 8 5 1 2 16 14-10 ADOHaag 8 4 3 1 15 13- 6 Sparta 8 4 2 2 14 18-12 Den Bosch 8 4 2 2 14 16-11 VW 8 4 2 2 14 12- 9 GA Eagles 8 4 2 2 14 14-13 TOP 8 4 1 3 13 13-14 Volendam 8 3 3 2 12 12- 8 Fortuna S. 8 3 1 4 10 15-12 Haarlem 8 2 4 2 10 8-12 Heracles 8 2 3 3 9 14-16 MW 8 2 3 3 9 10-12 Eindhoven 8 2 3 3 9 10-13 Veendam 8 2 3 3 9 8-11 Cambuur L. 8 1 2 5 5 10-18 Dordrecht S 1 1 6 4 6-16 St.Telstar. 8 0 3 5 3 4-12

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 25