'68 moet geluk eens afdwingen' Hollen met Han SPORT locos en Voorschoten oor na strafschoppen Vooral nominaties keepers en spitsen Samba UDWS swingt niet meer WOUT BERGERS Leidse Voetbal Gala op 31 mei 9e Clinic ian Star jaagt met elftal op promotie Teylingen ronde verder na remise in Gouda: 3-3 Toby van Marwijk (rechts) is met acht doelpunten de laatste maand- winnaar geworden van het topscorersklassement van het Leidsch Dagblad. De spits van Stompwijk '92 nam uit handen van een mede werker van Wout Bergers Sport een paar voetbalschoenen in ont vangst. Foto: Taco van der Eb Wout Bergers stelt voor de topscorer van de week een waardebon van twintig euro beschikbaar. De bon wordt naar de club gestuurd. De top scorer van de maand ontvangt een bon van zeventig euro. Voor de drie voetballers die aan het einde van het seizoen het totaalklassement aanvoe ren, zijn aantrekkelijke prij zenpakketten beschikbaar ge steld. De prijzen worden uitge reikt tijdens het Amstel Voet balgala in Leiden. Wim van Duivenbode is dage- LEIDEN NOORDWIJK VOORSCHOTEN lijks tussen 10.00 en 16.00 uur bereikbaar voor vragen en op merkingen over het topsco rersklassement, tel. 071- 5356461. leiden - Keepers en spitsen do mineren de verschillende ver kiezingen tijdens het aanstaan de Leidse Voetbal Gala. Tussen de negen genomineerden die gisteren bekend werden ge maakt, zitten vier puntaanval- lers en drie doelverdedigers. Het gala wordt op 31 mei voor de achtste keer gehouden, in de Antonius Zalen aan de Lange Mare. Voor de titel Leids Speler van het Jaar komen Florencio Cor nelia (Noordwijk), Tim Kluivers (Voorschoten 97] en Glen van Dam (Quick Boys) in aanmer king twee spitsen en een rechts back. Deze hoofdprijs wordt uit gereikt door UVS-keeper Dave de Heiden, de winnaar van vorig jaar. Bij het Talent van het Jaar zitten een keeper, een middenvelder en een aanvaller; Andy van der Meulen (ADO Den Haag), Emiel van Duivenbode (w Leiden) en Danny Kooimans (UVS). In de categorie 'beste speler van de derde, vierde en vijfde klasse wordt gekozen tussen twee doelmannen en een spits; Tho mas van der Steen (w Leiden), Jan-Willem Besselse (Lugdu- num) en Barry Dubbeldeman (Docos). De jury bestaat uit de sportre dactie en -verslaggevers van het Leidsch Dagblad onder voorzit terschap van organisator Wim van Duivenbode. Tijdens de ga- la-avond wordt ook de Club van het Jaar, Trainer van het Jaar en Vrijwilliger van het Jaar bekend gemaakt. Daarnaast worden ook de prij zen uitgereikt voor de regionale topscorers; LFC'er Sidney van der Pluijm (32) gevolgd door Stompwijker Toby van Marwijk (24) en Barry Charité (Rijns- burgse Boys) en Remco Torken die beiden 17 doelpunten maak ten. TSi Morgen, zaterdag 17 mei y7 staat de tweede duin- en strandtraining op het* programma. «8B Wij verwachten u om 9.00 uur bij Jeugdherberg de Duinark, V Langevelderlaan 45 V in Noordwijk. ■L (staat aangegeven op de -jy N206 richting Lisse) jjC meer Info: www.leidschdagblad.nl www.leidenatletiek.nl *- www.lrrc.nl *0»d Leidsch ODagblad I SPORTAGENDA ietaald voetbal EREDIVISIE FC Utrecht - Roda JC, RBC - NEC. K® ï- Heerenveen. Willem II - Excelsior. Al FC Twente Feyenoord - PSV, Ajax -De Graaf- rGroningen-AZ. RKC-NAC EERSTE DIVISIE [FCambuur - Emmen, ADO Den Haag Ti. Sparta - Dordrecht '90. Stormvo- Eagles, Eindhoven - FC Den Bosch. S - WV. Heracles - FC Volendam, Hmond Sport. MW - Haarlem. amateurvoetbal ei 5 Vierde klasse (14.30): LSW'70 - Woubrugge, Wassenaar - Hazerswoudse Boys, Alphia - De Postduiven. Vijfde klasse (14.30): RAS - Roodenburg (ter rein GONA) Zondag Tweede klasse (17.00): VUC-Alphense Boys Derde klasse (14.30): Voorschoten'97 - Docos Vierde klasse (14.00): Meerburg -UDWS. FC Rijnland - Teylingen. ASC-GSV Vijfde klasse (14.00): Duindorp SV - G0L Sport jeugdvoetbal "«comp (14.30): Huizen - Harkema- f: (14.30): Noordwijk - Tonegido e (14.30): HV0 -D0T0 s (14.30): Lyra - RCL. Xerxes- selersdijk e (14.30): Die Haghe- Valken '68 Overgangsklasse: Quick 1888-Ajax L dammen atletiek Trimloop NLML Cronesteijn (zo Henk Hakker Memorial LRRC (zo. hockey Eerste klasse A (14.30): Forescate - DSHC; Roomburg - Shinty, Alecto - Gouda. Eerste klasse B: L0HC Leiden - Nieuwegein; Doorn - Leidse Studs. Derde klasse A: Catwijck - HC Alphen. Vrouwen Overgangsklasse A (12.45): Groningen - Alec to. Eerste klasse A: Forescate - DSHC; LOHC Lei den - Cartouche; Craeyenhout - Roomburg. Tweede klasse B: Bennebroek - HC Alphen. Derde klasse A: Forcial - Leidse Studs Derde klasse B: Catwijck - WeespT~Kraaterr= Tweede klasse: Alphians - Zuidvogels korfbal Overgangsklasse B: Fortis - TOP; C: Sporting Tngon - LDODK 14.30) Eerste klasse F: Maassluis - Pernix. Tweede klasse F: Tempo - DKV(IJ) (za 15.30) Derde klasse B: Fiks - Luno (za 15.30), Mad- joe-Thor(H) (za 15.30). Valto- Fluks, 0- Ve- locitas - Dubbel Zes (za. 15.30), Crescendo - De Danaïden (14.30), Aurora - KZ Leiden schaken Noordwijk. Hoofdklasse: Kokolishi - Flags (za) tennis Den Haag: NK snelschaken voor clubs (za 10.00) Leiden: Internationaal Computerschaaktoer nooi (vr-za-zo) gemengd (10.00) Hoofdklasse 1: Unicum -Unit4 Tweede klasse 3: Leeuwenbergh - Zee Duin; De Doelen - Forescate. 6: Bakkum - Meren- wijk; Badhoevedorp - Unicum 2. 7: TEAN - Popeye GS 3; Holy Vlaardingen - Hillegomse TC Derde klasse 11: Unicum 3 - Leeuwenbergh 3; De Munnik - BeQuick 2. 12; Dekker Tennis 2 - Capelle; Boskoop - DDH 2. 13 LTC Lisse - De Boekhorst. 15: Nieuw Vennep-Groenvliet Vierde divisiel: OLTC - LTC Lisse 2. 29: Nieu we Sloot - Buytenwegh. 30: Delftse TB 3 - Qravel 43: SW Voorhout - OLTC 6. 49- Sas- senheimse TV - Doordraaiers 2; Qravel 2 - Ha zerswoudse TC mannen (12.00) Eredivisie: Zee Duin/ - Bastion Baselaar; ICS/Wettenseind - TV Dekker Tennis Hoofdklasse 1: Nieuwerkerk-IJ. - TEAN. 3-, Amstelpark - Roomburg Tweede klasse 2: Abcoude - Hillegomse TC. 5: Amstelpark 3 - Nieuwe Sloot. 7- Dekker Ten nis 2 - Pettelaer 2; Zierikzee - Roomburg 2.8: Bastion Baselaar 2 - Unicum Derde klasse 13: Roomburg 3 - Zoeterwoudse TC; Forescate - Dekker Rokkeveen. 14: Nieu- werkerk-IJ. 3 - Merenwijk; LTC Lisse - SW Voorhout; De Munnik - Vredenburgh toerfietsen Leiden: De Bult Swift, Randstadtoer (zo. 8.30) Lisse: Ter Specke De Bollenstreek, Districttoer (zo. 8.00) paardensport Medemblik: Spa Regatta (tot 25 mei) zwemmen Katwijk: Kringkampioenschappen (za-zo). o vrijdag l6 MEI 2003 loman Leefmans z4 l/scheveningen - Opge- zaten de zes hoofdrolspe- w. laast elkaar op de tribune 1 blazen. Alle vijf de straf- inemers van Docos scho- jsteravond raak en doel- Jorrit Hermans stopte er het Haagse Lens. Daar- de Leidse derdeklasser naar de tweede ronde van icompetitie waarin Voor- en '97 overmorgen de te- ander is. Die club won in «ningen de penaltyserie ■7. )lossing die de KNVB be- om de afgelopen zondag ikte duels gisteravond uit :n spelen, was bizar. Lens naar Docos voor vier mi- voetbal waarin het maar man mocht opstellen in de eerdere confronta- 96 fee spelers een rode kaart !g. ia Er kwamen toch nog erd man op af. De Hage- beperkten zich in die kor- leltijd tot opzichtig tijdrék- lallen werden hard en ver m sschages in geramd en de !pC maakte ook. gebruik van K rissel die nog open stond, ppzet van de bezoekers slaagde: de 3-3 stand bleef on gewijzigd. Desondanks won Do cos de aansluitende strafschop- penreeks. „Na het bereiken van de nacompetitie, hebben we ie dere training afgesloten met het nemen van penalty's. Ik heb drie man aangewezen die er een móésten nemen; Barry Dubbel deman, Arjan Ciere en Hans van Marwijk", meldde trainer Nico van der Salm na afloop. „Peter Nas en Ruud van den Heuvel heb ik gevraagd of ze het wflden doen. Het is goed uitgepakt." Ze gingen allemaal raak al had Nas het geluk dat zijn inzet via de Lens-keeper in het doel ver dween. Daar staat tegenover dat Hermans eigenlijk twee straf schoppen had kunnen stoppen. De allereerste werd tegen hem op geschoten, maar alsof het een hete aardappel betrof, jong leerde hij de bal alsnog in het net. Daarom kon er om de held van de avond ook nog worden gelachen. Voorschoten '97 Voorschoten '97 had minder pret in Scheveningen waar het elftal afgelopen zondag rake klappen kreeg van de aanhang en spelers van die club. De be zoekers werden gisteren via een zij-ingang van sportpark Hout- rust ontvangen en liepen direct in trainingspak het veld op. In de bestuurskamer ontstond eni ge onenigheid tussen de verte genwoordigers van de twee clubs omdat Voorschoten een aantal spelers had opgesteld die er vier dagen eerder niet bij wa ren. Toen bleek dat dat niet te gen de speciaal voor deze wed strijd opgestelde voorwaarden was (geen publiek, wisselspelers niet meer inzetten, beide teams met tien man aantreden) kon er worden afgetrapt, voor zestig se conden spelvreugde. Ook in Scheveningen verander de de stand niet. Door de 2-0 overwinning van de thuisclub werd het verlies met dezelfde cijfers in Voorschoten uitge vlakt. In de daardoor noodzake lijk geworden strafschoppense- rie miste Jeffrey van Veen de zesde penalty, maar hij had het geluk dat een Scheveningen- speler dat ook deed. Twee scho ten later miste een speler van de thuisclub opnieuw waarna Sha- niel Constancia Voorschoten de zege bezorgde: 8-7. Daarna maakten de winnaars zich weer snel uit de voeten. „We zijn blij Peter van der Hulst enburg - Valken '68 is klaar promotie naar de tweede e. Voorstopper Johan Star dat zijn ploeg het geluk nu eens moet afdwingen. In de etitie ging het nog fout, de titel aan DSVP worden en. „In de nacompetitie en we volle bak gaan. Alle n spelers moeten beseffen teen uitgelezen mogelijk- 5 om te promoveren", aldus jarige Valkenburger. s gewoon jammer dat we competitie met DSVP te n hadden. Ik zei nog tegen ipits dat eigenlijk niet één maar twee ploegen kam- zouden moeten worden, as het met mij eens." leek voor Valken '68 de na- letitie al voorbij voordat die en wel was begonnen, 's- inzande trakteerde de for- van Piet van Duyn in ei- uis op een forse nederlaag. »t tweede duel zetten de •nburgers die fout alsnog „Het was een wereldpar- lles zat erin. Eigenlijk was •en onmogelijke opgave. We sten met drie doelpunten hil winnen van een tegen- Ier waarvan we met 3-0 en verloren. Na negentig men dachten we dat we ze en, totdat een gozer vanaf n meter die bal in het kruis it; 3-1. Toen hebben we la- en wie we zijn, dat we ons kunnen vechten. Uitein- was het verdiend dat Bas- de Mooy de bal er nog in zegt Star. af hoopten we al dat 's- nzande ons zou onder en. Dat gebeurde. Boven ramen ze met de bus. Wij en zoiets van 'en dan gaat uit'. In het seizoen '95/'96 Valken ook met een bus [de kampioenswedstrijd en iet mis. De beslissingswed- tegen UVS op het terrein Pegstgeest werd gelukkig gewonnen." at wordt geen bus als Val- in de komende twee trijden Die Haghe opzij zet finale om promotie mag i tegen de winnaar van ant - Forum Sport. „Dan met mijn eigen autootje. Johan Star: „Deze ploeg hoort in de tweede klasse thuis. We hebben er de kwaliteiten voor. Ik denk dat het team volwassen genoeg is, het bezit veerkracht en de poppetjes staan op de juiste plek." Foto: Taco van der Eb Die Haghe zaterdag Maar laat het eerst maar gebeu ren. De tijd is er in ieder geval rijp voor. Deze ploeg hoort in de tweede klasse thuis. We hebben er de kwaliteiten voor. Ik denk dat het team volwassen genoeg is, het bezit veerkracht en de poppetjes staan op de juiste plek. Ondanks blessures in de tweede helft van de competitie zijn we goed doorgegaan. We zijn nou nog drie wedstrijden van promotie verwijderd. Dat is 270 minuten. Als je het snel zegt duurt het kort." Maar is het elftal dat toch een voorsprong verspeelde aan - Valken '68 14.30 uur DSVP, wel zo volwassen als Star zegt. „We hebben het na de winterstop juist laten liggen te gen ploegen die antivoetbal spe len. Konden we in de eerste competitiehelft nog wel scoren tegen die teams, later bleven de doelpunten uit. Gelukkig heb ben we dit jaar een goede verde diging die dat op kan vangen. En we kunnen het opbrengen om langer op onze kansen te wachten. We maken het spel en zijn fysiek behoorlijk sterk. De tweede competitiehelft ontbrak de spirit een beetje. Afgelopen zaterdag was die er weer. Als we dat vasthouden maken we ook tegen Die Haghe een kans." De opponent van morgen maakte dinsdagavond in een duel met DSO een aardige in druk op Star. „Het is een ploeg met vrij rappe spitsen en gesle pen en ervaren middenvelders. Die Haghe is een redelijk com pleet team, maar wij moeten conditioneel sterker kunnen zijn. Die Haghe heeft de laatste weken namelijk al behoorlijk wat wedstrijden achter de rug", aldus de 22-jarige Valkenburger die als ICT-consultant werk zaam is bij Flora Holland. Star speelt bij Valken '68 in het hart van de verdediging. In het tweede elftal van Quick Boys werd hij door de trainer gebruikt als links- en rechtshalf en dook hij zelfs in de spits op. „Pas als je op dat niveau komt te spelen en je achter jezelf aan begint te lopen, krijg je langzaam door op welke plek je een meerwaarde hebt voor het team. Voor mij was dat de positie van voorstop per. Daarmee wil ik niet zeggen dat het niveau van Quick Boys 2 hoger is dan dat van Valken. De derde klasse van nu is namelijk niet meer te vergelijken met die van vijf jaar geleden", zegt Star, wiens broers Hennie en Wij nand ook deel uitmaken van de selectie. Daarnaast speelt hij in het eerste samen met zijn neef Wilbert. Als mandekker is de Valkenbur ger niet alleen gedreven, hij be moeit zich ook nadrukkelijk met datgene wat voor hem in het veld gebeurt. „Ik denk dat het met mijn karakter te maken heeft. Ik ben een prater, houd ervan dingen te bespreken en in het veld te coachen en te sturen. Ik heb er een hekel aan als het stil is. Je kimt geen goede wed strijd spelen als er niet wordt ge coacht. Dan lijkt het net of er een paar duffe konijnen in het veld staan die achter een bal aan huppelen." „Ik ben vaak wel eigenwijs, heb altijd mijn woordje klaar. Bij Valken hebben veel spelers een mening. Ik probeer op die mo menten positief te coachen. Je moet voorkomen dat je vijf trai ners in het veld hebt staan. Ik geef het liefste zelf eerst het voorbeeld, want als ik een dra matische wedstrijd speel, zul je mij niet veel horen. Of mis schien toch wel. Tegen 's-Gra- venzande speelde ik niet sterk - dat is dan een understatement - en in de tweede helft loop ik toch weer te schreeuwen. Ik kan er namelijk niet goed tegen als ik niet breng wat ik kan bren gen." Docos-spits Barry Dubbeldeman staat op het punt om de vijfde en beslissende strafschop raak te schieten. Foto: Taco van der Eb dat we dit hoofdstuk kunnen af- le Raap later, vanuit een veilig sluiten", meldde bestuurslid Jel- sportpark Adegeest. leiden/gouda - Sambavoetbal. Zo werd het spel van UDWS omschreven in de afgelopen zondag met 6-2 gewonnen wedstrijd tegen Bodegraven. In de return gisteren aan de Boshuizerkade was van swingen geen sprake. De Leidse ploeg verloor met 2-1, maar gaat desondanks door en ontmoet zon dag Meerburg in de volgende ronde. Teylingen speelde in Gouda met 3-3 gelijk tegen Donk en is na de eerdere 1-0 zege ook verder in de nacompe titie van de vierde klasse. UDWS-trainer Per Crispijn kon instelling van zijn manschappen in de eerste helft in één woord sa menvatten: gemakzuchtig. Ondanks dat er vier goals moesten worden overbrugd, deed de ploeg uit Bodegraven zijn best om wat van het verschil af te knabbelen. Halverwege de eerste helft ston den de bezoekers op een 2-0 voorsprong nadat kort achter elkaar een vrije trap en een strafschop in het doel van keeper Vincent de Reede waren verdwenen. Bodegraven had daarna nog een paar mogelijkheden op een derde treffer die de wed strijd nog echt spannend zou hebben gemaakt. Dat werd het niet omdat UDWS na rust veel scherper de duels aanging en Bodegraven met en kele fraaie individuele acties van de Leidse aanval lers aan het wankelen werd gebracht. Verder dan een benutte strafschop door Youssef Bouresma kwam de thuisploeg niet. „Ik miste een aantal spelers en het bleek moeilijk de ploeg te motive ren. Zondag in Zoeterwoude krijgen we een heel ander UDWS te zien", voorspelde Crispijn. Teylingen Teylingen verdedigde in Gouda een 1-0 voor sprong en het elftal had het geluk dat de thuis ploeg in de beginfase een strafschop miste, ge volgd door een Sassenheimse treffer van Bastiaan Bon aan de andere kant. Doelpunten van Said Ait Elhoussi en Aram Ali, telkens vooraf gegaan door een goal van DONK bracht de ruststand op 3-2 in het voordeel van de pupillen van trainer Rob Sut- torp. De tweede helft was tien minuten oud toen de thuisploeg voor de derde keer op gelijke hoogte kwam. Teylingen had aan een remise genoeg en kon zich permitteren dat keeper Hans Edink ook een pe nalty miste. In een hectische slotfase, waarin DONK een offensief ontketende en Teylingen via de counter de nodige kansen kreeg, ontving Aram Ali een tweede gele kaart. Dat lot was ook twee te genstanders beschoren waardoor het duel met negen tegen tien man eindigde. De Sassenhei- mers spelen zondag in de tweede ronde uit bij FC Rijnland. De Kleijn in Oranje bunnik/anp - Mirjam de Kleijn uit Sassenheim is geselecteerd voor de officiële korfbalinter land in en tegen België. Dat duel is op 7 juni in Deurne. De Kleijn speelt bij Die Haghe. (advertentie)

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17