SPORT 'Harkema veegt eigen straatje schoon' 'wij zijn Voor FC Twente heeft weer even lucht na steun en TEGEN gewei De wraak van Stefano Garzelli in de Giro is zoet 'Niets verkeerds aai i intrekken van aanb Quick-Boysvoorzitter Jaap Kuijt: 'Alcohol is de boosdoener' Een dode 'Wisselschaats' van Heideman oldebroek - Marathonschaat- ser Jan Maarten Heideman be hoort tot een collectief dat de wisselschaats' heeft bedacht. De ijzers van dit nieuwe type zijn heel snel te vervangen, waardoor een schaatser tijdens een wedstrijd kan overstappen op ander materiaal. Het idee ontstond toen Heideman dit jaar in Kuopio de alternatieve Elfstedentocht won. Dat deed de fysiotherapeut door tussen tijds zijn botte schaatsen uit te trekken en een nieuw, scherp paar onder te binden. Omdat deze werkwijze veel tijd in be slag neemt, zocht Heideman samen met onder anderen Gert Ruitenberg (broer van Henri en René) naar een oplossing. Maastricht wil MW niet helpen Maastricht - Het gemeentebe stuur van Maastricht is niet welwillend MW de helpende hand toe te steken. Financiële steun voor de noodlijdende club wordt door geen van de politieke partijen in de Lim burgse hoofdstad wenselijk ge acht. De eerstedivisieclub heeft een tekort van 1,5 miljoen euro; de veertig werknemers hebben al maanden geen salaris ont vangen. Tennisser Verkerk naar Rosmalen rosmalen - Martin Verkerk en John van Lottum zijn toege voegd aan het deelnemersveld van het Ordina Open, het gras- ennistoemooi in Rosmalen 16-22 juni). Eerder legde de or- anisatie Sjeng Schalken, Ri- hard Krajicek en Raemon Slui- r vast. Het deelnemersveld bij vrouwenveld is op papier ïrker dan bij de mannen. De mst van de Belgische Kim jsters stond al vast. Gisteren de organisatie ook de na- n van Justine Henin-Har- ne (België) en Amelie Mau- no (Frankrijk) prijsgeven. senka wint Vredeskoers rzych - Ondrej Sosenka gisteren de vierde rit van edeskoers naar zijn hand De Tsjechische wielren- orig jaar eindwinnaar van ide na diskwalificatie van d! Pjotr Przydzial wegens g, mocht de etappe tus- odzko en Walbrzych na ïge ontsnapping winnen -reffen Wesemann. De r nam genoegen met de g in het algemeen klasse- dinsdag 13 mei 2003 Website Quick Boys massaal bez vervolg van voorpagina katwijk - Quick Boys verwijt Har- kemase Boys de schuld van de ongeregeldheden van afgelopen zaterdag bij de Katwijkers te leg gen. „Harkema probeert het ei gen straatje schoon te vegen", al dus een bestuurslid. De Katwijkse club verwijt de Friezen tegen de richtlijnen van de KNVB in toch bier te hebben verkocht Volgens de club hebben Friese spelers kin deren van tien jaar die op het veld kwamen bij het eerste doel punt geschopt. Daarop kwamen Katwijkers bij de tweede treffer verhaal halen. Quick Boys be schikt inmiddels over tv-beelden van de gebeurtenissen na afloop. „Daarop is niet te zien hoe ook maar één supporter van Ouick Boys heeft geslagen", aldus een bestuurslid van Ouick Boys. Voorzitter Jaap Kuijt werd gis terochtend door de KNVB ge beld met de mededeling dat Quick Boys zaterdag niet zou spelen, maar Harkemase Boys gewoon zou aantreden tegen Huizen. „Daaruit trok ik de conclusie dat de schuld bij ons ligt", zegt Kuijt. „De KNVB baseert zich op het rapport van de veilig heidscoördinator en op verkla ringen van Harkemase Boys. Daar staan tegenstrijdigheden en onwaarheden in." Zo zouden Katwijkse supporters met barkrukken en bierflesjes hebben gegooid. Kuijt: „Die spullen kwamen uit de kantine en daar waren geen Katwijkers, dat moeten dus Harkema-aan- hangers zijn geweest. Toen wij na de strafschoppenserie rich ting kleedkamer liepen, werd er bier over ons heengestort. Ik ben naar binnen gerend, maar een aantal supporters ging ver haal halen. Is dan de eerste klap de aanleiding of het gooien met bier? Alle gewonden zijn 'toeval lig' aan de kant van Quick Boys gevallen. Dat komt doordat on ze supporters met hun blote handen hebben gevochten en die van Harkemase Boys met barkrukken, bierflesjes en klom pen." De club bestrijdt dat er al een aantal Katwijkse supporters dronken was. Verder betwijfelt Quick Boys of er evenementenbier (bier met een laag percentage alcohol) is geschonken. Voorzitter Kuijt „Dat wordt ge leverd in vaatjes van twintig liter met een gele dop. Ik heb bewij zen dat er vaten van vijftig liter met een groene Heinekendop stonden. Wij hebben ons alco- holbeleid neergelegd bij de bur gemeester. Die waarschuwing en aanbeveling heeft het be stuur van Harkemase Boys naast zich neer gelegd. Ik praat het straatje van Quick Boys niet schoon, maar alcohol is de boosdoener. Harkemase Boys mag de verantwoordelijkheid niet afschuiven." De week voorafgaand aan de wedstrijd was er al een grimmi ge sfeer ontstaan tussen de bei de supporterskampen. Op ver schillende internetsites werden er toespelingen gemaakt op een harde confrontatie. De stem ming werd nog agressiever toen Harkemase Boys de toegangs prijs voor Quick-Boyssupporters met twee euro verhoogde terwijl de Friezen de gelegenheid kre gen voor een gereduceerd tarief een kaartje aan te schaffen. Vrij dagavond en zaterdagmorgen zouden Friese spelers telefo nisch zijn bedreigd. Dit laatste wordt van Katwijkse zijde ont kend. Er zou één sms-bericht zijn verstuurd aan een speler met de tekst 'we hebben je nummer'. Harkemase Boys heeft er zater dag bewust niet voor gekozen extra politie in te schakelen. „De politie zou zich alleen bezig houden met het regelen van het verkeer en we zouden bij onge regeldheden bellen. Maar ook met de aanwezigheid van politie zou dit niet te voorkomen zijn geweest", denkt Max de Haan de voorzitter van Harkemase Boys. De KNVB legt de zaak ook nog voor aan de tuchtcommissie. Die is verzocht om de zaak met voorrang te behandelen. De tuchtcommissie bekijkt of er maatregelen moeten worden genomen tegen leden van de Katwijkse club en of het bestuur iets te verwijten valt. De tucht commissie doet volgende week uitspraak. I w Jersey Nets I ier in finale roN - De basketballers van v Jersey Nets staan net als ig seizoen in de finale van de ;tem Conference, de oostelij- helft van de Amerikaanse ofcompetitie NBA. De Nets onnen gisteren na twee ver- ngingen met 110-101 van oston Celtics. Het was de vier- le zege op rij in de halve finale /an de play-offs, waardoor New Jersey de best-of-seven reeks won. Eggenkamp in roeiselectie Amstelveen - Genïtjan Eggen- kamp, Geert Cirkel, Diederik Si mon en Michiel Bartman zijn geselecteerd als roeiers voor de Nederlandse dubbelvier. De roeibond J^NRB verwacht dat de dubbelvier tijdens de Olym pische Spelen van 2004 een me daillekandidaat wordt Eggen- kamp is de nieuwe roeier aan boord. Hij kreeg vorig jaar be kendheid toen hij als lid van de Oxford-acht deelnam aan de klassieker The Boat Race over de Theems. Oxford won die wedstrijd. Atletiekwedstrijd weer geschrapt Amsterdam - Het wil maar niet lukken een atletiekwedstrijd met internationale allure van de grond te krijgen in het tot at- letiektempel omgebouwde Olympisch Stadion in Amster dam. Voor de vierde keer op rij heeft de nationale atletiekunie (KNAU) de Amsterdam Athle tics, gepland voor 26 juli, van de kalender moeten schrappen. Opnieuw omdat er voor het evenement te weinig sponsors zijn gevonden. Montoya is rijbewijs kwijt nice - Formule 1-coureur Juan Pablo Montoya is zijn rijbewijs kwijt. De Colombiaan uit de renstal van Williams, die in Monte Carlo woont, gebruikte gisteren de snelweg tussen Le Muy en Frejus aan de Franse Rivièra als oefencircuit. Hij vloog in een BMW met 204 kilo meter per uur over het asfalt. De Franse politie betrapte Montoya, hield hem aan en pakte onmiddellijk zijn rijbwijs af. Het Giro-peloton rijdt langs het kasteel van Marina Ros^to. Foto: EPA terme luigiane/anp - Bijna drie weken is Stefano Garzelli weer terug in het wielerpeloton na een schorsing van negen maan den wegens dopegebruik. Dat werd geconstateerd in de Ronde van Italië van vorig jaar. Giste ren nam hij in dezelfde ronde op zoete wijze wraak. Op imponerende wijze legde de 29-jarige Italiaan de laatste me ters van de derde etappe in Ter- me Luigiane af. Geen sprinter die in het oplopende stuk aan zijn wiel kon blijven. Zeventien seconden is hij slechts verwij derd van de roze leiderstrui, die in het bezit bleef van zijn land genoot Alessandro Petacchi. Vorig jaar domineerde Garzelli een week lang de belangrijkste wielerwedstrijd van Italië. Twee etappezeges, leider in het klas sement. Tot bleek dat hij na zijn zege in de tweede etappe be trapt was op doping. De contro leurs vonden het vochtafdrij- vende middel probenecide. Later bij zijn tweede dagzege bleek de controle negatief. Gar zelli moest echter de ronde ver laten, omdat de contra-expertise van de eerste positieve plas het zelfde resultaat gaf. Zijn verkla ring later verontreinigd vlees van een waterhoen zou de boosdoener zijn geweest. De uitleg werd niet geaccepteerd. Het gevolg was een schorsing van negen maanden, die de Ita liaan vergeefs bij het sporttribu- naal TAS aanvocht Zijn kwaliteiten als wielrenner hebben niet geleden onder het lange stilzitten. De aankomst gisteren in de vierde rit was op het lijf geschreven van de Giro winnaar in 2000. De slotfase was lastig. De eerste groep werd uit eengeslagen door het oplopen de karakter. Slachtoffers waren sprinters als Mario Cipollini en Robbie McEwen. De Australiër had het in een moeilijke afda ling nog wel even alleen vooruit geprobeerd. Nadat hij was inge lopen, raakte hij ook direct op achterstand. Garzelli moest bij de afsluitende sprint wel letten op zijn landge- enschede/gpd - De garantstel ling van 4,5 miljoen euro voor FC Twente, waarmee de En- schedese gemeenteraad gister avond met een royale meerder heid akkoord ging, geeft de club lucht Naast dit bedrag staan er ook nog drie particulieren borg voor een lening van anderhalf miljoen euro. Met de in totaal zes miljoen kan FC Twente de fiscus afbetalen en het exploita tietekort over het huidige sei zoen van 2,7 miljoen euro weg werken. Met de fiscus werd gis teren een schikking bereikt. De belastingclaim van 3,2 miljoen euro wordt afgekocht met in to taal 2,4 miljoen euro. Dat betekent dat het gerechts hof in Arnhem op 2 juni het on langs uitgesproken faillissement kan vernietigen van de Stichting FC Twente '65. In de stichting zat naast de belastingschuld ook de licentie die FC Twente het recht geeft betaald voetbal te spelen. En het ongedaan maken van dat bankroet is een absolute eis van de licentiecommissie van de KNVB. De schuld van twaalf miljoen euro waarmee FC Twente kampt, is de club binnenkort 3,6 miljoen echt kwijt Een deel van de schuld, zes miljoen euro, heeft FC Twente aan Regge- borgh, de investeringsmaat schappij van de familie Wessels, die het spelersfonds van de club financieert. Reggeborgh scheldt 3,6 miljoen (60 procent) van de lening kwijt Het resterende be drag van 2,4 miljoen euro wordt omgezet in een achtergestelde lening waarvan pas over vijf jaar met aflossen hoeft te worden begonnen. Aanvankelijk vroeg FC Twente een borgstelling van de gemeen te van tien miljoen euro. Vol gens het oorspronkelijke plan zou het Arke Stadion dan voor slechts 40 procent van de boek waarde door de negen bedrijven die eigenaar zijn worden ver kocht aan FC Twente. De ge meente wilde echter niet voor tien miljoen borg staan. Op voorspraak van oud-voorzitter Frans Hartman blijft het stadion nu eigendom van de zogeheten 'founders', die zelf zes miljoen euro gaan lenen. Voor die lening staan de gemeente en drie parti culieren, onder wie de gebroe ders Wessels zelf, borg. Volgende stap is dat de eigena ren van het stadion de zes mil joen gaan doorlenen aan FC Twente. De club lost af via een jaarlijkse huurverhoging. Over welke periode die verhoging wordt uitgesmeerd, moet nog worden onderhandeld. De 'founders' is gevraagd om deels afstand te doen van de extra fa ciliteiten waarover ze als finan ciers van de bouw van het Arke Stadion beschikken. Daarbij gaat het onder meer om recla meborden en business-seats, die dan opnieuw kunnen wor den verkocht. Voor FC Twente is belangrijk dat het er komend seizoen in slaagt ruim tien miljoen euro aan in komsten te genereren. Volgens Herman Wessels ziet dat er goed uit „Van een uittocht van jaarkaart houders en sponsors is geen SPORTUITSLAGEN BASKETBAL New York. NBA, halve finales play-offs (best- of-seven). Eastern Conference: New Jersey Nets - Boston Celtics 110-101 (na tweede verlenging). Stand: 4-0, New Jersey naar finale. DAMMEN Zwartsluis. WK i Negende ronde: Thijssen (Ned) - Sijbrands (Ned) 1-1. Jansen (Ned) - Samb (Sen) 1-1, Valneris (Let) - Clerc (Ned) 1-1, Heusdens (Ned) - Schwarzman (Rus) 1-1. Tsjizjov (Rus) - Georgiev (Rus) 1-1, Getmanski (Rus) - Ndjo- fang (Kam) 1-1, BoezinskL(J-it) - Erdenebileg (Mon) 1-1. Veytsman (VSt) - MïTSjmlRus) 1-1. Koyfman (Isr) - Gantwarg (WRu) 1-1, Ba (Sen) - Andall (Gre) 2-0. Stand: 1 Ts|izjov. Georgiev 12 punten, 3. Heusdens, Sijbrands. Thijssen 11, 6. Clerc, Getmanski, Jansen, Koyfman, Ndjofang, Samb, Valneris, Ba 10, 14 Schwarzman 9, 15. Gantwarg, Milsjin 8, 17. Boezinski 7, 18. Veytsman 6, 19 Erdenebileg 5, 20. Andall 0. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3096. 9.14.15.19.23.25.27.29.31.33 34.46.51. 53.57.69.71.72 73.77. (Onder voorbehoud van typefouten. TENNIS Hamburg. Mannen, Masters, 2,45 miljoerreir- Eerste ronde: Lopez (Spa) - Srichaphan CTha/7) 6-4 6-3, Kuerten (Bra/11) - Chela (Arg) 6-2 6-4. Coria (Arg/12) - Spadea (VSt) 6- 2 6-2, Robredo (Spa/14) - Stepanek (Tsj) 6-4 6-3, Gaudio (Arg) - Blake (VSt/16) 6-7 6-1 6- 2, Ferreira (ZAf) - Waske (Dui) 6-3 6-2, Niemi- nen (Fin) - Koubek (Oos) 6-4 0-6 6-1, Sanchez (Spa) - Fish (VSt) 5-7 6-4 6-2, Henman (GBr) - Gambill (VSt) 7-5 6-4, Nadal (Spa) - Mathieu (Fra) 7-5 6-4, Burgsmüller (Dui) - Armando (VSt) 6-4 6-4, Zabaleta (Arg) - Kucera (Slw) 7- 5 6-4, Callen (Arg) - Lee (ZKo) 3-6 7-6 7-5, Davidenko (Rus) - Voinea (Roe) 6-0 6-2, Oli vier Rochus (Bel) - El Aynaoui (Mar) 7-6 6-4, Clément (Fra) - Lapentti (Ecu) 6-4 6-2. Rome. Vrouwen, Masters, 1,3 miljoen euro. Eerste ronde: Martinez (Spa) - Dokic (SMo/9) 6-4 3-6 7-5, Coetzer (ZAf/14) - Toeljaganova (Oez) 2^6 6-3 6-0. Pistolesi (lsr/16) - Tatarko- va (Oek) 6-0 6-4. Granville (VSt) - Shaughnes- sy (VSt/15) 7-5 6-3, Loit (Fra) - Chladkova (Tsj) 6-3 7-6, Koukalova (Tsj) - Medina Garri- gues (Spa) 7-5 6-4, Krasnoroetskaja (Rus) - Callens (Bel) 6-4 6-4, Petrova (Rus) - Garbm (Ita) 6-4 6-1, Dechy (Fra) - Harkleroad (VSt) 1- 6 6-3 6-2, Schett (Oos) - Serra Zanetti (Ita) 6- 4 6-0, Black (Zim) - Grande (Ita) 6-3 7-5, Gagliardi (Zwi) - Jankovic (Joe) 7-5 2-6 7-5. WATERPOLO 's-Gravenzande. Vrouwen, oefenreeks. Vijfde wedstrijd: Nederland - Australië 9-11 (0-3 3-3 3-1 3-4). Doelpunten Nederland: Koot 4. De Bruijn, Van der Sloot 2, Guichelaar. Eindstand in best-of-five: 4 verloren, 1 gelijk. WIELRENNEN katwuk - Twee dagen na de massale vechtpartij in Harkema was het op Nieuw Zuid rustig. Op de website van Quick Boys was het des te drukker. Hoewel het forum voor niet-leden geslo ten was ('Dankzij mensen die het nodig vinden om herrie te schoppen is dit forum off-line voor supporters van buiten de vereniging', luidde de medede ling), lieten verschillende be trokkenen hun licht schijnen op de ongeregeldheden van zater dag. De eenzijdige berichtgeving uit Friesland wordt gehekeld, schaamtegevoelens krijgen soms de overhand, Een korte bloemlezing uit de reacties, be ginnend met een fragment uit die van aanvoerder Remco Tui- nenburg. Tuinenburg; „Wij zijn er trots op dat we deze wedstrijden mo gen spelen voor QUICK BOYS. Maar wat een rot gevoel hebben wij overgehouden aap. onze eer ste wedstrijd tegen Harkemase Boys, (nu druk ik me heel rustig uit ongeveer 30 uur na de wed strijd). Net na de wedstrijd en slachtpartij had ik er geen zin meer in, het hele voetbal kon mij gestolen worden, wat mij betreft is dit mijn laatste wed strijd geweest, spookte regelma tig door mijn hoofd. Wat moet er gebeuren om z'n vechtpartij te veroorzaken? Het maakt mij niet uit wie er is begonnen. Maar je kan mij niet wijs maken dat dit soort 'supporters' voor het voetbal zijn gekomen. Peter Timmermans wordt 18 keer neergeschopt, Hendrik van Bee- len hebben ze geraakt waar ze hem konden raken, Brian Mus- sche werd bijna het ziekenhuis in geduwd en nog talloze dingen zijn er gebeurd in het veld. Heb ben jullie ons zie slaan en schoppen na deze overtredin gen? Nee, wij hebben hun het meest geraakt door goed te voetballen en van ze te winnen. En hoe moeten wij als spe lersgroep hier mee omgaan? Kunnen wij een feest vieren na wat er gebeurd is? Forumlid Harrel: „Ik wil ook zeggen hoe klote ik het vind wat er is gebeurd zelf stond ik er ook tussen (dat heb ik ook gevoeld), maar ik heb er wel spijt van. Ik wou die gast die mij had gesla gen ook terugpakken mocht Harkema naar Nieuw Zuid ko men. Maar als ik zo het stukkie van jou lees heb ik mei dacht, als jullie dat maai Ik hoop dat die vent niet Nieuw Zuid komt, maai hem in ieder geval niksi heb mijzelf er niet meei wel jullie de spelers eno club en tot slot wil ik m ses aanbieden want dit woon klote." H Blue White Noob: „Ren is anders gegaan zoals j denken! Ik kan je pn vertellen hoe het is gekj maar het heeft geen nut ziet hoe je vrienden de j wordt getrapt door 151 ten dan word je gek. De begonnen nadat de per waren afgelopen. Harki gon vanuit de kantine h gooien en flessen te goc ontstond het hele verha Scooby: „Van dit randgi en dat eenzijdige gedoe pas echt pissed! Die voc van HB heeft ons nu wi kwaad daglicht gesteld, schien dat Onze voorat ook wel had moeten do hij heeft tenminste een fatsoen in z'n lijf en blij traal en zeer correct." QB forever: „Maar wij; Boys hebben een grote supportersschare, en dl teit onder de meeste is verschrikkelijk groot ei; gebeurde was dat jei kwartier daarvoor nogi gene stond te feesten a je nu op de grond ligge stonden ze op z'n hoofi stampen, en denk je bij jongens dit kan niet Blauwwit hart: „Ik denl liever had gehad, dat wi ren hadden en dat er gebeurd dan wat er nu hand is. Dat denk ik nu meer, dat weet ik zeker, een verloren wedstrijd) me 1 of 2 dagen kut, m maandag was het weer nu niet" QB dynamite: „Laten dat de KNVB een wijs b neemt en we de kans ki de competitie op eenvt manier af te ronden. La als QB-supporters tone werkelijk zijn en latend die nu al bij voorbaat dl dat ze de Harkema suj een lesje gaan leren thuis blijven." RBvoorQB: „WIJ zijnVo en TEGEN geweld." noten Colombo, Casagrande en Petacchi. Maar de echte sprin ters snakten al naar adem voor de eindstreep in zicht kwam. Garzelli, een allrounder, liet zien dat als de weg omhoog omgaat hij wel degelijk kan meedoen. Niemand kon zijn achterwiel houden. Dat het met de vorm van Gar zelli wel goed zat, bewees hij bij zijn rentree. Op 24 april begon hij weer in het peloton tijdens de Ronde van Trentino. Daar won hij direct de eerste rit. Ajax wil Wapenaar niet meer IE amsterdam/gpd - Technisch di recteur Leo Beenhakker van Ajax ziet niets verkeerds in het intrekken van het aanbod van Ajax aan Utrecht-doelman Ha- rald Wapenaar. „Ik denk dat je een aanbieding in kunt trekken. Dat daar niets onrechtmatigs aan is. De andere partij denkt daar blijkbaar anders over. De technisch directeur heeft geen behoefte Ajax' standpunt te motiveren. „Nee. Ik heb dat al eerder geroepen. We het aanbod ingetrokki gnj In overleg met Ronald n uiteraard. In kwesties A fungeren wij altijd alsi eenheid." FC Twente-doelman Boschker zou nu kandi a om de vacature in te vervullen. Beenhak- in tigt noch ontkent de b< ling: „Als ik op name: M gaan, dan blijf £k aan de ni sprake. In feite staat FC Twente er, ondanks alle problemen, straks beter voor dan veel ande re clubs in financiële nood. Die moeten veel meer geld lenen dan wij en krijgen dus ook te maken met een veel hogere af lossingsverplichtingen. Met een budget van ruim tien miljoen euro kunnen we ons komend seizoen meten met een hele reeks andere clubs." Wessels zegt trots te zijn op de enorme betrokkenheid bij de club. „Over de hele breedte. Sponsors die bereid zijn meer te betalen, eigenaren van het sta dion die constructief meeden ken en -werken en supporters die tijdens een raadsvergadering buiten ruim twee uur lang staan te zingen. Echt super, vind ik dat." Terme Luigiane. Ronde van Italië. Derde etappe (Policoro - Terme Luigiane): 1 Garzelli (Ita) 145 km in 3.34.38. 2. Francesco Casagrande (Ita) 0.02. 3. Petacchi (Ita). 4. Pellizotti (Ita). 5. Colombo (Ita), 6. Lanfranchi (Ita). 7. Simoni (Ita), 8. Gontsjar (Oek). 9. Noe (Ita), 10 Gasparre (Ita), 16. Pantam (Ita) 0.07, 82. Moerenhout (Ned) 1.47, 83'. McE wen (Aus), 116. Cipollini (Ita) 4.51, 165. Vier houten (Ned) 9.41, 168. en laatste Bongiorno (Ita) 12.48. Algemeen klassement: 1. Petacchi 13.37 08, 2. Garzelli 0.17, 3. Colombo 0.27, 4. Frances co Casagrande, 5. Gasparre 0.32, 6 Pellizotti, 7. Simoni, 8. Lunghi (Ita) 0.39, 9 Noe, 10. Hamburger (Den), 17 Pantani 0.44, 79. Moe renhout 6.14, 165. Vierhouten 19 24, 168. en laatste Ravaioli (Ita) 23.43. IJSHOCKEY New York. NHL, finale play-offs (best-of-7). Western Conference: Anaheim Mighty Ducks - Minnesota Wild 2-0. Stand: 2-0. ACHTERLIJN T A Te hoeven u niet te vertellen V V dat het weer goed raak was, afgelopen weekeinde in het amateurvoetbal in de regio. U heeft het allemaal kunnen lezen, van de knokpartijen bij Scheveningen-Voorschoten, bij FC Rijnland-Bemardus, van de belaagde scheidsrechter bij Do- cos-Lens, van de massale vecht partij na Harkemase Boys- Quick Boys. Ook bij Valken-' s Gravenzande liep het uit de hand, al probeerde de trainer dat nog te verdoezelen. Je kunt je schouders erover op halen, en zeggen dat het voet bal nu eenmaal gajes aantrekt, en dat heus niet iedereen zo is, en dat er gelukkig geen doden zijn gevallen, en dat dergelijke uitwassen met strengere veilig heidsmaatregelen de volgende keer vast wel kunnen worden voorkomen, en dat zulke din gen nu eenmaal overal gebeu ren, als het niet op het voetbal veld is, dan is het wel in de trein of bij een winkelcentrum. Dat kan. Sterker nog, dat is al zo vaak gebeurd. Met als gevolg dat het van kwaad tot erger gaat Zo erg dat een 'gewone'Ajax-sup- porter niet meer naar het Fey- enoord-stadion gaat. Zo erg, dat een 'gewone' vader het ei genlijk maar niks vindt dat zijn zoontje bij het eerste elftal van zijn voetbalclub staat te kijken, waar spelers schelden en schoppen en maar u W respect hebben voor dei h rechter. Zo erg dat je banger wordt van sor supporters, ook van a clubs, die steeds wilden ogen kijken. Voetbal haalt kennelijk 6 slechtste bij mensen bov bij mannen is dat een It 1 hoop agressie. Bij bepat n mannen dan. En helem n bepaalde mannen diet biertjes en een paar snu een paar pilletjes nema dj Als we dat weten, en ut 1 dat al heel lang zullen eindelijk eens af gaanij dat we dat niet meer ui Wie een scheidsrechten wordt vijf jaar geschort 8 Wie vecht op een voetba öl mag daar vijf jaar nieti komen. Er geldt een alcoholverb w een uur na afloop van strijd. Drugsgebmik M I Wat ook kan: een beetje öj van zoveel rechtse praal D wéér zeggen dat het tod B maal wel meeviel, en di KNVB en de clubs heus zitten, hoor. En lekker wachten tot a dode valt. Janet van Dijk

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 18