Irak blijft te lang uit' BUITENLAND Fermon: De Belgische politiek is een eenheidsworst JJgrstd jtl Wegenkaart zal Midden-Oosten niet naar vrede brengen Raadsels rond drama met vliegtuig in Congo Berlusconi draait pers de duimschroeven aan Marokkaan aangeklaagd wegens 11-9 Russen herdenken zege op nazi il voor moord abortusarts M (HINCTon - De Amerikaanse Sji-abortusactivist James ip is wegens moord op een rtusarts tot 25 jaar cel ver- jeeld. Volgens een recht- k in de staat New York staat vast dat Kopp in 1998 Bar- Slepian doodschoot. Kopp nd jarenlang naast Osama Laden op de lijst van meest jchte misdadigers. Hij was Frankrijk gevlucht, waar 5 fXorig jaar werd gepakt. Parijs rde Kopp uit op voorwaar- J6fl lat hij niet ter dood zou 2, den veroordeeld. Jdia test toch cjeuwe raket ibaneswar Ondanks de re- e 2 te dooi in de betrekkingen Pakistan, heeft India giste- een nieuwe raket getest die bereik van 25 tot 40 kilome- ïeeft. De raket is van India- M ïakelij, en kan door een /lar rtuig afgevuurd worden. De vond een paar uur voor de (I ist van de Amerikaanse on- o ninister van buitenlandse ik jn Armitage plaats. Hij wil erhoudingen tussen India iartsvijand Pakistan verbete- Later dit jaar wil New Delhi A' tten met een reikwijdte van en 2000 kilometer testen. zaterdag 10 mei 2003 ^dachten Bali tor de rechter ankje tegen imputermoeheid il - Noord-Korea heeft een 03 ïkje uitgevonden tegen Q aputermoeheid'. Dat be tte het staatspersbureau JA gisteren. De drank is ge- >erd op extracten van 2 imvruchten' en heeft een Ho zure smaak. Waarom het hoifetarme communistische het drankje heeft ontwik- eriii is een raadsel. Computers er een zeldzaamheid, en in- et is er alleen in een paar •ls in de hoofdstad Pyongy- KCNA meldde desalniette- dat het drankje is getest, en EMde resultaten uitwijzen dat flruk op de ogen en de her- i 221 aanzienlijk afneemt'. 3. IF 3ijn pasar - Indonesië begint j ndag met de berechting NG de dertig verdachten van de w van 12 oktober op Bali, in k rbij 202 mensen werden ge- 28( i. De 40-jarige monteur ozi verschijnt als eerste de rechtbank in Denpasar, laders plaatsten een auto voor een uitgaansgelegen- 1 in het Balinese Kuta, die op r de ontploffing veranderde ;n inferno. Vooral buiten- se toeristen kwamen om. ozi wordt er van beschul- de auto en materiaal voor om te hebben gekocht in cht van Jamaah Isla- ih, een Indonesische groep iu contacten zou hebben l-Qaeda. uizen Iraakse Ink geopend Idad - Amerikaanse functio- Jssen hebben in Bagdad de jngrijkste kluizen van de cse Centrale Bank geopend. Ifgelopen dagen kwamen ntal sleutels en cijfer- Ibinaties in Amerikaanse Iden. In de ruimtes bevin- lzich grote hoeveelheden lenlands en buitenlands L goud en objecten uit het inderde Nationaal Muse- ien dag voor het begin van lorlog die het regime ten val jht, liet Saddam Hussein tveer 900 miljoen dollar alen bij de Centrale Bank. jebouwen en kluizen zijn [geplunderd. i maanden cel »r SARS-patiënt apore - Een 50-jarige inwo- 'an Singapore is gisteren es maanden cel veroor- omdat hij zich niet hield quarantainemaatregelen is de verspreiding vair Volgens het Japanse bureau Kyodo had de man uis moeten blijven, aange- hij werd verdacht SARS te >en. Hij zou evenwel twee- 1 zijn woning hebben verla- >m iets te gaan drinken. Tij- SUNV i zijn tweede uitstapje werd leor pgepakt. cemaker voor 'n;r ger '007' Moore york - Acteur Roger >re, onder meer bekend om James Bond-vertolkingen, t een pacemaker gekregen, •nfortuinlijke '007' werd er deze week opgenomen, - at hij was ingestort tijdens theatervoorstelling in New Moore werd geopereerd, ens de BBC heeft hij giste- ïet ziekenhuis verlaten. De irige acteur speelde woens- in een zang- en dansspek- 1 op Broadway. Moore t* g ademhalingsproblemen wiel Dauw. Na een korte pau- door onze correspondent Pascale Thewissen brussel - Jan Fermon is de advocaat van Laetitia Delhez in de zaak-Dutroux en van een groep Irakezen die in België een strafklacht willen indienen tegen de Amerikaanse le gerleider Tommy Franks. Bij de komende kamerverkiezin gen staat hij achtste op de lijst van Resist, de partij van Dyab Abou Jahjah. Nee, Fermon maakt zich niet de illusie dat hij straks in het parlement komt. „De kans dat ik op 18 mei wordt gekozen, is nihil. Ik wil met mijn kandidatuur alleen la ten zien dat ik Jahjah steun. Dat ik het belangrijk vind dat in de Kamer straks een ander geluid te horen is dan dat van de gevestigde partijen." Het bureau van zijn Brusselse kantoor ligt bezaaid met paperassen. Fermon (43) heeft het druk. Hij bereidt een aanklacht voor tegen de Amerikaanse generaal Tommy Franks, die zich in Irak schuldig gemaakt zou hebben aan oorlogsmisdaden. „Ik ben benaderd door twee Bel gische artsen die in Bagdad werkten tijdens de oorlog. Ze zagen hoe ambulances onder vuur werden genomen en hoorden de verschrikkelijke verhalen van de burger slachtoffers." In de VS is woedend gereageerd op de aanklacht, die op woensdag 14 mei aanhangig wordt gemaakt bij het Brusselse gerecht. Fermon haalt zijn schouders op. Het deert hem niet. Hij zwemt wel vaker tegen de stroom in, en is niet voor niets al 27 jaar lang actief binnen de ul tralinkse Partij van de Arbeid, misschien nog het best te vergelijken met de Nederlandse SP. Al is de PvdA er nooit in geslaagd een zitje in het parlement te verove ren. Misschien dat het nu lukt, dankzij het verbond dat de partij heeft gesloten met de Arabisch-Europese Liga van Jahjah. Resist staat voor verzet tegen de oorlog in Irak en voor anti-globalisme. De partij is tegen de 'internationale hetze tegen moslims', tegen discriminatie van minder heden op het vlak van huisvesting, werkgelegenheid en onderwijs en tegen doofpot-operaties. Gehoopt wordt op één zetel. „Dat zou al heel mooi zijn", zegt Fermon. „Ik vind het belangrijk dat gewone mensen een stem krijgen in de Belgische politiek." In Brussel wordt de lijst aangevoerd door Maria Vinde- voghel, de vakbondsvrouw die haar bekendheid dankt aan haar strijd tegen de aandeelhouders van Sabena, en de manier waarop ze probeerde het wanhopige perso neel van de failliete nationale luchtvaartmaatschappij een hart onder de riem te steken. Mensen zoals zij kun nen de oppositie nieuw leven inblazen, denkt Fermon. „De Belgische politiek anno 2003 is een eenheidsworst. Ideologische verschillen zijn er niet of nauwelijks. Jah jah vertegenwoordigt een deel van de bevolking dat op dit moment niet wordt gehoord." Fermon heeft weinig op met de gevestigde orde. Vraag hem wat er de voorbije vier jaar onder de paarsgroene coalitie is veranderd in België, en het antwoordt luidt: „Niet bijster veel." Zeker niet op het gebied van justitie. Als voorbeeld haalt hij de zaak Kim en Ken aan. Hij is advocaat van de moeder, Tiny Mast. Meer dan negen jaar geleden verdwenen haar kinderen. Het meisje, Kim, werd op 11 februari 1994, één week na haar ontvoering, dood teruggevonden. Het jongetje, Ken, is nog steeds vermist. Hoe het onderzoek is ge voerd, welke raadsels nog onopgelost zijn, weet Mast niet. Om de doodeenvoudige reden dat ze nog steeds geen inzage heeft in het dossier. Femion zucht diep. „Bij justitie is op enkele kosmetische ingrepen na, niks fundamenteel veranderd. De verwachtingen waren in 1999 nog hooggespannen toen de liberaal Marc Verwilghen, die naam had ge maakt als voorzitter van de parlementaire enquêtecom missie Dutroux, aantrad als minister van justitie. Ver wilghen loste de beloften niet in. Vier jaar na dato zit Dutroux nog steeds in voorarrest. „Zoals het er nu uit ziet, kan het proces in januari 2004 van start gaan. Dat is een optimistische schatting", zegt Fermon, die in de zaak-Dutroux Laetitia Delhez vertegenwoordigt, het toen 14-jarige meisje dat levend uit de gruwelkelder van Mare Dutroux bevrijd kon worden. Fermon heeft hij zich in de zaak-Dutroux aan de kant van de 'believers' geschaard; zij die geloven dat Mare Dutroux deel uitmaakte van een kinderporno-netwerk. Hij is opgelucht dat ook zakenman Michel Nihoul, door sommigen gezien als het het grote brein, tegen alle ver wachtingen in voor de rechter moet verschijnen. „Een proces tegen Dutroux, zijn echtgenote Michèle Martin en Michel Lelièvre is een rechtszaak zonder inzet. Alleen de vraag of er ruim zeven jaar na dato nog een onafhan kelijke jury kan worden gevonden, is interessant. Laetitia wil weten wat Dutroux met haar van plan was. Hij zegt dat hij zijn familie wilde uitbreiden. Zij kan en wil daar geen genoegen mee nemen. Met Nihoul erbij is het proces opeens weer interessant. Was hij de grote man achter de schermen? Gaf hij de opdracht tot de ontvoering? Waarom leverde hij Dutroux daags na de kidnapping een partij drugs? Ik zeg niet dat we ant woord krijgen op al onze vragen. Maar we krijgen in elk geval de kans om ze te stellen. léren te laat, dat wel." karlsruhe/afp-rtr-ap In Duitsland is een Marokkaanse student aangeklaagd wegens medeplichtigheid aan de moord op meer dan 3000 mensen. Hij zou betrokken zijn geweest bij de planning van de aanslagen op 11 september 2001 in de Ver enigde Staten. Dat hebben de federale aanklagers in Karlsruhe gisteren bekendgemaakt De 30-jarige Abdelghani Mzoudi werd in oktober vorig jaar aan gehouden. Aanvankelijk werd hem alleen steun voor een ter roristische organisatie ten laste gelegd, omdat hij zou hebben behoord tot de club van Arabi sche studenten die in Hamburg de aanslagen voorbereidden. Drie van de kapers van de vlieg tuigen op 11 september kwa men uit Hamburg. In februari werd in Hamburg een andere Marokkaan, Mounir el-Motassadeq, veroordeeld we gens medeplichtigheid aan de moord op meer dan 3000 men sen en lidmaatschap van een terroristische organistie. Hij kreeg vijftien jaar, en was daar mee de eerste persoon ter we reld die werd veroordeeld in verband met de aanslagen op New York en Washington. De aanklagers verdenken Mzou di vooral van het onderhouden van nauwe banden met Zaka- riya Essabar, eveneens afkom stig uit Marokko. Essabar was mogelijk voorbestemd een van de kapers te zijn, maar hem werd voor de aanslagen de toe gang tot de Verenigde Staten ge weigerd. Mzoudi zou onder meer op de financiële zaken van Essabar hebben gelet terwijl die in 2000 in Afghanistan verbleef. Ook zou hij voor de latere kapers bankza ken hebben geregeld en een ka mer in een studentenhuis heb ben gevonden voor twee leden van de cel, zodat het leek alsof zij gewone studenten waren. Verder zou Mzoudi een van de leden van de cel geld hebben gegeven voor vlieglessen. In Amerika loopt nog het proces tegen de Marokkaanse Frans man Zacarias Moussaoui. Hij wordt gezien als de enige over levende kaper, omdat hij niet aan de aanslagen kon meedoen. Moussaoui werd enkele dagen voor 11 september opgepakt omdat hij bij een vliegschool in Minnesota verdacht gedrag had vertoond. moskou - Volgehangen met medailles ver schenen tientallen Russische veteranen giste ren op het Rode Plein in Moskou voor de jaar lijkse viering van hun overwinning op nazi- Duitsland, nu 58 jaar geleden. In de Tweede Wereldoorlog kwamen 27 miljoen inwoners van de Sovjetunie om. President Poetin hield een toespraak. Hij feliciteerde de Russen met 'deze grote feestdag', en zei hij dat dezelfde geallieerde eenheid van destijds nodig is om nu het terrorisme te bestrijden. Volgens Poe tin heeft de wereld in de jaren '30 te lang had gewacht met ingrijpen, en moet dat niet op nieuw gebeuren. „Een nieuw mondiaal ge vaar is opgedoken: internationaal terrorisme. Om daar tegen op te treden, moeten alle ont wikkelde landen hun inspanningen vereni gen." Poetins woorden werden onderstreept door een enorme bomexplosie in de Tsje tsjeense hoofdstad Grozny. Een agent van de Russische oproerpolitie kwam daarbij om, twee anderen raakten gewond. De bom ont plofte bij een stadion, waar ook een parade ter ere van de feestdag gehouden zou wor den. Vorig jaar kwamen op de 'Dag van de Overwinning" 43 mensen om bij een aanslag in de buurrepubliek Dagestan. Foto's EPA/Sergej Dolzjenko en Sergej llnitsky en AP/Michaïl Metzei Jieelde hij het stuk uit. Grria werd hij naar het zie- r 45 luis gebracht. - door onze correspondent Ad Bloemendaal tel aviv - Israël en de Palestijnse gebieden krijgen dit weekeinde bezoek van Colin Powell. Ruim een jaar heeft de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken zich niet in de regio vertoond. Dat had alles te maken met het onvermogen van Washington iets te veranderen aan het gestaag en bloedig voortwoekerende Israelisch-Pa- lestijnse conflict. Sinds kort is er een nieuw internationaal vredesplan voor het Midden-Oosten, de 'roadmap' ofwel wegen kaart, en daarmee gaat Powell de boer op. Mocht hij even optimistisch gestemd zijn over de toekomst van de regio als president Bush, dan wacht hem in Jeruzalem en Ramalïah een koude douche. Israëliërs en Palestij- nen staan niet te trappelen van ongeduld om de eerste stappen te zetten. Het vredesplan is gericht op het stichten van een 'onaf hankelijke, democratische en levensvatbare Palestijnse staat', die 'in vrede en veiligheid' naast Israël moet be staan. Om dat te bereiken, moeten de partijen een on derhandelingstraject afleggen dat in drie etappes is ver deeld. Pas in de derde fase (begin 2004-eind 2005) komen de vier problemen aan de orde die tot nu toe ieder Israë- lisch-Palestijns overleg hebben getorpedeerd. Dat zijn de toekomst van Jeruzalem, het lot van de Palestijnse vluchtelingen, de ontmanteling van de Israëlische ne derzettingen en het verloop van de grenzen. Maar er is genoeg om nu al over te ruziën. Zo zal Powell van zijn Israëlische collega Shalom en premier Sharon te horen krijgen hoe jammer het is dat de wegenkaart is gemaakt door het 'kwartet'; een verbond van de VS, de EU, Rusland en de VN. Israël grijpt liever terug op een toespraak die Bush vorig jaar juni hield. Hij stelde toen de stichting van een Palestijnse staat afhankelijk van een strenge eisen, zoals een ingrijpende hervorming van het Palestijnse leiderschap en een krachtdadig optreden te gen terreur. Israël bleef zo goed als buiten schot. Het inschakelen van de EU, Rusland en de VN leidde tot een voor Israël nadelige compromistekst. Sharon heeft in Washington al maanden geleden een waslijst wijzi gingen ingediend, maar hij kreeg nul op het rekest. Dit weekeinde, en over tien dagen bij een bezoek aan Was hington, wil hij opnieuw een poging wagen. Eén van zijn argumenten is dat de toestand in het Midden-Oos ten door de invasie in Irak sterk in Amerikaans voordeel is gewijzigd. De EU, Rusland en de VN behoren diplo matiek gezien tot de verliezers. De belangrijkste wijziging die Israël voorstelt is het naar voren halen van een besluit over de Palestijnse vluchte lingen. Wat Sharon betreft kan er geen sprake zijn van Palestijnse onafhankelijkheid, ook niet van de staat met voorlopige grenzen, zolang de Palestijnen vasthouden aan het recht op terugkeer. De komst van miljoenen washington-bagdad/anp - Een maand na de Amerikaanse in tocht in Bagdad blijken de ver overaars vooralsnog alleen over een strijdmacht te beschikken. Herstel en wederopbouw blijven uit. Een Irakees klaagt: „Ze heb ben veel soldaten gestuurd om te vechten, maar geen loodgieters en elektriciëns." De klacht wordt volgens The Washington Post beaamd door Amerikaanse officieren in Irak. „De voorbereiding was krakke mikkig en de uitvoering is nog erger", aldus een officier. „Er is veel meer dat we hadden kun nen en moeten doen", zo klaagt een ander. Aankondigingen dat stroom en water weer worden geleverd, blijken in grote delen van Irak niet waar te zijn. De gezond heidszorg is zo goed als verdwe nen. De over het land verspreide Amerikaanse strijdmacht hand haaft de orde niet, en er is vrij wel geen bestuursvorm die het machtsvacuüm opvult. De Amerikaanse gouverneur van Irak, ex-generaal Jay Gamer, zei donderdag dat alles volgen? schema verloopt. Tal van zijn ondergeschikten en veel Irake* zen zijn het daar niet mee eens. Beloofde verbeteringen blijven uit. De Amerikanen worden met de dag impopulairder. Gisteren nog schoten soldaten een man dood, volgens ooggetuigen zon der enige aanleiding. Het zijn niet alleen de Irakezen die lijden onder de vertraagde start van de wederopbouw. De Amerikanen van Gamer hebben zich geïnstalleerd in een paleis aan de Tigris, waar nog geen te lefoons zijn. Daarom zoeken de medewerkers voor overleg wan hopig naar elkaar in de vele gan gen en hallen. Terwijl de Amerikanen zich im populair maken, zetten sji'iti- sche leiders buurtwachten op, en verdelen ze buitgemaakt voedsel. Op tal van plaatsen noemen geestelijken en voor mannen zich al burgemeester of distictshoofd. Velen van hen zullen hun invloed straks niet meer willen afstaan. nairobi-kinshasa/anp-dpa-rtr - Er is grote verwarring ontstaan over de gevolgen van een onge luk met een vliegtuig in Congo. Vast staat dat de laadklep van een transportvliegtuig donder dagnacht tijdens een binnen landse vlucht losschoot, waar door passagiers in het laadruim naar buiten werden gezogen of uit het toestel vielen. Het ministerie van defensie zei gisteren niets van doden te we ten. Het ministerie van informa tie daarentegen meldde dat ze ven passagiers uit het toestel waren gezogen. Volgens een overlevende waren dat er echter tientallen. In een ziekenhuis in de hoofdstad Kinshasa vertelde de militair dat zich ongeveer tweehonderd personen aan boord bevonden, behalve solda ten ook hun vrouwen en kinde ren. Hij schatte dat hooguit twintig passagiers het ongeval overleef den, doordat zij niet uit het toe stel vielen. Volgens hem had de piloot alle passagiers opgeroe pen zich naar voren te begeven. Van militaire bronnen op het vliegveld van Kinshasa was eer der vernomen dat ongeveer 120 tot 160 passagiers waren ver dwenen. Defensieminister Karu- bi zei zich op informatie van de luchtmacht te baseren. Hij kon niet aangeven hoeveel personen aan boord waren van de Russi sche Üjoesjin 76. Een andere overlevende zei dat passagiers uit het vliegtuig vie len omdat het toestel slingerde. Alleen degenen die touwen langs de wanden vastgrepen, overleefden het ongeluk. Vol gens hem was er een groot aan tal passagiers clandestien aan boord. Militaire functionarissen zeiden dat de laadklep achter in het vliegtuig was losgeraakt na dat een druksysteem was weg gevallen. Mogelijk gingen daar door ook andere deuren open. Congo had het toestel van het Oekraïense ministerie van de fensie gecharterd. De Oekraïen se bemanning slaagde erin met het vliegtuig in Kinshasa terug te keren. Europese luchtvaartdeskundi gen plaatsten gisteren vraagte kens bij de lezing dat passagiers uit de Iljoesjin zouden zijn gezo gen. Omdat het vliegtuig zich op het moment van het ongeluk op 2200 meter hoogte bevond, wa ren de drukverschillen tussen binnen en buiten niet groot ge noeg om iedereen naar buiten te zuigen. Volgens voorzitter B. Baksteen van het Platform voor de Neder landse Luchtvaart is een soort gelijk ongeval in de Westerse wereld uitgesloten. „Het gaat om een vrachttoestel waarin kennelijk veel passagiers zatem Hier wordt er niet op die manier gevlogen." De deur van een gewoon passa gierstoestel kan door de lucht druk in de cabine tijdens de vlucht onder normale omstan digheden niet worden geopend, aldus Baksteen. Hij herinnert zich wel een incident met een Amerikaanse Boeing 747 waar van de laadklep openschoot. „Er zijn toen twee of drie mensen naar buiten gezogen. Maar het is onwaarschijnlijk dat dit ge beurt met honderden mensen, want die luchtstoot is maar van korte duur." vluchtelingen en hun nakomelingen naar wat nu Israël is, zou het eind betekenen van de joodse staat. Voor Sharon is dit cruciaal, omdat hij niet gelooft in een permanente regeling van het Israëlisch-Palestijnse con flict. Daarvoor acht hij de kloof te diep. Waar hij naar streeft is een 'permanente tussentijdse regeling"een Pa lestijnse staat met voorlopige grenzen. Wat hem betreft kunnen de Palestijnen nog dit jaar een staat stichten in de gebieden waarbinnen ze nu al zelfbestuur uitoefe nen, maar alleen als de vluchtelingenkwestie in Israëls voordeel is geregeld. Het Palestijnse Bestuur heeft de wegenkaart wel aan vaard. Premier Mahmoud Abbas (Abu-Mazen) zegt dat hij met de uitvoering zal beginnen zodra de Israëlische regering het volledige plan accepteert. In dat geval is hij ook bereid met Sharon te praten. Powell zal van hem te horen krijgen dat de Palestijnen er niet over denken het recht op terugkeer nu al op te geven. Dat zou immers betekenen dat ze meteen een troefkaart weggooien. Bij zijn vorige bezoek, ruim een jaar geleden, sprak Po well in Ramallah met de Palestijnse president Arafat. Dat is hem door de Israëliërs niet in dank afgenomen. Dit keer staat een ontmoeting met Arafat niet op het programma. Wat Amerika betreft is Abu-Mazen het enige adres, maar de meeste Europese leiders willen daar nog niet aan. Binnen het toch al als los zand aan elkaar hangen de kwartet zorgt dat voor extra spanning. door onze correspondent Hans Geleijnse rome - De Italiaanse pers vreest voor beteugeling van de pers vrijheid. Premier Berlusconi en enkele van zijn partijgenoten hebben in het parlement gepro beerd maatregelen te nemen te gen journalistieke kritiek op de omstreden regeringsleider. Het doorzoeken van de burelen van tv-zender RAI3 op verslagen over Berlusconi's optreden in een corruptieproces in Milaan eerder deze week, wordt als een gevaar voor de vrije pers be schouwd. Berlusconi werd begin deze week bij zijn aankomst bij de rechtbank uitgejouwd door een betoger, die hem het lot van de Roemeense dictator Ceausescu toewenste. Berlusconi liet de man identificeren, en zei later dat hij dit soort beledigingen niet meer over zijn kant laat gaan. Hij voegde daar aan toe dat ook de pers verantwoorde lijk is voor smaad als de woor den van de betoger in verslagen worden weergegeven. De premier doelde daarmee, zo als nu blijkt, vooral op RAI3, tra ditioneel de meest linkse van de drie zenders van de staatsom roep. Dit station had uitvoerig verslag gedaan van het proces en het optreden van de betoger, een zoon van een ex-rechter. Kort na Berlusconi's waarschu wing presenteerden partijgeno ten een wetsvoorstel dat joumaJ listen die zich schuldig maken aan smaad gevangenisstraffen van maximaal drie jaar in het vooruitzicht stelt* Deze opzichtige poging tot steun was zelfs Berlusconi te gortig. Hij noemde drie jaar cel 'niet van deze wereld'. De voor zitter van de jusitiecommissie, eveneens van Berlusconi's partij Forza Italia, sprak daarop van een 'schoonheidsfout', en hef voorstel zal het dan ook niet ha len. De media zijn echter in rep en roer. Zelfs Berlusconi welge zinde kranten, zoals het rechtse II Foglio riepen de premier op zich uit te spreken vóór persvrij heid. Berlusconi ligt niet alleen over-" hoop met de rechterlijke macht vanwege beschuldigingen we gens corruptie, maar is in bin nen- en buitenland ook omstre den vanwege zijn belangenver strengeling als regeringsleider en eigenaar van tv-stations, dag en weekbladen en een uitgeve rij.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 5