Volleyballers doen hun plicht SPORT 'Gerechtigheid in zaak van Van Hooijdonk' Bouw nieuw stadion voor ADO onzeker Oranje op weg naar EK-kwalificatie, vooral dankzij 'Italianen' FC Groningen nog lang niet veilig Einde aan grens aantal sporters van buiten EU Brabantse clubs willen rechten samen verkopen Postma en Van der Rijst tekenen bij l/erkerk ligt eruit ki toernooi Rome Li - Voor Martin Verkerk is Ct tennistoernooi in Rome Lrbij. De Nederlander verloor isteren in de kwartfinale van etMasters-evenement van Je- >eni Kafelnikov. De 29-jarige us nam met 6-3 en 7-5 revan- ie voor de nederlaag tegen de ederlander eerder dit jaar tij- ens de finale van het indoor- lemooi in Milaan. Verkerk was ide Italiaanse hoofdstad aan En goede reeks bezig. De Ne erlanden in het kwalificatie- oernooi begonnen, begon te en de ervaren Kafelnikov loeizaam. Waai- in eerdere artijen tegen Roddick en Nie- linen zijn opslag een machtig apen bleek, kon hij tegen de us moeilijk in het juiste ritme unien. Ondanks de nederlaag irak de Alphenaar van een ge- aagde week. ,,Ik had deze par- jiets beter kunnen serveren, iaar het bereiken van de vartfinale van Rome is een looi resultaat." ferbod jeugdduel IEC-Ajax umecen - Burgemeester G. ter orst van Nijmegen heeft de lugdwedstrijd NEC Al -Ajax Al ie vandaag zou worden ge- jeeld, verboden uit angst voor ïpportersrellen. Aanhangers an het eerste elftal van Ajax iadden aangekondigd dat zij lassaal naar deze jeugdwed- rijd wilden komen omdat zij oor de wedstrijd NEC-Ajax van jorgen geen kaartjes konden rijgen. Het bestuur van Ajax eeft voor de eredivisiewed- rijd NEC-Ajax geen kaartjes an de supporters verkocht, et Amsterdamse bestuur wil- e buiten de verplichte combi- om kaarten verkopen, laar stak Ter Horst echter een lokje voor omdat NEC-Ajax als enhoogrisicowedstrijd geldt. Ivermars weer eblesseerd ucEioNA - Mare Overmars zit pnieuw geblesseerd aan de ant. De aanvaller van Barcelo- iliep donderdagavond in de ah'e finale van de strijd om de iatalaanse Cup tegen Terrassa En spierblessure in het linker een op. Onderzoek moet de öcte aard van de blessure nog uidelijk maken. De kans be aat dat de Nederlander dit izoen niet meer in actie komt. jde eerste diagnose bleek dat it herstel wel eens vier weken lu kunnen duren. tpteams naar Imsterdam «sterdam - De organisatie an het jaarlijkse Amsterdam nemooi heeft voor de komen- eeditie naast Ajax ook Galata- tay, Liverpool en Internazio- ale vastgelegd. De vier ploe- ïn komen van 1 tot en met 3 igustus in actie in de Amster- am ArenA. Ajax treft vrijdag 1 ugustus eerst Liverpool, waar- ahet zondagavond aantreedt igen Inter. Het toernooi heeft et Sony overigens een hoofd- lonsor binnengehaald. (horsing voor oberto Carlos Iiich - De tuchtcommissie m de wereldvoetbalbond FIFA eeft de Braziliaan Roberto arlos voor drie interlands ge- horst. De verdediger van Real ladrid was al voorlopig uitge- oten, nadat hij 29 maart tij- ens een vriendschappelijke edstrijd in en tegen Portugal en scheidsrechter een duw lad gegeven. Een tussentijds eroep van de speler tegen de wrlopige schorsing werd afge- :en. De commissie van be- oep verwierp het verweer van oberto Carlos dat hij de arbi- er niet opzettelijk had geduwd. WK wielrennen 1007 in Stuttgart Wttgart - Stuttgart is in 2007 astheer van het wereldkampi- enschap wielrennen op de 'eg. De UCI wees gisteren het "enement aan de Duitse stad e. Donderdag was Stuttgart 'kal aangewezen als de plaats raar dit jaar het WK wielren- op de baan wordt gehou- en. Die laatste titelstrijd was anvankelijk toegewezen aan Ie Chinese stad Shenzhen, anwege de longziekte SARS am de wielerfederatie UCI de rganisatie terug om deze in Duitsland onder te brengen. ■eorgiev alleen ian de leiding Zwartsluis - Titelverdediger lexander Georgiev heeft alleen de leiding genomen in de strijd >m de wereldtitel dammen. De lus won gisteren in de zevende onde van de Amerikaan Vladi- lir Veytsman. Ton Sijbrands gaarde zich bij de achtervol- door een zege op landge- 'tGérard Jansen. Hij heeft Ron Heusdens en Alexei 'jov negen punten, één ider dan de koploper. zaterdag 10 MEI 2003 Uitspraak beroepscommissie in De Kuip met gejuich ontvangen rotterdam/gpd - Met Pierre van Hooijdonk en met Robin van Persie in de voorste linie treedt Feyenoord morgen in een nage noeg uitverkochte Kuip aan te gen RKC Waalwijk. Het heeft wat voeten in aarde gehad, maar aan het eind van een juridisch weekje kon trainer Bert van Marwijk gisteren toch de namen op het bord invullen die hij wil de hebben voor de op één na laatste thuiswedstrijd van het seizoen. De uitspraak van de commissie van beroep werd gisteren in De Kuip met gejuich ontvangen. Van Marwijk sprak van 'gerech tigheid' en verklaarde opgelucht te zijn dat de affaire ten einde is. Dat men in Amsterdam nu met een kater achterblijft, interes seerde hem niet. Net als in de voorbije weken wilde de trainer van Feyenoord niet reageren op de felle kritiek uit het Ajax-kamp dat de voetbalwetgeving na de halve finale om de KNVB-beker scheef in elkaar steekt. Het grootste verwijt van Ajax- kant: in Amsterdam heeft men in totaal zeven wedstrijden schorsing overgehouden aan een wedstrijd waarin de betrok kenen geen kaart hebben ge zien. En de ploeg die met rood van het veld ging, heeft door de uitspraak van de commissie van beroep van de KNVB nu geen enkele wedstrijd schorsing aan z'n broek hangen. Maar met die zaken hoeft men bij Van Hooijdonk niet aan te komen. De topscorer van Fey enoord denkt dat de 'getergd- heid' van Ajax gespeeld is. „Daar prik ik doorheen, want zelfs zonder getuigenverklaringen van de Feyenoord-spelers waren Chivu en Ibrahimovic ook ver oordeeld. Die zaken waren zo klaar als een klontje", aldus Van Hooijdonk, die blij is dat het elf tal van Feyenoord door zijn aan wezigheid tot het eind van de competitie in tact kan blijven. De speler heeft, nu de hele affai re achter de rug is, geen enkele wrok ten opzichte van scheids rechter Roelof Luinge. „Ik kijk Luinge er absoluut niet op aan. Omdat hij iets zag gebeuren en dat op een andere manier heeft geïnterpreteerd. Maar misschien zou ik wat anders hebben ge zegd als we die halve finale door mijn vertrek nog hadden verlo ren." Hoewel Van Hooijdonks bezoe ken aan Zeist ten einde zijn, is men bij de KNVB door het geval Van Persie nog niet klaar met Feyenoord. Na het weekeinde zal de huisjurist van de Rotter damse club andermaal naar het hoofdkwartier van de voetbal bond moeten afreizen. Hoewel beide zaken geheel apart horen te staan, bestaat de vrees dat de tuchtcommissie niet makkelijk nog een keer vrijspraak zal ver lenen. Bovendien zijn de televi siebeelden bij Van Persie (hij trapte Utrechter Vreven) niet in zijn voordeel. door Vincent Ronnes strumica - Het is een schrik beeld. Dat de Oranje-volleyballers voor het eerst sinds 1983 niet pre sent zouden zijn bij het Europees kampioenschap. Maar in de strijd tegen dat doemscenario nam Ne derland gisteravond bij het kwali ficatietoernooi in Macedonië vlot de eerste horde. De ploeg van bondscoach Bert Goedkoop won vrij eenvoudig met 3-1 (25-18, 25- 18, 21-25, 25-18) van Slovenië. Een stevige winst, liefst met 3-0, vanavond tegen Macedonië is waarschijnlijk al genoeg om ze ker te zijn van deelname aan het EK in september in Duitsland. Zou zondag ook nog van Spanje worden gewonnen, dan is er he lemaal geen vuiltje aan de lucht. Bij verlies is Oranje mede afhan kelijk van de ontwikkelingen in de andere drie kwalificatiepou les. De vier groepswinnaars plaatsen zich voor het EK, even als de twee beste nummers 2 van de vier poules. „We hielden er rekening mee dat het niet al te makkelijk zou worden tegen de Slovenen. Dat zijn emotionele jongens en als die op dreef raken moeten wij op topniveau spelen", aldus Goedkoop. De omstandigheden in Strumica, een provincieplaats in de buurt van het drielanden punt Macedonië, Griekenland en Bulgarije, zijn bepaald niet bevorderlijk om topvolleybal te spelen. De organisatie is belab berd, de voorzieningen niet van het niveau dat de internationals gewend zijn. Bert Goedkoop vergoelijkte het onnodige verlies in de derde set. „In het rally-point systeem is het heel erg moeilijk een wed strijd met 3-0 te winnen." Bo vendien deed hij andermaal zijn beklag over de korte voorberei dingsperiode. Aanvoerder Rein- der Nummerdor speelde vorig weekend nog in de play-offs van de Italiaanse competitie. Welge teld twee sets speelde hij de af gelopen week in de voorberei ding met het nationale team. De onmisbare Nummerdor is de absolute allrounder in de Oran je-ploeg. Zijn aanvallen zijn sty- listische hoogtepunten, zijn ver dediging is uitzonderlijk voor ie mand van zijn lengte. Ook gis teravond weer. Reinder Nummerdor speelt de bal over het Sloveense blok heen. Foto: AP/Boris Grdanoski Samen met de twee andere 'Ita- chard Schuil, vormt hij de solide Talenten zijn er in overvloed. lianen', Guido Görtzen en Ri- basis van het Nederlands team. Maar jongens als Paulides, Fre- riks, Horstink, Van der Veen, Maan en sinds kort ook Rob Bontje zijn er de bewijzen van dat de weg van de talentenstatus naar de internationale top een lange en zware tocht is. Ze worden bejubeld bij hun eer ste optredens in het nationale team. Maar onherroepelijk is er de terugval en kennelijk onver mijdelijk zijn de blessures. De buitenwacht wil hen zo snel mogelijk aan het net zien schit teren, zelf willen ze zoveel mo gelijk op een heel hoog niveau spelen. Maar ze zouden een paar jaar in een trainingszaal moeten worden opgesloten om hun veelal fragiele gestel uit te bouwen. Die tijd wordt ze niet gegund, want ze zijn nu al nodig in Oranje. Immers, de opties om oudjes als Marden van der Horst, Albert Cristina, Olof van der Meulen en Bas van Goor er opnieuw bij te halen zijn om uiteenlopende redenen niet meer aan de orde. Tegen Slove nië vertoonde de basisopstelling de naam van alweer een nieuw talent. Die van Rob Bontje (21), ook al een product van het ta lententeam van SSS uit Barne- veld. Hij deed redelijk mee. Maar met zijn leeftijdsgenoten beziet hij met ontzag het beulswerk dat de oudgedienden Schuil, Görtzen en Nummerdor aan de dag leg gen. Op weg naar het EK is dat de formule: de ervaren jongens maken de punten, de jongelin gen staan hen zo goed en zo kwaad als het gaat bij. En daar tussendoor loopt weer Marko Klok, de libero (vrije achterveld verdediger), die drie jaar gele den door Toon Gerbrands uit de selectie werd gezet omdat hij naar de mening van de coach te lang ongevraagd vakantie had genomen. „Ik heb altijd het ge voel gehad dat ik terug zou kun nen komen", vertelde hij na de eerste winst. Het akkefietje met Gerbrands heeft er 'aardig inge hakt', maar hij zegt dat al lang uit zijn hoofd te hebben gezet. Klok speelde alsof hij niet was weg geweest. En dat is voor de huidige bondscoach, met alle respect voor zijn tussentijdse vervangers De Gruijter en Kooistra, een aardige geruststel ling en zekerheid. Lucht te vuil bij Prins Clausplein voetbalclub zou zich volgens de milieuwet niet in het Forepark mogen vestigen, omdat de spe lers een fysieke inspanning ple gen. Voor profclub ADO Den Haag gaat dat volgens verant woordelijke wethouder Stolte niet op. De gemeente stelt dat de profvoetballers van ADO aan het werk zijn. En voor werkne mers gelden andere, veel soepe ler regels. VROM zegt dit een riskante re denering te vinden. Volgens de woordvoerder verrichten ook de spelers van ADO een fysieke in spanning. Onbekend is wat de gevolgen zijn van het inademen van de stoffige lucht voor de ge zondheid van de spelers. Ook zou het betekenen dat amateurs nooit in het nieuwe stadion mo gen spelen. De woordvoerder van VROM zegt dat er nog geen definitief oordeel is gevormd. „Let op, wij zeggen niet dat het stadion er niet komt Het is alleen zo dat wij niet voor honderd procent overtuigd zijn dat dit de juiste weg is." BETAALD VOETBAL EREDIVISIE Roda JC - RBC 1-0 (1-0). 12. Sergio 1- 0. Scheidsrechter: Wiedemeijer. Toe schouwers: 12.000. Gele kaart: Vice- lich, Soetaers (Roda JC), Nascimento (RBC). SC Heerenveen - FC Groningen 2-1 (1- 0). 45. Sibon 1-0, 72. Salmon 1-1. 90. De Jong 2-1 (strafschop). Scheidsrech ter: Jol. Toeschouwers: 14.400. Gele kaart: Vayrynen (Heerenveen), Boekweg (FC Groningen). Programma: 10 mei: NAC Breda - FC Utrecht, PSV - Excelsior, AZ - Willem II, FC Twente - FC Zwolle; 11 mei: NEC - Ajax, Feyenoord - RKC Waalwijk, De Graafschap - Vitesse. PSV Ajax Feyenoord RKC NEC FC Utrecht Roda JC Heerenveen NAC Willem II AZ FC Twente RBC Groningen FC Zwolle Vitesse Excelsior Graafschap 30 24 5 1 30 22 5 3 30 22 4 4 30 14 4 12 30 12 8 10 30 11 10 9 30 12 7 11 31 11 8 12 30 9 13 8 30 10 8 12 30 10 8 12 30 9 10 11 31 10 6 15 30 6 10 14 30 7 6 17 30 6 8 16 30 5 7 18 30 5 5 20 77 77-17 71 82-29 70 80-35 46 41-44 44 37-38 43 42-39 43 47-46 41 54-52 40 31-28 38 43-44 38 43-61 37 32-40 36 32-44 28 26-38 27 29-60 26 30-46 22 32-55 20 32-74 Scheidsrechter: Kuipers. Toeschou wers: 2962. Gele kaart: Plum (FC Den Bosch), Van der Meer, Bensadik (FC Dordrecht). WV - Eindhoven 3-1 (2-0). 21. Jacobs 1-0. 43. Hofstede 2-0, 74. Laponder 2- 1, 90. Jacobs 3-1. Scheidsrechter: Van Meenen. Toeschouwers: 2219. Gele kaart: Temrukov, Jongbloets (Eindho ven). Haarlem - Fortuna Sittard 1-0 (0-0). 66. Ketting 1-0. Scheidsrechter: Van der Hilst. Toeschouwers: 1389. Gele kaart: Kenselaar (Haarlem), Daemen, Steegs (Fortuna Sittard). BV Veendam - MW 2-2 (0-2). 5. Taiwo 0-1 28. Wau 0-2, 65. Klinkers 1-2, 86. Buurmeijer 2-2. Scheidsrechter: Van Sichem. Toeschouwers: 3241. Rode kaart: 82. Mac Andrew (Veendam, 2x geel). Gele kaart: Wintjes, Usta (MW). Bijzonderheid: 55. Pander (Veendam) mist strafschop). Volendam - Stormvogels Telstar 0-0. Scheidsrechter: Schenkels. Toeschou wers: 2301. Gele kaart: Inia, Holwijn, Mercimek, Lee (StormvogelsTelstar). Helmond Sport - Cambuur 3-0 (1-0). 12. Heesakkers 1-0, 55. Van Dinteren 2-0, 87. Streppel 3-0. Scheidsrechter: Suiting. Toeschouwers: 1987. Gele kaart: Veltman, Heidens (Cambuur). Programma: 11 mei: Go Ahead Eagles - ADO Den Haag. heerenveen/anp - Groningen gaat nog bange weken tege moet. De ploeg van trainer Jans leek zich met een sterke serie, 14 punten uit 8 ongeslagen duels, naar een veilige positie op de ranglijst te spelen. De nederlaag van 2-1 gisteravond bij Heeren veen houdt de Groningers ech ter nog steeds in de buurt van de bedreigde plaatsen. Heerenveen daarentegen mag weer een beetje dromen van Eu ropees voetbal. De wisselvallige ploeg van trainer Foppe de Haan kan zich echter geen nieu we misstappen meer veroorlo ven en moet gokken op een paar valpartijen bij de concurrentie. Heerenveen dankte de verdien de zege aan een trefzekere straf schop van De Jong in de extra tijd, na een domme overtreding van Boekweg op invaller Sama ras. In een slecht duel klopte Roda JC het bezoekende RBC. Sergio scoorde. De Limburgers hebben nog uitzicht op Europees voet bal. EERSTE DIVISIE Emmen - Heracles 3-2 (2-0). 23. Cairo 1-0, 43. De Groot 2-0, 50. Smit 2-1, 71. Berger 3-1, 90. Platvoet 3-2 (straf schop). Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschouwers: 5345. Gele kaart: De Groot (Emmen), Leurink (Heracles). TOP Oss - Sparta 1-2 (0-0). 62. Be- cham 0-1, 65. Van den Berg 1-1, 68. Koevermans 1-2. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 3383. Den Bosch - FC Dordrecht 3-1 (2-0). 6. Meye 1-0, 39. Michels 2-0, 49. Van den Ouweland 3-0, 80. El Khalifi 3-1. den haac/gpd - De bouw van een stadion voor voetbalclub ADO Den Haag onder de rook van het wegenknooppunt Prins Clausplein dreigt niet door te gaan. Ambtenaren van het mi nisterie van VROM hebben twij fels over de kwaliteit van de lucht. De lucht zou door het ve le verkeer op het kruispunt van snelwegen bij Den Haag zo slecht zijn dat het problemen kan opleveren voor de gezond heid van de spelers. Dat zegt de woordvoerder van het ministerie van VROM. De ambtenaren op het ministerie hebben de nodige bedenkingen bij de komst van ADO Den Haag naar het industrieterrein Fore- park. Vooral de manier waarop de gemeente Den Haag het sta dion naar de nieuwe locatie loodst stuit VROM tegen de borst. Kernpunt van het probleem is de luchtkwaliteit. Die is volgens het onderzoeksinstituut RIVM niet goed. Met name de concen traties fijnstof en stikstofdioxide blijken te hoog. Een amateur- Juridisch succes Slowaakse handballer parijs/anp - De Slowaakse handballer Maros Kolpak heeft met succes bij het Europese Hof van Justitie de maximumrege ling voor sporters van buiten de EU bij diverse sportbonden uit de EU-lidstaten aangevochten. Kolpak speelt in Duitsland bij het naar de Bundesliga gepro moveerde Kronau, maar werd door de Duitse Handbal Bond als niet EU-speler gezien. Vol gens de DHB viel hij onder de buitenlandersregeling die een maximum stelt aan het contrac teren van niet EU-sporters. De uitspraak van het Europese Hof heeft verstrekkende gevol gen. Veel sportbonden hanteren een maximum voor het opstel len van spelers buiten de Euro pese Unie. Volgens het Europe se Hof van Justitie is de restrictie die sportbonden in de Europese Unie verbinden aan het con tracteren van niet EU-sporters in strijd met eerder gemaakte af spraken. De uitspraak van het Europese Hof van Justitie ligt in het ver lengde van het Bosman-arrest in 1995. De uitkomst daarvan zette het naar slavernij riekende transfersysteem in de voetbal wereld volledig op de helling. De Belgische voetballer Jean- Marc Bosman kreeg het destijds met zijn zaak gedaan dat hij aan het einde van een contract vrij was om te gaan en te staan waar hij wilde zonder dat daar een transfersom tegenóver hoefde te staan. Vervolgens moesten de Europese sportbonden ook de regeling over het toestaan van een gelimiteerd aantal buiten landers uit de EU bij een club schrappen. een essentieel onderdeel van de al ingediende begroting. De voetbalclubs moeten nu apart onderhandelen met de zendgemachtigden. De bedoe ling is nog steeds om alle clubs een nieuw contract met Canal+ te laten afsluiten voor het live uitzenden van wedstrijden, de samenvattingen blijven dan bij Studio Sport. Het is echter twij felachtig of de NMa alsnog haar goedkeuring geeft. „Als de rechten bij Canal+ blij ven, verandert er niets", zegt RBC-woordvoerster Simons. „Maar voor het geval dat niet doorgaat hebben wij toestem ming om met zijn vieren geza menlijk te onderhandelen, de NMa staat bundeling van krach ten op kleine schaal wel toe." breda/gpd - RBC, NAC, RKC en Willem II willen samenwerken bij de verkoop van televisierech ten. De vier Brabantse clubs hebben inmiddels toestemming gekregen om als cluster te ope reren. In voetballand brak onlangs lichte paniek uit toen de Neder landse Mededingingsautoriteit (NMa) het televisiecontract van de voetbalclubs met betaalzen der Canal+ ongeldig verklaarde. De NMa vindt het niet geoor loofd dat de clubs via Eredivisie NV als één blok de uitzendrech ten voor live-wedstrijden aan één zender verkopen. De in komsten uit televisiegelden voor het komende seizoen werden daarmee in één klap onzeker, voor de meeste clubs is dat geld haarlem/gpd - Ids Postma en Ralf van der Rijst hebben hun contract met de DPA-schaats- ploeg verlengd. Postma tekende, zoals hij gewoon is te doen, een verbintenis voor één jaar. Van der Rijst zette een handtekening onder een contract dat hem tot en met de volgende Olympische Spelen, in 2006 in Turijn, aan de formatie verbindt. De rijders hadden eerder al de intentie uit gesproken bij DPA te willen blij ven. Ook Gretha Smit maakt deel uit van het team. Trainstei van het team is Ingrid Paul. SPORTUITSLAGEN VOLLEYBAL Zwartsluis. WK. Zevende ronde: Tsjizjov (Rus) - Ndjofang (Kam) 1-1, Heusdens (Ned) - Erdenebileg (Mon) 1-1, Veytsman (VSt) - Georgiev (Rus) 0- 2, Getmanski (Rus) - Schwarzman (Rus) 1-1, Boezinski (Lit) - Milsjin (Rus) 1-1, Koyfman (Isr) - Samb (Sen) 1-1, Thijssen (Ned) - Clerc (Ned) 1-1, Ba (Sen) - Gantwarg (WRu) 2-0, Jansen (Ned) - Sijbrands (Ned) 0-2, Valneris (Let) - Andall (Gre) 2-0. Stand. 1. Georgiev 10 punten, 2. Sijbrands. Heusdens. Tsjizjov 9, 5. Jansen, Thijssen, Clerc. Ndjofang. Koyfman, Schwarzman, Valneris, Ba 8. 13 Samb, Get manski 7. 15 Gantwarg, Milsjm 6, 17 Boe- zinksi 5,18. Veytsman, Erdenebilig4, 20. An dall 0. PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 3094, d.d. 09.05.2003 1.3.4.5.10.14.19.20.27.41.49. 53.54.56.57.60.63.69 71.77 Onder voorbehoud van typefouten TENNIS Berlijn. Vrouwen, 1,2 miljoen euro. Kwartfinale; Henin-Hardenne (Bel/3) - Zvona- reva (Rus) 6-4 7-5. Indeling halve finales: Clijsters (Bel/1) - Capri ati (VSt/4), Mauresmo (Fra/5) - Henin-Harden- ne. Rome. Mannen, Masters Series, 2,3 miljoen euro. Kwartfinales: Kafelnikov (Rus) - Verkerk (Ned) 6-3 7-5, Federer (Zwi/4) - Volandri (Ita) 6-3 5- 7 6-2. Ferrero (Spa/2) - Schuttler (Dui/12) 6-4 Glen Salmon van FC Groningen haalt Petter Hansson van Heerenveen onderuit. Foto: ANP/Koen Suyk 6-4 Strumita (Mac). Mannen. EK-kwalificatie tweede fase. Groep 3, eerste wedstrijd. Nederland - Slove nië 3-1 (25-18 25-18 21-25 25-18), Spanje Macedonië 3-1 (23-25 25-21 25-21 25-15). Stand: 1. Spanje 4-8 (12-1), 2. Nederland 4-1 (9-5), 3. Slovenië 4-5 (54Bl 4. Macedonië 4-^ (1-12). WIELRENNEN Olmütz. Vredeskoers. Eerste etappe, start en finish in Olmütz. 1 Hondo (Dui) 116 km in 2.38 29. 2. Poitschki (Dui), 3. Vanderaerden (Bel), 4. Dionne (Can) 5. Wadecki (Pol), 6. Czajkowski (Pol). Algemeen klassement: 1. Hondo 2.38.16, 2 Poitschke 0.07, 3. Stafiej (Pol), 4. Vanderaer den 0.09, 5. Wojtas (Pol) 0.11, 6. Casagrandi (Ita). Arques. Vierdaagse van Duinkerken. Derde etappe, Arras - Arques: 1. Kirsipuu (Est 191,4 km in 4 30.39, 2. Dean (Aus), 3. Hun (GBr), 4. 0-Grady (Aus). 5 Cooke (Aus), 6 Clerc (Zwi), 7. Hinault (Fra), 8. Schmitz (Ned) 11. Hiemstra, i6. Pronk, 60. Mutsaars. 64 Den Bakker, 69. Knaven, 81. Voskamp, 84 Hoffman 0.09, 106. Van der Ven 1.51, 10E Kemna, 122. Sentjens, 128. Blijlevens 2.32. Algemeen klassement: 1. Finot (Frc 13.22.52, 2. Berges (Fra) 0 06. 3. Kirsipu 2 05. 4 Dean 2 15. 5. Vanlandschoot (Be 2.18, 6. Van Haecke (Bel), 7. 0'Grady. 8. Va: seur (Fra) 2.19, 9. Joachim (Lux), 10. Rusky (Lit) 2.21, 15. Pronk 2.21. 24. Hiemstra. 2E Schmitz. 50. Voskamp. 53. Den Bakker, 5/ Mutsaars. 64. Knaven, 78. Hoffman 2.30, 91 Kemna 4.08, 95. Sentjens 4.10, 107. Blijlc vens4.53,115. Van der Ven 6.44.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 27