Real bijna de klos door klutsgoal SPORT Bestuurders PC Utrecht leggen functies neer Schuld van Barcelona 'Ondanks alle* staat het topvolleybal er nog steeds' rond 100 miljoen euro Uilenberg: Rood Lamey en Van Persie terecht Laat doelpunt van Robeto Carlos geeft Spaanse kampioen nog kleine marge Beckham best betaalde speler C wint delijk weer Het bepaald niet ver- Ie Bredase publiek had gis- ond eindelijk weer iets te l. NAC won voor het eerst twee maanden een duel, 1-0. FC Zwolle was het toffer. De ploeg werd ge- door een oud-speler; Arne icoorde beide treffers. NAC leelde zaterdag met de 3-1 rlaag bij Vitesse het zicht iropees voetbal. erscheuring der Haar inchem - De Graafschap verder zonder zijn top- r Hans van der Haar. De viel in de wedstrijd tegen sior (4-3) uit. Na medisch rzoek blijkt hij een spier in uit te hebben gescheurd. Ier Haar, maker van negen lunten, is voor langere tijd schakeld. Vers raken se-auto's kwijt wicht - Spelers, trainers anagement van MW moe- un lease-auto's inleveren, iet oog op de precaire fi- iële situatie van de club BMW Nederland bij MW ngen dat zaterdag alle au- orden opgehaald. MW it al maanden met ernstige liteitsproblemen. De in to- eertig spelers, trainers en werkers hebben in maart iril geen salaris ontvangen, ub heeft snel 1,5 miljoen nodig om een faillisse- af te wenden. tegen ireiding WK iel - De veertien Europese letbalclubs, verenigd in de rijn unaniem tegen uit ing van de eindronde van [K voetbal. Er ligt een tel om het aantal finalis- te voeren van 32 naar 36. 14, waarin voor Nederland n Ajax zitten, is tegen om- Btopvoetballers nu al wor- verbelast. In Europa wor- laatregelen voorzien om intal wedstrijden voor de letballers te verminderen. iter verslaat nbill in Rome - Raemon Sluiter heeft en in de eerste ronde van isters Series in Rome de ikaanse tennisser Jan-Mi- Gambill verslagen. De dammer was met 6-4 4-6 sterkste. In de volgende i ontmoet hij de Italiaan oVolandri, die Massu uit rersloeg met 1-6 6-2 6-1. de net 25-jarige Sluiter e overwinning op Gambill ivan kaliber. In het ver ban het met 2,3 miljoen jedoteerde toernooi is r zeker niet kansloos. Vo- ikwam het toernooi bin- ia een wildcard. nmer Heusdens i kop bij WK rsiuis - Ron Heusdens en ssische wereldkampioen nder Georgiev zijn met zes in de leiders bij het WK nen in Zwartsluis. De Ne- ider won gisteren in de ronde van Boezinksi uit wen en Georgiev van Er- lileg uit Mongolië. Verder len alleen Koyfman en Nd- ;hun partijen. Maandag en nog acht man op kop. nds, Clerc, Thijssen en n speelden remise tegen ctievelijk Samb, Gantwarg, ris en Ba. - ingruiter Turi ongelukt tons - Voormalig Euro- ampioen springruiters Turi is overleden als ge- an een ongeluk met zijn fiets. De Hongaar werd r. In de buurt van zijn erij in Nagykors kwam net zijn motorfiets te val lij droeg geen helm en imet zijn hoofd tegen een terecht. Omdat er geen meer was op genezing, de levenbehoudende in- [ie uitgeschakeld op wens ijn familie. Joszef Turi be- le tussen 1986 en 1995 tot jteréquipe van Groot-Brit- Met de Britse ploeg won 1989 het CHIO in Aken en Zelfde jaar in Rotterdam topese titel. iland door WK ijshockey nki - Rusland en Zwitser- lebben zich gisteren bij K ijshockey als laatste In geplaatst voor de kwart- fs. Slowakije, Tsjechië, Fin- buitsland, Zweden en Ca- schaarden zich zaterdag de laatste acht. Zwitser- png ondanks een neder- egen Zweden (2-5) door. nd won weliswaar van De kken (4-2), maar eindigde een slechter doelsaldo !r Rusland en Zwitserland. woensdag 7 mei 2003 utrecht/anp - Het bestuur en de raad van commissris- sen van FC Utrecht hebben gisteren hun functies rer- gelegd. De commissarissen van Stadion Galgenwud, de accommodatie van de voetbalclub, zijn eveneente- ruggetreden. Allen hebben dit gedaan vooruitlopen op de presentatie van het plan dat de financiële probleien bij de bekerfinalist moet oplossen. De afgelopen maanden hebben bestuur, commissis- sen, directie, adviseurs en gemeente Utrecht plusten aantal private partijen gewerkt aan een integral) en structurele oplossing bij de club in financiële prole men. FC Utrecht stevent af op een tekort van 21 miljoen ero. Als gevolg van de schuld moeten de spelers Wapeiar, Gluscevic, Roest, Dijkhuizen, Arts en Jochemsen de .ub verlaten. Kuijt en Vreven zijn voor volgend seizoe al getransfereerd naar Feyenoord en Kaiserslautern. Fest heeft onderdak bij AGOW gevonden. Supporters hielden het bestuur verantwoordelijk voor het enorme tekort. Ze drongen aan op het vertrek van de clubleiding. Interim-bestuurders Martin Sturken- boom en Peter Spierenburg wilden echter tot een geza menlijke oplossing komen. Die lijkt in de vorm van een reddingsplan te zijn gevonden. Het bestuur en de raad van commissarissen namen gisteren alsnog hun verant woordelijkheid en traden af. Interim-bestuurders Stur- kenboom en Spierenburg en de gemeente Utrecht wil len nog geen mededelingen doen over de inhoud van het reddingsplan. In het verleden hebben zich twee kopers voor stadion Nieuw-Galgenwaard gemeld. Vastgoedbelegger Evert Kroon beweerde dat hij 20 miljoen euro voor het onder komen van FC Utrecht over had. ,,Ik kan u niets vertel len, maar hij is geen partij", aldus interim-bestuurder Sturkenboom. „Ik ga er wel van uit dat het goed komt met de club. Maar dat is ook geen nieuws. Dat roep ik namelijk al sinds mijn aantreden vorig jaar november." Nedstede toonde eveneens interesse voor de aankoop van Nieuw-Galgenwaard. Het Amsterdamse onroerend- goedbedrijf zei een aanzienlijk hoger bod dan Kroon te hebben gedaan. Nedstede-directeur Michael van de Kuit zag het stadion van FC Utrecht als een welkome aanvulling op zijn portefeuille die voornamelijk bestaat uit winkel- en kantoorpanden. De directeur van Nedstede wilde alleen tot aankoop overgaan wanneer de gemeente Utrecht de komende tien jaar garant zou staan voor de huur van het stadion. Dit bedrag zou ongeveer 10 procent van de koopsom moeten bedragen. De gemeente Utrecht onderzocht ook de haalbaarheid van de koop van Nieuw-Galgen waard. Binnen de gemeenteraad wilde echter lang niet iedereen veel geld in een noodlijdende voetbalclub ste ken. Twee jaar geleden schonk het stadsbestuur het sta dion nog voor een halve euro aan FC Utrecht. Dit seizoen recordverües madrid/gpd - Eén enkel rotmo- ment kan een dominerende ploeg verlammen en de finale van de Champions League kos ten. De lucky goal van Juventus, gisteravond kort voor rust tegen Real Madrid, leek de tweede helft en de uitslag te bepalen. En wel licht ook de finalist. Maar het ging nog net goed voor de Spaanse gastheren, die toch met 2-i wonnen. Een tijd lang leek het er gister avond op dat Real Madrid ten gronde zou gaan aan een onge lukkig tegendoelpunt, met de daarbij horende mentale inzin king. De thuisclub ontsnapte, ruim een kwartier voor tijd, dankzij een schot van Roberto Carlos, die uit een comer van Zidane scoorde. De grensrechter vlagde voor meervoudig buiten spel, maar vertelde de hem con sulterende scheidsrechter dat hij te snel was geweest; van straf baar off-side was geen sprake. Real Madrid zien is doorgaans hetzelfde als genieten van ware voetbaltechniek. De ploeg lijkt soms louter te bestaan uit bal to venaars. Gisteravond niet. Mori- entes, die in de spits het won derkind Raul verving, bleek niet mee te kunnen. De nummer 9 is goed genoeg voor de nationale ploeg van Spanje, maar niet voor Real Madrid. Eén keer was hij positief in beeld, bij een één twee met Ronaldo, die de bal meenam en heel typerend, wachtend op de keeper, tegen het net duwde: 1-0. Later anticipeerde Morientes echter iets te laat op een fabel achtig mooi, met links gespeeld steekballetje van Ronaldo. Aldus werd het geen 2-0. Integendeel. Een minuut later was het 1-1. Die goal kwam uit de lucht val len en was een lucky. Een schot van Del Piero kwam via Salgado voor de voeten van Trezeguet, die zijn blunder uit de zevende minuut - vrije schietkans - mak kelijk kon goedmaken. Man of the match was en bleef Zinedine Zidane. De Fransman pakte uit met een schitterende vrije trap - mooi gepakt door Buffon - en ongekende staaltjes van techniek, inclusief zijn be kende shuffle (rechtervoet op de bal, lichaam indraaien, bal met linkerzool meenemen) en helaas ook met een misselijke duik in het strafschopgebied van Juven tus om een strafschop te versie ren. Het had hem geel moeten opleveren, maar geel was er al- Zinedine Zidanspeelde gisteren leen voor Itainen. Steeds te recht overige». Een schorsing meer of miner doet Juventus trouwens nik: spelers zat. Dit seizoen gebrute Juventus al 27 spelers in he toernooi om de Champions Ligue. Real had dusle pech van een bij vlagen weer betoverend. Hier is hij relatief ongelukkige tegengoal en de pech, dat vrijwel alle voor zetten door het natte veld en de natte bal precisie misten. Met een na rust was er de pech van het uitvallen van de geblesseer de Ronaldo. Juventus speelde zoals verwacht Conté van Juventus te slim af. Foto: kon worden. De Italiaanse re cordkampioen heeft in Thuram, Nedved, Del Piero en Trezeguet aantrekkelijke spelers, maar het beeld wordt bepaald door de wil om vooral de tegenstander niet aan het voetballen te laten. Dat kan de Turijnse ploeg als geen AFP/Christophe Simon ander. Leuk is anders. Maar uit bij het majestueuze Real Madrid wegkomen met een kleine ne derlaag én de wetenschap dat 1- 0 genoeg is voor de Champions League-finale, zal de Italianen tot grote tevredenheid stem men. Nederland naar kwalificatieoernooi voor Europees kampioenschap door Vincent Ronnes uden - Het Nederlands man- nenvolleybalteam probeert van af vrijdag, bij een kwalificatie toernooi in Macedonië, een tic ket voor het Europees kampi oenschap in september in Duitsland af te dwingen. Alsof er dit voorjaar niet heel veel is ge beurd: TVN ging failliet, er werd een spoor van schulden achter gelaten en talloze spelers en be geleiders kunnen naar hun sala ris fluiten. Maar toch is er hoop. Spelers en coaches zeiden op de derde dag van dit jaar dat ze geen vertrouwen meer hadden in bestuur en directie van Top Volleybal Nederland (TVN). Toen was het snel gebeurd. Door het failliet van de stichting werd in totaal voor 2,5 miljoen euro aan rekeningen en salaris sen niet betaald. Maar kon en kele maanden later wel, met steun van de volleybalbond en NOC*NSF, de oprichting van een nieuwe stichting worden aangekondigd. „Ik ben ervan overtuigd dat het anders echt afgelopen was ge weest met het topvolleybal in Nederland", zegt technisch co ordinator Toon van der Burgt. De assistent-bondscoach van het gouden volleybalteam van dé Spelen van 1996 in Atlanta was ook bij e failliete stichting de man die e technische eind- verantwoordlijkheid droeg. Nu de team onder de nieuwe vlag alweer an het trainen zijn en de mancnploeg van coach Bert Goedkop met het EK-kwa- lificatietoerDoi voor hun eerste belangrijke pdracht staan, con stateert Va der Burgt dat er geen ander weg was. „De bui tenwacht goofde er al veel lan ger niet mer in, maar ook bin nen de orqiisatie waren er te veel mense al te vaak teleurge steld. Getókte verwachtingen werden ker op keer niet waar gemaakt." Toon vanier Burgt waakt er voor om £h aan te sluiten bij de vele crici die de TVN-direc- teuren Smlders en Tilmans de schuld geen van de catastrofe. Het uitblven van een stevige sponsor 'as een element, het niet ingrpen van het bestuur een ande De schulden waren te hoog ogelopen. Leverancrs, zaaleigenaren en andere ndememers moesten hun verss slikken. Voor Van der Burj en andere betrokke nen lag de onprettige klus om coaches :n volleyballers over te halen pi zonder een enkele vorm an inkomensgarantie toch teekenen voor een nieuw interlariseizoen. En dat terwijl Volleyballers hoeven niet naar China De Nederlandse volleybal- ploeg hoeft in de World Lea gue niet tegen China te spe len. De wereldvolleybalbond FIVB heeft het Aziatische land wegens de longziekte Sars uit de competitie geno men. China wordt vervangen door Bulgarije. De overige te genstanders van Oranje in groep C van de Word League zijn Servië-Montenegro en Cuba. De Nederlandse vol leyballers beginnen het met 15 miljoen euro gedoteerde toernooi op 24 mei met een thuiswedstrijd in Eindhoven tegen Servië-Montenegro. de meeste spelers en begeleiders nog vergoedingen en salarissen over vele maanden tegoed had den. Ze deden het zonder uit zondering, maar niet allemaal even enthousiast. „Natuurlijk niet", zegt Toon van der Burgt. „Maar het lukte omdat we con sequent bleven. Interim-mana ger Bas Vos stelde zich keihard op, hij heeft geen enkele reke ning van voor 5 februari be taald." Ook de vedetten als Schuil, Görtzen en Nummerdor staan deze zomer weer ten dienste van het Nederlands team zon der dat ze financiële garanties hebben gekregen. Van der Burgt: „Wat dat betreft is het geweldig gegaan. Maar die jongens weten ook wel hoe het in elkaar steekt. Er is geen alter natief voor het Nederlands team. Een ander podium waar op ze zich kunnen laten zien is er niet. Ik heb ze altijd proberen duidelijk te maken: als je af scheid neemt van het nationale team, dan moet je dat doen om een reden die met volleybal te maken heeft. Zoals Bas van de Goor heeft gedaan. Die zei: Ik heb internationaal alles gewon nen wat er te winnen viel. Ik hou het voor gezien." De volleyballers die er vorig jaar in de finale van de World Lea gue bij waren, hebben de A-sta tus en krijgen daarom een mini mumloon van NOC*NSF. Behal ve de toppers die al een inko men hebben dat boven de 30.000 euro ligt. Dankzij de bond, de nationale sportkoepel en alle overgestapte subsponso ren heeft Pro-Volley nu de be schikking over een budget van 1,3 miljoen euro. „Als je daar structureel de helft bij tpu kunnen dóen, dan heb je het voor elkaar", weet de tech nisch coördinator. „Dan kun je met alle teams vijf maanden lang een volledig trainingspro gramma draaien en kan het ta lententeam twaalf maanden vooruit." Omdat de bond nu veel logistie ke en organisatorische zaken voor zijn rekening neemt, kun nen de nationale teams volgens Van der Burgt een 'perfect' pro gramma draaien. En krijgen de spelers straks misschien zelfs nog een minimumsalaris uitge keerd. Aan de Oranje-mannen nu de taak om eerst en vooral hun sportieve bestaansrecht te be wijzen. Via het EK loopt ook de kortste weg naar de Olympische Spelen van 2004 in Athene. In het team dat komend weekeinde EK-kwa- lificatie moet afdwingen in Ma cedonië, ook weer enkele opval lende jonge spelers. Toon van der Burgt: „Dat is toch de ver dienste van TVN geweest. Men heeft geïnvesteerd in het talen tenteam, ondanks alles. Het heeft TVN misschien wel de kop gekost, maar zonder dat talen tenteam hadden jongens als Bontje, Paulides en Freriks er niet gestaan. Ondanks alles wat er is gebeurd, staat het topvol- leyba-ter nog steeds." barcelona/dpa - FC Barcelona heeft een schuldenlast van rond de 100 miljoen euro. Dat heeft interim-voorzitter Enric Reyna gisteren bij zijn vertrek gezegd. Alleen dit seizoen al maakt de Catalaanse grootmacht een re cordverües van 55 miljoen euro. FC Barcelona loopt bovendien gevaar het volgende seizoen geen Europees voetbal te spe len. Dat zou voor het eerst zijn sedert de invoering van de Eu ropese bekertoernooien. In de competitie heeft de club nog uitzicht op plaatsing voor het UEFA-bekertoernooi. Uit voor zorg heeft het bestuur de club ingeschreven voor de intertoto- competitie, de achterdeur naar Europees voetbal. Reyna heeft een testament ach tergelaten waarin hij pleit voor een herstart. In zijn optiek zal FC Barcelona spelers en onroe rend goed dienen te verkopen om de schuld af te lossen. De inkomsten uit sateüiettelevisie liggen tot medio 2005 vast: 60 miljoen euro per jaar. De Spaanse bond becijfert de waar de van de spelers van FC Barce lona op 240 miljoen euro. Toch benadrukt Reyna dat de club drastisch moet bezuinigen. Tot 22 juni, de dag waarop de socios een nieuwe voorzitter kiezen, zal de club worden ge leid door een zakenkabinet. Nieuwe spelers worden voor dien niet aangetrokken, aflopen de contracten zoals van Frank de Boér en Philfip Cocu niet ver- Salaris Kluivert kan gehalveerd Op 15 mei loopt de deadüne af waarin FC Barcelona het salaris van Patrick Kluivert kan halveren; van naar ver luidt 6 miljoen naar 3 miljoen euro per jaar. Als tegenpres tatie wordt de transfersom van Kluivert contractueel te ruggebracht van 36 miljoen euro naar 1,8 miljoen euro. Met het lage prijskaartje om de nek is er bij elke Europese topclub plaats voor Kluivert.' Kluivert zelf wil bij FC Barce lona büjven. Geruchten over een mogeüjke transfer naar Manchester United wijst hij van de hand. „Ongefun deerd", zegt de 26-jarige spits. „Ik heb altijd gezegd dat ik bij Barcelona wil büj- lengd. Pas na de verkiezingen zal FC Barcelona de onderhan delingen met spelers openen. De contractverlenging van trai ner Antic wordt pas van kracht als het nieuwe bestuur zijn fiat geeft. De eens rijkste club van de we reld is door Juan Gaspart in het rood geduwd. De voorzitter die in februari aftrad en opgevolgd werd door Reyna, gaf in drie jaar 200 miljoen euro uit aan spe lersaankopen. zeist/anp - De voetbaüers La mey van AZ en Van Persie van Feyenoord hebben in het week einde volledig terecht de rode kaart gekregen. Dit is de mening van scheidsrechtersbaas Jaap Uilenberg in zijn column op de website van de KNVB. Uilenberg schrijft erbij dat hij zich nadrukkelijk niet met de tuchtrechterüjke kant van de za ken wil bemoeien. „Maar de emotionele discussie, uitspra ken van spelers, trainers en ver slaggevers vragen om een dui delijke reactie uit de scheids- rechterswereld. De besüssingen van de scheidsrechters bij de ro de kaarten voor Lamey en Van Persie waren volledig terecht." In het geval Lamey zet Uilen berg uiteen dat het springen met twee benen naar een tegen stander zeer gevaariijk is en daarom ontoelaatbaar. „Lamey had geen enkel ontzag voor de tegenstander." De rode kaart van Van Persie werd gegeven voor het trappen van tegenstander Vreven van FC Utrecht. Uilenberg: „De bal was al weg, waarna Van Persie met het linkerbeen, zonder de mo gelijkheid te hebben de bal te spelen, doorhaalde. Of een te genstander daarbij provoceert of zich aanstelt is niet bepalend voor de straf." parijs/rtr - David Beckham is met zijn jaarsalaris van 15 mil joen euro de beste betaalde voetbaüer van de wereld. Dat staat in een gisteren in Parijs ge- pubüceerd onderzoek van Fran ce Football. Tot de top-twintig van de wereld behoort geen Ne derlandse voetballer. De lijst van de twintig betaalde spelers is: 1. Beckham (Man chester United) 15 miljoen euro, 2. Zidane (Real Madrid) 14, 3. Ronaldo (Real Madrid) 11,7, 4. Ferdinand (Manchester United) 9,62, 5. Del Piero (Juventus) 9,55, 6. Nakata (Parma) 9,36, 7. Raul (Real Madrid) 9,3, 8. Vïeri (Inter Milan) 9,28, 9. Owen (Li verpool) 8,9, 10. Keane (Man chester United) 8,65, 11. Figo (Real Madrid) 8,6, 12. Batistuta (Inter Milan) 8,6, 13. Campbell (Arsenal) 8,1, 14. Kahn (Bayem München) 7,65, 15. Recoba (In ter Milan) 7,6, 16. Totti (AS Ro ma) 7,3, 17. Rivaldo (AC Milan) 7,2, 18. Henry (Arsenal) 6,2, 19. Cannavaro (Inter Milan) 6,08, 20. Maldini (AC Milan) 6. SPORTUITSLAGEN BASKETBAL New York. NBA. Play-offs, halve finales (best- of-seven). Western Conference: Sacramento Kings - Dal las Mavericks 124-113 Stand: 1-0. Eastern Conference: Detroit Pistons - Philadel phia 76ers 98-97. Stand: 1-0. DAMMEN Zwartsluis. WK mannen. Vierde ronde: Heusdens (Ned) - Boezinski (Lit) 2-0, Samb (Sen) - Sijbrands (Ned) 1-1, Clerc (Ned) - Gantwarg (WRu) 1-1, Thijssen (Ned) - Valneris (Let) 1-1, Ba (Sen) - Jansen (Ned) 1- 1, Koyfman (Isr) - Andall (Gre) 2-0, Ndjofang (Kam)- Schwarzman (Rus) 2-0, Erdenebileg (Mon) - Georgiev (Rus) 0-2, Tsjizjov (Rus) - Milsjin (Rus) 1-1, Veytsman (VSt) - Getmanski (Rus) 1-1. Stand: 1. Georgiev, Heusdens 6 punten, 3. Tsjizjov, Gantwarg, Koyfman, Clerc, Jansen, Sijbrands 5, 9. Schwarzman, Thijssen, Getmanski, Samb, Ba, Ndjofang 4, 15. Milsjin, Valneris 3, 17. Veytsman 2, 18. An dall 0. PAARDENSPORT Mannheim. Grote Prijs. 1. Aufrecht (Dui) Ingmar 0-37,09, 2. Müller (Dui) Kyraleen 0-38,25, 3. Liebherr (Zwi) Out sider 0-39,42, 4. Geerink (Ned) Joint Venture 4-36,78, 5. Ahlmann (Dui) Comtessa 4- 37,57, 7. Van der Schans (Ned) Atlantic 4- 38,01 PRIJSVRAGEN Lucky Day 3091. 9.14.15.16.18.20.28.35.36.40.45.59.61. 66.68.71.72.75.77.80. (Onder voorbehoud van typefouten). SCHAKEN Kopenhagen. Internationaal toernooi. Zevende ronde: Timman (Ned) - Nielsen (Den) 0-1, Ivantsjoek (Oek) - Sutovski (Isr) 1-0, Curt Hansen (Den) - Lindberg (Zwe) 1/2-1/2, Pers- son (Zwe) - McShane (GBr) 1/2-1/2, Sune Berg Hansen (Den) - Hector Zwe) 1-0. Stand: 1. Ivantsjoek 5,5 punten, 2 Nielsen 5, 3. McS hane 4,5, 4. Sutovski, Persson 4, 6. Hector, Sune Berg Hansen 3,5, 8. Curt Hansen 2,5, 9. Timman 2,10. Lindberg 0,5. Davidenko (Rus) - Kucera (Slw) 2-6 6-1 7-5, Chela (Arg) - Olivier Rochus (Bel) 6-1 6-1, Za- baleta (Arg) - Sanchez (Spa) 6-4 6-2, Calleri (Arg) - Koubek (Oos) 6-2 6-2, Corretja (Spa) - Portas (Spa) 3-6 6-2 6-2, Mirnyi (WRu) - La- pentti (Ecu) 4-6 7-6 6-3, Galimberti (Ita) - Va- haly (VSt) 7-5 4-6 6-3, Kafelnikov (Rus) - El Aynaoui (Mar/16) 6-1 1-6 6-4. Berlijn. Vrouwen, 1,2 miljoen euro. Eerste ronde: Schiavone (Ita) - Boogert (Ned) 3-6 7-5 6-3, Chladkova (Tsj) - Maleeva (Bul/11) 6-7 6-1 6-4 Daniidilou (Gri/12) - Bachmann (Dui) 6-2 6-2, Shaughnessy (VSt/14) - Majoli (Kro) 7-6 3-6 6-4, Schnyder (Zwi/15) - Callens (Bel) 2-6 6-4 6-3, Pistolesi- Smashnova (lsr/16) - Panova (Rus) 6-1 6-1, Weingartner (Dui) - Martinez (Spa) 6-2 7-5, Toeljaganova (Oez) - Rittner (Dui) 6-1 6-1, Zvonareva (Rus) - Casanova (Zwi) 3-6 6-2 6-2, Zuluaga (Col) - Suarez (Arg) 6-3 6-1, Kusnets- ova (Rus) - Razzano (Fra) 6-1 6-1, Loit (Fra) - Srebotnik (Slw) 4-6 6-3 6-3 Tweede ronde: Henin-Hardenne (Bel/3) - Be danova (Tsj) 6-4 6-1, Hantuchova (Slw/7) - Schett (Oos) 6-3 4-6 6-3, Serna (Spa) - Rubin (VSt/6) 7-5 6-3, VOETBAL Eredivisie. NAC Breda - FC Zwolle 2-0 (1-0). 2. Slot 1-0, 78. Slot 2-0. Scheidsrechter: Luinge. Toe schouwers: 10.992. Gele kaart: DoesAkïg (FC Zwolle). Champions League. Halve finale, eerste wed strijd. Real Madrid (Spa) - Juventus (Ita) 2-1 (1-1). 23. Ronaldo 1-0, 45. Trezeguet 1-1, 73. Car los 2-1. Scheidsrechter: Hauge (Noo). Toe schouwers: 75.000. Gele kaart. Birindelli, luli- ano, Zambrotta, Conté, Ferrara (Juventus). VOLLEYBAL Bree. Vriendschappelijke wedstrijd, mannen. België - Nederland 3-0 (25-23 25-23 25-22). IJSHOCKEY TENNIS Rome. Masters, mannen, 2,5 miljoen euro. Eerste ronde: Sluiter (Ned) - Gambill (VSt) 6-4 4-6 6-2, Ferrero (Spa/2) - Philippoussis (Aus) 7-6 6-4, Moya (Spa/3) - Vicente (Spa) 6-2 6-4, Federer (Zwi/4) - Mathieu (Fra) 6-3 7-5, Nie- minen (Fin) - Srichaphan (Tha/9) 6-1 6-2, Ro- bredo (Spa) - Grosjean (Fra/13) 6-7 6-4 6-3, GaudiO (Arg) - Kuerten (Bra/14) 6-3 2-6 6-4, Helsinki. WK. Groep E: Oekraïne - Oostenrijk 2-5 (0-0 0-3 2- 2), Duitsland - Finland 2-2 (1-2 1-0 0-0) Eindstand: 1. Slowakije 5-9 (27-9), 2. Tsje chië 5-9 (22-7), 3 Finland 5-5 (18-10), 4. Duitsland 5-5 (11-11), 5. Oostenrijk 5-2, 6. Oekraïne 5-0. Groep F: Denemarken - Letland 2-4 (0-0 2-2 0-2), Zwitserland - Zweden 2-5 (2-1 0-1 0-3). Eindstand: 1. Canada 5-9 (18-6); 2 Zweden 5-8 (20-9), 3. Rusland 5-4 (16-14), 4. Zwit- seriand 5-4 (14-16), 5. Letland 5-4 (10-16), 6. Denemarken 5-1. Indeling kwartfinales: Canada - Duitsland, Slo- wakije - Zwitserland, Tsjechië - Rusland, Zwe den - Finland.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 23