Van Beelen troeft Flaton af Matthijs Vink SPORT naar Barcelona noordwijkerhout - Handballer Matthijs Vink heeft een con tract getekend bij Barcelona. De Noordwijkerhouter, met Aals meer nog verwikkeld in de strijd om het Nederlands kam pioenschap, gaat uitkomen in het tweede team. De 21-jarige s^sepciubderalsta8eb'|dc Quick Boys domineert klassement Voetballer van het Jaar woensdag 7 mei 2003 Speler Club Gem. Hendrik van Beelen Quick Boys 7,44 Raymond Flaton Quick Boys 7,41 Daniël Hensen Katwijk 7,22 Kevin Winter FC Lisse 7,20 Rogier Koordes Ter Leede 7,18 Max de Jong Katwijk 7,12 Maarten Bak Quick Boys 7,08 Vincent Bon Katwijk 7,09 Brian Mussche Quick Boys 7,04 Peter Timmermans Quick Boys 7,04 Lennart Hegie Rijnsb. Boys 6,96 Norbert van Lochem Rijnsb. Boys 6,95 Bartjan Onderwaater Rijnsb. Boys 6,94 Mark Jansen Ter Leede 6,92 Remco Torken Quick Boys 6,92 Hicham Rbii Ter Leede 6,91 Martijn Ravensbergen Noordwijk 6,90 Marco Korff Noordwijk 6,89 Glen van Dam Quick Boys 6,88 Patrick Kalkema Ter Leede 6,88 Nick Schnater Rijnsb. Boys 6,88 Jack Honsbeek Ter Leede 6,87 Arie van Rijn Toine L'Ami Quick Boys 6,86 Katwijk 6,84 Remco Tuinenburg Quick Boys 6,80 Chris de Bie Katwijk 6,79 Carlo van Zeist Ter Leede 6,79 Jelle Korbee Noordwijk 6,77 Eef Schoneveld Quick Boys 6,77 Berry Charité Rijnsb. Boys 6,76 Mark Helder Katwijk 6,76 Peter Bos Noordwijk 6,73 Rocky Pitti Noordwijk 6,68 Derek van der Plas Quick Boys 6,68 Dennis Kramer Ter Leede 6,65 Orson Naarendorp FC Lisse 6,64 Guillermo v Berkum Rijnsb. Boys 6,62 Patrick van Dam Noordwijk 6,60 Wouter van der Kolk Noordwijk 6,60 Arnold Reinders Noordwijk 6,60 Jasper Ketting Rijnsb. Boys 6,59 Michel Roest Ter Leede 6,55 Thomas Waasdorp Ter Leede 6,54 Lionel Bodo FC Lisse 6,52 Leon Star Rijnsb. Boys 6,52 Florencia Cornelia Noordwijk 6,50 Kenny Heemskerk FC Lisse 6,50 Berry Jansen FC Lisse 6,50 Jean-Paul Verkade Katwijk 6,50 Alex Redel Rijnsb. Boys 6,46 Peter Freke Rijnsb. Boys 6,45 Juul Emanuelson FC Lisse 6,43 Ronald Pronk Katwijk 6,43 Mohammed Bougrine Katwijk 6,43 Sander Moolenaar Katwijk 6,42 Michael Scholten Noordwijk 6,41 Jerrel Linger FC Lisse 6,36 Michael van der Laan Noordwijk 6,33 René van Wieringen FC Lisse 6,32 Robert Hoever FC Lisse 6,29 Rob Opdam FC Lisse 6,27 Bob Hoogkamer Ter Leede 6,24 Jim Blom Ter Leede 6,24 Kees Starmans Katwijk 6,22 Rob Dekker FC Lisse 6,19 Vincent Herpers Noordwijk 6,18 Robbert van Wijk Rijnsb. Boys 6,11 Michael de Roode Rijnsb. Boys 6,11 Ali Baddaou Ter Lëedé 6,10 Alan Campfens Ter Leede 6,05 Arne van den Berg Rijnsb. Boys 5,90 Van der Gun gaat weg bij Haarlem haarlem - Mamix van der Gun moet weg bij Haarlem. De ex- speler van Quick Boys krijgt geen contract bij de eerste-divi- sieclub. De verwachting is dat Van der Gun, de broer van Ce- dric die bij Willem II speelt, te ruggaat naar Quick Boys. Ook VCL zegt ja tegen fusie leiden - VCL is gisteravond ak koord gegaan met een fusie met De Sleutels. Eerder al stemde de ledenvergadering van De Sleutels in met een sa mengaan van beide clubs. De nieuwe club doet volgend sei zoen onder de naam GHC (Groene Hart Combinatie) mee aan de competitie. Bij VCL was er gisteravond één lid dat tegen de fusie stemde, 74 anderen gingen akkoord. Vol gens voorzitter Gert-Jan de Graaff was het enthousiasme onder de VCL-leden groot. ,,Men ziet in dat de fusie onze jeugd kansen biedt, dat die straks aansluiting kan probe ren te vinden bij het zaterdag- voetbal in de derde klasse.'' GHC biedt straks onderdak aan 500 spelende leden. De Graaff: „Ik denk dat we daar mee een machtsfactor van be tekenis zijn in Leiden, we rich ten ons op de voetballers in Leiden Zuid-West, de Burg meesters- en de Professoren- wijk." De VCL-leden verheu gen zich ook over de nieuwe accommodatie. „Ik verwacht dat GHC straks de eerste club in Leiden is die een nieuw kunstgrasveld in gebruik kan gaan nemen." De fusieclub moet nog wel officieel worden opgericht. Na de zomervakan tie vindt de oprichtingsverga dering plaats. Dick Barn- hoom, de voorzitter van De Sleutels, is de beoogde preses van de nieuwe club. door Peter van der Hulst katwuk - Hendrik van Beelen en Raymond Flaton maakten er in de afgelopen weken geregeld een dolletje over. Wie van de twee zou 'Speler van het Jaar' worden? De laatste competitie wedstrijd tegen Noordwijk bracht uiteindelijk de beslissing. De aan valler en verdedigende midden velder van Quick Boys haalden beiden een zeven. Daardoor kon Van Beelen niet meer worden achterhaald. „Deze prijs bewijst dat het een lekker jaar is ge weest", aldus de Katwijker. Flaton kan er vrede mee hebben. „Als je ziet wat voor bijdrage Hendrik heeft geleverd dan is hij absoluut de nummer één." Kampioen Quick Boys domi neert de eindstand van het spe lersklassement. Naast Van Bee len en Flaton staan ook Maarten Bak (achtste), Brian Mussche en Peter Timmermans (gedeeld ne gende) in de toptien. Van Bee len: „Uit de stand blijkt dat we een goede selectie hebben. We hebben met zijn allen voor het kampioenschap geknokt." Flaton: „Dat er vijf spelers in de top staan, maakt duidelijk dat we niet zomaar de titel hebben gepakt. Als je kijkt naar het ge middelde cijfer van de club staan we ook bovenaan. Dat zegt genoeg over onze presta tie." Quick Boys scoorde in de 26 competitiewedstrijden een gemiddelde van 6,92. Daarmee bleven de Katwijkers nummer laatst FC Lisse (6,46) ruim voor. Opvallend is ook dat de trainers van Quick Boys slechts twintig selectiespelers gebruikten om de titel binnen te halen. Van Beelen volgt Rijnsburgse Boys-spits Berry Charité als win naar op. „Het is een raar jaar ge weest. Eigenlijk wilde ik dit sei zoen bij Willem n doorbreken", blikt de Katwijker terug. Een knieblessure gooide roet in het eten. Tijdens de revalidatie kreeg Van Beelen weer last van een oude kwetsuur aan zijn buikspier en besloot hij terug te keren naar de amateurs. „In het Hendrik van Beelen (rechts): „Ik vind deze prijs heel belangrijk. Ik ben er trots op. Het bevestigt dat het een lekker jaar is geweest." Foto: Cees van Hoogdalem begin heb ik nog wel getobd, maar vanaf de winterstop voel ik me weer topfit." De aanvaller bewees dat met een uitstekende tweede sei zoenshelft. Tot de laatste wed strijddag was hij met Flaton ver wikkeld in de strijd om de eerste plaats in het spelersklassement. „Ik vond het heel spannend. Ze ker na zaterdag. Raymond speelde erg goed." Toch kon Van Beelen zijn kleine voor sprong (7,44 tegenover 7,41) consolideren. „Ik vind deze prijs heel belangrijk. Ik ben er trots op. Het bevestigt dat het een lekker jaar is geweest." Maar bewijst de prijs ook niet dat Van Beelen het profvoetbal te snel de rug heeft toegekeerd? „Ik heb geen spijt van mijn keu ze. Soms wil ik het in mijn ge dachten best nog wel een keer bij de profs proberen, maar die gedachten hebben niet de over- VOETBALLER VAN HET JAAR CLUBKLASSEMENT SPELERSKLASSEMENT Club Quick Boys Katwijk TerLeede Noordwijk Rijnsburgse Boys FC Lisse Zaterdag (6.92) (6.75) (6,83) (6.75) (6.54) (6.82) Gem 6,92 6,64 6,59 6,55 6,54 6,46 AANTAL BASISPLAATSEN Speler Club 1. Maarten Bak Quick Boys 26 Jelle Korbee Noordwijk 26 Rob Opdam FC Lisse 26 Thomas Waasdorp Ter Leede 26 5. Glen van Dam Quick Boys 25 Max de Jong Katwijk 25 Patrick Kalkema Ter Leede 25 Toine L' Ami Katwijk 25 Brian Mussche Quick Boys 25 Orson Naarendorp FC Lisse 25 Rocky Pitti Noordwijk 25 Derk van der Plas Quick Boys 25 Nick Schnater Rijnsb. Boys 25 Remco Tuinenburg Quick Boys 25 Kevin Winter FC Lisse 25 AANTAL Wl SSELS 1. Katwijk 68 2. TerLeede 60 3. Quick Boys 58 4. Rijnsburgse Boys 58 5. FC Lisse 50 6. Noordwijk 48 GEBRUIKTE SPELERS 1. Katwijk 27 2. FC Lisse 23 3. Rijnsburgse Boys 22 4. Noordwijk 21 5. Ter Leede 21 6. Quick Boys 20 Arne van den Berg van Rijnsburgse Boys werd laatste: „Ik heb me nooit druk gemaakt om dit soort dingen en ik kan hier ook niet zo veel mee" Archieffoto: Taco van der Eb 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 11. 12. 13. 14. 14. 16. 17. 18. 19. 22. 23. 24. 25. 26. 32. 33. 35. 36. 37. 38 41. 42. 43. 44. 55. 56. 57. 58. 59. 60. 61. 62. 64. 65. 66. 67. 70. 71. hand. Nee, er heeft zich nog geen club gemeld, maar komt er wat dan wil ik er wel over na denken." Door de zege van Van Beelen heeft Flaton opnieuw het nakij ken. Zes keer is de verkiezing in middels gehouden en voor de derde keer eindigt de midden velder als tweede. Daarnaast werd hij nog een keer derde en een keer vierde. „Ik moet er toch maar weer een seizoen tegenaan gaan om die eerste plaats te ha len. Alleen word ik wel steeds ouder." Op enige afstand van het duo van Quick Boys werd Katwijk speler Daniël Hensen (7,22) der de. De verdediger begrijpt dat hij niet in aanmerking kwam voor de eerste twee plaatsen. „Flaton is al jaren een spelbepa- lende speler bij Quick Boys die wekelijks een zeven of een acht scoort. Van Beelen is uitblinker. De club heeft aardig wat aan hem te danken. Ik vind het prachtig dat ik derde ben geëin digd. Vooral omdat ik vorig jaar net niet genoeg wedstrijden had gespeeld om in het klassement te worden opgenomen." De hoofdklassespelers moesten aan zestien competitiewedstrij den meedoen om voor een klas sering in aanmerking te komen. Van de 71 voetballers die daar aan voldeden, eindigde Arne van den Berg van Rijnsburgse Boys als laatste. „Ik heb me nooit druk gemaakt om dit soort dingen en ik kan hier ook niet zoveel mee. Ik denk dat per soonlijke voorkeur meespeelt. Als vijftien van de zestien wed strijden door Marieke worden beoordeeld en die mag jou niet zo, dan eindig je lager. Als je de verkiezingen van Sportweek, VI en de Telegraaf naast elkaar legt, zie je ook grote verschillen. Wat ik er zelf van vond? Dat is een ander verhaal. Dan stond ik wel in het elftal, dan niet, dan even. Het is een moeilijk seizoen ge weest. Ik ben ook niet iémand die de schoonheidsprijs zal win nen. Ik kies voor het teambelang en niet het eigen belang." Naam: Rob Scholtes Sport: Biljartartistiek. Dat is de officiële naam, maar de ge bruikelijke naam is 'kunststo ten'. Je werkt een programma van 68 vaste figuren af. Voor elk figuur heb je drie pogingen. Geboren: 12 november 1963 te: Voorschoten Woonplaats: Voorschoten Niveau: Ik speel in de top van Nederland. Afgelopen week einde ben ik als tweede geëin digd op het Nederlands Kam pioenschap in Amsterdam. Sportcarrière: Ik doe vanaf 1984 aan kunststoten. Ik begon bij Hans de Jager in Den Haag. Vijfjaar later kon hij niet meer van me winnen. Ik heb nog ge voetbald in Voorschoten en ge biljart in Lisse en Den Haag. Pauze: Mijn topjaren waren in '90 en '95. In die periode werd ik twee keer Nederlands kam pioen, derde op het Europees Kampioenschap en vijfde van de wereld. Daarna ben ik vijf jaar gestopt en heb ik mijn bil jart verkocht. De motivatie was weg en ik wilde meer tijd aan mijn gezin besteden. Terugkeer: In 2000 deed ik zonder voorbereiding spon taan mee aan een toernooi in Kerkrade. Ik won met over macht en verbeterde mijn per soonlijk record van 371 naar 375 punten. Toen is het weer gaan leven. Clubs: BAPP (Biljart Artistiek Promotion Professionals). Die club heb ik met de top zes van Nederland zelf opgericht. Daarvoor was ik lid van de Delftse biljartvereniging. Beroep: Koerier van een ex- pressbedrijf. Kinderen: Mitchell (10), Demi (7) en een tweeling van vijf jaar. Vrouw: Monique. Zij gaat altijd mee naar wedstrijden. Ze was blij dat ik stopte met drieban den en doorging met het kunststoten. Hoogtepunt: Het EK in Grub- benvorst, waar ik brons haalde. Foto: Mark Lamers Achter een restaurant lag een grote zaal met tribunes; de sfeer was daar geweldig. Plastic of ivoor: Alleen in Ne derland en Duitsland wordt met ivoor gespeeld, dat leeft veel meer. Mijn vereniging wil de een combinatie, maar deze week besloot de KNBB dat we vanaf volgend seizoen met plastic ballen moeten spelen. Sterke punt: Wilskracht. Ik ben niet zo technisch aange legd, maar door te blijven vechten en niet op te geven, kan ik een partij naar me toe trekken. Zwakke punt: Ik laat me gauw gek maken. Als mensen wat roepen, trek ik me dat aan en verlies ik m'n concentratie. Ruud de Vos: De laatste negen jaar is hij zeven keer 's lands beste geweest. Hij behoort tot de top drie van de wereld, dus ik kan ermee leven dat hij meestal boven me eindigt. DUIVENTIL i-i ieB ronc I* tw !-0. tof! moet doen. Karstens beho doe tot de roadrunners van hei icoc ste uur. Tjeerd Scheffer wa ieel eerste voorzitter. rlaz De gemeenteraad van he iro] Limburgse Valkenburg he< gestemd met grote wielere g| Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) dag tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl Sander van der Veldt, spelend bij EDO en volgend seizoen doelman van de v.v. Noordwijk, is uitgeroepen tot speler van het jaar van Haarlem en om streken. Ben van van Leeuwen (ex-SJC en nu Hoofddorp) werd trainer van het jaar. De festiviteiten van UVS (90 jaar) beginnen in juli en lopen door tot en met juni 2004. Be gonnen wordt op maandag 29 juli met een jubileumwedstrijd tegen eredivisieclub Roda JC. Nog twee trainers kunnen aan het werk. Johnny Rep gaf zijn jawoord aan Texel '94 (mits er geen betaalde club komt) en Steve Wasiman wordt de nieu we oefenmeester van het Rot terdamse John Heitinga. Foto: Taco van der Eb HION. De 29- jari ge Belg An thony Anni- caert wordt de nieuwe spits van hoofdklasser Hoek. Anni- caert werd aangetrok ken nadat de onderhande lingen met Wilco de Valk (Kloe- tinge) waren afgespron gen. DOTO- doelman Sander Groenedijk stopt en wordt vrijwel zeker vervangen door Jacob van den Belt (VW). Eerder keepte hij bij Excelsior, Feyenoord en RBC. Johnny Heitinga, revalideert in Zeist nog steeds van een kruisbandoperatie aan de lin kerknie. De 19-jarige Alphenaar gaat in juli weer bij de selectie meetrainen. Voetbalvereniging De Sleutels opent vrijdag 9 mei een reeks van toernooien. Om 18.00 uur begint het The Old Stable-toer- nooi voor lagere senioren. De v.v. Meerburg doet een oproep aan vrouwen die willen gaan voetballen. De Rijndijkers wil len het seizoen 2003-2004 met een vrouwenelftal de competi tie in. De gezamenlijke hoofdklas sers uit de Bollenstreek kiezen op 20 mei in Panorama Tulp- land in Voorhout de voetballer van het jaar. Een speciale gast is Tom van 't Hek. Bij de v.v. Lei den deden ze dit al. De titel bij de derdeklasser ging naar de 18- jarige Emiel van Duijvenbo- de. Jan Karstens is de nieuwe voorzitter van de Leiden Roa drunners Club (LRRC). De Lei- denaar volgt Frans Kortekaas op,>die het wat rustiger aan menten als Tour de Franci (2005), Europees kampioe schap (2006) en wereldkai oenschap (2007). Valkenbi nci wil zichzelf internationaal vei senteren als wielerstad. Hi r H reldkampioenschap wordt vie1 toewijzing samen met Hei sio georganiseerd. rzo Simon Apperloo (Noordt uit werd zesde bij een nationa Ier mountainbike-wedstrijd ij wn wijk. Apperloo is opgenom sch de Scott-w ploeg. Rütj/W Rutgerink tos) en D( Teeuwenl Sailor) hel m eveneens in< nieuwe pli un Voor uw iet agenda: Aj iele speelt oefc Ift wedstrijdf ng< Blauw Wit on juli), DeL ta (14 juli), A lite les '12 Hei eei (15 juli), K we ninklijkel ril Deventer) tb juli) en D\ noi Ermelo (1! af Daarna v trekt Ajax Engeland wedstrijdt gen Nottingham Forest en by County. li Op het programma van <$>etl atlon van Noordwijkerhoi rijr zondag 6 juli staat ook wei ing trio-estafette kwart triatloi fK het programma. Een team tel staat uit drie leden die elk 1 ti onderdeel voor hun reken 14, nemen. Inlichtingen: 0252 n) 376230. it< Femke Bakkers, Mieke v ve Hoven en Mirjam van Zoe tai len DIOK) zijn geselecteer ut voor het Nederlands vroui tetl rugbyteam dat van vrijdag en met 11 mei deelneemt het EK in Amsterdam. Leidenaar Ruud Plouviei zijn contract bij waterpolo Brandenburg met een jaar -1 lengd. Alida Olijve is de nii en voorzitter van de waterpol ast commissie van De Zijl/LG ikc Morgenavond om 20.00 ut Gi speelt het nationale vrouv d; team in zwembad De Zijli isi oefenwedstrijd tegen olyn 10 kampioen Australië. 01 In Lisserbroek staat op v vei dagavond (19.00 uur) een de tionale skeelerwedstrijd o| e kalender. Via een dagkaan iv nen ook niet-licentiehoud ar deelnemen. Voor informa ;e< Cok van Beek (0252-41345 rz ik Boek: Ik lees niet veel, meestal sportbladen als de Voetbal In ternational. Film: Actiefilms, waar een beetje in geschoten wordt: Die Hard en First Blood. Tafel: Sinds drie jaar spelen we sommige wedstrijden, zoals het NK, op een kleinere tafel. Die is niet veel kleiner dan de matchtafel, maar het is toch moeilijker spelen. Populariteit: Kunststoten is niet zo populair. Nederland telt rond de 55 kunstbiljarters. Ik probeer de sport door mid del van toernooien en demon straties te promoten. Wedstrijden: Van september tot december wordt maande lijks een Grand Prix door twaalf biljarters gespeeld. De laagste vier degraderen naar de eerste klasse. De beste acht strijden om de Master-titel via een setje van tien figuren. Ik ben dit jaar als derde geëindigd. |l( Kleding: Smoking. Net als andere takken van het bilja schrijft het reglement profi [je sionele kleding voor. jir Sponsor: Mijn werkgever) je Worldwide Express sponsi te me. Ik zou niet zonder een g sponsor kunnen spelen. Ik \i vier kinderen thuis en de n kosten die je maakt, zijn aa rc zienlijk. KNBB: De KNBB doet niki I meer. Vanaf volgend seize U gaat onze vereniging zelf t( nooien en wedstrijden orgLK seren. Na het besluit om 1% plastic te spelen, was voor de maat vol. in Fanclub: Zo'n tien jaar gek s had ik een fanclub van een q man of tien. Ze bezochten sc mijn wedstrijden en haddf d, shirtjes met de 'Rob Scholt fanclub'. Mijn grootste fan is mijn schoonvader. iC rl

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 22