Ajax soepel zonder Europese ballast SPORT 3 Bruggink redt PSV op laatste moment van nederlaag 'Bijna-legende' uit Brabant schenkt Manchester titel lorca ilettert l Madrid RKC krijgt alle hoeken van de ArenA te zien Vitesse zet late eindsprint in tus nog één ran titel ndanks een gelijkspel s weer een stap dich tste landskampioen- Ie clubgeschiedenis De ploeg van Edgar rspeelde bij Lazio (0- inten, maar behield prong van acht pun- iste achtervolger In- ile. De blauw-zwar- laan kwamen bij Ata- amo niet verder dan leer Juventus volgen - e thuiswedstrijd te- ja in winst omzet, kan Ie titel vieren. Onder- rie A viel het doek 10 en Como. verhoogt >p Rangers Celtic heeft de druk raai Glasgow Rangers Een week na de 2-1- ing op Rangers, was met 4 -1 te sterk voor ine. Glasgow Rangers ich in Dundee (2-2), de voorsprong op it nog een wedstrijd eft - slonk tot drie angers had het pun- volledig aan zichzelf Ferguson miste twee ipen. Ifde titel Hub Brugge Drie speeldagen voor heeft Club Brugge dag gekroond tot Bel- ipioen. Dat gebeurde [-gelijkspel tegen Sint- ïrugge is door dat re it meer te achterhalen srlecht, ook al omdat competitieduel te- nel bij voorbaat een taire overwinning op- laatste titel voor de gen dateert van 1998. was er, na vier tweede >p rij, eindelijk weer ir groot feest. riaanse vooruit n - Het gebeurt niet ir Co Adriaanse kreeg vond in de perskamer op zijn hand. Na het PSV (2-2) opende de r zijn analyse met een ipmerkelijke zin. „Het izingwekkend hoe op de been bleef....", e voormalige coach m II. Toen hij door het n verspreking had op- reageerde Adriaanse irbaar. „Dat is een na- altijd vooruit denkt", i hij. „We spelen vol- ek tegen Willem II. ;oals Jansen i Sparta m - Sparta is de laatste en periodetitel in de isie kwijt. De Rotter- verloren gistermid- eigen publiek met 3-4 en Bosch. Voor de :rs nam Stefan Jansen rs voor zijn rekening, id bij winst nog mee- de strijd om de vier- letitel, die recht geeft elen van nacompeti- de nederlaag bleef de acht punten staan. iNP - Mallorca heeft za- let een verpletterende rinning op Real Madrid ing in de Spaanse titel- ruggebracht. De toe- rs in Bemabeu wisten te zagen, ruim tweeën- was 'de Koninklijke' in is ongeslagen geweest titieverband. iber 2000 verloor Real laatst op eigen veld. estaat niet: de tegen- ieette destijds Mallorca, 0-2. Een 1-5-nederlaag voor het laatst in 1999. n Zaragoza met dezelf- in Bemabeu. Het kost- i John Toshack zijn im zaterdag zelfs nog eiding door een doel- i Ronaldo in de negen- at. Het was zijn zeven competitietreffer, de lerdste in zijn loop- t de rust was alles op- ders in Bemabeu dat i stiller werd. Aan de n de Kameroenees in- lal Eto'o liepen de ei- oners over Real heen: Riera, Eto'o zelf, Ro- rlos met een eigen doel- Carlos waren verant- jk voor de ontluisteren- :and. 1 Real Sociedad nog de- ond de kans Real weer n punt te naderen. Met Vesterveld onder de lat de Basken daarin. Het i zwaar bevochten 1-0- ling op Sevilla. De ge- an was Xabi Alonso. maandag 5 MEI 2003 door Peter van Duyl Amsterdam - Er werden wat tra nen gelaten, toen Ajax bijna twee weken terug werd uitge schakeld voor de Champions Lea gue. Maar zonder Europese bal last marcheert de ploeg binnen de landsgrenzen opeens een stuk soepeler. RKC Waalwijk, toch de nummer vier van Nederland, kreeg zaterdag een rondleiding langs alle hoeken van de ArenA. Met 6-1 kwamen de Brabanders er nog genadig van af. Met nog vier duels op de agen da, verstevigde Ajax tegen RKC zijn greep op de tweede plaats. Het verschil met Feyenoord blijft met één punt nog altijd marginaal, maar zo langzamer hand mogen de Amsterdam mers zich op basis van het doel saldo een punt extra toereke nen. Ajax staat nu op +53, Fey enoord heeft 'slechts' +45 achter zijn naam. Sinds dit weekeinde is Ajax wel weer de meest productieve ploeg van de eredivisie. De Am sterdammers maakten in dertig wedstrijden 82 doelpunten. Als de formatie van Koeman haar eigen gemiddelde volgt, komt ze voor het eerst in jaren weer bo ven de negentig goals uit. In 1998, het kampioensjaar onder Morten Olsen, schoot Ajax liefst 112 maal raak. Rafael van der Vaart poetste zijn toch al glanzende blazoen zater dag weer wat verder op. Als cen trumspits mikte hij drie keer raak. Het was - na Vitesse in de cember 2001 - de tweede maal in zijn loopbaan dat Van der Vaart drie goals in één wedstrijd maakte. Met vijftien doelpunten is hij nu topscorer van Ajax. Wanneer Van der Vaart - vijf keer raak in de laatste drie wed strijden - in dit tempo doorgaat, Hatem Trabelsi op weg naar zijn eerste competitiedoelpunt voor Ajax. Foto: Ron Pichel scoort hij voor het eerst in zijn carrière meer dan twintig doel punten. Sinds Jari Litmanen in 1994 als Ajacied topscorer van Nederland werd, kwam alleen Shota Arveladze in het rood-wit nog boven de twintig uit. De Ge orgiër maakte er in het seizoen 1997-1998 25. Van der Vaart scoorde zijn vijf tien doelpunten in zeventien wedstrijden. Dat zijn geen slechte cijfers, maar toch blijft hij ook in relatieve zin achter bij de prijsschutters van PSV en Feyenoord. De Ajacied heeft iets meer dan een hele wedstrijd no dig voor één doelpunt. Pierre van Hooijdonk scoort dit sei zoen een keer in de 86 minuten namens Feyenoord en PSV-spits Mateja Kezman doet het nóg beter: elke tachtig minuten schiet hij een keer raak. Voor de neutrale toeschouwer was het een vermakelijk avond je, zaterdag in de Arena, maar als sportieve tweestrijd had Ajax-RKC weinig om het lijf. Na RBC en Roda JC bleken de Waalwijkers de derde ploeg op rij, die Ajax in Amsterdam geen enkele weerstand van betekenis bood. Het verschil tussen de nummers twee en vier van de eredivisie was vooraf 22 punten, maar die kloof bleek in de prak tijk zeker twee keer zo breed. „Dat het verschil zo groot is, is volgens mij geen nieuws", vond RKC-trainer Martin Jol na af loop. „Misschien moet ik me verontschuldigen, maar we staan nog wel gewoon vierde. Heel stiekem hoopte ik vooraf op een gelijkspelletje. Maar het verschil in dynamiek, snelheid en dus kwaliteit was gewoon te groot." Van die woorden was niets gelo gen. Onder aanvoering van de uitblinkende Wesley Sneijder en Steven Pienaar speelde Ajax bij vlagen uitstekend en eigenlijk was het duel al na twintig minu ten van alle spanning ontdaan. In de zeventiende minuut open de Sneijder de score, twee mi nuten later zorgde Van der Vaart voor 2-0 en op slag van rust kopte de gelegenheidsspits 3-0 binnen. Na de rust was er succes voor Petri Pasanen, Hatem Trabelsi en opnieuw Van der Vaart. Voor de Tunesiër was het een bijzon der moment. Het was zijn eerste competitiedoelpunt in het shirt van Ajax. Kort voor tijd zorgde invaller Jochen Jansen met het hoofd voor 6-1. Tegen die tijd riep een groot deel van het publiek in de Arena luidkeels om de entree van Ri chard Witschge. Ronald Koe man bleek echter doof voor de spreekkoren. De routinier, die zelf de lol van de situatie wel in zag, was en bleef waar hij de wedstrijd begon: op de bank. AJAX: Lobont; Trabelsi, Pasanen, Chi- vu en Maxwell; Pienaar, Sneijder, Ga- lasek en Van der Meyde (63. Sikora); Van der Vaart en Litmanen (63. Yaku- bu). RKC- Van Dijk; Boulahrouz, Nikiforov, Teixeira en Peppinck; Van Diemen, Petrovic (33. Oost), Van der Leegte en Fuchs (78. De Graef); Hoogendorp (74. lanssen) en Putter. door Henk van Weert eindhoven - Hij blijft een bijzondere voetballer, Arnold Jan Bruggink. Geta lenteerd, met een gave techniek en mooie traptechniek. Ondanks zijn posi tieve instelling, zijn talent en zijn gevoel voor de club is hij altijd onderwerp van discussie gebleven bij PSV. Bruggink schoot zaterdag zijn club in de laatste twintig minuten tegen AZ (2-2) met twee treffers te hulp, maar zijn vertrek is onafwendbaar. Bruggink is nooit de opvolger gewor den van zijn voorbeeld Luc Nilis. Voor al omdat hij niet constant is in zijn prestaties. Om die reden heeft hij te verstaan gekregen dat hij weg moet uit Eindhoven. Hij zal herinnerd worden als een speler die op momenten die er toe deden heel belangrijke doelpunten maakte voor PSV. Keer op keer. Zo ook zaterdagavond in de wedstrijd tegen AZ. Bij een 0-2 achterstand kwam Bruggink in de 68ste minuut het veld in. De tweede nederlaag van het sei zoen leek onvermijdelijk. Op dat mo ment lag de bal vlakbij de zestienme terlijn. Stil, klaar voor een vrije trap. Wie Bruggink een beetje kent weet dat hij op zo'n moment tot iets bijzonders in staat is. Op de training schiet hij de bal er in zulke situaties vaak moeiteloos in. Keer op keer. Bruggink nam de kort ste weg naar de bal, zette zich er schuin achter en trapte hem via een Alkmaars been achter doelman Zwarthoed, 1-2. Zo pompte hij weer leven in een labbe- kakkerig voetballend PSV, dat een ne derlaag verdiende. Zo ver kwam het niet. Arnold Bruggink sloeg nog een keer toe. Elf minuten na de eerste nam de Twent zijn tweede vrije trap. Ook die bal ging er in, 2-2. Qua schoonheid overtrof Bruggink de eerste. PSV had een gelijkspel op zak en Bruggink een promotiefilmpje voor zijn sollicitatiereis door Europa. „Toen ik vanaf de kant zag dat we die eerste vrije trap kregen, wüde ik er zo snel mogelijk in. De jongens zagen dat en lieten de bal voor me liggen. Op zo'n moment moet je rustig blijven. Dat neem ik me altijd voor. Rustig aanlo pen, evenwichtige passen nemen, je standbeen vastzetten en uithalen. Ik train er nog altijd veel op. Die eerste ging er goed in, die tweede was super. Niemand verwacht dat je het twee keer kunt. Als je de bal met zo'n snelheid over de muur krijgt valt ie goed het doel in. Dan heeft de keeper het nakijken", vertelde Bruggink na afloop. Grote gevolgen heeft het gelijkspel niet. Met vier wedstrijden tegoed leidt PSV met zes punten voorsprong op Ajax. Dat moet voldoende zijn, tenzij het elf tal zo blijft voetballen als voor de rust tegen AZ. Dan is deze ploeg op een ge geven moment niet meer bestand te gen de bibbers. Het spel was werkelijk slecht. Het tem po was te laag, de nonchalance te groot en persoonlijke initiatieven ontbraken. Het duo Vogel-Van Bommel haperde flink. Dat is bij uitstek de indicatie dat het mis gaat. Twijfel overheerste. Het is onderhand een bekend beeld, waarin de ene negatieve factor de andere ver sterkt PSV toonde ook geen greintje strijdlust. Als je Guus Hiddink kwaad wilt krijgen moet je vooral dat nalaten. De coach stapte na 45 minuten met een onweersbui in het hoofd de kleed kamer in. Daar moet hij de kranen krom hebben gevloekt. AZ leidde op dat moment met 0-2 dank zij doelpun ten van De Cler (fantastisch afstand schot) en Elkhattabi. Fliddink zat na afloop nog een beetje na te trillen. „Die boosheid over de eer ste helft is er nog steeds. We waren slordig, nonchalant, we verspeelden veel ballen, de passing was niet goed. We waren eigenlijk niet aanwezig. Ik miste strijd en discipline. Dat is de ba sis van waaruit je moet voetballen. Ja, ik was verschrikkelijk boos in de rust." Met een kleine tactische aanpassing (Faber eruit, Vogel sturend vanuit de defensie) probeerde Hiddink de ploeg uit zijn lethargie te halen. Dat lukte het eerste kwartier niet. Pas in het laatste half uur kwam PSV op stoom. Zeker nadat Lamey rood had gekregen van arbiter Vink wegens een grove charge op Mark van Bommel, wist PSV de strop aan te trekken. In de laatste mi nuten ontsnapte AZ zelfs aan een ne derlaag. De Alkmaarse ploeg sloot af met slechts negen spelers, omdat Lin- denbergh in de laatste minuut zijn tweede gele kaait kreeg. Na de overwinning op Ajax wilde Hid dink de champagne nog niet ontkur ken. Hij hield het wijselijk op een glaas je fris. De prestatie tegen AZ gaf hem gelijk in zijn zuinigheid. Hiddink had het nu over een glaasje melk. „En we moeten oppassen dat het geen zure melk wordt. Dan kan gebeuren als we niet doen wat we moeten doen." PSV: Lenaerts; Lee, Ooijer, Faber (46. Van der Schaaf) en Heintze (62. Leandro); Rommedahl (68. Bruggink), Van Bommel, Vogel en Robben; Kezman en Vennegoor of Hesselink. AZ: Zwarthoed; Lamey, Opdam, Wïjker en De Cler; Meerdink (86. Mans), Lindenbergh, Kromkamp, Van Galen (61. Reini) en Busker- molen; Elkhattabi (77. Nelisse). Hattrick Ruud van Nistelrooij beslist Premiership door Roel Wiche den haag/manchester - In The Theatre of Dreams voltooide een Brabantse jongen dit week einde zijn ultieme voetbald- room. In grootse stijl, met drie puntgave treffers, schonk Ruud van Nistelrooij 's werelds rijkste club, Manchester United, de kroon van de Premiership. Ti telhouder Arsenal, gekraakt door het echec in Europa, gaf met een bittere nederlaag in ei gen huis (2-3 tegen Leeds Uni ted) het laatste verzet op. Uitgerekend in het weekeinde dat Manchester de titel weg- roofde uit het gehate Londen, joeg Ruud van Nistelrooij zijn nog prille status als superster naar ongekende hoogten. Met zijn hattrick zaterdag op Old Trafford tegen Charlton Athle tic (4-1) klom de 26-jarige spits niet alleen naar de kop van de Engelse topscorerslijst, maar steekt hij ook een clublegende naar de kroon. Van Nistelrooij maakte dit seizoen in competi tie en beker al 43 treffers, slechts drie minder dan het Coen Dillen-achtige record van Denis Law. En er staan nog meer records op breken. Zater dag scoorde hij voor de twaalf de achtereenvolgende keer in een wedstrijd. Voorstoppers zonder tanden of niet: het lijkt Van the Man allemaal niets meer te deren. Spelers en journalisten op het sportmaffe eiland trekken in tussen van spijt de haren uit hun hoofd. Al in februari moes ten ze hun stem afgeven voor 'fe Dennis Bergkamp zag zaterdag het Engelse kampioenschap aan zich voorbij gaan. Zijn Arsenal verloor met 2-3 van Leeds United. Foto: EPA/Tom Hevezi Ruud van Nistelrooij bejubelt zijn tweede treffer tegen Charlton Athletic. Foto: AP/Phil Noble de verkiezing van de Britse voet baller van het jaar. Vorige week rolde Thierry Henry, de tegen voeter van rivaal Arsenal, als winnaar uit de koker. Geen be roerde keus, maar toch klaagde het stemgilde de afgelopen da gen in de Britse tabloids steen en been: ze hadden liever Ruud van Nistelrooij gekozen! De man die bij de Mancunians hard op weg is zijn eigen legende te schrijven. Het wordt dringen in de Hall of Fame van Old Trafford, want ook succescoach Alex Ferguson is in Manchester de status van sterveling ontstegen. De norse Schot schonk de miljoenenclub _zijn achtste titeLin elf jaar Groot was het leedvermaak in de indu striestad dat juist Arsenal, de aartsrivaal uit het mondaine Londen, de grote schlemiel van het seizoen werd. Ferguson pookte voorafgaand aan het duel met Charlton het vuur nog eens flink op door te pochen dat ie, een dag later, geen seconde zou kijken naar de clash tussen Arsenal en Leeds. „Ik ga lekker naar een verjaar dag. Kampioen worden we toch." Elf jaar geleden, bij zijn eerste titel in Manchester, flikte de eigengereide coach hetzelfde. Toen hoorde hij het goede nieuws op zijn geliefde terrein: de golfcourse. De eindeloze reeks successen, in eigen land dan, camoufleren nog steeds het grote ego van de grijzende zestiger. Ferguson kweekte kampioensmachine na kampioensmachine en ontdeed zich en passant van alle lastige horzels (Jaap Starri!). De hele voetbalwereld kijkt echter likke baardend uit of hij straks ook de strijd kan winnen met David Beckham, het icoon van miljoe nen fans. Becks flirt al weken opzichtig met Real Madrid, nadat hij in de cruciale wedstrijden op de bank was gezet door Ferguson, de man die ook al eens een kicks met ijzeren noppen naar zijn hoofd had gelanceerd. Als het tot een megatransfer komt, zal vooral bij zijn vrouwelijke schare de wanhoop groot zijn. Afgelopen week dreigde een ra deloze Britse dame zelfs met de rechter tegen een tattoo-shop. Die had levensgroot Beckam, zonder h dus, in het lijf gegra veerd. Arsène Wenger, de chef van Ar senal, kon gisteravond zelfs over die blooper niet lachen. De ambitieuze Fransman zag tot zijn verbittering hoe zijn ploeg, ondanks een treffer van Dennis Bergkamp, ook de landstitel verspeelde. Met de 2- 3 in de bloedstollende slotmi nuten dompelde Leeds-aanval ler Viduka The Gunners in die pe rouw. Wenger had de hele EREDIVISIE PSV - AZ 2-2 (0-2). 25. De Cler 0-1,t 44. Elkhattabi 0-2, 69. Bruggink 1-2, 80. Bruggink 2-2. Scheidsrechter:' Vink. Toeschouwers: 33.000. Rode kaart: 60. Lamey (AZ), 90. Lindenbergh (AZ/2xgeel). 3 Willem II - Heerenveen 1-5 (0-3). 12. De Jong 0-1, 17. De Jong 0-2, 31. Sé- lakovic 0-3, 53. Nurmela 0-4, 61. Se- lakovic 0-5, 65. Sektioui 1-5. Scheids rechter: Wiedemeijer. Toeschouwers/1 13.100. Gele kaart: Victoria (Willem lijf Nurmela, Denneboom, Radomski, Ve- nema (Heerenveen). FC Zwolle - Roda JC 3-1 (2-0). 10. Ri chard Roelofsen 1-0, 15. Promes 2-0, 71. Vicelich 2-1, 90. Karlsen 3-1. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 6.450. Gele kaart: Luijpers en Sonkaya (Roda JC). Ajax - RKC 6-1 (3-0). 17. Sneijder 1-0, 19. Van der Vaart 2-0, 45. Van der Vaart 3-0, 53. Pasanen 4-0, 76. Tra belsi 5-0, 82. Van der Vaart 6-0, 89. Janssen 6-1. Scheidsrechter: Braam- haar. Toeschouwers: 49.076. Vitesse - NAC Breda 3-1 (1-0). 19.. Amoah 1-0, 48. Engelaar 1-1, 57. Amoah 2-1, 69. Peeters 3-1. Scheids- rechter: Bossen. Toeschouwers-. 22.130. Gele kaart: Fehèr (NAC Breda). FC Utrecht - Feyenoord 1-2 (1-1). 3. Van Perste 0-1, 12. Gluscevic 1-1, 71.. Buffel 1-2. Scheidsrechter: Van Eg- mond. Toeschouwers: 18.925. Rode kaart: 23. Van Persie (Feyenoord). Gele kaart: Vreven (FC Utrecht), Lodewijks,: Buffel (Feyenoord). 1 RBC Roosendaal- FC Twente 1-0 (0-0). 70. De Graaf 1-0. Scheidsrechter: Van Dongen. Toeschouwers: 5000. Gelfr kaart: Hellemons (RBC). FC Groningen - NEC 0-0. Scheidsrech-j ter: Temmink. Toeschouwers: 11.704. Gele kaart: Hesp (NEC). Topscorers: 1. Kezman (PSV) 31, 2. Van Hooijdonk (Feyenoord) 24, 3. Buffe» (Feyenoord), Kuijt (FC Utrecht) 17, 5 Van der Vaart (Ajax) 15, 6. Hoogendorc (RKC) 14, 7. Ibrahimovic (Ajax) 13. 8 Perez (AZ), Van der Meyde (Ajax), Rob ben (PSV) 11, 11. Amoah (Vitesse) Soetaers (Roda JC) 10. Programma: morgen: NAC - FC Zwolle; 9 mei: SC Heerenveen - FC Groningen, Roda JC - RBC Roosendaal; 10 mef. NAC Breda - FC Utrecht, PSV - Excelsi or, AZ - Willem II, FC Twente - FC Zwol le; 11 mei: NEC - Ajax, Feyenoord - RKC Waalwijk, De Graafschap - Vitesse. PSV 30 24 5 1 77 77-17 Ajax 30 22 5 3 71 82-29. Feyenoord 29 21 4 4 67 78-34 RKC 30 14 4 12 46 41-44 FC Utrecht 29 11 10 8 43 41-37 NEC 29 12 7 10 43 37-38 Roda JC 29 11 7 11 40 46-46 Heerenveen 30 10 8 12 38 52-51 Willem II 30 10 8 12 38 43-44 AZ 30 10 8 12 38 43-61 NAC 29 8 13 8 37 29-28 FC Twente 29 9 10 10 37 32-39 RBC 29 9 6 14 33 31-43 Groningen 28 6 9 13 27 25-36 FC Zwolle 29 7 6 16 27 29-58 Vitesse 30 6 8 16 26 30-46 Excelsior 30 5 7 18 22 32-55 Graafschap 30 5 5 20 20 32-74 r EERSTE DIVISIE M Sparta - FC Den Bosch 3-4 (2-2). 2: Koevermans 1-0, 30. De Fauw 2-0, 32, Jansen 2-1, 36. Jansen 2-2, 74. Jansen 2-3, 77. Jansen 2-4 (strafschop), 86. Koevermans 3-4 (strafschop). Scheids rechter: Koopman. Toeschouwers: f. 3877. Gele kaart: Rimkus, Van den Bergh, Sanou (Sparta). Topscorers: 1. De Groot (Emmen) 26, 2! Koevermans (Sparta) 24, 3. Platvoet (Heracles Almelo) 22, 4. Jansen (Den Bosch), Bruin (Cambuur Leeuwarden) 18, 6. Stroeve (AD0 Den Haag), Van de Laak (FC Den Bosch) 16, 8. Weerman (Veendam) 15, 9. Kantelberg (Helmond Sport), Marbus (Go Ahead Eagles), Hen- driksen (Helmond Sport), Hamming (Fortuna Sittard) 13. Programma: 9 mei: FC Den Bosch - FCc Dordrecht, Emmen - Heracles Almelo, Haarlem - Fortuna Sittard, Helmond Sport - Cambuur Leeuwarden, TOP Oss - Sparta Rotterdam, FC Volendam - Stormvogels/Telstar, VW - FC Eindho ven; 10 mei: Veendam - MW. 11 mei: Go Ahead Eagles - ADO Den Haag. week geroepen dat hij de hoop niet opgegeven had, maar diep in zijn hart wist hij wel beter. De Londenaren, al eeuwen op jacht naar de meest prestigieuze Europese Cup, kregen in maart een gigantische tik toen ze uit geschakeld werden in de Cham pions League, ten bate van Ajax. De ooit zo geoliede voetbalma chine liep tragisch vast, ver kwistte acht punten voorsprong en gooide het kampioenschap in de schoot van United. Die club aarzelde niet om het ca deautje gretig uit te pakken. Met een hoofdrol voor een aanstaan de legende, getrokken uit Bra bantse klei: Ruud van Nistel rooij. AD0 30 24 4 2 76 68-17 Emmen 30 20 5 5 65 58-30 Volendam 30 17 4 9 55 56-39 Helmond Sp. 30 16 6 8 54 64-41 Heracles 30 16 5 9 53 65-46 Den Bosch 29 15 5 9 50 50-31 GA Eagles 30 14 7 9 49 60-50 TOP 30 13 5 12 44 44-57 Eindhoven 30 10 7 13 37 37-43 Cambuur L. 30 11 4 15 37 51-62 Sparta 29 10 6 13 36 48-54 Haarlem 30 8 8 14 32 28-54 St. Telstar 30 9 4 17 31 29-44' Veendam 30 8 6 16 30 35-54 MW 30 7 7 16 28 27-441 VW 30 7 7 16 28 34-53 Fortuna S. 30 6 8 16 26 37-47 Dordrecht 30 6 6 18 24 29-54 Periode 4: ADO 6 4 2 0 14 12- 4 TOP 6 4 1 1 13 10- 9 Fortuna S. 6 3 1 2 10 13- 8 Volendam 6 3 1 2 10 10- 6 Helmond Sp. 6 3 1 2 10 10- 6 Emmen 6 3 1 2 10 9-7 Sparta 5 2 2 1 8 10- 7 VW 6 2 2 2 8 6-6 GA Eagles 6 2 2 2 8 11-12 Heracles 6 2 2 2 8 10-11 Eindhoven 6 2 2 2 8 9-10 Den Bosch 5 2 1 2 7 9-7 Haarlem 6 1 4 17 6-8 Veendam 6 2 1 3 7 6-9 Cambuur L. 6 1 2 3 m 9-13 MW 6 1 2 3 5 4-9 Dordrecht 6 1 1 4 4 5-10" St. Telstar 6 0 2 4 2 4-11 arnhem - Vitesse lijkt alsnog een eindsprint te hebben ingezet Daarmee werd zaterdagavond een begin gemaakt door een overwinning van 3-1 op NAC Breda. Het was de eerste zege na vijf wedstrijden onder leiding van de nieuwe trainer Sturing. „NAC was de betere ploeg, maar wij hebben op wilskracht ge wonnen," glunderde de trainer van Vitesse. ie m

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19