bestaat niet meer r Leede verlamt niet, maar wordt wel lam 'Het zit niet goed tussen Feyenoord en mij' Xerxes geeft trofeeën mee met het grof vuil FC Utrecht kan ook een tiental Feyenoorders niet in bedwang houden: 1-2 n SPORT maandag 5 mei 2003 n nacher lieuwe auto elkoers hef stelrooij ie United aan nschap landstitel ;r iroor AZC n den rijn - De wa- van AZC Sprey Hout |e vierde keer op rij pioen geworden. In an de playoffs won an Eric Noordegraaf ok de tweede wed- ÜZ&PC: 7-6. De Al- Icwamen nooit echt stribbelden de iters wel tegen. Na 4- door doelpunten van t en Kimmo Thomas 7-4. De vierde titel ;ende een record, er heerste een ploeg iter elkaar. „Het is mooi om kampioen sprak international n. „Het is makkelij- ■A de top te komen Blijven." B AZC gaat zwaar sei- Bnoet renvoetbal et in China let wereldkampioen- Ibal voor vrouwen <ens de ernstige long- 5 verplaatst van Chi li ander land. De we- |lbond FIFA heeft dat advies van de me- Jpmissie van de bond. WK voetbal voor ou plaatshebben van Der tot 11 oktober, jft zich niet geplaatst emooi. De Verenigde tustralië hebben zich om het evenement M nen. 3 rsffc door Jaap van Essen utrecht - RKC werd verpletterd door Ajax, Feyenoord won giste ren ook met tien man nog dood gewoon, uit bij FC Utrecht. Het gaat niet goed met de Neder landse subtop. Sterker, er is geen subtop meer. PSV, Ajax en Feyenoord (in wil lekeurige volgorde) vormen de top-drie van de eredivisie. Daar na komt er een hele lange tijd niets en dan volgt de rest van Nederland. Illustratief mag zijn dat RKC als 'trotse' nummer vier van Nederland nu al 24 punten achterstand heeft op de num mer drie, Feyenoord. Puur cijfermatig is de afstand tussen de top-drie en de rest groter dan ooit. Vorig seizoen eindigde Heerenveen als vierde met vier punten achterstand op Feyenoord. Een jaar eerder werd Roda JC vierde, met slechts twee punten minder dan Ajax. En daarvoor kende de eredivisie zelfs enkele seizoenen waarbij de top-drie helemaal geen top drie meer was. Heerenveen (2e in 2000), Willem II (2e in 1999), Vitesse (3e in 1998), FC Twente (3e in 1997) en Roda JC (2e in 1995) wisten zich tussen de ge vestigde orde te dringen. Van een serieuze bedreiging voor de topdrie is nu geen spra ke meer en die is in de nabije toekomst ook niet te verwach ten. Bijna alle clubs die de sprong naar de top de afgelopen tijd waagden, verkeren nu in een deplorabele financiële toe stand. FC Twente, Vitesse, NAC en FC Utrecht zijn er het ergst aan toe. Het is zelfs niet eens zeker of ze komend seizoen meedoen aan de competitie. Heerenveen lijkt nog gezond, maar leefde de voorbije jaren vooral van een slim aan- en verkoopbeleid. En de transfermarkt zal de komen de jaren nog maar weinig meer opleveren. Onder de topdrie heeft de nivel lering inmiddels keihard toege slagen. Onderling is er nauwe lijks kwaliteitsverschil tussen de ploegen die nu op de vierde (RKC) tot en met de dertiende (RBC) plaats staan. En dus slaagt er niet een ploeg in een gaatje te slaan in de strijd om Europees voetbal. Sterker, bijna niemand pakt nog punten. RKC haalde er slechts zes in de laat ste vijf duels, maar staat toch nog vierde. Roda verloor zelfs vier duels op rij. FC Utrecht leek even aan een goede reeks bezig te zijn, maar zakte gisteren weer hopeloos door het ijs. In eigen huis ging de failliete 'challenger' onderuit tegen Feyenoord: 1-2. Het lijkt helemaal niet zo'n gekke uitslag, maar in werkelijkheid moest de thuisploeg zich een beetje scha men. De wedstrijd begon leuk, met de snelle (derde minuut) 0-1 door Van Persie en ook al rappe (twaalfde minuut) gelijkmaker door Gluscevic. Daarna begon de wedstrijd voor arbiter Van Egmond. Na een kwartiertje trapte Vreven na bij Paauwe en gooide hem bovendien tegen de grond. Arbiter Van Egmond deed het zoveelste incident rond de Belgische indiaan af met een gele kaart. Nog geen tien minuten later deed Robin van Persie een beet je naar tegen de roodhuid. Van Persie raaikte Vreven wel, maar die gooide er een onvervalste rolpartij uit en toonde zich dus rijp voor de Bundesliga. Een kleine reprimande door Van Egmond, misschien een gele kaart was op zijn plaats geweest, meer niet. De arbiter bleek ech ter zo onder de indruk van het toneelspel door Vreven dat hij Van Persie naar de kleedkamer stuurde. Feyenoord moest met tien man verder, zeventig minu ten lang. FC Utrecht had dankzij de arbi ter dus een uitgelezen kans om helemaal op eigen kracht Euro pees voetbal veilig te stellen. De ploeg liet ook wel zien dat te willen, maar een handjevol kan sen leverde geen resultaat op en kort na rust ging het kaarsje bij de thuisploeg al helemaal uit. Feyenoord-met-tien-man was uiteindelijk een klasse beter en bleef uiterst simpel overeind. De Rotterdammers speelden rustig, lieten het balletje rollen en kre gen al snel de beste kansen. In de 71ste minuut scoorde Buffel de verdiende tweede Feyen- oord-treffer. Het was veelzeg gend dat FC Utrecht ondanks de numerieke meerderheid niet eens meer in staat bleek tot iets wat op een slotoffensief leek. FC Utrecht staat welbeschouwd aardig model voor het hele veld Feyenoorder Kees van Wonderen in duel met zijn toekomstige ploeggenoot, Dirk Kuijt van FC Utrecht. Foto: ANP/Vincent Jannink van eredivisieclubs achter de topdrie. Het klasseverschil is veel te groot Op 1 juni mag FC Utrecht tegen Feyenoord probe ren eindelijk eens een prijs te halen. In de bekerfinale neemt de club dan gelijk afscheid van spelers als Kuijt, Gluscevic en Wapenaar, en van de grenzeloze ambities van de voorbije jaren. FC Utrecht, de challenger be staat dan niet meer. FC UTRECHT: Wapenaar; Vreven, Schut, Zwaanswijk en Shew-Atjon; Tanghe, De Jong, Bosschaart en Van den Bergh; Kuijt en Gluscevic (81. Jo- chemsen). FEYENOORD: Lodewijks; Emerton, Van Wonderen, De Nooijer (50. Loovens) en Paauwe; Kalou (68. Lur- ling), Bosvelt, Ono (46. Acuna) en Van Persie; Van Hooijdonk en Buffel. n vrouwenelftal opnieuw landskampioen van der Hulst - Het shirt van trainer Ite stonk naar een mix pagne en bier. Hij was de kleedkamer op een tn alcohol getrakteerd. i oefenmeester genoot iar van. „De meiden lijn droom verwezen- jn bij ADO Den Haag n om een prijs te ha- tbben dat voor mij ge le meiden waarover irak, vormen het eerste Ter Leede. De Sassen- oeg werd zaterdag, na iege bij NEC, voor de ;er in de geschiedenis pioen. idstrijd leek veel op die jaar geleden. Ook toen ie beslissende punten jen binnengehaald. Ter ti toen met 5-1, mede wee doelpunten van ommel. De spits her- ie prestatie zaterdag, een derde kans onbe- 0 miste ze een penalty, een last van zenuwen. Ijgls slecht ingeschoten." )r(j( liet zich er niet door ijs brengen. „Ik dacht g Ju moet ik nog harder 30rWjnig schot vlak voor tti geplaatste trap met- 7 tl pauze maakte Drom- p lc fout vervolgens meer 9.' p. Scholte al voor die 0-2 te t ^et 8oe(^ 231 bij zUn 2t een prachtige reflex anca van Dalum een kopbal van Judith vati uit de hoek. „Toen 0.1 dat het gebeurd was." ze/dleen Van Dalum liet tg-rtoe de nog jonge for- 'n Scholte in staat is. wonderschoon lobje pster Hanneke Elvers andra Muller ongetwij- au|yan de mooiste treffers mJpompetitie. „Er is er lsttJ in Nederland die dit n; 2geerde Scholte. Muller door Marcel van der Kraan utrecht - Arbiter Dick van Eg mond heeft gisteren na afloop van FC Utrecht-Feyenoord toe gegeven dat het op dit moment niet goed zit tussen hem en de spelers van Feyenoord. Het 'ar beidsklimaat' is, zo omschrijft hij het, verstoord. Sinds de uit wedstrijd tegen NEC - toen Van Egmond onterecht een doel punt van Thomas Buffel afkeur de - heerst er een vervelende sfeer in het veld als hij Feyen oord leidt. Maar de man, die in het dage lijks leven politie-woordvoerder is in Haarlem, bestrijdt dat er van zijn kant ook maar enige animositeit ten opzichte van de Feyenoorders bestaat. Anders om is dat wel het geval. „Accep tatie is het toverwoord", zegt Van Egmond. „De spelers van Feyenoord accepteren helemaal niets van mij sinds NEC-uit. Maar er is geen enkele reden waarom ik mij anders zou willen opstellen. Spelers moeten leren accepteren dat een scheidsrech ter ook wel eens iets kan ont gaan of een fout kan maken. En dat is bij NEC gebeurd. Daar ge beurden dingen, toen ik die 's avonds terugzag wist ik meteen dat ik een andere beslissing had kunnen nemen. Maar dat is pas achteraf. Ik wilde ook vandaag niet ten koste van alles mijn ge lijk halen." Toch zal daar in het geval van Van Persie (rood) en Buffel (geel voor schwalbe) in zijn ogen geen enkele aanleiding voor zijn. „Bij Van Persie was de bal Doelpuntenmaakster Saskia Drommel leidt met de kampioensschaal in de handen de polonaise. Foto: Taco van der Eb zelf zag haar vele oefeningen op het trainingsveld eindelijk be loond. „Ik dacht er niet over na, want als ik dat doe gaat het al tijd mis. Ik kon ook niet anders. De keepster stond iets te ver voor haar doel en dan was dit de makkelijkste oplossing." Miranda Noom maakte vlak voordat ze werd gewisseld de vierde Sassenheimse treffer. De aanvoerster had een duidelijke verklaring voor de wederopstan ding van Ter Leede. „Vorig jaar liep het wat minder omdat we nieuwe speelsters moesten in passen. Die veranderingen heb ben nu hun uitwerking. Boven dien hebben we een trainer die goed bij ons past. Hij weet wat hij wil en kan dat goed over brengen." „Ik ben een Haagse jongen met een grote bek en een klein hartje", zegt Scholte over zichzelf. De trainer heeft het uitermate naar de zin in Sas- senheim. „Dit niveau is heel hoog. Zeg mij maar wat interes santer is: werken in de marge of werken in de top? Waar heb je een team met negen A-intema- tionals en zes speelsters van Jong Oranje. Ik zit hier goed." Een van die jongelingen had zich het feest in Nijmegen toch anders voorgesteld. Natuurlijk genoot Jody Poldervaart van het vuurwerk, de in rood-geel uitge doste supporters en de harts tochtelijke aanmoedigingen, maar ze had het liever vanuit het veld aanschouwt. Polder vaart verdraaide enkele dagen voor de wedstrijd tijdens een training haar linkerknie. Ze bleef er desondanks nuchter onder. „Ik weet dat je een kampioen- schap_niet in één wedstrijd be haalt." De kansen van Poldervaart ko men nog wel. Aan het begin van het nieuwe seizoen wacht Ter Leede immers de strijd om de Europa Cup. „Dat toernooi zien wij als een toetje", merkte Scholte terecht op. Een hoofd doel zal het voorlopig niet wor den. Daarvoor stelt het Neder landse vrouwenvoetbal interna tionaal gezien te weinig voor. Twee jaar geleden ondervond Ter Leede dat aan den lijve. Op eigen veld overleefde de Sassen- heimsg ploeg de voorronde niet. al weg, toen hij nog vol door haalde. Hij raakte Vreven vrij hoog, ik stond er dicht bij en dat! beschouw ik als het trappen van, een tegenstander. Daarvoor staat rood", aldus Van Egmond. Thomas Buffel was door Van Egmond eerder in de wedstrijd: al een aantal malen gewaar-' schuwd dat hij 'niet zo gemak kelijk moest gaan liggen'. „Ik zei tegen hem: je krijgt er toch geen vrije trap voor. Die laatste val-i partij was een echte schwalbe.' Ik liep in dezelfde lijn en zag geen aanslag op zijn benen." Tussen de bedrijven door gaf Van Egmond ook nog geel aan! Patrick Lodewijks. „Omdat hij, het nodig vond om zestig meter uit zijn goal te rennen om mij tel vertellen dat hij 'het helemaal met mij had gehad'. Nou, dat! soort acties hoeft Lodewijks niet te ondernemen." Bij FC Utrecht verdween alleen de Belg Stijn Vreven op de bon en die kwam er in de ogen van de Feyenoorders genadig af. Van Egmond: „Heeft hij nagetrapt bij Paauwe? Dat heb ik niet ge zien. Ik heb hém bij de comer- vlag geel gegeven voor de eerste overtreding die hij op Paauwe maakte. Hij kwam te onbesuisd in. Ja, daarna duwde hij Paauwe ook nog omver. Maar het ging om de eerste actie." Van Egmond realiseerde zich voor de wedstrijd al dat FC Utrecht-Feyenoord, mede door de affaire Van Hooijdonk, een beladen duel zou worden voor de leidsman. „Het is normaal 'al een lastige wedstrijd, nu was het dat zeker." rotterdam/gpd - Het bijna 100- jarige Xerxes DZB is ontredderd. De Rotterdamse voetbalclub, die op 1 maart 2004 het eeuw feest viert, is bijna alle trofeeën, foto's en andere zaken die her inneren aan het voormalige, roemruchte Xerxes kwijt. De at tributen zijn twee weken gele den per ongeluk meegegeven aan een ophaaldienst en ver moedelijk vernietigd. „Het is een ramp", vertelt Fred Meeuwissen, oud-voorzitter van Xerxes en bestuurslid van de fu- sieclub. „We hebben alle spul len die we wilden bewaren met zorg behandeld toen we een paar jaar geleden ons oude veld aan de Xerxesweg moesten ver laten. De prijzenkast hebben we beker voor beker leeg gehaald. Alle bekers, Delftsblauwe bor den, de Zilveren Bal, foto's, pla quettes en andere spullen zijn in papier gewikkeld en in dozen gestopt. Die dozen zijn weer in een container gegaan." De container werd vervolgens gestald op sportpark Wollefop pen aan de Igor Stravinskysin- gel. Het clubhuis is nog te klein om alle spullen te kunnen op slaan. „Daarom hadden we dus al die spullen in een container neergezet Twee weken geleden heeft iemand die zaken zonder overleg laten wegbrengen. We zijn bang dat alle spullen al door de kraker zijn gegaan. Misschien dat er toch nog mensen zijn dié de waarde van de bekers en an dere zaken hebben ingeschat en ze van de vuinisverwerking heb ben gered." De Zilveren Dom, die ooit na drie overwinningen bij DOS en Elinkwijk werd weggehaald, is niet verloren gegaan. De kopie van de Utrechtse toren verte genwoordigt een waarde van 22.500 euro en staat bij een lid. „Alle foto's die in de kantine en bestuurskamer hingen met Faas Wilkes en andere bekende Xer- xanen zijn wel weg." Ook voor de komende editie wil Ter Leede zich weer als organi sator bij de UEFA aanmelden. Scholte moet het dan doen zon der de inbreng van Sarina Glotz- bach. De routinier is in ver wachting en stopt definitief met voetbal. Ze doet dat met een ge rust hart. „Dit team kan nog heel erg groeien. Ik had niet ver wacht dat de titel al zo snel zou komen. We hebben dit jaar wei nig blessures gehad. Dat het zo voorspoedig loopt, heb je niet in de hand." Zo bleef het elftal, dat in een heel seizoen slechts met vijf gele kaarten werd bestraft, gevrijwaard van schorsingen. Of Ter Leede aan het begin staat van een serie kampioenschap pen durft Scholte niet te zeggen. „Zou kunnen, maar Saestum heeft nog steeds een heel sterke ploeg. De leeftijdsopbouw bij ons is goed, al moeten we er wel rekening mee houden dat Glotz- bach afvalt en Noom ouder wordt. Er hebben zich nog geen nieuwe speelsters aangemeld. We proberen ze juist zelf op té leiden. Ik wil geen kippenhok." Dat lukt aardig want het tweede elftal staat tweede in de eerste divisie en het meisjesteam van Ter Leede werd afgelopen week ook kampioen. De toekomst ziet dus rooskleurig uit. „En dat geldt zeker voor vanavond", blikte de trainer niet al te ver vooruit. De boodschap die Scholte voor de wedstrijd aan zijn speelsters meegaf, liet in ie der geval niets aan duidelijkheid te wensen over. „Je moet in het veld niet verlammen, maar zor gen dat je vanaf vijf uur lam wordt." NEC - Ter Leede 0-4 (0-1). 44. Drom mel 0-1,47. Drommel 0-2,60. Muller 0- 3, 65. Noom 0-4. Scheidsrechten Kop pens. Toeschouwers: 250. Bijzonder- neRL Drommel mist bij 0-0 een penal ty- Ter Leede: Dalum; Van der Laan. Bur ger (73. Legemate), Glotzbach (66. Van Leeuwen), Scheenaard; Koster, Muller, Dijkhuizen; Noom (65. Huizer), Drom mel en Van Eijk. IN DE HERHALING De materiaalhokken liggen vol, de schoenen staan in het vet, de kantine is dicht. Het weekeinde is voorbij, maar nog niet vergeten. Ruud Bröring, die met Jan Siemerink, Peter Blangé en Martin Hersman wekelijks op het sportweekeinde terugblikt, zet de programmering van de omroepen in de herhaling. Zaterdag 3 mei, even na vier uur en nog vijftien minuten te spelen. Concurrent Noordwijk staat 4-0 achter en wij leiden thuis tegen Capelle met 2-0. De afscheid nemende spelers Jerrel Linger en Robert Hoever hebben beiden gescoord. De twee spitsen krijgen een ap- plauswissel, twee verdedi gers komen in het veld. Ach terin de boel dicht spijkeren. Klaar. Iedereen tevreden naar huis. Toch doen we dat niet, want met een doelpunt erbij passeren we Noordwijk op de ranglijst en eindigt Lisse op een plaats die recht geeft op deelname aan de Amstel Cup. Chapeau voor de KNVB. De Amstel Cup krijgt eindelijk een nieuw jasje. Mijn idee, geen poules maar een knock- outsysteem. 'Aardig stukkie laatst Bröring over die Amstel Cup. Nou maar hopen dat Zeist omgaat.Welnu Zeist is om. Nu de NOS, SBS6, RTL5 en Canal+ nog. In de laatste mi nuut toch nog met 2-3 verlie zen van Capelle is afzien. Op die momenten wil je even geen voetbal op de televisie zien. Maar waar moet je heen zappen om andere sporten te bekijken? Totaal oninteres sante voetbalwedstrijden wor den helemaal live uitgezon den. Op zo'n moment verlang ik terug naar de WK-ijshockey- wedstrijden met commentaar van Frans Hen- richs (Frans Snoeks zou hem als commenta tor zo op kun nen volgen). Misschien her innert u zich nog de namen van Nedo- manski, Hollec, Malzev. Ik wil dames- of NBA-basketbal zien, ofmmrten uit Australië. Het maakt me niets uit, alleen geen voetbal. Ik wil een keuze kunnen maken, maar dat kan niet. En er is heus wel ruimte op de zenders. Gooi die pom- opulp eraf. Ik zie honderd keer liever basketbalvrouwen van wie ik weet dat ze vijf keer in de week trainen en ze ventig wedstrijden spelen, dan zo'n hijgerige pornoster. Kies voor een sportprogram ma met als titel 'andere spor ten'en ik en nog veel meer mensen zijn tevreden. Noordwijker Ruud Bröring is trainer van FC Lisse.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17